Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901422 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladoni
Beograd

Član broj: 328354
Poruke: 11
*.19.107.0



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2015. u 14:49 - pre 111 meseci
Pozdrav svima... Jedno pitanje, da li ima neko da je polagao zakletvu u Beogradu? Posto sam uspesno predao dokumentaciju, pa cekam poziv na zakletvu... Cisto da znam kako to sve tamo izgleda... Hvala unapred na odgovoru... Ljudi drzite se i istrajte... :)
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2015. u 17:57 - pre 111 meseci
@vladoni,

Nisam bio na zakletvi u Beogradu, ali jedan član foruma je jednom jako detaljno opisao proces zakletve u BGu, pa sam taj njegov/njen opis sačuvao. Dakle, sledeće što ću napisati je copy-past tog komentara, ja ga prenosim u celosti:

evo danas sam bio na zakletvi, pa da prepricam. Oko 12h, je izasla sluzbenica iz ambasade i pozvala nas unutra, gde se nakon stepenica ulazi u hol. Tu nam je pozelela dobrodoslicu, i objasnila citav program zakletve. Nakon toga je po abecednom redu pocela da proziva kandidate, a mi bismo prilazili stolu i davali LK ili pasose, ko je kako vec i gde predavao, uz neko neobavezno pitanje, gde ste predali, gde ste ili kada ste rodjeni, cak i u kom keruletu u BP ste predali za jednog momka. Nakon toga je trebalo da se potpisem na dva papira, sa po dva potpisa, a ljubazna sluzbenica vam lepo pokaze i gde. Tada vam ta ista sluzbenica daje i dva spojena papira, Nyilatkozat i neki papir vezan za statistiku. Posto nas je bilo poprilicno, a svako bio nakon potpisa seo za prvi prazan sto i popunjavao te papire, nije vise bilo sl.mesta ni u tom holu za stolom na zidu, kao u pekari, a niti u prostoriji leevo od hola, gde je bilo cetiri, pet stolova, pa su preostali kandidati morali da se snalaze ili da cekaju ove prve da zavrse. Citavo to popunjavanje je teklo pomalo smotano jer je bilo dosta ljudi koji nisu znali kako se sta popunjava, pa bi se to teglilo. Momci iz osoblja su izneli case sa vodom, tako su ljudi mogli da se posluze. Nakon toga je opet ona sluzbenica odrzala kraci govor o pasosima, o mogucnosti preseljenja u Madjarsku i sl. a naglasila je i cenovnik pasosa u BGu i u Madjarskoj kao i podatak da ako danas zakazemo predaju zahteva za pasos u ambasadi, prvi slobodan termin je tek krajem novembra! Na kraju govora nas je zamolila da pogasimo mobilne i da udjemo na klizna vrata iza nje, koja su otvorila dvojica momaka, a iza vrata je bila svecana salam koja se nalazi u cosku zgrade i najbliza je Kalenic pijaci, da biste se lakse orijentisali, tako da je ona prostorija sa stolovima tranzitna, odnosno nalazi se izmedju hola i sv.sale.

Tu nas je cekao konzul i kako smo seli, jedna zena je odrzalaa kraci govor, nakon cega je intonirana himna. Nakon toga nam je konzul odrzao kraci govor od oko minut, dva, nakon cega je odmah pocela i dodela koja je isla kao po loju jer smo sve papire vezane za to potpisali jos na pocetku, da ne bismo gubili vreme ovde i pravili guzvu. Onda je konzul odrzao govor od oko 15tak minuta i pricao o raznoraznim stvarima, kako ovime ne samo da postajemo drzavljani Madjarske nego i EU i u njoj imamo ista prava kao i nemci, spanci, francuzi itd. Zatim o izborima koji su bili u aprilu, ali je naglasio i mogucnost da i sami glasamo na nekom od sledecih. Nakon tog govora je usledilo intoniranje Szozata, koji ujedino oznacava i kraj ceremonije nakon cega po automatizmu oni isti momci otvaraju ona ista klizeca vrata i posluzuju prisutne sampanjcem ili kokakolom ko ne pije alkohol. Konzul je isao od coveka do coveka i nazdravljao sa svima. Nakon toga je zakletva tehnicki bila gotova i ko je hteo, mogao je odmah da podje, ko je hteo mogao je da ga sa konzulom uslika fotograf, a ko je hteo mogao je da ostane na "caskanju" u onoj prostoriji izmedju.

Sve u svemu prigodna svecanost, sve je utabano i uigrano, a vi samo treba da se pojavite.
 
Odgovor na temu

nikas
nema ga

Član broj: 212505
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2015. u 18:50 - pre 111 meseci
Pitanje za one koji su vadili pasoš porodično u Morahalomu. Dobili smo mail da su nam pasosi gotovi, samo je jedan mail dat i na njega je stigao mail za tačno 3 nedelje od predaje. Pitanje: Kad ste išli po pasos da li se uzima broj za svakog pojedinačno ili može jedan broj za sve?
 
Odgovor na temu

kowrdzava
radmila stepanovic
prodavac
beograd

Član broj: 328409
Poruke: 22
*.mbb.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2015. u 19:26 - pre 111 meseci
cao ,ja mogu da vam kazem licno moje iskustvo koje nije zahtevalo nivo 1 ,jer ga tako nisam ni ucila .ucila sam madjarski preko skole koja vas uci bukvalno sta je potrebno samo za to ,ali ja sam zelela i vise pa sam dokupila knjige ,predala sam papire a kada sam predavala pitali su me samo 3 pitanja u budimpesti ,ali taj dan su sve nas pitali toliko 3,4 pitanja jako su ljubazni ponove ako ga nerazumete ali citam forume i vidim da price preuvelicavaju,ne kazem da u beogradu i subotici nije tako ali iskreno sve je to zavisno od osobe koja vas pita ,ako neko zeli da mu se urade prevodi ,biografije i kako se popunjavaju papiri javi te se 066484749 pozdrav
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2015. u 21:01 - pre 111 meseci
Citat:
nikas: Pitanje za one koji su vadili pasoš porodično u Morahalomu. Dobili smo mail da su nam pasosi gotovi, samo je jedan mail dat i na njega je stigao mail za tačno 3 nedelje od predaje. Pitanje: Kad ste išli po pasos da li se uzima broj za svakog pojedinačno ili može jedan broj za sve?


Ako je kao drugde, suprunik moze da podigne za decu, ali ne moze za suprznika, mora licno. Ako ce jedan da pokupi, onda je trebalo unapred da spremite ovlascenje. Sto se tice brojeva, mislim da nema potrebe da uzimate za svaki pasos broj, ionako biste isli jedan za drugim.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

gagaoki

Član broj: 323003
Poruke: 5
*.20.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2015. u 22:37 - pre 111 meseci
pozdrav svima!

da li neko zna, kakva je procedura i postupak vadjenja pasosa za novorodjence, za one koji vec imaju madjarsko drzavljanstvo a dobili su prinovu u medjuvremenu? konkretno me interesuje ambasada u becu... ima li neko iskustva, predlog, savet? hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.03.2015. u 10:04 - pre 111 meseci
Pozdrav,

prijateljica je dobila poziv za zakletvu u Subotici u sredu 18.03. a predala je na konzularnim danima sredinom oktobra 2014. u Novom Sadu, poziv je bio telefonski.
Predstavili su se da zovu iz konzulata, da potvrdi da je ona ta osoba, da je drzavljanstvo odobreno i pitali da li ce doci na zakletvu, da li joj odgovara termin, kao i da ponese pasos.
Vrlo kratak razgovor. Eto samo informacija za one koji su predavali u oktobru u Novom Sadu da su krenuli pozivi. Viszlat!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.03.2015. u 14:00 - pre 111 meseci
Citat:
gagaoki:
pozdrav svima!

da li neko zna, kakva je procedura i postupak vadjenja pasosa za novorodjence, za one koji vec imaju madjarsko drzavljanstvo a dobili su prinovu u medjuvremenu? konkretno me interesuje ambasada u becu... ima li neko iskustva, predlog, savet? hvala unapred!!!


treba izvod iz maticne knjige rodjenih iz austrijske opstine u dva primerka bez prevoda.

Prisustvo oba roditelja uz saglasnost i uverenje o drzavljanstvu bar jednog roditelja (to ste dobili u onoj oker fascikli).

I naravno razgovor ide skroz na madjarskom.
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.03.2015. u 20:35 - pre 111 meseci
Jel ceka neko poziv za zakletvu da je predao na konz danima u Rumi u oktobru pozzz
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.03.2015. u 20:42 - pre 111 meseci
Pozdrav svima!
Ja sam predao zahtev na konzularnim danima u Rumi 9.okt.14. jos nisam dobio poziv pa me zanima da li medju Vama ima jos takvih?
U smislu nije dobio odbijenicu a ceka poziv,napominjem da je Subotica u pitanju,znam da su one koji su trazili zakletvu u BG vec zvali...
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2015. u 09:34 - pre 111 meseci
Evo opet knjige i radne sveske Szia Jo napot Viszlat

http://www2.zippyshare.com/v/KEvzonti/file.html
http://www2.zippyshare.com/v/S83FdUrD/file.html
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2015. u 09:50 - pre 111 meseci
Jel moze neko da preporuci dobru nastavnicu madjarskog u NS, ali da nije preko skajpa. Hvala unapred
/
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2015. u 10:23 - pre 111 meseci
Da li su umrlice validni dokumenti?

Meni su u konzulatu pre dve nedelje rekli da nisu, pa su mi juče rekli da jesu, a ja pokušavam da dođem do pradedine krštenice iz crkve, misija nemoguće....
Inače, umrlice su iz Mađarske, pradeda i deda su bili Mađari....
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
46.11.44.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2015. u 14:11 - pre 111 meseci
"Da li su umrlice validni dokumenti?

Meni su u konzulatu pre dve nedelje rekli da nisu, pa su mi juče rekli da jesu, a ja pokušavam da dođem do pradedine krštenice iz crkve, misija nemoguće....
Inače, umrlice su iz Mađarske, pradeda i deda su bili Mađari.... "

Jesu i to je 100 % tacno,osim sto tako pise na zvanicnom sajtu znam i iz sopstvenog iskustva.
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2015. u 14:46 - pre 111 meseci
Emily, hvala puno. Juče se i ova službenica iznenadila, a pre samo 10 dana u istom konzulatu su mi rekli da nije validna. Misliiiim......
Meni je puno lakše da uzmem umrlicu nego krštenicu, za krštenicu sam se obratila na 310 adresa, stigla sam i do nacionalnog arhiva i ništa.
 
Odgovor na temu

BubaB

Član broj: 328327
Poruke: 32
31.223.140.*



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2015. u 21:00 - pre 111 meseci
KoVacH_, mislis na nacionalni arhiv Srbije u BG? i ja imam problema sa pronalazenjem dokumenata...ima ih ali nisu potpuna..pa me zanima gde jos traziti?

Jos jedno pitanje: da li neko zna do kog "kolena" se priznaju preci i da li uopste postoje takva ogranicenja?


Hvala

[Ovu poruku je menjao BubaB dana 17.03.2015. u 22:31 GMT+1]




[Ovu poruku je menjao BubaB dana 17.03.2015. u 22:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kowrdzava
radmila stepanovic
prodavac
beograd

Član broj: 328409
Poruke: 22
*.mbb.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2015. u 23:35 - pre 111 meseci
bubab pa bitno ti je samo da je rodjen pre 1921 ,nemas ogranicenja ali mora da ide nekim redom primer prababa,baba,mama,pa ti ,ne juri krstenice ,nego umrlice lakse ,jer ih vadis tamo gde su umrli a u njima pise gde su rodjeni ako ti treba pomoc zovi me 066484749 poz rada
 
Odgovor na temu

kowrdzava
radmila stepanovic
prodavac
beograd

Član broj: 328409
Poruke: 22
*.mbb.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2015. u 23:39 - pre 111 meseci
moonns imam ja prijateljic u al ti javljam sutra da vidim da li moze poz
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2015. u 06:59 - pre 111 meseci
kowrdzava hvala ti
/
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2015. u 07:05 - pre 111 meseci
Citat:
BubaB:
KoVacH_, mislis na nacionalni arhiv Srbije u BG? i ja imam problema sa pronalazenjem dokumenata...ima ih ali nisu potpuna..pa me zanima gde jos traziti?

Jos jedno pitanje: da li neko zna do kog "kolena" se priznaju preci i da li uopste postoje takva ogranicenja?


Hvala :)

[Ovu poruku je menjao BubaB dana 17.03.2015. u 22:31 GMT+1]




[Ovu poruku je menjao BubaB dana 17.03.2015. u 22:42 GMT+1]



Mislim na mađarski nacionalni arhiv u Budimpešti :) Meni su u ambasadi rekli da su dokumenta iz nacionalnog arhiva važeća, dok u arhivu mi kažu da nisu sigurni jer i oni čuvaju kopije originala....
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901422 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.