Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

[es] :: Advocacy :: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 18110 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 09:51 - pre 219 meseci
Ti si Vrziću zalutao na Advocacy ako si očekivao od Degojsa nešto smisleno. On je ovde da flejmuje.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 10:23 - pre 219 meseci
Izgleda da je tako :o).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
195.178.39.*

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 10:30 - pre 219 meseci
Ne, Degojs sve vreme priča jednu priču, koja je samo deo cele ove koja se razmatra, a namerno izbegava ono što je u stvari topic. Da, jeste sve na prodaju (i banke, i ostrva u Hrvatskoj, i sve živo), to je sve normalno, i jeste normalno da se potpisuju strateški ugovori sa MS i sličnim. Problem je kako se to radi, i kod nas i u okruženju. Tome i služe javni tenderi. Prosečan Hrvat nema pojma pod kojim uslovima je prodata neka banka ili Krk ili Vis ili ne znam šta, kao što ni prosečan Srbin ne zna pod kojim uslovima je prodata neka banka, pošto to niko ne objavljuje, i niko ne zna koliko je za to neki baja političar dobio u džep. Simple as that.

A ja sam samo naveo ono što me konkretno tišti u tom slučaju, a to je potpuno suluda varijanta da moram da koristim fuckin' IE da bih obavio bilo kakvu e-transakciju, i tu ne može da pomogne ni priča o potrebi legalizacije softvera u Srbiji, slobodnoj prodaji domaćih dobara i sličnih stvari, jer jednostavno nema nikakve veze sa time. To je 100% monopol.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 11:33 - pre 219 meseci
Kakav monopol kad je degojs rekao da je linux sasvim dobar za desktop, ma mora onda i e-cmmmerce sajtovi da rade!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 14:04 - pre 219 meseci
bojane: za tebe je dobar i BSD kao desktop sistem, a kamo li multimedijalna makina kao Linux (kombinaciju sa CrossOver Office da ne pominjemo). Posluzice tebi i QNX, pitaj z@reta.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 04.05.2006. u 15:35 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 14:19 - pre 219 meseci
Citat:
random:
Ne vredi da ti objašnjavam ako ne razumeš, a vidim iz tvog posta da ne razumeš, a ni ne čitaš postove već se, izgleda, rukovodiš nekim svojim predubeđenjima


Je li? Meni izgleda upravo obrnuto. Čitaj dalje.

Citat:
a) niti sam ja igde pominjao OSS,


Ozbiljno? Ko je napisao ovo, pa još poslao gradonačelniku :))))))))))

Citat:
U tom svetlu, koji je razlog za ovu vašu odluku da zaključate informacioni sistem grada Beograda u tehnologiju koju kontroliše jedna američka firma?


Ako može pojašnjenje. Meni ovo zvuči kao tipična OSS priča.

Interesantno, kad ista ta "jedna američka firma" koja "zaključava" otvori taj centar koji služi, pored ostalog, i kao odlična reklama u svetu da privuče i druge da tako investiraju.. onda se nisi čuo? Mislim, u pitanju je ta ista "jedna američka firma" koja "zaključava"? Jesi poslao neko pismo nekom tim povodom? Pazi, ista kompanija je u pitanju.

Meni je već to bilo dovoljno da prestanem dalje da čitam šta ti pišeš, iskreno. Way too funny and pointless.

Pričati da je korišćenje MS-ove platforme zaključavanje je najobičnija budaleština svojstvena upravo OSS fanaticima, kakav ti ipak jesi, bez obzira što ćeš možda da porekneš. U situaciji gde 95 ljudi od 100 na ovoj planeti koristi na desktopu Windows, kome ti pričaš o zaključavanju uz MS? Da li sam se zaključao ako koristim Windows pa mogu da nađem i .NET i Java programere? Ako mogu da koristim i OpenOffice i MS Office (jer ostatak sveta koristi MS Office, pa ako zatreba) kako sam se to zaključao? Ako treba AutoCAD, Photoshop, ima. Ima i GIMP. A na rešenjima tipa Ljinux / friends pola od toga nema i ti nekom pričaš da se zaključava sa Microsoftom?

Kad malo veći broj ljudi bude koristio ta druga rešenja, e onda pričaj da je korišćenje proizvoda te "jedne američke firme" zaključavanje. Do tada, stvari su obrnute.


Citat:
c) upravo sam mislio na to da i domaći "potencijali" mogu da rade rešenja bazirana na MS (ili Sun ili bilo kojoj drugoj) platformi.


A šta je onda ovo:
Citat:
Bitna pitanja su zašto se ne ulaže u domaće IT potencijale (makar oni bili bledi)


Dakle? Kako to sve skupa nije ulaganje, ako domaće firme sad mogu da programiraju rešenja za grad, upravo to se navodi u saopštenju? A koliko vidim "otvorili" su taj neki zatvoreni IBM sistem. Ne misliš valjda da će MS nekako da sprečava grad da dodeljuje poslove programiranja, održavanja i slično domaćim firmama? Mislim da je u saopštenju navedeno upravo suprotno..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 04.05.2006. u 15:48 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.fpn.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 15:36 - pre 219 meseci
Sledi pojašnjenje, dodatnih neće biti.

Pitao sam koji su konkretni razlozi za odluku da se sklopi ugovor sa tom jednom konkretnom američkom firmom, jer od dosadašnjih ugovora sa tom jednom konkretnom američkom firmom nisam video rezultate. Nađi mi gde ja u tom pismu pominjem OSS? Na stranu to što tebi nešto "zvuči" kao "tipična OSS priča", ja volim da pričam o činjenicama.

Što se tiče zaključavanja, platformu za informacioni sistem je teško promeniti kada se u nju ulože značajna sredstva. Makar kavez bio i zlatan, ti ipak ne možeš lako izaći iz njega. Termin je „vendor lock-in“, i nije vezan samo za softverska rešenja. Poenta izraza „zaključavanje“ nije u broju korisnika koji koriste isto to rešenje, već u zamenljivosti drugim rešenjima (odnosno nedostatku iste). Kada se odlučuje za saradnju sa nekom firmom, treba dobro razmisliti da li će biti moguće jednog dana (jedne godine?) napustiti tu saradnju zarad isplativije ponude. U suprotnom je to brak bez mogućnosti razvoda.

Što se tiče ulaganja u domaće potencijale, zanima me gde su veliki ugovori sa domaćim firmama oko IT projekata i zašto ih nema u medijima?

Bojim se da neću trošiti energiju na dalja objašnjenja. Sapienti sat. Posebno zbog ovakvih tvojih komentara je očigledno da nema svrhe:

Citat:
degojs: Meni je već to bilo dovoljno da prestanem dalje da čitam šta ti pišeš, iskreno. Way too funny and pointless.

int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 16:00 - pre 219 meseci
Drago mi je da daljih pojašnjenja biti neće, jer SVE ovo gore što si napisao opet je prazna priča tipičnog OSS-ovca. Vidiš li ti uopšte šta ti pišeš? Bojim se da nisi razumeo ni moje pominjanje broja korisnika Windowsa. Ali, pošto nećeš dalje pojašnjavati i meni je onda besmisleno da komentarišem to gore što si napisao.

I ne šalji mi pisma.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 16:47 - pre 219 meseci
Treba da bude natjecaja, jel Microsoft moze legalizirat postojece proizvode, ali IT rjesenja koja ce se vrtit na tim Windowsima treba neko da isprogramira, jel tako? Sta nemate u Beogradu od 2 miliona, 50 ljudi koji znaju radit u Visual Studiu, pa dovodite Microsoft da radi?

degojs, sluzi mene QNX, ne brini se. I jos je 50,000 puta arhitekturalno bolji i moderniji od tog tvog XP-a. Ajde trubi kako o tom multi-faking-medijalnom Linuxu, nesto si mi prestao, a? 'ces da ti dovedem Axez-a i Xtrayu pa sva trojica trubite odjednom.

Meni ne treba desktop koji izgleda ko Las Vegas u ponoc manje kvarat.

@Ivan Dimkovic : Ivane, liberalizacija trzista i slobodan protok ljudi i kapitala su jako pozitivne stvari u EU. S tim, da mora postojat odredjena zastita, jel ce velike ribice uvijek popapat male. Da li je EU prije godinu i nesto dana donjela zakon o privremenom radu, gdje Slovenija, Poljska i ostale "junior" clanice nisu mogle slat svoju jeftinu radnu da rade u Njemacku, Francusku, Britaniju, zato sta su te clanice uvidjele da radna snaga (fizikalci) iz novih zemalja EU rade za mnogo manje para nego njihovi, pa bi to ubilo dio "domaceg" kolaca?

I sad, po kojoj umno valjanoj hipotezi Hrvatska ne smije donijet zakon kojim ce domaci narod dobijat olaksice za kupovinu zemlje na otocima?

A ako te interesira, izvadit cu ti linkove, pa da vidis na koji nacin se privatizirao Telekom. To je lopovluk i nesto nemoguce. Linkovi, sa novinarskim clancima, dokazima, itd...Pa onda molim te prekini govorit kako se mi balkanci samo jadamo. Ja se brate ne jadam, men' je dobro, zivim mnogo bolje od ionako prenapumpanog HR prosjeka. Dovoljno da nemoram ic nigdje vani trazit srecu. Opet, neke stvari su moralne, i pravedne, i ne treba zatvarat oci samo zato sta nisi pripadnik staleza kojeg to pogadja.


Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 17:23 - pre 219 meseci
Citat:
degojs, sluzi mene QNX, ne brini se. I jos je 50,000 puta arhitekturalno bolji i moderniji od tog tvog XP-a.


Errr.. nisi li rekao da si koristio Windows godinama, sve do neki dan (a onda, svi znamo, je crkao sam od sebe iz čista mira, neopravdano i ničim izazvano)? :P

Arhitektura.. izuzetno bitno svakom desktop korisniku. Sve veliki poznavaoci arhitektura. Svaka čast. Nisam znao sa kim razgovaram. Oprostite. Ako je moderniji arhitekturalno, e onda stvarno nema šta da se kaže. Narode, uživaj koristeći QNX na desktopu, arhitekturalno moderniji sistem od XP, a boga mi i Linuxa.

Tvoj je problem što ti ni Linux nije dovoljno l33t, kao ni bojanu. Ima sad dosta klinaca koji furaju taj Linux, pa ti više nije cool. Dajte mi BSD i QNX na desktop..
Citat:
z@re:
Jedino zasto je Linux dobar je sto drzi budale poput njega podalje od BSD-a.


Podsećaš me na likove koji nisu hteli da zapale cigare iz kutije na kojoj piše "Cigarette smoke contains carbon monoxide.": "Nemoj karbon..guši me, kašljem.. Daj tu drugu."



[Ovu poruku je menjao degojs dana 04.05.2006. u 19:06 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 18:07 - pre 219 meseci
Citat:
z@re:
degojs, sluzi mene QNX, ne brini se. I jos je 50,000 puta arhitekturalno bolji i moderniji od tog tvog XP-a.


Nije QNX ništa "arhitektruralno bolji i moderniji od XP-a", to su dva OS-a namijenjena za potpuno različite primjene. Da si spomenuo RX NT ili bar Windows Mobile eto i nekako, ali XP....uspoređuješ babe i žabe :-)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 20:10 - pre 219 meseci
@cynique

Nema razlike izmedju desktop i server OS.

@degojs

Sta nije linux dovoljno l33t? Ne koristim ja nesto zato sto je "l33t" vec zato sto je bolje, i sam kazes da je linux kupusara sa milion distribucija, veruj mi, znam.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 04.05.2006. u 21:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 20:51 - pre 219 meseci
Citat:
cynique: Nije QNX ništa "arhitektruralno bolji i moderniji od XP-a", to su dva OS-a namijenjena za potpuno različite primjene. Da si spomenuo RX NT ili bar Windows Mobile eto i nekako, ali XP....uspoređuješ babe i žabe :-)


Hvala bogu, samo trollovima odgovaram sa trollovanjem. QNX ima jedan od najboljih realtime microkernela, a x86 verzije sluze primarno kao platforme za razvojne alate. NT bazirani sistemi imaju dobar ground za RT performanse, ali posto se cijelokupna arhitektura pokusava eksploatirat i na trzistu desktopa, servera i embedded uredjaja, jasno je da nigdje ne moze dignut krunu najjaceg, osim tamo gdje su Windowsi i nikli, na desktopu.

degojs, sta ti pricas? Pa ja imam W2K i to mi je primarni workstation sustav. FreeBSD mi sluzi za development, a i podesio sam ga da moze odradit brzo i jednostavno neke desktop taskove. QNX isto tako kao i BSD. Da mogu iz njih prosurfat internetom, poslusat muzike, zaprzit CD, izmedju onoga sta radim. Daleko je to od onoga sta mogu na Windowsima, u sferi desktop/workstation sustava. Pocevsi da teoretski ne mogu sinkhronizirat svoj Pocket PC sa nekim PIM/mail klijentom, do harvera kome su podrzane samo bazicne funkcije, programe da ne spominjemo, itd...

Citat:
degojs: Podsećaš me na likove koji nisu hteli da zapale cigare iz kutije na kojoj piše "Cigarette smoke contains carbon monoxide.": "Nemoj karbon..guši me, kašljem.. Daj tu drugu."


Linzda mene ponavise iritira zbog izmisljanja tople vode, nepostivanja standarda iako se furaju na UNIX, teorije da je taj sistem dobar na svemu od mobitela do hyperclustera, i ponajvise radi politicke propagande i zealotizma, kompletnog tog pokreta.

S druge strane, *BSD sustavi stavise pokusavaju upit svoj heritage, prihvacaju svoje UNIX korijene, i uce iz komercijalnih UNIX sistema poput Solarisa. FreeBSD je iznimno dobar serverski sustav s akcentom na podrzavanje novih tehnologija, OpenBSD je jedan od najsigurnijih sustava danasnjice, a NetBSD drzi svjetski rekord u brzini mreznih transfera, a o njegovoj opjevanoj portabilnosti ni necemo.

*BSD sustavi nemaju nikakvu politicku propagandu, evo ti glavna namjena svakog od njih, za sve drugo, poput desktop/workstation, to je u zoni entuzijazma.

I molim te, sad mi vuci paralele izmedju ovih sistema, poput ove tvoje, nadasve duhovite recenice, koju sam citirao.

[Ovu poruku je menjao z@re dana 04.05.2006. u 21:52 GMT+1]

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 21:16 - pre 219 meseci
Citat:

@Ivan Dimkovic : Ivane, liberalizacija trzista i slobodan protok ljudi i kapitala su jako pozitivne stvari u EU. S tim, da mora postojat odredjena zastita, jel ce velike ribice uvijek popapat male. Da li je EU prije godinu i nesto dana donjela zakon o privremenom radu, gdje Slovenija, Poljska i ostale "junior" clanice nisu mogle slat svoju jeftinu radnu da rade u Njemacku, Francusku, Britaniju, zato sta su te clanice uvidjele da radna snaga (fizikalci) iz novih zemalja EU rade za mnogo manje para nego njihovi, pa bi to ubilo dio "domaceg" kolaca?

I sad, po kojoj umno valjanoj hipotezi Hrvatska ne smije donijet zakon kojim ce domaci narod dobijat olaksice za kupovinu zemlje na otocima?


Mesas babe i zabe i jabuke,

Babe = slobodan protok kapitala
Zabe = slobodan protok ljudi
Jabuke = jednaka prava na privatnu svojinu

Slobodan protok kapitala je nesto sto je tekovina civilizacije vec nekih par decenija za vecinu ovog sveta - i tu nema sta Hrvatska, Srbija i ostali da se pitaju previse jer je globalizacija nesto sto je nezadrzivo. Osim toga, od zabrane protoka kapitala bi samo stetu imale zemlje koje je uvode.

Slobodan protok ljudi je kategorija koja je daleko problematicnija i vrlo novija u odnosu na ostale 2 kategorije, a takodje i moze da steti zemlji iz koje mozgovi odlaze, samo za tvoj FYI - i normalno je da postoje barijere jer su posledice stetne po sve. Sta mislis ko bi prvi otisao iz HR da moze da bez problema ode?

A o jednakosti svih ljudi pri pravima na privatnu svojinu - stvar je ista kao i za 'babe' - tj. slobodan protok kapitala.

Citat:

I sad, po kojoj umno valjanoj hipotezi Hrvatska ne smije donijet zakon kojim ce domaci narod dobijat olaksice za kupovinu zemlje na otocima?


Po hipotezi - ako ti se isplati da budes clanica WTO, EU, i sl... - moras prihvatiti i neke uslove. Ako neces - ne moras, al onda zaboravi i clanstvo u tim organizacijama.

Citat:

A ako te interesira, izvadit cu ti linkove, pa da vidis na koji nacin se privatizirao Telekom. To je lopovluk i nesto nemoguce. Linkovi, sa novinarskim clancima, dokazima, itd...Pa onda molim te prekini govorit kako se mi balkanci samo jadamo. Ja se brate ne jadam, men' je dobro, zivim mnogo bolje od ionako prenapumpanog HR prosjeka. Dovoljno da nemoram ic nigdje vani trazit srecu. Opet, neke stvari su moralne, i pravedne, i ne treba zatvarat oci samo zato sta nisi pripadnik staleza kojeg to pogadj


Kakve bre to veze ima sa pravom vlasnistva? Mislis da stranci ne mogu da kupe Telekom da domaci tajkuni ne bi uradili isto... ccc
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 22:47 - pre 219 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Mesas babe i zabe i jabuke,

Babe = slobodan protok kapitala
Zabe = slobodan protok ljudi
Jabuke = jednaka prava na privatnu svojinu


Ne mjesam ja nista, samo sam naveo te dvije pojave. Izvadi komad teksta gdje sam ja pomjesao Babe i Zabe, tj. rekao da je protok kapitala i protok ljudi ista stvar. To je ko da kazem da mi se kod Windowsa svidja podrzanost hardvera i alatke za graficku konfiguraciju, a onda mi netko kaze da su to dvije razlicite stvari i da mjesam babe i zabe.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Po hipotezi - ako ti se isplati da budes clanica WTO, EU, i sl... - moras prihvatiti i neke uslove. Ako neces - ne moras, al onda zaboravi i clanstvo u tim organizacijama.


Ne moras prihvatit sve uslove, mozes malo i balansirat. Koliko znam, Poljaci su odbili dosta uslova EU koji su direktno stetni za njihovu ekonomiju i gospodarstvo, s druge strane su prihvatili i cak extendirali neke stvari. Mozes se malo zastitit, ako si pametan, i ako radis za narod. Inace - "najebo si ko Grcka".

Citat:
Ivan Dimkovic:
Kakve bre to veze ima sa pravom vlasnistva? Mislis da stranci ne mogu da kupe Telekom da domaci tajkuni ne bi uradili isto... ccc


Ima veze s tim da su predsjedavajuci Telekoma i neki visoki drzavni cinovnici dobili pare u djep od T-Com-a, za sta postoje vise-manje konkretni dokazi. Nije bitno ko ga kupuje, bitno da je trzisna utrka legalna.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
217.194.78.*



+7177 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 23:00 - pre 219 meseci
Citat:

Ne moras prihvatit sve uslove, mozes malo i balansirat. Koliko znam, Poljaci su odbili dosta uslova EU koji su direktno stetni za njihovu ekonomiju i gospodarstvo, s druge strane su prihvatili i cak extendirali neke stvari. Mozes se malo zastitit, ako si pametan, i ako radis za narod. Inace - "najebo si ko Grcka".


Vidi, o stvarima kao sto su slobodan protok kapitala i pravo na kupovinu privatne svojine od strane svih ljudi nije moguce pregovarati - budi siguran da Poljska nije ni pomisljala na tako nesto, jer su ovo tekovine moderne civilizacije, kao na primer zastita prava na privatnu svojinu - ako zemlja nije u stanju to da prihvati, i ne zasluzuje da bude deo te moderne civilizacije.

Sto se imovine tice, postoje limitacije koje zemlja moze da sprovede - primera radi, moguce je zabraniti kupovinu prirodnih dobara, vec samo zakup i sl... to su stvari o kojima se i da razgovarati - ali zabraniti nekom da kupi stan, posed, firmu i sl... zato sto je stranac je potpuno besmisleno - zamisli idiotariju da ja gde zivim (a to nije moja zemlja) ne mogu da kupim stan ili kucu ili posed ako hocu, ili da ulazem svoj kapital u akcije koga god hocu...

Citat:

Ima veze s tim da su predsjedavajuci Telekoma i neki visoki drzavni cinovnici dobili pare u djep od T-Com-a, za sta postoje vise-manje konkretni dokazi. Nije bitno ko ga kupuje, bitno da je trzisna utrka legalna.


Po 100-ti put, kakve to veze sa strancima ima? T-Com je samo primenio praksu koja se praktikuje na Balkanu, jer da nisu primenili oni - primenio bi neko drugi od njihovih konkurenata. Problem je balkanskih drzava zato sto su korumpirane i primaju pare/mito i zato sto su po tim stvarima i dalje na nivou Kolumbije. Da je po tvojoj logici zabranjeno T-Comu i drugima da kupuju domace firme, mislis da neki domaci tajkun isto ne bi potplatio politicara i kupio nesto van tenderske procedure "samo za domace" ... ma daj :)

Problem pokusavas resiti potpuno pogresno - isto kao i ta prica za Microsoft - potrebna je akcija iznutra da bi se nesto promenilo - nemaju stranci sa tim veze.


Citat:

Hvala bogu, samo trollovima odgovaram sa trollovanjem. QNX ima jedan od najboljih realtime microkernela, a x86 verzije sluze primarno kao platforme za razvojne alate. NT bazirani sistemi imaju dobar ground za RT performanse, ali posto se cijelokupna arhitektura pokusava eksploatirat i na trzistu desktopa, servera i embedded uredjaja, jasno je da nigdje ne moze dignut krunu najjaceg, osim tamo gdje su Windowsi i nikli, na desktopu.


NT nije RT sistem bez 3party dodataka. Medjutim Windows CE jeste, i to je platforma koja sluzi za RT/embedded svrhu, a ne za desktop.

Te dve platforme nemaju bas veze jedna sa drugom.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 05.05.2006. u 00:14 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor04.05.2006. u 23:54 - pre 219 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @cynique

Nema razlike izmedju desktop i server OS.


LOL, ima itekako :)

Ne znam na što točno misliš kad kažeš da nema razlike, ali ima je od područja primjene, mogućnosti i tunabilitya (i defaultnih postavki) kernel varijabli. Glupo je trivijalizirati cijeli server/desktop odnos izjavom da je "danas uostalom svaki desktop heavily networked". Meni na home desktopu ne treba virtualizacija, DFS, mogućnost fine-tuninga memory management varijabli, hot-add i hot-replace memorije, CPU-a i što ja znam što već se ne koristi. Ali zato je jaaako poželjno optimizirati user respose, npr. prioretizirani multimedijalni I/O stack (Vista klijent), fensi-šmensi grafički pipeline sa pixel shaderima 2.0. Na serveru throughput, na desktopu latencija. Razlika je značajna.

Citat:
QNX ima jedan od najboljih realtime microkernela, a x86 verzije sluze primarno kao platforme za razvojne alate. NT bazirani sistemi imaju dobar ground za RT performanse, ali posto se cijelokupna arhitektura pokusava eksploatirat i na trzistu desktopa, servera i embedded uredjaja, jasno je da nigdje ne moze dignut krunu najjaceg, osim tamo gdje su Windowsi i nikli, na desktopu.


Windowsi (NT) su nikli kao izvorno serverski/workstation OS, dok se merge sa klijentelskom serijom dogodio tek nakon 10 godina razvoja. Štoviše, tek su u NT 4.0 IIRC ubačeni COM i Win95 shell. Tako da nema govora da je cijeli OS "projektiran za desktop".

Što se tiče real-time mogućnosti - imaš Windows CE baziranu familiju (hard-RTOS). Mogućnosti za development za npr. Windows Mobile 5 u novom VS2k5 su vjerojatno par svjetlosnih godina ispred bilo čega dostupnog za QNX i bilo koji drugi RTOS.

Možda je dobro reći da NT serija ima "dobar ground" - oduvijek je pola scheduling klasa prioriteta (16-31) bilo namijenjeno za nekakav kvazi-RT, no zahtijevi general-purpose OS-eva su znatno različiti od pravih RT, pa je nemoguće dobiti prediktabilnu latenciju interrupta bez 3rd party dodataka - npr. Ardence (bivši Venturcom) RTX NT, ili TenAsys INtime. Da ne spominjemo da većina njih ima komforne development ekstenzije u Visual Studio..

Ne znam što misliš pod "najjači" i "najbolji" OS, meni su svi oni isti sve dok obavljaju posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:10 - pre 219 meseci
Citat:
LOL, ima itekako :)

Ne znam na što točno misliš kad kažeš da nema razlike, ali ima je od područja primjene, mogućnosti i tunabilitya (i defaultnih postavki) kernel varijabli. Glupo je trivijalizirati cijeli server/desktop odnos izjavom da je "danas uostalom svaki desktop heavily networked". Meni na home desktopu ne treba virtualizacija, DFS, mogućnost fine-tuninga memory management varijabli, hot-add i hot-replace memorije, CPU-a i što ja znam što već se ne koristi. Ali zato je jaaako poželjno optimizirati user respose, npr. prioretizirani multimedijalni I/O stack (Vista klijent), fensi-šmensi grafički pipeline sa pixel shaderima 2.0. Na serveru throughput, na desktopu latencija. Razlika je značajna.


Koji bre hotswap? Da mi nadjes server jeftiniji od $20000 koji podrzava hotswap memorije i diskova i procesora. A sto se servera tice, na XP ili Win2000 Pro dizes IPv6 i BIND/Apache/MySQL u IPv6. To sto Microsoft nece naravno u desktop proizvod da stavi IIS je zato sto nece da unisti server trziste. A od datacentre verzije se razlikuje u hotswapu i 64Gb RAM podrsci (PAE), i ev, ako ima hardverske particije, a to Microsoft moze ubaciti u XP/Win 2000 pro u roku od pet minuta, jer im je desktop sistem okljasteni server. Kada pricas, ne pricaj o hotswapu procesora i diskova, jer je to bitno za 0.01% servera koji rade u Srbiji ili Hrvatskoj. Pricas o tome kao da je to relevantno za nekoga koji nema za Win2003 datacentre licencu (koja je mozfda $10000) niti mu ta funkcionalnost treba.


Citat:
Ali zato je jaaako poželjno optimizirati user respose, npr. prioretizirani multimedijalni I/O stack (Vista klijent), fensi-šmensi grafički pipeline sa pixel shaderima 2.0. Na serveru throughput, na desktopu latencija. Razlika je značajna.


Na serveru ces da pustas WMV-ove, a? Blago meni. Scheduler da podesis da ne daje visi prioritet foreground procesu, mozes.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 05.05.2006. u 01:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:25 - pre 219 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Koji bre hotswap? Da mi nadjes server jeftiniji od $20000 koji podrzava hotswap memorije i diskova i procesora.


Dakle ipak priznaješ da cjenovno te dvije klase OS-eva targetiraju na potpuno različita tržišta.

Citat:
A sto se servera tice, na XP ili Win2000 Pro dizes IPv6 i BIND/Apache/MySQL u IPv6. To sto Microsoft nece naravno u desktop proizvod da stavi IIS je zato sto nece da unisti server trziste. A od datacentre verzije se razlikuje u hotswapu i 64Gb RAM podrsci (PAE), i ev, ako ima hardverske particije, a to Microsoft moze ubaciti u XP/Win 2000 pro u roku od pet minuta, jer im je desktop sistem okljasteni server.


PAE podršku imaš već sad u XP, sve što trebaš jest dodati /PAE switch u boot.ini i restartat komp, što će uzrokovati loadanje ntkrnlpa.exe umjesto ntoskrnl.exe ;)

Ja nikako ne bih server i desktop kao core OS (kernel) svrstavao u istu kategoriju. Serverske verzije Windowsa MS jako mazi i pazi i u njih ubacuje sve supa-dupa tehnologije koje će boga pitaj kad ući u desktop (čitaj: kad budu trebale). Hot-add hardvera, softverska virtualizacija, IIS, AD, podrška za NUMA i enhancement kernela vezani za skalabilnost (recimo WS2K3 ima novi scheduler sa per-CPU runqueues, ima NUMA-aware memory management). Navedi mi jedan jedini dodatak iz WS2K3 R2 koji je potreban Joe Consumeru pa ćemo onda pričati o jednakosti tih dviju platformi.

Ispod haube, ta se dva sustava poprilično razlikuju. Ne ocjenjuj knjigu po koricama.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor05.05.2006. u 00:26 - pre 219 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Sto se imovine tice, postoje limitacije koje zemlja moze da sprovede - primera radi, moguce je zabraniti kupovinu prirodnih dobara, vec samo zakup i sl... to su stvari o kojima se i da razgovarati - ali zabraniti nekom da kupi stan, posed, firmu i sl... zato sto je stranac je potpuno besmisleno - zamisli idiotariju da ja gde zivim (a to nije moja zemlja) ne mogu da kupim stan ili kucu ili posed ako hocu, ili da ulazem svoj kapital u akcije koga god hocu...


Ma nitko nikome ne brani, ja samo govorim da drzava poput Hrvatske cija je platezna moc gradjanina debelo ispod europskog prosjeka, treba zastititi svoje, recimo subvencijama.

Vidi, jedno zemljiste na otoku, udaljeno od mora. Stranac ga odma kupuje, gradi kucu. Zemljiste je general-usage, jer ne postoje istancani katastarski planovi za unutrasnjosti otoka, kao sta su oni gradski. Sekundarne djelatnosti u HR pate, i drzava bi trebala subvencionirat jednog Hvaranina, koji zeli kupit zemlju na svom otoku i tamo sadit masline. Nikom zabrana - jednostavno da imas povlasticu za neke stvari.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Problem pokusavas resiti potpuno pogresno - isto kao i ta prica za Microsoft - potrebna je akcija iznutra da bi se nesto promenilo - nemaju stranci sa tim veze.


Ti mene potpuno krivo shvacas. Microsoft je firma, koja ce ugrabit priliku kad joj dodje. Bitno je da firme ne dolaze u prilike nekakvim sivim metodama zakupljivat trziste. Rjesenje je ubivanje korupcije, a ne nekakve zabrane nekim firmama. Zato treba djelovat na one koji potpisuju takve ugovore, a ne na one koji postavljaju ugovore. Mogu ja postavit bilo sta, i odnjet u gradsko poglavarstvo. Ako je budalastina i mucka, onda gradonacelnik nece potpisat. To je to.

Citat:
Ivan Dimkovic:
NT nije RT sistem bez 3party dodataka. Medjutim Windows CE jeste, i to je platforma koja sluzi za RT/embedded svrhu, a ne za desktop.

Te dve platforme nemaju bas veze jedna sa drugom.


Ma ja sam rekao da Windowsi NT baze imaju dobru podlogu za RT sisteme, recimo visi prioritetni razredi u scheduleru su konfigurirani da uz 3rd party dodatke dobiju pravi realtime.

Citat:
cynique:
Windowsi (NT) su nikli kao izvorno serverski/workstation OS, dok se merge sa klijentelskom serijom dogodio tek nakon 10 godina razvoja. Štoviše, tek su u NT 4.0 IIRC ubačeni COM i Win95 shell. Tako da nema govora da je cijeli OS "projektiran za desktop".

Što se tiče real-time mogućnosti - imaš Windows CE baziranu familiju (hard-RTOS). Mogućnosti za development za npr. Windows Mobile 5 u novom VS2k5 su vjerojatno par svjetlosnih godina ispred bilo čega dostupnog za QNX i bilo koji drugi RTOS.

Možda je dobro reći da NT serija ima "dobar ground" - oduvijek je pola scheduling klasa prioriteta (16-31) bilo namijenjeno za nekakav kvazi-RT, no zahtijevi general-purpose OS-eva su znatno različiti od pravih RT, pa je nemoguće dobiti prediktabilnu latenciju interrupta bez 3rd party dodataka - npr. Ardence (bivši Venturcom) RTX NT, ili TenAsys INtime. Da ne spominjemo da većina njih ima komforne development ekstenzije u Visual Studio..

Ne znam što misliš pod "najjači" i "najbolji" OS, meni su svi oni isti sve dok obavljaju posao.


Windowsi su nikli kao desktop OS, tj. graficki shell za DOS. NT3.51 je nasljedio svoj GUI od Win3.11, NT4 od Win95, sve do kraja w32 serije. Iz ovoga se vidi da je Microsoftu bilo bitno da ima opceprihvaceni GUI i u svojim serverskim sistemima, sto je drasticno doprinjelo popularizaciji, jel kompletna serija proizvoda je bila bazirana na slicnom grafickom interfejsu.

To ja i govorim - Windowsi na NT bazi su ipak general-purpose OS. Windowsi 2000 Professional bez problema igraju u ulozi desktop sistema, workstation sistema, i nazovimo "bazicnog" serverskog sistema. Bazicnog radi limita po hardveru. QNX i WxWorks su hard-realtime industry grade operativni sistemi, sluze samo za tu namjenu. Nitko iole pametan ne bi stavljao server na Neutrino, daleko od toga da se ne moze. Jasno da dobar sistem projektiran za samo jednu namjenu ima sve predispozicije da bude bolji od general-purpose sistema koji se moze snac u toj namjeni.

Nema veze Visual Studio. Pricam o internalsima sistema, a ne o developing paketima koji se vrte pod njima. Meni je Borlandov Turbo C++ 4.5 bolji od bilo kojeg opensource IDE-a za *nix sisteme, pa sad ti meni kazi jel kvalitetniji sistem DOS ili neki *nix ;) Evo bas mi je drago da sam spomenuo ovo - imam poznanika koji dan danas jako dobro zaradjuje programirajuci raznorazne usluzne programe za DOS pod TCPP-om 4.5, njemu DOS odradjuje posao, pa mu nije na kraj pameti kazat da je DOS isti kao i W2K ili OpenBSD. Postoje razlike od sistema do sistema. Linux gura i na desktop trziste, nije da nevalja nista. Po meni, skroz je ok za nezahjevnog desktop korisnika. Ali kazat da je isti na desktopu kao i Windowsi je budalastina. Usporedi to kao jedno gradsko auto i jedan moderni Scaniin kamion. Ti se vozikas po gradu, od tocke A do tocke B, i ne pada ti napamet kupovat kamion, hvala bogu, ne treba ti. Ali, isto tako, taj Scaniin kamion je visestruko veci, jaci i koristi modernije tehnologije od tvog autica.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 18110 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.