Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898013 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laki ko dulitl
novi sad

Član broj: 334923
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.10.2016. u 18:06 - pre 91 meseci
pixie- mislim da ti za mađ.dozvolu treba adresa u Mađarskoj.
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.static.upcbusiness.at.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.10.2016. u 18:12 - pre 91 meseci
Hvala Laki, imala sam sad vremena da prelistam temu pa sam videla i to i napomenu da ne mogu dozvolu vaditi nakon naseljavanja u Austriji...znači ta opcija otpada.
 
Odgovor na temu

dekilist
u niskom startu za beg
Teško je ovde
Beograd, SRB

Član broj: 326543
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.10.2016. u 20:13 - pre 91 meseci
Dragi saborci.
I od mene mali sažetak ovog putešejstvija.
Ravno 12 meseci od odlaska na razgovor u kozulatu , tri člana moje porodice će imati pasoše u rukama.
POtvrđujem sve prethodno navedeno za predaju zahteva u Segedinu.
Tesco u RAKOCSI KRT.
Veliki parking sa dosta mesta
Skroz levi ulaz u TESCO
Skretanje u levo pa u desno.
Kancelarije KORMANYABLAK su nasuprot ulaza u toalet , a sa jedne strane se graniče sa restoranskim delom sa stolovima (brza hrana je u pitanju). Restoranski deo podseća na Mc DNLDS u Delta City u Beogradu
Na ulasku u kancelarijski prostor sa leve strane se nalazi automat gde preuzimate karticu sa brojem ( koliko dokumenata - toliko brojeva) . U slučaju da predajete za 1 pasoš i 1 ličnu kartu morate imati 2 broja . (na tač skrinu je sve lepo i čitko obeleženo)
Sačekate da se pojavi vaš broj na monitoru , odete na radno mesto službenika ( namerno ne kažem šalter , jer to i neje , barem ne u onom smislu na koji smo mi navikli)
E sada iznenađenje:
umesto namrgođenih lica dočeka vas , za promenu , nasmejana službenica , koja vas upita za razlog vašeg dolaska .
Kad bude videla da vam jezik i nije jača strana , izaći će u susret da vam, što sporijom pričom + mimikom i ostalim radnjama, objasni sve stvari koje se tiču procedure, plaćanja , vremena izdavanja pasoša.
Popunjavanje formulara, slikanje i otisci ( levi i desni kažiprst se postavljaju ravno na skener) , još malo formulara , potpisivanje zahteva
I to je to

P.S. nakon 3 radna dana dobili smo e-mail obaveštenja

Tisztelt Ügyfelünk!

A KEKKH ezúton értesíti Önt, hogy a xxxxxxxxxx számú kérelem alapján kiállított útlevél a mai naptól a SZEGEDI JÁRÁSI HIVATALBAN (SZEGED) ügyfélfogadási időben átvehető.

Az okmányirodák elérhetőségéről közvetlenül itt tájékozódhat.

Üdvözlettel:

KEKKH
E-mail: [email protected]
Web: www.kekkh.gov.hu

I za vaše lakše snalaženje za plaćanje , najlagodnija je opcija VISA kartice sa mogućnošću plaćanja u inostranstvu


[Ovu poruku je menjao dekilist dana 19.10.2016. u 21:34 GMT+1]
dekilist
 
Odgovor na temu

Jovica22

Član broj: 334434
Poruke: 11



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2016. u 16:21 - pre 91 meseci
Citat:
dekilist: Dragi saborci.
I od mene mali sažetak ovog putešejstvija.
Ravno 12 meseci od odlaska na razgovor u kozulatu , tri člana moje porodice će imati pasoše u rukama.
POtvrđujem sve prethodno navedeno za predaju zahteva u Segedinu.
Tesco u RAKOCSI KRT.
Veliki parking sa dosta mesta
Skroz levi ulaz u TESCO
Skretanje u levo pa u desno.
Kancelarije KORMANYABLAK su nasuprot ulaza u toalet , a sa jedne strane se graniče sa restoranskim delom sa stolovima (brza hrana je u pitanju). Restoranski deo podseća na Mc DNLDS u Delta City u Beogradu
Na ulasku u kancelarijski prostor sa leve strane se nalazi automat gde preuzimate karticu sa brojem ( koliko dokumenata - toliko brojeva) . U slučaju da predajete za 1 pasoš i 1 ličnu kartu morate imati 2 broja . (na tač skrinu je sve lepo i čitko obeleženo)
Sačekate da se pojavi vaš broj na monitoru , odete na radno mesto službenika ( namerno ne kažem šalter , jer to i neje , barem ne u onom smislu na koji smo mi navikli)
E sada iznenađenje:
umesto namrgođenih lica dočeka vas , za promenu , nasmejana službenica , koja vas upita za razlog vašeg dolaska .
Kad bude videla da vam jezik i nije jača strana , izaći će u susret da vam, što sporijom pričom + mimikom i ostalim radnjama, objasni sve stvari koje se tiču procedure, plaćanja , vremena izdavanja pasoša.
Popunjavanje formulara, slikanje i otisci ( levi i desni kažiprst se postavljaju ravno na skener) , još malo formulara , potpisivanje zahteva
I to je to

P.S. nakon 3 radna dana dobili smo e-mail obaveštenja

Tisztelt Ügyfelünk!

A KEKKH ezúton értesíti Önt, hogy a xxxxxxxxxx számú kérelem alapján kiállított útlevél a mai naptól a SZEGEDI JÁRÁSI HIVATALBAN (SZEGED) ügyfélfogadási időben átvehető.

Az okmányirodák elérhetőségéről közvetlenül itt tájékozódhat.

Üdvözlettel:

KEKKH
E-mail: [email protected]
Web: www.kekkh.gov.hu

I za vaše lakše snalaženje za plaćanje , najlagodnija je opcija VISA kartice sa mogućnošću plaćanja u inostranstvu


[Ovu poruku je menjao dekilist dana 19.10.2016. u 21:34 GMT+1]


Cestitam ! kada si predao? I samo za pasos?
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2016. u 18:24 - pre 91 meseci
Jel moze visa debitna kartica?
Karticom se plaća kod iste službenice?
Skapirala sam da uzimam 2 broja(za pasos i licnu)ali me zanima da li prvo izadje broj npr za pasos odradm to,pa tekonda za l.k npr kod druge službenice?Ili sve zajedno od jednom?

izvini na milion pitanja
 
Odgovor na temu

Jovica22

Član broj: 334434
Poruke: 11



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2016. u 19:16 - pre 91 meseci
Citat:
miabecon: Jel moze visa debitna kartica?
Karticom se plaća kod iste službenice?
Skapirala sam da uzimam 2 broja(za pasos i licnu)ali me zanima da li prvo izadje broj npr za pasos odradm to,pa tekonda za l.k npr kod druge službenice?Ili sve zajedno od jednom?

izvini na milion pitanja


Moze, primaju master i visa kartice. kod sluzbenika se nalazi aparat za placanje karticom, pa se kod njih sve to obavlja. Mozete da pitate kada dodjete na red za npr pasos, da li mozete da zavrsite na istom mestu i lk, da ne cekate dva puta i red i slikanje. Od sluzbenika zavisi naravno da li ce vam dopustiti, ali ne bi trebalo da bude problema sa tim.
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.10.2016. u 22:25 - pre 91 meseci
Ljudi hvala puno.Kad zavrsim opisacu detaljno sve!
 
Odgovor na temu

laki ko dulitl
novi sad

Član broj: 334923
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2016. u 15:35 - pre 91 meseci
miabecon,
brojeve uzmeš odmah oba i kad sedneš kod službenice kažes da vadiš i pasoš i lk i odmah ti radi za oba.
 
Odgovor na temu

sasa90

Član broj: 324949
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2016. u 22:20 - pre 91 meseci
moze neko da objasni za sta je konkretno potrebna HU licna karta i da li se u EU moze npr. ziveti/raditi samo sa HU pasosem?
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.10.2016. u 22:36 - pre 91 meseci
Naravno.da mozes da radis sa samo sa pasosem. Lk ti olaksava svakodnevni zivot jer staje u novcanik pa mozes da je nosis sa sobom. Takodje unutar eu mozes putovati samo sa licnom kartom. Nadam se da sam pomogla
 
Odgovor na temu

laki ko dulitl
novi sad

Član broj: 334923
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2016. u 14:15 - pre 91 meseci
Juče sam dobila obaveštenje da su pasoši gotovi! Posle tri radna dana!
Ja sam zapanjena, a uzela sam redovnu proceduru!
 
Odgovor na temu

Jovica22

Član broj: 334434
Poruke: 11



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2016. u 14:27 - pre 91 meseci
Citat:
laki ko dulitl: Juče sam dobila obaveštenje da su pasoši gotovi! Posle tri radna dana!
Ja sam zapanjena, a uzela sam redovnu proceduru!

Takodje su i meni zavrsili za 3 dana sve, ovo bi u Srbiji trajalo najmanje 2 nedelje. Svaka im cast.
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.static.upcbusiness.at.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.10.2016. u 21:24 - pre 91 meseci
Citat:
pixie:
Pozdrav ljudi, izvinjavam se što je moje pitanje malo van teme. Da li je neko vadio mađarsku vozačku dozvolu? Naime imam mađarski pasoš, u Beču sam i razmišljam da izvadim mađarsku lk da bih mogla da izvadim vozačku dozvolu. Ovde u Beču prevođenje srpske vozačke dozvole košta oko 500 evra pa računam da bi mi bilo povoljnije da uzmem mađarsku.

Hvala i srećno svima!


Od 1.januara 2017. se nece polagati prakticni ispit za zamenu srpske vozacke, vec ce se priznavati kao dosad bosanska. Prepis ce kostati oko 100 evra (lekarski pregled + austrijska dozvola).
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.10.2016. u 07:06 - pre 91 meseci
...jel znaš možda, da li će to isto važiti i za srpske vozačke dozvole ili će i dalje morati da se vozi tih nekoliko časova i svisne 400 i kusur eura??

Edit: Nisam predvideo prvi deo rečenice, učinilo mi se da će zakon da se odnosi samo na bosanske. Hvala na Inf.pozz
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.10.2016. u 13:14 - pre 91 meseci
Pošto planiram uskoro da se venčam bez promene prezimena,da li je i prijavu braka moguće prijaviti na šalteru u Tesku kad budem isla za pasoš ili mora neka druga ustanova?Ubila bih 3 muve jednim udarcem.
 
Odgovor na temu

tivadar70

Član broj: 332503
Poruke: 13



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2016. u 18:49 - pre 91 meseci
Ukoliko nekom od novih madjarskih drzavljana treba pomoc oko prijave rodjenja deteta ili promene bracnog statusa moze mi se javiti na viber +49 1577 2346 511
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2016. u 11:25 - pre 91 meseci
Citat:
Mihailoo:
Juce mi je javila koleginica sa mog sajta da joj je ‘Tivadar ([email protected])’ trazio 500 evra da je vodi kod maticara sa kojim ce da prica srpski.

Moj savet - obidjite coveka.

Toliko
 
Odgovor na temu

Cat23
Subotica,Srbija

Član broj: 326718
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2016. u 15:29 - pre 91 meseci
Citat:
Petar Kralj:
Citat:
pixie:
Pozdrav ljudi, izvinjavam se što je moje pitanje malo van teme. Da li je neko vadio mađarsku vozačku dozvolu? Naime imam mađarski pasoš, u Beču sam i razmišljam da izvadim mađarsku lk da bih mogla da izvadim vozačku dozvolu. Ovde u Beču prevođenje srpske vozačke dozvole košta oko 500 evra pa računam da bi mi bilo povoljnije da uzmem mađarsku.

Hvala i srećno svima!


Od 1.januara 2017. se nece polagati prakticni ispit za zamenu srpske vozacke, vec ce se priznavati kao dosad bosanska. Prepis ce kostati oko 100 evra (lekarski pregled + austrijska dozvola).




Pozdrav!
Odakle ti ova informacija?
Gde se to zvanicno moze proveriti?
 
Odgovor na temu

dekilist
u niskom startu za beg
Teško je ovde
Beograd, SRB

Član broj: 326543
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2016. u 21:18 - pre 91 meseci
Citat:
brazilac:
Citat:
sasa90: nevena14, hvala ti puno na odgovoru! jos samo jednu stvar da te pitam u vezi sa LK, posto nisam podneo zahtev zajedno sa pasosem. :(

da li se izdavanje nove LK naplacuje i sta je potrebno od dokumenata?


Sasa,

Ja sam kao i ti.
Predao zahtev samo za pasos, (u Tesco). Posle 7 dana sam otisao po pasos (u tu glavnu zgradu, bila je sreda (a i utorkom i petkom) rade do 20h, a ja sam bio tamo u 19h i zavrsio preuzimanje za 10 min) i u trenucima dok sam silazio niz stepenice, u tom momentu sam doneo odluku da opet odem do automata za brojeve i da uzmem broj za LK. To sam i uradio, uzeo broj i opet se vratio gore da predam zahtev za LK, sa potpuno istim onim dokumentima kao za pasos, i plus madjarski pasos naravno (ukoliko ga zatraze, pokazes im), NISTA se ne placa, konverzacija ista ona kao pri predaji za utlevel, mene su npr. ponovo slikali i uzimali otiske, nista strasno, ako smatras da ce ti trebati Lk, slobodno podnesi zahtev. Dobices na kraju jednu kovertu sa karticom (na kojoj se ogrebe zastitni sloj-to odradis kod kuce- i tu se nalazi pin kod). Tu karticu poneses kad budes preuzimao LK. Takodje poneses i papir koji dobijes prilikom predaje zahteva za LK, kao sto si dobio i za pasos. Meni je LK bila gotova posle 3 radna dana !!. Inace vazi 6 godina. Pri preuzimanju LK ces imati jednu malu proceduru, da aktiviras LK (sluzbenik-ca ce ti objasnjavati u nekoliko recenica zasto je potrebno da se aktivira, itd, itd, i pitacete jel zelis da aktiviras, itd...), ti uneses prvo taj pin kod sa kartice, a potom uneses novi pin (meni su rekli da ga prvo napisem na onom papiru koji se dobije na kraju nakon predaje zahteva). Novi Pin da bude sestocifreni broj. I onda ga uneses jos jednom, ponovis ga znaci, i to je to.


Koliko se brojeva uzima za preuzimanje pasosa ukoliko treba da se podigne vise dokumenata (za mene i decu)
dekilist
 
Odgovor na temu

dekilist
u niskom startu za beg
Teško je ovde
Beograd, SRB

Član broj: 326543
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2016. u 21:20 - pre 91 meseci
Citat:
Jovica22:
Citat:
dekilist: Dragi saborci.
I od mene mali sažetak ovog putešejstvija.
Ravno 12 meseci od odlaska na razgovor u kozulatu , tri člana moje porodice će imati pasoše u rukama.
POtvrđujem sve prethodno navedeno za predaju zahteva u Segedinu.
Tesco u RAKOCSI KRT.
Veliki parking sa dosta mesta
Skroz levi ulaz u TESCO
Skretanje u levo pa u desno.
Kancelarije KORMANYABLAK su nasuprot ulaza u toalet , a sa jedne strane se graniče sa restoranskim delom sa stolovima (brza hrana je u pitanju). Restoranski deo podseća na Mc DNLDS u Delta City u Beogradu
Na ulasku u kancelarijski prostor sa leve strane se nalazi automat gde preuzimate karticu sa brojem ( koliko dokumenata - toliko brojeva) . U slučaju da predajete za 1 pasoš i 1 ličnu kartu morate imati 2 broja . (na tač skrinu je sve lepo i čitko obeleženo)
Sačekate da se pojavi vaš broj na monitoru , odete na radno mesto službenika ( namerno ne kažem šalter , jer to i neje , barem ne u onom smislu na koji smo mi navikli)
E sada iznenađenje:
umesto namrgođenih lica dočeka vas , za promenu , nasmejana službenica , koja vas upita za razlog vašeg dolaska .
Kad bude videla da vam jezik i nije jača strana , izaći će u susret da vam, što sporijom pričom + mimikom i ostalim radnjama, objasni sve stvari koje se tiču procedure, plaćanja , vremena izdavanja pasoša.
Popunjavanje formulara, slikanje i otisci ( levi i desni kažiprst se postavljaju ravno na skener) , još malo formulara , potpisivanje zahteva
I to je to

P.S. nakon 3 radna dana dobili smo e-mail obaveštenja

Tisztelt Ügyfelünk!

A KEKKH ezúton értesíti Önt, hogy a xxxxxxxxxx számú kérelem alapján kiállított útlevél a mai naptól a SZEGEDI JÁRÁSI HIVATALBAN (SZEGED) ügyfélfogadási időben átvehető.

Az okmányirodák elérhetőségéről közvetlenül itt tájékozódhat.

Üdvözlettel:

KEKKH
E-mail: [email protected]
Web: www.kekkh.gov.hu

I za vaše lakše snalaženje za plaćanje , najlagodnija je opcija VISA kartice sa mogućnošću plaćanja u inostranstvu


[Ovu poruku je menjao dekilist dana 19.10.2016. u 21:34 GMT+1]


Cestitam ! kada si predao? I samo za pasos?


Hvala .predali 14.10. 3 pasosa i za licnu kartu

dekilist
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898013 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.