Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123901 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

benmar123
nema

Član broj: 306983
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.12.2012. u 09:55 - pre 138 meseci
@noskich Izvini, ali nije mi bas najjasnije.

Ja sam u stigao do poslednjeg koraka u online aplikaciji, gde mi trazi da ukucam podatke iz kreditne kartice i kliknem "Submit application". Pritom, ni u jednom koraku mi sistem nije trazio da uploadujem dokumenta (samo da odgovorim na sva pitanja). Pitanje: Kada cu moci da uploadujem dokumenta? Tek posle uplate? Nikako mi nije u interesu da podnosim nekompletnu i zastarelu dokumentaciju.

(Dakle, ja sam u prilici da podnesem sva dokumenta vrlo brzo, samo mi nije jasno kad pocinje proces podnosenja dokumenata.)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.12.2012. u 12:05 - pre 138 meseci
Koliko se secam kada sam se prijavljivao online za PR uploadovao sam svu dokumentaciju pre podnosenja prijave.
Ako ne vidis tu opciju ne preostaje ti nista do da pozoves imigraciono telefonom i da pitas.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.12.2012. u 08:35 - pre 138 meseci
Za one koji se ishcudjavaju kad cuju da znacajan broj Australijanaca napusta trajno Australiju:

http://www.dailylife.com.au/li...a-for-good-20121217-2bi7y.html

http://www.smh.com.au/national...21211-2b7rq.html#ixzz2EmUnWQzZ

Mozda vam ova dva clanka pojasne stvari makar malo...
 
Odgovor na temu

omega84

Član broj: 175972
Poruke: 25
95.180.14.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.12.2012. u 19:17 - pre 138 meseci
Employer Nomination Scheme (subclass 186) visa - Direct Entry stream= 16370 AUD
Regional Sponsored Migration Scheme (subclass 187) visa - Direct Entry stream= 15830 AUD

Jel su ovo cene po jednom članu porodice koje moram da platim da bih dobio vizu?

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.12.2012. u 00:47 - pre 138 meseci
Ne znam za regional, ali kada te poslodavac sponzorise po pravilu on/a placa cenu prijave. Jedan od razloga zasto poslodavci ne vole da sponzorisu.
Takodje, nisam siguran kako je sada, ali godinama je vazilo da je cena za dodatnog clana porodice znacajno manja od inicijalne cene za nosioca aplikacije.
Veciti problem pri davanju saveta - oni koji su kroz sve to prosli kao ja nemaju nikakvog razloga da prate promene pravila (osim ako su postali imigracioni agenti ili advokati), tako da se novi aplikanti nazalost ne mogu mnogo oslanjati na prethodna iskustva. Svako za sebe.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.01.2013. u 12:49 - pre 137 meseci
Citat:
benmar123:
@noskich Izvini, ali nije mi bas najjasnije.

Ja sam u stigao do poslednjeg koraka u online aplikaciji, gde mi trazi da ukucam podatke iz kreditne kartice i kliknem "Submit application". Pritom, ni u jednom koraku mi sistem nije trazio da uploadujem dokumenta (samo da odgovorim na sva pitanja). Pitanje: Kada cu moci da uploadujem dokumenta? Tek posle uplate? Nikako mi nije u interesu da podnosim nekompletnu i zastarelu dokumentaciju.

(Dakle, ja sam u prilici da podnesem sva dokumenta vrlo brzo, samo mi nije jasno kad pocinje proces podnosenja dokumenata.)


Vidim da si se zapetljao oko podnošenja papira. Ja sam pre 10-ak dana dobio 190 vizu (prošao sam ceo postupak). Da li ti još uvek treba pomoć oko ovoga?

[Ovu poruku je menjao knyazs dana 02.01.2013. u 14:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
94.228.236.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 01:17 - pre 137 meseci
Meni sad tu nije jasno u kom trenutku se podnosi i kome original dokumentacija i da li se ona uopste salje negde ili se gledaju samo skenirana dokumenta?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 04:46 - pre 137 meseci
Cak i kada podnosis aplikaciju postom NIKADA ne saljes originalna dokumenta, vec sertifikovane kopije originala i prevode overene od strane sudskog tumaca.
Ako se prijavljujes online i kasnije te pozovu na intervju onda ces poneti originale na taj sastanak.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 07:36 - pre 137 meseci
Koliko sam uspeo da primetim iz par poslednjih stranica ovog thread-a, najveći problem ljudi je što ih je mrsko da čitaju. Naravno da neke stvari nisu jasne na prvi pogled i da treba pitati ali stvari kao što je recimo slanje papira su lepo objašnjene i naglašene. Na sajtu http://www.immi.gov.au/skills/...lect/index/visas/subclass-190/ je ovo oko papira lepo napisano:

"All supporting documents should be scanned and uploaded with your application."
"The department will notify you if they need more information and/or documentation."

Slično je bilo i sa lekarskim i onom potvrdom iz policije. Na istom sajtu koji sam poslao malopre piše i oko ovoga:

"The department will tell you when to arrange health examinations."
"The department will tell you when to arrange police certificates."

Sve ovo ne govorim zato što mi je mrsko da odgovaram ljudima na pitanja, daleko od toga, nego zato što će se možda u međuvremenu nešto promeniti a mi koji smo prošli proceduru znamo stariji postupak. Ili smo eventualno nešto i zaboravili. Zato odvojite vremena, čitajte i pročešljajte sve što je napisano jer vam to može puno koristiti: znaćete ceo postupak a pored toga mogu se naći i druge korisne informacije.

Srećno svima koji su u postupku sređivanja vize i ČITAJTE.
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
178.17.30.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 11:30 - pre 137 meseci
Upravo tako. Ali postoje stvari koje na tom sajtu ne pisu, a jedna od tih stvari je upravo ova koju sam naveo. Kada se podnosi i kome original dokumentacija ne pise nigde. Upravo je to onda pitanje za forum jer zelim da znam koja su vasa iksustva i kada ste vi trebali u vasoj aplikaciji i kome da predate ta dokumenta. Mene to interesuje jer ocekujem svakog dana poziv od DIAC-a da apliciram, a imam obimnu dokumentaciju na oko 60 strana, pa bih prosto zeleo da sve bude spremno na vreme


Unapred zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 11:56 - pre 137 meseci
Ja sam dobio vizu a do sad nisam morao slati niti jedan papir poštom. Pretpostavljam da će oni tražiti te papire na proveru kad jednom dođem tamo. Što znači, sve što si do sad skupio i što budeš skupio ubuduće, slaži u jednu fasciklu i ponesi sa sobom u AUS.

P.S. ja bih trebao ići početkom marta pa ti javim šta i kako :)

Pozzz
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
178.17.30.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 12:03 - pre 137 meseci
E to bas bas lepo :)
Neka ti je sa srecom, pa da ti se pridruzimo uskoro
Hvala
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.126.240.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 13:50 - pre 137 meseci
kde se popunjavaju formulari za australian visa na koja stranica
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.126.240.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 14:00 - pre 137 meseci
The department is not accepting any new applications for this visa.

The following information applies to you, if you lodged an application for this visa subclass on or before 30 June 2012.dali ovo znaci da ne moze vise da se praca
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 14:32 - pre 137 meseci
Zdravo Svetlana!

Pišeš malo haotično ali ću probati da ti odgovorim. Stari sistem (gde kada imaš dovoljan broj bodova možeš da predaš papire za vizu) više ne funkcioniše na taj način, već je zamenjen tzv. sistemom SkillSelect: http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/.

To znači da ti podneseš EIO (expression of interest) bez podnošenja ikakvih papira i čekaš da vidiš da li ćeš biti "izvučena". Naravno, tvoja struka mora biti u SOL listi. Ako ti Immigration Department pošalje invitation, onda možeš da počneš proceduru predavanja papira za vizu.

Najbolje ti je da pogledaš taj sajt koji sam ti poslao i pročitaš više o tom novom (bržem) sistemu.

Pozdrav, Miljan!
 
Odgovor na temu

Skeneropulos
Dragan Markovic
Earth

Član broj: 65414
Poruke: 93
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 17:47 - pre 137 meseci
@knyazs

Ako nije tajna koliko ti je ukupno trebalo vremena od aplikacije do viziranja?
>>VERBA VOLANT SCRIPTA MANENT<<
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.126.240.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 19:07 - pre 137 meseci
ja otvoriv taa strana no ne znam kade se podnesuv za da se vidi dali odgovara mojtata struka ili ne biohemija vidov deka im trebaat hemiski inzineri no toa e nekako slicno malku i mene ne mi e jasno kade tocno moze da se logiram za da vidam dali moze ponatamu
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 19:11 - pre 137 meseci
20.9 predao za NSW State Sponsorship (oni su inače najbrži ali se jedino kod njih i plaća)
6.10 dobio poziv za 190
12.10 pokrenuo postupak za vizu 190
17.12 dobio vizu 190

Ako sabereš dobiješ oko 3 meseca, što je jaaaako brzo u odnosu na pre, kada je znalo trajati godinu-dve.

Što znači ako imaš sve papire i preduslove da za SS onda te oni pozovu za 2-3 nedelje po predaji papira. I kao što rekoh, to je za NSW. Za Victoriju traje oko 3 meseca da ti odobre/odbiju SS. Ako predaješ papire za 189 onda čekaš na izvlačenja koja su 1-2 mesečno.

Pozz
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 19:24 - pre 137 meseci
@svetla: možda ti je najbolje da kreneš od početka: http://www.immi.gov.au/ pa klikneš na Finding a Visa i onda pratiš wizard-a da vidiš da li uopšte imaš mogućnost za neku vizu. Odatle će te wizard voditi dalje...

Inače, u zavisnosti od vize, zavise i SOL (Skilled Occupation List-e). Recimo za vizu 189 (Skilled Independant / Permanent Visa) ideš na sajt http://www.immi.gov.au/skills/...lect/index/visas/subclass-189/ i klikneš na skilled occupation list i probaš da se pronađeš. E sad, nije dovoljno da tvoje zanimanje bude među traženima već i da je ostalo mesta. To proveravaš na http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/ i klikneš na Reports i onda na Occupation Ceilings i pogledaš za svoju struku koliko je ukupno otvorenih mesta i koliko je do sada popunjeno. Na primer, moja struka je 2613 i tu je otvoreno 5160 mesta a trenutno popunjeno 1690.

Pozz M
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.126.235.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 19:50 - pre 137 meseci
Skilled - Independent (subclass 189) visa

Skilled - Regional (Provisional) (subclass 489) visa
Visa basics

This is a permanent visa for skilled workers who are not sponsored by a state or territory government, employer or family member.

You must:

have an invitation to apply
meet the points test pass mark
have a points test score equal to or greater than the score on the invitation to apply
nominate a skilled occupation from the relevant Skilled Occupation List (SOL)
hold a suitable skills assessment
be under 50 years of age
have at least competent English
meet other standard requirements including health and character.

Note: If you are in Australia you must hold a substantive visa or Bridging visa A, B or C.

More information about eligibility



This is four year provisional visa for skilled workers who are nominated by a state or territory government or sponsored by an eligible relative.

You must:

be nominated by a state or territory government or sponsored by an eligible relative living in a designated area of Australia
have an invitation to apply
meet the points test pass mark
have a points test score equal to or greater than the score on the invitation to apply
nominate a skilled occupation from the relevant Skilled Occupation List (SOL)
hold a suitable skills assessment
be under 50 years of age
have at least competent English
meet other standard requirements including health and character.

Note: If you are in Australia you must hold a substantive visa or Bridging visa A, B or C.

More information about eligibility

Application forms and booklets

SkillSelect

Application checklist Skilled - Independent (subclass 189) visa (71KB PDF file).

Booklet 6 Points Based Skilled Migration

Booklet 11 SkillSelect



SkillSelect i sega ova kade se aplicira !
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123901 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.