Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898894 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2016. u 09:51 - pre 91 meseci
Citat:
dekilist: Hvala .predali 14.10. 3 pasosa i za licnu kartu


Za podizanje 3 pasosa dovoljan ti je jedan broj, to znam sigurno, iz iskustva !

A posto imas i LK, predlazem da uradis ovako (moje misljenje):

Uzmes 2 broja.

Jedan za pasos, pa ces preuzeti sva 3 kod iste sluzbenice odjednom.
Drugi za LK.

I koji broj pre izadje na ekran na taj salter odes i odmah pokazes oba broja i kazes-pitas "ako mogu odmah da se preuzmu oba dokumenta"
 
Odgovor na temu

Hana021
Novi Sad, Srbija

Član broj: 332639
Poruke: 7
*.navigator.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2016. u 10:22 - pre 91 meseci
Pozdrav svima,

želim ukratko da vas izvestim kako je bilo juče na predaji dokumenata u Beogradu. Mi smo iz Novog Sada, a muž je zvao da zakaže u maju.
Učio je mažarski oko 6 meseci(sa predznanjem iz detinjstva, jer je iz Temerina). Predavali smo za njega i za dvoje maloletne dece, a ja sam išla sa njim da potpišem papire za decu.

Dočekao nas je jedan veoma fin gospodin, koji je pričao sa mužem vrlo opušteno i ne strogo ispitivački. Pitanja su bila vezana za informacije iz biografije: malo oko posla (ćime se bavi...pošto je audio-video montažer, ispostavilo se da i on montira iz hobija, što je bilo simpatično), i malo u vezi dece (da li postoje mađarski vrtići u NS, da li nam deca idu u mađarski vrtić, da li ja i deca pričamo mađarski)....uglavnom je to bilo to. Mužu je bilo žao što nije imao prilike da zasija na mađarskom, jer se zaista trudio i naučio puno.
Međutim, ceo ugođaj nam je pokvario kada je ušao "loš policajac", jedno vrlo neprijatno stvorenje, i rekla bih nekulturno koji je pregledao dokumenta. Izbrecao se na muža, jer u prevodu dokumenata pišu izvorna imena na srpskom npr. Đ a ne DJ. Takođe su nam rekao da nikada nisu imali slučaj da je predak iz mesta Dvor na Uni (HR), gde je bila sama granica Austrougarske. Mi smo to naravno proveravali ranije na više mesta i svuda smo dobili potvrdan odgovor, što je moj muž i rekao.

U glavnom, uzeli su nam dokumenta (utisak nam je da što se tiče jezika bilo sve ok) i rekli da će morati da provere u vezi mesta gde je rođen suprugov deda i da očekujemo obaveštenje u martu-aprilu.
Sada nam je ostalo samo da čekamo i da se nadamo pozitivnom odgovoru.

Da li je neko možda imao sličan slučaj? I u slučaju ako se dobije odbijenica, da li piše razlog? MIslim, da li navode ako dokumenta nisu u redu i šta je problem?
Razmišljam, ako slučajno ne priznaju Dvor na Uni kao Austrougarsku, da li će to napisati, jer ako je to razlog odbijanja, znači da više ne pokušavamo. Opet, ako slučajno jezički nije zadovoljio kriterijum, da zna da može ponovo da proba.


Puno pozdrava i sreće svima!

Hana

 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.static.upcbusiness.at.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2016. u 11:38 - pre 91 meseci
Citat:
Cat23:
Citat:
Petar Kralj:
Citat:
pixie:
Pozdrav ljudi, izvinjavam se što je moje pitanje malo van teme. Da li je neko vadio mađarsku vozačku dozvolu? Naime imam mađarski pasoš, u Beču sam i razmišljam da izvadim mađarsku lk da bih mogla da izvadim vozačku dozvolu. Ovde u Beču prevođenje srpske vozačke dozvole košta oko 500 evra pa računam da bi mi bilo povoljnije da uzmem mađarsku.

Hvala i srećno svima!


Od 1.januara 2017. se nece polagati prakticni ispit za zamenu srpske vozacke, vec ce se priznavati kao dosad bosanska. Prepis ce kostati oko 100 evra (lekarski pregled + austrijska dozvola).




Pozdrav!
Odakle ti ova informacija?
Gde se to zvanicno moze proveriti?



Menja se Zakon o vozackim dozvolama i neke od izmena ukljucuju priznavanje srpske vozacke tj.zamenu za austrijsku bez polaganja ispita.

https://www.help.gv.at/Portal....t&p.contentid=10007.212813
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2016. u 15:39 - pre 91 meseci
I ja sam imala sličnu situaciju.Isto je i konzul mene počeo da smara kao koje je to mesto,gde se nalazi,da li sam sigurna da je bilo u ugarskom delu.Kada sam mu sve obrazložila da sam zvala mađarsku ambasadu u Hrvatskoj on je onda rekao nesto u stilu'' poslaćemo za Budimpeštu pa će oni proveriti''.Naravno sve vreme je ulje na vatru dolivao taj neprijatni pomoćnik. mislim da njegov posao nije da proverava teritorijalnu pripadnost mesta rođenja naših predaka već mu je cilj da te malo izvoza sa pitanjima,zbuni,da vidi da li si u stanju da obasniš.
 
Odgovor na temu

Cat23
Subotica,Srbija

Član broj: 326718
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2016. u 19:43 - pre 91 meseci
@Petar Kralj
Hvala puno na toj zaista vrednoj informaciji.
Puno pozdrava i jos jednom veliko Hvala
 
Odgovor na temu

Bole85
Bec

Član broj: 335200
Poruke: 5
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2016. u 21:26 - pre 91 meseci
Dobro vece, jel mozete mi reci sta vi navodite zasto trazite drzavljanstvo? Kad ste na razgovoru u ambasadi?
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2016. u 22:34 - pre 91 meseci
Ako si Mađar odgovor je očigledan.

Ako nisi onda imaš 2 opcije iskrenog odgovora: '' Želela bih da živim i radim u evropskoj uniji''
'' Želela bih da putujem bez viza''
 
Odgovor na temu

laki ko dulitl
novi sad

Član broj: 334923
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2016. u 22:49 - pre 91 meseci
Dragi drugari,
ja danas podigoh gotove pasoše i time završavam proces koji je počeo pre više od godinu dana!

U proleće prošle godine sam rešila da ću da počnem da učim mađarski, i učila sam najpre sama ali to nije dalo zadovoljavajuće rezultate.
U decembru sam se upisala u školu.Sama- individualni časovi.
U januaru položila A1.
U martu A2.
U aprilu zvala da zakažem u Suboticu, žena htela odmah sledece nedelje da zakaže - ja zamolila 10.maj.
10. maja predala papire- službenik je zvao neku ženu da me ispita (ni danas ne znam koga je zvao) - jedva nekako prođoh, na jedvite jade!Mislim da samo zato što mi je tata bio Mađar.
U maju nakon toga položila B1.
U septembru došao poziv za zakletvu - 15.septembar.Opet muka da prođem - došao konzul da pričamo, onda posle doveo i pomoćnika.Ja sam dosta napredovala od maja i nekako sam se iskobeljala.
U oktobru gotovi pasoši.
Sledeće nedelje još da položim B2.
Hvatam jeftin let i - odoh!

Minden jót!
 
Odgovor na temu

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2016. u 10:16 - pre 91 meseci
Odlican post. laki ko dulitl Ja sam se i nasmejala :). Svaka cast i na hrabrosti za Suboticu samo posle A2. Ipak vokabular koji je potreban za taj razgovor nije bas onaj iz lekcija. Cestitke i tebi i svima i Minden jót :)
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2016. u 16:29 - pre 91 meseci
Zasto osipate toliku paljbu po Adamu? Sta li mu se desilo u poslednje vreme? Prosle godine su I on I konzul bili za svaku pohvalu
 
Odgovor na temu

Hana021
Novi Sad, Srbija

Član broj: 332639
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2016. u 16:42 - pre 91 meseci
Ne bih bas tako osula paljbu,kao kolega.Narocito sto neprijatnih situacija ima svuda,nije vezano za nacionalnost.Da ne kazem da u Srbiji ima svakakvih,mnooogo gorih.Ne znam sta se desilo doticnom gospodinu,mozda mu nije bio dan,ali konzul me je bas impresioriao,gospodin covek.U svakom slucaju,jako lepo od njih sto su nam ponudili opciju drzavljanstva,mogu samo da se zahvalim.
A madjara poznajem bas mnogo i zaista imam dragih prijatelja medju njima,koje cenim i volim.
Tako da,ne sudis o celij naciji iz iskustva sa jednim covekom.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2016. u 19:54 - pre 91 meseci
skoro sam predavao i pored službenice je bio prisutan i taj čovek sa bradom, uzeo dokumenta i pitao: kako se zove to mesto na srpskom (Nova Crnja/Banat), još nešto iz biografije, jako korektan i šaljiv. Kasnije mu zazvonio telefon a za to vreme ja i službenica privedemo priču kraju i minden jot viszlat
 
Odgovor na temu

Bole85
Bec

Član broj: 335200
Poruke: 5
*.dsl.sil.at.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2016. u 09:57 - pre 91 meseci
Citat:
miabecon:
Ako si Mađar odgovor je očigledan.

Ako nisi onda imaš 2 opcije iskrenog odgovora: '' Želela bih da živim i radim u evropskoj uniji''
'' Želela bih da putujem bez viza''


Hvala na odgovoru.
Jel ste sigurni da nece tu praviti probleme u bg ili su ako to kazem? Jer je meni konzul u Becu rekao kada sam rekla da bi mogla lakse studirati, sta hocu i sa srb pasosem mogu da studiram i da oni nisi socialna ustanova
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2016. u 17:05 - pre 91 meseci
Ja sam u Beogradu tako odgovorila konzulu.Reagovao je najnormalnije na iskren odgovor.Nije on od juče pa da mu prosipam neku nerealnu priču.Inače da se nadovežem na prethodne postove,konzul je zaista jedno divno,prijatno stvorenje.Na njega se nisu ni odnosile kritike.A i pomoćnik ti realno ne može smestiti jer se ništa i ne pita.
 
Odgovor na temu

bane can
Zemun

Član broj: 329504
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2016. u 07:20 - pre 91 meseci
Pozdrav
Prvih dana novembra idem u Segedin tacnije u Tesco da predam papire za pasos.Imam original potvrdu drzavljanstva,kartice i nase pasose,mene zanima da li jos nesto treba od dokumenata.Predajem za 3 pasosa,da li to znaci da treba uzeti tri broja na ulazu u kancelariju?
 
Odgovor na temu

laki ko dulitl
novi sad

Član broj: 334923
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2016. u 17:15 - pre 91 meseci
Treba uzeti tri broja i trebaju ti izvodi iz MKR za sva tri lica, prevedeni.
 
Odgovor na temu

bane can
Zemun

Član broj: 329504
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.10.2016. u 10:25 - pre 91 meseci
Hvala ti za odgovor. Samo mi je mlo frka od njihovih sluzbenika,da ne bude sta ...?kao... vi neznate jezik dobro...bla bla...

 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.229.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.10.2016. u 11:09 - pre 91 meseci
Tri broja, bez obzira da li je u pitanju dete ili roditelj?
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
193.203.27.*



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.10.2016. u 12:57 - pre 91 meseci
Nema sta da ti bude frka. Oni rade svoj posao I moras bas biti baksuz da naletis na nekoga ko je resio.da se izivljava. Opusti se. Svi koji dovde dodju vec imju neko znanje madjarskog
 
Odgovor na temu

kunasta

Član broj: 329455
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.10.2016. u 19:35 - pre 91 meseci
Citat:
laki ko dulitl: Treba uzeti tri broja i trebaju ti izvodi iz MKR za sva tri lica, prevedeni.


Prevedeni izvodi iz MKR samo za decu koliko ja znam? Ja se spremam za dan, dva da idem da predam zahtev za moj pasos i lk i za pasos za decu, pa si me sad zbunio/la.
Znaci nosim: lakcim kartice, srpske pasose, honositasi okirat i prevedene izvode iz MKR za decu samo, ugye? Jel treba da fotokopiram neki od dokumenata (pasos, okirat...)?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898894 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.