Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa jednostavnim zadatkom oko prizme

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem sa jednostavnim zadatkom oko prizme

[ Pregleda: 2568 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Problem sa jednostavnim zadatkom oko prizme29.09.2009. u 22:55 - pre 177 meseci
Ćao svima, imam jedan zadatak u kome su date stranice i visina prizme i ja treba da izračunam zapreminu i površinu trostrane prizme u Pascalu. Kad kompajlira ne prikaže nijednu grešku, ali kad unesem te 4 vrednosti izbaci mi:
Citat:
Program (*putanja*)
exited with
exitcode = 106

evo kako ide taj programčić:
Citat:
program Prizma;
var a,b,c,H,BP,s,V,P:real;
begin
write ('a,b,c,H=');
read (a,b,c,H);
s:=(a+b+c)/2;
BP:=sqrt(s*(s-a)*(s-b)*(s-c));
P:=2*(BP+H*s);
V:=BP*H;
write ('V=',V,'P=',P);
read;
end.

Šta nije dobro? Tek sam počeo ovo da učim, pa molim vas bez smejanja mojoj grešci i zadatku :)
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Problem sa jednostavnim zadatkom oko prizme30.09.2009. u 09:24 - pre 177 meseci
možda ti se negdje događa dijeljenje sa nulom?
F
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
93.86.158.*



+62 Profil

icon Re: Problem sa jednostavnim zadatkom oko prizme30.09.2009. u 09:43 - pre 177 meseci
Delphi help kaze ovo (kodovi gresaka nisu menjani jos od TP-a):

Citat:

106 Invalid numeric format
Reported by Read or Readln if a numeric value read from a text file does not conform to the proper numeric format.


Da nisi uneo brojeve sa decimalnim zarezom, umesto tackom? Zasto ne koristis readln, na taj nacin sa enter zavrsavas unos?
Neki ispravan unos bi bio ovaj (razmak/space je delimiter)

Citat:
3 5.2 8.1 7


Pozz

Rajko
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Problem sa jednostavnim zadatkom oko prizme30.09.2009. u 10:59 - pre 177 meseci
Citat:
Rapaic Rajko: kodovi gresaka nisu menjani jos od TP-a

Šta je taj TP? TurboPascal ili nešto...? Ja sam ovo radio u onom Free Pascal-u.
Citat:
Rapaic Rajko:Da nisi uneo brojeve sa decimalnim zarezom, umesto tackom? Neki ispravan unos bi bio ovaj (razmak/space je delimiter)

Evo sad sam sve isprobao u nekoliko varijanti da ne bi bila neka glupost poput deljenja nulom ili šta već kao što je rekao captPicard i izbacuje mi grešku i kad pišem sa zarezom i sa tačkom između tih brojeva, ali kad stavim razmak onda je sve dobro?! Otkud to, znam da sam kad sam radio u petak u školi neke stvari, mogao normalno zarez da stavim između unosa.
Citat:
Rapaic Rajko: Zasto ne koristis readln, na taj nacin sa enter zavrsavas unos?

Nisam video nikakvu razliku između read i readln sad dok sam isprobavao. Šta ti znači to sa enter završavam unos? Pa tako je i kad stavim read.

A preskakao sam readln i writeln jer iz nekog razloga mi njih nije obojio onako belo kao što uradi sa rezervisanim rečima, a mrzelo me je da pokušavam sto puta, ali ipak i sa njima normalno radi. Da li je to neki bug ili tako treba da bude?
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem sa jednostavnim zadatkom oko prizme

[ Pregleda: 2568 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.