Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187459 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.06.2012. u 20:58 - pre 144 meseci
Luk ako si ti vec tamo to menja onda situaciju. Nemoj da cekas da ti istekne rok o d tri meseca pa da shvatis da si izgubio vreme misleci da sve tu mozes da zavrsis. Odite vi lepo zajedno u Ured za strance i pitajte da li ti moras da se vracas dole ili ne moras. Ako ne moras super, a ako moras onda je bolje da znas kako drugacije da se organizujes i da ne prekoracis turisticku posetu. Posle mogu da ti prave probleme zbog toga.
Kod mene to nije moglo, doduse kad sam se ja zabavljala sa mojim muzem, za odlazak kod decka sam morala da idem u BG po turisticku vizu, ako mi je odobre uopste pa tek onda da idem za DE, a o spajanju porodice na turisticku vizu nisam mogla ni da racunam. Od belog sengena se situacija malkice izgleda promenila. Vidis da su @Isak i @quicken zavrsili vize u DE bez da su isli dole, ali ja bih na tvom mestu racunala na to da ce ti reci da moras da se vratis i da iz Srbije apliciras za boravak. Daj Boze da nisam u pravu.

Ocean ne zna da li su isti zakoni, stvarno, to moras da proveris. Podelila sam s tobom moje iskustvo i ono vazi za Nemacku.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.06.2012. u 06:18 - pre 144 meseci
^^
Ne, ne, ja sam vizu zavrsio iz BG.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.06.2012. u 08:05 - pre 144 meseci
Quicken i ja :)
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.06.2012. u 20:04 - pre 144 meseci
Pardoniram se. :)

I dalje mi nije jasno kako je to moguce. Nije da vam ne verujem, nego mi nije jasno.
Ima li neki Zakon u Bayernu koji to zvanicno kaze? Bas me zanima sad to.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2012. u 13:03 - pre 144 meseci
i Isiii, koja je ovde jedno vreme bila aktivni diskutant, je takodje sve u Nemackoj sredila, isto kao Tdusko i ja. Ja mislim da se ona i vencala ovde dok je bila na turistickoj vizi, ne mogu sad da pretrazujem prethodne stranice.

Ne znam Profin da li postoji neka zvanicna informacija o toj mogucnosti, moguce da su malo uprostili proces spajanja porodice od kad je stupio na snagu bezvizni rezim.
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2012. u 13:24 - pre 144 meseci
Evo i mene, posle duzeg vremena, kad sam vec spomenuta da se oglasim :))

Tacno tako, i ja sam sve zavrsila u Nemackoj. Nikakva ulazna viza, nikakve peripetije... dok sam turisticki boravila u Minhenu krenula sam da ucim jezik, u Volkshochcshule polozila A1 posto mi je samo taj papir nedostajao da bih kompletirala dokumentaciju; u tom periodu se i vencala u Minhenu i odmah sutradan sve te papire predala u KVR i istog dana dobila vizu na godinu dana. Dakle, u roku od ta tri meseca koliko je dozvoljeno da se boravi kao turista, ja sam sve zavrsila!
Tada su mi rekli da u tom narednom periodu od godinu dana moram upisati Integrationskurs, i kada dodjem da produzim vizu potrebna im je samo potvrda da sam se upisala u skolu, svejedno da li sam prvi modul ili zavrsni. Eto i te informacije za one koji su u nedoumici sta je potrebno. Posto krajem ovog meseca idem da produzim vizu, javicu se sa novim informacijama i opisati kako je proslo ;)

 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2012. u 13:41 - pre 144 meseci
Pozdrav Isiii,
jesi li zavrsila B1? Ja nisam polozila i sad ne znam da li ce mi za sledece produzenje boravka traziti taj sertifikat?
U KVR su mi rekli da je dovoljno sto sam odslusala svih 600 casova, ali otkud znam na koga cu sledeci put da naletim u uredu za strance. Do sada moje iskustvo sa njima je bilo pozitivno.
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2012. u 14:37 - pre 144 meseci
Trenutno slusam 6 Modul i bas sam danas uzela iz skole potvrdu koja mi je potrebna za produzetak vize, u kojoj pise da slusam taj zavsni, stim da mi tek 12.07. pocinje Orientirungskurs. To znaci da cu otici da produzim vizu bez polozenog Orien. i bez polozenog B1, jer mi je sve to kasnije.
Drugarica sa kojom idem u skolu, dok smo bili 4 Modul, isla je da produzi vizu i niko joj nije trazio polozen B1. Produzili su joj na 3 godine, stim da njen suprug ima nem.drzavljanstvo.
Jesi li ti nakon 1 godine isla da produzis vizu ili i tebe tek to ceka? Ako jesi, na koliko si dobila produzetak i da li se tvoje pitanje odnosi na taj naredni period: da li moras za to vreme (2,3 god.) poloziti B1?
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2012. u 14:51 - pre 144 meseci
Ja sam isto kao i ti posle A1 dobila boravak na godinu dana, prosle godine sam odslusala B1 ali nisam polozila ispit, na Orjentirung kurs nisam ni isla. Dobila sam produzenje na 2 godine, koje mi istice u Oktobru 2013.
Da, moje pitanje se odnosi na to da li ce mi sledece godine produziti boravak bez sertifikata o polozenom B1?
 
Odgovor na temu

iceboy2203
Zivadin Zivkov
DHL
frankfurt

Član broj: 302582
Poruke: 11
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 12
Sajt: elitesecurity


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2012. u 15:01 - pre 144 meseci

2131231231
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2012. u 15:14 - pre 144 meseci
quicken
to zaista ne znam ali cu pitati kad odem da produzim vizu. Pisem ti kasnije p.p ;) sad sam u nekoj "guzvi" ;)
 
Odgovor na temu

Luk Skywalker
Luka Erceg
Nemacka Geisingen

Član broj: 303946
Poruke: 11
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2012. u 22:22 - pre 144 meseci
takav odgvor sam i ja dobio samo da se polozi a1 ostalu dokumentaciju imam
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.06.2012. u 23:53 - pre 144 meseci
Sad me bacate u ozbiljnu misao da tuzim drzavu. XD
Juce sam isla na zvanicne stranice pokrajine bayern i svi zakoni, kao sto sam i mislila su saveznog tipa i vazi za sve pokrajine podjednako a vezani za boravisne vize. Nista specijalno se nije promenilo od bezviznig rezima. Jedino se razlikuju cifre, tipa plate dovoljne za izdrzavaje porodice zavisno od standarda pokrajine i cena u njoj. To je jedina razlika.
Osnov za tuzbu bi bio nanosenje dusevnog i emotivnog i finansijskog bola. xD
Bez sale, ono sto sam ja prosla sa nemackom birokratijom i koliko para potrosila, koliko meseci nisam vidjala muza a bili smo u braku je ogromna stvar.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.06.2012. u 00:35 - pre 144 meseci
Profin, ja te potpuno razumem i ja bih tako reagovala. Kad citam kroz koje muke ljudi prolaze da bi bili sa svojom porodicom, prosto ne mogu da verujem.
Meni uopste nije ni bila toliko bitna ta boravisna viza. Dete mi je odraslo i zivi u Srbiji, ja sam vise tamo nego ovde, posao mi u Nemackoj ne treba, od kako nema viza mogu da dodjem kod muza na 3 meseca, pa onda on cesto skokne do Srbije i nama je to sasvim dovoljno.
Ne znam da li bih se uopste mlatila na kursevima na Goethe institutu u Beogradu i u Nemackoj ambasadi.
Meni je ovo iskrslo sasvim slucajno dok sam turisticki boravila kod muza u Minhenu, pa rekoh ajde da iskoristim ako se vec tako moze.
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.06.2012. u 07:49 - pre 144 meseci
Profin-- Takodje sam potrosio gomilu novca za putovanje avionima, autobusima, zdravstveno osiguranje, prevodi dokumenata za vencanje u nemackoj, nekoliko dokumenata sa pecatima "apostile" u opstinskom sudu u Srbiji, i to sve DUPLO jer sam morao da pokazujem dokumenta i italijanskoj ambasadi u Stuttgartu, posto mi je zena italijanka i to sve uzalud , jer je nam je odvratna nemačka matičarka terala inat, a o živcima i strpljenju da ne govorim...na kraju smo se venčali u Srbiji, predao dokumenta u Beogradu u nemačkoj ambasadi, i čekao na ulaznu vizu nekoliko meseci... sve je trajalo oko 2godine pa šta?? Glavno da smo uspeli i smo sada zajedno! Naravno da je sve moglo proći jeftinije i lakše i brže, ali puno, puno ljudi govori da je mentalitet ljudi u Bayernu drugačiji , bolji, da su ljudi otvoreniji, da birokratija nije tako komplikovana, tako da ne čudi da su neki uspeli da reše vizu lakše , brže i jeftinije, i drago mi je zbog toga, tako da se iskreno nadam da je tvoj text u vezi tužbe , odštete i ostalo šala, jer ako nismo mi uspeli da rešimo stvari lako, treba da ti je drago što su neki od nas ipak uspeli, i što će isto tako neki sledeći uspeti. a ne " Da komšiji crkne krava"

pozdrav
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.06.2012. u 08:27 - pre 144 meseci
Citat:
profin: Sad me bacate u ozbiljnu misao da tuzim drzavu. XD
Juce sam isla na zvanicne stranice pokrajine bayern i svi zakoni, kao sto sam i mislila su saveznog tipa i vazi za sve pokrajine podjednako a vezani za boravisne vize. Nista specijalno se nije promenilo od bezviznig rezima. Jedino se razlikuju cifre, tipa plate dovoljne za izdrzavaje porodice zavisno od standarda pokrajine i cena u njoj. To je jedina razlika.
Osnov za tuzbu bi bio nanosenje dusevnog i emotivnog i finansijskog bola. xD
Bez sale, ono sto sam ja prosla sa nemackom birokratijom i koliko para potrosila, koliko meseci nisam vidjala muza a bili smo u braku je ogromna stvar.


A da li si ti sigurna da u saveznom zakonu pise da je za svrhu spajanja porodice uvek potrebna ulazna viza? Mislim, ja ne znam i mrzi me da trazim sad, ali ja i nisam taj koji pokusava nesto da dokaze :). Ukoliko pise, bice da su odgovorna lica koja su ucestvovala u izdavanju dokumenata u nasem slucaju prekrsila zakon. Meni je malo sumanuto da poverujem u to da su tako svesno krsili zakon jer svako moze u ovom slucaju lako to da dokaze i svi na gomili bi bili na ulici u roku od odmah.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.06.2012. u 20:25 - pre 144 meseci
Pa ono sto sam procitala jeste sigurno i vazi za sve pokrajine. Kako objasnjavas onda primer drugarice @quicken koja je morala da se vrati iz Bayerna po ulaznu vizu?
Ako te ne mrzi procackaj pa mi javi ako naidjes na nesto.
To je berovatno ista ona stvar sa belim sengenom. Treba osiguranje, treba pozivno pismo, treba novac a situacija je takva da masu ljudi niko i ne pita za to. Dakle, na koga se naleti tako se sprovodi zakon.

Citat:
cobbretia ne " Da komšiji crkne krava"

Ma ja uopste nisam u tom fazonu, ne tripuj se.

@quicken meni je samo neverovatno ali i dalje mislim da je super sto ste vi tako prosli. Procedura je uzasna i smarajuca.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.06.2012. u 10:26 - pre 144 meseci
I ja sam ubedjena da sve zavisi na koga se naidje u uredu za strance. Mislim da ovakav postupak nije krsenje zakona, jer ne verujem da bi se neko tek tako usudio da to uradi.
Verovatno je legalno i jedno i drugo, sad ako ti se potrefi neki namcor moze da te maltretira i salje nazad, da dokumenta sredjujes preko ambasade.
Ovde su uglavnom svi sluzbenici u KVR ljubazni i predusretljivi, bar ja nisam imala loseg iskustva.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.06.2012. u 11:32 - pre 144 meseci
Slazem se. I ja sam zadovoljna mojim sluzbenikom. Mene su samo ovi iz Konzulata maltretirali mnogo, evo bas sam pisala na temi 'skolovanje u DE'. Mislim to je uzas jedan sta su oni meni radili, ali dobro prezivela sam i to, preziveli smo m.m i ja vezu na daljinu dve i po godine i tu sam. Nista mi vise ne mogu.

Kad smo kod toga, Niederlassungserlaubnis je moguce dobiti i pre roka, pod posebnim uslovima. Jedan od njih je definitivno polozeni kurs jezika na visokom , c1 ili C2 ili verhandlungsischer nivo nemackog jezika, ako neko otvara firmu i to je jedan od razloga za ubrzavanje, uglavnom treba otici i raspitati se. Ja sam dobila termin u novembru i posle 4 god. boravka trazicu Niederlassungserlaubnis iako bi trebalo da bude najmanje 5.
To sam citala pre neko vece na zvanicnim stranama. Toliko od mene za ovaj put.

Tema je jako siroka i podstakla me je da sa prijateljicom krenem da radim na stvaranju jednog udruzenja sa sedistem u Frankfurtu, a koje ce pokrivati ceo Hessen, pa mozda i deo Bayerna jer nije daleko Bayern od nas. Radicemo bas na ovim pitanjima i mnogim drugim vezanih za integraciju, migraciju i posao, pa ko zeli da se kljuci neka mi se javi na pp.
:)
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.06.2012. u 14:45 - pre 144 meseci
Ja cu da ti se javim samo da stignem :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187459 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.