Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dell o Linuxu: samo sto nije..

[es] :: Advocacy :: Dell o Linuxu: samo sto nije..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 20749 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:46 - pre 219 meseci
Citat:
mkdsl: A koliko chesto update-ujesh antivirus? :)


Najiskrenije nemam pojma. Update AV-a se radi automatski - pojma nemam koliko često radi update. Kući dugo nisam ni imao AV, pa sam ga instalirao tek pošto je Service Pack 2 krenuo da me gnjavi porukama kako mi kompjuter nije siguran ;)

Inače, da ne ispadne da samo kukam na OS koji me "lebom rani" (Linux), dodaću da je Gnome (u poslednje vreme) vrlo logično, moćno i jednostavno grafičko okruženje. Sporije nego Windows Explorer, ali na dobroj mašini radi baš lepo. Doduše, i dalje uglavnom koristim komandnu liniju, ali to je više zbog prirode posla...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:49 - pre 219 meseci
Citat:
mkdsl
A koliko chesto update-ujesh antivirus?


Iako je pitanje upuceno DT-u - moram da odgovorim i ja, recimo ja na laptopu (koji mi je vec nekoliko meseci glavni racunar) nemam nikakav antivirus - jedino firewall i user nalog - tako da od apdejta antivirusa ipak nista ;)

Kad neko vec pomenu Ubuntu...

http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=143334

Citat:

Administrator root password readable in cleartext on Ubuntu Breezy

Confirmed and critical bug: "The root password from the first user registred by Breezy can be found by any user by reading the file /var/log/installer/cdebconf/questions.dat"

...

even freaking worse! the file is readable from ANY registred account, get a ubuntu breezy account and you can be root too!


lol ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 23:56 - pre 219 meseci
To je Advocacy, kao u stara dobra vremena.
Dok napises odgovor, uleti jos pet drugih! Nisam ni bio svestan koliko mi je ovo nedostajalo.
Setio sam se jos jedne stvari koja me izludjuje na windowsu. Kad promenis IP, treba mu milion godina da prihvati novu adresu i ugasi ..beni prozor.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 00:01 - pre 219 meseci
Citat:
VRider: @Dragi Tata: Cale, izvini, ali i dalje ostajem pri svome. :)
Ja sam krajnje nezahtevan korisnik. Nikad nisam stavljao sve i svasta, nikad nisam isprobavao kojekakav software, "cool programe koje moras da imas". Kad instaliram sistem, stavim sve sto mi treba, i vise ga ne diram. Ali, to nije sprecavalo windows da usporava. Ne znam sta mu je. Ali je tako. Znas onu trakicu koju prevlaci kada se ucitava sistem. Tek kad se instalira, prvih dana ni tri puta na predje. Na trecem recne, kada ukljuci misa i tastaturu. Nakon 6 meseci, treba mu 12-15 puta?! Nista nije instalirano. Pre 6 meseci sam instalirao caletu komp, covek samo slusa muziku, igra karte, zeza se u ArchiCADu. Kada sam bio pre dve nedelje kuci, popizdio sam. Da umres dok ga ucita.


Verujem ti, ali veruj i ti meni. Kući nisam reinstalirao XP nikada. Da je usporavao tempom koji ti opisuješ do sad bi se podizao valjda 4 sata. Prvi put sam primetio izvesno usporenje kad sam instalirao paket za DSL podršku od Verizona skoro godinu i po dana pošto sam nabavio mašinu. Sad imam sve i svašta instalirano od raznih servisa, ali sve to koristim pa ne mogu da ih uklonim.

Citat:
VRider:
Linux ima updateova svaki dan, ali, ko je lud da to sve skida?


Jbm li ga, meni svaki dan SUSE prikaže jednu upadljivu crvenu ikonicu da su novi "security updates" spremni za skidanje i ja skinem samo one koji su neophodni da ikonica "pozeleni". Inače, deinstalirao sam gomilu software-a koja se instalira sa SUSE-om podrazumevano a koja mi uopšte nije potrebna (Open Office, na primer). To čudo dolazi sa valjda 4 internet browsera - kome normalnom to treba?

Inače, u početku sam nagovarao šefa da pređemo na neku Debian-based distribuciju jer gajim veliko nepoverenje prema rpm-u otkad mi se iz čista mira zeznula rpm baza negde 2002-ge, ali moram da priznam da na SUSE-tu nisam imao nikakvih problema sa rpm-om do sada.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 00:06 - pre 219 meseci
Citat:
henrik: Ne vređam, samo konstatujem. Dakle, da ponovimo - priča se o Linuxu, ja ga komentarišem, nigde ni reči u mom postu o WinXP, i onda mi ti isti nabijaš na nos. Wtf? Razumeš o čemu pričam?

I to što se sad javljaš sa Meka, to bi trebalo nešto da mi dokaže, ili šta?


Ne nabijam tebi nishta na nos. Samo nemoj da vredjash, i sve je ok. I ne, ne treba nishta da ti dokazhe... To shto sam uradio je imalo neku poentu, zhao mi je shto nisi shvatio...

Citat:
degojs: Odnosno, pokazi ti meni kako ja da instaliram Need For Speed na kupusaru, a ja cu tebi pokazati kako ces da instaliras Quake 4 na Windows. Tako je pocela prica.


Hvala, nema potrebe da mi pokazujesh, valjda cu se snaci i sam . Ali, poenta je da mnoge igre nisu portovane na linux, a onda mene ne mozhesh kriviti za to... A rado bi voleo da mozhesh...

Citat:
VRider: I sta jos?! Sta su te tri tackice? Zaboravio si jos i Doom, NWN, i sta jos? Nista, brate, nista! Jedno veliko nista.


Ako nisi primetio, nabrojao sam igre KOJE JA IGRAM. Doom takodje radi na linuxu.

ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/doom3/linux

Citat:
Mani se toga "nekih 30 sekundi". Stopericu u ruke, pa meri.


Tebi je bash dosadno, vidim...

Citat:
Dragi Tata: Najiskrenije nemam pojma. Update AV-a se radi automatski - pojma nemam koliko često radi update. Kući dugo nisam ni imao AV, pa sam ga instalirao tek pošto je Service Pack 2 krenuo da me gnjavi porukama kako mi kompjuter nije siguran


Evo i meni, isto nemam pojma koliko chesto se update-uje linux...

Code:
# crontab -l

10 13 * * * /root/slackupdate_0.7.1.sh 1> /dev/null
10 14 * * * /sbin/upgradepkg /tmp/slackupdate/*.tgz 1> /dev/null


Bez restarta, bez ichega... Sve chisto

Citat:
Ivan Dimkovic: Iako je pitanje upuceno DT-u - moram da odgovorim i ja, recimo ja na laptopu (koji mi je vec nekoliko meseci glavni racunar) nemam nikakav antivirus - jedino firewall i user nalog - tako da od apdejta antivirusa ipak nista


Ti bash i nisi prosechan korisnik, zar ne?

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 13.03.2006. u 01:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 00:09 - pre 219 meseci
Citat:
Ako nisi primetio, nabrojao sam igre KOJE JA IGRAM. Doom takodje radi na linuxu.

Sve i da hoces da igras jos nesto, ne mozes jer nema.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 00:10 - pre 219 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Kad neko vec pomenu Ubuntu...


Mene je posebno "oduševilo" kod verzije 5.10 što je kernel kompajliran gcc-om 3.4, a isporučuju verziju 4.0 uz sistem, pa kad sam instalirao vmware-tools, bilo je veselja do mile volje.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.tehnicom.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 00:23 - pre 219 meseci
Citat:

dimkovic rulez

Administrator root password readable in cleartext on Ubuntu Breezy



lsadump2.exe? hahaha cleartext? haahaha ej covece pa ta fora radi vec 7 GODINA na windowsima.

aha ok, ako to nece da sredi pass,proradice onaj mini linux kojim obrises passworde BILO KOG korisnika U BILO KOM WINDOWS SISTEMU. postupak traje manje od minuta dok se bootuje disk i ispritiskas y y y y YES i reboot i to je sve.... ode pass




Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 01:36 - pre 219 meseci
Citat:
Ali, poenta je da mnoge igre nisu portovane na linux, a onda mene ne mozhesh kriviti za to... A rado bi voleo da mozhesh...


Ne krivim ja nikog za to, a najmanje tebe.

Samo ostaje fakat da na Linuxu nema izbor igrica (i uopste softvera) kao na Windowsu. Uopste me ne interesuje ko je kriv, a ko nije.

To sto ti pricas bi bilo kao da ja sad uzmem da nesto izokrecem cinjenicu da kupusaru mozes da nabavis besplatno, a Windows moras da ili platis ili koristis pirata.

Malo objektivnosti ne bi ti skodilio. Evo vidi kako se VRider popravio ;)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 03:59 - pre 219 meseci
Ubuntu greska je popravljena u roku par sati ...

http://www.ubuntuforums.org/sh....php?p=818037&postcount=61

Koliko treba da se poprave kriticni bagovi na Windowsu?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 06:52 - pre 219 meseci
Citat:

lsadump2.exe? hahaha cleartext? haahaha ej covece pa ta fora radi vec 7 GODINA na windowsima.


Postoji mala razlika - lsadump moras rucno da instaliras, na admin nalogu, dok je ovo sa Ubuntuom nesvesna operacija koja rezultuje da svaki user moze da vidi password ;)

Ipak nije isto, zar ne? :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 08:57 - pre 219 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Mene je posebno "oduševilo" kod verzije 5.10 što je kernel kompajliran gcc-om 3.4, a isporučuju verziju 4.0 uz sistem, pa kad sam instalirao vmware-tools, bilo je veselja do mile volje.


zapravo, taj problem nije vezan samo ubuntu - postoji citav niz zanimljivih efekata u ovom periodu "tranzicije", koji ce po obicaju trajati oko godinu-dve dana... nista kao backward compatibility, heh.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 09:08 - pre 219 meseci
Citat:
VRider
Koju si ti operaciju radio i pod windowsom i pod linuxom da si zakljucio da je
"windows daleko brzi"?

Kolko mu treba vremena da startuje firefox ili neki običan program?
Mozda bi ja trebalo da postavim pitanje kako su konfigurisani ti antivirusi kad koče sistem?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 10:58 - pre 219 meseci
U mnogome zavisi od programa do programa.
Thunderbird se startuje oko sekund i po, dva, dok se Sylpheed-Claws startuje na klik. Koliko treba da se startuje Outlook Express? Mada, ni jedan od programa se ne pokrece znacajnije sporo. OpenOffice se startuje u sekund-dva, GIMP u 2-3 sekunde, a to su najvece aplikacije koje pokrecem.
@degojs: Ja sam se popravio i priznajem da je Windows odlican za igrice. Sada treba ti da se popravis i da priznas da je Linux odlican za sve ostalo.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 12:48 - pre 219 meseci
Citat:
@degojs: Ja sam se popravio i priznajem da je Windows odlican za igrice. Sada treba ti da se popravis i da priznas da je Linux odlican za sve ostalo.


Pa ne znam, evo ovaj gore tip rece da nema Adobe/Macromedia alata ne Linuxu i da zato koristi i Windows pored Linuxa? Ne znam da li se to ubraja pod "sve ostalo"?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 12:51 - pre 219 meseci
Citat:
OpenOffice se startuje u sekund-dva


Kako da ne..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 13:01 - pre 219 meseci
Pa ti si nepopravljiv.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 13:15 - pre 219 meseci
Evo - OpenOffice se meni pokrece za 9 sekundi, na bezveznoj Kurumin distribuciji, nista podesavano naknadno, nikakvi servisi gaseni ili bilo sta. Ja sam i namerno i po prirodi prosecan korisnik, niti imam previse znanja za naknadno doterivanje, niti hocu: "ima da radi, bre!"

Kurumin Linux is a Brazilian run-from-CD Linux distribution based on Knoppix. Its main features are excellent hardware auto-detection, support for Brazilian Portuguese and small size. http://www.guiadohardware.net/kurumin/

Ako to tako radi na "nabacanoj" instalaciji, onda je moguce da na nekoj optimalno doteranoj radi i brze, sto pretpostavljam da je slucaj kod VRider-a

A mene opet kopka nesto novo - "Gentu za seljake" - Kororaa is a pre-configured binary install method for Gentoo Linux, complete with a fully automated dialog installer. It comes with a pre-configured KDE system and, being based on Gentoo, it sports the full power of portage and other great features. It takes the best open source packages and combines them into one very powerful and quick Linux desktop. Kororaa is designed to have programs to support a wide range of everyday tasks like email, web browsing, instant messaging, and multimedia support for photos, videos, TV, music, burning, etc. http://www.kororaa.org/

Imaju i Live, sa Xgl efektima itd., ali mi je racunar suvise slab za te zezalice http://distrowatch.com/3282 Imam svega 256 MB memorije a graficka je beda - 32 MB, tako da mi to ne radi.

EDIT Lazem! 9 sekundi vazi za prvo pokretanje OpenOffice-a. Sada sam ga ponovo pokrenuo, bez reboota ili slicne intervencije, i pokrenuo se za neke 4 sekunde!

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 13.03.2006. u 14:18 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 13:17 - pre 219 meseci
@VRider... ajmo jedan misaoni eksperiment ;)

- Koliko komercijalni Linux postoji na trzistu? Vise od 10 godina.

- Da li je za to vreme Linux imao/ima ozbiljnu korporacijsku podrsku i guranje? Ima

- Koje su to sve firme bile/jesu trenutno - mnoge: IBM, Novell, RedHat, SuSE, SGI, Corel, itd...

- Da li Linux ima i politicku podrsku raznih zemalja koje nisu bas sampioni trzisne ekonomije? Ima i te kakvu.

- Koliki je market share u desktop/workstation segmentu Linux namakao za ovih 10+ godina? Minijaturan (sve ispod 30% je malo, a ovde pricamo o <10%... mislim)

Ako pogledas jedan drugi proizvod, koji je zaista kvalitetan - a to je Firefox, videces da su samo za godinu dana postojanja, uz mizerna politicka i corporate podrzavanja u odnosu na Linux, postigli mnogo veci market share.

Mozda ti to odgovori na pitanje da li je "Linux dobar za sve ostalo osim igranja" ... za nesto jeste, za mnogo toga ipak (jos) nije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..13.03.2006. u 13:26 - pre 219 meseci
this time, next year, we'll be millionaires...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Dell o Linuxu: samo sto nije..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 20749 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.