Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898777 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 08:50 - pre 111 meseci
Ja znam za par ljudi koji su polozili zakletve u poslednjih par meseci. Neki su polu Madjari, neki cisti Srbi, i muskarci i zene... Opet, nema pravila...
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 09:01 - pre 111 meseci
Gde su predavali? Jel ni tu nema pravila? Konzularni, BG, SU....?
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 09:18 - pre 111 meseci
Nema pravila, iz svog iskustva nema pravila....nisam ja rekla nista za RUmune, i nisu oni krivi sto su muljali,niti nasi ljudi, vec sto su im to Madjari dozvoljavali, u tome je fazon, a onda odjednom toliko zaostrili sve .... ovde sad vidim da mnogi dobijaju odbijenice, a ucili su jezik i trudili su se, znam par slucajeva gde su ljudi dobijali madjarski pasos sa kriminalnim dosijeima i to bas debelim i cak i oni ljudi koji su osudjivani za versku i nacionalnu netrpeljivost, i gde tu sad ima logike, takvi ne bi u zivotu dobili bilo cije drzavljanstvo, a gle cuda madjarsko su dobili, a vecina postenih ljudi su dobili odbijenice i tek ce dobijati.... ma, suplja prica, ja licno vise necu trositi energiju na to, ima zivot i bez tog pasosa, a ko zeli neka pokusava do mile volje i neka mu je srecno....
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 09:29 - pre 111 meseci
ja znam za troje da su bili u poslednjih nedelju dana predali su na konz danima u oktobru u Rumi...
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 09:36 - pre 111 meseci
Citat:
padobranac79: ja znam za troje da su bili u poslednjih nedelju dana predali su na konz danima u oktobru u Rumi...



dobro je bar neka nada, pozitivna vest.
Mislim da def.nema pravila pri njihovom izboru za odbijenice tj. zakletvu.......
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 09:42 - pre 111 meseci
Citat:
ivy_br:
Gde su predavali? Jel ni tu nema pravila? Konzularni, BG, SU....?


Mohac i Subotica
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 09:48 - pre 111 meseci
treba znanja a koliko znanja jos vise i srece ja sam prosle godine predavao u Budimpesti znao sam sve sto su me pitali i opet sam dobio odbijenicu tako da nema pravila dok sam imao prilike da gledam da se prolazilo samo na pitanje odakle si kako se zoves ali ne vredi treba biti uporan pa kako bude
 
Odgovor na temu

canibal86
Vozac

Član broj: 228218
Poruke: 73
*.ptt.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 10:30 - pre 111 meseci
Pozz drugari po Madjarskom jeziku :) ucim vec pola godine Madjarski i vladam onako srednje ucim svaki dan al ubi samopouzdanje jednostavno nikako nisam siguran koliko znam.Planiram da zakazem termin u Beogradu pa bi mi mnogo znacilo ako neko ima sveze informacije sta pitaju i traze na samom zakazivanju termina preko telefona jako bi mi pomoglo ako je neko voljan da podeli iskustvo hvala :)
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 10:48 - pre 111 meseci
Citat:
padobranac79:treba znanja a koliko znanja jos vise i srece . . .

tacno tako, meni ova cela prica oko trenutne situacije za madj. drzavljanstvo pocinje da lici na Green Card lutriju: moras da ispunjavas sve uslove, predas, pa kako ti bude, cista sreca! Posto je podeljeno do sada oko 700.000 drzavljanstvana, a projekcija im je 1.000.000 do 2018, znaci da imaju fore da dele oko 100.000 godisnje do tada. Neko je pominjao na forumu da je predao negde septembra prosle god., oktobra/novembra potisana odnijenica, a onda su cekali 2015. god. da to posalju. Verovatno da su neku svoju kvotu za proslu godinu ispunili i onima koji nisu usli u tu cifru jednostavno poslali odbijenice a da predmet nisu ni otvorili da pogledaju ni gde je kandidat aplicirao.
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-85-129.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 10:57 - pre 111 meseci
Citat:
canibal86: Pozz drugari po Madjarskom jeziku :) ucim vec pola godine Madjarski i vladam onako srednje ucim svaki dan al ubi samopouzdanje jednostavno nikako nisam siguran koliko znam.Planiram da zakazem termin u Beogradu pa bi mi mnogo znacilo ako neko ima sveze informacije sta pitaju i traze na samom zakazivanju termina preko telefona jako bi mi pomoglo ako je neko voljan da podeli iskustvo hvala :)


Mene je zena pitala osnovne stvari - ime i prezime, godinu rodjenja, adresu, broj telefona, ustvari odmah posto sam nazvao (treba neko vreme da dobijes vezu), cim sam rekao, dobar dan, zovem se tako i tako, zovem da bih predao dokumenta za dobijanje drzavljanstva... odmah je rekla, u redu, datum taj i taj, vreme to i to. Kad nisam pao sa stolice!

Ocekivao sam salve slozenih recenica, kad ono - moze - nema problema. Posle toga me je pitala ta osnovna pitanja.

Bila gospodja krajnje kulturna i fina, rekla da je ovo za sad ok, da imam 3 meseca jos da ucim i da ne bih prosao predaju sa znanjem koje imam, te da ucim marljivo, do predaje svaki dan.

Eto, otprilike je tako to bilo... :)

da, sad se setih, onda me je pitala da li znam koja mi dokumenta trebaju, i nabrojala ih i pored mojeg 'igen, igen...tudom, tudom...' :) tu smo se onda spetljali oko adatlapa, koji trebaju i ko treba gde da potpise, ali se nekako izborismo, posto sam bio skroz mokar od znoja i sad cekam predaju... :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
78.133.64.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 11:25 - pre 111 meseci
Verujem da sreca igra najvecu ulogu u svemu ili to u kakvom raspolozenju je sluzbenik koji odlucuje o zahtevima (jer cisto sumnjam da sve licno predsednik pregledava).Ja znam slucaj gde su dve rodjene sestre predale zajedno,imale isto znanje jezika i jedna je dobila drzavljanstvo a druga odbijenicu.Isto tako znam za slucaj gde su odbijeni madjari,sa perfektnim znanjem jezika,madjarskim imenom i prezimenom,bez mrlje na proslosti itd.Juce sam citala ispovest madjara koji je dvaput odbijen bez obrazlozenja i on pise da je nezvanicno cuo kako postoji crna lista od par stotina imena koji sadrzi spisak ljudi koji nikad nece dobiti drzavljanstvo iz nekog samo njima poznatog razloga.I taj covek je napisao da mu pradeda bio vojnik u Austro-Ugarskoj,mozda ne vole potomke bivsih vojnika :).
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 13:52 - pre 111 meseci
Pa kakve veze ima sluzbenica ako su obe sestre znale isto madjarski jezik, shvatite da o tome odlucuje Budimpesta a oni su poostrili pravila, u stvari ne znam ni jel su to pravila, vec kako im se cefne oni tako urade po nekim njihovim kriterijumima...
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 14:01 - pre 111 meseci
Voleo bih i ja da znam da li su isti kriterijumi za one koji predaju iz Rumunije i kojima je otislo 80% drzavljanstava..
Obzirom da oni vec apliciraju sa EU pasosem, moj utisak je da se od njih sigurno manje trazi, i u smislu znanja jezika, odsustva provera i kraceg vremena odlucivanja.
Opet, citav ovaj postupak je izgleda za nekog majka a za nekog maceha, i to je problem citave price. Ne zna se vise ni sta treba ni sta ne treba, koji su stvarno kriterujumi..
Umesto da se zakon izmeni u smislu formalnog testiranja, preciznih rokova odlucivanja itd. sve je ostavljeno na subjektivnu volju, pa kao na pijaci, kako kome zapadne.
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
78.133.64.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 14:07 - pre 111 meseci
Ja sam napisala "sluzbenik koji odlucuje o zahtevima" a ne sluzbenik koji je preuzeo papire.I to je slucaj od pre tri godine kad se moglo proci sa nista znanja a prosla je ona koja je znala manje i koja je udata za srbina dok je druga koja je znala mnogo vise i udata je za madjara sa madjarskim prezimenom dobila odbijenicu a obe su se pozivale na istog pretka.Pravila ili kako im se cefne ne znam.Jedan covek tj. predsednik drzave sigurno ne odlucuje sam o hiljadama zahteva,on ih verovatno samo potpisuje a postoje sluzbenici koji to rade,verovatno ima neki stroziji i neki blazi i sve zavisi kod kog zapadne vas zahtev.
 
Odgovor na temu

gbbls
Beograd
Beograd Srbija

Član broj: 328257
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 14:25 - pre 111 meseci
Jel moze neko da mi kaze koja su dokumenta potrebna osim izvoda iz mk, gde preuzimam one formulare koje treba da popunim, da li prilikom predaje dokumenata ili mogu ranije pa da ih kuci popnim? Puno bi mi znacio odg, hvala unapred.
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 14:33 - pre 111 meseci
Ovo ti je sa jednog od ranijih postova, ja samo prenosim:

Što se tiče formulara koji se moraju popuniti, u pitanju su prva tri formulara sa ovog sajta:
http://allampolgarsag.gov.hu/i...ticle&id=133&Itemid=71

Honosítási - visszahonosítási kérelem

Adatlap a honosítással/visszahonosítással magyar állampolgárságot szerzett kérelmező külföldön kötött házasságának hazai anyakönyvezéséhez

Adatlap honosítással/visszahonosítással magyar állampolgárságot szerzett kérelmezők külföldön történt születésének hazai anyakönyvezéséhez

S tim što ovaj drugi popunjavaju samo oni koji su bili ili jesu u braku...

/
 
Odgovor na temu

canibal86
Vozac

Član broj: 228218
Poruke: 73
*.ptt.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 15:25 - pre 111 meseci
Citat:
Mihailoo:
Citat:
canibal86: Pozz drugari po Madjarskom jeziku :) ucim vec pola godine Madjarski i vladam onako srednje ucim svaki dan al ubi samopouzdanje jednostavno nikako nisam siguran koliko znam.Planiram da zakazem termin u Beogradu pa bi mi mnogo znacilo ako neko ima sveze informacije sta pitaju i traze na samom zakazivanju termina preko telefona jako bi mi pomoglo ako je neko voljan da podeli iskustvo hvala :)


Mene je zena pitala osnovne stvari - ime i prezime, godinu rodjenja, adresu, broj telefona, ustvari odmah posto sam nazvao (treba neko vreme da dobijes vezu), cim sam rekao, dobar dan, zovem se tako i tako, zovem da bih predao dokumenta za dobijanje drzavljanstva... odmah je rekla, u redu, datum taj i taj, vreme to i to. Kad nisam pao sa stolice!

Ocekivao sam salve slozenih recenica, kad ono - moze - nema problema. Posle toga me je pitala ta osnovna pitanja.

Bila gospodja krajnje kulturna i fina, rekla da je ovo za sad ok, da imam 3 meseca jos da ucim i da ne bih prosao predaju sa znanjem koje imam, te da ucim marljivo, do predaje svaki dan.

Eto, otprilike je tako to bilo... :)

da, sad se setih, onda me je pitala da li znam koja mi dokumenta trebaju, i nabrojala ih i pored mojeg 'igen, igen...tudom, tudom...' :) tu smo se onda spetljali oko adatlapa, koji trebaju i ko treba gde da potpise, ali se nekako izborismo, posto sam bio skroz mokar od znoja i sad cekam predaju... :)



Hvala druze ujutru cu da se oprobam i bas mi je frka nadam se da cu uspeti da zakazem bez nekih vecih problema javim utiske :)
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-85-129.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 16:30 - pre 111 meseci
Samo napred, dobra stvar je da treba da okrenes fon 20 puta da bi dobio, i taman te prodje trema jer po*izdis! :)

Samo kad se dodje do neceg sto ne znas... zacas se vrati :)

Opusteno, mislim da su na telefonu prilicno tolerantni...

Srecno! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 16:58 - pre 111 meseci
Citat:
emily1980:
Ja sam napisala "sluzbenik koji odlucuje o zahtevima" a ne sluzbenik koji je preuzeo papire.I to je slucaj od pre tri godine kad se moglo proci sa nista znanja a prosla je ona koja je znala manje i koja je udata za srbina dok je druga koja je znala mnogo vise i udata je za madjara sa madjarskim prezimenom dobila odbijenicu a obe su se pozivale na istog pretka.Pravila ili kako im se cefne ne znam.Jedan covek tj. predsednik drzave sigurno ne odlucuje sam o hiljadama zahteva,on ih verovatno samo potpisuje a postoje sluzbenici koji to rade,verovatno ima neki stroziji i neki blazi i sve zavisi kod kog zapadne vas zahtev.

Zapravo predsednik čak ni ne potpisuje svaki zahtev već najverovatnije postoji ugraviran njegov potpis na pečatu koji onda njegovi činovnici udaraju.
 
Odgovor na temu

sandor22

Član broj: 328259
Poruke: 1
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.03.2015. u 17:14 - pre 111 meseci
Citat:
losmia:
Poštovani forumaši, evo da i ja napišem moje iskustvo. Prošle godine u maju mesecu sam počeo da idem u školu mađarskog jezika i odmah ubrzo zakazao razgovor u konzulatu u Beogradu za septembar mesec. Što se tiče samog zakazivanja službenik ambasade nije bio nimalo zahtevan. Prilikom poziva sam prvo razgovarao na srpskom a onda su me na madjarkom pitali na koga se pozivam, kada je taj moj predak rodjen i gde, kad sam ja rodjen, koju školu sam završio, kućni i mobilni broj telefona. Toliko sam ih razumeo jer sam taman počeo da učim madjarski i mogao sam da se snadjem oko tih osnovnih pitanja. Dobio sam termin za septembar što mi je savršeno odgovaralo a i dalo vremena da učim jezik. U medjuvremenu sam nabavio svu dokumentaciju, poslao na prevod sudskom prevodiocu, izradio svoje fotografije, popunio zahtev za predaju državljanstva onako kako su nas učili u školi i uz pomoć profesorice napisao svoju biografiju. Škola mi je išla dobro i jako puno sam proveo vremena učeći jer bukvalno pre škole nisam znao ni jednu madjarsku reč pa sam morao baš da zapnem. Na ruku mi je još išlo što sam nezaposlen i nemam porodicu pa imam svo vreme ovog sveta da se posvetim učenju jezika. Pored škole u koju sam išao dva puta nedeljno, takodje sam se dva puta nedeljno vidjao sa prijateljem koji govori madjarski i kući kod mene uz kafu smo razgovarali sat-dva koliko sam umeo i znao. Skinuo sam lekcije sa neta i po ceo dan slušao,dok se šetam po gradu, dok vozim bicikl, čak bih i na spavanje išao sa slušalicama na ušima i tako zaspao. Duna Tv sam gledao kad bih se umorio od slušanja lekcija. Prato sam sve, od vesti do filmova i tako cela tri meseca i sve više sam razumeo jezik iz dana u dan. Čak sam i rečnik madjasko-srpski uzeo iz lokalne biblioteke a potopomagao sam se ponekad i googlom. Hoću reći potpuno sam se posvetio učenju jezika. Svoju devojku sam naučio da mi čita pitanja iz skripti koje sam nešto nabavio od drugih a nešto sam sam i uz pomoć drugara napravio. Skripta sadrži oko 200 mogućih pitanja. Sve je izgledalo kao da klizi po loju. Naučio sam oko 2000 reči na madjarskom ako ne i više. U septembru sam otišao u konzulat i obavio razgovor. Rekli su mi da sam dobro naučio i da nastavim da učim do zakletve tj. ceremonije dodele državljanstva. Čak mi je službenica u ambasadi na kraju razgovora napisala na parče papira, pod jedan "dati državljanstvo" i pod dva "zakletva", tj. ono što me očekuje. Dali su mi da potpišem i izudarali pečate na zahtev. Bio sam presretan u tom momentu da vam nemogu opisati jer se moj trud isplatio. Išao sam sve legalnim putem, onako kako madjari zahtevaju od podnosioca zahteva. Posle toga sam jedno mesec dana odmarao od učenja jezika ali sam se ubrzo vratio, pa sam često gledao Duna Tv i ponavljao naučeno da nebi zaboravio. U medjuvremenu sam još više naučio jer mi se sada znanje "sleglo" pa sam još više bio sigurniji u sebe i smatrao sam da neću imati nikakvih problema, do dan danas, tačno šest meseci i dva dana od predaje zahteva. Jutros mi je stiglo pismo iz konzulata da sam odbijen i da nemam pravo žalbe ali takodje imam pravo da ponovo pokušam. Nisam mogao da verujem jer zvanično objašnjenje za odbijanje nepostoji u pismu koje sam dobio. Šta to sada znači, sada smo vas odbili ali pokušajte ponovo? Ja mogu ponovo samo isto da uradim,isti zahtev, ista biografija, isti predak, isti razgovor. Ispunio sam sve uslove koje su tražili od mene i što zakon nalaže. Nisam nikada bio u životu osudjivan ni ja ni niko iz moje porodice. Otac mi je bio advokat, deda takodje, pradeda lekar i madjarski vojnik koji je ratovao za austro-ugarsku. Više mi stvarno kriterijumi nisu jasni za dobijanje državljanstva, no nisam dao da me to slomi pa ću pokušati ponovo jer sam po prirodi takav ali verujem da bi ovo mnoge odbilo da ponovo pokušaju.





Upravo sam se registrovao samo zbog posta ovog momka. Izvini druze,ali licno mislim da to sto je razgovor tekao pola na madjarskom a pola na srpskom,nikako nije dobro,i da je upravo to razlog odbijenice koja je usledila. Pravilo je da onog momenta kada krocite u ambasadu tj. u konzulat komunicira se iskljucivo I samo na madjarskom. Ko zna sta je sluzbenica napisala o tvom poznavanju jezika,posto ste se prethodno dobro ispricali na srpskom... A ne mogu I da ne primetime ovaj deo tvog posta gde kazes da ti je napisala prvo, dati drzavljanstvo a drugo ,zakletva. Sta to uopste znaci? kako da das drzavljanstvo. Zao mi je sto se sve ovako zavrsilo po tebe,pokusaj ponovo,samo zaboravi na srpski dok si u ambasadi I sledeci put ce sigurno odgovor biti pozitivan.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898777 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.