Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU preti zabranom prodaje Windows Viste

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54928 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon EU preti zabranom prodaje Windows Viste31.03.2006. u 22:53 - pre 220 meseci
Počelo je, počelo

Citat:
Evropski komesar za tržišnu konkurenciju Neli Kros zapretila je američkoj kompaniji "Majkrosoft" (Microsoft), da joj neće dozvoliti prodaju novog operativnog sistema "vista" u Evropi, ukoliko on bude isporučivan sa integrisanom programskom opremom, koja bi narušavala konkurentnost.

To se, pored ostalog, odnosi na internet pretraživač, objavio je list "Vol strit džornal Jurop" (Wall Street Journal Europe).

Kako je listu izjavila Neli Kros, ona je prošle nedelje generalnom direktoru "Majkrosofta" Stivu Balmeru poslala pismo u kome ga podseća na neke programe obuhvaćene aktuelnim operativnim sistemom Windows koji su predmet sedmogodišnjeg spora EU i te kompanije.

"Očekujemo da "Majkrosoft" projektuje "vistu" tako da bude u skladu sa evropskim zakonima o tržišnoj konkurenciji", rekla je Kros i dodala da bi bilo "prilično glupo doći sa nečim što tome ne odgovara".

Portparol "Majkrosofta" je rekao da firma ne zna ništa o pismu komisije i odbio je da ga komentariše.
Kros je pismo poslala prošle nedelje kada je "Majkrosoft" objavio da se puštanje na tržište operativnog sistema "vista" odlaže za početak naredne godine zbog neophodnosti dodatnih provera.

Firma je pre toga najavila da će "vista" biti na tržištu u drugoj polovini ove godine. "Windows vista" je prvi novi proizvod firme od uvodjenja operativnog sistema XP 2000.

Za integrisanje internet pretraživača u "vistu" zainteresovani su firma "Gugl" (Google) i drugi pretraživači. Oni, medjutim, strahuju da će "Majkrosoft" ubaciti Explorer kako bi korisnike usmerio na sopstveni pretraživač.

EU takodje strahuje da će kompanija ugraditi neke bezbednosne funkcije, na primer antivirusne programe, što bi potkopalo konkurentne proizvode niza firmi. EU je 2004. godine utvrdila da je "Majkrosoft" zloupotrebio dominantan položaj na tržištu i kaznila ga visokom globom.

Takodje mu je naredila da u Evropi prodaje i verziju "Windows XP" bez audiovizuelnog plejera, kao i da konkurentnim proizvodjačima servera omogući pristup tehničkim karakteristikama svog sistema.
Ovaj poslednji uslov "Majkrosoft", prema EU, ne ispunjava dosledno i krajem ove nedelje će Komisija iza zatvorenih vrata raspravljati o tome.

Američki i evropski antimonopolski čionioci su došli do zaključka da "Majkrosoft" sistemski narušava zakone tako što zloupotrebljava svoju dominaciju u operativnim sistemima, time što ih oprema mnogim elementima koji nisu neophodni.

U te sisteme, naime, najviše ugradjuje programe koji su se pre toga na tržištu pkazali kao uspešni, čime njihovim prvobitnim proizvodjačima preotima tržište. Najpoznatiji takav slučaj je bio borba za tržište internet pretraživaca devedesetih godina, kojim je u početku dominirala firma "Netskejp" (Netskape).

(Tanjug)


URL

[Ovu poruku je menjao MladenIsakovic dana 31.03.2006. u 23:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste31.03.2006. u 22:57 - pre 220 meseci
Kako su jadni, da se grubo izrazim...
Neverovatno...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 00:26 - pre 220 meseci
Pa jadno, ali MS ce morati da pristane na sve sto ovi traze :-)

Mada ne znam sto im ne definisu tacno sta da prodaju u Windows Vista N, slicno kao i XP N. Ocigledno znaju i sami da niko nece to da kupi. Ljudi sami traze puni Windows radje nego ovaj osakaceni i tu se jednostavno vidi da ovi pocinju da siluju Microsoft.. MS treba ogranicavati i obuzdavati (slicno kako rade ovi u USA), ali ovi tamo u EU jednostavno preteruju.. moze im se. Pazi:

Citat:
EU takodje strahuje da će kompanija ugraditi neke bezbednosne funkcije, na primer antivirusne programe, što bi potkopalo konkurentne proizvode niza firmi. EU je 2004. godine utvrdila da je "Majkrosoft" zloupotrebio dominantan položaj na tržištu i kaznila ga visokom globom.


U interesu kupca je da nema besplatan antivirus ili antispyware u Windowsu nego da mora da placa McAfee i slicno?

Znaci sad kupci moraju da izdrzavaju Symantec, McAfee, Kaspersky i ostale? Pa sto EU ne plati te AV pa da ih ljudi koriste po istoj ceni, $0? Hvala bogu da sam gde jesam (valjda nece i ovde :-)).



[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.04.2006. u 02:57 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dbsch1.nb.home.nl.



+3 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 01:05 - pre 220 meseci
Citat:
MladenIsakovic: Počelo je, počelo :):):)
Izvini, a čemu taj zluradi osmeh? Mislim, ako se raduješ i seiriš nad ovom glupošću, onda stvarno...
 
Odgovor na temu

vanhulio
student
Beograd

Član broj: 72088
Poruke: 40
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 01:33 - pre 220 meseci
Takođe smatram da je ovo glupost teška.

Lično koristim Firefox, IE ne palim osim za potrebe posla, volim da se igram oko linuxa ... (pričam ovo da neko ne pomisli da troll-ujem) ali ovo je smešno.

pozdrav,
andrej

[Ovu poruku je menjao vanhulio dana 01.04.2006. u 02:35 GMT+1]
Two items walk into a ToolBar.
The bartender says, “Can I get you a menu?”
“No thanks, we're looking for a little action.”
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 02:03 - pre 220 meseci
Mada, ne mora da bude fatalno za MS kao sto nije bila ni odluka da moraju da ponude XP N.. Mogu i da prodaju bas ogoljenu Vistu u EU bez sveg tog a da onda ponude besplatan download sa nekog svog sajta, ne znam da to mogu da im zabrane. I dobro, moralo bi da se skine dosta toga, verovatno bi neko napravio i CD sa svim tim sto nedostaje (mozda i sam Microsoft i delio po casopisima i slicno) i vozi.. Plus MS bi mogao da gura prodaju reklamnog prostora na sajtu :)

Bilo bi samo dodatno drndanje tipa, nakon instalacije Viste, morao bi da ubacis drugi CD/DVD i instaliras sve ostalo :)

Mislim ni MS Office se ne dobije upakovan u Windows, ni Visual Studio, ni Photoshop, AutoCAD.. pa se nema problema da se to naknadno instalira. Jeste glupo, ali moze im se (EU).

A jos ako bi MS sve to dodatno davao, naravno, besplatno.. ne vidim da bi takva odluka EU nesto jako uzdrmala MS/Windows..


Njima je u EU na duze staze mnogo bolje da izguraju onu stvar sa otvaranjem protokola.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.04.2006. u 03:39 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 07:48 - pre 220 meseci
@slobodan miskovic

Pre je USA jadna jer je EU premasuje po GDP (#1) i velicini trzista (#3, Kinezi i Indijci su ispred). MS ce morati da se prilagodi, jer je to trziste vece od USA.

Poz,
BB
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.smin.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 08:51 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Mogu i da prodaju bas ogoljenu Vistu u EU bez sveg tog a da onda ponude besplatan download sa nekog svog sajta, ne znam da to mogu da im zabrane. I dobro, moralo bi da se skine dosta toga, verovatno bi neko napravio i CD sa svim tim sto nedostaje (mozda i sam Microsoft i delio po casopisima i slicno) i vozi..


ne vidim sta ima lose u tome, a ne vidim ni da moze da predstavlja neki problem MS-u, samo ako su pametni. i sam kazes da se vecina ostalih programa instalira posebno, pa sto ne bi i ovi...

Citat:
Bilo bi samo dodatno drndanje tipa, nakon instalacije Viste, morao bi da ubacis drugi CD/DVD i instaliras sve ostalo :)


mnogo je vece drndanje osloboditi se IE-a, messenger-a i ostalih programa koje MS integrise u Windows, tako da im ovo dodje kao usluga - samo ce ih naterati da jasnije odvoje aplikativni sw od sistemskog i da naprave cistiji os.
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.PPPoE-2784.sa.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 10:43 - pre 219 meseci
Citat:
degojs:
U interesu kupca je da nema besplatan antivirus ili antispyware u Windowsu nego da mora da placa McAfee i slicno?

Znaci sad kupci moraju da izdrzavaju Symantec, McAfee, Kaspersky i ostale? Pa sto EU ne plati te AV pa da ih ljudi koriste po istoj ceni, $0? Hvala bogu da sam gde jesam (valjda nece i ovde :-)).

[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.04.2006. u 02:57 GMT+1]


Možda možemo posmatrati stvari ovako:

Ako MS proizvede svoj AV softver koji dolazi prebundled sa OS, ostali proizvodjači nemaju mnogo šanse da prodaju svoj proizvod pored 'besplatnog', preinstaliranog, i vjerovatno dovoljno dobrog MS AV-a. To na kraju krajeva šteti kupcu jer će potpuno ukinuti konkurentne proizvođače.

'Besplatan'? Nije besplatan zato što će MS podignuti cijenu OS za par dolara i tako otplatiti razvoj softvera i ostvariti profit.
Ko god kupuje windows mora kupiti i MS AV softver, zašto onda da kupuje drugi ako već ima jedan. MS-u takođe odgovara još jedan tip lockin-a koji ostvaruje kod kupaca svojih OS i Office paketa.

U retrospektivi, možda je i trebalo podijeliti MS na više malih MS -ova (OS MS, Office MS, ...), ali opet možda i ne (baby Bell-ovi u USA).



[Ovu poruku je menjao IdeaR dana 01.04.2006. u 11:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 12:24 - pre 219 meseci
Da da, ovim EU trci ka svojoj "Lisabonskoj Agendi 2010" :-)))))))))))

Ko razume, shvatice ;)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 16:00 - pre 219 meseci
Citat:
Ako MS proizvede svoj AV softver koji dolazi prebundled sa OS, ostali proizvodjači nemaju mnogo šanse da prodaju svoj proizvod pored 'besplatnog', preinstaliranog, i vjerovatno dovoljno dobrog MS AV-a. To na kraju krajeva šteti kupcu jer će potpuno ukinuti konkurentne proizvođače.


Da, ali sto bih ja kao kupac Windowsa brinuo sto ce tamo neke AV firme da propadnu, ako cu i dalje da imam AV?

Ako se EU brine zbog tog, onda neka ih EU i pomaze finansijski, a ne da kupci to izdrzavaju.

Citat:
'Besplatan'? Nije besplatan zato što će MS podignuti cijenu OS za par dolara i tako otplatiti razvoj softvera i ostvariti profit.


Otkud znas da bi MS podigao cenu Windowsa? Dalje, cak i da je tako, to je opet znacajno obaranje cene AV softvera, a to je opet korist za kupca. Negde sam citao da prakticno svako trziste na koje je MS usao sa svojim proizvodom --- da je doslo do znacajnog obaranja cena.

Citat:
Ko god kupuje windows mora kupiti i MS AV softver, zašto onda da kupuje drugi ako već ima jedan.


Ne, nego zasto bilo ko da PLACA ako MS daje besplatno ili ako nije besplatno kako ti kazes, ali onda je znacajno jeftinije? Kako je to u interesu kupaca? Pa ti stalno postavljas stvari kao da je nekom u vecem interesu da izdrzava AV kompanije pre nego da prodje jeftinije..

Sta me briga da li je MS ili ne. Bitno je da radi i da je jevtinije.

Mislim, neki ljudi nikad ne zamene ni Notepad sa drugim editorom. Pa sad treba i to izbaciti iz Windowsa? Gde je tu kraj?

Citat:
MS-u takođe odgovara još jedan tip lockin-a koji ostvaruje kod kupaca svojih OS i Office paketa.


Pa naravno da MS gleda svoj interes, ali sto ti brines o MS-u i drugim kompanijama, sto ne brines o SEBI? Kako tebi moze biti bolje da moras da kupis AV umesto da ga dobijes besplatno???

Ti prakticno za sve sto si rekao nigde nisi pokazao kako ce *kupci* da profitiraju iz takve moguce odluke EU.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.04.2006. u 19:09 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 19:23 - pre 219 meseci
Zaista ne razumem čemu toliko čuđenje i ogorčenje.

EU ima pravo da reguliše svoje tržište i da štiti potrošače na način koji smatra najboljim. Ako je to u suprotnosti sa interesima Microsofta, bože moj! Nisu ni prvi ni poslednji. Štaviše, pre bih se bunio zbog zabrana koje EU nameće na uvoz poljoprivrednih proizvoda iz siromašnih afričkih zemalja kojima je poljoprivreda jedini način da koliko-toliko isplivaju iz užasnog siromaštva.

Šta sad, treba da ronim suze zbog toga što EU neće dozvoliti Microsoftu, jednoj od najvećih i najbogatijih svetskih kompanija, da ubudži u Vistu šta god mu padne na pamet?! Smešno je što cela ta priča ide pod izgovorom da žele svojim korisnicima da pruže više, a zapravo pokušavaju da zauzmu što bolju startnu poziciju i oslabe/unište konkurenciju u raznoraznim oblastima.

Ako je Microsoftu zaista stalo da svojim korisnicima pruži veći kvalitet i bolje proizvode, neka stave na veb sajt sve što su planirali da strpaju u Vistu tako da svako sa validnom licencom može besplatno da preuzme Internet Explorer, Media Player ili neki budući AV.

[Ovu poruku je menjao Buum dana 01.04.2006. u 20:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 19:44 - pre 219 meseci
Citat:
EU ima pravo da reguliše svoje tržište i da štiti potrošače na način koji smatra najboljim. Ako je to u suprotnosti sa interesima Microsofta, bože moj!


Pa nisam primetio da ovde neko nesto place za Microsoftom, ali treba li da placemo za Symantec-om, McAfee-om i ostalim kompanijama?

Briga me za jedne i druge, ali zasto da neko placa antivirus ako mu MS nudi isti besplatan? Pricamo sta je bolje za kupca.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 20:00 - pre 219 meseci
A kakva je razlika između: 1) MS izda "light" Vistu i postavi na sajt besplatni player, Antispyware itd. i 2) Stavi na instalacioni CD (DVD) te iste programe, ali npr. izostavi ih u default instalaciji? (Tako bi onaj ko hoće, mogao da eksplicitno izabere sa samog medijuma ono što ga još interesuje, bez da se dodatno petlja sa download-om... Kad je već kupio OS...)
Uostalom, izgleda da je linija koja razdvaja monopol i konkurentno tržište neretko subjektivna ;)
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 20:35 - pre 219 meseci
degojs: Pa nisam primetio da ovde neko nesto place za Microsoftom, ali treba li da placemo za Symantec-om, McAfee-om i ostalim kompanijama?

Briga me za jedne i druge, ali zasto da neko placa antivirus ako mu MS nudi isti besplatan? Pricamo sta je bolje za kupca.[/quote]
Najbolje za korisnike je kad mogu da biraju između više kvalitetnih a besplatnih proizvoda. Ako im se jedan ne svidi, deinstaliraju ga i probaju drugi itd.

No, da vidimo šta u ovom konkretnom slučaju može biti problem. Hipotetička situacija:

Recimo, MS napravi AV i "besplatno" ga ugradi u Vistu. Ja kupim Vistu, ali mi se ne svidi kako taj AV radi i hoću da ga deinstaliram i stavim Kaspersky.

Kad ja tamo, a ono međutim – ne može! Ko što ne može ni Internet Explorer da se lepo isčisti iz XP-a. MS AV je tako integrisan u sistem da ne dozvoljava ili ometa rad drugih antivirusa, čak i kad je deinstaliran.

To je ono čega se EU plaši i što želi da predupredi ovom zabranom.


Citat:
Count Zero: A kakva je razlika između: 1) MS izda "light" Vistu i postavi na sajt besplatni player, Antispyware itd. i 2) Stavi na instalacioni CD (DVD) te iste programe, ali npr. izostavi ih u default instalaciji? (Tako bi onaj ko hoće, mogao da eksplicitno izabere sa samog medijuma ono što ga još interesuje, bez da se dodatno petlja sa download-om... Kad je već kupio OS...)
Uostalom, izgleda da je linija koja razdvaja monopol i konkurentno tržište neretko subjektivna ;)


Može i tako – da se izostavi iz podrazumevane instalacije.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 01.04.2006. u 22:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 22:44 - pre 219 meseci
Citat:
Kad ja tamo, a ono međutim – ne može! Ko što ne može ni Internet Explorer da se lepo isčisti iz XP-a. MS AV je tako integrisan u sistem da ne dozvoljava ili ometa rad drugih antivirusa, čak i kad je deinstaliran.


E to sad izmisljas. Jesi li ikad cuo da mnogim ljudima koji koriste Firefox ovaj IE sto ga i dalje imaju na sistemu ometa rad?

Druga stvar - sta je tacno "IE"? Ako je npr. Windows Help pisan HTML-om i kako ce to Windows da prikaze nego da ima neku vrstu browsera u sistemu? Ili treba Microsoft naterati da sav Help bude po uzoru na Unix man stranice?? Mislim, nisam siguran da bi mnogo korisnika to gledalo kao dobar help sistem, pogotovo obicni ljudi..??

Mada, slazem se - u prvoj poruci sam i rekao da je jedno od mogucih resenja za taj "problem" da EU precizno kaze sta ne moze pa da MS izda Vista N kao sto danas ima XP N.

Znas samo u cemu je fazon? To niko ne bi kupio, kao sto ne kupuje ni XP N.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.04.2006. u 23:51 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.PPPoE-358.sa.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 23:17 - pre 219 meseci

Citat:

Pa naravno da MS gleda svoj interes, ali sto ti brines o MS-u i drugim kompanijama, sto ne brines o SEBI? Kako tebi moze biti bolje da moras da kupis AV umesto da ga dobijes besplatno???

Ti prakticno za sve sto si rekao nigde nisi pokazao kako ce *kupci* da profitiraju iz takve moguce odluke EU.


Da... Izgleda da je stvar ideologije da li je monopol dobar ili ne.

Antimonopolske zakone i propise donosi i sprovodi država, a ne pojedinac, sve u cilju održavanja zdravlja slobodnog tržišta, boljih usluga i veće kvalitete proizvoda po nižim cijenama. To je naravno od šireg društvenog interesa. I ovo je sve po standardnoj ekonomskoj teoriji, ništa novo, ništa posebno - koliko ovo odgovara stvarnosti to je drugo pitanje.

Obično država zadržava za sebe privilegiju monopola.

Citat:

Mislim, neki ljudi nikad ne zamene ni Notepad sa drugim editorom. Pa sad treba i to izbaciti iz Windowsa? Gde je tu kraj?


Good point.
Neznam.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste01.04.2006. u 23:43 - pre 219 meseci
Mislim da je zakon malo apsurdan. Po meni, MS treba svoj antivirus, firewall, media player, i internet browser ostavit u sistemu, ali u obliku opcionalnih paketa (kao sta je recimo IIS pod W2K i slicno). I da se korisniku nudi izbor prilikom instalacije ili prvog podizanja sistema, sta ce od toga instalirati.

Jedino sta bi ostalo direktno su ActiveX kontrole od IE-a, tako da i ostali programi mogu renderirati HTML. Tona 3rd party aplikacija, prakticki svaki alat za izradu HTML-a i CSS-a, ovisi o ovome.

Jer po ovom principu, vi dobivate samo besplatan bonus. Ako imate vec licenciran McAfee, Sygate, ili nesto drugo...jednostavno ne instalirate ove MS-ove, i to je to. Vazi i ono da se ovi MS-ovi proizvodi ne pojavljuju listi "Add / Remove Windows Components", vec u listi "Change / Remove Programs".

Zamlislite da otvorite svoj telekom, i nekom cudnom taktikom stavite da su vase usluge skoro pa besplatne, samo recimo treba platit mjesecnu pretplatu, sve flat rate, od PTSN-a, GSM-a, xDSL-a i svega ostalog. Naravno, ostvarite monopol za par godina i onda vam dodje neka budala i kaze, "eeejj bato digni cijene da i drugi mogu naplacivat". Ma bogati.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste02.04.2006. u 03:13 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: E to sad izmisljas. Jesi li ikad cuo da mnogim ljudima koji koriste Firefox ovaj IE sto ga i dalje imaju na sistemu ometa rad?

Druga stvar - sta je tacno "IE"? Ako je npr. Windows Help pisan HTML-om i kako ce to Windows da prikaze nego da ima neku vrstu browsera u sistemu? Ili treba Microsoft naterati da sav Help bude po uzoru na Unix man stranice?? Mislim, nisam siguran da bi mnogo korisnika to gledalo kao dobar help sistem, pogotovo obicni ljudi..??

Aj da ne idemo preterano van glavne teme. OK je ako Microsoft ponudi IE uz svoj operativni sistem, ali mora da omogući njegovo potpuno deinstaliranje. Možda ja kao korisnik poželim da koristim sigurniji browser, ili neki koji potpuno poštuje W3C standarde.


Citat:
degojs: Mada, slazem se - u prvoj poruci sam i rekao da je jedno od mogucih resenja za taj "problem" da EU precizno kaze sta ne moze pa da MS izda Vista N kao sto danas ima XP N.

Znas samo u cemu je fazon? To niko ne bi kupio, kao sto ne kupuje ni XP N.

Nije isto Windows XP N koji je izdat iha-ha nakon zvaničnog objavljivanja XP-a, i Vista za EU tržište koja bi trebalo da izađe istovremeno kad i "full" verzija za ostatak sveta. Nebitno je to što će većina kućnih korisnika najverovatnije imati ispiratisanu tu "full" verziju. Bitni su kupci koji plaćaju licence (firme i odgovorni pojedinci), a oni će moći da nabave samo one proizvode koji su zvanično odobreni u EU.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste02.04.2006. u 08:49 - pre 219 meseci
Citat:
Aj da ne idemo preterano van glavne teme. OK je ako Microsoft ponudi IE uz svoj operativni sistem, ali mora da omogući njegovo potpuno deinstaliranje. Možda ja kao korisnik poželim da koristim sigurniji browser, ili neki koji potpuno poštuje W3C standarde.


To nije problem, problem je sto je IE po difoltu instaliran a ne sto ne mozes da koristis drugi browser jer naravno mozes. Kako to tebe IE sprecava da koristis Firefox ili Operu? Mada, tom logikom mogli bi narede da se ukloni i podrska za NTFS, DirectX i prakticno sve osim kernela.

Ovaj drugi deo sto si napisao - pojma nemam sta si hteo da kazes.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.04.2006. u 09:54 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54928 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.