Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

[es] :: Advocacy :: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 18071 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 05:48 - pre 218 meseci
Citat:
Zahvaljujući novom ugovoru između beogradskih vlasti sa kompanijom Majkrosoft, Beograđani bi trebalo da mnogo brže da završavaju sve administrativne poslove
za koje je nadležna gradska vlast.
..
Cilj je da svih 4.000 kompjutera koje koristi gradska vlast bude povezano i da sve funkcioniše mnogo efikasnije, objašnjava Nenad Bogdanović, gradonačelnik Beograda.
..
Legalizacija softvera u Srbiji počela je pre četiri godine, kada je 99 odsto svih Majkrosoftovih programa bilo nelegalno. Preduzeća u Srbiji legalizovala su do sada oko trećinu softvera kompanije Majkrosoft, čime je procenat piratskih programa te kompanije u srpskim firmama smanjen na oko 70 odsto.


Who's your daddy now? :D


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
222.66.57.*



+6455 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 05:55 - pre 218 meseci
Ma eno linux samo sto nije :)
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 08:34 - pre 218 meseci
cmok cmok cmok

nisam ni sumljao da ce da se ljube i dalje
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 11:04 - pre 218 meseci
@degojs, ventura

Ako je bitno sta tamo neki knjigovodja koristi... Sta reci...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
222.66.57.*



+6455 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 11:58 - pre 218 meseci
Ma da... 99% tržišta nije bitno, bitno je da se linux vrti na par specijalizovanih superkompjutera...

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 12:15 - pre 218 meseci
Vidis, drago mi je da pocinjes shvatati ;-) Mnogo je vaznije sto se banke na unixu vrte ;-) Nije vazno sta profesionalci koriste za vaznu rabotu, vec sta komsija koristi za pustanje mp3 i divx?

Dalje, ono sto se na desktopu koristi nikako nije isto sto i 200x, da uporedjujete XP i 200x je kao da se uporedjuje Yugo sa nekim mercedes sleperom, a sve to zato sto non-stop pricate da je windows bolji zato sto ima >90% market share (sto je logicka greska non sequitur http://en.wikipedia.org/wiki/Non_sequitur_(logic) ). Dokazujte da je bolji, ali ne zato sto ga vas komsija koristi, to o kvalitetu sistema nista ne govori ;-) Mozete da pricate da kamion (unix) nije tako brz kao Yugo, uporedite ga istom kategorijom.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 30.04.2006. u 13:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 13:09 - pre 218 meseci
Aj malo primirite se ;)

Svi znamo majkrosoftovu politiku da na svoju stranu pridobija neke zemljica kao što su BiH, Hrvatska, Slovenia, SCG. Ako nemate neku pametnu da prozborite oko finansijske isplativosti projekta ili tako nešto onda se suzdržite. Nema potrebe za još jednom diskusijom: "Da li je sekretarici lakše koristiti IE ili FF"
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 13:47 - pre 218 meseci
Vlada Srbije je ove godine odbila da potpiše veliki ugovor (~$30M), verovatno donekle sličan onom zloglasnom ugovoru o strateškom partnerstvu iz 2001. Stoga je Microsoft odlučio da kuca redom na vrata regionalnih vlasti i javnih preduzeća. Novi Sad je takođe potpisao "kapitulaciju" pre nekog vremena.

Citat:
Nenad Bogdanović: "Moj cilj je da jednog dana sve to funkcioniše kao jedinstveni sistem
u okviru gradske uprave i da omogućimo građanima da do svih podataka
dođu na što je moguće jednostavniji način"


Podsetiću vas da je 2001. vlada Srbije na veoma sličan način kao važan razlog potpisivanja ugovora o strateškom partnerstvu sa MS navodila projekat "e-goverment", za koji se ispostavilo da je vaporware. Pitam se da li se gospodin Bogdanović seća toga.

Cilj je plemenit, ali poučen pređašnjim iskustvom, ne vidim Microsoft kao firmu koja će pomoći da se on ostvari. U poslednjih 5 godina nisam video rezultate.

[Ovu poruku je menjao random dana 30.04.2006. u 17:38 GMT+1]
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 13:53 - pre 218 meseci
@random

To je problem, i opravdano trebamo da dodirnemo politiku, jer ovde se ne zna ko pije a ko placa, niti se o trosenju para vodi racuna. Na koncu bitan je samo rezultat, a ako on izostane, ministri treba (bar u normalnoj zemlji) da odgovaraju pred skupstinom zasto. To je problem, nije problem sto se koriste MS proizvodi vec kako i najvaznije zasto.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
222.66.57.*



+6455 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 14:00 - pre 218 meseci
Citat:
#1133451/bojan_bozovic: Vidis, drago mi je da pocinjes shvatati ;-) Mnogo je vaznije sto se banke na unixu vrte ;-) Nije vazno sta profesionalci koriste za vaznu rabotu, vec sta komsija koristi za pustanje mp3 i divx?



Samo da te podsetim Linux nije Unix :)

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 14:11 - pre 218 meseci
@ventura

Pa ja ne govorim o linuxu. Gde se uvek za tu kupusaru uhvatite? ;-) Ako cemo da uporedjujemo, ajde desktop OS XP vs. OSX i Win2003 vs. AIX, Solaris, HPUX ;-) Ne kazem ja da Windows nije dobar, ja ne kukam da BSODuje, radi se o tome da ako se uporedjuje Windows sa Linuxom, covek mora webservera da se drzi, jer za drugo linux nije. A tu na webserverima windows/IIS ne stoji bas najbolje.

http://www.elitesecurity.org/t...acija-programa-na-BSD-vs-Linux

Citat:

Ovih dana sam se malo zanimao instalacijom linuxa (fedora & debian), i juce sam na zaista spektakularan nacin uspeo da srusim fedoru - hteo sam da deinstaliram dvadesetak paketa (tipa spell checkera, bluetooth podrske i slicnih meni nepotrebnih stvari), usput me je pametna fedora primorala da smaknem jos 10ak "dependency" paketa, ja rekoh ok, i onda mi je mackage manager hladno deinstalirao SVE. Da, sve, od apdejta kernela od ls komande :)


I sta sam coveku mogao reci? Ta je Fedora Fedora a npr. Slackware je deseto bas kao i Gentoo. Ne postoji linux kao sistem vec samo kao kernel. A taj Fedora OS je napravila budala (nema ovde linuxa, linux nije sistem). Dakle, kad kazes linux na koji sistem mislis? ja znam na koji kernel mislis. Unixolikih OS baziranih oko linux kernela i GNU userlanda ima na hiljade.

Evo primera, ja Gentoo nikad koristio nisam i sad da ga koristim iznova bih mnogo stosta morao uciti, bas kao da predjem na OpenBSD. Onih 2.5% koji "linux" ima na desktop trzistu podelite sa hiljadu pa gledajte koliko svaka "distribucija" tj svaki OS baziran na linux kernelu ima ponaosob.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 30.04.2006. u 15:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 15:33 - pre 218 meseci
Ma, znao sam da sam video negde temu, ali nisam bio siguran i odlutao sam na http://www.elitesecurity.org/poruka/1132974

Dakle, kao sto tamo pise - sta mu vredi bilo koji OS, kad ga ne koristi nego salje prazne obrazce ljudima! Nasa posla...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 15:42 - pre 218 meseci
@tdjokic

Sto se iscudjujes? "Ne moze me niko platiti toliko malo koliko ja malo mogu da radim".
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor30.04.2006. u 21:20 - pre 218 meseci
Citat:
non-stop pricate da je windows bolji zato sto ima >90% market share


Ne, obrnuo si redosled: nije Windows bolji zato što ima 90% udela, nego Windows ima 90% udela na tržištu jer je bolji od ostalih.

Što nema Linux 90%? Još je i besplatan, a Windows nije. Slučajno..

Pričaj nam još malo o super kompjuterima, bankama koje vrte unix i, naravno, februarskoj Visti.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor01.05.2006. u 00:54 - pre 218 meseci
Ma nema to veze sa kvalitetom, u bogatijim drzavama specijalizirane servise za vladu rade domace firme sa svojim rjesenjima. Mozda kod vas nema takvih firmi, pa je isplativije kod Microsofta. A mozda imate i kojeg korumpiranog politicara koji je upravo dobio kucicu na Floridi.

Kad se ovdje gradila autocesta Split-Zagreb, za samo jedan tunel (Mala Kapela) je izdvojeno oko 25 miliona eura za informaticku infrastrukturu. Prosli bi oko 20 posto jeftinije, da su doveli strance da rade, ali tamo su sve domaca rjesenja koja su se pokazala odlicnima, sta specijalizirani hardver, sta specijalizirani softver. Zanimljiva je i cinjenica da klijenti rade na Windowsima XP, a serveri na Solarisu. Nisam pohvatao ime nase tvrtke koja je pravila ogromnu aplikaciju za konrolu kamera, nadzor senzora, automatizaciju redudantnih sistema. Uglavnom, softver su ishvalili, a ta firma ga trenutacno modificira za Poljske Autoceste, uvalit ce ga i gore.

Eto. Skuplje rjesenje, ali je barem probudilo domacu industriju. Jebiga, za taj projekt su imali odrijesene ruke, jel su kreditirali par milijardi eura, htjeli su da sve bude top class.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor01.05.2006. u 05:29 - pre 218 meseci
A mozda je bas davanje posla domacoj firmi namestaljka? Ma jok, gde bi to moglo da bude..

Mozda ovo, mozda ono..

A mozda je dil sa MS-om zaista najisplativiji i najrazumniji? Mislim, sudeci prema tome kako ide onaj posao decenije u Minhenu, treba li nekog da zacudi? Mozda su trebali kao ovi tamo da stave kupusaru, pa VMWare, pa Windows :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.05.2006. u 06:34 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor01.05.2006. u 05:40 - pre 218 meseci
Citat:
Svi znamo majkrosoftovu politiku da na svoju stranu pridobija neke zemljica kao što su BiH, Hrvatska, Slovenia, SCG.


Bravo! Svima je poznato da vece zemlje ne koriste Majkrosoftve proizvode :-)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor01.05.2006. u 06:55 - pre 218 meseci
Citat:
degojs: Mislim, sudeci prema tome kako ide onaj posao decenije u Minhenu, treba li nekog da zacudi?

Mene više interesuje kako ide naš posao decenije: 2001. je vlada potpisala ugovor sa Microsoftom oko e-govermenta. Dokle se sa tim stiglo? Da li je vlada zadovoljna sa Microsoftom, kada je ove godine odbila da potpiše prilično debeo ugovor (meri se u desetinama miliona dolara) sa MS-om? Zašto nije potpisala, kada je to najbolje rešenje?

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor01.05.2006. u 08:19 - pre 218 meseci
@degojs

Bravo, samo si pokazao da nisi ni procitao moj post. Drz se webservera kad pominjes linux, zarad kvaliteta diskusije.
Pazi, nema smisla govoriti o "linuxu" na desktopu, ne zato da ga ne bi pljuvali, vec zato sto je na desktopu nula.

Poz,
BB

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 01.05.2006. u 09:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor01.05.2006. u 12:47 - pre 218 meseci
bojane, pisao si nešto kako Win ima 90%, pa ne vidim zašto ne bih smeo da komentarišem tvoju naopaku logiku.

Što se kvaliteta diskusije tiče, imam drugačije rešenje: trudiću se da ni ne čitam tvoje i poruke još 2-3 lika sa ovog foruma.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.05.2006. u 13:47 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Beograd i Majkrosoft potpisali ugovor

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 18071 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.