Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899516 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2016. u 02:50 - pre 92 meseci
Evo i ja da podelim utiske iz Beograda. Pitanja su bila sasvim uobičajena, odakle sam doputovao, čime sam došao, u koliko sati sam stigao u Bg., šta sam po zanimanju, sa kim sam učio jezik i koliko dugo, koliko puta nedeljno sam imao časove, šta sam doneo od dokumntacije (kratka potpinja),, Szuper Szuper, ajmo potpisivanje. Otišla da ubaci u kompjuter podatke, usledila su još neka pitanja tipa, kad imam povratni autobus, šta ću raditi ako dobijem državljanstvo, koje mi je omiljeno jelo, onda se još jedan gospodin sa bradom ubacio sa još kojim pitanjem iz biografije. Da li sam bio u Magy.on, gde sam bio u inostr., lupanje pečata, još neki potpis, minden jot, viszlat… Veoma prijatno osoblje i jako dobro obostrano raspoloženje.

[Ovu poruku je menjao _ivanel dana 06.10.2016. u 04:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao _ivanel dana 06.10.2016. u 04:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

veljapo

Član broj: 325856
Poruke: 38
89.216.28.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2016. u 08:07 - pre 92 meseci
Citat:
losmia:
Citat:
veljapo:
Evo kratkog info-a da današnje predaje u BG:
Pitanja su zaista najosnovnija moguća ; Kako se zovete, odakle ste, zašto ste došli, zašto želite državljanstvo, itd. Osoblje je uglavnom bili ljubazno, ispitivala su me dva čoveka, jedan sa bradom koji odlično govori srpski ali je malo bio prenervozan i drugi stariji (mislim da je to bio konzul) koji je bio izuzetno ljubazan. Malo sam se pogubio u raspravi sa ovim službenikom oko adatlapa jer nisam razumeo sta traži od mene da popunim, ali rekli su mi da dobro govorim jezik da se vidi da učim, samo da malo popravim akcenat. Osim te male zabune oko adatlapa govorio sam tečno, bez prekida, sve sam razumeo. Na kraju su mi uzeli sva dokumenta. E sad htedoh da pitam da li kada uzmu dokumenta u BG, da li je to dobar znak (pročitao sam da u BG odmah vraćaju kada nisu zadovoljni, dok kada sam bio u SU uzeli su mi dokumenta ali su mi odmah rekli da nisam prošao)?

Baš sam danas bio u Madjarskoj kancelariji u Novom Sadu i postavio isto pitanje sluzbenici jer sam i ja sam dva puta prošao kroz istu situaciju. Dobio sam odgovor da je praksa da svima uzimaju dokumenta ali da konzul napiše komentar o vašem znanju jezika, tj. da je to presudno za Budimpeštu. Kako mi je rekla "neznači da ste pozitivno prošli intervju ako su vam dokumetna uzeta".


To je zvanična informacija. Naravno da oni kao službenici jedne ozbiljne države nikada neće reći: 'To je to, čim su uzeli dokumenta ne morate da brinete...'. Mora da se formalno ispoštuje zakonska procedura. I nije tačno da svima uzmu dokumenta. Dosta ljudi je pisalo o tome da su im odmah rekli da nisu još spremni i da dođu za par meseci, bez uzimanja dokumenata. U SU (skoro) svima uzimaju dokumenta, ali ti odmah kažu da li si možeš da se nadaš ili ne. Mene je zanimalo ono što je, čini mi se postala praksa, u poslednjih godinu-dve u BG, da čim uzmu dokumenta da je to pozitivan znak. Nisam naišao da je neko napisao da su u poslednje vreme uzeli nekome dokumenta, da je konzul bio zadovoljan sa znanjem jezika, a da je posle odbijen.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2016. u 13:53 - pre 92 meseci
Ovom prilikom u BG-u su ispred mene dvoje vratili i rekli im da nastave sa učenjem i ponovo zakažu, a mene i jednu devojku pustili
 
Odgovor na temu

veljapo

Član broj: 325856
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.10.2016. u 21:33 - pre 91 meseci
O tome pričam. Ne tešim sebe, ali mislim da kome prime dokumenta u BG da je to to.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2016. u 07:43 - pre 91 meseci
Pa nije baš to to,
mislim blizu je, ali nije gotovo,
postoji, za neke, i razgovor sa konzulom pola sata pre zakletve, pa ako on da zeleno svetlo, onda je to to,
lično iskustvo.
 
Odgovor na temu

Everest111
freelance
freelance

Član broj: 335008
Poruke: 6
89.216.106.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2016. u 10:47 - pre 91 meseci
Moje iskustvo sa polaganja u Bg-u: Sasvim standardna pitanja, iako je veliki problem ukoliko ne cujete dobro pitanje (nisam imala tremu nikakvu, to nije bio problem) vec samo pitanje jer jako brzo idu pitanja i naravno nisu povezana, recimo ide odakle ste stigli pa odmah prelazi na detalje za hobi jer je to procitala u biografiji. Zena je bila sasvim prijatna ali kao sto sam rekla, ni nalik drugim sluzbenicama koje jasno i glasno izgovaraju reci, pricala je dosta brzo, nikako u korist nas ispitanika, pa ko skonta skontao je. Kao sto sam rekla, standardna pitanja, u tome nije problem, vec u njoj. Ocekivala sam konzula ali nazalost on nije bio, no dobro takve sam srece odnosno nesrece bila. Nisam skontala jedno pitanja pri kraju i tu se vec zaustavila i donela odluku da nije dovoljno. Na ostala pitanja sam dobro odgovorila ali sam morala da je pitam da li sam dobro razumela pitanje s obzirom da je poprilicno tiha i nejasno izgovara reci, za mene koja nisam rodjena madjarica vec ucim. Opet naglasavam, nisu teska pitanja, sve se vrti oko cime se bavite, kako ste stigli, godine, ucenje madjarskog itd. Nista specijalno. Ali dosta zbunjujuce. Naknadno sam pokusala da joj dokazem da ipak znam da pricam madjarski i krenula da joj objasnjavam kako ucim, s kim i na koji nacin, te da cesto idem u Budimpestu i pokusavam da se unapredim na razne nacine, da je vojvodjanski madjarski sasvim druga stvar od madjarskog u budimpesti pa je i to dodatni razlog sto je teze ovde nauciti taj jezik, i lepo smo se ispricale oko toga, nisam imala nikakve greske tu, ali ona je vec donela odluku baziranu na prethodnom nerazumevanju pitanja ili samo sporijoj reakciji, i to je bilo to. Nije mi uzela papire i rekla je da svaki dan pricam madjarski kako bih prosla sledeci put (jer to je tako lako, pricati svaki dan madjarski). To je to, nadam se da vam je pomoglo.
 
Odgovor na temu

sasa90

Član broj: 324949
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2016. u 15:30 - pre 91 meseci
Jel podizao neko pasos u Segedinu, u Jarasi Hivatal (Rakoci ter 1) da opise koja je procedura i gde se to otprilike nalazi. Köszönöm!
 
Odgovor na temu

veljapo

Član broj: 325856
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2016. u 22:10 - pre 91 meseci
Citat:
kamicak:
Pa nije baš to to,
mislim blizu je, ali nije gotovo,
postoji, za neke, i razgovor sa konzulom pola sata pre zakletve, pa ako on da zeleno svetlo, onda je to to,
lično iskustvo.


Naravno, mislio sam da kada prime dokumenta, da onda gotovo sigurno stiže poziv na zakletvu.
 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2016. u 22:42 - pre 91 meseci
Citat:
veljapo:
O tome pričam. Ne tešim sebe, ali mislim da kome prime dokumenta u BG da je to to.


Postoji i mogućnost da budeš pozvan na dodatni razgovor. Proveravaj redovno e-mail, jer tim putem šalju eventualni poziv na dodatni razgovor.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2016. u 01:54 - pre 91 meseci
Kada bih sada mogao da biram, uz pozitivan odgovor bih ovog momenta potpisao dodatni razgovor sa konzulom, to me ne plaši. Veći mi je problem odbijenica, ponovno zakazivanje i čekanje termina jovo nanovo
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2016. u 07:38 - pre 91 meseci
Citat:
veljapo:
Citat:
kamicak:
Pa nije baš to to,
mislim blizu je, ali nije gotovo,
postoji, za neke, i razgovor sa konzulom pola sata pre zakletve, pa ako on da zeleno svetlo, onda je to to,
lično iskustvo.


Naravno, mislio sam da kada prime dokumenta, da onda gotovo sigurno stiže poziv na zakletvu.


Da, poziv na zakletvu, sigurno, jedino možda sa pozivom dođe i mali razgovor sa konzulom,
ali onaj ko se snašao na predaji papira, taj neće imati problem da malo proćaska sa konzulom, kao sa nekim drugarom kojeg dugo nisi video, pa mu malo ispričaš o sebi, šta radiš, čime se baviš i tako to, kao na predaji papira, samo skraćena verzija.
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2016. u 12:18 - pre 91 meseci
Citat:
sasa90:
Jel podizao neko pasos u Segedinu, u Jarasi Hivatal (Rakoci ter 1) da opise koja je procedura i gde se to otprilike nalazi. Köszönöm!

Ja sam tamo podizala lk ali mislim da je za pasos slicno. Zgrada je blizu centra. Ako idete kolima najbolje je da se parkirate u arkadu jer je besplatno I odatle moze pesaka. Sto se procedure tice kad udjes u zgradu ides pravo napred do sluzbenika koji stoji kod aparata za izdavanje brojeva. Kazes zasto si dosao I on ti da broj I kaze ti da ides gore na sprat. Na monitoru se vrte ti br. I to uglavnom na dva saltera, bar je tako za lk. E sad kad sednes kod sluzbenice kazes zasto si dosao, das joj onaj papir koji si dobio na predaji dokumenata I ona ti da sosku u koverti I kaze ti da proveris podatke. Mislim da je to to. Tj.da je sto se.uzimanja pasosa tice isto ko u Budimpesti. Samo predpostavljam posto sam ja tamo isla po lk. Ako nekoga zanima mogu da opisem kako je to izgledalo
 
Odgovor na temu

sasa90

Član broj: 324949
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2016. u 21:46 - pre 91 meseci
nevena14, hvala ti puno na odgovoru! jos samo jednu stvar da te pitam u vezi sa LK, posto nisam podneo zahtev zajedno sa pasosem. :(

da li se izdavanje nove LK naplacuje i sta je potrebno od dokumenata?
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.adsl.verat.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2016. u 22:58 - pre 91 meseci
Citat:
sasa90: nevena14, hvala ti puno na odgovoru! jos samo jednu stvar da te pitam u vezi sa LK, posto nisam podneo zahtev zajedno sa pasosem. :(

da li se izdavanje nove LK naplacuje i sta je potrebno od dokumenata?


Sasa,

Ja sam kao i ti.
Predao zahtev samo za pasos, (u Tesco). Posle 7 dana sam otisao po pasos (u tu glavnu zgradu, bila je sreda (a i utorkom i petkom) rade do 20h, a ja sam bio tamo u 19h i zavrsio preuzimanje za 10 min) i u trenucima dok sam silazio niz stepenice, u tom momentu sam doneo odluku da opet odem do automata za brojeve i da uzmem broj za LK. To sam i uradio, uzeo broj i opet se vratio gore da predam zahtev za LK, sa potpuno istim onim dokumentima kao za pasos, i plus madjarski pasos naravno (ukoliko ga zatraze, pokazes im), NISTA se ne placa, konverzacija ista ona kao pri predaji za utlevel, mene su npr. ponovo slikali i uzimali otiske, nista strasno, ako smatras da ce ti trebati Lk, slobodno podnesi zahtev. Dobices na kraju jednu kovertu sa karticom (na kojoj se ogrebe zastitni sloj-to odradis kod kuce- i tu se nalazi pin kod). Tu karticu poneses kad budes preuzimao LK. Takodje poneses i papir koji dobijes prilikom predaje zahteva za LK, kao sto si dobio i za pasos. Meni je LK bila gotova posle 3 radna dana !!. Inace vazi 6 godina. Pri preuzimanju LK ces imati jednu malu proceduru, da aktiviras LK (sluzbenik-ca ce ti objasnjavati u nekoliko recenica zasto je potrebno da se aktivira, itd, itd, i pitacete jel zelis da aktiviras, itd...), ti uneses prvo taj pin kod sa kartice, a potom uneses novi pin (meni su rekli da ga prvo napisem na onom papiru koji se dobije na kraju nakon predaje zahteva). Novi Pin da bude sestocifreni broj. I onda ga uneses jos jednom, ponovis ga znaci, i to je to.
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2016. u 09:30 - pre 91 meseci
Sad se nesto zbunih.Jel moze odjednom da se preda i za pasos i za lk u Segedinu?Ili moram prvo pasos,pa tek onda lk?
 
Odgovor na temu

sasa90

Član broj: 324949
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2016. u 14:15 - pre 91 meseci
Hvala jos jednom svima na odgovorima i podrsci!
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.10.2016. u 16:02 - pre 91 meseci
Moze I odjednom, ali lk nije moguce dobiti po ubrzanoj proceduri. Ja sam prosla sve isto kao brazilac jedino sto nisam kuci otvarala tu kovertu sa kodovima I meni npr nije trazila da pisem broj na papir a sestri jeste. Rekla mi je da smislim neki sestocifreni br. tipa datum rodjenja I da je bitno da zapamtim broj jer je zeznuto ako se izgubi. Vadjenje karte je besplatno I sluzbenik kaze da bide gotova za oko 7 dana ali imate godinu dana da je pokupite. Ja sam po moju dosla posle mesec I niko me nije pitao sta sam.cekala do sad.
Moja topla preporuka je da svi koji planiraju odlazak u nemacku I austriju uzmu lk jer u tim zemljama ne dobijate nikakvu karticu kad prijavite boravak, a licni dokument v.treba za sve od prijave interneta do otvaranja racuna u banci.

[Ovu poruku je menjao nevena14 dana 11.10.2016. u 14:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.10.2016. u 17:42 - pre 91 meseci
hvala puno
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.static.upcbusiness.at.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.10.2016. u 22:17 - pre 91 meseci
Pozdrav ljudi, izvinjavam se što je moje pitanje malo van teme. Da li je neko vadio mađarsku vozačku dozvolu? Naime imam mađarski pasoš, u Beču sam i razmišljam da izvadim mađarsku lk da bih mogla da izvadim vozačku dozvolu. Ovde u Beču prevođenje srpske vozačke dozvole košta oko 500 evra pa računam da bi mi bilo povoljnije da uzmem mađarsku.

Hvala i srećno svima!
 
Odgovor na temu

laki ko dulitl
novi sad

Član broj: 334923
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.10.2016. u 18:00 - pre 91 meseci
Bila juče u Segedinu,predala ze pasoše i lk, nije bilo gužve, službenica bila jako fina i sve je bilo brzo gotovo!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899516 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.