Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123433 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolasm
Prava firma

Član broj: 249861
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.08.2012. u 16:46 - pre 142 meseci
Pozdrav svima!

Da li je neko od medicinske struke otisao u Novi Zeland, Australiju ili zna nekoga ko jeste?!
I da li postoje sanse za tako nesto?!
 
Odgovor na temu

keiramay
nezaposlena
Sabac

Član broj: 306197
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.08.2012. u 16:11 - pre 142 meseci
Pozdrav,

imam problem kao i vecina.
Treba mi iseljenicka viza za Australiju, zelele bih sto pre da napustim zemlju.
Diplomirala sam engleski jezik i knjizevnost [jos cekam uverenje i diplomu] pa dok cekam, hocu da se raspitam.
Imam babu i dedu u Australiji [moram da napomenem da su to tatini tetka i teca, dakle nisu rodjeni].
Zive tamo vec 40 godina, i zele da dodjem da zivim sa njima. Vazno, nemaju svoje dece, a stari su, iako dobrog zdravlja [carer visa otpada..]
Zivela bih kod njih, u Bowral-u [gradic 100~120km od Sidneja] i radila bih nesto tamo.
Znam da za iseljenicku vizu ima ceo onaj sistem bodovanja, i sta sve ne, pa me interesujekako da izracunam to. Inace gledala sa SOL listu, i mogla bih da prodjem kao "translator" i "interpreteur".
Znam da za ovo treba njihova nostrifikacija ili akreditacija, sta vec, i bila sam na NAATI sajtu, i sad ne znam jer moram da prolazim kroz celu akreditaciju pre urucivanja dokumenata ili tek kad stignem tamo, posto mi se cini da su uslovi malo retardirani...

Ako imate sta da dodate, slobodno, svaki savet je dobrodosao, i kritike su ok, imajte samo razumevanja, nikad nisam urucivala dokumenta za vizu, ovo mi je prvi put, pa sam sva smotana..
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2012. u 01:43 - pre 142 meseci
Citat:
nikolasm:
Pozdrav svima!

Da li je neko od medicinske struke otisao u Novi Zeland, Australiju ili zna nekoga ko jeste?!
I da li postoje sanse za tako nesto?!


Da, ali je nostrifikacija zahtevna. Ako je osoba spremna da provede nekoliko godina nostrifikujuci diplome onda postoje.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2012. u 01:44 - pre 142 meseci
Citat:
keiramay:
Pozdrav,

imam problem kao i vecina.
Treba mi iseljenicka viza za Australiju, zelele bih sto pre da napustim zemlju.
Diplomirala sam engleski jezik i knjizevnost [jos cekam uverenje i diplomu] pa dok cekam, hocu da se raspitam.
Imam babu i dedu u Australiji [moram da napomenem da su to tatini tetka i teca, dakle nisu rodjeni].
Zive tamo vec 40 godina, i zele da dodjem da zivim sa njima. Vazno, nemaju svoje dece, a stari su, iako dobrog zdravlja [carer visa otpada..]
Zivela bih kod njih, u Bowral-u [gradic 100~120km od Sidneja] i radila bih nesto tamo.
Znam da za iseljenicku vizu ima ceo onaj sistem bodovanja, i sta sve ne, pa me interesujekako da izracunam to. Inace gledala sa SOL listu, i mogla bih da prodjem kao "translator" i "interpreteur".
Znam da za ovo treba njihova nostrifikacija ili akreditacija, sta vec, i bila sam na NAATI sajtu, i sad ne znam jer moram da prolazim kroz celu akreditaciju pre urucivanja dokumenata ili tek kad stignem tamo, posto mi se cini da su uslovi malo retardirani...

Ako imate sta da dodate, slobodno, svaki savet je dobrodosao, i kritike su ok, imajte samo razumevanja, nikad nisam urucivala dokumenta za vizu, ovo mi je prvi put, pa sam sva smotana..
Hvala unapred.


Sve je ovde: http://www.immi.gov.au/migrants/family/carer/116/
Ne treba ti NAATI ako se prijavljujes za ovu vizu.
 
Odgovor na temu

keiramay
nezaposlena
Sabac

Član broj: 306197
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2012. u 15:18 - pre 142 meseci
Citat:
noskich:

Sve je ovde: http://www.immi.gov.au/migrants/family/carer/116/
Ne treba ti NAATI ako se prijavljujes za ovu vizu.


da sve to zvuci fino i lepo, ali sam vec procitala sve uslove koji se moraju podneti za ovu vizu, a to podrazumeva, da bilo ko od njih dvoje, prima posebnu negu, koju mogu samo ja da im pruzim a ni jedan od medicinskih radnika ili uopste medicinskog centra u au...
Njih dvoje su jos "mladi" za njihove standarde tamo, a i nemaju nikakve hronicne bolesti, niti uzimaju specijalne lekove i tretmane.. tako da od toga nema nista.
markirala sam ove "skilled" programe, mada za njih uglavnom trebaju poeni, a sa poenima dolazi i naati, i sta jos ne... tako da coravim po 8 sati dnevno na sajtu..
hvala za trud, ako naletis na jos sta zanimljivo, podeli sa mnom.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2012. u 15:25 - pre 142 meseci
Citat:
keiramay:
Citat:
noskich:

Sve je ovde: http://www.immi.gov.au/migrants/family/carer/116/
Ne treba ti NAATI ako se prijavljujes za ovu vizu.


da sve to zvuci fino i lepo, ali sam vec procitala sve uslove koji se moraju podneti za ovu vizu, a to podrazumeva, da bilo ko od njih dvoje, prima posebnu negu, koju mogu samo ja da im pruzim a ni jedan od medicinskih radnika ili uopste medicinskog centra u au...
Njih dvoje su jos "mladi" za njihove standarde tamo, a i nemaju nikakve hronicne bolesti, niti uzimaju specijalne lekove i tretmane.. tako da od toga nema nista.
markirala sam ove "skilled" programe, mada za njih uglavnom trebaju poeni, a sa poenima dolazi i naati, i sta jos ne... tako da coravim po 8 sati dnevno na sajtu..
hvala za trud, ako naletis na jos sta zanimljivo, podeli sa mnom.
Pozdrav.


Moja prijateljica se pre dve godine prijavila za PR kao NAATI prevodilac, cekala jedno godinu i po i na kraju se vratila u Kinu.
Inace zavrsila master ovde. Tako da izgleda da kao prevodilac ne ide bas lako. Jos je ona bila interni aplikant sa lokalnom diplomom i polozenim NAATI.
Prijavljivanje van zemlje samo moze biti teze.

Ako bi mogli da ti pomognu da ili studiras ili da dobijes privremenu radnu vizu to bi moglo biti prelazno resenje ka PR.
 
Odgovor na temu

jovca84
Nenad Jovanovic
Svilajnac

Član broj: 153412
Poruke: 7
178.79.49.*

ICQ: 278


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.09.2012. u 21:36 - pre 141 meseci
zdravo zovem se Nenad, pratim ovaj forum godinama odnosno ovu temu,
pogotovu zadnjih godinu dana, kao i svi i ja pokusavam da dobijem stalnu
boravnu vizu (pemanent residece) nadam se Noskich da mozes da mi pomognes oko
online aplikacije za vizu i nekih sitnica oko sajta www.immi.gov.au

inace imam 28 god.
u toku je priprema za IELTS test (bez toga ne mogu da apliciram za vizu)
imam 5 godina radnog iskustva kao CNC machinist i welder
moje zanimanje se nalazi na SOL listi
imam rodjake u NSW - Canberra. tetku, sestru, brata.

ne nzam koju podklasu da izaberem za vizu trenutno su u opciji
189 (skilled independed)
190 (skilled nominated)
489 (skilled regional - provisional)

cini mi se koliko sam skontao sajt zadnje vreme, da su ukinute podklase:

175 (skilled - Independent)
176 (Skilled – sponsored)
475 (Skilled – Regional Sponsored)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.09.2012. u 06:00 - pre 141 meseci
ne nzam koju podklasu da izaberem za vizu trenutno su u opciji
189 (skilled independed)
190 (skilled nominated)
489 (skilled regional - provisional)


Mogu ti dati samo smernice, a sve mozes sam proveriti na sajtu.
Razlike izmedju ovih viza uvek su bile u tome sto si sa independent kao sto i ime govori slobodan da zivis i radis gde god zelis. Sa regional si obavezan da zivis u slabije naseljenim delovima Australije, ali ti po pravilu treba manje poena. Slicno vazi i za nominated sa razlikom da se tu prvo prijavljujes za emigraciju u odredjenu drzavu ili teritoriju koje sve imaju posebne liste i tek onda kada te drzava ili teritorija nominuje - tj. odobri tvoju prijavu onda se prijavljujes za iseljenicku vizu na federalnom nivou.
Ogranicenja i nominated i regional su da moras dve godine po useljenju ziveti ili u drzavi/teritoriji koja te je nominovala ili u manje naseljenim delovima Austalije (na sajtu postoji lista sta se ne smatra manje naseljenim delovima).

Proveri koliko poena mozes dobiti i ako imas dovoljno za independent prijavi se za tu vizu.
Ako nemas dovoljno bodova onda razmisli sta ti je bolja opcija: da zivis u malom gradu ili na selu dve godine ili da se vezes za odredjenu drzavu ili teritoriju ali se onda moras prijavljivati dva puta, mada ce proces na federalnom nivou biti ubrzan ako ti je sponzrstvo drzave odobreno.

Sta treba da radis: ukucaj u google skilled nominated i nazive drzava/teritorija koje te zanimaju pa ces videti koja su zanimanja tamo trazena.
Nadji na immi sajtu listu regionalnih oblasti.
 
Odgovor na temu

jovca84
Nenad Jovanovic
Svilajnac

Član broj: 153412
Poruke: 7
178.79.49.*

ICQ: 278


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.09.2012. u 20:07 - pre 141 meseci
hvala noskich dvoumio sam se oko (189 i 190) mada sad mi je jasnije sta ustvari znaci nominated,
ipak cu gledati da sakupim dovoljan broj poena da apliciram za 189 (skilled independed)

sledeci korak ce mi biti nacin na koji cu da apliciram, odnosno sta i gde trebam da popunim na immi sajtu? ,
trazio sam i trazio ali uvek dodjem do toga da mi treba TRN code, verovatno sam preskocio neki korak ili sta?
i da li da popunim formulare tek kada polozim IELTS ili to mogu naknadno da dodam u aplikaciji?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.09.2012. u 10:54 - pre 141 meseci
http://www.immi.gov.au/e_visa/general-skilled-migration.htm

https://www.ecom.immi.gov.au/visas/app/uu?form=GSMA
 
Odgovor na temu

prudon
Miki Rubiroza
Beograd

Član broj: 215937
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2012. u 02:34 - pre 141 meseci
Pozdrav svima,

Molim sve koji su imali problema u Australijskoj ambasadi sa izvesnom gospodjom Brankom koja radi na partner vizama da se jave na mail: [email protected]

Naime, posto smo ja i moj partner dobili odbijenicu(iako nam se rodilo dete u medjuvremenu) saznali smo da je ta zena ostetila mnoge parove servirajuci lazi i poluistine posle intervjua. Ona navodi svoje vidjenje pretpostavljenima prema licnim frustracijama i simpatijama, antipatijama.

Za nas je kasno, mi nemamo pravo zalbe i sada idemo na sud tek za najmanje godinu dana, a jedini cilj nam je da se takve stvari ne dese drugima pa smo odlucili da pisemo pisma i dostavimo dokaze o lazi svim relevantnim institucijama u Australiji i Srbiji.

Zato nam je potrebno da se sto vise ostecenih javi. Ako ste culi da je bilo ko dobio odbijenicu uz lazna obrazlozenja, molimo da ga kontaktirate da dodje na ovaj forum i procita apel. Nasi ljudi u ambasadi su ti koji prave veliki problem, izgleda iz ciste zavisti, a ovde mozete procitati o jednom takvom slucaju:

http://www.vesti-online.com/Di...bi-se-tresu-u-redovima-za-vizu

Ne zelimo da drugi posle nas dozive isto, jer da je neko pre nas reagovao mozda mi ne bi smo imali takav dogadjaj uz bezobrazan i lazan odgovor.

Vecina posle svega pogne glavu i ide svojim putem gledajuci svoja posla, na zalost.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2012. u 05:18 - pre 141 meseci
Ne znam sta se desava u ambasadi u Beogradu.
Australijska administracija je podelila sve zemlje na svetu (izuzev Novog Zelanda koji je u praksi kao deo Australije) u 5 kategorija na osnovu ponasanja drzavljana te zemlje na boravku u Australiji.
Tako da ako je broj drzavljana iz odredjene zemlje koji u Australiji ostaju ilegalno, rade iliegalno ili su deportovani iz raznolikih razloga visok onda se takva zemlja svrstava u kategoriju u kojoj je teze dobiti vize.
Takoreci zemljaci svojim nedolicnim ponasanjem dovode zemljake koji su ni krivi ni duzni u problematicnu situaciju.

 
Odgovor na temu

prudon
Miki Rubiroza
Beograd

Član broj: 215937
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2012. u 13:35 - pre 141 meseci
Pozdrav Noskichu,

Ovde se ne radi o tome. Moja devojka je ostala trudna u Julu prosle godine.
Bili smo u Srbiji, Hrvatskoj i Crnoj Gori. Nas kontakt traje od aprila 2010, i imamo dokaze jer za partner vizu Vi morate biti najmanje godinu dana u vezi.
Oni su preskocili taj dokaz da smo imali kontakt od tad. Imamo potvrdu nase veze pismeno od ljudi iz Srbije i Australije, i imamo dete.
Dakle mi zelimo ziviti tamo jer ona je Australijski drzavljanin i pitanje je vremena.
Mi se nismo stigli vencati jer sam dobio posao na Novom Zelandu i morao sam ici tamo.
Bili smo tamo skupa i ona mi je tamo saoptila da je u drugom stanju.
Posto je zelala da budem uz nju dok je u drugom stanju ja sam probao traziti turisticku vizu da iz Novog Zelanda makar vikendom odlazim tamo ponekad.
Medjutim odgovor je bio vise nego smesan i tamo. Kao ona moze dolaziti tamo i nema potrebe da ja idem tamo jer Novi Zeland je prelepo mesto.

Oni hoce pare i lazu zbog para a ovi nasi se uvlace i ulizuju lazuci prekomponujuci price kako bi sto vise uplata bilo jer oni od toga zive. ili se radi o klasicnoj zavisti. Videcemo sta ce nam reci ambasador Aus u Beogradu.
Ali sve se svodi na to.
Jer partner viza kosta oko 2000$, toliko je i verenicka posle.
Mi idemo na sud sad i to kosta oko 4000$.
Nas agent kaze da na sudu je nemoguce da nas odbiju, a ta gospodja Branka kaze ,kad smo je zvali telefonom da nam da objasnjenje, kaze da na sudu to oni drugacije gledaju i da ne brinemo :)
Ja apelujem na sve da ne trose pare jer iako imate sve dokaze ovo moze da Vam se desi i da idu samo na sigurno, da se vencaju jer partner viza je jedna aplikacija gde mogu da rade ovo sta rade.

Da se vratim na ovo, ja ostavljam posao, kako bi sto pre pradali za partner vizu posto ona ne moze da dolazi u Srbiju u takvom stanju da se vencamo i vracam se sa Novog Zelanda u Novembru 2011.
Ubedjeni smo i ne sumljamo uopste da nas mogu odbiti. Zovemo stalno da pitamo jer mislimo da smo prioritet, zbog bebe zeleci da ja stignem tamo u Aprilu.

[Ovu poruku je menjao prudon dana 18.09.2012. u 15:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao prudon dana 18.09.2012. u 16:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

prudon
Miki Rubiroza
Beograd

Član broj: 215937
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2012. u 13:54 - pre 141 meseci
MEdjutim, dete se radja i ja ga gledam samo preko skype bez dozivljaja da ga dodirnem dok je malo.
E , sad sve bi bilo ok da su obrazlozenja bila na mestu.

Oni su napisali da nasa veza traje od kad je ona ostala u drugom stanju.
Pazite, imamo slike i dokaze i pisma i mailove od aprila 2010 i imamo dokaze prijavljenog boravka od Opatije do Dubrovnika i Budve. Oni to kao da nisu gledali i neko ce morati da odgovara jer ako dobijemo diplomatske odgovore od vlasti obavesticemo sve medije raspolozive u Srbiji i Australiji sa zeljom da niko vise ovo ne dozivi.

Dalje na intervjuu kada me je gospodja pitala koliko smo dugo bili dok je bila na balkanu ja sam rekao ne znam tacno 2 ili 3 meseca. Jednostavno sve pise u dokumentima jer imamo avionske karte i sve karte gde smo putovali i kad smo odlazili. Jednostavno ne pamtim datume i nemam razlog da lazem ako je sve dokumentovano. Zasto bi lagao to? Da li je dva ili tri meseca?

Ona je jedva docekala to da napise,, kako ja to nisam znao, prezentujuci pretpostavljenom kao da ja tu nesto lazem, navodeci ga na neku sumlju. Ljudi,, koja sumlja pa oni nisu normalni, bezosecajna stvorenja.
To je tako podlo i smesno da samo glup covek moze da klimne glavom da tu postoji neka sumlja.
Ispada da svako mora da dodje na intervju, i da zapamti sve napamet i igra se sa njima detektiva.
Ali ona je jedan los detektiv. Da sam ja izveo zakljucak da neko laze ili da sumljam sto je neko rekao 2 ili 3 meseca ja bih sebi priznao glupocu prve vrste jer ako imam sve dokumente koji potvrdjuju kad sam odlazio , dolazio, bio, otisao, zasto bi nekog kusao da li taj zna koliko je to vremenski? Kad znam da pametni zapisuju a glupi pamte brojeve i datume.



[Ovu poruku je menjao prudon dana 18.09.2012. u 16:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

prudon
Miki Rubiroza
Beograd

Član broj: 215937
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2012. u 14:06 - pre 141 meseci

Dalje u obrazlozenju ona prenosi pretpostavljenom da je moja devojka rekla kako ne voli Australiju.

Istina je da sam ja na intervjuu rekao ovako na njeno pitanje o zivotu: Objasnio sam joj da imam dobar posao ovde i da mi je ovde najlepse jer sam ziveo i po Evropi i na Novom Zelandu i da ja i ona ne vidimo nas tamo dugorocno vec privremeno i da ne volimo da zivimo tamo. To ne znaci da neko ne voli neku zemlju.

E, ona je to napisala ovako: On je rekao da ona ne voli Australiju.
Znate li sta znaci kad australijski drzavljanin izjavi da ne voli Australiju i kako to utice na nekog sluzbenika.
Pa isto kao kad bi neko ovde nekom rekao da ne voli Srbiju.

Istina je da ona nema razloga da mrzi bilo koju zemlju, a posebno zemlju gde zivi. Ali gospodja Branka te sitnice pretvara u krupnice,,slucajno ili namerno procenite sami jer pre nego sto je napisala bilo sta ako joj nije bilo jasno zasto nije pitala razjasnila nego pisala po njenom shvatanju i sve naopako?
 
Odgovor na temu

prudon
Miki Rubiroza
Beograd

Član broj: 215937
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2012. u 14:28 - pre 141 meseci

A na kraju krajeva, cak i da je tako kao sto je ona napisala, sta je tu strasno?
JA smatram da imam pravo i da ne volim zemlju u kojoj zivim. Imam.
Ko mi to moze zabraniti, ko mi moze reci idi zivi negde drugde ako ti se ne svidja,,sto mi ne kaze menjaj zemlju na bolje.
Mozda neko ne voli zemlju ali nema alternativu da zivi negde drugde.
A ima neko ko ne voli zemlju u globalu ali nasao je sebe u stvarima koje voli u toj zemlji.

Nek otvore sve granice pa nek vide ko bi gde otisao na ovom svetu i koliko bi patriota ostalo u svakoj zemlji.
Na kraju krajeva sigurno je da u svakoj zemji nesto moze da mi se svidja a nesto da mi se ne svidja.

Ne moze nikako da bude da mi se sve ne svidja ili sve da mi se svidja jer to je sigurno laz. Zasto?

Jer nisam sagledao sve dubiozno a svaki sistem ima propusta i rupa, dobrog i loseg.

Gde je tu sloboda misli ? Pa da, moc bira sta je sloboda misli a sta ne.
 
Odgovor na temu

prudon
Miki Rubiroza
Beograd

Član broj: 215937
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2012. u 14:46 - pre 141 meseci

Na kraju ta gospodja navodi kako ja nisam znao datum kada sam otisao na Novi Zeland.
Pa sta, ja opet kazem i da nisam znao sta to znaci? Da nesto lazem, krijem? A u pasosu ima sve kad sam napustio Srbiju i kad sam stigao na Novi Zeland.
Istina je da sam rekao da ne mogu tacno da se setim da li je 10 ili 12.
Mene bi bilo sramota kad bih te cake koristio da nekog miniram i uzmem mu pare. To ne vredja moju inteligenciju,naprotiv.

U obrazlozenju pise da nema dokaza da smo mi u vezi, a sve na osnovu eto tih "zamki" njihovih,,kao oni su nesto uhvatili tu,posumuljali u nasu vezu.
A gde su dokazi o rodjenju deteta, gde su izjave 7 svedoka da znaju da smo mi u vezi, gde su pisma, dokazi o boravku svuda gde smo bili, stotine fotografija. Cemu to?
Zasto postoji viza ako unapred imate ovakvu osobu u ambasadi?
 
Odgovor na temu

prudon
Miki Rubiroza
Beograd

Član broj: 215937
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2012. u 15:40 - pre 141 meseci
Ako ste citali onaj tekst u vestima( http://www.vesti-online.com/Di...bi-se-tresu-u-redovima-za-vizu ) mozete videti da je zemlja koja je na prvom mestu po nepostovanju viznih propisa Velika Britanija.

To statistika govori, isto kao da Srbija nije ni blizu zemljama koje ne postuju propise tako da eto zavrsavam sa ovim objasnjenjem i tvrdim da je tu druga igra u pitanju i obmana gradjana.

Sto je najgore mi smo culi mnogo primera parova i nebuloznih pitanja i objasnjenja te Branke iz ambasade.
Nismo jedini.
I nisu svi ljudi takvi u ambsadi, to je zaista tako nego tu se radi o pojednincima koje zbog licnih frustracija uzivaju da nekom uniste zivot,,krivi ste ako se ne svidite nekom na intervjuu, a ta osoba onako onda pacenicki dobije gordost u grudima da glumi Boga menjajuci svet i dogadjaje pa i zivote ljudima. Razumemo mi to jer vecina to tako radi, ali ovaj posao gde ona radi je jedno odgovorno mesto.

I na kraju licemerno kaze,,zao mi je i ja imam decu.

Laze, jer da joj je zao ona to ne bi tako,,zato je licemer i javno joj to porucujem ovde jer ce procitati kad tad posto je nas slucaj zavrsen pa nemamo pravo da zovemo vise telefonom osoblje ambasade.

Ali imamo pravo da pokusamo da sprecimo zlo da deluje sledeci put. Makar da pokusamo, jer mnogi pre nas nisu ni pokusali pa ja sad dete necu moci videti oko 2 godine jer su nas unistili i finansijski i psihicki.
 
Odgovor na temu

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2012. u 21:56 - pre 141 meseci
Pozdrav svima,

Nov sam na forumu. Trenutno sam u procesu popunjavanja EOI na Skillselect-u. Hteo bih da dobijem "Invitation" da apliciram za 489 vizu.

Vidim da na forumu ima dosta ljudi koji mnogo znaju, te se nadam da mogu i meni pomoci.

Moje pitanje se odnosi na "Eligible sponsor". Naime, meni bi bio sponzor jedan od rodjaka rodjak - (1) sin rodjenog brata moje bake s majcine strane ili (2) rodjeni brat moje bake s majcine strane.

Da li biste mogli tacno da mi odgovorite da li i koji od mojih navedenih rodjaka spada u neku od navedenih kategorija (u koju)? :

You or your partner must be related to your sponsor as:

a child – including a stepchild, or
a parent – including a step-parent, or
a brother or sister – including adoptive or step-sibling, or
a niece or nephew – including adoptive or step-niece or nephew, or
an aunt or uncle – including adoptive or step-aunt or uncle, or
a grandparent or first cousin.
http://www.immi.gov.au/skills/...lect/index/visas/subclass-489/

Hvala unapred na trudu oko odgovora na moje pitanje.


[Ovu poruku je menjao benmar123 dana 19.09.2012. u 14:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Maruša
trazim se
Zagreb

Član broj: 307022
Poruke: 3
*.x3d.carnet.hr.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.09.2012. u 23:08 - pre 141 meseci
Dragi Noskich,

gotovo da sam procitala cijelu temu o odlasku u Australiju. Morala sam ti se obratiti putem za pomoc jer nisam sigurna sto ciniti,a trebam savjet. Dakle, suprug je telekom tehn. ostaje bez posla, ja sam na doktorskom u Austriji bar jos 4 godine. Suprug bi isao u australiju na studentsku vizu za engleski a da ne dobije no further stay, a tek onda bi tamo izasao na ielts i upisao studij na tafe-u. Koji tecaj preporucujes?
Maruša
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123433 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.