Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901407 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 09:08 - pre 128 meseci
Neko se malo našalio, a nisu svi shvatili šalu. Koliko znam, zakletve u BG ambasadi se obavaljaju na cca nedeljnom nivou.
 
Odgovor na temu

valeriamitic

Član broj: 312450
Poruke: 54



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 10:19 - pre 128 meseci
Citat:
Don Quiote:
Citat:
Braksi:
a gde im je maticni list u Madjarskoj mislim kod kog maticara ako nemaju rezidencu tamo ? Ima neki centar za takve slucajeve recimo u PEsti ?

Mojoj ženi je stiglo u konzulat u Subotici, pa je dobila poštom obaveštenje iz konzulata da dođe da podigne.



Don Quite, pretpostavljam da je žena i predala u konzulatu papire? Da li je neko čuo da su mu stigli matični i venčani list iz Mađarske u skorije vreme i koliko se čeka? Oni koji su predali i imali zakletvu u Mađarskoj pretpostvaljam da dobijaju na kućnu adresu, tako su meni rekli. Hvala.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 10:48 - pre 128 meseci
Citat:
delija_sever031:
Citat:
Braksi:
Don, hvala ti na ovim brzim i preciznim odgovorima. Kockice su skoro slozene.

Samo da kazem deliji da cu poceti da ucim/ponavljam madjarski tokom jeseni i zime i da mislim negde akobogda na prolece da apliciram.



Sta si se ti covece navrzo na mene? Srecno ti sa aplikacijom sto se mene tice

Samo ako se gleda sta se ovde pise do tad ce biti ukinuta mogucnost predaje....ili ces ti dobiti termin zakletve uskoro...a na kraju vec imas italijanski,ceski,svajcarski i jos poneki pasos pa ti ovaj nece ni nedostajati jer ionako ne znam za sta ce ti u stvari posto se nisi nikad izjasnio


pasos ma koje zemlje je ogromna privilegija, pogotovo ako ne kosta nista (osim vremena i nesto truda) i nudi se malte ne na tacni, a ne remeti ti nikakve planove.

Mozda se danas Madjarski pasos ne razlikuje puno od nemackog ili italijanskog, ali secam se ja kako je to bilo pre kad su bili nebo i zemlja. Ko zna sta nas ceka sutra...

Od viska glava ne boli.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 11:14 - pre 128 meseci
Ova tema je za svoje dve i po godine postojanja postala druga tema po broju odgovora na celom ES/EM forumu (odmah iza teme o Norveškoj ). Ipak, ne mogu a da ne primetim, da bi filtriranje beskorisnih, trol, i svađalačkih postova (bar 30%) i ponavljanih pitanja (bar 20% postova otpada na "koliko se čeka" i "kako je on dobio, a ja ne, a isti dan smo predali" i sl.) desetkovalo ovu temu.

Smatram da je ova tema zrela za otvaranje podforuma i da bi bilo zgodno da se odmah otvori nekoliko tema, npr:

1) Mađarsko državljanstvo - uslovi neophodni za aplikaciju (gde je rođen predak i sl), prava porodice (supružnici, deca) na državljanstvo, dokumentacija neophodna (izvodi, krštenice, izjave)
2) Mađarsko državljanstvo - mađarski jezik - kako i gde učiti? (onilne, offline, kursevi i sl)
3) Mađarsko državljanstvo - kontakt sa državnim službama i službenicima (telefonski razgovori, matičari, pasoš, vozačka dozvola, granična policija, carina)

Takođe, mislim da bi sve nesuglasice trebalo započinjati (i prebacivati) u zasebnu temu:

4) Mađarsko državljanstvo - Advocacy
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 11:22 - pre 128 meseci
to sam ja probao na forumu o Norveskoj, cak sam pisao i moderatorima li nista. imam utisak da masa tamo dolazi na caskanje...

Ne bih se slozio da su rasprave bespotrebne. Mislim sve je to zivot, ne mozemo stalno biti u apoteci.

Imam za tebe jedno pitanje. I ja sam hteo da pkrenem temu bas i samo Madjarski jezik. Da li bi ti bio voljan da dajes nekad pomoc i odgovaras na neka pitanja u vezi jezika. Konkretno imam pitanje za tebe u cemu je razlika izmedju indirektnog i direktnog oblika glagola. Npr latom i latok i da li je evlika greska ako se pobrkaju ?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 15:56 - pre 128 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Ova tema je za svoje dve i po godine postojanja postala druga tema po broju odgovora na celom ES/EM forumu


...a prva po uspešnosti

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

pinaftadjajti
belgradban

Član broj: 318208
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 16:24 - pre 128 meseci
molim za odgovor da li se papiri mogu predati u Pecuju i zna li neko koliko su tamo zahtevni sluzbenici?
 
Odgovor na temu

Don Quiote
špedicija
Don-Šped
Subotica, Srbija

Član broj: 318105
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.don-sped.rs


+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 17:23 - pre 128 meseci
Citat:
valeriamitic:
Citat:
Don Quiote:
Citat:
Braksi:
a gde im je maticni list u Madjarskoj mislim kod kog maticara ako nemaju rezidencu tamo ? Ima neki centar za takve slucajeve recimo u PEsti ?

Mojoj ženi je stiglo u konzulat u Subotici, pa je dobila poštom obaveštenje iz konzulata da dođe da podigne.



Don Quite, pretpostavljam da je žena i predala u konzulatu papire? Da li je neko čuo da su mu stigli matični i venčani list iz Mađarske u skorije vreme i koliko se čeka? Oni koji su predali i imali zakletvu u Mađarskoj pretpostvaljam da dobijaju na kućnu adresu, tako su meni rekli. Hvala.

Jeste, predala je zahtev u konzulatu. Ne znam kako će biti sa nama koji smo to odradili preko.
 
Odgovor na temu

vesni
Vesna Stojkov
Beograd

Član broj: 313541
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 18:50 - pre 128 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Neko se malo našalio, a nisu svi shvatili šalu. Koliko znam, zakletve u BG ambasadi se obavaljaju na cca nedeljnom nivou.

ok,hvala.
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 21:19 - pre 128 meseci
zanimljiva stranica za ucenje jezika ,ovo je srpsko-madjarski kurs kurs





[Ovu poruku je menjao dejann75 dana 14.10.2013. u 09:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Serveto
Becej

Član broj: 102722
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.10.2013. u 22:43 - pre 128 meseci
Citat:
Braksi:...Konkretno imam pitanje za tebe u cemu je razlika izmedju indirektnog i direktnog oblika glagola. Npr latom i latok i da li je evlika greska ako se pobrkaju ?


Ako se pobrka, primeti se da ne znaš jezik.

Latom se kaže kad vidiš nešto (neodređeno), a latok za nešto određeno.

Latom valamit.

Latok hogy tudod.

Mislim da je ovako. Voleo bih da neko potvrdi. :)
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.180.236.18.targo.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2013. u 00:07 - pre 128 meseci
Obrnuto je.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2013. u 09:25 - pre 128 meseci
a ja sam cuo da nasi Madjari pricaju sa jakim akcentom madjarski i da dosta njih govore i nepravilno pa se u madjarskoj vec posle dve tri reci primete odakle su. Ne verujem da ocekuju od nas perfekt izgovor i bez greske. A mi smo jos i pomoz bog, mogu misliti kao prica u Americi druga treca generacija...
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.catv.broadband.hu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2013. u 12:14 - pre 128 meseci
Akcenat je jedna stvar a govoriti pravilno gramaticki je nesto drugo. Ni vojvodjanski madjari ne brkaju "latom" i "latok", kao sto neko iz Vranja nece reci "video ces", nego ce pravilno reci "video sam" ali sa malo drugacijim akcentom od beogradskog. Ja sam iz Novog Sada i kad odem negde na jug Srbije ponekad me pitaju odakle sam jer primete da govorim drugacije. Ista situacija sa Madjarima iz Vojvodine. To sto oni drugacije govore ne znaci da govore nepravilno.
 
Odgovor na temu

valeriamitic

Član broj: 312450
Poruke: 54



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2013. u 12:58 - pre 128 meseci
Mene interesuje da li je iko dobio madjarski izvod iz maticne knjige rodjenih i vencanih (oni koji su u braku) od kako su postali drzavljani Madjarske?
Oni koji su predali u konzulatu su verujem dobili, posle koliko vremena?
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.catv.broadband.hu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2013. u 13:25 - pre 128 meseci
Mi smo dobili vencani list cini mi se mesec dana nakon polaganja zakletve
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2013. u 14:30 - pre 128 meseci
Don Quiote poslao sam ti pp.
 
Odgovor na temu

valeriamitic

Član broj: 312450
Poruke: 54



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2013. u 15:33 - pre 128 meseci
Citat:
gajo2:
Mi smo dobili vencani list cini mi se mesec dana nakon polaganja zakletve


Vi ste predali u konzulatu ili u Madjarskoj? Ako je ovo drugo, da li Vam je stiglo putem poste na kucnu adresu?
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2013. u 17:35 - pre 128 meseci
Citat:
gajo2:
Akcenat je jedna stvar a govoriti pravilno gramaticki je nesto drugo. Ni vojvodjanski madjari ne brkaju "latom" i "latok", kao sto neko iz Vranja nece reci "video ces", nego ce pravilno reci "video sam" ali sa malo drugacijim akcentom od beogradskog. Ja sam iz Novog Sada i kad odem negde na jug Srbije ponekad me pitaju odakle sam jer primete da govorim drugacije. Ista situacija sa Madjarima iz Vojvodine. To sto oni drugacije govore ne znaci da govore nepravilno.

opet se svodi sve na to da čak i ako brkaš lica i vremena i rodove i šta već i to mu dođe bolje nego da sa sobom vodiš prevodioca jer te onda vraćaju i sa pasoša a kamoli s predaje dokumenata :)
 
Odgovor na temu

Serveto
Becej

Član broj: 102722
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.10.2013. u 21:25 - pre 128 meseci
Citat:
keresztur:
Obrnuto je.


Hvala! :)


Inače, naši mađari baš baš nepravilno govore, a to primetim i ja, koji sve razumem, a teže mi je da govorim. Znam mađarski, ali ga, nažalost ne koristim.
U svakom slučaju, naši mađari mnoge reči izgovaraju nepravilno, a prihvatili su i mnogo srpskih reči, pa mađarske ni ne koriste.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901407 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.