Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901450 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.03.2015. u 12:35 - pre 111 meseci
Ne treba.. Bitno je samo mjesto rodjenja.
 
Odgovor na temu

BubaB

Član broj: 328327
Poruke: 32
*.opera-mini.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.03.2015. u 21:13 - pre 111 meseci
Hvala puno!
Sada tek krecem u ovu avanturu pa ce biti verovatno jos pitanja...nadam se da madjari nece ukinuti ovo dok ja sve prikupim i naucim jezik
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.03.2015. u 22:35 - pre 111 meseci
Citat:
sarans91:
Pozdrav svima!
Ovako, dokumenta su predata prosle godine u martu u Budimpesti, ali od tad nije bilo nikakvog odgovora, ni poziva na zakletvu, ni odbijenice, niti poziva na proveru jezika ! Da li neko zna sta raditi u tom slucaju? Da li je pametno da se pozove konzulat tamo i da se proveri o cemu se radi?
Hvala unapred!


Slicno kao moj slucaj !
Nazalost nemam dobar savet, jer ne znam ni sam...
Pitanje je uopste gde je tvoj predmet, da li je jos uvek u Budimpesti ili u konzulatu...
Sacekaj da istekne tacno godinu dana, nakon toga nemas sta da izgubis pa kreni da se zalis redom. To i meni jedino preostaje.
 
Odgovor na temu

OkiOki88
Pera zdera
novi sad

Član broj: 328337
Poruke: 4
*.110.152.127.nsradiolan.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2015. u 02:30 - pre 111 meseci
Citat:
ivy_br: Ako neko bude išao danas na konz.dane u Novi Bečej neka javi kako je bilo...

Bila sam danas na konzularnim danima u Novom Beceju. Moram reci, da je na moje veliko iznenadjenje, konzul bio izuzetno strpliv i ljubazan i nekoliko puta izasao u susret da pojasni, ponovi ili preformulise pitanje. Sama pitanja su bila opustenog tipa, od toga kako se zovete, gde ste i kada rodjeni, koliko ucite jezik i kako, sta radite u slobodno vreme, koji film ste gledali, prepricajte mi film, kakvo je vreme danas, sta mislite koliko stepeni otprilike ima, gde planirate da idete na leto, koje boje vidite na mojoj kravati, koje boje je vas sal, sta drzim u rukama (olovku) i koje je boje. To su neka od pitanja kojih mogu trenutno da se setim, bilo je jos dosta...sve u svemu, nije mnogo strasno. Ali zahtevaju sada vec da tecnije razgovarate na te neke svakodnevne teme. Na zalost, nisam prosla. Vise srece drugi put, kaze cika konzul da mi malo fali, da budem slobodnija, vise razumem i tecnije govorim i da za neka dva meseca pokusam opet. Ukoliko imate dodatnih pitanja, tu sam.
Puno srece i jos vise strpljenja zelim svima
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2015. u 07:51 - pre 111 meseci
OkiOki88 Hvala na informacijama. Jbg, ali gledaj to sa vedrije strane bolje da ti nije sada uzeo papire i da znas na cemu si odmah nego da ti uzme pa dobijes odbijenicu. Mislim, meni je bar tako postenije. Tako da strebana jos malo i srecno! :-)

[Ovu poruku je menjao ivy_br dana 11.03.2015. u 10:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2015. u 09:16 - pre 111 meseci
Citat:
OkiOki88:
Citat:
ivy_br: Ako neko bude išao danas na konz.dane u Novi Bečej neka javi kako je bilo...

Bila sam danas na konzularnim danima u Novom Beceju. Moram reci, da je na moje veliko iznenadjenje, konzul bio izuzetno strpliv i ljubazan i nekoliko puta izasao u susret da pojasni, ponovi ili preformulise pitanje. Sama pitanja su bila opustenog tipa, od toga kako se zovete, gde ste i kada rodjeni, koliko ucite jezik i kako, sta radite u slobodno vreme, koji film ste gledali, prepricajte mi film, kakvo je vreme danas, sta mislite koliko stepeni otprilike ima, gde planirate da idete na leto, koje boje vidite na mojoj kravati, koje boje je vas sal, sta drzim u rukama (olovku) i koje je boje. To su neka od pitanja kojih mogu trenutno da se setim, bilo je jos dosta...sve u svemu, nije mnogo strasno. Ali zahtevaju sada vec da tecnije razgovarate na te neke svakodnevne teme. Na zalost, nisam prosla. Vise srece drugi put, kaze cika konzul da mi malo fali, da budem slobodnija, vise razumem i tecnije govorim i da za neka dva meseca pokusam opet. Ukoliko imate dodatnih pitanja, tu sam.
Puno srece i jos vise strpljenja zelim svima :D



"...prepricajte mi film"...Ajoj! Jel si znala da odgovoris na ovo?
/
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2015. u 10:21 - pre 111 meseci
to je taj takozvani srednji nivo....
 
Odgovor na temu

pule87
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324889
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2015. u 11:10 - pre 111 meseci
Citat:
OkiOki88:
Citat:
ivy_br: Ako neko bude išao danas na konz.dane u Novi Bečej neka javi kako je bilo...

Bila sam danas na konzularnim danima u Novom Beceju. Moram reci, da je na moje veliko iznenadjenje, konzul bio izuzetno strpliv i ljubazan i nekoliko puta izasao u susret da pojasni, ponovi ili preformulise pitanje. Sama pitanja su bila opustenog tipa, od toga kako se zovete, gde ste i kada rodjeni, koliko ucite jezik i kako, sta radite u slobodno vreme, koji film ste gledali, prepricajte mi film, kakvo je vreme danas, sta mislite koliko stepeni otprilike ima, gde planirate da idete na leto, koje boje vidite na mojoj kravati, koje boje je vas sal, sta drzim u rukama (olovku) i koje je boje. To su neka od pitanja kojih mogu trenutno da se setim, bilo je jos dosta...sve u svemu, nije mnogo strasno. Ali zahtevaju sada vec da tecnije razgovarate na te neke svakodnevne teme. Na zalost, nisam prosla. Vise srece drugi put, kaze cika konzul da mi malo fali, da budem slobodnija, vise razumem i tecnije govorim i da za neka dva meseca pokusam opet. Ukoliko imate dodatnih pitanja, tu sam.
Puno srece i jos vise strpljenja zelim svima :D

Kada su ti rekli da nemas potrebno znanje i da treba jos da ucis, da li su ti uzeli papire? Inace, hvala na prenesenom iskustvu. :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2015. u 14:45 - pre 111 meseci
Citat:
BubaB:
Zdravo drugari,
imam pitanje oko prikupljanja dokumenta, tek krecem u ovu avanturu.
Da li dokument koji je vezan za pretka na koga se pozivas mora biti iz opstine u kojoj je on rodjen ili moze i iz opstine u koju je dosao kasnije. Konkretno u mom slucaju je ovako: u SD arhivu je dokument u kom pise mesto i godina rodjenja...mesto je Novi Sad. Da li taj dokument mora biti izdat u N. Sadu?

Hvala puno i srecno svima


Ujvideken !
 
Odgovor na temu

OkiOki88
Pera zdera
novi sad

Član broj: 328337
Poruke: 4
*.110.152.127.nsradiolan.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2015. u 02:13 - pre 111 meseci
Slazem se u potpunosti, bolje po mene sto su mi odmah rekli na cemu sam. Nisu mi uzeli dokumente.
Prepricavanje filma je bilo malo slabije sto se fonda reci tice (kao dete od 7 godina da prepricava) xD , mogla sam bolje, ali nisam nista spremila na tu temu i krenula da prepricavam prvi koji mi je pao na pamet.
Ja sam prvenstveno imala problem da razumem coveka sta me zapravo pita, jer ne postavljaju sva pitanja direktno, vec pomalo izokola...tipa : "Hajde sada kada ste vec rekli da je lepo vreme, recite mi sta mislite koliko ima stepeni danas, mozda ste gledali vremensku prognozu?"...tako nekako "opusteno" tece konverzacija izmedju konzula i Vas.
No, nemojte se uplasiti, ponavljam- izlaze u susret da preformulisu pitanje ili ponove, pojasne, ako vide da ste se potrudili i ucili. Ipak, ne savetujem da kao ja, trazite da vam pojasni svako drugo, jer tako provereno ne prolazite
Ako neko ima preporuku sto se literature i sajtova na netu tice, bicu mnooogo zahvalna. Ovih dana prikupljam materijal, pa nastavljam gde sam stala.
Za slusanje Vam mogu preporuciti audio lekcije Hungarian pod 101, takodje mi je puno pomogla knjiga "Teach yourself Hungarian". ( i jedno i drugo je englesko-madjarski materijal)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.crnagora.net.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2015. u 06:56 - pre 111 meseci
Dizvinete, u zakonu ne pise da treba da prepricavate filmove, jer se radi o srednjem znanju jezika.
Niko od nas za ovako kratko vreme nije mogao da osvoji jezik na takvom nivou, da se ne lazemo, za to su neophodne godine ucenja.
Ovo se radi sa ciljem da se uspori dodela drzavljanstva, jer je doslo vreme za selekciju kandidata.
Nazalost, vecina nas je zakasnila...
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2015. u 07:26 - pre 111 meseci
zvanicno se trazi konverzacijski nivo. naucite sve sto se tice da kazem "nase" teme i prosirite znanje sto se ostalog tice...sta radite u slobodno vreme ( kuvanje, filmovi, hobiji, sport itd itd ) ako ne ucite napamet mocicete da sklopite kakvu takvu recenicu na vecinu stvari sto vas pitaju...dakle ne ucite napamet odgovore
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2015. u 08:42 - pre 111 meseci
Citat:
OkiOki88:
Slazem se u potpunosti, bolje po mene sto su mi odmah rekli na cemu sam. Nisu mi uzeli dokumente.
Prepricavanje filma je bilo malo slabije sto se fonda reci tice (kao dete od 7 godina da prepricava) xD , mogla sam bolje, ali nisam nista spremila na tu temu i krenula da prepricavam prvi koji mi je pao na pamet.
Ja sam prvenstveno imala problem da razumem coveka sta me zapravo pita, jer ne postavljaju sva pitanja direktno, vec pomalo izokola...tipa : "Hajde sada kada ste vec rekli da je lepo vreme, recite mi sta mislite koliko ima stepeni danas, mozda ste gledali vremensku prognozu?"...tako nekako "opusteno" tece konverzacija izmedju konzula i Vas.
No, nemojte se uplasiti, ponavljam- izlaze u susret da preformulisu pitanje ili ponove, pojasne, ako vide da ste se potrudili i ucili. Ipak, ne savetujem da kao ja, trazite da vam pojasni svako drugo, jer tako provereno ne prolazite :D
Ako neko ima preporuku sto se literature i sajtova na netu tice, bicu mnooogo zahvalna. ;) Ovih dana prikupljam materijal, pa nastavljam gde sam stala.
Za slusanje Vam mogu preporuciti audio lekcije Hungarian pod 101, takodje mi je puno pomogla knjiga "Teach yourself Hungarian". ( i jedno i drugo je englesko-madjarski materijal)
Pozdrav :)


Hungarian 101 jel mu to dodje isto sto i FSI Hungarian? Ako jeste, to je najbolje za onog ko krece od nule, iako je taj materijal star 50 godina.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2015. u 11:22 - pre 111 meseci
materijal je star 50 godina, ali je fenomenalan, 100x bolji od Pontifex i Hallo Itt Magyarorszag...

Sto se tice razgovora u konzulatu ja sam jedva uspeo da razumem tipa jer ja sam slusao i odrastao sa vojvodjanskim madjarskim, a on je neki Pestanac. I krenuo da prica sebi u bradu kroz staklo na salteru i ja mu kazem

nisam cuo, ponovo, kako kao i na kraju mu kazem

- izvinite ja pricam madjarski ali sa drukcijim akcentom. Na sta se on nasmejao.

Dakle, hocu da kazem pratite Madjarsko madjarski...



 
Odgovor na temu

OkiOki88
Pera zdera
novi sad

Član broj: 328337
Poruke: 4
*.110.152.127.nsradiolan.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2015. u 13:13 - pre 111 meseci
U razloge ne zalazim. Jesu postrozili kriterijume sto se tice znanja jezika tice, a ako Vas zanima sta se tacno podrazumeva pod nivoima B1 i B2 koji zahtevaju, imate odlicno objasnjenje na sajtu Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. ;)

Nivo B1: GOVORNA PRODUKCIJA
Polaznik je na kraju kursa sposoban da izrazi svoje osnovne potrebe i da usmeno reši osnovne jezičke funkcije: da daje obaveštenja, da ispriča doživljaje, opiše osobe, da na adekvatan način izrazi svoje mišljenje i zastupa svoje osnovne interese. Snalazi se u većini situacija prilikom putovanja u oblasti gde se govori mađarski jezik. Bez posebnih priprema se može uključiti u razgovore, čija je tema porodica, slobodno vreme i aktuelna pitanja. Može da govori jednostavno i sažeto o stvarima koji spadaju u njegov delokrug rada i interesovanja. Na jednostavan način može da prepriča događaje, doživljaje, iskustva. Ume da govori o svojim snovima, nadama,
ambicijama. Može kratko da obrazloži svoje mišljenje i planove. Ume da saopšti kratak vic, da rezimira delove omiljene knjige ili filma.

 
Odgovor na temu

OkiOki88
Pera zdera
novi sad

Član broj: 328337
Poruke: 4
*.110.152.127.nsradiolan.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2015. u 13:20 - pre 111 meseci
Hungarian 101 sadrzi i video i audio lekcije, kao 5-6 nivoa, od totalnog pocetnika do naprednog nivoa. Odlicna vezba za one koji nisu imali mnogo kontakta sa jezikom. Da im sto kazu, za pocetak "udje u uvo" :D
 
Odgovor na temu

radenkol
Bosna

Član broj: 325247
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2015. u 08:36 - pre 111 meseci
Prilikom apliciranja,da li se mogu predati kopije izvoda,ili moraju biti izvodi original za predaju...mislim na umrlice,izvode....
Radenko
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2015. u 10:07 - pre 111 meseci
original preveden kod sudskog tumaca za madjarski jezik
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2015. u 19:25 - pre 111 meseci
Jel bio neko skoro na zakletvi u Subotici? Neka iskustva? Kako ide ceo proces? :)

Čitao sam i prethodna iskustva na pređašnjim stranicama, ali nije na odmet čuti neka nova iskustva.
 
Odgovor na temu

BubaB

Član broj: 328327
Poruke: 32
31.223.140.*



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2015. u 11:30 - pre 111 meseci
Ljudi, samo napred...
Kod mene u startu zid, ne znam ni da li cu moci da nastavim sa dokumentima.

Naime, osoba na koju se pozivam je rodjena u N. Sadu ali nemam dokument da to dokazem
Knjige vencanih za godinu kada se on vencao su pocepane (par stranica i tu je bas ta godina koja mi treba )
U umrlici mu ne pise da je rodjen u N. Sadu vec u tom mestu gde su dosli a njegovom ocu pise N. Sad... Ne bi ni to bilo problem da imam dokument sa imenom oca, na umrlici ne pise

To su sve podaci iz arhiva i iz maticnih sluzbi, ostaju mi jos knjige direkt iz crkve (mada je sve to u arhivu procesljano, ali ajde....davljenik se hvata za slamku)

Eto, imate moju podrsku i sa osmehom ucite jezik, ucila bih ga i ja....
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901450 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.