Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123569 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Maruša
trazim se
Zagreb

Član broj: 307022
Poruke: 3
*.x3d.carnet.hr.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.09.2012. u 23:40 - pre 141 meseci
također sam zaboravila pitati koju vizu apliciiati non-award ili da uzmemo elicos pa time i elicos tecaj?
Maruša
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.09.2012. u 00:39 - pre 141 meseci
Benmar, ne znam stvarno.

Marusa, ovde je baza svih kurseva u Australiji: http://cricos.deewr.gov.au/Course/CourseSearch.aspx
Mogu se uporediti tecajevi jezika po ceni, lokaciji, trajanju... Po pravilu su tecajevi jezika na University i TAFE kvalitetniji nego na koledzu, ali su zato dosta skuplji. Kada birate lokaciju imajte u vidu da manji grad znaci manje troskove zivota, ali i manju mogucnost dobijanja posla (mogao bi da radi 20 sati nedeljno).
Ne mogu da preporucim ni jedan kurs licno posto nemam dodira sa time.
Elicos bi bila standardna viza za ucenje jezika. Ako bi se htelo studirati nesto drugo onda se treba prebaciti sa Elicos na studentsku vizu.
Unutar Australije je daleko lakse prebacivati se i produzavati vize nego van.
Za `no further stay` morate dostaviti dovoljne dokaze da imate sredstva da se izdrzavate u Australiji.
 
Odgovor na temu

Maruša
trazim se
Zagreb

Član broj: 307022
Poruke: 3
*.x3d.carnet.hr.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.09.2012. u 02:37 - pre 141 meseci
Hvala na odgovoru, dakle Elicos uzimam za engleski, a kasnije moze odabrati drugu. Jos jedno pitanje, moze li novac garantirati moja sestra koja zivi u Australiji i poslati garantno pismo. Je li to dovoljan doakaz?
Maruša
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.09.2012. u 03:45 - pre 141 meseci
Mislim da ne moze. To je u redu za turisticku vizu. Za studentsku i ucenje jezika aplikant mora dokazati da ima sredstva na svom licnom racunu.
Nije zgoreg da se pozove ambasada i proveri.
 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.09.2012. u 11:05 - pre 141 meseci
@noskich

Hvala.

Ako neko drugi slucajno zna odgovor na moje pitanje, molim vas da postavi odgovor na forumu.
 
Odgovor na temu

zemlinac

Član broj: 124861
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.tavan.rs


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.09.2012. u 12:07 - pre 141 meseci
Citat:
Maruša:
Hvala na odgovoru, dakle Elicos uzimam za engleski, a kasnije moze odabrati drugu. Jos jedno pitanje, moze li novac garantirati moja sestra koja zivi u Australiji i poslati garantno pismo. Je li to dovoljan doakaz?


Sto se studentske vize tice, neophodno je da nadjete takozvanog sponzora. Ta osoba, tj. sponzor mora da iz svoje banke uzme izvod na kome poslednja tri meseca ima minimum 18610$AUD , nakon toga neophodno je da sastavite saglasnost da ce vas on sponzorisati za vreme studija. Vi nemate nikakav dodir sa tim novcem, tako da je to cista formalnost, obican papir. Tako je barem meni receno u ambasadi u Beogradu. Ta informacija varira od toga koji assessment drzava ima. Srbija ima 3, i daleko vise peripetija od npr. Bugarske 1 ili Crne Gore 2.

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao zemlinac dana 20.09.2012. u 13:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.09.2012. u 13:29 - pre 141 meseci
Kako moze jedna ista cifra od 18610$AUD biti dovoljna i za studije na koledzu gde je skolarina 3-4 hiljade po semestru i na univerzitetu gde je 13-14 hiljada?

 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.09.2012. u 14:31 - pre 141 meseci
Dragi forumasi,

Imam jos jedno pitanje. Uslov za Skill assessment je bilo da dobijem na Academic IELTS-u u svim modulima ocene preko 7, sto sam i uradio i dobio pozitivan Skill Assessment.

Medjutim, taj IELTS mi sada daje "samo" 10 bodova, recimo za vizu 189.

Moje pitanje je: S obzirom da se za aplikaciju za vizu trazi General IELTS, da li bih mogao (smeo) da sada polazem General IELTS i ako dobijem ocene preko 8 da mi priznaju 20 poena na to? (ili moram i dalje da "jurim" Academic IELTS preko ocene 8 jer je inicijalno Skills Assessment authority trazio tako)

Ovako pise na sajtu: "There are two IELTS tests—an academic test and a general training test. You need to take only the general test unless otherwise advised by your skills assessing authority."
http://www.immi.gov.au/skills/...lect/index/visas/subclass-189/

Hvala unapred na odgovoru.

[Ovu poruku je menjao benmar123 dana 20.09.2012. u 15:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zemlinac

Član broj: 124861
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.tavan.rs


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.09.2012. u 16:22 - pre 141 meseci
Citat:
noskich:
Kako moze jedna ista cifra od 18610$AUD biti dovoljna i za studije na koledzu gde je skolarina 3-4 hiljade po semestru i na univerzitetu gde je 13-14 hiljada?



Cifra nema veze sa skolarinom. Skolarina se placa nezavisno od toga, ovo je procenjena kolicina novca za troskove zivota.



STUDENT VISA DOCUMENT CHECKLIST

• IT IS IMPORTANT THAT YOU PROVIDE ALL OF THE DOCUMENTS LISTED BELOW WHEN YOU LODGE YOUR STUDENT VISA APPLICATION. IF YOU DO NOT PROVIDE ALL OF THE DOCUMENTS, YOUR APPLICATION MAY BE REFUSED
• IT IS ALSO IMPORTANT THAT ALL DOCUMENTS ARE ACCOMPANIED BY AN ENGLISH TRANSLATION

 Form 157A – please ensure all questions are answered and the form is signed and dated;
 Payment of the visa application charge;
 4 passport size photographs;
 Confirmation of Enrolment advice form (from an approved educational institution in Australia);
 Evidence of sufficient funds to support your intended stay in Australia (bank account statements, savings book etc). You need to be able to show that you own or can legally spend these funds, so statements should be itemised and historical, held for at last three months prior to lodgement;

Calculating the total costs of education and stay:
Tuition costs will vary between providers
Assume living costs of AU$18,610 per annum for applicants who have no family unit members.
Costs could be expected to increase by:
AUD 6515 per year for the student's partner
AUD 3720 per year for the student's first child
AUD 2790 per year for every other child
Above applies to all members of the family unit who must be declared, irrespective of whether they will accompany the primary applicant
Individual return travel costs to/from Australia will vary depending on geographic location of applicant (s).
All costs are calculated on a pro rata basis.


 For current students, a certificate from your institution giving you leave from your studies;
 If you are currently employed, a letter of leave from your employer confirming your current position, length of employment and the dates of leave granted to you. You should also provide evidence from the social security department stating who has been paying the social security payments for you in the last three months;
 School graduation certificate, academic records;
 A penal check may be required and you will be advised by your case officer accordingly;
 If you are under 18, both parents’ or legal guardians’ consent for your stay in Australia or evidence of custody arrangements if only one parent has provided consent. If you will not be living with a parent, adult guardian, or adult nominated by your parent/guardian, you must provide confirmation from your education provider that appropriate arrangements have been made for your accommodation, support and welfare during your stay in Australia;
 If the course you are attending is not an English language course, evidence of English language proficiency (eg: IELTS test score);Certified copies of birth certificates for you, your spouse and your children (if applicable), and evidence of enrolment of school age children in Australian schools, if you intend for them to live with you for more than 3 months;
 A completed Visa Questionnaire (attached below); and
 If your inviter, migration agent, family member in Australia or in your own country, or any third person is seeking information about your application, we must have written consent from you to with that person.
 Medical examinations are a mandatory requirement for this visa subclass. You will be advised how and where the medical examinations are to be done once your application has been assessed.

Please note that in addition to the documents above, there may be additional documentary requirements depending on your Student Visa Assessment Level and the specific visa subclass you are applying for.

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.09.2012. u 00:21 - pre 141 meseci
Zbunio si me jer si naveo jednu cifru kao da je ona ista za sve studente. Ako neko ostaje samo jedan semestar - sest meseci onda je pola tog iznosa ocigledno.
Kada sam se ja prijavljivao za studentsku vizu trebalo je pokazati da imas na racunu u poslednja tri meseca: celokupan iznos skolarine plus hiljadu dolara po mesecu boravka (ova cifra je sada povecana) plus novac za povratnu kartu. Uz to je bilo pozeljno dokazati stalne izvore prihoda i ostalu imovinu.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 21.09.2012. u 01:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.09.2012. u 00:25 - pre 141 meseci
Citat:
benmar123:
Moje pitanje je: S obzirom da se za aplikaciju za vizu trazi General IELTS, da li bih mogao (smeo) da sada polazem General IELTS i ako dobijem ocene preko 8 da mi priznaju 20 poena na to? (ili moram i dalje da "jurim" Academic IELTS preko ocene 8 jer je inicijalno Skills Assessment authority trazio tako)
[Ovu poruku je menjao benmar123 dana 20.09.2012. u 15:46 GMT+1]


Za potrebe imigracije potpuno je nevazno radis li academic ili general. Oba se priznaju. Academic je neophodan samo za studentsku vizu.
General je poprilicno laksi, mada ako si pre toga radio samo academic moraces da se nanovo pripremas za general sekcije pisanja i citanja koje su potpuno drugacije. Ja sam bio taj slucaj - polagao academic prvo za osnovne studije, zatim za postdiplomske i nakon toga se prebacio na general za imigraciju.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2012. u 11:41 - pre 141 meseci
Da li neko zna nesto o programu za migraciju iskljucivo porodica gde ti je obezbedjen posao i kuca kad stignes u Australiju?
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2012. u 11:48 - pre 141 meseci
Saznao sam od prijatelja da se njegov prijatelj prijavio u njihovoj ambasadi za taj program a kad sam ja kontaktirao ambasadu rekli su mi da oni o migraciji neznaju nista i uputili me njihov sajt za migracije u AU!?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2012. u 12:50 - pre 141 meseci
Citat:
rolee:
Da li neko zna nesto o programu za migraciju iskljucivo porodica gde ti je obezbedjen posao i kuca kad stignes u Australiju?


To ima u Norveskoj, ako odes kao izbeglica ili politicki azilant. Promasio si zemlju.


 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2012. u 12:53 - pre 141 meseci
Citat:
rolee:
Saznao sam od prijatelja da se njegov prijatelj prijavio u njihovoj ambasadi za taj program a kad sam ja kontaktirao ambasadu rekli su mi da oni o migraciji neznaju nista i uputili me njihov sajt za migracije u AU!?


Znaci da moras sam da se prijavljujes za vizu. Ambasada ce samo primiti pripremljenu aplikaciju, a nece ti asistirati u pripremi za istu.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2012. u 18:25 - pre 141 meseci
Citat:
noskich:
Citat:
rolee:
Da li neko zna nesto o programu za migraciju iskljucivo porodica gde ti je obezbedjen posao i kuca kad stignes u Australiju?


To ima u Norveskoj, ako odes kao izbeglica ili politicki azilant. Promasio si zemlju.


Ima i za AU nesto sam iscaprkao na njihovom sajtu da ima za 4200 porodica samo nemogu bas sve da razumem. Ako neko ima neke informacije neka javi. Hvala.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2012. u 18:27 - pre 141 meseci
Kad bi bar saznao koja je vrsta te vize?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.09.2012. u 00:27 - pre 141 meseci
Citat:
rolee:
Citat:
noskich:
Citat:
rolee:
Da li neko zna nesto o programu za migraciju iskljucivo porodica gde ti je obezbedjen posao i kuca kad stignes u Australiju?


To ima u Norveskoj, ako odes kao izbeglica ili politicki azilant. Promasio si zemlju.


Ima i za AU nesto sam iscaprkao na njihovom sajtu da ima za 4200 porodica samo nemogu bas sve da razumem. Ako neko ima neke informacije neka javi. Hvala.


Ako ne mozes da razumes onda se ne mozes prijaviti za vizu jer nemas dovoljno vladanje engleskim jezikom.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.09.2012. u 15:34 - pre 141 meseci
Znam da nemogo sa ovim znanjem jezika zato i ucim jezik.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.09.2012. u 19:28 - pre 141 meseci
Jel znas neki meil gde bih posla poruku direktno njihovom ministarstvu za migracije,na njihovom sajtu nemogu da nadjem?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123569 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.