Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potpisan ugovor o poslovno - tehničkoj saradnji grada Novog Sada i Microsofta

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Potpisan ugovor o poslovno - tehničkoj saradnji grada Novog Sada i Microsofta

[ Pregleda: 6769 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Potpisan ugovor o poslovno - tehničkoj saradnji grada Novog Sada i Microsofta08.02.2006. u 21:20 - pre 220 meseci
Gradonačelnica Maja Gojković i generalni menadžer kompanije "Majkrosoft" za SCG Dejan Cvetković potpisali su danas u Novom Sadu ugovor o poslovno - tehničkoj saradnji kojim će biti rešen problem modernizacije gradske administracije i javnih preduzeća.

U pitanju je nastavak saradnje "Majkrosofta" i Novog Sada i obezbeđivanje povoljnih uslova za modernizaciju gradske administracije, izjavio je Cvetković.

On je istakao da će se na taj način Novi Sad uključiti u proces razvoja informacionih tehnologija radi efikasnije i aktivnije javne administracije.

Pismo o namerama je samo početak saradnje, a suština je da se od danas sva javna preduzeća obavezuju na saradnju sa "Majkorosoftom", od koga očekujemo pomoć u osavremenjivanju informacionog sistema, izjavila je Gojkovićeva.

Ona je izrazila zadovoljstvo što će sve buduće poslove vezane za ugovor voditi JP "Informatika".

www.tanjug.co.yu

 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.NS-BMP6.WLAN.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Potpisan ugovor o poslovno - tehničkoj saradnji grada Novog Sada i Microsofta08.02.2006. u 21:46 - pre 220 meseci
najlakse se placa kad se novac uzima iz tudjeg novcanika.... bas je super sto ce korporacija Microsoft biti bogatija za jos nesto novaca i sto ce taj novac otici u (jel' da mrski) SAD, umesto da ostane u zemlji i da se ulozi u razvoj lokalnog resenja...

slazem se da postoje poslovi koji se jednostavno mnogo brze i lakse obavljaju na Microsoft platformi i da za takve stvari ne treba stedeti, ali znajuci kako to kod nas ide.... osecam da ce tu biti mnoooogo mutnih radnji... pa sama cinjenica da ovaj ugovor nije nikom dostupan na uvid mi je vec suvise.

mislim sta reci na ovo:
Citat:
suština je da se od danas sva javna preduzeća obavezuju na saradnju sa "Majkorosoftom"


znaci mi smo sad OBAVEZNI da koristimo Microsoft proizvode!!! da li iko shvata TEZINU ove recenice?!?


ma naprosto nemam reci...

edit: dodat citat

[Ovu poruku je menjao malisha dana 08.02.2006. u 22:48 GMT+1]
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.nero.com.



+7169 Profil

icon Re: Potpisan ugovor o poslovno - tehničkoj saradnji grada Novog Sada i Microsofta08.02.2006. u 21:51 - pre 220 meseci
Citat:
najlakse se placa kad se novac uzima iz tudjeg novcanika.... bas je super sto ce korporacija Microsoft biti bogatija za jos nesto novaca i sto ce taj novac otici u (jel' da mrski) SAD, umesto da ostane u zemlji i da se ulozi u razvoj lokalnog resenja...


A mozda ce otici i u mrski, jel da, Microsoft Research Centar u Srbiji koji ce razviti lokalizovano resenje, i pruziti stabilan i adekvatno placen posao za mnogo nasih strucnjaka, umesto akademskog sitnisa studentima koji bi ostao posle podele love od "patriotskog projekta" i ucvrscivanja zelje istih da sto pre odu iz zemlje.

Citat:
slazem se da postoje poslovi koji se jednostavno mnogo brze i lakse obavljaju na Microsoft platformi i da za takve stvari ne treba stedeti, ali znajuci kako to kod nas ide.... osecam da ce tu biti mnoooogo mutnih radnji... pa sama cinjenica da ovaj ugovor nije nikom dostupan na uvid mi je vec suvise.


Mislim da u Srbiji postoji neki ured ili agencija, ili vladino telo za dostupnost informacija - grad Novi Sad je duzan da svakome dostavi informacije o tom ugovoru posto se radi o budzetskom trosenju - ako oni to odbiju, mogu krivicno da odgovaraju.

Citat:



znaci mi smo sad OBAVEZNI da koristimo Microsoft proizvode!!! da li iko shvata TEZINU ove recenice?!?


ma naprosto nemam reci...


Nope - javna preduzeca su OBAVEZNA (velika slova su tvoja) da PLATE (velika slova su moja) piratovani softver koji koriste - ako umeju da napisu svoje ne-Microsoft resenje, i da im se to isplati, niko ih nece spreciti u tome.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 08.02.2006. u 22:53 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.NS-BMP6.WLAN.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Potpisan ugovor o poslovno - tehničkoj saradnji grada Novog Sada i Microsofta08.02.2006. u 22:53 - pre 220 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:A mozda ce otici i u mrski, jel da, Microsoft Research Centar u Srbiji koji ce razviti lokalizovano resenje, i pruziti stabilan i adekvatno placen posao za mnogo nasih strucnjaka, umesto akademskog sitnisa studentima koji bi ostao posle podele love od "patriotskog projekta" i ucvrscivanja zelje istih da sto pre odu iz zemlje.


Cak i da ode (sto bi mi zaista bilo drago), to ce biti samo mrvica ukupne sume, da se ne zavaravamo.

Citat:
Ivan Dimkovic:Mislim da u Srbiji postoji neki ured ili agencija, ili vladino telo za dostupnost informacija - grad Novi Sad je duzan da svakome dostavi informacije o tom ugovoru posto se radi o budzetskom trosenju - ako oni to odbiju, mogu krivicno da odgovaraju.


Nije problem sacekati koji dan, mada ako se nastavi u dosadasnjem maniru nase gradske "uprave", bojim se da nece biti ni informacije, a ni odgovornosti... mislim oni ce sami sebi da sude?!?! Nezavisno sudstvo?!?! don't get me started

Citat:
Ivan Dimkovic:Nope - javna preduzeca su OBAVEZNA (velika slova su tvoja) da PLATE (velika slova su moja) piratovani softver koji koriste - ako umeju da napisu svoje ne-Microsoft resenje, i da im se to isplati, niko ih nece spreciti u tome.


I moja i tvoja tvrdnja su u stvari spekulacije jer prave informacije nema. Ono sto ja znam, a znam zasigurno, je da je pre 3 godine kad je pocela OSL prica, Novi Sad izvukao bolji dogovor oko licenciranja za sve gradske institucije i JKP-ove nego Beograd. Znam licno coveka koji je bio posrednik u tom poslu jer je jedan od Microsoft Partnera (vec se ne secam koje "kategorije" - mislim na ono Gold/Certified/itd.) i u dublju potvrdu mog poznavanja cele ove price necu ulaziti. Tada je to realizovano za Informatikom.

Pa ako uzmemo to u obzir, (ako hoces mozes ali i ne moras da mi verujes) NS vec ima uredne licence za Microsoft proizvode, uredno placane prethodne 3 godine. Ono sto me muci je da se bojim da ce zbog nepoznavanja ove cinjenice mnogi progutati pricu i bez problema progutati odgovarajuci odliv novaca iz gradskog budzeta za "licenciranje i legalizaciju", a koji je u stvari fiktivan. Ono sto bi imalo smisla je da je zbog ukidanja OSL-a NS presao na neku varijantu OVL-a, ukoliko prvo resenje nije bilo u nekoj Enterprise varijanti. Ipak ne znam bas sve detalje.


Znaci da rezimiram, bilo bi mi veoma drago da taj novac ode u Microsoft Research Centar u Srbiji, bez obzira sto licno ne preferiram Windows tj. Microsoft proizvode, ako je uopste neophodno da se nesto placa (apropo prethodnog ugovora) i ako se vec taj isti novac ne plasira u razvoj domaceg resenja.

P.S. Ono mrski se odnosilo na stav SRS-a prema svemu sto nije Rusko/Kinesko/Iracko.... kao sto sam se izjasnio, ja ne preferiram Microsoft proizvode (niti ih koristim), ali ne mogu i ne zelim da sprecavam bilo koga da ih koristi. Ono sto mi smeta je bacanje (mojih) para na nesto sto ne mora da se plati.
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Buba
Buba Ivkovic
sistem inzenjer
Novi Sad

Član broj: 3854
Poruke: 20
*.ev.co.yu.



Profil

icon Re: Potpisan ugovor o poslovno - tehničkoj saradnji grada Novog Sada i Microsofta13.02.2006. u 13:20 - pre 220 meseci
Malisha izgleda da vladas svim cinjenicama "sto bi se ono reklo - do nekle".
Gradu i JP-ovima cije je on osnivac su prosle godine istekle licence, pa je ovaj proces valjalo nastaviti. Gospodin koji je to radio pre tri godine je LAR partner i sem sto je uzeo pare nije po pitanju support-a uradio nista (((

JP Informatika je u ime grada nosilac posla, a na JP-ovima je da se izjasne kako hoce licenciranje i kada ce i kako platiti.
Ako imas jos nedoumica na koje znam tacan odgovor rado cu ga podeliti sa svim ucesnicima diskusije.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.NS-BMP6.WLAN.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Potpisan ugovor o poslovno - tehničkoj saradnji grada Novog Sada i Microsofta13.02.2006. u 21:18 - pre 220 meseci
Buba hvala na informaciji, ja sam se svakako ogradio da ne znam sve detalje .

Citat:
Ono sto bi imalo smisla je da je zbog ukidanja OSL-a NS presao na neku varijantu OVL-a, ukoliko prvo resenje nije bilo u nekoj Enterprise varijanti. Ipak ne znam bas sve detalje.


E jos kad bi mogla da bacis svetlo na detalje o sadasnjem ugovoru... to bi zaista bio bum!
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Nastavak saradnje Microsoft i Novog Sada10.05.2006. u 23:14 - pre 217 meseci
Gradonačelnik Novog Sada Maja Gojković i Microsoft su, potpisivanjem "Pisma i namerama" nastavili saradnju započetu u februaru ove godine. '"Pismo o namerama' predviđa isporuku stalnih licenci Microsoftovih rešenja za preduzeća i stalnih licenci za Microsoftove dodatne proizvode, a za potrebe grada Novog Sada odnosno javnih preduzeća i javno komunalnih kuća. Ugovorom između Javnog preduzeća "Informatika" i partnera kompanije Microsoft u Srbiji - firmama "Lim-IT" i "Pin Computers" iz Novog Sada i "E-Smart Systems" iz Beograda predviđena je isporuka 860 desktop platformi, 36 "Windows" servera, šest "SQL" servera i drugo PC elemenata.

http://www.microsoft.com/scg/press/2006/maj/20060510.mspx


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 11.05.2006. u 00:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Potpisan ugovor o poslovno - tehničkoj saradnji grada Novog Sada i Microsofta

[ Pregleda: 6769 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.