Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

[es] :: Advocacy :: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 18122 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:28 - pre 219 meseci
@cynique

Brkas highend i lowend server.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:32 - pre 219 meseci
Citat:
cynique:
Navedi mi jedan jedini dodatak iz WS2K3 R2 koji je potreban Joe Consumeru pa ćemo onda pričati o jednakosti tih dviju platformi.


Softverska virtualizacija. Joe Consumer nema pojma sta je to, ali mozda onaj lola sta mu instalira sistem na novokupljeni kompjuter u firmi, ima. Zatvaranje procesa u virtualne enviromente bi dosta poboljsalo sigurnost desktop sistema. Cak i turboprobuseni IE bi mogao koristit bez problema ako je u zatvoru ;)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:34 - pre 219 meseci
Bojane, serverski sistemi su generalno predvidjeni za mid-range i high-end servere. Low-end server je recimo jedan server u firmi, fajl server / baza podataka. To bez problema moze bit najobicniji Pentium 4 sa Windowsima XP.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:34 - pre 219 meseci
@z@re

Sto, pa i adware ce da radi u zoni u kojoj i ie, i da se startuje ko toolbar ;-) Joe Consumer limited account (a i one budale koje sw pisu) ne ume da koristi, pa ce zone da koristi, a? ;-)

Sto se midrange servera tice midrange je npr. http://www-03.ibm.com/servers/eserver/pseries/hardware/midrange/ http://www-03.ibm.com/systems/i/hardware/ a to znaci i hotswap bas svega zivog, i hardverske particije, za manju cenu od highend servera

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 05.05.2006. u 01:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:39 - pre 219 meseci
Ne koristi limited account zato sta mu ne dozvoljava instaliranje kerefeka po Windowsima ;)

Pa sta da se taj adware instalira u istoj zoni, ne moze doc do sistemskih fileova, i moze samo zajebavat IE. Tj. IE je malo glup primjer, ja uglavnom mislim da soft.virtualizacije moze bit i od koristi na desktopu.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:41 - pre 219 meseci
Citat:
bojan_bozovic:Na serveru ces da pustas WMV-ove, a? Blago meni. Scheduler da podesis da ne daje visi prioritet foreground procesu, mozes.


Povećanje bazne klase prioreteta procesa će riješiti samo dio problema - probleme kao što su frame dropping, jagging i sl. možeš riješiti samo ako omogućiš da su threadovi scheduled na puno kvalitetnijoj fine-grained granularnosti tako da mogu odrediti koliko CPU vremena im treba za specifičnu akciju.

Recimo aplikacija za renderiranje može reći da će trebati 70% CPU resursa u bilo kojem intervalu od 2s, da pravilno renderira sve frame-ove. Takvo garantiranje samog OS-a se aplicira jedino kroz formalni compile-time API.

Osim schedulinga, Vistin Multimedia Class Scheduler Service (da ga sad malo opišem do kraja kad sam već započeo ;) ima podršku za "soft real-time memorijske alokacije". Drugim riječima, Multimedijalni stack dobiva vrlo optimiziran i učinkovit alokator koji može brzo odgovarati na memorijske zahtijeve u performantno vrlo zahtijevnim vremenskim intervalima, za odgovarajuće klase aplikacija, dakako.

Tu je još i scheduled file I/O - multimedijalna aplikacija može specificirati da neka I/O operacije ili niz njih moraju biti zadovoljene u nekom određenom vremenskom intervalu, a OS će taj zahtijev zagarantirati ugrađenom prioretizacijom u kernelu. Tj. sistem će se "napregnuti" da multimedijalna aplikacija ne osjeti nikakvi lag, nauštrb ostalih aplikacija i sistemskih servisa.

Također na ovaj način neke I/O aplikacije niskog prioriteta (search engine indekser, antivirusni skener, disk defragmenter..) mogu specificirati npr. da se njihov I/O obavlja doslovno kad se ne obavlja nikakav drugi aplikacijski I/O, i na taj način poboljšati customer experience.

Ne vidim nikakvog razloga zašto bi recimo samo ovaj isključivo desktop-oriented feature (a ima ih vjeruj mi još ohoho) išta radio na nekom serveru. Ako ga ti vidiš, bio bih jako sretan da mi objasniš ;)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:44 - pre 219 meseci
@cynique

Neznam ja za vistu, to my humble knowledge to je beta jos uvek ;-) govorio sam o 2000pro i XP, dakle, sistemima koji nisu beta, mozda ce biti moguce scheduler podesiti i u visti, zasto da ne, videcemo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:50 - pre 219 meseci
Videli neki "siromasi" kako mi to radimo, pa rekli 'Nemamo mi para za to, probacemo nesto drugo'

http://www.bsi.bund.de/produkte/erposs/ i probaju:

During LinuxTag 2004 the German Federal Office for Information Security (BSI) and the company credativ unveiled the Linux Government Desktop. The Linux Goverment Desktop has been developed within the scope of the project ERPOSS which evaluates Open Source Software in government environments. Composed entirely of free software the distribution is available as a live CD as well as an install CD. One of the highlights brought by the Government Desktop is the fact that it saves the whole data on encrypted filesystems. Furthermore KMail is preconfigured to send and receive encrypted e-mail (GnuPG and S/MIME) and to make use of all kinds of authority certificates. The package is completed by integrated spam and virus protection and a preconfigured personal firewall.

Problem je u tome sto nece uspeti to da uvedu do ponedeljka, a kao sto znamo, to je jedini kriterijum koji se ovde priznaje da li je nesto uspesno ili nije. Degojs, koliko procenata ljudi se 1903 godine vozilo avionima? Dakle, avioni ne valjaju nista, to je takoreci neki "kupus" i nikad se nece koristiti sire! Evo, jos neki su tako mislili:

"The United States Army was trying to develop an airplane in 1903, but the plane wouldn't fly. The New York Times wrote that maybe in
1 million to 10 million years they might be able to make a plane that would fly."

Znaci, "kupusara" se stici na desktop za 1 - 10 miliona godina

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 05.05.2006. u 01:52 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:50 - pre 219 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @cynique

Brkas highend i lowend server.


Onda za lowend server možeš slobodno koristiti i winXP.

Citat:
z@re: Softverska virtualizacija. Joe Consumer nema pojma sta je to, ali mozda onaj lola sta mu instalira sistem na novokupljeni kompjuter u firmi, ima. Zatvaranje procesa u virtualne enviromente bi dosta poboljsalo sigurnost desktop sistema. Cak i turboprobuseni IE bi mogao koristit bez problema ako je u zatvoru ;)


Termin softverska virtualizacija se uglavnom koristi u konetkstu Hypervisor tehnologije, ako želiš lockati IE puno je učinkovitije runas /user:guest iexplore.exe + ACL mehanizmi OS-a. Preporučam baciti pogled na Secure-It programče koje automatizira baš takve akcije.

Pravi Hypervisor se još treba zapaliti na x86 tržištu, Intel i AMD su tek počeli izdavati procesore sa Vanderpool/Pacifica ekstenzijama za ISA-u, a neki popularni VMM (tipa VirtualPC) još ni nemaju podršku za njih.

Još malo pa ćemo u 2010. biti tamo gdje je IBM sa VM/370 bio prije 40. godina.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:59 - pre 219 meseci
Mislis na takvu virtualizaciju. Aha. Ja sam referirao na internu virtualizaciju poput jail/zones mehanizma sa BSD/Solaris, respektivno.

Polako, jos nije ni pravo uveden hardware na x86 za takvu virtualizaciju, doc ce softver.

Citat:
Cynique:
Još malo pa ćemo u 2010. biti tamo gdje je IBM sa VM/370 bio prije 40. godina.


Vecina danasnjih mid-price "gamerskih" grafickih kartica ne moze izvest neke stvari koje je SGI mogao prije 10 godina ;)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 01:02 - pre 219 meseci
@z@re

Citat:
Ne koristi limited account zato sta mu ne dozvoljava instaliranje kerefeka po Windowsima ;)


Aha, a kako se zone tu uklapaju onda? ;-)

@tdjokic
Citat:
Znaci, "kupusara" se stici na desktop za 1 - 10 miliona godina


Tako otprilike. Radi na Macu ali ne podrzava iSight. Radi na PC-ju ali ne podrzava TV-in TV-out ili tv tjuner ili sta vec.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 05.05.2006. u 02:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 01:06 - pre 219 meseci
Uklapaju se tako da mu ih netko drugi namjesti, a nas Djole nije ni svjestan da je njegov Internet Explorer u Alcatrazu ;)



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 01:10 - pre 219 meseci
@z@re

Pa nece moci da pokrene FreeSex.exe pa ce direktno MS tehnicku podrsku da zove ;-) lol to bih voleo da vidim
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 01:17 - pre 219 meseci
Citat:
Nadrkani Joe Consumer, sa Balkanskog Teritorija, kome je IE u zoni:
Ja b'tija da'm ona gola p**ka plese po onoj...j'bem't kao se zove...p'zadini. Ja kliknen ono nista. Nece da se pok'rne, isusovih mu slapa. Ocu da'm dodjete odma 'vamo!


:)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 01:18 - pre 219 meseci
Citat:
z@re:  Ma ja sam rekao da Windowsi NT baze imaju dobru podlogu za RT sisteme, recimo visi prioritetni razredi u scheduleru su konfigurirani da uz 3rd party dodatke dobiju pravi realtime.


Real-time klase prioriteta mogu tu samo djelomično pomoći, za pravi hard-realtime je potreban custom-made HAL koji će cijeli OS pokretati kao low-priority task. Nedeterminizam između dispatchinga i procesiranja DPC-ova ("bottom halves" u linux kernel terminologiji) jest glavni razlog zašto general-purpose OS-evi nisu pogodni za takve stvari. Ima tu još toga, ali prediktabilna latencija prekida (interrupta) jest daleko najvažniji uvjet. Microkernelish arhitekturom (QNX) i komponentizacijom cijelog OS-a (Platform Builder za Win CE) se dobiva puno bolja kontrola nad svim pathovima izvođenja i puno je lakše zagarantirati latencije.

Citat:
Windowsi su nikli kao desktop OS, tj. graficki shell za DOS. NT3.51 je nasljedio svoj GUI od Win3.11, NT4 od Win95, sve do kraja w32 serije. Iz ovoga se vidi da je Microsoftu bilo bitno da ima opceprihvaceni GUI i u svojim serverskim sistemima, sto je drasticno doprinjelo popularizaciji, jel kompletna serija proizvoda je bila bazirana na slicnom grafickom interfejsu.


Pusti sad Windowse 9x, 3.x i ostale obsoletne tehnologije iz prošlog milenija - zadnjih pola dekade Windows je isključivo sinonim za NT seriju koja nije nikla kao desktop OS. Ne samo da je win95 GUI dodan tek nakon 5 godina razvoja, po nekim novijim izvorima nije ni bio namijenjen da će ikad raditi na x86 (već samo Alpha AXP i sad već mrtvi i860).

A sad malo IA32 bashinga :D

This next paragraph came to me last week (Jan-2006) in a personal email from an ex-Intel employee.

<quote>

"Given your interest in VMS you might find this amusing. In the early 1990's we visited Microsoft to try to ensure that their new OS "Windows NT" would be available on IA32. We met with Dave Cutler, and he was adamant that IA32 was doomed and would we please get lost so he could target Alpha and then whatever 64-bit architecture was certain to replace IA32 by Intel. It was not a polite disagreement; that guy HATED IA32 and wasn't reluctant to transfer his displeasure to IA32's representatives (us). What an ugly business meeting. Smart guy, though."

</quote>



Citat:
Jasno da dobar sistem projektiran za samo jednu namjenu ima sve predispozicije da bude bolji od general-purpose sistema koji se moze snac u toj namjeni.


"Ima sve predispozicije" ne znači i "to praktično jest". Sumnjam da bi se nudila komercijalna hard-RT 3rd party rješenja za NT da se radi o nekakvom low-quality vapourware-u, pogotovo stoga što je da, se to uopće i napravi, potreban dobar partnerski odnos za MS-om (čitaj: višemilijunski ugovor da bi se dobio source od HAL.DLL ;)

Citat:
bojan_bozovic:
[Neznam ja za vistu, to my humble knowledge to je beta jos uvek ;-) govorio sam o 2000pro i XP, dakle, sistemima koji nisu beta, mozda ce biti moguce scheduler podesiti i u visti, zasto da ne, videcemo.]


Nije sad važno gdje i kako koji feature implementiran (mislim da za Serversku ediciju gore opisano neće biti dostupno, ali moguće da griješim), govorim ti praktično o primjeru nečega što je besmisleno koristiti na serveru. Jedan ekstra servis koji će optimizirati I/O completion protokol tako da divxplayer.exe ne bude trzao dok u pozadini dere SQL Server? LOL :-)

Već sad imaš potpuno drugačiji scheduler u WS2K3 nego u XP... Pročitaj poglavlje o procesima u Rusinovičevoj bibliji i sam se uvjeri :)

[Ovu poruku je menjao cynique dana 05.05.2006. u 02:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 01:53 - pre 219 meseci
Citat:
Degojs, koliko procenata ljudi se 1903 godine vozilo avionima?


Tomo, ja ne sporim da će za 5 ili 10 godina Linux biti mnogo bolji desktop sistem, tako da će možda većini ljudi biti OK. Ko to može da zna i da kaže 100% sigurno da neće? Ne bih imao ni najmanji problem da ga koristim već i sutra kad bi to bilo lepo iskustvo za mene.

Stvar je da Linux nije danas, a nije bio ni juče dovoljno dobar za velik broj ljudi među kojima sam i ja. Kad bude, što da ne? Do tad, ja sam sa Windowsom, a Linux gledam tu i tamo, kad uhvatim vremena i slično (VMWare Player je dušu dao za to).

[Ovu poruku je menjao degojs dana 05.05.2006. u 04:32 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 02:03 - pre 219 meseci
Citat:
bojan:
Radi na PC-ju ali ne podrzava TV-in TV-out ili tv tjuner ili sta vec.


Kako ne radi TV tjuner na Linuxu? Ja sam probao jedno 2 ili 3 puta (relativno skoro) i radilo je (čini mi se da je jedan bio Mandrake 10, ne sećam se tačno više). U pitanju je još prokleti ATi (TV Wonder PCI) :) Ne sećam se tačno koja aplikacija je to bila (tvtime ili tako nešto, čini mi se) i ne sećam se šta je sve moglo da se radi (da li je moglo da se snima na disk, biraju formati kao na Windowsu) ali slika i zvuk se bili tu, sasvim OK.

Radi li kod tebe na BSD-u?

I da, možeš li da mi pojasniš kako je to BSD bolji izbor za desktop od Linuxa. Rekao si da je bolji, ali nisi ništa objasnio, a evo mene baš interesuje što to..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 05.05.2006. u 03:04 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 02:11 - pre 219 meseci
@cynique

j.. li ga da li je besmisleno da se koristi - vidis, i linux se koristi, a meni bi bio problem da dam za brandname entry server (npr. neki ibm p5 1xx ili slicno - hw je $3000 pa navise) i housing, dakle. moras se rastegnuti koliko je krevet dugacak. Citibank ne deli moje probleme, svakako. A o midrange/highend serverima pogotovo da ne pricam. Svakako, niko nece stavljati XP na midrange server, a uz linux/bsd nije ni na lowend serverima konkurentan, i entry verzije samog Win2003, ali moze nesto odraditi, i to je bila moja poenta - na lowend serveru se suvise malo razikuje od server varijanti win2003, tj. na serveru koji i tvoj pc moze biti, i iskreno, po sposobnosti su webserveri cesto ispod top desktop konfiguracija. ako se sa vistom to promeni, to je drugo, ali vistu nisam probao. Dalje, ako scheduler moze da se podesi, ne vidim razlog zasto to i u server verziju ne bi moglo da se stavi - po podrazumevanim podesavanjima bi svakako bilo iskljuceno.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 05.05.2006. u 03:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 12:34 - pre 219 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @cynique

Svakako, niko nece stavljati XP na midrange server, a uz linux/bsd nije ni na lowend serverima konkurentan, i entry verzije samog Win2003, ali moze nesto odraditi, i to je bila moja poenta - na lowend serveru se suvise malo razikuje od server varijanti win2003, tj. na serveru koji i tvoj pc moze biti


Pa da, za low-end konfiguracije teško da će doći do značajnije razlike između performansi desktop i serverskog OS-a, i to isključivo iz razloga jer underlying hardver ne dopušta da razlike dođu do izražaja. A to pak ne znači da razlike "ispod haube" ne postoje. Priznajem - sa tendencijom okreta ka multicore, virtualizaciji etc. na lowend strojeve dolaze tehnologije koje su dugo bile rezervirane isključivo za egzotičan hardver na skupim serverima, ali činjenica da je današnji high-price desktop sustav jak kao i neki prosječni server prije 7 god ne znači da hardver nije unapredovao u toj mjeri da je razlika u jačini kompenzirana složenošću internih OS mehanizama za povećanje robusnosti, pouzdanosti, skalabilnosti...

Citat:
Dalje, ako scheduler moze da se podesi, ne vidim razlog zasto to i u server verziju ne bi moglo da se stavi - po podrazumevanim podesavanjima bi svakako bilo iskljuceno.


Zato što bi npr. tako nešto znatno zakompliciralo I/O podsustav i bezrazložno bi otežalo održavanje (patchevi, nove verzije..) cijelog OS-a u budućnosti. Nije ti to linux da samo dodaš taj config flag u #if 0 i rekompajliraš ;) Malo je to ipak sofisticiranije od podešavanja defaultnog quantuma niti preko Win32PrioritySeparation varijable u registryu (ili onog dijaloga da optimizira za foreground ili background rad..) Još čekam da mi navedeš neka od poboljšanja dodanih u WS2K3 R2 u odnosu na obični WS2K3 a koja bi bila korisna na desktopu.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 12:58 - pre 219 meseci
Vidis, o tome win2k service packu bas nista ne znam, nit me zanima, ovaj, pardon, sad sam cuo da podrzava zone. Ako ti ne vidis kako power user moze da koristi zone, tu nista ne mogu, a itekako bi bile korisne na desktopu, naravno, ne za Homera Simpsona, ovaj, Joe Consumera. To moze da se stavi u neki dijalog box koji Joe Consumer nikada videti nece, kao sto ne vidi ni VM ili scheduler podesavanja za Windows. Za Joe Consumera je podrazumevano podesavanje VM ili schedulera OK, ali za mene cesto nije bilo. Ko sto rece Theo de Raadt, ne postoji razlika izmedju desktop i server OS, osim ako ti nije u interesu da okljastis proizvod kako ne bi ubio sopstveno traziste, npr. stvari poput multiuser okruzenja ili SMP podrske su pre deset godina bile server OS stvari, a kako je sada? Da ne napominjem da su workstation sistemi uvek koristili naki IRIX, AIX stogod.

Neki IBM power workstation sistem nije server iako tera AIX, slicno i za Sun.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 05.05.2006. u 14:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 18122 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.