Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU preti zabranom prodaje Windows Viste

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54825 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste05.04.2006. u 02:55 - pre 219 meseci
Citat:
Thomas Penfield Jackson

Je l' to onaj sto nije docekao kraj sudjenja? :)

Preporucujem mu da potrazi posao u EU :) Tamo ocigledno treba takvih. Al likova kao Gejts im ne treba. Idi bre sta ce im to.. pokvareni, zli, bogati.. ccc.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 05.04.2006. u 03:56 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste05.04.2006. u 11:06 - pre 219 meseci
Citat:
Je l' to onaj sto nije docekao kraj sudjenja? :)

Preporucujem mu da potrazi posao u EU :) Tamo ocigledno treba takvih. Al likova kao Gejts im ne treba. Idi bre sta ce im to.. pokvareni, zli, bogati.. ccc


Shvatas li covece da ovo nema veze sa Gejtsom, niti sa MS proizvodima (bilo koji), vec sa velicinom firme? Potegao si Gejtsa zato sto nemas nista da kazes protiv cinjenica, a to je demagogija, i to cista, jer pokusavas da ubacis emocije u diskusiju. Da je MS podeljen na pet firmi, Gejts bi svakako imao akcije u svakoj od njih, tako da mi je zaista nejasno kako se Gejts licno uklapa u ovo, a pogotovu, ko je govorio o njemu u negativnom kontekstu?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste05.04.2006. u 12:48 - pre 219 meseci
Ma daj.. prestani da laprdas i napisi kakav je bio ishod sudjenja u USA kad si vec uzeo da navodis stvari sa istog.. Pa mi onda pricaj o demagogiji i praznoj prici.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste05.04.2006. u 13:22 - pre 219 meseci
Dobro dobro, presude. Evo jedna iz 2002/2003.

http://www.dcd.uscourts.gov/Opinions/2002/Kotelly/FinalDecree.pdf

Radi se o guranju middlewarea direktno u sistem u svrhu ubivanja konkurencije, i tjeranja OEM-ova, ISV-ova, IHV-ova i slicnih na prljavu MS politiku. Pa sad ti vidi na gornjem dokumentu sta i kako je izglasano.

Padaj silo i nepravdo :)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste05.04.2006. u 14:11 - pre 219 meseci
Citat:
Ma daj.. prestani da laprdas i napisi kakav je bio ishod sudjenja u USA kad si vec uzeo da navodis stvari sa istog.. Pa mi onda pricaj o demagogiji i praznoj prici.


Zamena teza covece, nesto moze biti monopol i ako ne krsi antitrust law.

hint: firma koja npr. ima 85% trzista jeste monopol, i kada posluje po svim mogucim zakonima.

Monopol znaci da firma moze odredjivati cenu proizvoda, bez obzira na konkurenciju, bez toga da izgubi potrosace.

Monopol nije nista negativno, osim ako se zloupotrebljava (i krsi zakon). Zarada monopola je veca od zarade firme koja nije monopol, zato sto nema konkurencije koja moze uticati na optimalnu odredjenu cenu proizvoda, koja daje maksimalnu zaradu. Hint: ako je cena visa od optimalne, prodaja je manja, a ako je niza, onda dolazi do manjka zaliha :)

Sad cu slikovito da ilustrujem jedan monopol:

Prodajes ulaznice za utakmicu (monopol, tj, nema konkurencije koja moze da prodaje ulaznice jeftinije), imas robu (sedista), ako je cena previsoka imas neprodatu robu (ceo stadion nece biti popunjen) a ako je jeftinija od optimalne, stadion ce biti popunjen (tj. dolazi do manjka robe), ali tvoja zarada nije na maksimumu :)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 05.04.2006. u 17:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste06.04.2006. u 13:38 - pre 219 meseci
Iskreno mislim da se EU previse proserava ali ajde, cisto da pokazem slicnost izmedju MS-a i GNU-a :)

GNU ekipa pravi skoro sve sem kernela :) i to lepo zapakovano dele sa linux kernelom u raznim distribucijama. Kao sto je i degojs priznao Fedora 5 je sasvim kvalitetan proizvod sa skupom svojih programa, e sada svi ti programi se dele besplatno i isto tako guse konkurenciju drugim recima postavljaju nultu tacku, e sada kompanije koje prave konkurentske programe za sve i svasta prinudjeni su
a) da drasticno povecaju kvalitet(dodatne opcije/performanse/stabilnost itd..) svojih programa i time opravdaju cenu
b) snize cenu jer ne mogu da prodaju muda za bubrege anymore

Nemojte da gledate samo kroz negativne detalje, uzmite npr polje kompajlera npr, dok nije izleteo GCC kompajleri su kostali ko svetog petra kajgana, a sada komercijalni paketi kostaju jako malo para ili su takodje besplatni (primer java), ili pogledajmo baze podataka ranije si se poprilicno otvarao za SQL server, a sada su i na tom polju drasticno otisle cene dole, npr pogledajmo oracle daje besplatno developerima da skinu i koriste full verziju. Ili daju isto tako free neku lite verziju koja je limitirana na velicinu baze broj procesora itd... isti slucaj imamo i sa MSSQL., jednostavno neke tehnologije su bile novost i velika misaona imenica pa su samim tim kostale $$$$$$$ a danas mnoge stvari su normanla pojava i normalno je da cena pada dole.

Pa cekajte ako ovo moze gnu da radi sto ne mogu i ostali poput MS-a sa av-om, da je srece i pameti ovima u MS-u pa da stave malo restriktinija default podesavanja i virusi se nebi tako masovno sirili na Windosima pa bi i sam AV u velikoj meri izgubio znacaj. Sa druge strane i sada imate besplatne antivirus programe.




 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste06.04.2006. u 17:40 - pre 219 meseci
Citat:
Zamena teza covece, nesto moze biti monopol i ako ne krsi antitrust law. hint: firma koja npr. ima 85% trzista jeste monopol, i kada posluje po svim mogucim zakonima.


Znaci EU bi mogla da se isto tako pravi blesava pa da zabrani besplatni Apache httpd. Pazi kako bi mnogo vise posla bilo za mnoge firme koje prodaju razne web servere kada Apache ne bi bio besplatan...Glupost.

Treba gledati interes kupaca, a ne firmi. A kupcu je sigurno u interesu da Apache httpd bude besplatan, isto kao i da AV budu besplatni.

Sledece u vasoj logici "MS ne moze da daje AV besplatno" moglo bi da bude npr. MS odluci da prodaje AV po ceni od $0.01.

I sta onda? EU bi morala da odredjuje kolika tacno ce biti cena po kojoj ce MS da prodaje svoje proizvode?? Jeste vi pri sebi? :)

I to bi EU, znaci, gurala da cena bude veca :-) U interesu potrosaca :-))

Mogu da im zabrane da AV bude deo Windowsa po difoltu, a ostalo bi bilo smesno i ne verujem da ce ikad da se desi..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 06.04.2006. u 18:54 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste06.04.2006. u 20:01 - pre 219 meseci
Apache nije komercijalni proizvod, iza njega stoje ljudi koje zarada ne zanima (hint:nemas support, stosta). IIS jeste konkurencija Apache (hint: apache, da kosta kao IIS, ne bi se ni koristio toliko). Slicno i MySQL+Support, RHEL(Apache) ili Solaris(Apache)+Support. RHEL ili Solaris ili Win na tom trzistu nemaju monopol. To sto je Apache besplatan, ne znaci da je support (RHEL, Solaris) besplatan.
Dakle, pogresio si sto si iiS odnosno Apache gledao kao zasebne proizvode.
Dalje, ako MS ponudi AV besplatno ili za 0.01$ to opet moze da se protumaci kao damping cena po Antitrust law, mada sumnjam da bi bilo problema da AV nemaju nameru da daju uz Windows. Mozda gresim, ipak.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 06.04.2006. u 21:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste06.04.2006. u 20:09 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Znaci EU bi mogla da se isto tako pravi blesava pa da zabrani besplatni Apache httpd. Pazi kako bi mnogo vise posla bilo za mnoge firme koje prodaju razne web servere kada Apache ne bi bio besplatan...Glupost.


Cek cek, jel Apache ima monopol? Nema, na niti jednom segmentu trzista nema sigurno iznad 80%. Ali, amo rec da ima. I sta ako ima, je li to ilegalno? Nije. Da li Apache svojim utjecajem kao monopolistom na trzistu web servera pokusava ostvariti znatan uspjeh na recimo, trzistu FTP servera? Ne. I cemu onda spominjat Apache?

Citat:
degojs
Treba gledati interes kupaca, a ne firmi. A kupcu je sigurno u interesu da Apache httpd bude besplatan, isto kao i da AV budu besplatni.


Isto tako je u interesu tih kupaca da jedna firma ostvari monopol na vise segmenata trzista, preko tzv. davanja besplatnih proizvoda sirim narodim masama, pa da kasnije ti isti kupci ovise o samo jednoj firmi koja moze postavit uvjete za svoje proizvode kako hoce, zato sta realno nema konkurencije. A dok se izrodi konkurencija...pogledaj koliko je IE bio dominantan, i koliko je godina proslo do nekog upotrebljivog Firefox-a ili Opere. Cim su zgazili Netscape, stao razvoj IE-a. Stas mjenjat kravu koja ti mlijeko daje.

Microsoft je monopolist, i ima da se ponasa u skladu s tom cinjenicom. Eee, nemos i ovce i novce odjednom. Ili kako bi ameri rekli : You can't have both sheep and the money :)

Citat:
Dejan Lozanovic: Iskreno mislim da se EU previse proserava ali ajde, cisto da pokazem slicnost izmedju MS-a i GNU-a :)

GNU ekipa pravi skoro sve sem kernela :) i to lepo zapakovano dele sa linux kernelom u raznim distribucijama. Kao sto je i degojs priznao Fedora 5 je sasvim kvalitetan proizvod sa skupom svojih programa, e sada svi ti programi se dele besplatno i isto tako guse konkurenciju drugim recima postavljaju nultu tacku, e sada kompanije koje prave konkurentske programe za sve i svasta prinudjeni su
a) da drasticno povecaju kvalitet(dodatne opcije/performanse/stabilnost itd..) svojih programa i time opravdaju cenu
b) snize cenu jer ne mogu da prodaju muda za bubrege anymore

Nemojte da gledate samo kroz negativne detalje, uzmite npr polje kompajlera npr, dok nije izleteo GCC kompajleri su kostali ko svetog petra kajgana, a sada komercijalni paketi kostaju jako malo para ili su takodje besplatni (primer java), ili pogledajmo baze podataka ranije si se poprilicno otvarao za SQL server, a sada su i na tom polju drasticno otisle cene dole, npr pogledajmo oracle daje besplatno developerima da skinu i koriste full verziju. Ili daju isto tako free neku lite verziju koja je limitirana na velicinu baze broj procesora itd... isti slucaj imamo i sa MSSQL., jednostavno neke tehnologije su bile novost i velika misaona imenica pa su samim tim kostale $$$$$$$ a danas mnoge stvari su normanla pojava i normalno je da cena pada dole.

Pa cekajte ako ovo moze gnu da radi sto ne mogu i ostali poput MS-a sa av-om, da je srece i pameti ovima u MS-u pa da stave malo restriktinija default podesavanja i virusi se nebi tako masovno sirili na Windosima pa bi i sam AV u velikoj meri izgubio znacaj. Sa druge strane i sada imate besplatne antivirus programe.


Ajd procitaj pocetak ove poruke. Da li je GNU imao monopol na nekom drugom segmentu, pa da iskoristi taj utjecaj da drasticno promjeni trziste kompajlera? Da li je MySQL AB imao monopol na nekom drugom segmentu, pa da iskoristi taj utjecaj da drasticno promjeni trziste baza podataka?

Slazem se ja s tobom...Nekad treba dobar, besplatan, ili jako jeftin proizvod, da malo poljuja previsoke cijene koje nekad vodece tvrtke na tom polju sinkhroniziraju medjusobno. OK, i to se desava. Imas antiviruse koje placas, imas i one besplatne. Pa zasto netko uzima ove komercijalne ako imas besplatne? Iz istog razloga iz kojeg netko koristi Intelov C kompajler, a ne GCC :)

A ipak si malo dao grube primjere. Dva kompajlera, komercijalni i besplatni, mogu bit potpuno razliciti. Ne govorim o kvaliteti, vec o emitiranju koda, neki ce emitirat optimiziraniji kod za neku platformu, drugi za drugu, pa sta je sve bundlano u tim "compiler collectionima" itd...Postoje jasne razlike. Isto tako i na polju baza podataka. A sta se tice antivirusa, ugrubo svi rade isti posao. Cuce u memoriji, prate promjene i pristupe fileovima, imaju internu bazu virusnih definicija, prate da slucajno kakav trojan nebi upao, imaju automatski update svojih definicija preko interneta, itd...Znaci kvalitetom se razlikuju u : brzini svog rada, zauzecu memorije, i azuriranosti baze podataka.

Sad, kako onda raznorazni besplatni AV-ovi nisu poljuljali trziste ovih sta se placaju. Zato sta se ovi drugi, reklamiraju, imaju raznorazne ugovore sa prodavacima kompjutera koji namjerno prodaju AV pakete, a ne stavljaju besplatne (na besplatnima ne mozes zaradit).

Prvi scenario : Microsoft napravi besplatan AV. I naprave homepage tipa antivirus.microsoft.com. OK. Malo se reklamira po affiliate stranicama, download.com, i slicno. I gdje su? Tamo gdje i oni ostali besplatni. Dakle na mjestu bez realne mogucnosti uzimanja veceg kolaca McAfee-u, Nortonu, NOD32-ki i drugima.

Drugi scenario : Microsoft napravi besplatan AV. I gurne ga drito u sistem, onako da se instalira po defaultu. Posto MS ima 96% i vise posto desktop trzista, oni su upravo pripadnicima tih 96% koji instaliraju nove Windowse (a vecina ce ih instalirat, kad tad) gurnuli svoj AV pod nos. I hoces li ti onda se odlucit na kupovinu NOD32-ke ako imas vec AV built-in u sistemu? Pa mozda ces i probat koristit MS AV par tjedana, pa ako bude dobar i ostavit ga. I bit ce dobar, zato sta ja u zivotu nisam cuo za LOS antivirus, dakle da on propusta viruse koje ima interno definirane. Onda neces kupit NOD, a kamoli koristit nekakav 3rd party besplatan paket.

Konkluzija drugog scenarija : U ovom scenariju je Microsoft iskoristio svoj trzisni polozaj desktop monopoliste, da lagano ubiva konkurenciju na trzistu antivirusnih proizvoda. A to je bome ilegalno.

Znaci, ovim aktom se zasticuju proizvodjaci AV softvera, od nelegalnih poteza jednog monopoliste drugog segmenta trzista. Sta se tice kupaca, i tome sta vi kukate da vam veliki i grandiozni Microsoft ne smije poklonit besplatni antivirus zbog zlih i izopacenih politicara Europske Unije : imate dosta besplatnih antivirusa, sta onda kukate?

A mozda kukate zato sta volite Microsoft :-|

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 01:07 - pre 219 meseci
Nisam primetio da EU negde kaze da ce da zabrani da MS besplatno daje svoj AV odvojeno od Windowsa. Koliko citam, samo se brinu ako bi to cudo bilo deo Windowsa.

Ispade vas dvojica znate bolje :-)

Nek' mi posle neko kaze da mi ne znamo sve bolje od ostatka sveta :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.04.2006. u 02:35 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 01:38 - pre 219 meseci
degojs, ajde procitaj opet moj predhodni post, pa sam zakljuci zasto ce pustit da bude odvojen od Windowsa, a zasto nece pustit da bude dio windowsa. Eto pomoc cu ti qvotirajuci samog sebe.

Citat:
z@re:
Prvi scenario : Microsoft napravi besplatan AV. I naprave homepage tipa antivirus.microsoft.com. OK. Malo se reklamira po affiliate stranicama, download.com, i slicno. I gdje su? Tamo gdje i oni ostali besplatni. Dakle na mjestu bez realne mogucnosti uzimanja veceg kolaca McAfee-u, Nortonu, NOD32-ki i drugima.

Drugi scenario : Microsoft napravi besplatan AV. I gurne ga drito u sistem, onako da se instalira po defaultu. Posto MS ima 96% i vise posto desktop trzista, oni su upravo pripadnicima tih 96% koji instaliraju nove Windowse (a vecina ce ih instalirat, kad tad) gurnuli svoj AV pod nos. I hoces li ti onda se odlucit na kupovinu NOD32-ke ako imas vec AV built-in u sistemu? Pa mozda ces i probat koristit MS AV par tjedana, pa ako bude dobar i ostavit ga. I bit ce dobar, zato sta ja u zivotu nisam cuo za LOS antivirus, dakle da on propusta viruse koje ima interno definirane. Onda neces kupit NOD, a kamoli koristit nekakav 3rd party besplatan paket.

Konkluzija drugog scenarija : U ovom scenariju je Microsoft iskoristio svoj trzisni polozaj desktop monopoliste, da lagano ubiva konkurenciju na trzistu antivirusnih proizvoda. A to je bome ilegalno.


Jesi me sad shvatio?

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:00 - pre 219 meseci
Citat:
Prvi scenario: ..
Dakle na mjestu bez realne mogucnosti uzimanja veceg kolaca McAfee-u, Nortonu, NOD32-ki i drugima.


Kako bre "bez realne mogucnosti uzimanja veceg kolaca McAfee-u, Nortonu i drugima????"

To je kao da si rekao da npr. Firefox nema realnu mogucnost da utice na trziste browsera zato sto nije deo Windowsa. Kako ne moze? Uzeli su oko 10% i pored toga sto su imali 2 velike stvari protiv sebe: a) browser (IE) dobijes sa Windowsom i b) vecini ljudi i taj IE je sasvim dovoljan.

A sa AV to ne bi bio slucaj jer dobijes Windows bez AV ili sa probnom verzijom od npr. 90 dana. Kako onda nema REALNU mogucnost da uzme veci kolac ostalim koji NISU besplatni?

Neka MS ponudi dobar antivirus besplatno na nekom sajtu i nek' ga reklamira da ljudi sazanju za isti i da vidis sta ce biti za kratko vreme.. Samo treba da imas kvalitetan proizvod. Ko to nece besplatno, a kvalitetno umesto da placa isto to? Pa imas takvih primera koliko hoces: Firefox, MySQL, Apache.. pa i ceo Linux ili neki BSD, pogotovo za servere. Sta ti pricas bre?


[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.04.2006. u 03:05 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:04 - pre 219 meseci
@degojs

Drugo je bundlovanje SW sa Windowsom a drugo je postena trzisna utakmica - MS, Norton, McAfee stogod, nije li tako? :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:13 - pre 219 meseci
Pa ne znam.. ja ako gledam svoj interes kao kupca, kako bre da mi smeta da dobijem nesto besplatno sa Windowsom umesto da to isto moram da platim? Nemoj da mi pricas uopste sta je u interesu Nortonu jer me to ne interesuje zaista: ni oni mene ne pitaju kako zaradjujem i da li cu da ostanem bez posla i slicno :)

Pa i iz istog razloga sam stavio AVG Free. Ja sam u poslednje vreme u fazonu da ili nemam AV ili besplatano. A ti placaj ako hoces i pomazi Nortona i ostale. Ja necu i nemoj da mi serviras da mi je u interesu da to radim.

Inace, srki je poceo tu pricu da MS mozda ne bi mogao da deli AV ni besplatno odvojeno od Windowsa. Ja se sa tim nikako ne slazem. A o monopolu Windowsa pre 7-8 godina i danas bi mogli zaista da pricamo.

I vec sam, hehehe, rekao: javna je tajna da AV kompanije prave viruse i onda zaradjuju pare prodajuci AV :))) Sto ih onda zalite? :)))

Citat:
Drugo je bundlovanje SW sa Windowsom a drugo je postena trzisna utakmica - MS, Norton, McAfee stogod, nije li tako? :)


Ma nece biti utakmice ako MS ponudi besplatan AV za skidanje negde. Bice cao Norton, cao McAfee i ostali. Zato bi ih placao bre? Mogu samo i oni da ponude isto to besplatno pa ce da bude utakmica :-)



[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.04.2006. u 03:15 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:17 - pre 219 meseci
Preskocio si celu stranu diskusije. Procitaj je opet. MS je monopol, a ti se drzi AVG Free.
[irony]Ne znam sta ce ti MS AV pored AVG Free[/irony]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:18 - pre 219 meseci
Citat:
Cek cek, jel Apache ima monopol? Nema, na niti jednom segmentu trzista nema sigurno iznad 80%.


Kako nema? Ne znam stvarno, ali kakav je odnos Apache httpd servera naspram ostalih na trzistu *NIX web servera? Ja bih rekao da je vise od 80%?

Kako ti i ja da onda prodamo svoj www server za *nix sisteme? Ne bi li bilo u interesu konkurencije da se malo zabrani da *nix sistemi dolaze sa Apache httpd serverom? A?


[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.04.2006. u 03:20 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:23 - pre 219 meseci
@degojs

Napravi nesto bolje. Nije da nema konkurencije, npr. http://www.roxen.com/products/webserver/ mahom besplatne, ali se radi o tome da hosting kompanije guraju Apache. Zasto - pa pogledaj hosting forum, svi nesto pitaju kako da uspostavim redirekciju i sl.

Hint: web-based konfiguracioni interfejs anybody? Itekako se moze ponuditi kvalitetniji proizvod od Apache.
Prakticno webserver koji ne bi zahtevao Plesk, DirectAdmin, stogod. I oberucke ce te docekati, jer su kontrol panel aplikacije za hosting sve samo ne besplatne.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 07.04.2006. u 03:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:26 - pre 219 meseci
Citat:
Preskocio si celu stranu diskusije. Procitaj je opet. MS je monopol, a ti se drzi AVG Free.


A ti si preskocio da saopstis koji je bio rezultat tog sudjenja u USA :) Uzeo si neku srceparajucu pricu: USA pravodsudju neka ide na cast..

Iskreno, da citam opet sta ti pises zaista ne bih: dovoljna je budalestina procitati ih jednom.

Citat:
a ti se drzi AVG Free.


Naravno da hocu. Ne pada mi na pamet, kao tebi i ovom drugom, da placam AV ako ima, bilo ciji, besplatan koji radi posao OK. To vi radite, siguran sam :-)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:29 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Kako bre "bez realne mogucnosti uzimanja veceg kolaca McAfee-u, Nortonu i drugima????"

To je kao da si rekao da npr. Firefox nema realnu mogucnost da utice na trziste browsera zato sto nije deo Windowsa. Kako ne moze? Uzeli su oko 10% i pored toga sto su imali 2 velike stvari protiv sebe: a) browser (IE) dobijes sa Windowsom i b) vecini ljudi i taj IE je sasvim dovoljan.

A sa AV to ne bi bio slucaj jer dobijes Windows bez AV ili sa probnom verzijom od npr. 90 dana. Kako onda nema REALNU mogucnost da uzme veci kolac ostalim koji NISU besplatni?

Neka MS ponudi dobar antivirus besplatno na nekom sajtu i nek' ga reklamira da ljudi sazanju za isti i da vidis sta ce biti za kratko vreme.. Samo treba da imas kvalitetan proizvod. Ko to nece besplatno, a kvalitetno umesto da placa isto to? Pa imas takvih primera koliko hoces: Firefox, MySQL, Apache.. pa i ceo Linux ili neki BSD, pogotovo za servere. Sta ti pricas bre?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.04.2006. u 03:05 GMT+1]


Ima jedna velika razlika u tvom primjeru i nasoj temi. IE i FF su oboje besplatni. Sad se cini da MSAV ima prednost jer je besplatan, ali zapravo je vrlo kontradiktorno. Gledaj dialog iz zamisljene firme "America Computers" :)

Citat:

Joe Consumer : OK, i'll buy this "Celeron Home Workstation" computer.
Salesman : Nice choice. You'll get Windows XP Home OEM under discount.
Joe Consumer : That's good news. How much will that cost? I'd like to pay with my AMEX.
Salesman : Wait a second. Do you want to WORK on your new computer? In case you didn't know, an operating system gives only a base for running applications, which you haven't purchased yet.
Joe Consumer : Ah yes! Then please include Word, Excel, Internet Explorer, and Powerpoint.
Salesman : OK then, we'll put up one Microsoft Office licence, and Intenet Explorer comes free with the operating system. Speaking of that, you want to surf the net?
Joe Consumer : Of course. That's one of main reasons why i'am buying this PC.
Salesman : Didn't you know about all those viruses on the Internet that can harm your computer?
Joe Consumer : I heard some of my friends picked up strange programs, and their PC's started acting strange.
Salesman : That's it. So we'll include one NOD32 package, an award-winning antivirus program. Remember that you've already puchased $1000 worth of software, is additional fifty bucks worth losing your personal and imporant documents.
Joe Consumer : Of course not. But i also heard that there are free programs that can protect my data. I think i heard Microsoft has one.
Salesman : If they were any good, would they be free? And speaking of latter, don't you agree that Microsoft would bundle their antivirus with Windows, after all, it's free of charge. They didn't, because it lacks quality.
Joe Consumer : You've got point there. I'll buy that good AV, for the sake of my family photos :)




Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste07.04.2006. u 02:29 - pre 219 meseci
Citat:
Napravi nesto bolje


Pa napravi i ti, uz potporu EU, bolji sistem od Windowsa pa im preuzmi trziste.. Cccc.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54825 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.