Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902027 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Utlevelember
Knjigovođa
Beokom books
Beograd

Član broj: 330603
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2016. u 17:00 - pre 92 meseci
Pozdrav svima, da javim utiske iz Budimpeste nakon preuzimanja novog pasosa 24 ora utan.

(nema zakazivanja za hitne procedure)

Na ulazu je stajala jedna masina ali nije radila, prisao sam službenici koja je odmah dala odgovarajuće brojeve nakon spominjanja reci utlevel, samo je pitala jel po hitnoj proceduri ili ne.

Sacekao sam broj, prvo se ide na salter koji pored sebe ima foto-kabinu, dakle samo na par njih mozete predati papire pre slikanja.

Vrlo je bitno da budete ljubazni, sve sa kivanok i samo lagano pricati, bez zurbe, sluzbenica je u pitanju i ako ne pokazujete 100% poštovanja postane džangrizava. Ona tu uzme vas nov izvod iz MKR (Mađarskog naravno), pasoš i kaže da uđete u kabinu. Nekad prvo traži da se sedne za slikanje a nekad prvo traži da se postave prsti za otiske, tako da je treba slusati pazljivo prilikom ulaska da ne bude neljubazna. To se obavi i ona vas tu pita kako plaćate, ili samo kaže cenu i kreće da daje žute uplatnice, tu možete reći da plaćate kreditnom ako to želite.

Ona će tu nešto brzo reći što neke može da zbuni a to je da sačekate vaš broj na ekranu al da se nećete vraćati za taj šalter više (znači ne završava se sve na jednom šalteru što je utisak koji sam stekao čitajući davno post-ove ovde (Budimpesta samo)). Ako plaćate kreditnom čekate broj, ako plaćate uplatnicom koju vam je dala idete do banke ili pošte koja je u blizini i tamo će vas dočekati uglavnom vrlo raspoložene službenice i biće im drago da pomognu u vašem prvom popunjavanju Mađarske žute uplatnice, znaci no stress i oko ovoga; vraćate se u istu zgradu i čekate vaš broj - šanse su da je već na ekranu - ne žurite sa uplatom jer oni vaš broj puste na ekran i 20 puta u roku od 15 minuta i nije problem da se pojavite posle 21. prikazivanja broja (oni ne znaju cime plaćate i svejedno im je kad ćete stići nazad).

Vidite broj - idete na nov šalter i tu će proveriti vaše podatke i opet pitati na koliko godina zelite utlevel, daće vam odštampan dokument sa svim vašim podacima i slikom, možda će opet pitati jel ok slika - sve ok - ako ste sa kreditnom tad kažete opet da plaćate njome ako nije pitala i ranije kad ste seli, ubacite je i enter. To je to; da vam papir sa kojim se sutra pojavljujete u istoj zgradi samo sto ulazite na ulaz iza coska. Tu ljudi cekaju za sve i svasta ispred samo 4 sluzbenice i jako su efikasni, dakle samo uzmete redni broj sa masine, sacekate, sednete kazete zasto ste dosli, mozda ce pitati za datum rodjenja, daće vam pasos iz fioke i pitati da proverite da l je sve tacno napisano u njemu - sve ok - viszlat i idemo dalje :)

P.S. kada ulazite sa jednim od pasoša u zemlju u kojem imate neki cilj, poenta je da vam pasoš dozvoljava ostvarenje boravka za taj cilj; dakle ako idete turistički u EU preko HUN granice može i srpski pasoš - no questions asked; ako idete da radite u EU onda ulazite samo sa HUN pasošem jer je to pasoš koji vam daje pravo dužeg boravka i rada a ne srpski. Dakle, ko ide gore turistički i dalje - dovoljno je nositi srpski (jer sa srpskim ionako morate ući u Srbiju, jer opet, on vam daje pravo dužeg boravka u Srbiji a ne Magyar utlevel.

Vrlo koristan forum, podržimo Orbana 2. Oktobra i viszlat!
 
Odgovor na temu

sasa90

Član broj: 324949
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2016. u 17:08 - pre 92 meseci
Znaci, ako sam dobro shvatio, u Kormányablak kancelariji u Tescu moze bez zakazivanja.

Koliko se ceka na pasos? Kazu kad je gotov ili obavestavaju? I sve u svemu nema previse price?! :D
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2016. u 17:16 - pre 92 meseci
Pitace vas I da libse slazete da vam cuva otiske
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2016. u 17:25 - pre 92 meseci
Citat:
sasa90:
Znaci, ako sam dobro shvatio, u Kormányablak kancelariji u Tescu moze bez zakazivanja.

Koliko se ceka na pasos? Kazu kad je gotov ili obavestavaju? I sve u svemu nema previse price?! :D


Tako je, u Tesco moze i bez zakazivanja. Ja sam imao srece, ocekivao sam da cu cekati bar dva sata, mislio sam, ponedeljak, guzve, podne, ali eto, sve ukupno 30 min.

Traze email, da bi obavestili na email. Ali po iskustvima drugih ljudi sa foruma, pasos bude gotov za 10-20 dana.
Ali imas i onaj sajt ( https://osterweb.kekkh.gov.hu/osterweb/# ) pa ukucas broj sa papira koji ces dobiti nakon zavrsene procedure predaje za pasos.
Nema puno price, sve normalno i poznato, ako si posteno ucio. I ako ides samo za sebe da predajes, onda tek nece biti problema (jer npr deca mogu malo biti nestasna i pokvariti ti koncentraciju :-) )
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2016. u 21:06 - pre 92 meseci
Citat:
brazilac:
Ako neko zna nesto vise oko ovog mog problemcica oko potpisa, slobodno neka napise, da se ne bi zbunjivali ljudi koji tek treba da idu.


To je potpis koji ce se naci na pasosu ili licnoj karti. Oni skeniraju taj papir i izdvoje potpis, zato je potrebno da ne prelazi i ne dodiruje liniju.

Oni koji apliciraju u konzulatu potpisuju onom digitalnom olovkom na aparatu, a u Madjarskoj uglavnom na papiru.
 
Odgovor na temu

Jovica22

Član broj: 334434
Poruke: 11



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.09.2016. u 11:21 - pre 92 meseci
Citat:
brazilac:
Citat:
sasa90:
Znaci, ako sam dobro shvatio, u Kormányablak kancelariji u Tescu moze bez zakazivanja.

Koliko se ceka na pasos? Kazu kad je gotov ili obavestavaju? I sve u svemu nema previse price?! :D


Tako je, u Tesco moze i bez zakazivanja. Ja sam imao srece, ocekivao sam da cu cekati bar dva sata, mislio sam, ponedeljak, guzve, podne, ali eto, sve ukupno 30 min.

Traze email, da bi obavestili na email. Ali po iskustvima drugih ljudi sa foruma, pasos bude gotov za 10-20 dana.
Ali imas i onaj sajt ( https://osterweb.kekkh.gov.hu/osterweb/# ) pa ukucas broj sa papira koji ces dobiti nakon zavrsene procedure predaje za pasos.
Nema puno price, sve normalno i poznato, ako si posteno ucio. I ako ides samo za sebe da predajes, onda tek nece biti problema (jer npr deca mogu malo biti nestasna i pokvariti ti koncentraciju :-) )

Poslao sam ti pp
 
Odgovor na temu

tanulo

Član broj: 332711
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2016. u 08:17 - pre 92 meseci
Zna li se do kog datuma su otprilike stigli sa pozivima?
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2016. u 15:52 - pre 92 meseci
Današnja zakletva u Bg je prosla opusteno.Bilo nas je otprilike pola Srba pola Mađara.Nikog ništa nisu pitali osim datuma rođenja.Ostalo je već opisano.Divan osećaj
 
Odgovor na temu

bane hun
Zemun

Član broj: 334745
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2016. u 09:37 - pre 92 meseci
Pozdrav,
Da li neko zna gde mogu predati dokumenta za izradu pasosa za sebe i dvoje dece a da to nije npr.Bg . Ne zelim da zakazujem i cekam dugo. Izvinite molim ,sta je Tesco a nije lanac marketa?
 
Odgovor na temu

Vojvodjanin5
Vozac
Privatno

Član broj: 317789
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2016. u 15:11 - pre 92 meseci
Pozdrav, ima li neka varijanta online preuzimanja izvoda iz maticne knjige rodjenih? Isto kao i u Srbiji?Posto mi jos nije stiglo...Hvala
 
Odgovor na temu

usr

Član broj: 332960
Poruke: 37



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2016. u 16:02 - pre 92 meseci
Ima sa velikim ALI. Mozes da narucis izvod online, preko portala gate.gov.hu (ili guglaj Webes Ügysegéd / Ügyfélkapu) -- to je njihov e-Government portal. Trebace ti korisnicki nalog koji mozes da otvoris u bilo kojem kormányablak u Madjarskoj ili pomocu koda koji si dobio ako si izvadio novu l.k. koja se izdaje od 01.01.2016, bez odlaska u kanc za dokumenta.

ALI

to samo ako je tvoj izvod vec unet u elektronsku evidenciju. Ako nije, otvaranje naloga na Ügyfélkapu ti nece pomoci jer ces posle dobiti poruku da tvoj izvod iz mkr nije pronadjen u registru. Ova kancelarija u Budimpesti je zaduzena za odradjivanje izvoda pa mozes njih kontaktirati ako hoces da ubrzas postupak. Ima puno informacija na njihovom sajtu:
Honosított és határon Túli Anyakönyvi Ügyek Osztálya 1., http://www.kormanyhivatal.hu/h...i-egyseg/e-o-h-o-t-f-foosztaly

Nadam se da je bar malo od pomoci :)
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.09.2016. u 21:42 - pre 92 meseci
Citat:
bane hun:
Pozdrav,
Da li neko zna gde mogu predati dokumenta za izradu pasosa za sebe i dvoje dece a da to nije npr.Bg . Ne zelim da zakazujem i cekam dugo. Izvinite molim ,sta je Tesco a nije lanac marketa?


Tesco jeste lanac marketa, ali se u narodu tako naziva mesto-kancelarija gde se takodje moze predati za pasos.
Zamisli da u NS-u, u BIG shopping centru imas jednu kancelariju gde to mozes odraditi, ili npr u Delta City u BGD.

Tako i ovde, na ovoj adresi:
6724 Szeged Rókusi körút 42-64 (Tesco)

https://kormanyablak.hu/hu/kor...szegedi/szeged-rokusi-korut/11

Imas Kormanyablak, tj. kancelariju gde su isli mnogi, a i ja 12.09., da predamo za pasos. Moje iskustvo mozes videti par postova ranije.

Kada se uparkiras na veliki parking ispred Tesca (parking se ne placa) imas dva ulaza, skroz levi i skroz desni. Ti ulazis na skroz levi i ides levo pa desno i sa leve strane ces videti kormanyablak, sa 9 pultova-saltera, a masina na kojoj vadis broj je skroz kod prvog saltera.

 
Odgovor na temu

AndrijaVucetic
Andrija Vucetic
Subotica/Podgorica

Član broj: 326265
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.09.2016. u 19:53 - pre 92 meseci
Citat:
AndrijaVucetic:
Citat:
AndrijaVucetic:
Pozdrav svima

Ja cu pokusati da predam zahtev u ambasadi u Podgorici,ako ne uspem onda idem u Suboticu,s obzirom da sam treuntno u CG a zivim u Subotici pa sta bude.

Mozda su malo fleksibilniji u podgorickoj ambasadi jer ne verujem da imaju pono zahteva

Da li je neko vec pokusavao da preda u madj ambasadi PG ? nisam naleteo ovdena takav post...


Pozdrav ljudi

Uz citiranu svoju poruku od novembra 2014, hocu da prenesem svoje iskustvo.

Dakle, sve sam zavrsio u madjarskoj ambasadi u Podgorici. Prvi put sam im se obratio 12. januara 2015. a predaju su mi zakazali 25. januara,znaci posle 10-tak dana. Bilo je to 10 dana danonocnog ponavljanja svega sto sam znao na madjarskom do tad :).

Razgovor je protekao ok , ispitivali su me gde radim,sta sam zavrsio od skole, cime se bavi firma u kojoj radim,gde mi zive roditelji itd... i nije trajalo dugo, mozda 15-20 minuta. Bila su dva konzula, i hocu da napomenem da su bili izuzetno ljubazni i nijednog momenta me nisu gledali u fazonu 'sto si dosao', jednostavno su ljudi upoznati sa tim zakonom i s tim da imam pravo na madjarsko drzavljanstvo i tako su se i ponasali. Preuzeli su dokumenta, i rekli mi da ce odgovor biti za 5 meseci.
E sad, u julu sam ja otisao na brod, gde sam ostao do marta ove godine, a u oktobru sam im se obratio da vidim sta se desava.Konzul mi je odgovorio da je drzavljanstvo stiglo i da naravno moram da polozim zakletvu.Posto nisam bio u mogucnosti da dodjem s broda, receno mi je da ce nova biti u martu, koju sam opet propustio jer sam jos bio na brodu.

Nova zakletva je zakazana 31. maja, na koju sam konacno otisao i preuzeo drzavljanstvo. Na zakletvi nas je bilo oko 20,bilo ih je iz Srbije pola :), polozili smo zakletvu odslusali himnu, ambasador je od ispricao to svoje sto je imao nekih pola sata, o glasanju, o tome ko ima pravo na drzavljanstvo, malo haha hihi, popili sampanjac i viszlát! Sve pohvale za ambasadu Madjarske u Podgorici, ljudi su vrlo ljubazni i ekspeditivni, sto je najvaznije!

Posle 15 dana (17 jun) sam predao zahtev za pasos,platio 85 eura i sad cekam da pasos stigne. Konzul mi je rekao da je pasos gotov ali da jos nije stigao u ambasadu u Podgoricu. Da li neko zna koliko to putuje, jer kontam da ta diplomatska posta ne bi trebalo da putuje dugo, ili treba oni u Budimpesti da se sete da posalju pasos? I kako to mogu da proverim i da poguram malo?

Sramota me vise da smaram coveka...


Samo da javim, pasos stigao u PG posle tri nedelje cekanja! Nadam se da sam nekom pomogao sa ovim iskustvom.

Ne odustajte ljudi sta god bilo! A sad adio!
 
Odgovor na temu

sasa90

Član broj: 324949
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.09.2016. u 11:38 - pre 92 meseci
jedno glupo pitanje. koji je sistem slikanja i uzimanja otisaka u Tescu? posto nisam video da postoji onaj aparat, poput onog u BG i SU.
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.09.2016. u 18:59 - pre 92 meseci
Jedan od pultova je uvek samo za slikanje I izgleda kao kabina. Nalazi se skroz na kraju. Videces, tj pokazace ti sluzbenica. Tu uzimaju I otiske
 
Odgovor na temu

sasa90

Član broj: 324949
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.09.2016. u 07:53 - pre 92 meseci
uzimaju se otisci svih prstiju osim palca odjednom ili jedan po jedan?

@nevena14: kako otprilike zvuci pitanje da li se slazem da mi cuvaju otiske?
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.09.2016. u 11:02 - pre 92 meseci
Ne uzimaju se svi. Koliko.se secam samo kaziprst. Ne znam kako ide pitanje davno sam predala a I meni je rekao otisci prstiju i pokazao je na njih. To je jedina stvar koju te pita u budimpesti pored onih standardnih koje znas: na koliko god pasos I kad da bude gotov
 
Odgovor na temu

MrBO
Novi Sad

Član broj: 63461
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 209943974


+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.09.2016. u 21:26 - pre 92 meseci
E ovako , da i ja kažem da se izvinjavam (iskreno) ako postoji odgovor na ovo pitanje .. Pratim ovaj forum godinama, dosta mi je pomogao ali pored ovoliko postova jednostavno ne nalazim sličan odgovor ili imam specifičan slučaj .

Naime , supruga ima državljanstvo od 2013 . Nismo vadili pasoš , ima lakcim kartu i uverenje naravno. Sada je dobila ponudu za posao u Nemačkoj , ali mora hitno da odgovori na ponudu.Posao je ok , dobija smeštaj (i vlasnici firme garantuju za momentalnu prijavu boravišta ) , obezbeđen prevoz do Nemačke i sl..

Pošto su gazde smatrale da ima pasoš izvađen ponudili su šta jesu .. Sada je svima diskutabilno (od njihovog knjigovođe pa do nas samih) , da li ona može npr doći u Nemačku sa Srpskim pasošem , pa se tamo prijaviti sa lakcim kartom na boravište , i vlasnici bi je odmah prijavili i za radno mesto ukoliko naravno postoji takva mogućnost. Imaju već odranije iskustva sa Mađarskim pasošima i tu nema problema, pitanje je da li može sa lakcim kartom. Takođe pitanje , da npr izađe sa SR pasošem, dođe gde treba ... Gledali smo Mađarske ambasade u okoilini Hanovera (gde treba da radi ) , najbliža je u Bremen-u . Supuruga ih je kontaktirala za taj slučaj , može kod njih da se podnese zahtev za pasoš ali za ostala pitanja nemaju odgovor ??

Pitanja su : da li može da podnese prijavu za boravište sa lakcim kartom na teritoriji Nemačke? Da li može da "krene" sa radom tj da potpiše sa lakcimom ugovor za posao? Da li može (mislim da sam negde čitao da može ali sada ne mogu da nađem) , da podnese molbu u ambasadi za izdavanje Mađarske LK (pod uslovom da ima već prijavu za posao i boravište) i da li može da je "preuzme" u NEmačkoj ili je to samo pusta priča..
Ovo je uopšteno naravno (pošto je hitna situacija) , odlučeno je danas između poslodavca (i stanodavca) da dođe tamo , pa da kada stigne odu u Bremen da podnesu zahtev za pasoš a ostalo videće...

Znam da sam postavio mnogo pitanja , ali ako je neko imao bilo kakvo slično iskustvo bio bih mu veoma zahvalan. U pitanju je par dana , a supuruga je ovde zaposlena pa ujutru predaje "otkazni rok " ... Isakreno se nadam da će sve to proći kako treba ali trenutno smo stvarno u rebusu.

Hvala svima unapred !
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.09.2016. u 22:49 - pre 92 meseci
Citat:
MrBO: E ovako , da i ja kažem da se izvinjavam (iskreno) ako postoji odgovor na ovo pitanje .. Pratim ovaj forum godinama, dosta mi je pomogao ali pored ovoliko postova jednostavno ne nalazim sličan odgovor ili imam specifičan slučaj . :(

Naime , supruga ima državljanstvo od 2013 . Nismo vadili pasoš , ima lakcim kartu i uverenje naravno. Sada je dobila ponudu za posao u Nemačkoj , ali mora hitno da odgovori na ponudu.Posao je ok , dobija smeštaj (i vlasnici firme garantuju za momentalnu prijavu boravišta ) , obezbeđen prevoz do Nemačke i sl..

Pošto su gazde smatrale da ima pasoš izvađen ponudili su šta jesu .. Sada je svima diskutabilno (od njihovog knjigovođe pa do nas samih) , da li ona može npr doći u Nemačku sa Srpskim pasošem , pa se tamo prijaviti sa lakcim kartom na boravište , i vlasnici bi je odmah prijavili i za radno mesto ukoliko naravno postoji takva mogućnost. Imaju već odranije iskustva sa Mađarskim pasošima i tu nema problema, pitanje je da li može sa lakcim kartom. Takođe pitanje , da npr izađe sa SR pasošem, dođe gde treba ... Gledali smo Mađarske ambasade u okoilini Hanovera (gde treba da radi ) , najbliža je u Bremen-u . Supuruga ih je kontaktirala za taj slučaj , može kod njih da se podnese zahtev za pasoš ali za ostala pitanja nemaju odgovor ??

Pitanja su : da li može da podnese prijavu za boravište sa lakcim kartom na teritoriji Nemačke? Da li može da "krene" sa radom tj da potpiše sa lakcimom ugovor za posao? Da li može (mislim da sam negde čitao da može ali sada ne mogu da nađem) , da podnese molbu u ambasadi za izdavanje Mađarske LK (pod uslovom da ima već prijavu za posao i boravište) i da li može da je "preuzme" u NEmačkoj ili je to samo pusta priča..
Ovo je uopšteno naravno (pošto je hitna situacija) , odlučeno je danas između poslodavca (i stanodavca) da dođe tamo , pa da kada stigne odu u Bremen da podnesu zahtev za pasoš a ostalo videće...

Znam da sam postavio mnogo pitanja , ali ako je neko imao bilo kakvo slično iskustvo bio bih mu veoma zahvalan. U pitanju je par dana , a supuruga je ovde zaposlena pa ujutru predaje "otkazni rok " ... Isakreno se nadam da će sve to proći kako treba ali trenutno smo stvarno u rebusu.

Hvala svima unapred !

Ovako lakcim kartica je dokument koji vazi samo u madjarskoj, nesto kao tvoj socijalni br. Za posao u inostranstvu ti treba pasos(koji mozes da izvadis za dan, a u nekim slucajevima cak I predas ujutru pasos dobijes uvece. Mene su konkretno u Budimpesti pitali da li hocu da dodjem pre 20h po pasos) ili LK koja se vadi jedino u Madjarskoj I na nju cekas oko 10 dana. Neka me ispravi neko ako gresim ali sto se posla tice meni su trazili pasos ili LK tj kopiju istih da bi me prijavili. Za prijavu boravka bi ti takodje trebao pasos. Nadam se da sam pomogla. Pozz
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2016. u 08:36 - pre 92 meseci

12.09. sam bio u Tesco da predam zahteve za pasos.

19.09. primljen email da su pasosi spremni za preuzimanje.

Eto, za 7 dana su ih napravili, i sve to redovnom procedurom, nista ubrzano.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902027 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.