Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123817 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 20:04 - pre 137 meseci
Ne moraš navoditi ceo tekst koji pronađeš na netu, samo pošalji link. I koje je tvoje pitanje?
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
178.17.30.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 20:35 - pre 137 meseci
knyazs, da li su ti za sponzorstvo NSW trazili dokaze da posedujes "liquid funds"?
 
Odgovor na temu

PeopleString

Član broj: 305819
Poruke: 27



+10 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 20:44 - pre 137 meseci
@knyazs

Nadovezao bih se na pitanje prethodnika. Da li bi ti bio problem da nam podrobnije napises proceduru podnosenja aplikacije za vizu (potrebna dokumentacija, znanje i postupak). Mislim da bi nam to kao buducim imigrantima puno znacilo.

Unapred zahvalan
WTF!
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 21:13 - pre 137 meseci
@gmarkoni: ne. Čini mi se da su oni jedini koji to ne traže ali mislim da je to zato što sponzorišu samo nekoliko struka: IT, medical, financial i još par.

@PeopleString: ovde je link svih institucija koje daju SS (nemoj gledati što piše 176 viza, to je i za 190): http://www.immi.gov.au/skilled...gration/176/nom-state-terr.htm. Ja sam konkretno za NSW gledao ovde: http://www.business.nsw.gov.au...on/skilled-sponsored-migration

Pozzz
 
Odgovor na temu

PeopleString

Član broj: 305819
Poruke: 27



+10 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 21:28 - pre 137 meseci
@knyazs

Sve sam to pregledao i shvatio. Ono sto mene zanima je tvoje licno iskustvo. Koje si korake poduzimao u odredjenom trenutku podnosenja aplikacije, sta imas od znanja i slicno. Molim te budi sto opsiniji, mislim da bi nam vrlo pomogao.
WTF!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.01.2013. u 23:09 - pre 137 meseci
Citat:
knyazs:
Koliko sam uspeo da primetim iz par poslednjih stranica ovog thread-a, najveći problem ljudi je što ih je mrsko da čitaju.


Upravo, mali je broj pitanja ovde za koja se ne mogu naci informacije na immi.gov.au, i najverovatnije da ti koji ne mogu da nadju informaciju na sajtu nikada nece ni doci u Australiju, ali eto ipak izdvojis 5-10 minuta i pojasnis stvari. Cista dobra volja.

S druge strane korisnica Svetla ima vec 4-5 godina kako se pojavljuje i postavlja linkove i nerazumljiva pitanja tako da licno mislim da je njoj odgovarati gubljenje vremena.

 
Odgovor na temu

PeopleString

Član broj: 305819
Poruke: 27



+10 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 05:44 - pre 137 meseci
@noskich, @knyazs

MIslim da neke stvari ipak pogresno shvatate. Naravno da smo procitali sve sto se moze procitati i naravno da sve sami moramo da odradimo. Ono sto ene konretno zanima je ceo vas proces sa nekim sitnim detaljima. Smatram da vasa licna iskustva mogu puno da nam pomognu i mislim da zato ova tema i postoji.
WTF!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 08:58 - pre 137 meseci
Proces je skoro potpuno drugaciji u zavisnosti od tipa vize i vremena prijavljivanja.
Potpuno su razlicite stvari studentska, radna, bracna ili useljenicka viza.
Onda u svakoj kategoriji imas potkategorije, na primer useljenicka - nezavisna, regionalna ili sponzorstvo poslodavca.
A pravila se gotovo potpuno menjaju svakih 6-9 meseci.
Tako da ne mislim da bi ti imao velike koristi od poznavanja mog procesa prijavljivanja od pre dve i po godine za PR i pet godina za studentsku cak i da te interesuje ista kategorija vize.
Jer presudne stvari se jako brzo menjaju: trazene profesije, broj bodova, uslovi da dobijes licencu za odredjenu profesiju, pravila prijavljivanja i sva sustinska pitanja.

Istina je da su neke etape pri prijavljivanju iste, ali tu nema nista narocito da se objasnjava. Na primer IELTS, prijavis se za test, pripremis i polozis. Potvrde o neosudjivanosti - izvadis u MUP-u, odes kod sudskog tumaca za engleski jezik i prevedes. Medicinski pregled - zakazes, platis i pojavis se...

knyazs ti mozda moze biti koristan sa svojim taze iskustvom, ali samo ako nameravas veoma uskoro da se prijavis.
 
Odgovor na temu

PeopleString

Član broj: 305819
Poruke: 27



+10 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 09:08 - pre 137 meseci
@noskich

Moje pitanje o detaljnom pojasnjenju procedure sam uputio clanu knyazs koji je vizu dobio pre dve nedelje. Slozices se sa mnom da to nije dug period i da se za tako kratko vreme malo toga moze promeniti. U potpunosti sam ti licno zahvalan za sve informacije koje nam pruzas u ovoj temi ali bi u nekim situacijama mogao da budes malo fleksiblniji. Niko od vas ne ocekuje da sve uradite umesto nas ali bi bilo lepo da ako vec pisete ovde i predstavljate se kao neko ko pomaze da onda to i uradite. Mozda bi meni znacilo to sto cete vi napisati o vasem iskustvu sa imigracijom. Generisani odgovori tipa: " Sve ti pise na immi.gov.au" nikome ne pomazu jer onda ova tema nema svoju svrhu, zar ne....
WTF!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 09:21 - pre 137 meseci
Slazem se, ali ukoliko ti ne planiras da se prijavljujes u dogledno vreme (za do mesec-dva dana) mislim da ne treba preterano da se udubljujes u pravila jer ce ona vrlo brzo biti izmenjena.
Ja sam tako pre dobijanja PR pratio pravila svakodnevno, ali sada kada imam ovu pamet post festum vidim da je to bilo nepotrebno.
Dok ne pocnes sa procedurom prijavljivanja ti treba da znas samo da li ispunjavas uslove za prijavu ili ne i sta treba da radis da bi ih ispunio.
Tek kad ispunjavas onda kreci da se raspitujes o proceduri.
Dobronameran savet.


 
Odgovor na temu

PeopleString

Član broj: 305819
Poruke: 27



+10 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 10:43 - pre 137 meseci
Imam jos jedno pitanje. Da li clanovi MENSE imaju neku pogodnost prilikom emigracije?
WTF!
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 12:45 - pre 137 meseci
@PeopleString - naravno da mi nije problem da ti pojasnim sve što se tiče procesa izdavanja vize, ali ne bih išao toliko u dubinu bez potrebe, već ću ti pojasniti taj početak, pa kasnije ako budeš u drugim fazama, tada ti ih mogu podrobnije objasniti.

Konkretno, ja sam preko immi.gov.au išao na opciju Finding a Visa i pronašao da mogu da konkurišem za vizu 189, recimo. Tamo sam kao osnovne uslove našao sledeće:

There are basic requirements you must meet to apply for this visa. You must:

be invited to apply
- znači da si predao EOI zahtev i Immigration Department ti je poslao Invitation (pozivnicu). Pozivnice se šalju 1-2 mesečno. Ako si se prijavio za State Sponsorship (190 viza) onda automatski dobijaš pozivnicu čim ti ta ustanova odobri SS

be younger than 50 years of age when you are invited to apply
- sve jasno

nominate an occupation that matches your skills and qualifications and is on the relevant skilled occupation list
- znači da se tvoje zanimanje nalazi na spisku traženih (SOL). Proveriš ako te nema tamo onda ni ne možeš konkurisati za tu vizu

have your skills assessed by the relevant assessing authority as suitable for your nominated occupation
- Potrebno je da dokažeš da poseduješ određeno znanje za koje se prijavljuješ. Ja sam to radio u ACS (Australian Computer Society) jer sam IT-ovac. Naravno, za različita zanimanja nadležna je druga ustanova. To ko je nadležan piše u SOL listama u skroz desnoj koloni. Kad pronađeš svoju, pošalješ im mejl ili pogledaš na sajtu šta ti treba od dokumentacije i počneš postupak. Konkretno kod mene je trajalo 1 mesec da sam dobio odgovor. Bdw, ovaj papir ti traje 2 godine!

have at least competent English
- ovo znači da moraš imati barem 6 iz svakog od 4 dela IELTS testa (slušanje, čitanje, pisanje, govor). To ti je uslov za 189 vizu. Meni je recimo NSW za SS vizu tražio minimum 7 na sva 4 dela! :)

score at least 60 on the points test
- Bodovanje zavisi od tipa vize i recimo za 189 je ovde: http://www.immi.gov.au/skills/...lect/index/visas/subclass-189/ ideš na tab Points i vidiš koliko bodova ti nosi koji deo. Ovaj test ti važi 3 godine!

meet the health and character requirements
- ovo radiš tek kada ti kažu!!!


Kad imaš sve to, onda fino prijaviš EOI i čekaš da te pozovu. Neki su kreirali EOI pre nego što su imali sve pripremljeno (Skills Assessment i IELTS) pa onda kad te pozovu ti treba da predaš papire da to dokažeš a ti ih nemaš i onda ti pozivnica može propasti (jer traje 2 meseca). Mislim, ništa strašno, ne dobijaš nikakve penale ali si bezveze potrošio pola sata života popunjavajući EOI. Zato ti je moj savet da prvo središ Skill Assessment i IELTS i onda nastaviš da procedurom.


Mislim da ti je ovo dovoljno za neki početak postupka i bezveze bi bilo da te smaram kako ide lekarski pregled koji je bukvalno zadnja stavka.

To što si član MENSA-e nema nikakve veze.

Pozz
 
Odgovor na temu

PeopleString

Član broj: 305819
Poruke: 27



+10 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 13:13 - pre 137 meseci
Hvala na iscrpnom odgovoru. Zanima me samo kako proveravaju radno iskustvo i obrazovanje. Znam da se to radi preko posebnih institucija i da je za svaku posebno ali me zanima da li postoji neki uopsteni savet. Da li moram da pokazujem sta znam da uradim ili je dovoljna neka potvrda iz kompanije u kojoj sam zaposlen, da sam obavljao te i te poslove...

Hvala unapred
WTF!
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.126.210.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 13:19 - pre 137 meseci
Pass phrase: sto treba daso ovde upise ovde ne znam User name je broj sto ti daju t
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 14:04 - pre 137 meseci
Citat:
PeopleString:
Hvala na iscrpnom odgovoru. Zanima me samo kako proveravaju radno iskustvo i obrazovanje. Znam da se to radi preko posebnih institucija i da je za svaku posebno ali me zanima da li postoji neki uopsteni savet. Da li moram da pokazujem sta znam da uradim ili je dovoljna neka potvrda iz kompanije u kojoj sam zaposlen, da sam obavljao te i te poslove...

Hvala unapred


ACS mi je proveravao preko diplome i preporuka poslodavaca. Budi obazriv da te preporuke moraju biti tačno određene forme i sadržavati određene informacije (kad ti bude trebalo, poslaću ti primer kako izgleda jedna moja preporuka). Takođe, gledaj da nešto ne slažeš, jer znaju poslati svoje ljude iz ambasade u neku od firmi od koje si dobio preporuku da te provere. Ako ti nađu nepravilnosti, dobiješ 2 godine zabrane.

S druge strane, referentkinja za vizu mi uopšte nije tražila ove preporuke od firmi, nego izveštaj iz poreske ili iz PIO (socijalnog) koji potvrđuje taj period.

Pozz
 
Odgovor na temu

PeopleString

Član broj: 305819
Poruke: 27



+10 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 14:20 - pre 137 meseci
Citat:
knyazs: ACS mi je proveravao preko diplome i preporuka poslodavaca. Budi obazriv da te preporuke moraju biti tačno određene forme i sadržavati određene informacije (kad ti bude trebalo, poslaću ti primer kako izgleda jedna moja preporuka). Takođe, gledaj da nešto ne slažeš, jer znaju poslati svoje ljude iz ambasade u neku od firmi od koje si dobio preporuku da te provere. Ako ti nađu nepravilnosti, dobiješ 2 godine zabrane.

S druge strane, referentkinja za vizu mi uopšte nije tražila ove preporuke od firmi, nego izveštaj iz poreske ili iz PIO (socijalnog) koji potvrđuje taj period.

Pozz


Ovo pitanje sam postavio iz jednog razloga. Planiram da idem kao refrigeration and air mechanic. Jos uvek sam zaposlen u toj firmi gde sam stekao iskustvo u poslednjih 5 godina ali na drugom radnom mestu koje nema nikakve veze sa time. Kako ovo resavati u ovakvom slucaju? Da li oni dolaze da vide sta znam da radim?
WTF!
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 14:48 - pre 137 meseci
Ne! Za njih je bitno da si ti bio u toj firmi u tom periodu. Iskreno ne verujem da se toliko razumeju u poslove koji se obavljaju u firmama. Naravno, treba da se dogovoriš sa svojim šefom da čuva tvoju dokumentaciju u firmi dok god ti ne dobiješ vizu i da ako ti slažeš da si radio kao Nuklerni Fizičar i on to isto kaže :)

Pozz
 
Odgovor na temu

Maja.subotica
Subotica

Član broj: 304167
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 17:03 - pre 137 meseci
:-D Bila Sam na turistickoj vizi.. Sest meseci...jos uvek cekam PMV vizu:-(... Volela bih da znam da li je neko dobio PMV vizu prosle godine I koliko je cekao...
 
Odgovor na temu

lebuaatstate

Član broj: 309559
Poruke: 19
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.01.2013. u 22:06 - pre 137 meseci
Cao Maja!Ja sam aplicirala za new Zealand citizen family relationship subclass 461: 10.9,dobila vizu 27.12.
Neka vrsta partner vize,gde smo mi u vezi skoro 3 godine(od toga smo ziveli zajedno oko 1.5 godine-vanbracno,sto sam morala da dokazujem slikama,pismima,racunima etc...) dok je bio ovde.Ergo, neka 3 i frtalj meseca sam cekala na odgovor za vizu
Ne znam koliko ti ova info znaci(s obzirom da je temporary na 5 godina),ali bar cemo biti tih 5 godina zajedno,a posle ko zna koja je zemlja sledeca :D bitno da smo zajedno,pa makar i Dzibuti.Pa dobro,nije bas da nije bitno,u obzir ne dolaze zemlje gde je hladno ;)
 
Odgovor na temu

obelix-lena-maja

Član broj: 311203
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.01.2013. u 12:09 - pre 137 meseci
pozz,
imam pitanje za knyazs.
setajuci po sajtu za imigraciju u astraliju ili NZ akcenat sam dao na Working in Australia as a Nurse posto mi je supruga zavrsila visu medicinsku u BG -u opsti smer i vec 6. godina radi u hitnoj sluzbi, registrovana je u nasoj sestriskoj komori,da li bi morala da trazi sponzora ili vec sta tu se negde gubim i ne mogu da vidim konkretno sta treba i pokusavam da skontam koji broj vize ona moze da dobije.
sto semene tice ni tu nisam bas se snaso ja sam zavrsio masinstvo tj,visu masinsku smer hidraulika ipneumatika a vec 5 godina radim u toplani za proizvodnju i distribuciju tople vode kao ing.tehnicke pripreme,imam nesto osnovno znaje o energetici mada sve je to kod nas slabo,ali nema veze.
molio bih te za bilo kakve informacije,smernice gde i kako da "ceprkam" kako da apliciram.
p.s.
proverom Points test table
ona ima 65 ja 60. unapred hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123817 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.