Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902660 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2015. u 12:45 - pre 103 meseci
Citat:
pera73: Ja jos uvek nisam dobio nikakvo obavestenje o drzavljanstvu ali sam se raspitivao malo i prebacivanju vozacke dozvole. Tako sam saznao da treba da se ide u Madjarsku,prijavis se kod nekog na adresu i sa tom prijavom prebivalista mozes odma da predas za vozacku.

Moze,ali u Budimpesti iskljucivo.
http://www.kekkh.gov.hu/hu/vezetoiengedely_honositas
http://www.budapest13.hu/ugyintezes/okmanyiroda/vezetoi-engedely
Hol intézhető
2013. január 01-jétől, a külföldi vezetői engedély honosításával kapcsolatos feladatok a KEKKH kizárólagos illetékességi körébe tartoznak.

A harmadik ország hatósága által kiállított vezetői engedély honosítása iránti eljárás 2013. január 01-jétől kizárólag a
KEKKH Személyes Ügyfélszolgálatánál (korábbi nevén: Központi Okmányiroda)
1133 Budapest XIII., Visegrádi utca 110-112.

kérelmezhető, illetve folytatható le.

A más EGT-állam hatósága által kiállított vezetői engedély cseréjére irányuló eljárás továbbra is kérelmezhető, illetve lefolytatható bármely járási (fővárosi kerületi) hivatalnál működő okmányirodában, vagy kormányablaknál, és a KEKKH Személyes Ügyfélszolgálatán egyaránt.

A 2013. január 1-je előtt más okmányirodában kezdeményezett, de be nem fejezett honosítási ügyek további ügyintézése is kizárólag a KEKKH Személyes Ügyfélszolgálatánál lehetséges.
Külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély honosításához szükséges:

személyazonosításra alkalmas okmány (személyazonosító igazolvány vagy útlevél)
lakóhely, tartózkodási hely vagy szálláshely igazolására alkalmas okmány (hatósági igazolvány a személyi azonosítóról és a lakcímről vagy régi típusú lakcímet tartalmazó személyazonosító igazolvány, vagy tartózkodási engedély)
egészségügyi alkalmasságot igazoló orvosi vélemény /1.csoportba tartozó igazolást csak háziorvos, 2.csoportba (úrvezetői,hivatásos) tartozó igazolást foglalkozás eü. orvos vagy háziorvos is adhat/
pályaalkalmassági igazolás (ha az egészségügyi alkalmasság 2. csoportra érvényes a C kategóriához kérünk PÁV vizsgát)
érvényes külföldi vezetői engedély
külföldi vezetői engedély hiteles magyar nyelvű fordítása valamint kötetlen formában írt kérelem a tanfolyammentes vizsgára jelentkezéshez (amennyiben a külföldi vezetői engedély kibocsátó ország nem szerepel a Bécsi Közúti Egyezményben és nem az EU tagállama)
tanfolyammentes elméleti vagy gyakorlati vizsga engedélyezése vizsgánként 4500.- Ft, melynek díját leróhatja a Polgármesteri Hivatal által kibocsátott csekken befizetve (csak csekken lehet leróni)
tanfolyammentes vizsga letételéről szóló vizsgaigazolás (amennyiben a külföldi vezetői engedélyből a hiteles fordítást követően sem állapítható meg a járművezetési jogosultság tartalma, a megszerzett kategória, valamint az esetleges korlátozások)
a honosítási eljárás díját leróhatja a Polgármesteri Hivatal által kibocsátott csekken befizetve 6200 Ft vagy bankkártyával az okmányirodában

[Ovu poruku je menjao tibilingli dana 26.10.2015. u 14:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao tibilingli dana 26.10.2015. u 14:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dendzamin
novi sad

Član broj: 330779
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2015. u 13:02 - pre 103 meseci
tibilingli jel imas neka saznanja o tom lekarskom pregledu ?
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2015. u 13:06 - pre 103 meseci
Citat:
dendzamin: tibilingli jel imas neka saznanja o tom lekarskom pregledu ?


Brat mi je to prosao i samo su ga oslusnuli sa stetoskopom i proverili vid.
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2015. u 15:19 - pre 103 meseci
Nema naknadno polaganje? I koliko vazi dozvola?
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2015. u 16:34 - pre 103 meseci
[quote]svrca12345: Nema naknadno polaganje? I koliko vazi dozvola?[/quot
Sve sam naveo i napisao,ali ponovicu.Prijava adrese,lekarski pregled i odlazak u Budimpestu na zamenu dokumenta.10 godina je vazenje madjarske dozvole.A sa nasom dozvolom u madjarskoj moze godinu dana da se vozi,u nekim drugim zemljama kao sto je npr Nemacka,od dana prijave prebivalista sest meseci.U Nemackoj se mora polagati ispit,ne postoji mogucnost zamene srpske za nemacku dozvolu.

[Ovu poruku je menjao tibilingli dana 26.10.2015. u 17:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao tibilingli dana 26.10.2015. u 18:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pekavac
novi sad

Član broj: 327537
Poruke: 11
*.dynamic.kdsinter.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2015. u 21:05 - pre 103 meseci
Molim upućene da mi pomognu i odgovore na sledeće pitanje:

Imam mađarski pasoš, u međuvremenu sam postao ponosni tata :) Svojevremeno mi je čovek koji me je učio jezik rekao da dete treba prijaviti u konzulatu u Subotici tokom prva tri meseca od rođenja. Međutim, čuo sam (tj. pročitao) i drugačije, tj. da ne mora u prva tri meseca. Zna li neko šta zakon kaže o tome? Stvarno mi je cimanje da je tako malecku vodim tamo, ali to nije jedini razlog, već nisam siguran ni u svoje znanje jezika, a malo mi je par nedelja da ponovo uđem u štos (mala ima 2 meseca i koji dan).

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2015. u 22:02 - pre 103 meseci
Hoće Madjari da prave problem oko prijave prebivališta novopečenim državljanima tako da morate da ih ubedite da razlog vaše prijave nije socijalna pomoć već voz. dozvola., a takodje i mimo mućkanja onima koji nemaju nikoga u madjarskoj je vrlo teško naći osobu koja će pristati to da uradi ako vas dobro ne poznaje.
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2015. u 22:29 - pre 103 meseci
Citat:
_ivanel: Hoće Madjari da prave problem oko prijave prebivališta novopečenim državljanima tako da morate da ih ubedite da razlog vaše prijave nije socijalna pomoć već voz. dozvola., a takodje i mimo mućkanja onima koji nemaju nikoga u madjarskoj je vrlo teško naći osobu koja će pristati to da uradi ako vas dobro ne poznaje.

Kao prvo,nema ko da zateze jer kao madjarski drzavljanin imas puno pravo da se nastanis tamo bez da te neko pita od sluzbenika sto si dosao.Imas pravo da kupis ili iznajmis stan ili da te neki poznanik ili prijatelj prijavi na svoju adresu,potrebno ti je samo da ako si podstanar ili te drugi prijavljuje da vlasnik kuce ili stana bude prisutan sa tobom u opstini da potpise.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2015. u 23:21 - pre 103 meseci
meni je tkr. ostalo još na koricama mesta u pasošu da udare pečat tako da odlično znam šta i kako ide oko prijava... no svako zna za sebe, samo kažem da nije lako naći čoveka, vlasnika stana koji prema mogućnosti kvadrature može ili ne može prijaviti još članova u najbližoj opštini jer se ljudi plaše eventualnih neprijatnosti od strane policije pošto će bilo koja glupost od tada pa nadalje biti usmerena na toj adresi.
 
Odgovor na temu

Stiven89
Stevan Simic
Belgrade

Član broj: 330968
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 01:05 - pre 103 meseci
Da li je dobio poziv za zakletvu bilo ko ko je u martu izlazio na intervju u Beogradu?
Stevan
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 06:49 - pre 103 meseci
Citat:
pekavac:
Molim upućene da mi pomognu i odgovore na sledeće pitanje:

Imam mađarski pasoš, u međuvremenu sam postao ponosni tata :) Svojevremeno mi je čovek koji me je učio jezik rekao da dete treba prijaviti u konzulatu u Subotici tokom prva tri meseca od rođenja. Međutim, čuo sam (tj. pročitao) i drugačije, tj. da ne mora u prva tri meseca. Zna li neko šta zakon kaže o tome? Stvarno mi je cimanje da je tako malecku vodim tamo, ali to nije jedini razlog, već nisam siguran ni u svoje znanje jezika, a malo mi je par nedelja da ponovo uđem u štos (mala ima 2 meseca i koji dan).

Hvala unapred.


Apsolutno nema potrebe da traumiraš dete,njeno prisustvo tamo je nepotrebno.
Treba ti njen IMKR preveden na madjarski i popunis one papire kao kad si ti predavao i to je to.. A što se tiče znanja .. . tu ti ne mogu pomoći! Pozz!
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 09:00 - pre 103 meseci
Citat:
_ivanel:
meni je tkr. ostalo još na koricama mesta u pasošu da udare pečat tako da odlično znam šta i kako ide oko prijava... no svako zna za sebe, samo kažem da nije lako naći čoveka, vlasnika stana koji prema mogućnosti kvadrature može ili ne može prijaviti još članova u najbližoj opštini jer se ljudi plaše eventualnih neprijatnosti od strane policije pošto će bilo koja glupost od tada pa nadalje biti usmerena na toj adresi.

Sa madjarskim drzavljanstvom imas prava da se nastanis u celoj uniji,nema razloga da Madjari zatezu kad imas prava u dvadesetak drzava da odes.
 
Odgovor na temu

pera73
novi sad srbija

Član broj: 330952
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 09:22 - pre 103 meseci
Citat:
Stiven89:
Da li je dobio poziv za zakletvu bilo ko ko je u martu izlazio na intervju u Beogradu?



Ja sam predao 31.marta u BG. 24.septembra sam imao telefonski poziv iz Budimpeste gde su me pitali nesto vezano za mesto rodjenja predka na koga se pozivam. Jos uvek cekam,nadam se da ce odgovor biti pozitivan.
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.customer.telenor.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 09:24 - pre 103 meseci
Citat:
Giliszta:
Citat:
pekavac:
Molim upućene da mi pomognu i odgovore na sledeće pitanje:

Imam mađarski pasoš, u međuvremenu sam postao ponosni tata :) Svojevremeno mi je čovek koji me je učio jezik rekao da dete treba prijaviti u konzulatu u Subotici tokom prva tri meseca od rođenja. Međutim, čuo sam (tj. pročitao) i drugačije, tj. da ne mora u prva tri meseca. Zna li neko šta zakon kaže o tome? Stvarno mi je cimanje da je tako malecku vodim tamo, ali to nije jedini razlog, već nisam siguran ni u svoje znanje jezika, a malo mi je par nedelja da ponovo uđem u štos (mala ima 2 meseca i koji dan).

Hvala unapred.


Apsolutno nema potrebe da traumiraš dete,njeno prisustvo tamo je nepotrebno.
Treba ti njen IMKR preveden na madjarski i popunis one papire kao kad si ti predavao i to je to.. A što se tiče znanja .. . tu ti ne mogu pomoći! Pozz!



Mislim da je covek mislio na prijavu deteta u madjarske knjige rodjenih, a ne da preda zahtev za nju.
Posto bi se svaka promena statusa onog ko ima madj. drzavljanstvo (vencanje, rodjenje deteta, razvod) IZGLEDA trebala prijaviti i u madjarske knjige, isto kao i kod nas. Kad se rodi dete duzni ste da ga prijavite i upisete u knjige rodjenih, isto tako i kad se vencate, itd...

Verovatno je na to mislio Pekavac.

A moj savet ti je da posaljes email sa upitom o tvom slucaju, tu bi ti mogao neko drugi pomoci da sastavis recenice.

Mada bi najbolje bilo za vasu buducnost da se ti malo podsetis madjarskog i podneses zahtev i za nju.

 
Odgovor na temu

zorbal
Kula

Član broj: 209305
Poruke: 29
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 10:54 - pre 103 meseci
profesorica, video sa nekoliko fraza
uzivajte i ucite:
How To Speak Hungarian with...
https://www.youtube.com/watch?v=08pt5jzyD9Y

 
Odgovor na temu

dekilist
u niskom startu za beg
Teško je ovde
Beograd, SRB

Član broj: 326543
Poruke: 36
194.106.175.*



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 11:08 - pre 103 meseci
Drugari pozdrav,
posle skoro godinu dana praćenja ovog foruma, pronalaženja profesora i skoro svakodnevnog učenja , danas je moja supruga uspešno prošla razgovor i predaa papire u Beogradu. Ne bih da se ponavljam ali sve je onako kako je opisano u ranijim postovima.
Poziv na interfon u zakazano vreme , ulazak u prostoriju i razgovor sa konzulom ( imače je čovek izuzetno prijatan , ima smiren glas i prijatan tonalitet) . Od pitanja ništa strašno , ko ste , za koga predajete , ko vam je predak , gde je rođen ., čime se bavite ( jeste li zaposleni), gde i koliko dugo učite mađarski , da li deca gledaju crtanefilmove. Iskreno duže je trajala procedura potpisivanja nego li razgovor. U jednom trenutku je se pridružio još jedan gospodin koji je pregledao prevode dokumenata i podatke uneo u sisten. Konzul je sa njim prokomentarisao za suprugu da lepo priča a da uči samo 10 meseci i to preko SKYP-a (imponuje takav komentar iako naša obuka traje samo nekih 6 meseci).
Na kraju smo razmenili par neobaveznih reči , gde nam je konzul preporučio da učimo i dalje , da imamo što više komunikacije na mađarskom , da očekujemo odluku u ferbruaru ili martu ( ili pozitivan odgovor ili negativan), da se zakletve održavaju sredom ili četvrtkom . Doviđenja/doviđenja. Cela procedura je trajala od 09.05 do 09.25.
Frka jeste , teško jeste , ali životno znači.

Nastavljamo i dalje sa učenjem , i nadamo se najboljem.

Ne odustajte !!!
dekilist
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 11:59 - pre 103 meseci
Jel ostao neko bez odgovora ko je predao u januaru u BG-u?
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 13:28 - pre 103 meseci
Pozdrav drugari,
Da li neko moze da mi preporuci nastavnicu madjarskog u Novom Sadu? Hvala unapred
/
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 14:13 - pre 103 meseci
da li je neko od vas sto ste u zadnjih mesec-dva dana imali zakletvu imao dodatno propitivanje tog dana?
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.56



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2015. u 17:29 - pre 103 meseci
Citat:
zorbal:
profesorica, video sa nekoliko fraza
uzivajte i ucite:
How To Speak Hungarian with...
https://www.youtube.com/watch?v=08pt5jzyD9Y



Eto sta mi treba da usavrsim jezik, hvala druze! :D
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902660 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.