Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901098 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 11:02 - pre 128 meseci
Citat:
kamicak: Jel može za one sa jeftinijom ulaznicom još neka pomoć?
Szeged 30km, istok? zapad? zapad-severozapad?.........psiho.......pozovi M......


Morahalom, Kistelek, Hodmezovasarhely, Mako. To su mesta oko Segedina za predaju, s`tim da su prva dva mesta, a druga dva gradovi. Od prvog marta su mesta za predaju desetkovana, pa su sva sela otpala
asdf
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.226.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 11:36 - pre 128 meseci
A jel smem ja onda da napišem da je zeksi probao da preda papire recimo u Hodmezovasarhely, igen?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 12:55 - pre 128 meseci
Citat:
član:
inače, možda ću sada zvučati kontradiktorno samom sebi, ali znam lično čoveka kome je pokrenut neki postupak provere načina na koji je dobio državljanstvo!
došao je do pasoša sa znanjem mađarskog od jedno 10 do 20 reči :) i kada je ta cela procedura završena, malo je bilo što je dobio pasoš nego je išao u Budimpeštu da se prijavi na adresu da bi mogao vozačku da zameni. Vodio je sa sobom devojku koja mu je bila prevodioc i kada su se pojavili u opštini (ili gde već) napala ga je službenica što nezna mađarski, ali posle neke kraće rasprave ipak je uspeo da se prijavi, pa je onda prvo dobio novu lokcim karticu, pa LK, kasnije vozačku i sve po redu... nakon nekoliko meseci od toga, dobio je poziv od matičarke u sleu u kome je polagao zakletvu (predao je u drugom mestu) da mu se proverava sva dokumentacija jer ga je prijavila službenica iz Budimpešte.
Poziv, naravno, nije dobio on već osoba čiji je broj dao prilikom predaje i skroz mi je nejasno zašto iz kog razloga proveravaju mesto zakletve a ne mesto gde je predao papire?! Uglavnom, od tog poziva je prošlo neka 2-3 meseca, ništa se za sada nije desilo, a on je u međuvremenu prelazio mađarsku granicu i sa LK i sa pasošem i nije nikakvih problema imao. Neznam da li će išta od svega toga biti, ali kao što sam gore i napisao... ko može da dokaže da u trenutku predaje on nije govorio mađarski na elementarnom nivou koji se tada tražio?
NARAVOUČENIJE: ako ne znate mađarski, ne pokušavajte da zamenite vozačku! :)


pa ako nije imao nikakvih problema, zbog cega onda da ne zamanjuje dozvolu ? Malo si kontradiktoran.

Btw, sto bi rekao Blasavic ko zivot vodi u mutnoj vodi trikove mora sve dobro da zna. Pp da on uvek ima istu onu kolicinu šuški kao i onog dana kad je predavao, zatim polagao zakletvu i pasos. Ne bojim se za njega.

Za obicne smrtnike pitanje je samo moze li ih Budimpesta pronaci i da li ako se ne odazovu na poziv Pesta moze jednostrano da mu ukine drzavljanstvo ? Odgovor je da, jer oni ce jednostavno pozvati poziv na prijavljenu adresu zbog provere, pa prvi, drugi poziv i onda resenje o ukidanju drzavljanstva. Ne mozete se vi ne odazvati na poziv drzave niti vas to spasava presude.

 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 13:01 - pre 128 meseci
Citat:
Braksi:Za obicne smrtnike pitanje je samo moze li ih Budimpesta pronaci i da li ako se ne odazovu na poziv Pesta moze jednostrano da mu ukine drzavljanstvo ? Odgovor je da, jer oni ce jednostavno pozvati poziv na prijavljenu adresu zbog provere, pa prvi, drugi poziv i onda resenje o ukidanju drzavljanstva. Ne mozete se vi ne odazvati na poziv drzave niti vas to spasava presude.


I tako dodjosmo do onoga ko siri paniku. Zamisli ne javis se 2 puta na imaginarni poziv na nekakvu naknadnu proveru bez neposrednog osnova i stize resenje o ukidanju drzavljanstva. HA HA
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 13:11 - pre 128 meseci
Svasta,mozda sam na ta dva poziva bio u klonji i ostadoh bez drzavljanstva :D

To bez licnog poziva pisane forme i odlaska na tu i tu lokaciju ili sta vec da zahtevaju nema nista,ako vec dodje do toga
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 13:15 - pre 128 meseci
sva lica po zakonu su duzna da prijave nadleznim vlastima gde su rezidenti, a ako zive u inostrantvu treba da se prijave u svojoj zemlji gde zive kao i adresu u inostranstvu. I tamo gde zive tamo se mogu i naci.

Bilo bi zaista fantasticno kad bi drzava tako funkcionisala, npr, posalju ti dva poziva i ako se ne odazoves - nikom nista. Ali to nije tako.

Sve zavisi i pitanje je koliko ce Pesta biti agilna da istera svoje, ali ne bojte se ako bas hoce ima nacina.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 13:29 - pre 128 meseci
I za to postoji novcana kazna, 10000 forinti a ne oduzimanje drzavljanstva.

Citat:
Braksi:Bilo bi zaista fantasticno kad bi drzava tako funkcionisala, npr, posalju ti dva poziva i ako se ne odazoves - nikom nista. Ali to nije tako.

Sve zavisi i pitanje je koliko ce Pesta biti agilna da istera svoje, ali ne bojte se ako bas hoce ima nacina.


Poziva za sta i kome? Alo! Ne moze drzava bez osnova nekoga da poziva na krivicnu odgovornost niti da donosi bilo kakve presude u odsustvu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 13:34 - pre 128 meseci
Citat:
agora11:


Poziva za sta i kome? Alo! Ne moze drzava bez osnova nekoga da poziva na krivicnu odgovornost niti da donosi bilo kakve presude u odsustvu.


Moze, naravno da moze. Kao sto ti donese resenje o porezu, a sto se tice krivicnih postupaka imas koliko hoces sudjenja i presuda u odsustvu.

A bas u vezi pasosa, videli smo da je SAD ponistila Snowdenov pasos bez pardona.

Mi zivimo u uljkavoj i neuredjenoj drzavi, pa mislimo da su sve takve, ali sa pravom drzavom nema zaje8avanja. To upamtite.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 14:19 - pre 128 meseci
Po svemu recenom, sluzbenici najvise sumnjaju kada vodis nekog "prevodioca" sa sobom. Kada ides sam, pa makar i da lupas lica i vremena, smejace se , ali ce ti obaviti stvar.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 14:19 - pre 128 meseci
Citat:
dejanab92:
Ajde nek pametniji popusti, svaki dan neka prepirka,sta se desi desice se,nema potrebe sad o tome raspravljati danima.


Da je tako, internet forumi ne bi postojali
 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 14:53 - pre 128 meseci
Ima li neko ovde da je iz Pančeva ili okoline? Mene zanima gde najbliže može da se preda zahtev, a da to nije Subotica, pošto vidim da ambasada u Beogradu više ne radi...
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 15:01 - pre 128 meseci
Citat:
Nemanja:
Citat:
dejanab92:
Ajde nek pametniji popusti, svaki dan neka prepirka,sta se desi desice se,nema potrebe sad o tome raspravljati danima.


Da je tako, internet forumi ne bi postojali :D


Znam,ali ovaj sajt bi trebao biti baziran vise na pomoc i informisanje naroda a ne konstantne prepirke
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 15:20 - pre 128 meseci
ja se ne prepirem ni sa kim ako je upucena primedba meni. Ja sam samo razlozno i argumentovano osporio nebulozne tvrdnje delije koji ne zeli da se javi drzavi jer mora na klonju i agore koji misli da drzava nije banana drzava upravo ako mozes sa njom kako ti se cefne. Meni je zao sto se neki iznerviraju kad ih suocis sa cinjenicama, pa pocnu da galame i etiketiraju, ali c'est la vie.

Ako posmatramo ovaj rasomon i pokusavanje ljudi da posvaku cenu dodju do HU drz onda vidimo da postaje sve teze i teze.

U pocetku bese sve glatko. Manje vise. Neki su se cak javno hvalili da su potplatili sluzbenike po selendarama, a posrednici su javno i besramono nudili svoje usluge. Revnosni momci iz MRM nisu mogli da otrpe ovakvo sprdanje sa svojom nacijom pa su digli medijsku hajku i tako poce strozija kontrola kod predaje. Ljude su vracali sto i nije tako lose jer je bila varijanta da Pesti posalju zahtev sa primedbom da se jezik ne zna, pa onda dobije fasz ali za 6 meseci sto je opisao milos.hu...

Paralelno sa ovim, pojavljuju se glasovi o ljudima koji vracaju sa zakletve. O zakletvi je pricao pavelxxx.

A da stvar bude gora i ako zakletvu "prezivite" ceka vas sluzbenik prilikom podizanja pasosa ! Evo bas ovaj koja je resila da ocinkari sluzbenica.

Sto je najludje sad i iz Peste tokom procesa pocinju da zovu i proveravaju. Oni inventivni poput delije, savetuju da se ide u klonju i ne jave se na telefon cim vide +36, ali to je nikakav problem za sluzbenike u Pesti posto ce jednostavno odloziti predmet na kraj i zvat ponovo za neka 3-4 meseca kad se podnosilac oslobodi tereta i bude psihofizicki spreman da odgovori...

Iduci ovom linijom, mogu samo zamisliti da ce kako bude jenjavao broj interesenata za drzavljanstvo sto zbog zasicenosti, a sto zbog poostrenih uslova, neko doci ideju da im da novi posao da pozivaju, mzoda ne sve, ali povremeno neke osobe na kontrolu "jer postoji osnovana sumnja, npr za slucaj da su u nekom mestu vec otkrili dosta nepravilnosti"....





 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 16:28 - pre 128 meseci
Ja ne znam dal se samo meni cini da je atinski resio da konacno prekine da pise sa onih 5 nickova i pojavi se pod pravim
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 16:57 - pre 128 meseci
Citat:
grujica91: Ima li neko ovde da je iz Pančeva ili okoline? Mene zanima gde najbliže može da se preda zahtev, a da to nije Subotica, pošto vidim da ambasada u Beogradu više ne radi...


 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 17:02 - pre 128 meseci
Citat:
delija_sever031: Ja ne znam dal se samo meni cini da je atinski resio da konacno prekine da pise sa onih 5 nickova i pojavi se pod pravim


I meni se cini. Klasican trol. Ne trol nego trolcina. Pre tri strane je postavljao pitanja oko drzavljanstva koje mu ne treba, pre 2 je optuzivao druge da unose paniku a sad sam pise kilometarske postove u kojim izlaze sve moguce sumanute ideje kako ce da oduzimaju drzavljanstva na osnovu nekakvih telefonskih poziva u stilu DDR Stasi. I ako nije Atinski onda je neki rodjak.
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 17:02 - pre 128 meseci
Citat:
agora11:
Ostao sam duzan za link

Zbog zloupotreba konzulat sada vrsi proveru znanja jezika ne samo kod predaje zahteva - ukoliko se pojavi neko ko nije u stanju da komunicira na elementarnom nivou prilikom predaje zahteva za pasos o tome ce biti obavestene centralne vlasti

http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...0510kihelyezett_konz_napok.htm

Nije istina.
7. oktobra sam predala zahtev za pasoš u ambasadi u Beogradu. Nisu proveravali znanje jezika,čak smo pričali nešto i na srpskom.
Ovde ima mnogo informacija koje nisu lično proverene. Prestanite s tim! Dajte lična iskustva
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 17:06 - pre 128 meseci
Citat:
PiroskaS: Nije istina.
7. oktobra sam predala zahtev za pasoš u ambasadi u Beogradu. Nisu proveravali znanje jezika,čak smo pričali nešto i na srpskom.
Ovde ima mnogo informacija koje nisu lično proverene. Prestanite s tim! Dajte lična iskustva


Sta tacno nije istina i sta je tacno neproverena informacija? Izjavu je dao generalni-konzul a ne znam sta je proverenije od sajta ambasade na koji vodi link koji sam dao. Sta tvrdite? Da konzul to nije izjavio? Da je sajt ambasade lazni ili hakovan? Ili nesto trece?

Vi koliko mi je poznato znate madjarski jezik u dovoljnoj meri, pa ne vidim kako ste se pronasli u izjavi konzula o ljudima koji nisu u stanju da komuniciraju uopste i zasto ste ocekivali da vas tako tretiraju?

Cela diskusija na koju ste se pozvali je bila jer je neko napisao da je njegova drugarica otisla u ambasadu i odbijala da govori na madjarskom prilikom predaje zahteva za pasos. O takvim ljudima smo pricali.
 
Odgovor na temu

Don Quiote
špedicija
Don-Šped
Subotica, Srbija

Član broj: 318105
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.don-sped.rs


+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 17:37 - pre 128 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
kamicak: Jel može za one sa jeftinijom ulaznicom još neka pomoć?
Szeged 30km, istok? zapad? zapad-severozapad?.........psiho.......pozovi M......


Morahalom, Kistelek, Hodmezovasarhely, Mako. To su mesta oko Segedina za predaju, s`tim da su prva dva mesta, a druga dva gradovi. Od prvog marta su mesta za predaju desetkovana, pa su sva sela otpala

Morahalom spada u gradove, a ne sela. Ja sam tamo predao krajem aprila, a danas bio na zakletvi.
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.10.2013. u 18:01 - pre 128 meseci
Kako je izgledala zakletva u Morahalomu, koliko je ljudi bilo?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901098 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.