Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129084 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.59.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!02.04.2010. u 14:27 - pre 169 meseci
Tema treba da kreiras u wp-content/themes/folder_tvoje_teme/

i u taj folder stavis sve potrebne fajlove i pod foldere.
Ja kad sam prvi put pravio svoju temu,editovao sam default temu,a posle sam poceo koristiti kosture za kreiranje tema,i ta default tema ti se nalazi u wp-content/themes/,prouci njen source i css file,pa ces skontati kako idu neke stvari.
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
109.93.192.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!02.04.2010. u 14:57 - pre 169 meseci
Folder teme treba da ti bude u .../wp-content/themes/tvoja_tema. Glavni CSS fajl mora da ima naziv style.css.
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
*.ptt.rs.

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!02.04.2010. u 15:30 - pre 169 meseci
Tako i jeste, koristim starkers temu kao osnovu.

znaci .../wp-content/themes/mojsajt

U njoj je style.css u root direktorijumu, on inportuje sve CSS fajlove

a svi CSS fajlovi su u style/css - (layout.css, ie.css ...)


Ono sto mene interesuje jeste kako zadati relativnu putanju u CSS pocev od root direktorijuma, a ne pocev od mesta gde se nalazi CSS fajl,

sta npr: ako CSS fajl layout.css zakopam negde duboko u foldere: /style/css/izgled/layout.css

Ok, u WP fajlovima znam, najbolje je: bloginfo(‘template_directory’)/images/nekaslika.jpg ali u CSS ne moze da stoji bloginfo(‘template_directory’)
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.59.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!02.04.2010. u 22:04 - pre 169 meseci
Hmmm,a mogu da pitam sto to raditi?Koji razlog?Sto zelis ovakav pristup?
Mozes da namestis style.php,pa tu da kreiras css varijable,...,tako ces moci da koristis bloginfo('template_directory') u svom php - css fajlu.Pogledaj na netu php i css varijable primere,ima ih podosta,mnoge komercijalne teme koriste ovaj pristup da bi korisnici imali kontrolu nad temom kroz dashboard.
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
*.ptt.rs.

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!02.04.2010. u 23:01 - pre 169 meseci

Istrazujem, pa pitam, ok ako ovo sto sam predlozio i nije bas najbolje resenje, hteo sam da cujem savete od vas koji vec duze vreme radite sa WP.

Nevezano za moje pitanje, do sada citajuci i kopajuci po WP trenutno istrazujem pravi balans izmedju onoga sto u WP moze da bude kao "static page" i onoga sto bi trebalo da funkcionise kao CMS, i naravno kako omoguciti dinamicniji sajt a da se opet ne pokvari dizajn ili da sadrzaj koji klijent unosi bude onako rasporedjen kako sam ja zamislio u dizajnu. Jer to je upravo ono sto trazim od WP.

Mozda pravi clanak vezano za predhodnu recenicu:
http://www.darrenhoyt.com/2008...king-your-content-unbreakable/



 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon wordpress pokvario se editor10.04.2010. u 18:06 - pre 169 meseci
i ne znam kako da ga popravim. Tako da sam s*ebo sajt. Pokusao sam da nadjem neki drugi ali nece da se instalira. Ne znam koji editor da nadjem. Ali bez obzira sto da mi se pokvari editor. Glupoi wordpress besan sam ko ris. Nece da mi se otvori panel sa dugmicima nego mi prikazuje samo html stranu. Kad hocu da pisem clanak otvara mi se okrnjeni editor i nemam dugmice pa ne mogu da radim. Haos. Ni jedan sajt ne moze da mi izdrzi duze od mesec dana....
Da nije neki kod namerno izbrisan jer sam koristio neplacenu temu, skinutu sa nekog wearez sajta. Ne mogu da verujem da je to....

evo slike editora:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: wordpress pokvario se editor10.04.2010. u 21:45 - pre 169 meseci
e upravo radim jedan sajt u wordpress-u i imam slicnih problema..
ide mi na zivce jer ga svi toliko hvale da je prosto neverovatno...a isti je kao i vecina bessplatnih cms sistema, veruj isprobao sam ih barem 20-tak i to detaljno...
teme su blagi uzas, zato sam poceo otpocetka svoj dizajn i dok nisam procesljao svaki red koda na temi tek onda je pocelo da radi kako treba...
vec nekoliko dana testiram editor tinymce-advanced pa probaj instalirati taj plugin meni za sad radi ok al necu ti garantovati jer imao sam strasnih problema otpocetka....
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!11.04.2010. u 13:30 - pre 169 meseci
@toplim

Skini sa WP.org novu WordPress instalaciju. Raspakuj *.zip arhivu, a zatim kopiraj wp-includes direktorijum i prebaci ga na server. To bi trebalo da reši problem (ako je do editora).
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!11.04.2010. u 16:27 - pre 169 meseci
Hvala Stefane i sam sam predpostavljao da je javascript u pitanju. Ali problem je bio do servera. Nisam razumeo admina kako mi je objasnio uglavnom bio je promenjen UID, tacnije imao je apache UID. Greska je nastala prilikom snimanja chmod rezultata. Ispravili su gresku i sad je ok.

Inache svi folderi treba da nose chmod 755 osim /uploads. To stiti foldere od slucajnih upisa kao i od nekih virusa. Tako mi je receno.
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
*.ptt.rs.

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!11.04.2010. u 23:21 - pre 169 meseci
Pokušavam da napisem PHP kod kojim cu u index.php definisati za koje strane ce da mi se pojavljuje jedan sidebar a za ostale stranice ovaj drugi. Napravio sam php fajl sidebar-ponuda.php (to je sidebar koji zelim da mi se pojavi na nekim stranicama).

Kod je sledeci:
Code:

<?php if ( is_home() || is_front_page() || is_page('O nama') ) : ?>
    <?php get_sidebar('ponuda'); ?>
<?php else : ?>
    <?php get_sidebar(); ?>
<?php endif; ?>


Medjutim to kod mene ne radi?
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.59.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!12.04.2010. u 02:51 - pre 169 meseci
Cekaj to ti je kod sidebara?Ti ga pozivas sa ovim codom,a da li si ga napisao?
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
*.ptt.rs.

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!12.04.2010. u 08:51 - pre 169 meseci
Ne razumem te bas najbolje, da li sam napisao...?

Ovaj kod koji sam naveo pisem u index.php posle Loopa u delu gde se nalazi kod <?php get_sidebar(); ?> i <?php get_footer(); ?>.
Naravno obrisao sam ovo postojece: <?php get_sidebar(); ?> i tu napisao ovaj moj kod.
Naravno pre toga sam napravio taj drugi sidebar, stranica je sidebar-ponuda.php i u nju sam stavio ono sto hocu da mi se nadje u tom sidebaru.

Evo kompletnog koda da bi bilo jasnije:

index.php
Code:
<?php
/**
 * @package WordPress
 * @subpackage Starkers
 */

get_header(); ?>

<?php if (have_posts()) : ?>

    <?php while (have_posts()) : the_post(); ?>

        <div <?php post_class() ?> id="post-<?php the_ID(); ?>">
            <h2><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Permanent Link to <?php the_title_attribute(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h2>
            <p><?php the_time('F jS, Y') ?> <!-- by <?php the_author() ?> --></p>
            <?php the_content('Read the rest of this entry &raquo;'); ?>
            <p><?php the_tags('Tags: ', ', ', '<br />'); ?> Posted in <?php the_category(', ') ?> | <?php edit_post_link('Edit', '', ' | '); ?>  <?php comments_popup_link('No Comments &#187;', '1 Comment &#187;', '% Comments &#187;'); ?></p>
        </div>

    <?php endwhile; ?>

    <?php if (next_posts_link() || previous_posts_link()): ?>
        <?php next_posts_link('&laquo; Older Entries') ?> | <?php previous_posts_link('Newer Entries &raquo;') ?>
    <?php endif ?>
    
<?php else : ?>

    <h2>Not Found</h2>
    <p>Sorry, but you are looking for something that isn't here.</p>
    <?php get_search_form(); ?>

<?php endif; ?>

/* ========== Evo ga moj kod ===================== */

<?php if ( is_home() || is_front_page() || is_page('O nama') ) : ?>
    <?php get_sidebar('ponuda'); ?>
<?php else : ?>
    <?php get_sidebar(); ?>
<?php endif; ?>[/b]

/* ============ end ========================== */

<?php get_footer(); ?>
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.59.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!12.04.2010. u 12:39 - pre 169 meseci
A da li si registrovao taj sidebar sa funkcijom register_sidebar?Mozda si kod nje nesto zeznuo,meni isto jednom nije htelo da radi,ali sam ja imao problem jer mi se 2x ucitavalo,a nisam koristio function exist da proverim da li je sidebar ucitan.
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.59.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!13.04.2010. u 09:01 - pre 169 meseci
Cisto da pitam,moze li neko da mi kaze,koji file and folder permision treba da se postavi za wordpress,za svaki fajl i folder specificno,tj koja grupa fajlova ide 755,...,hvala.
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!13.04.2010. u 11:36 - pre 169 meseci
Što se tiče dozvola (file permissions), preporučujem ti da u celosti pročitaš ovaj tekst, radi dodatnih saveta o sigurnosti.
 
Odgovor na temu

meraklija
Dragan ILIC
Nis

Član broj: 30850
Poruke: 156
212.200.151.*



+3 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!13.04.2010. u 14:04 - pre 169 meseci
U administraciji wordpress-a u gornjem desnom uglu je opcija podešavanje ekrana. Da li i kako wordpress može da zapamti podešeno stanje i da kada se sledeći put logujem bude onako kako sam prethodno podesio? Wordpress uvek posle logovanja vrati stanje na prvobitno.
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.59.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!13.04.2010. u 17:19 - pre 169 meseci
Procitao sam to Stefane ranije,vec koristim default file permissions,a isto tamo i jos na par mesta sam nasao da postoji i more secured file permissions,samo sto nije dobro opisano za koji folder sta treba,pa zato pitam.
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!15.04.2010. u 21:33 - pre 169 meseci
WordPress nije nikada u dokumentaciji zvanično napisao potrebne fajl permisije, sem nekih osnovnih stvari koje su obavezne radi neometanog rada skripte. Jedino što sam korisno našao jeste ovo:
Citat:
Directories should have permissions of 755. NEVER 777
All files should have permissions of 644.
If you do want to use the built-in editor, theme files should have permissions of 666. NEVER 777

Izvor: http://www.tamba2.org.uk/wordpress/chmod/

U svakom slučaju bezbednost ipak najviše zavisi od servera, a i nekih dodatnih sigurnosnih mera. Znam dosta webmastera koji /wp-admin folder i još neke štite dodatno uz pomoć .htaccess i .htpasswd.
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.59.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!16.04.2010. u 07:19 - pre 169 meseci
Znam za taj link,sve sam to vec pregledao :))) pogledacu na netu kako se stiti wp-admin uz pomoc .htaccess i .htpasswd. Hvala.
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

meraklija
Dragan ILIC
Nis

Član broj: 30850
Poruke: 156
217.16.136.*



+3 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!20.04.2010. u 21:16 - pre 169 meseci
Zasto nastaje prazan prvi redu u kodu stranice wordpress-a i to pravi problem da rss nece da radi.
Izbrisao sam rucno sve prazne redove u kodu stranica Wordpress-a, ali kada se stranica prikaze u browseru opet je prvi red koda prazan.
Pokusavam da pronadjem uzrok sta dodaje taj prazan red u wordpress-u?
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129084 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.