Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU preti zabranom prodaje Windows Viste

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54939 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:31 - pre 219 meseci
Pitanje je bilo o tome da li je MS monopol ili ne. Ako te zanima kakva je kazna bila u presudi, pocno odavde jer sam vec citirao US DOJ dokument u kome pise da je MS kriv za krsenje Shermanovog akta.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:32 - pre 219 meseci
@zare: nemam volje da sad citam zamisljene price.. SBBKBB i slicno..

Citat:
IE i FF su oboje besplatni. Sad se cini da MSAV ima prednost jer je besplatan, ali zapravo je vrlo kontradiktorno.


MS AV sigurno ne bi bio prvi besplatan proizvod, cak ni prvi besplatan AV tako da..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:33 - pre 219 meseci
Citat:
degojs...Samo treba da imas kvalitetan proizvod. Ko to nece besplatno, a kvalitetno umesto da placa isto to? Pa imas takvih primera koliko hoces: Firefox, MySQL, Apache.. pa i ceo Linux ili neki BSD, pogotovo za servere. Sta ti pricas bre?


Druze zapisnicar, molim vas unesite da je sedmog aprila 2006 godine, u sitne jutarnje sate, drug degojs poceo mahnito hvaliti kvalitetu opensource softvera. Stavite dokument u istu kartoteku s onima, gdje drug degojs hvali Linux desktop rjesenja. Hvala drugu zapisnicaru :)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:35 - pre 219 meseci
Ma cekaj, zar ne vidis da su ljudi navikli kupovat AV-ove, a da ce ih reselleri nastavit prodavat jer zaradjuju na njima? Koliko ima korisnika MS Officea koji placaju MS Office, a uopce im ne trebaju neke napredne opcije (DCOM/OLE), koje OpenOffice nema, pa opet reselleri guraju ljudima MS Office pod nos, iako bi im OpenOffice odradio stvar indenticno? Zato sta ti reselleri ne mogu zaradit na OpenOffice-u. Tocka.

Izmjena / dodatak : Onaj dialog nije SBBKBB, bi li ti nekom usred Amerike, ko je voljan izdvojit pare za softver, i tko je ucen da je dobar softver komercijalni softver, prodavao Linux/free rjesenja. Ne, ne bi. Jer, ovako ces zaradit, ne znam, dodatnih $100 na svakom box-u koji prodas. A mozda i vise.

Pusti nas ovdje. Mi smo se navikli ustedit gdje god mozemo, istrazivat kako, sta i gdje. Svi mi ovdje, na Advocacy-u, znamo nesto o trzistu, proizvodima, ko je ko, i koliko sta kosta. Evo ja prvi nisam htio za jeftine pare preko akademskih institucija kupit Visual Studio 6, jer ne koristim MFC, i ostale MS standarde, pa mi Bloodshedov DCpp odlicno odradi posao. Sta mislis, da vecina mojih, koji rade skoro iste stvari (pod Windowsima skoro samo VCL), nisu kupili VC++ jeftino samo da mogu odradjivat neke konzolne stvari, i bezveze testirat algoritme itd.

Jesu, zato sta njima ne ide u glavu da postoji dovoljno dobro besplatno rjesenje. Uceni su na VC++, sve konzolne stvari, strukture podataka, algoritme, biblioteke...su pisali u VC++. A ne moze mi netko kazat da se toliko tesko presaltat iz VCovog sucelja na DCpp sucelje. Ako je MSDN u pitanju, to imamo djaba. Tako da nema realnog razloga zasto nisu prosli par sto kuna jeftinije. Osim ljudske psihologije, i manjka poimanja nekih stvari.

[Ovu poruku je menjao z@re dana 07.04.2006. u 03:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao z@re dana 07.04.2006. u 04:02 GMT+1]

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:41 - pre 219 meseci
Citat:
Druze zapisnicar, molim vas unesite da je sedmog aprila 2006 godine, u sitne jutarnje sate, drug degojs poceo mahnito hvaliti kvalitetu opensource softvera. Stavite dokument u istu kartoteku s onima, gdje drug degojs hvali Linux desktop rjesenja. Hvala drugu zapisnicaru :)


Nemoj da preterujes - ne hvalim Linux desktop resenja u smislu da kazem da su bolja od Windowsa (jer nisu), ali ne mozes da kazes da su bas neupotrebljiva i da ne mozes da dosta toga radis bez Windowsa.

Sto se server resenja tice.. Sta da ti pricam. Mislim da je o tome blesavo i raspravljati. Mozemo samo da pricamo sta je kvalitetnije.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:51 - pre 219 meseci
Ma samo se malo zajebajem. Naravno, nisu neupotrebljiva. Bogami, nije ni QNX neupotrebljiv ko desktop. To sta smo falili trziste za sto gradi, nema veze.

3:49AM ovdje, amo otvorit malo nove horizonte :

Citat:
degojs:
Sto se server resenja tice.. Sta da ti pricam. Mislim da je o tome blesavo i raspravljati. Mozemo samo da pricamo sta je kvalitetnije.


Po cemu je to w2k3 kvalitetniji od BSD-a kao server? Ne IIS/Apache, ne PHP/ASP, vec sistem na sistem. Dakle, ne racunaj ni GUI alate za administraciju pod Windowsima. Da onako korektno dodam, masu mi se svidjaju, tj. odlicni su.


Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:52 - pre 219 meseci
Citat:
Ma cekaj, zar ne vidis da su ljudi navikli kupovat AV-ove, a da ce ih reselleri nastavit prodavat jer zaradjuju na njima? Koliko ima korisnika MS Officea koji placaju MS Office, a uopce im ne trebaju neke napredne opcije (DCOM/OLE), koje OpenOffice nema, pa opet reselleri guraju ljudima MS Office pod nos, iako bi im OpenOffice odradio stvar indenticno? Zato sta ti reselleri ne mogu zaradit na OpenOffice-u. Tocka.


Ma sta tocka? LOL

Neki ljudi bi i dalje kupovali AV, ali kako vreme prolazi sigurno je da bi to bilo sve manje i manje i manje ako bi MS ponudio dobar besplatan AV.

Da je tako kako ti kazes, FF nikad ne bi dosao do 10% i pored IE u Windowsu i pored sto dosta ljudi ne treba nista vise od onog sto IE nudi. Pa opet FF ima tih nekih 10%.

Reklama je cudo. A MS to moze da plati. AVG ne moze jer nemaju para za toliku reklamu :)

Idi pitaj te svoje resellere kako im ide prodaja zasebnih spyware alata. Nikako, a nekad su se prodavali OK. Danas vise ne, jer su se pojavili besplatni a onda zbog tih besplatnih - spyware postaju deo AV paketa. Itd, itd.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:55 - pre 219 meseci
Citat:
Po cemu je to w2k3 kvalitetniji od BSD-a kao server? Ne IIS/Apache, ne PHP/ASP, vec sistem na sistem. Dakle, ne racunaj ni GUI alate za administraciju pod Windowsima. Da onako korektno dodam, masu mi se svidjaju, tj. odlicni su.


Kakva je to sad prica - ne racunaj ovo ili ne racunaj ono.. LOL

Mada, mozda je bolje na nekoj drugoj temi, a da ovde ostanemo na ovoj temi oko monopola i EU.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.04.2006. u 03:56 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:58 - pre 219 meseci
Pitao sam. Prijatelj je sef prodaje u jednoj od vecih Splitskih firmi. Mozda nije to rang zapadnih resellera, al kaze da se bas ovaj NOD32 ludilo prodaje.

Pa, naravno kako vrijeme ide, i kako se rijec siri, da ce sve vise i vise besplatnih doc u uporabu. Samo stvar je, da nece to ic tako lako, pa ce ovi komercijalni cak mozda i imat vremena reagirat. Neznam, mozda ce izmlislit neku toplu vodu opet. Bitno je da MS to ne integrira u sistem, jer ce tako narusit trzise eksploatirajuci svoj monopol.

FF ima 10% zato sta je ljudima dosta onih free-teen-sex ikonica po desktopu :) Jednostavno su se razocarali u IE, i isli trazit alternativu. Dosao Firefox, popracen medijskim hypeom, i world-wide akcijom na netu. I eto. Je li se ko razocarao, u tolikoj mjeri, u Norton/Mcafee/NOD, pa da ide trazit neke alternative?

Ajde, priznat cu ti ono za reklamu. Nisam do sada razmisljao da bi MS bio u stanju postavit jumbo plakat sa svojim AV-om, na svakih 500 metara svakog americkog highwaya. A imaju para za tako nesto.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 03:00 - pre 219 meseci
Pricamo o serverskom sistemu. Ne o servisima koji idu na taj serverski sistem, niti o frontendovima za administraciju.

Po tvome, ako ti mislis da je Apache traljav, w2k3 sa Apacheom na sebi je traljav operativni sistem. Treba fino razdvojit sta je sistem, a sta su dodatni servisi. Jasno se mogu razluciti prednosti i mane nekog serverskog sistema, cisto gledajuci njegovu sigurnosnu arhitekturu, performanse, file system i slicno, a ne kontajuci prednosti i mane raznoraznih servisa/daemona koji idu na njega.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 03:13 - pre 219 meseci
Rekoh ti vec a) necu o tome ovde, nema potreba i b) raspravljati o prednostima i manama sistema a ogranicavati se tipa necemo o ovome ili onome je glupo. Naravno da se sve broji.

Sta to znaci, npr. nabavljamo auto ali necemo o potrosnji goriva ili necemo o dostupnosti delova, necemo o garanciji i slicno..?? Svasta. To ti tako ako hoces, slobodno. Usput, ne secam se da sam rekao da je Apache traljav. Gde to?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.04.2006. u 04:14 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 03:21 - pre 219 meseci
Samo primjer, za Apache. Slazem se, necemo offtopic.

I usput, nema govora o konjukciji FreeBSD-a i Apachea kao jednog proizvoda, jer se proizvode drugacije. Rekoh, ko da kupis trkace auto, al s njim ne dobijes spojler. I sad stavis neki s***** spojler, pa ces cijelo auto proglasit sranjem, jer je spojler otpao usred voznje...

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 13:45 - pre 219 meseci
...A koji se to brand software prozivodi u EU, zivo me zanima ? OS-me necemo ni da razmatramo.

Pozdrav, svima.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 14:42 - pre 219 meseci
Citat:
dejanet: ...A koji se to brand software prozivodi u EU, zivo me zanima ? OS-me necemo ni da razmatramo.

Pozdrav, svima.


SAP?


Mada to je skroz irelevantno za temu...
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 16:08 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Neki ljudi bi i dalje kupovali AV, ali kako vreme prolazi sigurno je da bi to bilo sve manje i manje i manje ako bi MS ponudio dobar besplatan AV.


Apsolutno.

Citat:
degojs: Idi pitaj te svoje resellere kako im ide prodaja zasebnih spyware alata. Nikako, a nekad su se prodavali OK. Danas vise ne, jer su se pojavili besplatni a onda zbog tih besplatnih - spyware postaju deo AV paketa. Itd, itd.


Nekad su najbolji antispyware alati bili besplatni, sada više nisu i pritom ne govorim o istim alatima. Sigurnosni paketi se dobro prodaju (a prodavat će se još i više), a i svaka snažnija AV kompanija ima svoj proizvod u tom segmentu što pokazuje dobar interes za to. Većina njih je opremljena alatima koji su potrebni da se osjećaš i budeš siguran u današnjim (jako nesigurnim) vremenima. Ljudi vole pakete, sve u jednom, sve na mjestu bez višestrukih instalacija te update za svakog... jednostavno.

Citat:
z@re: Pitao sam. Prijatelj je sef prodaje u jednoj od vecih Splitskih firmi. Mozda nije to rang zapadnih resellera, al kaze da se bas ovaj NOD32 ludilo prodaje.


NOD32 je jako popularan u Hrvatskoj, a i sam primjećujem kako sve više ljudi "trči" u trgovine po "svoj AV" - svijest korisnika o sigurnosti polako počinje sve više i više rasti.

Citat:
z@re: Bitno je da MS to ne integrira u sistem, jer ce tako narusit trzise eksploatirajuci svoj monopol.


Iskreno se nadam da MS neće u Windowse integrirati AV, pa bio on i "osakaćena" verzija - to bi bilo jako loše...

[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 07.04.2006. u 17:10 GMT+1]
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 17:19 - pre 219 meseci
IcyImpact je upravo potvrdio moje teze. Ljudi sve vise i vise brinu o svojoj sigurnosti, ja cu prvi kazat da korisnik Windowsa, koji zna sta radi, i ima dobar FW, uopce nema potrebe za antivirusom. Ali, neki svoj nemar i neznanje pokusavaju kompenzirat preko AV paketa. Po meni su antivirusi za kucnu desktop upotrebu potpuno ne bitni, ali to je po meni, a ja necu kliknut na sve sta mi se ponudi za download. "Obicni" korisnik hoce.

Citat:
dejanet: ...A koji se to brand software prozivodi u EU, zivo me zanima ? OS-me necemo ni da razmatramo.

Pozdrav, svima.


Jel ti to argument kontra EU-a u slucaju Microsofta? Kakvu auto-intustriju ima Saudiska Arabija? Nikakvu. Da li Mercedes slusa sefove tog trzista. Slusa. Zasto, kad nemaju nikakvu auto-industriju? Zato sta je to jako profitabilno i pogodno trziste za Mercedes.

Isto tako, po BDP-u, EU je jace trziste od americkog, i nema apsolutne veze sta nemaju svoj OS, zato sta Microsoft moze profitirat na tom trzistu.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 17:27 - pre 219 meseci
Citat:
z@re:IcyImpact je upravo potvrdio moje teze. Ljudi sve vise i vise brinu o svojoj sigurnosti, ja cu prvi kazat da korisnik Windowsa, koji zna sta radi, i ima dobar FW, uopce nema potrebe za antivirusom. Ali, neki svoj nemar i neznanje pokusavaju kompenzirat preko AV paketa. Po meni su antivirusi za kucnu desktop upotrebu potpuno ne bitni, ali to je po meni, a ja necu kliknut na sve sta mi se ponudi za download. "Obicni" korisnik hoce.


E tako.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 17:53 - pre 219 meseci
Citat:
Pitao sam. Prijatelj je sef prodaje u jednoj od vecih Splitskih firmi. Mozda nije to rang zapadnih resellera, al kaze da se bas ovaj NOD32 ludilo prodaje.


NOD32, ako ne gresim, nije zaseban antispyware alat, sto sam pitao.

Da ponovim: znas li nekog da je platio CISTO antispyware alat?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.04.2006. u 18:54 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 19:09 - pre 219 meseci
Mislio sam da se posle onih vređanja na ličnoj osnovi, nesankcionisanih od strane moderatora, nikada više neću vratiti na Advocacy. No, dobro.

Prvo bih da nglasim da 100% podržavam sve što je srki napisao na ovoj temi. Međutim, neke bih stvari dodao/ponovio.

1. Ukoliko se neka komponenta ugradi u Windows, ona se ne dobija besplatno, već se plaća unutar cene OS-a. Dakle, stvar je u tome da li će neko platiti MS AV, bez obzira na to da li želi da ga koristi ili ne. Komponente ugrađene na taj način su nekako "prinudno naplaćene" od svih korisnika Windows-a, a nikako besplatne. Druga je stvar što se korisnik ne mora opredeliti za Windows. Kupovinom Windows-a, on je kupio (a ne dobio besplatno) sve što ide uz njega. Čak i ako se neki proizvod deli (prividno) besplatno od strane neke kompanije, njegova cena je ugrađena u cenu ostalih proizvoda kompanije, osim ako se taj proizvod može koristiti i bez njih.
2. Damping cene jesu zabranjene. Damping cena je svaka cena koja je ispod cene proizvodnje proizvoda.
3. Slobodan softver (bez obzira što je tipično besplatan) se ne može optužiti za damping cene (prethodnu rečenicu ne treba shvatiti bukvalno, kao definiciju), upravo zato što je slobodan. Cela filozofija slobodnog softvera treba u stvari da obesmisli eventualni budući pokušaj da se softver učini vlasničkim. Da, GNU obara cene softverskih proizvoda. Neki proizvođači to neće moći da izdrže. Ali, kada bi FireFox (hipotetički) uništio 100% konkurencije (što svakako ne bi bilo dobro), on nakon toga ne bi mogao da podigne cenu. Stoga slobodan softver ipak nema damping cenu.
4. Kada se govori o interesima kupaca, valjda se vodi računa i o dugoročnim, a ne samo kratkoročnim. Uništavanje konkurencije nije u dugoročnom interesu kupaca.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 19:36 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: NOD32, ako ne gresim, nije zaseban antispyware alat, sto sam pitao.

Da ponovim: znas li nekog da je platio CISTO antispyware alat?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.04.2006. u 18:54 GMT+1]


Otkad mi diskusiramo o AS alatima? Ja cijelo vrijeme uvjeren da se prica o antivirusima...
I ne, ne znam, pa ima ih besplatnih koliko hoces.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54939 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.