Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123382 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.12.2012. u 12:17 - pre 138 meseci
Ja planiram krajem sledece nedelje da se prijavim za WA sponzorstvo. I mene interesuje da li postoji jos neko ko je to isto radio u skorije vreme?
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.12.2012. u 16:37 - pre 138 meseci
Citat:
rolee: Jel se prijavljivao neko od 01.07.(po novom) za AU za sponzorstvo ili Drzave ili poslodavca i kojim redosledom i sta je radio?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.12.2012. u 12:55 - pre 138 meseci
Pogledajte http://www.pomsinoz.com/forum/migration/
 
Odgovor na temu

lebuaatstate

Član broj: 309559
Poruke: 19
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.12.2012. u 14:08 - pre 138 meseci
Citat:
Maja.subotica:
Zdravo svima!
Htela bih da podelim sa vama svoje iskustvo u au ambasadi za verenicku vizu i imam jedno pitanje pa ako iko ista zna,svaki odgovor mi puno znaci.Naime danas sam imala razgovor i bila sam naravno sva u panici,jer nisam znala sta me ceka...prvih par minuta mi je bilo strasno,ali odmaho posle toga sam se opustila i prica je tekla sat vremena i dvadeset min...ako nekoga interesuje sta su me pitali konkretno neka slobodno pise,da ne pisem ceo razgovor,jer ima dosta:-)
E sada...rekla mi je konzularka,sto me je totalno sokiralo !!!!, da ceo proces traje od osam do dvanaest meseci,a od sledece godine do sesnaest!uzas!znala sam za opciju od dva do dvanaest meseci da se ceka...pa ako imas srece,pomislila sam,mozda dobijes i u dva meseca...
- da li je neko aplicirao za ovu vizu prosle ili ove godine?sta su vama rekli?i ako ste je dobili,koliko ste cekali?
Pozdrav Maja.


Zdravo!kako je bilo na razgovoru?Koja pitanja?Intervju je bio pre ili posle lekarskog?Ko vodi razgovor?
Kako si uspela da prevazidjes paniku?




 
Odgovor na temu

lebuaatstate

Član broj: 309559
Poruke: 19
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.12.2012. u 18:55 - pre 138 meseci
Da li neko zna da li intervju u ambasadi ide pre ili posle lekarskih pregleda?
 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.12.2012. u 19:44 - pre 138 meseci
Pitanje za sve. Da li "de facto partner" moze da se doda u aplikaciju za vizu 190 nakon podnosenja aplikacije main applicant-a?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.12.2012. u 03:08 - pre 138 meseci
Jednom kada predas prijavu nema izmena, jedino ako traze dodatnu dokumentaciju pa da se pridoda.
Ili da cekas da dobijes vizu pa da sponzorises partnera ili da ponistis prijavu pa podneses novu.
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.12.2012. u 12:24 - pre 138 meseci
Mozes da dodas partnera. Vidi link:

http://www.immi.gov.au/skills/...ndex/including-family-members/

Ali, postavlja se logicno pitanje: Zasto to odmah nisi uradio? I tu dovodis commitment u pitanje....
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.12.2012. u 12:43 - pre 138 meseci
E ovo je nesto novo.
Cudi me, jer je naravno administraciji bolje da uzme novac za dve prijave nego za jednu...
 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2012. u 15:19 - pre 138 meseci
Citat:
noskich:
Jednom kada predas prijavu nema izmena, jedino ako traze dodatnu dokumentaciju pa da se pridoda.
Ili da cekas da dobijes vizu pa da sponzorises partnera ili da ponistis prijavu pa podneses novu.


Hvala na odgovoru, ali pogledajte ovo.

Report changes
The department needs to know, as soon as possible and in writing, about changes in circumstances that may affect the processing of your application such as:

.........

you want to add a partner or dependent child to your application before a visa is granted
you and/or your dependent family members intend to travel to and from Australia while the application is being processed.

.............
Report changes on Form 1022: Notification of changes in circumstances.
http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1022.pdf

http://www.immi.gov.au/skills/...lect/index/visas/subclass-190/
 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2012. u 15:24 - pre 138 meseci
Citat:
gmarkoni:
Mozes da dodas partnera. Vidi link:

http://www.immi.gov.au/skills/...ndex/including-family-members/

Ali, postavlja se logicno pitanje: Zasto to odmah nisi uradio? I tu dovodis commitment u pitanje....


Razlog je taj sto partner treba da polaze IELTS, sto bi oduzelo dosta vremena (3 meseca recimo) - period u kom se mogu izmeniti uslovi apliciranja. Dakle, razmatram opciju da ja apliciram za 190, partner polozi IELTS i tu izmenu dodamo u aplickaciju.

Takodje, postavlja se pitanje: Da li mogu da apliciram za vizu 190 bez partnera, a u aplikaciji za nominaciju je naveden partner?
Hvala i na ovom odgovoru.
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
178.17.30.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2012. u 16:59 - pre 138 meseci
Mislim da nije potrebno 3 meseca za IELTS ispit, vec to moze da se zavrsi dosta ranije. Uslov za de facto partnera sto se tice engleskog je da ima minimum ocenu 4.5, pa ne mora da juri neke visoke ocene i da polaze vise puta. U suprotnom, placa se onih 4000 AUD preko. Cak mi se cini da polaganje IELTS ispita za partnera nije ni neophodno ukoliko ste spremni da platite tih 4000 AUD i ubrzate stvari...
 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2012. u 18:15 - pre 138 meseci
Hvala na odgovorima. Zaista pojasnjavaju stvari.

Imam jos jedno pitanje. Da li smem/mogu da stavim partnera prilikom podnosenja EOI na SkillSelect-u, ali da ga ne ukljucim u aplikaciju, vec naknadno-tokom procesuiranja? (U skladu sa obrazlozenjem u vezi sa IELTS-om).

Dakle, moja ideja je da ja apliciram, partner polozi IELTS, i onda dodamo tu izmenu - sve u svrhu efikasnosti i izbegavanja eventualnih izmena uslova.
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
178.17.30.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2012. u 18:38 - pre 138 meseci
Meni sad iskreno nije jasno...da li je aplikacija ustvari aplikacija za State Sponsorhip? Ako jeste, mislim da za State sponsorhip moras da navedes koliko clanova zelis da oni sponzorisu, tj. da spomenes i partnera, a da EOI naknadno, kad ti stigne poziv da predas dokumenta update-ujes i dodas de facto partnera...
 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2012. u 20:26 - pre 138 meseci
Ne aplikacija za state sponsporship, vec aplikacija za vizu 190. Recimo ovako. Dobio sam state nomination, tamo sa naveo partnera. Planiram da partnera dodam nakon aplikacije za vizu 190 (u skladu sa opcijom koju nudi viza da mogu da se dodaju clanovi porodice naknadno).

1. Da li mogu/smem da partnera navedem u EOI (nakon dobijanja state nomination), da apliciram bez istog, a onda ga dodam naknadno u toku procesuiranja aplikacije?

Tok dogadjaja: Aplikacija za state nomination (naveden partner)→Dobijanje state nomination→EOI (naveden partner)→Invitation za 190 vizu→Aplikacija (bez partnera)→Kada partnet polozi IELTS vrsimo dopunu aplikacije (u toku procesuiranja)

Da li je ovo dozvoljen i moguc tok dogadjaja?
 
Odgovor na temu

lebuaatstate

Član broj: 309559
Poruke: 19
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2012. u 20:32 - pre 138 meseci
Jel' moguce da niko nema odgovor na moje pitanje?

 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2012. u 20:40 - pre 138 meseci
Ja ne znam.
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
178.17.30.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2012. u 21:09 - pre 138 meseci
Citat:
benmar123:
Ne aplikacija za state sponsporship, vec aplikacija za vizu 190. Recimo ovako. Dobio sam state nomination, tamo sa naveo partnera. Planiram da partnera dodam nakon aplikacije za vizu 190 (u skladu sa opcijom koju nudi viza da mogu da se dodaju clanovi porodice naknadno).

1. Da li mogu/smem da partnera navedem u EOI (nakon dobijanja state nomination), da apliciram bez istog, a onda ga dodam naknadno u toku procesuiranja aplikacije?

Tok dogadjaja: Aplikacija za state nomination (naveden partner)→Dobijanje state nomination→EOI (naveden partner)→Invitation za 190 vizu→Aplikacija (bez partnera)→Kada partnet polozi IELTS vrsimo dopunu aplikacije (u toku procesuiranja)

Da li je ovo dozvoljen i moguc tok dogadjaja?

Onog trenutka kada dobijes State nomination, ti automatski dobijas obavestenje da u narednih 60 dana treba da dostavis dokaze za tvrdnje koje si naveo u EOI. Ako si u EOI naveo da imas de facto partnera, onda moras da dostavis dokaze o vasoj vezi.
Da bi izveo ovo sto ti zelis da izvedes, ti treba odmah da odes i u EOI izbrises svog partnera, odnosno da navedes da apliciras samostalno, a da ih, nakon sto su oni dokumenta vec dobili, obavestis da zelis da dodas i de facto partnera. Aplikacija za vizu ne postoji kao forma, jer je sam EOI u stvari aplikacija. U trenutku kada skupis dovoljno poena, oni te samo obaveste da trebas da posaljes dokumentaciju koja ce da podrzi ono sto si naveo u EOI.
Ostali clanovi foruma neka me isprave ako gresim...
 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.12.2012. u 23:33 - pre 138 meseci
Hvala vam na odgovorima. Vrlo su kvalitetni i zaista mi olaksavaju stvari.

Interesuje me jos jedna stvar.

Sta se desava nakon dobijanja vize, recimo 189 ili 190?

Da li ja postajem PR zauvek (do dobijanja drzavljanstva-za koje znam da moram da budem u AUS 4-5 godina), bez obzira da li odem u Australiju ili ne?

Da li ima odredjeni rok u kom moram da se "pojavim" u Australiji? Sta ako se ne pojavim?

Molim vam da mi objasnite korake i opcije u momentu dobijanja vize.

Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.12.2012. u 23:44 - pre 138 meseci
Zapravno, nasao sam odgovore na pitanja, pa cu ih ovde podeliti sa clanovima foruma:

What happens when my Australian permanent visa is granted?

The visa will permit you unlimited travel and entry to Australia for five years from date of grant, and indefinite stay on your arrival provided entry is made before the expiry date. Where you travel overseas and return to Australia after the specified date, you will need to obtain a five-year Resident Return Visa (RRV) to renew your permanent residence.

To renew your permanent residency, you must have been lawfully present in Australia for a period of, or periods that total, not less than two years in the period of five years immediately before the application for the RRV and, during that time, you must have been the holder of a permanent visa. Limited exceptions to the two-year rule apply.

Ako nesto nije tacno, molim forumase da se jave.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123382 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.