Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dell o Linuxu: samo sto nije..

[es] :: Advocacy :: Dell o Linuxu: samo sto nije..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 20870 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

offman

Član broj: 23382
Poruke: 8
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 19:45 - pre 220 meseci
Za igranje je Playstation, Xbox.
Prije bih Windows nazvao multimedijalnom kupusarom.
Šta fali ručnom editovanju konfiguracionih fajlova kod Linuxa? Ne unosi se 2000 linija, već par njih.
Ja koji nisam nikakav guru Linuxa, pa sam svoj Slackware sam sredio za dva sata po instalaciji, i to toliko jer me je nešto maltretirao modem. Toliko bih vremena proveo i na Windowsu da instaliram sve programe koji mi trebaju, poslednje zakrpe i antivirusne definicije. Evo sad sasvim normalno koristim sistem, i ne čeprkam više ništa oko kofiguracionih fajlova.
Besplatan OS koji radi posao odlično kad se fino podesi (naravno ko zna).
Igrice mi ne trebaju i ne instaliram ih.
U radu ne vidim uopšte što bi on bio kupusara. Windows kod prosječnog korisnika se pretvara u kupusaru, kad se instaliraju razni spyware, virusi, adware, hijackeri, i sl. rasklima se kad se na njemu instalira gomila programa i igrica, uspori se do bola kad je na njemu instaliran antivirus.
Što je toliko rasprostranjen, jasno da je zbog ogromnog broja ljudi koji bi na jednoj mašini i da nešto kuckaju, gledaju filmove, puštaju muziku, odu na net, igraju igrice, a da nemaju pojma ni o čemu osim gdje treba kliknuti. Tu leži popularnost OS. Može i linux tako da radi, s tim što je administracija ovog OS-a nešto zathjevnija.



[Ovu poruku je menjao offman dana 12.03.2006. u 20:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao offman dana 12.03.2006. u 20:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 19:46 - pre 220 meseci
@mkdsl: Degojs i jeste realan. Ko je lud da gubi vreme pokusavajuci da potera igre na Linuxu?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

offman

Član broj: 23382
Poruke: 8
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 19:51 - pre 220 meseci
Pa, za igre, kao što sam naveo u prethodnoj poruci, služi Playstation, Xbox, ali upišimo jedan plus Winu jer se na njemu mogu i igre igrati.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 20:01 - pre 220 meseci
Citat:
VRider: @mkdsl: Degojs i jeste realan. Ko je lud da gubi vreme pokusavajuci da potera igre na Linuxu?


Eto, neko tera i Q4 na linuxu, sa sve linuxovim point releasom. Znachi, neko ima interesa... Kao npr. sam proizvodjach

ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/quake4/linux/

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 12.03.2006. u 21:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 22:14 - pre 220 meseci
Citat:
Osim Linux-hak3r4, ostali ljudi i koriste te aplikacije a ne sam OS. Sta ima toliko interesantno cackati po samom sistemu. Nista, osim ako nisi nalozeni korisnik kupusare, pa je nesto posebno po ceo boziji dan namestati ovaj i onaj konfiguracioni fajl.


degejs fore po n-ti put

to sto hejtujes konzolu ne znaci da je ista losa... namestis i zaboravis.... e da, jel si uradio wuctl.exe (jel tako bese winupdate?) za danas?

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.etf.bg.ac.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 22:33 - pre 220 meseci
Citat:
offman
Ja koji nisam nikakav guru Linuxa, pa sam svoj Slackware sam sredio za dva sata po instalaciji, i to toliko jer me je nešto maltretirao modem


Khm, khm... ovo je verovatno ključni deo. Ja volim OSove koji se srede sami tokom instalacije, + eventualno 15 minuta podešavanja interfejsa i sitnih setovanja po želji.

Speaking 'bout Linux, pre nekoliko meseci sam naručio Ubuntu za Mek, čisto u želji da isprobam nešto što je za dž. Ubacio live CD pošto me je mrzelo da pravim novu particiju dok ne znam o čemu se konkretno radi, ovaj pregledao hardver i ustanovio da je sve ok, na izboru podržanih jezika vidim da ima i srpski, rekoh "super, fino je što su se potrudili", izaberem ja taj srpski, ovaj krene neku inicijalizaciju, spiči mi progres bar na 21% i tu se ukuca, ja rekoh da ga malo pustim, ko zna šta je, siđem dole, popijem kafu, popnem se posle 45 minuta a ovaj i dalje stoji na 21%.

Ja lepo restartujem mašinu i izvadim disk.

Poenta priče je sledeća: kad vidim neki feature ponuđen, očekujem i da radi. Samo nemojte sad one priče koje su mi rekli na nekim forumima povodom konkretnog problema - "da, i meni se desilo to sa srpskim, ali probaj engleski, on radi". To me neodoljivo podseća na sve moje dosadašnje probleme sa Linuxom - uvek se nađe neko ko kaže "e, pa zašto si koristio tu i tu distribuciju, probaj onu i onu, ona je zakon". No bullshit.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 22:42 - pre 220 meseci
@offman: O igranju na Xboxu i Playstationu si dopisao u poruku tek nakon mog odgovora, tako da ne mozes da mi kazes "kao sto sam naveo u prethodnoj poruci". Ako sam ja dao hiljadu evra za kompjuter, i on je 3-4 puta jaci od PS2 ili Xboxa, koje je realno opravdanje da ne igram igre na njemu?
Windows se kod prosecnog korisnika pretvori u kupusaru, a linux tesko prosecan korisnik i moze da koristi. Right tool for the right job.
O igrama na linuxu ne treba gubiti mnogo reci. Vise je ljudi bilo na Mesecu, nego sto ima (dobrih) naslova za Linux. A sa kojekakvim emulacijama, cak i ako se potera, daje daleko slabije performanse. Sa ATIjevim drajverima sam imao 2000 frejmova u sekundi (glxgears), a sa sledecom verzijom 3100. Preko 50% vise?! Koliko je jos potencijala zarobljeno u mojoj grafickoj kartici zbog lose napisanog drajvera? Linux nije za igranje.
Jedino sto stoji je degradacija performansi o kojoj govorite kod Windowsa. I nema te sile koja ce da me ubedi da "lupam", "tripujem" i tako to. Kako vreme ide, to windowsu treba vise vremena da se startuje. Kada je linux u pitanju, koliko mu je vremena trebalo prvog dana, toliko mu treba i danas. Treba mu dosta, ali, uvek isto.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 22:58 - pre 220 meseci
Citat:
henrik: Khm, khm... ovo je verovatno ključni deo. Ja volim OSove koji se srede sami tokom instalacije, + eventualno 15 minuta podešavanja interfejsa i sitnih setovanja po želji.


Haha ovo je dobro. Cenish da svi oni procesi koji rade u pozadini i usporavaju iovako usporen XP za prosechnog korisnika bude 15 minuta posla? Pa nemate ni video plejer da valja (ako onaj WMP mozhe da se nazove nechim), dok instalirate acdsee, total commander, razne antiviruse i antispyware alate, pokrenete update-ove vec postojecih SP-ova... Pa tome potraje ceo dan, a ne 15 minuta...

Citat:
Speaking 'bout Linux, pre nekoliko meseci sam naručio Ubuntu za Mek, čisto u želji da isprobam nešto što je za dž...


"Neshto shto je za dz...". Shteta je kad platish XP 200e a on tuzhan nece da se instalira...

Citat:
Poenta priče je sledeća: kad vidim neki feature ponuđen, očekujem i da radi.


I ja isto... Evo od danas, svezhe instaliran XP sa SP2



Kakav feature, a tek shto je komentiran

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 12.03.2006. u 23:58 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:08 - pre 220 meseci
Citat:
VRider: Ako sam ja dao hiljadu evra za kompjuter, i on je 3-4 puta jaci od PS2 ili Xboxa, koje je realno opravdanje da ne igram igre na njemu?


To shto je xbox igrachka konzola, a PC nije... Je li to dovoljno realno opravdanje?

Citat:
Windows se kod prosecnog korisnika pretvori u kupusaru, a linux tesko prosecan korisnik i moze da koristi. Right tool for the right job.


Za prosechnog windows "tool-a" linux je nepojmljiva imenica. A to je tako zahvaljujuci "idiot-policy" Microsofta.

Citat:
O igrama na linuxu ne treba gubiti mnogo reci. Vise je ljudi bilo na Mesecu, nego sto ima (dobrih) naslova za Linux.


www.tuxgames.com and many more...

Citat:
A sa kojekakvim emulacijama, cak i ako se potera, daje daleko slabije performanse.


Ja igre koje igram zaista nisu dale loshije performanse. Dakle, Q3, Q4, CS 1.5, UT...

Citat:
Linux nije za igranje.


Xbox jeste. A i igre koje igrash danas na svojoj grafichkoj pre 3 meseca nisi ni mogao da poterash jer si morao da keshirash 50e+ za novu... Pa za 3 meseca opet... Tako da je jeftinije uzeti xbox nego za godinu dana ispljunuti stotine evra da bi mogao da se igrash... PC je malo skupa alatka za igranje...

Citat:
Jedino sto stoji je degradacija performansi o kojoj govorite kod Windowsa. I nema te sile koja ce da me ubedi da "lupam", "tripujem" i tako to. Kako vreme ide, to windowsu treba vise vremena da se startuje. Kada je linux u pitanju, koliko mu je vremena trebalo prvog dana, toliko mu treba i danas. Treba mu dosta, ali, uvek isto.


Meni se linux bootuje nekih 30ak sekundi, sa sve KDE-om... Ali ja pogasio servise koji mi ne trebaju... A Average Joe ce lupati glavu zashto mu je (lupam) dhcpd enable-ovan i kojem-mom-krasnom-to-i-sluzhi ...
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:12 - pre 220 meseci
Citat:
offman: uspori se do bola kad je na njemu instaliran antivirus.

Uopšte nije tačno. Kod mene windows xp sa kasperskym 4.5 radi mnogo brže nego Ubuntu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:17 - pre 220 meseci
Citat:
mkdsl
Za prosechnog windows "tool-a" linux je nepojmljiva imenica. A to je tako zahvaljujuci "idiot-policy" Microsofta.


Nije nego - alo mi pricamo o obicnim ljudima, onima za koje je namestanje programiranog snimanja na video rekorderu bilo jako komplikovana stvar u doba istih, sta mu je tu Microsoft kriv - ljudi hoce da prodaju i takvima softver, pa softver mora biti prilagodjen sirokoj masi.

Citat:

Meni se linux bootuje nekih 30ak sekundi, sa sve KDE-om... Ali ja pogasio servise koji mi ne trebaju... A Average Joe ce lupati glavu zashto mu je (lupam) dhcpd enable-ovan i kojem-mom-krasnom-to-i-sluzhi ...


Ovaj... primeni istu logiku i na Windows - servise i tamo mozes da pogasis ako znas koji cemu sluzi, kao sto ti ocigledno znas u Linuxu ;)

Uzgred XP embedded podrzava "hibernate once - resume many times", hajd da vidimo da li ces da se bootujes brze od toga ;)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 13.03.2006. u 00:19 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.etf.bg.ac.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:20 - pre 220 meseci
Citat:

Haha ovo je dobro. Cenish da svi oni procesi koji rade u pozadini i usporavaju iovako usporen XP za prosechnog korisnika bude 15 minuta posla? Pa nemate ni video plejer da valja (ako onaj WMP mozhe da se nazove nechim), dok instalirate acdsee, total commander, razne antiviruse i antispyware alate, pokrenete update-ove vec postojecih SP-ova... Pa tome potraje ceo dan, a ne 15 minuta...
.....

"Neshto shto je za dz...". Shteta je kad platish XP 200e a on tuzhan nece da se instalira...


Dovodiš me u ozbiljnu dilemu da li si glup ili slep... tema je o Linuxu, ja pričam o Linuxu, u donjem levom uglu moje poruke stoji da koristim OS X, a ti mi tu trabunjaš o Win XP.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:25 - pre 220 meseci
Citat:
VRider: Jedino sto stoji je degradacija performansi o kojoj govorite kod Windowsa. I nema te sile koja ce da me ubedi da "lupam", "tripujem" i tako to. Kako vreme ide, to windowsu treba vise vremena da se startuje. Kada je linux u pitanju, koliko mu je vremena trebalo prvog dana, toliko mu treba i danas. Treba mu dosta, ali, uvek isto.


Ja nisam nikakva "sila", ali te uveravam da sam instalirao XP na kućnoj mašini još početkom 2003-će (tj, nisam ga ja ni instalirao, nego je došao instaliran sa mašinom) i da se vreme podizanja uopšte ne diže samo od sebe, već isključivo zbog naknadnog instaliranja raznih servisa: iPod, hp printer-skener, iTunes, da ne nabrajam. Dok nisam imao te stvari, XP se dizao konstantno brzo kao i prvog dana.


A što se tiče update-ova, moj SUSE na poslu ima poneki svaki božji dan. Porediti to čudo sa Windows-om koji ima update-ove jednom u mesec dana je smešno.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:33 - pre 220 meseci
Citat:
A shto ne bi uzeo npr Quake4


Zato sto u Quake4 ne mogu da se teraju automobili. Ako ti znas kako da napravimo trku sa automobilima u Quake 4, moze onda i Q4.



Poenta je da sam ja neki dan isao kroz prodavnicu i video na rasprodaji World of Need For Speed. Dobiju se ukupno 3 igre za nekih $20. I nisam morao da proveravam da li radi na Windowsu ili ne.

Da sam hteo Quake 4, kupio bih Quake 4.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 13.03.2006. u 00:35 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:35 - pre 220 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nije nego - alo mi pricamo o obicnim ljudima, onima za koje je namestanje programiranog snimanja na video rekorderu bilo jako komplikovana stvar u doba istih, sta mu je tu Microsoft kriv - ljudi hoce da prodaju i takvima softver, pa softver mora biti prilagodjen sirokoj masi.


Pa ok, linux nije namenjen bash totalnim neznalicama, a nadam se da nikad ni nece biti... No to je moje subjektivno mishljenje.

Citat:
Ovaj... primeni istu logiku i na Windows - servise i tamo mozes da pogasis ako znas koji cemu sluzi, kao sto ti ocigledno znas u Linuxu

Uzgred XP embedded podrzava "hibernate once - resume many times", hajd da vidimo da li ces da se bootujes brze od toga


Apsolutno korektno. Samo poenta je shto u jednom XP-u, na kome cesh da igrash igrice ili kucash tekst u word-u ne treba da bude pokrenut dhcpd po defaultu, kao shto je krsh procesa i podignuto bez ikakve logike: PCMCI npr. Smeh.

A shto se tiche hibernate-a, ---> http://www.suspend2.net/

Citat:
henrik: Dovodiš me u ozbiljnu dilemu da li si glup ili slep... tema je o Linuxu, ja pričam o Linuxu, u donjem levom uglu moje poruke stoji da koristim OS X, a ti mi tu trabunjaš o Win XP.


Evo i mene na Mac-u. Hocesh da budem na atariju posle? Pa na amigi? Nije problem... Nemoj da vredjash, ako ne znash nishta pametnije da kazhesh, bolje cuti.

Citat:
Dragi Tata: A što se tiče update-ova, moj SUSE na poslu ima poneki svaki božji dan. Porediti to čudo sa Windows-om koji ima update-ove jednom u mesec dana je smešno.


A koliko chesto update-ujesh antivirus?
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:38 - pre 220 meseci
ovako ekipa : koristit linux za ozbiljnu multimediu je krajnji stadij ludila. pod ozbiljnim kontam bilo kakvo graficko/3d procesiranje, muzicku produkciju/audio obradu, i igranje. ja sve ove kategorije koristim na windowsima, nekad hobisticki, a nekad i za koju kintu.

amo pocet :

ok, postoji GIMP. fina alatka. i to je to. u rangu nekog paint shop pro-a, samo malo modularniji. ako me netko ubjedi da je GIMP bolji od Photoshopa, placam mu pivo. postoje stvari koje se u photoshopu odrade u 20 minuta, a u GIMPu bi trajale satima. a da ne govorimo o internalsima obaju programa, dakle koliko ce brze photoshop napraviti interlaciju kompletne slike od 10000x6000 pixela od GIMPa (ako potonji ne pukne u procesu). to je profesionalno koristenje, GIMP cilja i na to.

postoji i blender. zanimljiv program, jako ruzan, u neku ruku ima neke novine i svoje featurese, dakle nije standardno lose-iskloniraj-GNU proizvod. ne radim u njemu, postujem ga puno, jer je zapravo jedini besplatan 3D program u kojemu se i da napravit nesto lijepo. ali, svjelosnim je godinama iza 3DS MAX-a. jedini izuzetak je sta postoji i maya3D za linux. pogodite : nije besplatna.

muzika : joj ovdje je tek prava katastrofa. mnogo nestandardiziranih sound servera, svakome fali po nesto, mislim da za kartice poslje 2002 godine ne podrzavaju sve feature, MIDI standard je implementiran na razini drivera za DOS od prije 15 godina. LADSPA/DSSI efekti se ne mogu niti pribliziti DX efektima, a o VSTu i da ne pricamo. rosegarden je cisto s*****, kao i audacity. usporediti rosegarden sa cubase-om, i audacity sa adobe audition-om je vrijedjanje ovih programa. postoje i freeware programi za windowse koji su 300% bolji od ovih free na linuxu.

za igranje je mozda i nesto moguce postici transgaming cedegom. ako cemo legalno, i nju treba platiti, a 60 dolara je godisnja pretplata. windowsi home su u hrvatskoj 110 dolara. nadoplatit jos 50, pa se igrat ko covjek.

sad smo apsolvirali da linux apsolutno ne valja za ovo. svi programi koje sam naveo za windowse se placaju, ali poanta je da ih uopce NEMA na linuxu. a svaki iole posten program za linux je portan i na windowse. dakle to je to? e onda za sto nam linux treba : besplatan je, moze kao server, moze kao development masina, ili za malo procackat kako su UNIXoidni sistemi izvedeni. moze i za desktop, browsanje, mp3ce, filmove i to.

hint : FreeBSD.

besplatan je. "besplatniji" od linuxa jel nije na sugavom GPL-u nego na puno "slobodnijoj" licenci, BSD licenci.

mnogo bolje serverske performanse. mozda nema YaST i ostale GUI gadgete, ali vi okorjeli linuxasi ionako vise volite konzolu :)

mnogo bolji za development. cak i postuje POSIX standarde, ma zamisli to!

procackat kako su UNIXoidni sistemi izvedeni. hierarhija filesystema cista i predivna, a ne kupus ko kod linuxa. svako djubre se tura u /etc. odlicno napisan kernel i komponente, vrlo cist i brz kod. kernel i userland se zajedno developiraju pod istim cycleom. ports mehanizam odlican, najlaksi nacin za up-to-date programe u dvije komande. repozitorij od 15,000 prekompajliranih binarnih paketa na centralnom serveru, mirroriranom na vise desetaka ftp-ova po kugli zemaljskoj. tri jednostavne komande za instalaciju programa sa remote servera kroz konzolu. tona GUI-a koji ovo automatiziraju. development samog sistema vise lici na nesto u profesionalnim firmama, a ne ko kod linuxa. tocno preodredjeni release cycleovi, CURRENT, RELEASE, STABLE verzije sistema. reverzna kompatibilnost sa verzijama koje sezu i do 2.2 (trenutna verzija je 6.0!). ABI kompatibilnost sa SVR4 programima / linux programima.

desktop : podrzava DRI/DRM za ubrzani OpenGL. svaki moguci desktop/window manager je i portan na FreeBSD. sve programe s kojima gledate filmove/slusate muziku imate i ovdje. sve browsere/mail klijente imate i ovdje. svaku office aplikaciju imate i ovdje. nema dobru podrsku za softverske modeme, i za nekakve TV tunere i slicno. ali, okolo po linux forumima gledam postove : TV kartica mi radi, ali nema zvuka i teleteksta. odgovor : pricekaj verziju programa 0.87pre2-2ndevel.

a sad malo o w1ndbl0w$u : windows 2000/sp4. ne koristim antivirus, koristim operu i dobar firewall. nema ni traga ni glasa raznom malwareu. svaki sistem ista stvar. dobro ga izkonfigurirat i idemo dalje. resursi racunala : pa prosjecno. zauzeta memorija 350 megabytea, otvorena Opera za 14 tabova, DHTMLMenu programcic, Cubase SX, Adobe Audition, WinAMP tray, i jos Yamaha/Matrox/Sygate Firewall tray agenti. a recimo, windowse XP ne volim, ne svidja mi se ono konstantno usporavanje sistema koje je vec netko spomenuo, i jos neke stvari u koje ovdje nebi ulazio. w2k se sporo dize odmah nakon instalacije, a tocno isto vremena ce se i dizat cim sve instaliras. volim windowse 2000, nevolim firmu koja ga je izprogramirala. ali, jedan winuser manje nece srusiti kapitalizam naopacke :)

konkljuzija : windowsi su ok, pogotovo za multimediju, izvlace ih stotine tisuca programa pisane za njih. linux je s*****. BSD rulez :)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:39 - pre 220 meseci
Citat:
degojs: Da sam hteo Quake 4, kupio bih Quake 4.


Ja da sam hteo da teram aute, kupio bih auto .

PS. A sad malo solaris...
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.etf.bg.ac.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:41 - pre 220 meseci
Citat:
Evo i mene na Mac-u. Hocesh da budem na atariju posle? Pa na amigi? Nije problem... Nemoj da vredjash, ako ne znash nishta pametnije da kazhesh, bolje cuti.


Ne vređam, samo konstatujem. Dakle, da ponovimo - priča se o Linuxu, ja ga komentarišem, nigde ni reči u mom postu o WinXP, i onda mi ti isti nabijaš na nos. Wtf? Razumeš o čemu pričam?

I to što se sad javljaš sa Meka, to bi trebalo nešto da mi dokaže, ili šta?
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:44 - pre 220 meseci
E, ali ja imam ako hocu i Quake 4 i Need for Speed.


Odnosno, pokazi ti meni kako ja da instaliram Need For Speed na kupusaru, a ja cu tebi pokazati kako ces da instaliras Quake 4 na Windows. Tako je pocela prica.

Dakle, nije isto. Lakse je na Windowsu. Eto.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 13.03.2006. u 00:49 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:46 - pre 220 meseci
@mkdsl: Sa windowsom i PC moze sjajno da posluzi za igranje. Cak i bolje nego konzole. Ajde ti sa konzolama zapocni koljazu 8 na 8.
Citat:
www.tuxgames.com and many more...

Koje to "many more"? Od sati i sati trazenja, jedino iole vredno sto sam nasao je FooBillard, mada, ni to nije nista posebno.
Citat:
Dakle, Q3, Q4, CS 1.5, UT...

I sta jos?! Sta su te tri tackice? Zaboravio si jos i Doom, NWN, i sta jos? Nista, brate, nista! Jedno veliko nista.
Mani se toga "nekih 30 sekundi". Stopericu u ruke, pa meri.
@BluesRocker: Koju si ti operaciju radio i pod windowsom i pod linuxom da si zakljucio da je
"windows daleko brzi"?
@Dragi Tata: Cale, izvini, ali i dalje ostajem pri svome.
Ja sam krajnje nezahtevan korisnik. Nikad nisam stavljao sve i svasta, nikad nisam isprobavao kojekakav software, "cool programe koje moras da imas". Kad instaliram sistem, stavim sve sto mi treba, i vise ga ne diram. Ali, to nije sprecavalo windows da usporava. Ne znam sta mu je. Ali je tako. Znas onu trakicu koju prevlaci kada se ucitava sistem. Tek kad se instalira, prvih dana ni tri puta na predje. Na trecem recne, kada ukljuci misa i tastaturu. Nakon 6 meseci, treba mu 12-15 puta?! Nista nije instalirano. Pre 6 meseci sam instalirao caletu komp, covek samo slusa muziku, igra karte, zeza se u ArchiCADu. Kada sam bio pre dve nedelje kuci, popizdio sam. Da umres dok ga ucita.
Linux ima updateova svaki dan, ali, ko je lud da to sve skida? Update radis samo za one programe od kojih zelis neku novu opciju. Uostalom, kada je update linuxa u pitanju, tu je update celog sistema (OS + sve aplikacije), dok pod windowsom, mozes samo OS automatski da updateujes, a sve ostalo zavisi od programa do programa. Kad sam morao da radim sa windowsima, uvek me uzasavalo to sto nema nesto poput portage sistema za windows. Taj portage je mnogo jaka stvar.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Dell o Linuxu: samo sto nije..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 20870 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.