Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dell o Linuxu: samo sto nije..

[es] :: Advocacy :: Dell o Linuxu: samo sto nije..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 20879 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 13:32 - pre 220 meseci
Taj uspeh Firefoxa inace i ne mogu da skapiram. Stvarno nije nista posebno.

Linux vise odgovara nekome, Windows vise odgovara nekome drugom. To sto je Windows popularniji samo govori to da je pravljen za siroke narodne mase, i nista vise, a kvantitet ne znaci i kvalitet. Linux je nastao kao proizvod iskusnih korisnika, koje boli tuki za pocetnike, i tek od skora se ozbiljnije radi na tome da postane, kako vi to kazete, user-frendly. Da li ce biti, ili nece, mene bas briga. Meni je vec vise nego frendly.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
62.108.117.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 13:38 - pre 220 meseci
ups... BSOD....

wellcome to the windows club...

e a jel se secate vi one sage (pre par godina) o DNS serveru za domen microsoft.com?
kada je iza njega stajao BIND.... haha

wellcome to the GPL club ...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 13:46 - pre 220 meseci
Citat:
tdjokic:
9 sekundi vazi za prvo pokretanje OpenOffice-a. Sada sam ga ponovo pokrenuo, bez reboota ili slicne intervencije, i pokrenuo se za neke 4 sekunde!


Ovako nekako je i moje iskustvo.. I dobro, ja sam prilicno zadovoljan i sa tim, s obzirom da je cena istog kakva jeste. Ali daleko je to od 1-2 sekunde.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
195.178.39.*

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 13:46 - pre 220 meseci
User-friendly ne mora neminovno da znači da je pravljen za debile. Jednostavno, postoje ljudi koji rade određeni posao (nevezan za sam sistem i njegovo konfigurisanje i održavanje) pod određenim operativnim sistemom, i bitno im je da sistem radi OOTB, kao i da pod njim postoji određeni softver koji se koristi. Pravljenje zamena (Gimp vs Photoshop, Inkscape vs AI, Blender vs Maya ili Max...) je samo zamazivanje očiju početnicima ili hobistima u tim programima, kao i potpuno pogrešan put kojim se kreće Linux community. Pravi put bi za mene bio pokušaj unifikacije sistema, pokušaj da se ustanovi određeni standard koji se ne bi smeo menjati, i da se napori gomile developera objedine i uliju u konkretne zajedničke projekte.

Kad kažeš Linux OS, misliš na šta?... Slack, Ubuntu, Gentoo, RH, SuSE... to je fluidna kategorija. Uostalom, već se razdvajaju enterprise varijante koje se plaćaju i one ogoljene za hobiste. To je nešto što mora da se desi, da bi sistem postao ozbiljan i da bi ljudi krenuli da mu veruju.

Kao što rekoh, zadatak ljudi iz Linux communityja nije da štancuje neadekvatne zamene za standardni profesionalni softver u kome je milion ljudi naviklo da radi godinama, nego da poboljša i unifikuje svoju platformu da bi te iste firme poželele da portuju svoje proizvode na istu. As simple as that.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 13:57 - pre 220 meseci
Citat:
VRider:
Linux je nastao kao proizvod iskusnih korisnika, koje boli tuki za pocetnike, i tek od skora se ozbiljnije radi na tome da postane, kako vi to kazete, user-frendly.


"Od skora"? Pa KDE se pravi valjda od 1996, a GNOME od 1997, a sasvim se sigurno sećam da su linuksaši još 1999 govorili da je Linux spreman za desktop i da će za godinu-dve da potisne Windows.

Inače što se tog "user-friendly" tiče, ja mogu samo da ponovim da ni Windows nije dovoljno user-friendly, posebno kad je u pitanju multimedija (codeci i ostale zajebancije).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 14:10 - pre 220 meseci
Citat:
Xtraya
ups... BSOD....


Xtraya-o, pa koliko cemo puta o tvojoj gluposti sa onim antivirusima, mislim koliko tvrdoglav treba da budes da instaliras softver na nepodrzani OS i da jos krivis OS za malfunction - nemoj da mislis da nismo zaboravili ;) Da si kojim slucajem ugurao nekako laptop memoriju u slot na desktop PC-ju, da li bi onda krivio prodavca maticne ploce da pravi lose ploce? :-)

Sto se MS-a i BIND-a tice, ne vidim sta je tu problem - right tool for the right job. Niko ne spori da su BSD-ovi i negde Linuxi odlicni za odredjene poslove. Problem je sto oni to nisu za sve poslove, a pogotovu ne za desktop/multimedia poslove.

Citat:

wellcome to the GPL club ...


Wellcome? Wtf is that? ;)

Evo bas se sinoc vratih se sa CeBIT-a - ne videh nesto Lindzu u ogromnim kolicinama na ekranima - tamo gde ga ima, i ne zna se da postoji (embedded multimedija za jeftina azijska i latino trzista i sl...) - tvoj GPL klub je kanda nesto mali ;)

Odakle ti ideja da ce value-added softver na Linuxu biti GPL? Ono - bash i mplayer u digitalnoj kuci 2006, sa Konzolom iz fotelje... hm ne i u mojoj ;)

Citat:

Kao što rekoh, zadatak ljudi iz Linux communityja nije da štancuje neadekvatne zamene za standardni profesionalni softver u kome je milion ljudi naviklo da radi godinama, nego da poboljša i unifikuje svoju platformu da bi te iste firme poželele da portuju svoje proizvode na istu. As simple as that.


Upravo tako - moglo bi se reci i da im relativno dobro polazi za rukom u nekim segmentima, ali u nekim drugim segmentima jos i dalje kasne, sto market share jako dobro pokazuje.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 13.03.2006. u 15:23 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dbsch1.nb.home.nl.



+3 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 18:43 - pre 220 meseci
Wow, advocacy ponovo u svom punom sjaju!! Pa gde ste bili svih ovih meseci, nije valjda da ste spavali zimski san, pa se probudili sa prvim znacima proleća? Nemam šta da dodam, osim da je uživancija čitati vas :-) Bolje IT (ne)argumentovana rasprava, nego ista takva o DS/DSS/SPS/SPO/GSS/RS/...

Nego, nema nešto jednog od ključnih igrača Windows tabora, Sundance-a. Zna li ko šta se dešava sa njim?
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 23:03 - pre 220 meseci
Bilo je i vreme da Advocacy živne…

LM, da krenemo…


Citat:
mulaz:
Svaka linux distribucija je jos uvek linux, to sta radi na gentoo-u moze da radi i na slacku i vice-versa. Ako nemate vremena za citanje helpa i googlanje.. vas problem. u ovom delu evrope, vreme je jos uvek najjeftinija stvar. Ako mislite da jedan vas sat vredi vise.. nabavite nekog gurua da to sredi i placajte mu, ili kupite windows.


Čekaj malo! Ljudi jednostavno neće da guglaju i bunare po netu da bi našli koji je to hardware podržan u Linux-u. Velika većina jednostavno ode u prodavnicu i kupi uređaj koji mu odgovara po performansama/ceni/lakoći korišćenja, whatever. U kutiji dobiješ drajvere za Windows/Mac i priča sa drajverima je gotova onog trenutka kad si kupio to parče hardware-a, bila to najobičnija grafička kartica od 50 evra ili najnoviji uređaj od hiljadu dolara, za koji tek treba da budu urađeni drajveri za Linux, koji, naravno, neće iz prve da budu stabilni/da podržavaju sve funkcije hardware-a/laki za instalaciju... I da se ne lažemo, možete vi da pričate da se povećava podrška proizvođača hardware-a za Linux, ali je to i dalje nedovoljno.



Citat:
mulaz:
DA nema para na linuxu? hahaha! zadnje vreme sve vise firmi, drzavnih instistucija itd. prelazi na *nix sisteme, i svaka firma naravno treba i strucnjake koji se brinu za to da sve radi kako treba, sa nekim RH* certifikatom mislim da nebi smelo da bude ni problema oko zaposljavanja ni oko plate.


Žalosno je što za sve ove godine mog advokatisnja non-stop slušam priče koje nam servirate a koje nemaju puno veze sa istinom. Može li neko od vas Linux advokata da navede neke institucije/firme koje sa Windows-a prelaze na Linux?


Citat:
mulaz:
GPL software sranja? a properitarity kao nije? na www.download.com ima ne znam koliko krs programa koji ne rade nista pametno, su preppuni bannera, reklama, spori su, instaliraju adware. gpl je bar za dzabe. A i neki projekti tipa mozilla, openoffice, itd mislim da su na tom nivou razvoja stvarno dobro odradjeni.


I Mozilla i OpenOffice su nastali na komercijalnim osnovama – već su to bili programi koji su imali relativno dobre tržišne pozicije, ali koji su u jednom trenutku posustali, pa su ih kompanije GPL-ovale u nadi da će od njih nešto da ispadne. Svaka čast, i Mozilla i OpenOffice su odlični projekti, vrlo uspešni, ali takvih je vrlo malo. Ključ njihovog uspeha je što su svi skoncentrisali oko tog jednog projekta. Konkretno, govorim o OpenOffice-u. Da je postojalo tridesetak verzija istog, nikad ne bi postao to što je danas: danas je OpenOffice, uz komercijalni WordPerfect Office, jedini dostojan konkurent MS Office-u.



Citat:
henrik:
Speaking 'bout Linux, pre nekoliko meseci sam naručio Ubuntu za Mek, čisto u želji da isprobam nešto što je za dž. Ubacio live CD pošto me je mrzelo da pravim novu particiju dok ne znam o čemu se konkretno radi, ovaj pregledao hardver i ustanovio da je sve ok, na izboru podržanih jezika vidim da ima i srpski, rekoh "super, fino je što su se potrudili", izaberem ja taj srpski, ovaj krene neku inicijalizaciju, spiči mi progres bar na 21% i tu se ukuca, ja rekoh da ga malo pustim, ko zna šta je, siđem dole, popijem kafu, popnem se posle 45 minuta a ovaj i dalje stoji na 21%.


Da, da, kući imam dve mašine, na jednoj Live Ubuntu radi, na drugoj ne. Reklamiraju ga toliko, hvale, na ovom forumu ga Toma non stop pominje (da ne ispadne da progranjam Tomu, hvalili su ga i drugi, jedino sam njega zapamtio), a na kraju ispade da je toliko popularan i No.1 distribucija zato što džabe mogu da se dobiju diskovi. Dalje, Toma non stop probava neke distroe, dosadno mu ili šta već?! Mepis, Ubuntu, neki tamo Kurumin, da te Bog sačuva…




Citat:
mkdsl:
www.tuxgames.com and many more...


Ovo je u klasi PJD argumenata – navede jednu stavku i dopiše “and many more!” Daj, napiši konkretno, e ne da koristiš PJD argumente…

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 23:17 - pre 220 meseci
Pazi, ja ne kapiram zashto ti (i josh poneki) mene napadate oko igara. Ja igram 3 igre koje sam nekad vrteo i na windows-u, inache igranje igara mi nije neki zhivotni prioritet (mada opushtaju ponekad, istina). Q4 sam dao kao primer igre chiji proizvodjachi su postavili standarde u FPS zhanru. Rekao sam da radi i pod linuxom. Zashto radi? Who cares, je li? Bitno je da ne mozhesh da vozish kola...

Btw, namnozhi li ti se onih 9k pesama? Sad imash 18k, priznaj
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 00:33 - pre 220 meseci
Pa dobro, svi smo culi da imas 3 igrice na Linuxu i da te druge ne interesuju. To je tvoj bogati svet igrica na kupusari i blago tebi.

E, ali ima ljudi koji vole sto mogu da biraju iz hiljada naslova, a ti nemoj da si toliko dosadan ako vec nemas sta da kazes u prilog kupusare.

Siguran sam da ima ljudi koji uopste ne igraju igrice, pa ipak, oni se ne javljaju ovde sa tim argumentom u toj prici oko igrica.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 14.03.2006. u 01:40 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 00:36 - pre 220 meseci
Citat:
VRider:
Citat:


Ako nisi primetio, nabrojao sam igre KOJE JA IGRAM. Doom takodje radi na linuxu.



Sve i da hoces da igras jos nesto, ne mozes jer nema.


... što nije krivica OS-a koji se zove Linux. Ako je nekog kriviti, onda su to proizvođači tih igara. Verovatno animozitet prema GPL-u generalno može biti presudni razlog zašto neće da portuju igre na Linux. Jeste da Linuxu nedostaje ozbiljnija standardizacija, ali nije istina da je problem 400+kusur distribucija, jer svi znamo da postoji par "većih" (RPM-based, Slackware, Debian, Gentoo) distribucija, a sve ostale se zasnivaju na nekoj od njih, i u većoj-manjoj meri kompatibilne su sa nekom od njih. Čak i da to zanemarimo, kako je Nero uspeo da napravi svoj program za Linux, i pritom se taj program već u prvom izdanju pokazao kvalitetnijim i stabilnijim od k3b-a, recimo, koji je do sada važio za lidera u svojoj oblasti. Dakle, program ne mora biti besplatan, niko to i ne zahteva, svako svoj rad neka izda pod kojom god hoće licencom, ako hoće, neka ga i naplati, nije problem. Kome treba, platiće, kome ne treba, koristiće neku alternativu. Ljudi lepo napravili program u *.rpm izvedbi, ali se od rpm-a lako da napraviti tgz, deb, itd, i svugde radi bez problema. Dakle, nije stvar u tome da ne može, već u nedostatku volje, ili u poslovnoj politici kompanije "samo da crkne GPL", ili jednostavno u odustajanju od jednog dela tržišta. Linux je do pre 3 godine držao manje od 2% tržišta, sada je već na 5%, videćemo šta će biti dalje, ali moje mišljenje je da će do nekakvih promena morati doći, i da se mogu prevariti oni koji zaklope oči, ili uprave pogled samo na jednu stranu.
Uostalom, kako je LokiGames mogao da portuje tolike igre na linux, a same kompanije koje ih prave to odbijaju. Evo, ja imam par naslova: Rune, Soldier of Fortune, Descent3, a video sam ima ih još mnogo. Znam da je ponuda, u odnosu na Windows zanemarljiva, ali vidimo da nije da ne može.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 00:45 - pre 220 meseci
Citat:
Linux je do pre 3 godine držao manje od 2% tržišta, sada je već na 5%


Otkud ti ta informacija o 5%?

Evo, na ovoj temi, M. Dell kaze da je linux na oko 1.5% desktop trzista.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 11:26 - pre 220 meseci
Citat:

što nije krivica OS-a koji se zove Linux. Ako je nekog kriviti, onda su to proizvođači tih igara. Verovatno animozitet prema GPL-u generalno može biti presudni razlog zašto neće da portuju igre na Linux


Lol... animozitet prema GPL-u ;)

Vidi, prvo u firmama ne postoji animozitet prema ovome ili onome - postoji animozitet jedino prema bacenoj investiciji, prema profitu cisto sumnjam da postoji.

Osim toga, igrica pod Linuxom nema sta da ima sa GPL-om, moze da bude komercijalna kao i svaki drugi paket.

Problem je naravno u tome sto te igrice tesko da ima ko da kupuje.

Citat:

Uostalom, kako je LokiGames mogao da portuje tolike igre na linux, a same kompanije koje ih prave to odbijaju. Evo, ja imam par naslova: Rune, Soldier of Fortune, Descent3, a video sam ima ih još mnogo. Znam da je ponuda, u odnosu na Windows zanemarljiva, ali vidimo da nije da ne može.


To sto LokiGames "moze" da napravi nesto - ne znaci da se svima ostalima isplati, pre ce biti da im se ne isplati, inace nema bas nekih drugih razloga zasto ne bi prodavali :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 11:47 - pre 220 meseci
Citat:
mkdsl: Pazi, ja ne kapiram zashto ti (i josh poneki) mene napadate oko igara. Ja igram 3 igre koje sam nekad vrteo i na windows-u, inache igranje igara mi nije neki zhivotni prioritet (mada opushtaju ponekad, istina). Q4 sam dao kao primer igre chiji proizvodjachi su postavili standarde u FPS zhanru. Rekao sam da radi i pod linuxom. Zashto radi? Who cares, je li? Bitno je da ne mozhesh da vozish kola...

Btw, namnozhi li ti se onih 9k pesama? Sad imash 18k, priznaj



Zašto?! Pa zato što si napisao:"www.tuxgames.com and many more...". Daj, da čujemo koji su to many more! A i bitno je što ne možeš da voziš kola! Neću ja da igram samo one igrice koje su podržane na Linux-u, 'oću da igram onu igricu koja mi se sviđa i tačka, bez da se smaram sa time dal' to radi na Linux-u ili ne.

A što se pesama tiče, imam 300k, ti treba nešto?

Stvarno ste indijanci, ko je uopšte pomenuo pesme, mi pričamo o igricama ovde, ako nisi do sad primetio. A ako ćemo tako, zašto neke distribucije nemaju MP3 i WMA codec, već mora da se instalira zasebno?


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 12:16 - pre 220 meseci
To sto je LokiGames radio (proslo vreme je bitno!) je bilo saista neustrasivo sa aspekta biznisa - i nije im se isplatilo Ta je firma otisla u likvidaciju 2001.

http://lokigames.com

@xtraya

Da microsoft.com koristi BIND. BTW bilo bi i suludo da ga ne koriste, jer BIND8 radi na svim root nameserverima i najstabilniji je. Da koriste deseto pokazali bi da nisu pametniji od nekih GNU zilota koji pljuju po windowsu samo zato sto je windows Right tool for the right job, to ti je Ivan vec rekao. Mnogo stosta moze da se zameri Windowsu, daleko je od user-friendly (prvo ja volim da mi sve bude na jednom mestu, zar svaku aplikaciju moram da podesavam da snima u My Documents? UNIX je daleko fleksibilniji - pocev od dd koga nema u Windowsu, boljeg - ili najboljeg moguceg - adresiranja uredjaja do mogucnosti da se home particija jednostavno prebaci na drugi disk, ako postane tesna - na Windowsu je sve to izuzetno lose odradjeno, da ne pominjem ne glupi softver jer glupi softver ne postoji, postoje samo glupi programeri, ono setup nece da krene ako nemas 2Gb na C: disku iako mislis na drugi da instaliras i nemas IE 6.0333 ili visi pored FF ili Opere)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 14.03.2006. u 13:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 13:02 - pre 220 meseci
sto BIND? pa imate MS DNS u server paketu... svasta... sta fali da vam pada domen svakih dan dva



Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 14:14 - pre 220 meseci
animozitet prema GPL-u? pa kakve veze ima GPL operativni sistem sa proprietary igricom? to su budalastine...po toj tezi ne bi trebao postojati GPL software za windowse, a ima ga i qrcu. vec sam maloprije spomenuo da je svaki GPL komad koda, koji cak i necemu sluzi, portan za windowse.

zasto onda ne proizvode igre za Linux? zato sta im se ne isplati. firme rade za profit, a ne community work. ako je Linux zakacen na oko 2% trzista, firmi se ne isplati portat igru. portanje igre na programerskom nivou mozda i nije komplicirano, za*** je sta ta firma mora napraviti testing na raznoraznim distribucijama, imat support team za Linux verziju te igre, i sve ostalo. i jos uzmite u obzir da 90% ljudi koji koristi linux ga koriste jer je besplatan. a oni nece bas platiti 50 dolara za igru. jel sad shvacate zasto im se ne isplati?

s druge strane, k3b, xcdroast i ostali programi za przenje su ok, ali su imali velik problem oko podrzavanja novog hardvera. mislim da je radi toga nero linux dosta dobro prosao (moje misljenje, moze me Dimkovic ispraviti ako sam u krivu).



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 14:20 - pre 220 meseci
Citat:
xtraya: sto BIND? pa imate MS DNS u server paketu... svasta... sta fali da vam pada domen svakih dan dva


Ovo pričaš iz iskustva? Da nisi možda opet instalirao antivirus? Taj XP koji koristiš ti pada 5x dnevno?
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 14:24 - pre 220 meseci
Citat:
xtraya
sto BIND? pa imate MS DNS u server paketu... svasta... sta fali da vam pada domen svakih dan dva


O boze - pa to samo dokazuje da su ne-"GPL zilot"i razumni ljudi i koriste ono sto valja za doticni posao - uzgred, nesto mi se javlja da je vecina TCP/IP stacka dosla iz BSD sveta ;)

Nego, XTraya-o... cisto sumnjam da Dell prica o DNS serverima ;) Ono o cemu prica Dell je nesto gde Linux skoro pa neupotrebljiv danas.

@Isakovic... ti bese pomenu LokiGames :)

http://www.lokigames.com/ - ovi bankrotirali? :-)

Da li je sada jasnije zasto se mnogima ne isplati da portuju svoje igrice na Linux? :)))


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 14.03.2006. u 15:29 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..14.03.2006. u 15:14 - pre 220 meseci
Pomenuo sam LokiGames, jer imam par igara koje su baš oni portovali na Linux. Znam da su bankrotirali, medjutim, da si pažljivo čitao moj prethodni post, video bi da sam njih uzeo za primer kako igrica može da se portuje i na Linux. I meni je svaka od tih igara radila na svakom Linux distro-u odlično, tako da sumnjam baš da je problem do toga da moraju da angažuju tim za stotine distribucija, kako već neko reče.
Dalje, da ste takođe pažljivije pročitali moj post, rekao sam da svako svoj rad može da vrednuje kako hoće, da ga naplati, pokloni, ili šta već. Nisam ja rekao da linux-igrica mora biti GPL, čak naprotiv. Animozitet prema GPL-u smatram po tome što je Linux GPL proizvod, pa "neka crkne GPL, nećemo da podržavamo njihovu platformu". Daleko od toga da bi igrica morala biti GPL, ali da se ne ponavljam, to sam prethodno već napisao. Pa ja stvarno ne znam za mogući drugi razlog zašto neće da prave igre za linux, a videli smo da je izvodljivo. Dimković kaže da im se ne isplati. Kako se to onda Neru isplati da pravi Nero-linux? Koliko se ljudi zajebava sa Ce-de-gom vidim na svim linux forumima, tako da baš sumnjam da se igre ne bi kupovale. Ako smo mi (mislim na Srbiju i okruženje) merilo da li se isplati praviti softver, onda do mojega, niko ništa ne bi napisao, još bi vozili gv-basic....
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Dell o Linuxu: samo sto nije..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 20879 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.