Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dell o Linuxu: samo sto nije..

[es] :: Advocacy :: Dell o Linuxu: samo sto nije..

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20751 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..10.03.2006. u 20:18 - pre 219 meseci
Gde sam ja rekao da su svi OSS programi s*****? Nego, to sto pljujem los GPL softver nemojte licno da primite
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..10.03.2006. u 20:26 - pre 219 meseci
Citat:
VRider: Pljujes po nekvalitetnom softwareu koji koristis jer boljeg nema? Pa ti stvarno nisi normalan. Slusas li ti nekad sebe?


Koristim ja Telekom, i pljujem isti, nemam drugog...
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..10.03.2006. u 23:48 - pre 219 meseci
Ovde barem, brate, imas izbora. Plati pa klati nesto drugo. Ko te bije po usima da koristis Free Software? Ne svidja ti se Telekom? Ili kod Mobtela. I prestanite da davite vise sa Telekomom!
On koristi to jer boljeg nema, a pljuje po njemu jer je nekvalitetan. Jel tebi ovde sve logicno? Mada, koga je briga...

[Ovu poruku je menjao VRider dana 11.03.2006. u 00:48 GMT+1]
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..11.03.2006. u 00:12 - pre 219 meseci
@VRider

Sve je logicno, sem toga da ti moj komentar primas licno... Ej covece, probudi se! To je fakt, nista drugo. Potpuno je logicno iznositi nedostatke proizvoda, cak iako je jedini na trzistu, svuda sem kad je GNU po sredi Nije li pljuvan Win95 kad prakticno nije bilo alternative?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 11.03.2006. u 01:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..11.03.2006. u 00:34 - pre 219 meseci
ima GNU dobrog softwarea. nesto. problem je da se vecina radi brzo i traljavo, i da se samo programira da bi se reklo, eto i mi to imamo. probat cu se sjetit par primjera, recimo sta se ticu hardwarea. to mi prvo pada na pamet.

Yamaha YMF794XG zvucna kartica : niti jedan besplatni sound server ne omogucava iskoristavanje hardwerskog wavetablea, sto ovu karticu zapravo i dijeli od recimo c-media kartica od 15 eura. na svim sajtovima pise WORKS!, a midi je emuliran preko raznih softverskih sranja tipa timidity. specifikacije ovog cipa su otvorene, jer je yamaha napustila ovakav tip cipove prije par godina. ne, bitno je da imam podrsku za OPL-3, gravis ultrasound i razna arhaicna sranja, a da novije stvari koje se MOGU dobro odratiti nisu, usturb kvaliteta/kvantiteta.

Pocket PC standard : procedura instalacije je ubitacna, s tim da na FreeBSD-u, je to rjeseno sa dvije komande iz ports stabla. i tada, samo dobijete pristup fileovima, ko da ustekate usb flash disk. sinkhonizacijski protokoli ActiveSync-a su otvoreni. ximian evolution ima dobru podrsku za outlook standarde. nevidim razlog da se ne napravi nekakva, barem bazicna sinkhronizacija podataka na relaciji pocket pc - evolution. ne, bitnije je da podrzimo jednu funkciju ovog uredjaja, pa idemo na drugi projekt.

alati za obradu zvuka / sekvenceri: moguce je recimo VST/VSTi pluginove vrtiti preko winea, i dodatnog malog modula, na *nixima. davno je to odbaceno naspram nekog open plugin interfacea, jer, naravno, VST/VSTi je proprietary, a ovo je GPL. svi MIDI sekvenceri su s*****. ako taj kompetan comunity ne moze napraviti nesto blizu kvalitete nekog cubase-a od prije 4-5 godina, onda stvarno...nego svi imaju svoju ideju kako to treba bit, ne jebu standarde, i nema veze sta su velike firme ulozile tonu para u research GUI-a, featurea i ostalih stvari. necemo to uzet, tj iskopirat od njih, potpuno legalno, jer - "fight the power!".

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..11.03.2006. u 00:42 - pre 219 meseci
Sto se zvuka tice, potpuno si u pravu. te arhaicne ISA kartice su za kompjutere starije od 1999. A tako je i sa videom, necemo proprietary binarne (i kvalitetne) drajvere, vec pisemo od nule, samo da bude GNjU BTW nemam nista protiv pisanja drajvera iznova, ali mi se cini da ne postoje prioriteti, tj. da mnogo sta drugog treba iskodirati pre nego se sedne za pisanje drajvera koga vec ima.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 11.03.2006. u 01:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..11.03.2006. u 14:54 - pre 219 meseci
ma da, bitno da je sve GNU. nema prioriteta, nema standarda. svi rade kako ih volja, a to se zove - kupusara.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..11.03.2006. u 20:08 - pre 219 meseci
Vreme je da povučete vodu iza sebe.
 
Odgovor na temu

offman

Član broj: 23382
Poruke: 8
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..11.03.2006. u 22:14 - pre 219 meseci
Windows vadi nešto dobrog softvera napravljenog za njega i ništa drugo. Linux je zakon.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 01:31 - pre 219 meseci
a po cemu to, molim te, je linux zakon?

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

offman

Član broj: 23382
Poruke: 8
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 11:50 - pre 219 meseci
Koristim ga i kuci i na poslu, i zadovoljan sam sa njim jer mi dobro radi posao. Uz malo podesavanja sasvim je friendly-user OS.
Jedino zbog cega jos drzim Win su Macromedijini alati Dreamweaver i Flash i Corel, ali ce se i na tom polju nesto poboljsati za koju godinu. GIMP je sasvim dobra alternativa Photoshopu.
Posto u mom slucaju on radi posao plus sto je besplatan, onda je zakon. Jednostavno.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 12:10 - pre 219 meseci
it works for me.. it's the best for me.. it dooes what i need how and when i need it.. do whatever you want.. use whatever you want.. fsck you.. i'm gonna use linux

ne znam odakle toliko svadje oko toga
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 12:37 - pre 219 meseci
@offman

To sto je GIMP dobar nema veze sa Linuxom, jer radi i na Win, i na Mac i na FreeBSD... Molim te, zasto je onda linux zakon, to da objasnis...

@mulaz

Vidi moj potpis. To je tvoj razlog i to zato sto je linux najgori UNIX koji postoji, sve, *BSD, Solaris, sve je bolje, samo trebas odbaciti dogme i probati nesto drugo sem sto prve po redu distribucije Linuxa.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 13:21 - pre 219 meseci
Citat:
sve je bolje

Da, jedino ti treba "neki drugaciji modem" ili nesto slicno. Solaris je tek od nedavno besplatan, nije se ni mogao koristiti. Iskreno, zabole me uvo za Linux ili *BSD ili ovo ili ono - ako je besplatno i radi posao, onda izaberem najbolje od toga i to koristim. Linux ce mi postati "najgori" kad mi na raspolaganju bude nesto bolje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 15:31 - pre 219 meseci
@tdjokic

O tome se radi, znaci? More zbudzite taj krs koji imate pa na DSL ili kabl. BTW ako vam modem ne radi na *BSD i Solarisu znaci da je softverski (i nemojte da mi pricate da ne moze da se nadje hardverski RS232 kad se jos proizvode http://www.sweex.com/content.asp?pcID=113 pa skrol dole i pogledajte EXTERNAL 56K SERIAL MODEM taj je 100% hardverski, i da, ja sam ga kupio u Leskovcu, a vi ne mozete u Bg, da ovo dodje ko StarWars samo laserske puske da fale )
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 15:37 - pre 219 meseci
Citat:
Jedino zbog cega jos drzim Win su Macromedijini alati Dreamweaver i Flash i Corel, ali ce se i na tom polju nesto poboljsati za koju godinu. GIMP je sasvim dobra alternativa Photoshopu.
Posto u mom slucaju on radi posao plus sto je besplatan, onda je zakon. Jednostavno


Linux je zakon i radi posao, ali treba ti i Windows...

[Ovu poruku je menjao degojs dana 12.03.2006. u 16:40 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

offman

Član broj: 23382
Poruke: 8
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 18:38 - pre 219 meseci
...ali to nije kvalitet Microsofta već Macromedie, Adobea, Corela, .... Sve to možeš koristiti i na macOS.
Posmatrajući goli OS bez podrške, u prednosti je jedan npr. SuSE u odnosu na Windows, zbog same količine programa koja dođe uz taj operativni sistem. Po jednostavnosti korišćenja su skoro jednaki za običnog korisnika.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 19:07 - pre 219 meseci
Postmatrajuci goli OS bez..

Pa necemo da posmatramo goli OS bez ostalog. Zasto bi? Svasta.

Osim Linux-hak3r4, ostali ljudi i koriste te aplikacije a ne sam OS. Sta ima toliko interesantno cackati po samom sistemu. Nista, osim ako nisi nalozeni korisnik kupusare, pa je nesto posebno po ceo boziji dan namestati ovaj i onaj konfiguracioni fajl.

Sve kao jednako, sve kao Linux jos i bolji, samo ti i dalje moras da imas Windows pored kupusare.


Pazi ovu glupost:

Citat:
Posmatrajući goli OS bez podrške, u prednosti je jedan npr. SuSE u odnosu na Windows, zbog same količine programa koja dođe uz taj operativni sistem.


Dakle, ako na Windowsu imaju programi kompanija Adobe i Macromedia, onda ti kazes "A, ne, to nije Microsoft. To se ne broji." Ali ako SuSE Linux dolazi sa OpenOffice, onda se to broji :-)

Kao ne moze OpenOffice da se skine za Windows.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 12.03.2006. u 20:08 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 19:10 - pre 219 meseci
Citat:
Po jednostavnosti korišćenja su skoro jednaki za običnog korisnika.


Kako bre isto? Ajde provedi me kroz postupak instaliranja i pokretanja npr. Need For Speed na kupusari? Ja cu da ti pokazem kako to ide na Windowsu.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 12.03.2006. u 20:11 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Dell o Linuxu: samo sto nije..12.03.2006. u 19:41 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Kako bre isto? Ajde provedi me kroz postupak instaliranja i pokretanja npr. Need For Speed na kupusari? Ja cu da ti pokazem kako to ide na Windowsu.


A onda kazhe:

Citat:
Need for Speed Underground 2 will need the following PC system requirements.

CPU: Pentium III 933 MHz or higher
RAM: 128 MB or higher, 256 MB or higher for XP
OS: Windows 98/ME/2000/XP
HD-space: at least 1000 MB
Graphics Card: 32 MB or higher, DirectX 9.0


A shto ne bi uzeo npr Quake4, neshto shto je podrzhano i na linuxu? A potreban je i zahtevniji hardver:

Citat:
- GNU/Linux system
- Pentium(r) 4 2.0 GHz or Athlon(tm) XP 2000+ processor
- 512MB RAM
- Kernel 2.4, 2.6 is recommended
- glibc >= 2.2.4

3D acceleration ( not required for dedicated server ):
- SDL >= 1.2
- latest OpenGL drivers, correctly configured
- ATI(r) Radeon(r) 9700
- ATI Radeon 9800
- ATI Radeon X300 series
- ATI Radeon X550 series
- ATI Radeon X600 series
- ATI Radeon X700 series
- ATI Radeon X800 series
- ATI Radeon X850 series
- Nvidia(r) GeForce(TM) 3/Ti series
- Nvidia GeForce 4/Ti series
- Nvidia GeForce FX series
- Nvidia GeForce 6 series
- Nvidia GeForce 7 series

Audio ( not required for dedicated server ):
- sound card with OSS or Alsa support, stereo and surround sound are supported wth both APIss
Alsa >= 1.0.6 is required for alsa sound backend

Multiplayer:

- Internet (TCP/IP) and LAN (TCP/IP) play supported
- Internet play requires broadband connection


Jok, lakshe je baciti flame nego biti realan.

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 12.03.2006. u 20:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Dell o Linuxu: samo sto nije..

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20751 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.