Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

[es] :: Advocacy :: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 18103 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor01.05.2006. u 12:59 - pre 219 meseci
Koja naopaka logika? Misrosoft je jedini, pa samim tim i mora da bude najbolji. Ako uporedjujes OSove uporedjuj XP i OSX jer to su desktop OS-ovi. Ako uporedjujes server OSove - uporedjuj, a nonstop muvate linux gde mu nije mesto, i likujete zbog toga sto je na pogresnom mestu. ;-)
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 00:47 - pre 219 meseci
Citat:
degojs:
A mozda je bas davanje posla domacoj firmi namestaljka? Ma jok, gde bi to moglo da bude..


Nego sta je! Hrvatska je sama sebe sj**ala kroz period tranzicije i korumpirane privatizacije, domaca firma i domaci brand uopce vise nije kompetentan. I sta, sad bi trebali sve radit stranci, jeftiniji su. Pa cemo za 20 godina biti samo zitelji ove drzave, i gospodarstvo i ekonomiju, a s tim i politicki lobi, ce drzat neki Englezi, Talijani, Rusi, Amerikanci, Njemci...you name it.

Po principu javnog natjecaja (ako hipotetski racunamo da su svi clanovi "zirija" nekorumpirani), uvijek pobjedjuje strana firma. A da ne kazem koliko se i tu malverzacija moze izvest, napisat specifikacije natjecaja onako da ih samo onaj "upuceni" razumije. Tako da ce samo taj "upuceni" donijet valjanu ponudu, ostali ispadaju iz igre zbog "nepostivanja" specifikacija.

To je jedna od stotine mogucih malverzacija za dani slucaj. Svi znamo da se na vrhu drzave igraju prljave igre, ipak je to politika. E kad se vec malverzira, nek se barem dovuce domace.

degojs, kazem ti lijepo, neki od srpskih politicara je upravo dobio kucicu na Floridi. Pogotovo ako se taj projekt oteze od 2001, onda je tek sumnjivo. Nije bitno jel dobio od MS-a ili lokalne informaticke kuce, ali je sigurno dobio.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 01:04 - pre 219 meseci
Isti slučaj je i u Srbiji, a verovatno i još malo gore, jer mi smo uvek prvi kad je ludost i idiotizam u pitanju. Kad gledaš medije i razne pametnjakoviće ovde, uskoro će ljudi misliti da je slađe američko g**** nego naša torta
I sva tranzicija se svodi na to da odu jedne barabe, a dođu još gore od njih. Pitam se samo gde li je granica našoj ludosti??
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 01:41 - pre 219 meseci
Pazi Mladene - ako politicar zacrta u svojoj kampanji da ce on informatizirati upravne strukture Srbije, i on to izvede na bilo kakav nacin, covjek je ostvario svoj predizborni plan, nije lagao narod, i zapravo je uspjesan politicar.

Jebiga, ova tema je direktno ili indirektno vezana sa politikom, odnosom bivsih Jugoslavenskih republika sa inozemnim kompanijama. Tako da nevjerujem da ovo o cemu pricam ide puno u offtopic.

Opet, ne treba generalizirat. Nije sve nase torta, niti je sve strano g**** ;) Trogir je na pragu izbacivanja iz popisa UNESCO-ve svjetske bastine, zato sta su ti "domaci" rusili krovove kuca stare 2000 godina, nadogradjivali sa betonom/plastikom, stavljali satelitske antene na kampanele, samo da sta vise para uberu za najam apartmana. S druge strane, recimo u Splitu ili Dubrovniku, tamo gdje su stranci kupili, drze to cakun-pakun, nema sanse da izlete izvan konzervatorskih propisa.

Eto jedan slucaj gdje je nase g**** a strano torta. Ima ih koliko god hoces, a i onih obrnutih, no to bi vec debelo zabrazdilo u politicku diskusiju.

P.S. ma vuce me za jezik...digli se nasi oci drzave protiv zajednickog ekonomskog trzista zemlji bivse YU, mi 'rvati, boze oslobodi nazad sa onim zlim Srbima u nekakve unije. Idioti jednostavno ne shvacaju da smo svi mi skupa jadni, minorni, i ne znacimo nista u krojenju svjetske povjesti (pozitivne) ovakvi kakvi jesmo. Ako gdje imamo sansu, to smo mi tamo a vi vamo, jer nismo kompetentni borit se protiv zapadnih ulagaca i zapadnog trzista. Ubijaju nas sa cijenama debelo, a negdje i s kvalitetom. Ima nas svakavih Hrvata i svakakvih Srba, ali od ovog plana moze samo svima bit bolje. Mislim, ako najgore ustase slusaju Cecu, nece im smetat da konzumiraju neki vas proizvod.

Ludost, idiotizam, balkan.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 04:45 - pre 219 meseci
Rimsko carstvo.. ponižavajući uslovi..

Da nema jedne Slovenije, pa Češke, pa.. još da čovek i zastane na to što pišete. Katastrofa.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.187.155.*



+7177 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 16:19 - pre 219 meseci
Ajd vi Obadi i ekipo - manite se politike, sto uber-pametna "Open Source Zajednica" ne izadje po Balkanu sa BOLJIM i JEFTINIJIM resenjem u odnosu na MS.

Gde su ti silni strucnjaci, univerzitetske sede i ucene glave, milioni spremnih eksperata koji samo cekaju da pomognu po raznim mail-listama, kilometri studija o niskom TCO-u, romani po raznim sajtovima o superiornosti i stabilnosti OSS softvera u odnosu na proprietary, bajke o otvorenosti i slobodi za sve - ako je sve tako kako se prica, cini mi se da bi Microsoft i ostali bili odavno mrtvi a ljudi kao mi closed-source zlikovci po forumima, sedeli na birou za zaposljenje :-)

Realnost je sledeca - po Balkanu niko ozbiljan nije izasao sa garancijom + boljim uslovima od Microsofta i nekim racionalnim resenjem za promenu. Cak i u daleko manje korumpiranom i razvijenijem Minhenu, Nemacka (cisto da se anulira hipoteticki M$ uticaj, jel) - apsolutno nista nije uradjeno od famozne "tranzicije na Linux" sa kojima su nam GNU advokati ispirali mozak evo vec skoro 2 godine - i pored otvorenog politickog pritiska (ovo je legalno u slobodnom trzistu, jel) da se Microsoft izbaci i zameni sa cisto evropskom, otvorenom i blablabla tehnologijom.

Stoga, manite se tih vasih teorija zavere - pokazite ko je to na Balkanu stao svojim imenom i reputacijom, da ce nesto da uradi bolje i/ili efikasnije od Microsofta, pa onda pricajte o tome kako "nasa ekonomija nema sanse protiv strane" i ostalim kafanskim temicama balkanskih carsija. Eto vam Indija koja je postala IT gigant - sa sve stranim i domacim kapitalom, Kina koja raste svake godine, zemlje koje su dozivele uspesnu tranziciju u EU poput Ceske, Slovenije, Madjarske, itd... itd...

Citat:

Da nema jedne Slovenije, pa Češke, pa.. još da čovek i zastane na to što pišete. Katastrofa.


Upravo tako - nesposobnim drzavama je uvek bio i bice neko drugi kriv :(


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.05.2006. u 17:39 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 17:38 - pre 219 meseci
Citat:
z@re: Pazi Mladene - ako politicar zacrta u svojoj kampanji da ce on informatizirati upravne strukture Srbije, i on to izvede na bilo kakav nacin, covjek je ostvario svoj predizborni plan, nije lagao narod, i zapravo je uspjesan politicar.


@zare
Ne slažem se sa tobom, bar kad je prvi deo tvog posta u pitanju. Ako neki političar obeća da će nešto da uradi, nije dovoljno da to uradi bilo kako; on treba da raspiše tender, na koji će se javljati domaće i strane kompanije sa ponudama, dakle, firma a nudi rešenje na Linuxu, firma b na Windowsu, firma c nešto treće, firma d kombinovano, itd, pa tek onda da u saradnji sa ljudima koji se razumeju u tu oblast, da se donese odluka o tome šta je najracionalnije rešenje u datom trenutku i u perspaktivi, na osnovu potreba, mogućnosti i vizije. Dakle, nije u redu ako političar to uradi bilo kako, već je potrebno da se donese najbolje rešenje, po mogućstvu što jeftinije. Ali ne, mi smo samo dobili obaveštenje u dnevniku "vlada Srbije potpisala je ugovor sa Microsoftom (ni manje ni više)", i to je sve. Gde su tenderi, gde su javne rasprave, ko je taj ko je odlučivao zašto baš Microsoft, na osnovu čega je odlučivano, koji su bili kriterijumi? Međutim, ništa od toga se ne zna, kućice na Floridi se grade, a narod sve siromašniji.

@ degojs
Čoveče, uozbilji se! Vidi se da nisi informisan o dešavanjima i životu u Srbiji. Vesti koje gledaš sa svoje lokalne stanice te ne informišu dovoljno. Ovde je haos, grabež, lopovluk, nepotizam, korupcija i svi oblici malverzacija - veći nego ikad. Zato, ne lupaj o nečemu što ne znaš. A Češka ti nije neki primer, prvenstveno što je to (po zvaničnim podacima EU) danas jedna od najzaduženijih zemalja u Evropi, a standard jeste bolji zato što je Češka bila prva od zemalja istočnog bloka koja je prešla na kapitalističko uređenje, pa su je, naravno, prilično pomogli da bude primer za ostale. Slovenija je zemlja sa 2 miliona stanovnika, prilično etnički čista, plus što je bila prva od ex-yu republika koja je pobegla, i takođe je imala svesrdnu pomoć zapada. Pričaj mi o standardu Bugarske, Rumunije, pa i Slovačke.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 17:43 - pre 219 meseci
Citat:
bojan_bozovic:nema smisla govoriti o "linuxu" na desktopu, ne zato da ga ne bi pljuvali, vec zato sto je na desktopu nula.


Daj, Bojane, ne preteruj
Ok, Linux nije Windows, i Windows jeste nbr.1, ali kad kažeš da je Linux nula na desktopu, zvučiš kao da ga nikada nisi ni video, a znam da jesi. Linux na desktopu nije bolji od Windowsa, i ok, slažemo se uglavnom svi, ali da je nula - e pa nije. Ja sa svojim Slackware-om radim komotno sve što bih radio i na Wintendu, osim igrica, što je, po meni, verovatno najjači adut Windowsa u odnosu na Linux. U Windows uđem 5-6 puta mesečno, na kućnom računaru, i to samo i isključivo što, eto, volim kad imam vremena da odigram neku dobru igru. A Linux koristim za najobičnije desktop stvari: internet, office aplikacije, muziku, gledanje filmova, rezanje diskova, pravljenje DivX od DVD-a, i obrnuto, imam čak i nekoliko igara od LokiGames-a, voice-chat, kreiranje web-strana, itd., dakle, koristim linux za komunikaciju, multimediju, igranje, zabavu, i sve što mi je potrebno, čak sam poterao i AutoCAD 2004 preko Wine-a, tako da i njega koristim. Ok, jeste malo sporiji nego pod Windowsom, ali meni AutoCad nije potreban svakog dana, tako da mi sasvim lepo radi i na Linuxu, i to ne mnogo sporije nego pod Windowsom. Za ljude kojima trebaju specifične stvari za koje nema dovoljno dobrih alternativa pod Linuxom, ok je koristiti Wintendo, ipak je on desktop OS nbr.1, ali nikako nije istina da je linux neupotrebljiv, eto - ja sam živi dokaz. Linux ima manjkavosti, na prvom mestu veća posix kompatibilnost i poštovanje standarda, ali nula nije. Sve što bih radio na Winblowsu, radim i na Linuxu. Jeste bolji za serversku upotrebu, ali dobar je i na desktopu, i linux definitivno jeste prilično solidna alternativa Windowsu.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 18:00 - pre 219 meseci
@mladen

Vidi, to sto je dobro za tebe i za mene nije dobro za onoga kome treba flash, pa photoshop pa... zato sam ipak u pravu, linux nije desktop OS uopste, tu ne pripada. Mozes ga koristiti na desktopu, kao i FreeBSD ali desktop OS je ono sto Homer Simpson moze da instalira i koristi.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 02.05.2006. u 19:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 18:09 - pre 219 meseci
Citat:
Pričaj mi o standardu Bugarske, Rumunije, pa i Slovačke


A zašto bi pričao o standardu nekog, navodno, lošijeg? Zašto ne bih gledao bolje?

Slovenija? Kakve veze ima što imaju 2 miliona i ostale gluposti što si napisao? Radi se o nečem drugom..

Ne znam jesi li ti ikad bio u Sloveniji? Češkoj? Imaš li bar neke dobre drugare koji mogu da ti kažu dosta o istim zemljama, možda su i živeli tamo?

Prvo to da mi odgovoriš, pa može dalje :)

//edit:
Mada, ne bi trebali da teramo politiku.. pa ja ću da stanem ovde.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.05.2006. u 19:16 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 20:15 - pre 219 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Realnost je sledeca - po Balkanu niko ozbiljan nije izasao sa garancijom + boljim uslovima od Microsofta i nekim racionalnim resenjem za promenu.

Izašao ... odakle? Da li je raspisan tender, održana javna rasprava na tu temu? Svejedno, verovatno bi Microsoft i dobio na tenderu da je raspisan, kao što nije. Rešenje jeste racionalno zbog gomile nelegalnog softvera koji je već bio na računarima, a trebalo ga je legalizovati. Takođe, kao što random pametno reče, cilj jeste plemenit, ali gde su rezultati? Od 2001. godine prošlo je pet godina, šta se uradilo po pitanju e-governmenta? Ja informaciju o uspehu ili neuspehu ne mogu naći.

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 20:58 - pre 219 meseci
E, degojs, vidi sta kazu "tvoji" Slovenci:

http://www.linux.si/index.php?id=35

Poslovna javnost potrjuje, da sta Linux in integracija lastniških rešitev na osnovi Linux-a smer, ki prinaša nižje stroške lastništva, večjo varnost, zanesljivost in neodvisnost. Z izkušnjami, referencami in znanjem gradimo rešitve, ki jih potrebujete.

Mislim da je prilicno jasno i bez prevoda, ali, hajde da pokusam da prevedem na brzinu: "Poslovna javnost potvrdjuje, da su Linux i integracija proprietary resenja na bazi Linuxa smer, koji donosi nize troskove posedovanja, vecu sigurnost, pouzdanost i nezavisnost. ..."

Ma, nisu ni Slovenci vise kao sto su bili?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 21:06 - pre 219 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @mladen

Vidi, to sto je dobro za tebe i za mene nije dobro za onoga kome treba flash, pa photoshop pa... zato sam ipak u pravu, linux nije desktop OS uopste, tu ne pripada. Mozes ga koristiti na desktopu, kao i FreeBSD ali desktop OS je ono sto Homer Simpson moze da instalira i koristi.


Slušaj, ne možeš jedan OS ne smatrati desktop-OS-om ako neko ko je retardiran ne može da ga koristi. Imaš vrlo user-friendly Linuxa, SuSe na primer: instalira se u najmanju ruku, jednostavno kao Windows; pa ima ih mnogo koji godinama koriste računar, a ne znaju ni Windows da instaliraju, i šta sad, i Windows nije desktop OS? Dalje, otvoriš Yast, odabereš server, prevučeš program. Jednostavnije nema, ili skineš rpm i instaliraš na dvoklik. I šta je toliko nemerljivo komplikovanije? Istina je da treba vremena da se čovek privikne, ali to je slučaj i sa Windowsom. I meni nekad čudno izgleda kad odem kod drugara koji drži servis računara, pa on dobije poziv od nekog "kako da isključim ScreenSaver na Windowsu"? Pazi, neznalica uvek ima, i oni nisu merilo bilo kakvog OS-a. Nisam rekao da je Linux za desktop bolji od Windowsa, jer nije, ali je trenutno jedina i najbolja alternativa Windowsu. Za desktop je prijemčiviji, kompletniji i hw/sw podržaniji od svih BSD-eva, Solarisa, itd. Dobro, Solaris i ne pretenduje na desktop, tako da sam ovde preterao. Razlikujemo se što se ja nisam složio sa tobom da je nula, jer nije nula, ni po kom kriterijumu. Što se tiče Photoshopa i Dreamviewera, imaš Wine, ali dobro, već sam rekao da je Windows nbr.1, tako da, ako neko ima potrebu za specifično Windows programima, kojih nema/ne mogu da se poteraju na Linuxu, koristiće Windows, i to je sve. Dakle, Linux jeste trenutno najbolja alternativa Windowsu, tako da i dalje mislim da preteruješ.

Citat:
degojs: A zašto bi pričao o standardu nekog, navodno, lošijeg? Zašto ne bih gledao bolje?

Slovenija? Kakve veze ima što imaju 2 miliona i ostale gluposti što si napisao? Radi se o nečem drugom..

Ne znam jesi li ti ikad bio u Sloveniji? Češkoj? Imaš li bar neke dobre drugare koji mogu da ti kažu dosta o istim zemljama, možda su i živeli tamo?

Prvo to da mi odgovoriš, pa može dalje

//edit:
Mada, ne bi trebali da teramo politiku.. pa ja ću da stanem ovde.


Ima veze u tome što nije isti slučaj Slovenija i Srbija. Slovenija ima malo stanovnika, industrijski je bila najrazvijenija u doba stare Juge, jer su je drugi izgrađivali, a nakon ocepljenja ostala im je sva infrastruktura+industrijski resursi. Imali su svesrdnu pomoć zapada, političku i finansijsku, jer su se prvi ocepili, i započeli proces cepanja Jugoslavije. Sa malim brojem stanovnika, plus svime onime što su imali, kao i svesrdnu pomoć sa zapada, Slovenija je u odnosu na nas ostale sasvim drugi slučaj. Ne znam zašto je to bitno, ali bio sam u Sloveniji mnogo puta od ocepljenja, imam rođaka tamo, i često se i viđam sa njim, i čujem. U Češkoj nisam bio, ali i Češka je imala svesrdnu pomoć, jer je bila prva zemlja bivšeg istočnog bloka koja je prišla zapadu, pa su joj pomogli. A da je visokozadužena zemlja, to stoji. Još nisu otplatili naoružanje koje su kupili od Amera da udju u Nato
I najviše mrzim kad neko iz nekog razloga ode u inostranstvo, i onda od tamo kad dođe počne nama da drži predavanja kako mi ništa ne znamo, kako smo glupi i slepi, kako smo ovakvi ili onakvi; treba ti što živiš u Kanadi meni da objašnjavaš kako mi živimo ovde u Srbiji !? Smešno

[Ovu poruku je menjao MladenIsakovic dana 02.05.2006. u 22:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MladenIsakovic dana 02.05.2006. u 22:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 21:29 - pre 219 meseci
Citat:
Ima veze u tome što nije isti slučaj Slovenija i Srbija. Slovenija ima malo stanovnika, industrijski je bila najrazvijenija u doba stare Juge, jer su je drugi izgrađivali, a nakon ocepljenja ostala im je sva infrastruktura+industrijski resursi. Imali su svesrdnu pomoć zapada, političku i finansijsku, jer su se prvi ocepili, i započeli proces cepanja Jugoslavije. Sa malim brojem stanovnika, plus svime onime što su imali, kao i svesrdnu pomoć sa zapada, Slovenija je u odnosu na nas ostale sasvim drugi slučaj. Ne znam zašto je to bitno, ali bio sam u Sloveniji mnogo puta od ocepljenja, imam rođaka tamo, i često se i viđam sa njim, i čujem. U Češkoj nisam bio, ali i Češka je imala svesrdnu pomoć, jer je bila prva zemlja bivšeg istočnog bloka koja je prišla zapadu, pa su joj pomogli. A da je visokozadužena zemlja, to stoji. Još nisu otplatili naoružanje koje su kupili od Amera da udju u Nato


Hahaha, za sve ti imas objasnjenje a la Slobodan Milosevic..

Drugi su izgradili Sloveniju? Pa sto nisu Srbiju izgradili?
Ceska imala svesrdnu pomoc? Pa sto nije Srbija imala tu pomoc?
Slovenci se prvi otcepili? Pa sto se nije Srbija prva otcepila?

Ti sve nesto pricas kao da je tim Slovencima i Cesima palo nesto sa neba..

A to što smo se sami uvalili u g... najlakše je kriviti druge.. Jos ce da ispadne da su oni na izborima '91 birali Slobu, ubili Djindjica i slicno..

Citat:
I najviše mrzim kad neko iz nekog razloga ode u inostranstvo, i onda od tamo kad dođe počne nama da drži predavanja kako mi ništa ne znamo, kako smo glupi i slepi, kako smo ovakvi ili onakvi; treba ti što živiš u Kanadi meni da objašnjavaš kako mi živimo ovde u Srbiji !? Smešno


LOL Otkud sad to? Ne znas sta da kazes pa pocinjes ovakve stvari? Mislim.. treba sad da ti odgovorim na slican nacin?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.05.2006. u 23:33 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.fon.bg.ac.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 21:52 - pre 219 meseci
Ne bih da vas ometam u političkim raspravama, ali ja na ovo s***** gledam čisto sa praktične strane :( - to praktično znači da dolazi kraj mojim nadama da ću u jebenoj Srbiji bilo kakvu e-transakciju moći da obavim pod OS-om koji koristim i iz browsera koji preferiram - od dvadesetak raznih browsera koji postoje, ja sam osuđen na onaj koji je na mojoj platformi napušten u verziji 5.5.

Da budem plastičan - zamislite da Vlada Srbije potpiše ugovor sa Toyotom, i to u vezi recimo Yarisa. I onda sve garaže u gradu srede tako da knap odgovaraju njegovim dimenzijama. Yaris je nesporno kvalitetan auto, ali ja vozim Krajslera, i nema šajbne da ga uparkiram u javnu garažu. I to bi neko trebalo da mi predstavi kao nemonopolsko i uobičajeno ponašanje.

To samo pokazuje kako smo ovde osuđeni na skidanje gaća zbog korumpiranih političara - neka mi neko upućen nabroji par banaka u razvijenom svetu (gde se isto potpisuju strateški ugovori sa Microsoftom), koje imaju sve aplikacije napisane isključivo za korišćenje kroz Internet Explorer.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 22:29 - pre 219 meseci
@ degojs

Iskreno - ne znam šta da ti kažem :-/ Savetujem ti da uzmeš malo knjige iz istorije za 7 i 8 razred osnovne škole, vidi ako ima neko da ti pošalje. Kad ih nabaviš, pročitaj malo o planovima razvitka SFRJ nakon drugog svetskog rata, pa ćeš videti šta su i kako planirali, tipa Srbija poljoprivredna zemlja, Slovenija planinski kraj, pa da bude ravnomerno raspodeljen razvoj, počeše praviti fabrike po Sloveniji, a u Srbiji oduzimanje zemlje svima koji su imali više od 10ha. A na tvoje pominjanje Miloševića, mogu reći da sada, kada vidim kakav je šljam zavladao Srbijom, prosto mi nekad bude i žao što nikad nisam glasao za njega. Nije ni on bio gori od ovih sada. Ostala pitanja na relaciji Slovenija/Srbija ne zaslužuju bilo kakav odgovor, jer se sprdaš sa temom, a ništa konkretno ne kažeš.
Što se vredjanja tiče, ne - nisam imao nameru tebe lično da uvredim, nego mi je malo muka da mi pričaš kako je sve lepo i normalno u Srbiji, a pritom ne živiš ovde, i ne vidiš koliko je korupcija i kriminal uzela maha, pa onda mene kritikuješ što uopšte to primećujem.
E sad ja tebe da pitam, a ti, ako hoćeš, odgovori:
1. Da li je normalno da jedna zemlja koja pravi e-goverment uopšte ne objavi nekakav tender za to, već neko (ne zna se ko) odluči da posao poveri jednoj kompaniji, a da niko ne zna pod kakvim uslovima? Da li bi to moglo da se desi u Kanadi??
2. Ako bi odgovor na prvo pitanje bio potvrdan, onda da li je normalno da nigde nema informacija sledećeg tipa:
- ko je razmatrao odluku da se sklopi sporazum sa Microsoftom?
- na osnovu čega?
- koji su kriterijumi bili u pitanju?
- da li su uopšte razmatrana i druga rešenja?
- šta uopšte piše u tom ugovoru?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 22:44 - pre 219 meseci
Cekaj, ko je oduzimao zemlju ljudima po Srbiji? Slovenci??

Ma, Slovenci su doveli i Tita da pravi te planove, a i dan danas ga drze na Dedinju :)

Stvarno ne znam, pitam :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.05.2006. u 23:49 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 22:51 - pre 219 meseci
Citat:
1. Da li je normalno da jedna zemlja koja pravi e-goverment uopšte ne objavi nekakav tender za to, već neko (ne zna se ko) odluči da posao poveri jednoj kompaniji, a da niko ne zna pod kakvim uslovima? Da li bi to moglo da se desi u Kanadi??
2. Ako bi odgovor na prvo pitanje bio potvrdan, onda da li je normalno da nigde nema informacija sledećeg tipa:
- ko je razmatrao odluku da se sklopi sporazum sa Microsoftom?
- na osnovu čega?
- koji su kriterijumi bili u pitanju?
- da li su uopšte razmatrana i druga rešenja?
- šta uopšte piše u tom ugovoru?


Pa da je i sve tako kako kazes --- ko je bre kriv za to? Slovenci? Microsoft?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 22:58 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Cekaj, ko je oduzimao zemlju ljudima po Srbiji? Slovenci??

Ma, Slovenci su doveli i Tita da pravi te planove, a i dan danas ga drze na Dedinju

Stvarno ne znam, pitam


Sad - naredio je CK KPJ, tj. doneo taj zakon, a izvršavali su ga mesni odbori i milicija. A da su srpski političari bili poltroni i Titovi dupeuvlakači, i to je tačno, i da su najgori bili Srbi, slažem se. Svi ostali su gledali svoj interes, a Srbi, od Rankovića pa na dalje, bili su veći titoisti od samog Tita. I nemam ja ništa protiv Slovenaca, ti si Sloveniju prvi pomenuo, a ja sam ti samo rekao da Srbija i Slovenija nisu u istom položaju, niti su ikada bile. Ponoviću još jednom:
Slovenija je bila miljenik zapada u vreme raspada SFRJ jer je prva pošla napolje, i zato je nagrađena.
I nigde nisam rekao da su krivi Slovenci, nego sam potvrđivao z@re-tov stav o korumpiranosti naših političara, a onda si ti počeo "Česi, Slovenci...." Krivi su korumpirani političari naših banana-ex-yu-državica.

[Ovu poruku je menjao MladenIsakovic dana 03.05.2006. u 00:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MladenIsakovic dana 03.05.2006. u 00:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor02.05.2006. u 23:01 - pre 219 meseci
No to dobro, nego sto mi nismo bili miljenici zapada te 1990 vec smo isli na mitinge SPS i uramljivali Slobine slike?

Moram li da te podsecam da se je SSSR raspao kada je Rusija proklamovala nezavisnost?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 03.05.2006. u 00:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 18103 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.