Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU preti zabranom prodaje Windows Viste

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54994 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:13 - pre 219 meseci
Da se malo vratimo na temu...otkad to Microsoft ima monopol na serverskom trzistu, pa da ga kace anti-m zakoni?

Isto tako, Vista ce ic bez WMP-a na Europsko trziste, u svih svojih sedam verzija, pa se nitko pretjerano ne buni...

After all, WMP je djubre...hehehe :) Sorry, nemogu izdrzat ;)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:31 - pre 219 meseci
Pa nije ni bitno. Bitno je da imaju kontrolu nad Windows serverom. I ako dodaju bilo sta u Windows server kvalitetom kao tvoj proizvod koji je radio to isto, tvoj proizvod ide out of business. A ima tu jos jedna stvar: kako je krenulo, ja bas ne vidim da Windows server ne bi za par godina ostvario izrazitu dominaciju kao server na mrezama unutar firmi. Mislim da je vec sada jako blizu takve pozicije.

Dalje, ako bas hoces, Remote Desktop je deo Windowsa XP, nije bio deo Windowsa 2000 Pro, pa ti eto primer..

Sto se WMP tice, mozda je tebi djubre, ali zamisli obicne ljude.. Svira li? Svira. Ajd zdravo.. A ako MS bude mogao da ponudi i punu verziju Viste u EU, isto kao i XP i XP N, videces kolika ce potraznja biti za tom Vistom bez WMP :) Isto kao i za XP N :)

Zamisli samo prodavnice koje bi bile sretne sto moraju da serviraju telefonske pozive tipa: zasto moj kompjuter ne moze da pusta muziku sa CD i mp3? :) Ti i ja mozemo da kupimo Windows bez WMP, ali da ce prodavac bas to da preporucuje ljudima.. hehehe cisto sumnjam. Posle da mu ovaj jebe majku sto mu je prodao Windows bez plejera, a ovamo Win sa plejerom kosta isto :-))

Ja uglavnom koristim WinAmp, da se razumemo :)



[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 04:34 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:33 - pre 219 meseci
Citat:
degojs :
Zamisli samo prodavnice koje bi bile sretne sto moraju da serviraju telefonske pozive tipa: zasto moj kompjuter ne moze da pusta muziku sa CD i mp3? :)


Zato sta niste ubacili zadnji patch u vas kernel. Molimo otvorite /usr/src/sys/arch/i386 direktorij, nadjite config datoteku, izeditirajte 11729 liniju teksta na ENABLE_MP3_DECODING = 1. Nakon toga upisite make, pa make install, rebootajte sistem, skinite mp3-player-03023-alpha.tar.gz sa www.linux.org, upisite tar -xzvf mp3-player-03023.alpha.tar.gz pa cd mp3-player*, pa onda ./configure --ENABLE-MMX, pa onda gmake&&gmake install.

:)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:36 - pre 219 meseci
O cemu pricas? Debian minimal install?

:)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:39 - pre 219 meseci
O tome kako za Linux nije problem ako ti fali mp3 player, ko kod Windowsa ;)

Jer, hvala bogu, uvijek mozes skinut nekakav mp3 decoder, pa napravit cat pjesma.mp3 | mp3decode > /dev/dsp ;)

[Ovu poruku je menjao z@re dana 08.04.2006. u 04:42 GMT+1]

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 03:50 - pre 219 meseci
Nisi me razumeo. Pitao sam te: kod koje to distribucije tacno? Nisam siguran da nema distribucija koje pustaju mp3 out-of-the-box.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.04.2006. u 04:51 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 08:30 - pre 219 meseci
Da. mislio je na minimalni Debian - tekst mod, 50Mb
Nego, sto se WMP tice, ne sumnjaj da ce kupci umeti da skinu neki WinAmp, neki Foobar, nesto, kad im ne treba technical support da kupuju i downloaduju igrice preko neta Namerno smecemo sa uma da na zapadu nije kao ovde na Balkanu, tj. da je svako imao kompjuter u skoli
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 09:59 - pre 219 meseci
Prvo što mislim je da MS ni u ludilu neće u Vistu ugraditi smeće od AV-a jer će to biti vrlo loše za njih. Jer korisnici će vrlo brzo odustati od pravih AV-a, a ako će milijune korisnika štititi taj nije-bog-zna-šta AV - to će biti katastrofa. Neučinkovita detekcija/čišćenje, problemi sa kompatibilnošću, otkrivanje nemalog broja propusta u istom (bili oni sigurnosni ili ne) = loša sigurnost mase korisnika koji su dolaskom AV-a u Windowse zaboravili na druga rješenja. I eto opet velike glavobolje za MS. Zato ne mislim da će MS u Vistu staviti neki "polu-AV", nego ako će stavljati - stavit će pravi - moderni AV. Opremljen svim funkcijama koje imaju današnji vodeći AV-ovi, sa naglaskom na jednostavnost i dobro istestiranim kodom - jer, ako se nađu u toj poziciji, bit će svjesni kako će se dobar dio hakera okrenuti pronalaženju propusta upravo unutar toga AV-a.

Stinger, MSRT su pomoćni maleni alati koji nisu namjeni da budu punokrvni AV-ovi, tek nadopuna za njih. MSRT i Stinger sad već imaju lijep broj malwarea koje mogu očistiti sa sustava, a i MSRT se distribuira kroz Automatic Update Windows-a. Da, oni su sposobni ukloniti masnovne crve koji su krivi za recimo 70% "infekcija" u svijetu - ali je isto tako dobra šansa da ga pogodi i ostala masa malwarea koji spadaju pod tih 30%. Još kad se pridodaju bezbrojni spywarei - takvi alati tipa MSRT, Stinger u Windowsima se ne bi mogli tj. ne bi bilo dobro da se zovu AV-ovi. Upravo zbog rekacije korisnika - koji će sve ostalo većinom odbaciti.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 13:26 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Sta ti meni sad objasnjavas da li ce neko kasnije napraviti profit ili ne.. Pricamo o unistavanju konkurencije koje je Apache odradio i radi isto kao i Linux i Eclipse.

Naravno, ali antimonopolski zakon pre svega brine o interesima korisnika. Ako autor kasnije ne može da podigne cenu, koji je tu interes korisnika povređen? Zato to nisu damping cene.

Ja ne osporavam da stvari nisu potpuno iste kao 90-tih. Ne govorim čak ni o ovom konkretnom slučaju (iz naslova teme), već samo o nekim načelima povezanim sa temom, kao na primer, da ne može firma baš uvek da određuje cenu svojih proizvoda (ako je damping cena u pitanju) itd. Drugo je pitanje da li je EU u ovom konkretnom slučaju preterala ili nije. U to se nisam upuštao.

Ako baš hoćeš da znaš, ja smatram da je Windows najbolji operativni sistem, koji uz to ima još i vrlo pristupačnu (ali, ne damping) cenu. No, sa njikm Majkrosoft drži monopol na tržištu desktop operativnih sistema, što je u redu. Majkrosoft ne drži monopol na serverskom tržištu, što ne znači da nema pravo da ga stekne na način koji je u skladu sa zakonom. To podrazumeva i da ne sme monopole koje već ima da koristi za sticanje novih.

Tačno je i da bi u slučaju razdvajanja Windows-ovih džidža-bidža od Windows-a (uz adekvatno spuštanje cene lite verzije) poskupelo full verziju. No, kome trebaju baš sve te džidža-bidže?

Što se tiče CrossOver office-a, postojanje monopola se utvrđuje pre svega na osnovu tržišnog udela tog proizvoda, a ne na osnovu postojanja alternativnih rešenja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 16:30 - pre 219 meseci
Citat:
IcyImpact: Prvo što mislim je da MS ni u ludilu neće u Vistu ugraditi smeće od AV-a jer će to biti vrlo loše za njih. Jer korisnici će vrlo brzo odustati od pravih AV-a, a ako će milijune korisnika štititi taj nije-bog-zna-šta AV - to će biti katastrofa. Neučinkovita detekcija/čišćenje, problemi sa kompatibilnošću, otkrivanje nemalog broja propusta u istom (bili oni sigurnosni ili ne) = loša sigurnost mase korisnika koji su dolaskom AV-a u Windowse zaboravili na druga rješenja. I eto opet velike glavobolje za MS. Zato ne mislim da će MS u Vistu staviti neki "polu-AV", nego ako će stavljati - stavit će pravi - moderni AV. Opremljen svim funkcijama koje imaju današnji vodeći AV-ovi, sa naglaskom na jednostavnost i dobro istestiranim kodom - jer, ako se nađu u toj poziciji, bit će svjesni kako će se dobar dio hakera okrenuti pronalaženju propusta upravo unutar toga AV-a.

Stinger, MSRT su pomoćni maleni alati koji nisu namjeni da budu punokrvni AV-ovi, tek nadopuna za njih. MSRT i Stinger sad već imaju lijep broj malwarea koje mogu očistiti sa sustava, a i MSRT se distribuira kroz Automatic Update Windows-a. Da, oni su sposobni ukloniti masnovne crve koji su krivi za recimo 70% "infekcija" u svijetu - ali je isto tako dobra šansa da ga pogodi i ostala masa malwarea koji spadaju pod tih 30%. Još kad se pridodaju bezbrojni spywarei - takvi alati tipa MSRT, Stinger u Windowsima se ne bi mogli tj. ne bi bilo dobro da se zovu AV-ovi. Upravo zbog rekacije korisnika - koji će sve ostalo većinom odbaciti.


Ma da...nece oni riskirat stavljat neki polu antivirus, jer ce odma postat teska sigurnosna rupa u sistemu.

Citat:
Nedeljko: Naravno, ali antimonopolski zakon pre svega brine o interesima korisnika. Ako autor kasnije ne može da podigne cenu, koji je tu interes korisnika povređen? Zato to nisu damping cene.

Ja ne osporavam da stvari nisu potpuno iste kao 90-tih. Ne govorim čak ni o ovom konkretnom slučaju (iz naslova teme), već samo o nekim načelima povezanim sa temom, kao na primer, da ne može firma baš uvek da određuje cenu svojih proizvoda (ako je damping cena u pitanju) itd. Drugo je pitanje da li je EU u ovom konkretnom slučaju preterala ili nije. U to se nisam upuštao.

Ako baš hoćeš da znaš, ja smatram da je Windows najbolji operativni sistem, koji uz to ima još i vrlo pristupačnu (ali, ne damping) cenu. No, sa njikm Majkrosoft drži monopol na tržištu desktop operativnih sistema, što je u redu. Majkrosoft ne drži monopol na serverskom tržištu, što ne znači da nema pravo da ga stekne na način koji je u skladu sa zakonom. To podrazumeva i da ne sme monopole koje već ima da koristi za sticanje novih.

Tačno je i da bi u slučaju razdvajanja Windows-ovih džidža-bidža od Windows-a (uz adekvatno spuštanje cene lite verzije) poskupelo full verziju. No, kome trebaju baš sve te džidža-bidže?

Što se tiče CrossOver office-a, postojanje monopola se utvrđuje pre svega na osnovu tržišnog udela tog proizvoda, a ne na osnovu postojanja alternativnih rešenja.


To i sam i ja rekao vec par puta u ovoj temi - nema veze koliko alternative postoji, gleda se trzisni udio. Da je Linux u stanju bit 100% desktop ko i Windowsi, a Windowsi i dalje imaju 95% trzista, Microsoft i dalje ima monopol, usprkos tome sta bi u toj situaciji Linux mogao sta i Windowsi.


Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 17:59 - pre 219 meseci
Citat:

Naravno, ali antimonopolski zakon pre svega brine o interesima korisnika. Ako autor kasnije ne može da podigne cenu, koji je tu interes korisnika povređen? Zato to nisu damping cene.


Odlicno...

E, ja ne znam koji je moj interes, kao korisnika, da placam mesecnu/godisnju pretplatu lihvarima zvanim "AV kompanije" samo zato sto tehnokrate iz Brisela smatraju da su te kompanije ugrozene. Ispada da ja ne mogu da imam osnovnu zastitu od malicioznog softvera u OS-u da bi neki Joe-shareholder iz AV kompanije uzivao na heroinskom biznis modelu... ja tu ne vidim ama bas nikakav interes mene kao korisnika.

Mogli su onda i Intel da tuze - Intel je isto market-leader, a ugradise data-execution-prevention u IA arhitekturu... ju kako su samo smeli, unistise rezidentne delove AV softvera koji se upravo brinuo o tome da se ne izvrsavaju data segmenti ;-)

I nisam nesto siguran da bi ih MS unistio - eto, Microsoft je ugradio burning engine u Windows XP, pa to nije ugrozilo prodaju i poziciju na trzistu kompanija za CD authoring - kome treba value-add, platice taj value-add, i to se jako lepo vidi u praksi na burning softveru.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 18:56 - pre 219 meseci
Da, ali barem ti znas kolika je razlika izmedju Nera i onog djubreta za przenje integriranog u WXP. Nebo-zemlja, malo je rec. On the contrary, Microsoft nece riskirat stavljat, kako degojs kaze "osnovni AV", jer ce se korisnici osloniti na AV koji moze detektirat, recimo 40% danasnjih virusa, a jako dobro znamo koji operativni sistem je na meti svih autora malwarea. Lako ce oni iskopat neku starudiju od virusa, za koju MS nije stavio algoritam/definiciju, pa ce bit sranja...

Onda ide prica...Microsoft nije u stanju da zastiti svoj OS.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 20:25 - pre 219 meseci
Uzgred,

Tesko da ce AV kompanije propasti sve i da MS ubaci super-duper AV u svoj operativni sistem - vec ima vise od godinu dana od kako po mobilnim sajmovima koje posecujem AV kompanije imaju znacajnu vidljivost - i vec sada nam govore da moramo kupiti njihov AV i za mobilne telefone, jer su nam na udaru kontakt adresari, mobilni schedule planeri, kreditne kartice a mozda i nesto jos gore... Kako kazu, h4x0ri ce nam uzurpirati mobilne telefone, skinuti bankovne racune sa njih, pratiti gde se nalazimo, pricati na nas racun, itd... osim ako ne opremimo telefone sa njihovim cedom. Pa pa paranoja ;-)

Osim toga, vrlo verovatno je da ce, glede PC softvera, vecina njih se preorijentisati potpuno na enterprise-track - cisto sumnjam da MS hoce da uzme parce kolaca enterprise ISV-ovima koji i ovako i onako podrzavaju Njinjdonjz - corporate security je i dalje kasica prasica za ISVove.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste08.04.2006. u 21:42 - pre 219 meseci
Jest, posjeti me da instaliram firewall na svoju Nokiu. Isuse...

U pravu si sta se tice korporativnog trzista, tu velike AV kompanije imaju solidan profit sa svojim enterprise AV rjesenjima. Medjutim, ako idemo tom logikom, danas Microsoft ima monopol na desktopu, i upravo pokusava otjerat komercijalne AV proizvode. Isto tako, mozda ce za 10 godina Microsoft imati monopol na serverskom trzistu, pa ce ih onda ocerat i odatle...Pa mozda ugradi i svoj besplatan AV u Smartphone OS, i pa pa Nortonu i bandi.

Ne mozes koristit monopol da narusis trziste drugih komercijalnih tvrtki, pa se onda vadit na cinjenicu da te tvrtke imaju i profita drugdje. Pa nece propast AV firme, samo sta ce restrukturirat svoje kadrove i preregistirat se u autoprijevoznicku kompaniju.


Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste09.04.2006. u 00:01 - pre 219 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: E, ja ne znam koji je moj interes, kao korisnika, da placam mesecnu/godisnju pretplatu lihvarima zvanim "AV kompanije" samo zato sto tehnokrate iz Brisela smatraju da su te kompanije ugrozene. Ispada da ja ne mogu da imam osnovnu zastitu od malicioznog softvera u OS-u da bi neki Joe-shareholder iz AV kompanije uzivao na heroinskom biznis modelu... ja tu ne vidim ama bas nikakav interes mene kao korisnika.


Očigledno nisi čitao moj prvi post na ovoj temi.

Ako bi se AV softver ugradio u operativni sistem, onda bi svaki korisnik koji kupi taj operativni sistem platio taj AV, hteo on to ili ne, jer je njegova cena ugrađena u cenu operativnog sistema. To su samo fore i fazoni da je takav softver besplatan.

Dakle, šta je interes krajnjeg korisnika? Da plati jedan, tačno određeni AV, svideo mu se on ili ne, a ako mu se taj ne svidi, da plati još jedan, koji mu se sviđa, ili da može da izavere AV i plati samo jedan, onaj koji želi? Šta ti se više sviđa, da plaćaš dva AV-a (ako ti se onaj ugrađeni ne sviđa) ili samo jedan?

Ja uopšte ne raspravljam o tome da li je EU preterala ili ne u ovom konkretnom slučaju. Samo reagujem na konstatacije za koje mislim da nisu na mestu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste09.04.2006. u 00:09 - pre 219 meseci
Citat:
Ako bi se AV softver ugradio u operativni sistem, onda bi svaki korisnik koji kupi taj operativni sistem platio taj AV, hteo on to ili ne, jer je njegova cena ugrađena u cenu operativnog sistema. To su samo fore i fazoni da je takav softver besplatan.


Cekaj malo :)

Pa sta ako MS ne ugradi takav softver u Windows vec ga ponudi kao zaseban download, ali opet besplatan? Da li je i onda to ugradjeno u cenu Windowsa? :-)

Ako bi neka Vista sa AV kostala $x, a Vista N (bez AV) kosta ISTO $x (po uzoru na XP i XP N) nije li onda nekako ocigledno da se taj AV dobije besplatno u prvom slucaju?

Sve cak i da je placeno sa Windowsom, opet je to znacajno manje nego sto ove derikoze traze i to GODISNJE.

I posto cu ja svakako da kupim Vistu (pre ili kasnije:), kako je to meni u interesu da ne dobijem AV??? Bolje mi je da za iste pare nemam AV?? :))

Hebote, jasno je kao dan: EU prakticno prisiljava kupce da izdrzavaju AV kompanije. Smesno bre.. ma sta smesno, pa uzas.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 09.04.2006. u 01:10 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste09.04.2006. u 00:20 - pre 219 meseci
Citat:

Očigledno nisi čitao moj prvi post na ovoj temi.

Ako bi se AV softver ugradio u operativni sistem, onda bi svaki korisnik koji kupi taj operativni sistem platio taj AV, hteo on to ili ne, jer je njegova cena ugrađena u cenu operativnog sistema. To su samo fore i fazoni da je takav softver besplatan.


Ne mora da znaci uopste, osim ako proizvodnja softvera nije isto sto i proizvodnja bureka - Microsoft moze AV softver da ponudi i ispod svake cene, kako bi korisnike privukao jos jednim razlogom da kupe Vistu - nije bas njihova margina profita takva da moraju da naplate svaki inzenjer/sat i da profitiraju jednako na tome po svakoj prodatoj instanci - pre ce biti da oni razvoj otplate daleko rano u prodaji ;-)

Koliko kosta proizvodnja AV-a? Hajde da kazemo da kosta 1.5 miliona dolara (10 inzenjer/godina iliti 10 inzenjera na godinu dana) - koliko kosta jedna kopija OS-a? Hajde da kazemo 200 dolara - dakle, da bi se otplatio AV potrebno je prodati 7500 kopija Viste - koliko ce ih se prodati verovatno u prvom minutu prodaje, ako ne i pre. Zasto bi Microsoft bio primoran da zaradjuje na AV-u ako ga vec otplati u prvom minutu prodaje?

Isto tako mobilne kompanije nude korisnicima telefone ispod cene, besplatne minute (ispod cene, jel?) kao i sijaset dodatnih servisa (tipa blog, voice mail) - kako bi povecali prodaju osnovnog servisa.

Citat:

Dakle, šta je interes krajnjeg korisnika? Da plati jedan, tačno određeni AV, svideo mu se on ili ne, a ako mu se taj ne svidi, da plati još jedan, koji mu se sviđa, ili da može da izavere AV i plati samo jedan, onaj koji želi? Šta ti se više sviđa, da plaćaš dva AV-a (ako ti se onaj ugrađeni ne sviđa) ili samo jedan?


Videti predhodni paragraf - to sto ti pricas je obicna hipoteza, koja, mogu da primetim, nije bas potpuno primenjiva na trzistu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste09.04.2006. u 00:51 - pre 219 meseci
Bespotrebno vi razglabate o cijenama razvoja AV-a, to sta cete dobit AV besplatno sa Vistom, i kako mrzite ove "derikoze" od AV kompanija.

Jer cinjenica je, Microsoft je monopolist, i ima da se ponasa u skladu sa antimonopolistickim zakonima. Mozete vi i razglabat o tim zakonima, ali oni postoje, i treba ih se pridrzavat.

Neka ljudima besplatan AV, sve to stoji, u krajnju ruku vec postoje besplatni AVovi...meni bi bilo drago da netko ubije ove firme koje dilaju AV-ove preskupo na godisnjoj bazi, ali Microsoft nije u takvoj poziciji da smije to napraviti. Zao mi je, ali sve vase nade ulozite u AVGFree ili nesto slicno.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste09.04.2006. u 00:52 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Cekaj malo :)

Pa sta ako MS ne ugradi takav softver u Windows vec ga ponudi kao zaseban download, ali opet besplatan? Da li je i onda to ugradjeno u cenu Windowsa? :-)

Da, ugrađeno je.
Citat:
degojs: Ako bi neka Vista sa AV kostala $x, a Vista N (bez AV) kosta ISTO $x (po uzoru na XP i XP N) nije li onda nekako ocigledno da se taj AV dobije besplatno u prvom slucaju?

Ne. To samo znaci da si AV platio u oba slučaja, a dobio samo u jednom.
Citat:
degojs: Sve cak i da je placeno sa Windowsom, opet je to znacajno manje nego sto ove derikoze traze i to GODISNJE.

Slobodno neka oni AV prodaju zasebno. Ali, to podrazumeva i da se taj sektor MS-a zaista izdržava samostalno, bez da je na grbači OS sektora. To je ta ugradnja u cenu. Ništa nemam protiv da oni prodaju AV jednom, a onda da korisnik bazu osvežava besplatno. Sve pod uslovom da AV sektor nije na grbači ostalih sektora, jer je onda cena AV-a ugrađena u cenu proizvoda tih drugih sektora.
Citat:
degojs: I posto cu ja svakako da kupim Vistu (pre ili kasnije:), kako je to meni u interesu da ne dobijem AV??? Bolje mi je da za iste pare nemam AV?? :))

U interesu ti je da imaš mogućnost kupovine OS-a bez AV-a po nižoj ceni, pa da onda kupiš eventualno drugi AV ako hoćeš, ili MS-ov ako želiš njega, ili nijedan ako tako odlučiš.
Citat:
Ivan Dimkovic: Koliko kosta proizvodnja AV-a? Hajde da kazemo da kosta 1.5 miliona dolara (10 inzenjer/godina iliti 10 inzenjera na godinu dana) - koliko kosta jedna kopija OS-a? Hajde da kazemo 200 dolara - dakle, da bi se otplatio AV potrebno je prodati 7500 kopija Viste - koliko ce ih se prodati verovatno u prvom minutu prodaje, ako ne i pre. Zasto bi Microsoft bio primoran da zaradjuje na AV-u ako ga vec otplati u prvom minutu prodaje?

Ako je ova računica barem približno tačna, onda to ide u prilog konstataciji da je EU preterala, što je moguće.

U slučaju ugradnje AV-a u OS, taj AV se prodaje jeftinije (to je ona ugrađena cena u OS) nego kao zaseban proizvod, jer ga kupuju svi kupci OS-a. Time profitiraju oni korisnici kojima se sviđa taj AV, a gube ostali. Dakle, tu se postavlja pitanje mere i granice. Nikako se ne može reći da su takva pitanja "očigledno nesporna" i da o njima nema potrebe raspravljati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste09.04.2006. u 00:55 - pre 219 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Isto tako mobilne kompanije nude korisnicima telefone ispod cene, besplatne minute (ispod cene, jel?) kao i sijaset dodatnih servisa (tipa blog, voice mail) - kako bi povecali prodaju osnovnog servisa.

Ti telefoni "ispod cene" mogu da koriste samo tu mobilnu mrežu, tako da je njihova cena ugrađena u impulse koje će korisnik kasnije potrošiti. Isto važi i za "besplatne" impulse.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54994 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.