Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU preti zabranom prodaje Windows Viste

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54846 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 22:10 - pre 219 meseci
@zare:
Rekao si da besplatan MS AV ne bi bitnije uticao na prodaju AV od drugih proizvodjaca. Ja sam ti dao primer kako se upravo to desilo sa nekim proizvodima npr. antispyware programima. Nekad su ih ljudi kupovali, a danas to vise niko ne radi - ili se koriste besplatni ili ih dobijes zajedno sa AV programom, po istoj ceni po kojoj si pre dobivao sam AV.

@Nedeljko:
Citat:
2. Damping cene jesu zabranjene. Damping cena je svaka cena koja je ispod cene proizvodnje proizvoda.


Ne prodaju li i MS i Sony konzole ispod cene proizvodnje? Kako to onda nije zabranjeno?
Sta je sa npr. Apache serverom? To nema cenu proizvodnje? AVG Free nema cenu proizvodnje?

Koliko se secam IBM je svojevremeno ulozio par miliona u razvoj Eclipse.. a Eclipse je besplatan. To nije damping onda? Sun razvija (=placa programere) prakticno sve svoje programerske alate, pa cak i operativni sistem, razne serverske proizvode i deli ih SVE besplatno. To nije damping?

Ne znam da nije..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 00:02 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 23:02 - pre 219 meseci
Citat:
degojs:
...Nekad su ih ljudi kupovali, a danas to vise niko ne radi...


Samo sta je izmedju nekad i danas proslo par godina, a u tih par godina se trziste stiglo transformirat svojim prirodnim pravcem. Ako MS to integrira u sistem, nece proc par godina, nego par mjeseci, dakle moze iskoristit monopol da napravi nekakav "blitzkrieg" na tom polju. A to ne smije. Mislim...nekad su ljudi kupovali najobicnije tekst editore, sta da ti kazem? Ti tekst editori su tad prestavljali umjetnost od aplikacije, naspram linijskih editora i slicnih sranja. Cim su dosla vremena da svakome treba tekst editor, i da to nije nekakva specijalna aplikacija, vec nesto sta svako treba imat, cijene idu dolje, pa nakraju dodjes do toga da uopce ne postoji komercijalni tekst editor. Isto tako, prije par godina su antispyware koristili oni najparanoicniji, a danas to treba fakticki svakom ne-IT strucnjaku koji koristi Windowse. Naravno da ce vremenom postat besplatni. Kao i AV-ovi, medjutim stvar je u tome da postoji linija kojom se trziste krece i progresira, proizvodi i cijene na njemu, i da jedna tvrtka ne smije iskoristit svoj polozaj monopoliste da sinteticki mijenja "prirodni" razvoj tog trzista.

Damping cijena se ocitava u negativnoj bilanci nakon prodaje necega. Znaci ja i ti obojica pravimo monitore, i nemamo nikakvog drugog profita osim prodaje nasih monitora distributerima. Amo rec da obojica trebamo svoj monitor naplatit 300 eura da bi bili na pozitivnoj nuli, tj. isplatili radnike, pogon, i kompletnu proizvodnju. E sad ja bacim cijenu svog monitora dolje, namjerno idem u minus, samo da tebe sjebem. Protuzakonito. Microsoft i Sony ne rade to sa XBOX-om i PS-om. Njima samo prodajna cijena konzole ne isplacuje u potpunosti proizvodni proces. Ali, oni ocekuju profit sa druge strane, tj. ugovorima sa firmama za igre. Tako da ipak, kad se sve zbroji, njihove konzole njima donose pare a ne gubitke. To je jedna velika razlika.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 23:20 - pre 219 meseci
Citat:
Microsoft i Sony ne rade to sa XBOX-om i PS-om. Njima samo prodajna cijena konzole ne isplacuje u potpunosti proizvodni proces. Ali, oni ocekuju profit sa druge strane, tj. ugovorima sa firmama za igre. Tako da ipak, kad se sve zbroji, njihove konzole njima donose pare a ne gubitke. To je jedna velika razlika.


Isto mozes da kazes za neki MS AV onda. Mogu da ga dele preko sajta koji bi bio izuzetno posecen i MS moze da ostvaruje prihod preko reklama i slicno. Ima sigurno modela po kojim bi mogli da ostvare prihod.. Bolja prodaja Windowsa takodje :-)

Kako je onda dozvoljeno da IBM i ostali financiraju razvoj Eclipse koji je besplatan i time su direktno prisilili i Sun i Oracle da Netbeans i JDeveloper postanu besplatni? Kako je onda MS-u dozvoljeno da deli besplatno Visual Studio Express.. Ma ima primera koliko hoces..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.sprintnetops.net.



+7173 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 23:26 - pre 219 meseci
z@re - primera dampinga imas koliko hoces u klasicnom "bait & hook" biznis modelu - recimo vecina mobilnih kompanija ce ti dampovati mobilni telefon (prodati ti ga za 1 euro) - i direktno trpeti gubitak, zarad navlake tebe na njihov servis ;-)

Sto se Microsofta i text editora tice - deployment novog Windowsa na nekom iole znacajnijem broju racunara je taman par godina - tako da... ;)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 23:39 - pre 219 meseci
Prvo, ja uopce nisam pokrenio stvar oko dampinga, niti mislim da MS radi to u ovom slucaju.

Citat:
Ivan Dimkovic: z@re - primera dampinga imas koliko hoces u klasicnom "bait & hook" biznis modelu - recimo vecina mobilnih kompanija ce ti dampovati mobilni telefon (prodati ti ga za 1 euro) - i direktno trpeti gubitak, zarad navlake tebe na njihov servis ;-)

Sto se Microsofta i text editora tice - deployment novog Windowsa na nekom iole znacajnijem broju racunara je taman par godina - tako da... ;)


Koliko ja znam, damping je bacanje cijena po podu, u svrhu gazenja konkurencije, a ne da se ostvari nekakav solid ground za isplacivanje preko drugih servisa. Naravno da cu ja od nekog telekoma dobit mobitel prakticki djaba, kad ce im se to kasnije isplatit preko toga sta ja trosim impulse, bandwidth i slicno. Klasicni damping bi bio da Nokiu kosta jedan mobitel u proizvodnji 30 eura, a meni ga prodaju za 25. Nokia nikako ne moze na tom polju indirektno zaradit, tako da koriste tu caku samo da ubiju Ericsson, Samsung i ostale, pa kad ostvare 90% trzista, onda mogu nabit cijene skyhigh i fino zaradjivat.

Citat:
degojs: Isto mozes da kazes za neki MS AV onda. Mogu da ga dele preko sajta koji bi bio izuzetno posecen i MS moze da ostvaruje prihod preko reklama i slicno. Ima sigurno modela po kojim bi mogli da ostvare prihod.. Bolja prodaja Windowsa takodje :-)

Kako je onda dozvoljeno da IBM i ostali financiraju razvoj Eclipse koji je besplatan i time su direktno prisilili i Sun i Oracle da Netbeans i JDeveloper postanu besplatni? Kako je onda MS-u dozvoljeno da deli besplatno Visual Studio Express.. Ma ima primera koliko hoces..


Ajde degojs odgovori mi na sljedece : da li IBM, Oracle, i Sun imaju igdje monopol, a da je to "igdje" direktno vezano za developerske alate. Direktna veza; Microsoft Windows <-> Antivirus for Microsoft Windows.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 00:05 - pre 219 meseci
Ne znam.., ali npr. financiraju i pomazu Apache Software Foundation, a time i razvoj Apache httpd servera koji ima izuzetnu dominaciju na trzistu www servera, a ako pogledas www servere na Unix-like sistemima onda Apache ima monopol mozda i veci nego Windows na desktopu. Kako to da to onda nije nezakonito?

Ajde objasni mi kako da ti i ja napravimo www server za Unix i prodamo ga kraj Apache httpd?

Druga stvar, nemoj da pravdas sve zivo pozicijama Windows desktopa: cinjenica je da Microsoft nema monopol na trzistu antivirusa. A da li Microsoftu treba biti zabranjeno da poboljsava Windows. Ili da ga cini sigurnijim? Svasta..

Kao ne postoji veza izmedju IBM-a, njihovih servera i servisa sa jedne i OSS koji pomazu, ovako ili onako, sa druge? Ma jok, de bi..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 01:27 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 00:40 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Ne, ali npr. financiraju i pomazu Apache Software Foundation, a time i razvoj Apache httpd servera koji ima izuzetnu dominaciju na trzistu www servera, a ako pogledas www servere na Unixu onda Apache ima monopol mozda i veci nego Windows na desktopu. Kako to da to onda nije nezakonito?

Druga stvar, nemoj da pravdas sve zivo pozicijama Windows desktopa: cinjenica je da Microsoft nema monopol na trzistu antivirusa. A da li Microsoftu treba biti zabranjeno da poboljsava Windows. Ili da ga cini sigurnijim? Svasta..

Kao ne postoji veza izmedju IBM-a, njihovih servera i servisa sa jedne i OSS koji pomazu, ovako ili onako, sa druge? Ma jok, de bi..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 01:19 GMT+1]


Ma cekaj, jedina relevantna stvar u ovoj diskusiji - Microsoft ima monopol na desktop trzistu. Ocemo se malo igrat sa brojkama :

- recimo da postoji 1,000,000 windows desktop box-ova u svijetu.
- recimo da od tog broja njih pola koristi antiviruse
- recimo da od broja antivirusa otpada po 25% na tri najveca, zadnja cetvrtina na ostale&free.
- jedan od tih najvecih je godinama razvoja, marketinga i ostalih ulaganja dosao do brojke od 175,000 prodanih proizvoda.
- dosla windows vista, sa direktno integriranim AV-om u sistem.
- 10% od windows box-ova predje na vistu u iducih godinu dana
- po toj, sasvim valjanoj logici, rast AV-a prati u stopu rast prodaje Windowsa.
- i Microsoft, tek tako, jer je iskoristio svoj monopol na trzistu OS-ova, dodje do brojke od 87,500 svojih antivirusa u godinu dana.

Jel ovo legalno? Nije. degojs, koliko puta cemo ponovit? Nesmijes iskoristit status monopoliste negdje da bi negdje drugdje digao sebi market share. Mozemo diskutirat o logici, o bad and good, toga zakona, ali to ne opovrgava cinjenicu da taj zakon postoji, a zakoni su tu da bi ih se pridrzavalo (u teoriji).

Da li Microsoftu treba zabraniti da poboljsava Windows? Apsolutno ne, apsurd je drugacije razmisljati. Netko se bunio od Linuxovaca ovdje, da sa Windowsima ne dobijes nista od niti polu-productivty softvera. Zasto MS onda ne bi fino napravio nesto ala Photoshop, ili ala Audition, pa ga gurne besplatno odma u Windowse? Eto, zasto korisnici Windowsa ne bi mogli nesto naskrabat, ili obradit obiteljske fotke? Pa brate nemozes silovat trziste tek tako.

A ti tvoji primjeri su blago nevaljani : IBM i Sun sponzoriraju Apache Software Foundation, da ovi naprave sto bolji server. Ali, ti taj server ne moras vrtiti na AIX-u, RHEL-u, Solarisu...mozes na xBSD-u, free Linuxu, QNX-u, Windowsima, HP-UXu...kako molim te onda oni toliko profitiraju od Apacheovog (nazovi ga) monopola, kad isti taj Apache mozes koristit bez problema van njihovih proizvoda?

Apache ima monopol na trzistu UNIX servera, zato sta je besplatan, dobar, i prakticki nema dovoljno dobre alternative. Otkad je to ilegalno imat monopol negdje?


Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 00:52 - pre 219 meseci
Pa cekaj malo i Apache ima monopol na trzistu www servera za Unix. Misssim.. sta sad? Nikom nista?

Ajd prodaj svoj www server za *nix sisteme? Ma oces, malo sutra..

Sto se ostalog tice - to je sve prica EU. Koliko vidim USA nije ipak ni pocepala Microsoft ni zabranila IE i WMP u Windowsu. Ogranicenja su dobili ali ipak ne takva. Stvar je po meni jednostavna - EU to nikad ne bi radila da je Microsoft kompanija iz EU :-)

Sto ne naprave svoj OS bolji i lepsi od Windowsa? Izvolite..

E malo sutra, nego daj da sedimo sa strane i uzimamo pare jer imamo politicku moc da to radimo :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 02:02 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 01:00 - pre 219 meseci
Citat:
Nesmijes iskoristit status monopoliste negdje da bi negdje drugdje digao sebi market share.


Ma zajebi tu pricu.. Ispada sto god Microsoft doda u Windows spada u tu kategoriju.

I sad na konto toga, ajmo Microsoftu zabraniti da bilo kako poboljsava Windows.

Kako to AV ne bi smeo biti deo Windowsa a mogao je, ako se dobro secam, biti deo MS DOS-a? A tad kao nisu imali isto tako dominantnu poziciju?

I da pazi, da ne ispadne da ih branim preko svake mere: jasno mi je da ih treba ogranicavati, ali ja samo ne vidim kako je neka zabrana besplatnog MS AV u interesu kupca koji onda fakat mora da kupi isti. To mi jos niste pojasnili, kako je meni bolje da platim nego da ne platim :)

Mislim da su mogli da iznadju neko srednje resenje: npr. da im dozvole da ugrade nekakav osnovni AV koji bi u odnosu na prave AV bio isto kao i Notepad u odnosu na bolje editore i slicno tome.. Mislim da ima mnogo boljih resenja kojima bi profitirao potrosac, a i AV kompanije bi ostale u zivotu bez problema.

Jedino sto bi profiti bili manji. E pa ***i ga bato zao mi je, ali kad moze Sun da bude nateran da deli i operativni sistem i serverske programe i alate za programiranje - sve prakticno besplatno, mogu i oni onda da cute i zaradjuju manje nego pre. A ako ne mogu, cao. Katanac na vrata, pa u mornare ili takvo sto. Kad moze OSS da unistava softversku industriju generalno, sto ne bi mogao i MS.. Zajebi pricu, ali tako je :-)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 02:18 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2789 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 01:57 - pre 219 meseci
Citat:
degojs:
@Nedeljko:


Ne prodaju li i MS i Sony konzole ispod cene proizvodnje? Kako to onda nije zabranjeno?
Sta je sa npr. Apache serverom? To nema cenu proizvodnje? AVG Free nema cenu proizvodnje?

Koliko se secam IBM je svojevremeno ulozio par miliona u razvoj Eclipse.. a Eclipse je besplatan. To nije damping onda? Sun razvija (=placa programere) prakticno sve svoje programerske alate, pa cak i operativni sistem, razne serverske proizvode i deli ih SVE besplatno. To nije damping?

Ne znam da nije..

U slučaju slobodnog softvera nije, jer čak i u slučaju da potamaniš konkurenciju, nakon toga ne možeš da podigneš cenu. Zamisli da si napisao program, izdao tri verzje pod GPL (ili nekom drugom slobodnom licencom), uništio konkurenciju, i rešio da ga od četvrte verzije učuniš vlasničkim komercijalnim proizvodom. Šta misliš, da li bi se ovajdio? Zato to primeri sa Apache i sličnim softverom ne valjaju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 02:31 - pre 219 meseci
Cak i ako bi se to desilo, uvek EU moze da odreaguje ako bi MS ostao jedini pa poceo da ucenjuje. Da se ne bojis da ce im (EU) takvo nesto promaci? Pa delujemo preventivno a? More..

Ma da..samo sto mi nisi objasnio kako to gore sto si napisao meni pomaze da prodam svoj komercijalni www server za *nix? Hoces da mi pojasnis kako to Eclipse nije imao uticaja na prodaju Borlandovog JDevelopera? Hoces da mi pokazes kako npr. MySQL nije imao uticaja da neke druge kompanije budu primorane da svoje baze dele besplatno, bar u nekim varijantama?

Sta ti meni sad objasnjavas da li ce neko kasnije napraviti profit ili ne.. Pricamo o unistavanju konkurencije koje je Apache odradio i radi isto kao i Linux i Eclipse. I nemoj da mi pricas da IBM nece ostvariti profit na osnovu svojih ulaganja u iste..

Vi ste majstori kad treba povezati navodni Windows monopol na desktopu sa bilo cim sto radi Microsoft i kukate zbog toga sto ce konkurencija da trpi, ali kad treba povezati OSS sa unistavanjem softverske industrije, onda to nikako ne vidite :)

Kada treba da stavite Crossover Office i na Linuxu poterate gomilu aplikacija sa Windowsa, to ni pod razno da uradite i primetite da mozda tog Windows monopola vise i nema u toj meri kakav je bio pre 7-8 godina.

Cccc..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 03:38 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 02:44 - pre 219 meseci
Ajd priznat cu da je prica skroz tanka...s jedne strane EU moze teretit Microsoft radi krsenja antimonopolistickih zakona, s druge strane Microsoft se moze izvuc na pricu o zastiti sistema itd. Moglo bi se kazat da se radi o hvatanju za slamke. Isto tako, USA moze i nemora zajebavat MS radi ovoga, a nece zato sta su njihovi, i zato sta jedna prosjecna balkanska drzava moze zivjet od poreza koji MS prijavljuje drzavi (USA). EU ih je ocito odlucio malo zajebavat, sta ti kazes da su iz Europe bila bi prica drugacija...slazem se potpuno, ali isto tako mislim da postoji ground basis za prcanje Microsofta sa strane Unije. Jest da taj ground basis nije nesto...ali opet postoji.

Citat:

Ma da..samo sto mi nisi objasnio kako to saznanje meni pomaze da prodam svoj komercijalni www server za *nix? Hoces da mi pojasnis kako to Eclipse nije imao uticaja na prodaju Borlandovog JDevelopera? Hoces da mi pokazes kako npr. MySQL nije imao uticaja da neke druge kompanije budu primorane da svoje baze dele besplatno, bar u nekim varijantama?


Gledaj, degojs, naravno da ce odlican besplatan proizvod poharat trziste, i izvest monopol. Sta bi ti, da oni dignu cijenu, tako da ti mozes prodat. Microsoft prodaje svoj proizvod i ima monopol. On je sad limitiran antitrustovskim zakonima, kao sta je Apache limitiran drugim zakonima. Nemoj mislit da nije, i da su oni u favoriziranoj poziciji - dok god imaju monopol, ne smiju relicencirat svoj proizvod i napravit komercijalnu varijantu.

Citat:
degojsVi ste majstori kad treba povezati navodni Windows monopol na desktopu sa bilo cim sto radi Microsoft, ali kad treba povezati OSS sa unistavanjem softverske industrije, onda to nikako ne vidite :)

Kada treba da stavite Crossover Office i na Linuxu poterate gomilu aplikacija sa Windowsa, to ni pod razno da uradite i primetite da mozda tog Windows monopola vise i nema u toj meri kakav je bio pre 7-8 godina.

Cccc..


Nemoj sad prebacivat temu na vasi protiv nasih, i kako to OSS unistava industriju? Koliko ja vidim, netko ti da proizvod besplatno, i sad ako je on dovoljno dobar, neces uzimat komercijalni. Sta tu ima lose? Ti prvi ovdje zagovaras "ja hocu besplatan AV", "ja ne zelim placat". Cemu sad okretanje ploce? OSS bogami ne unistava industriju, vec je u neku ruku poboljsava - ne vidim da je OSS znatno poljuljao ni Windowse, ni Adobove proizvode, ni sve ostale skupe stvari. Pa zar nije dobro da firma moze otvorit hosting na LAMP rjesenju, to samo pridonosi snizenim cijenama hostinga, pa se www rapidno razvija?

Citat:
degojs: Mislim da su mogli da iznadju neko srednje resenje: npr. da im dozvole da ugrade nekakav osnovni AV koji bi u odnosu na prave AV bio isto kao i Notepad u odnosu na bolje editore i slicno tome.. Mislim da ima mnogo boljih resenja kojima bi profitirao potrosac, a i AV kompanije bi ostale u zivotu bez problema.


A sta je to "notepad" AV prema "wordpad" AV-u? Kako mozes uopce napravit nekakav osnovni AV? Zar antivirusi ne implementiraju vec postojece algoritme za skeniranje datoteka, prate promjene na datotekama, i imaju funkciju updatea svojih virusnih definicija? Kako onaj jeftin, tako i onaj skupi. Razlike su minorne - u dobro i u lose projektiranom radu, dakle koliko on tebe zajebava dok radis, i koliko ti resursa skupi. Sad - izbacit neku od ovih mogucnosti ne bi bilo dobivanje osnovnog AV-a, vec necega sta ne radi posao uopce kako treba, pa se ni nebi moglo nazvat proizvodom.


Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 02:53 - pre 219 meseci
Kako ne bi mogao napraviti "osnovni" AV - da prepoznaje samo top 5% virusa ili da skenira samo email i fajlove koje preuzmes sa neta a ne i one koje "rucno" doneses (sa CDova, lokalne mreze i slicno). Nemoj da si bez maste :-)

Hej, hajde da zabranimo Remote Desktop u Windowsu. Mislim, kako ce oni tamo da prodaju GoToMyPC i tako slicne proizvode??
Hej, hajde da zabranimo da isporucuju IIS uz Windows server jer ocigledno neko ne moze da prodaje dobro svoj www server za Windows zbog toga.
Hej, hajde da zabranimo da ugradjuju Active Directory u Windows server jer Novell trpi..
Hej, hajde da zabranimo da .NET bude deo Windowsa jer Sun ima problem sa tim zbog Jave..

Smesno.

Kako bi bilo da ih ostavimo na miru, a kome se ne svidja nije da nema alternativnih sistema?


[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 03:55 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:00 - pre 219 meseci
hehehe, degojs, srdacno ti preporucujem AV koji prepoznaje 5% virusa. :)
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:02 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Kako ne bi mogao napraviti "osnovni" AV - da prepoznaje samo top 5% virusa ili da skenira samo email i fajlove koje preuzmes sa neta a ne i one koje "rucno" doneses (sa CDova, lokalne mreze i slicno). Nemoj da si bez maste :-)


Ma dobro, moze i da prepozna 12% svakog sedmog u mjesecu :)

Citat:
degojs
Hej, hajde da zabranimo Remote Desktop u Windowsu. Mislim, kako ce oni tamo da prodaju GoToMyPC i tako slicne proizvode??
Hej, hajde da zabranimo da isporucuju IIS uz Windows server jer ocigledno neko ne moze da prodaje dobro svoj www server za Windows zbog toga.
Hej, hajde da zabranimo da ugradjuju Active Directory u Windows server jer Novell trpi..
Hej, hajde da zabranimo da .NET bude deo Windowsa jer Sun ima problem sa tim zbog Jave..


Remote Desktop je skoro esencijalna stvar za administraciju Windows servera. Posto se Windowsi administriraju iz GUI-a u 90% slucajeva, ovo je pandan ssh ili telnet konekciji na UNIX server.

IIS isto tako...pa mora server nesto radit, nije tu samo radi cijene :)

Vrijedi i za Active Directory.

.NET nije proprietary, barem ste vi windowsasi to trubili, kako je diktiran preko ECMA standarda.

Gledaj, da GotoMyPC, pcAnywhere i ostali postoje vec 15 godina, i da Windows Server postoji vec 15 godina, i da taj isti Windows Server do jucer nije imao RDS u sebi pa ga sad guraju, vjerovatno bi bila ista prica.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:04 - pre 219 meseci
@bojan:
Veruj mi da ne bih imao problem sa tim, bitno je samo da su to oni virusi koji su tog meseca najrasireniji. I to bi i za gomilu korisnika bilo odlicno resenje.

Npr. onaj besplatni AV alat "Stinger" ili kako se vec zove, takodje ne prepoznaje desetine hiljada virusa vec samo "najvidjenije" i gomila ljudi ga koristi. MS Malicious Software Removal Tool takodje prepoznaje samo "najvidjenije".

I to bi zastitilo ogroman broj korisnika koji ne znaju, a ko hoce vise - neka kupi. I eto ti resenja..

Al jok.. :-)



[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 04:05 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:05 - pre 219 meseci
P.S. taj Microsoftov RDS, ako me pamcenje sluzi, je operativan jos od doba NT3.51, u obliku suradnje njih i Citrixa - WinFrame, tako se zvao.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:06 - pre 219 meseci
OK, ja jesam za to rjesenje...sta sam napomenuo jos u pocetku diskusije, samo me intrigiralo kako napravit "osnovni AV".

Ocito da se uz malo maste moze napravit :)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:07 - pre 219 meseci
@zare:
Prvo, sto se servera tice: NT Terminal Server je bio zaseban prozivod a danas je Terminal Services deo Windowsa (od Win 2000).
Drugo, sto se radnih stanica tice: Remote Desktop na Windows 2000 nije bio moguc (za NT Workstation ne znam, ali ne verujem), a na XP jeste.

Znaci imas non-stop dodavanje stvari u OS, ne bi ovo bilo nista posebno. I nije da i pre nisu trpili drugi zbog toga. Pa, ali, nije li to i normalno?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 04:08 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:11 - pre 219 meseci
Active Directory? Do Windowsa 2000 takodje nije bio u Windowsu. Slicno kao Terminal Services dakle.

I sta sad? Trebalo im je zabraniti sve to.. Pazi tada je bas bilo u jeku ono sudjenje, znaci mozda je danas 2006, ali i tada su mogli da im kazu da ne smeju da to dodaju jer tako unistavaju konkurenciju koja prodaje proizvode koji sluze bas za to..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54846 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.