Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187034 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milosmilos1
Milos Stojanovic
Srbija

Član broj: 299682
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.02.2012. u 07:58 - pre 148 meseci
da li neko zna odgovor na moje pitanje,stvarno mi je veoma hitno!
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.02.2012. u 09:34 - pre 148 meseci
U vezi pitanja da li boluje od nekih bolesti, ja sam napisao da bi to "mozda" mogao biti jedan od razloga zasto pitaju, jer, ako supruznik nije zaposlen, onda zdravstveno osiguranje placa drzava, bas kao i u Srbiji a verujem i u drugim zemljama, ali takodje sam misljenja da ne bi trebalo lagati. pozz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.02.2012. u 13:22 - pre 148 meseci
Ok, ja sam shvatila sta si hteo da kazes ali mislim da je to bila nepotpuna informacija. Nekome ko ne zna nista o tome moze da stvori zabunu ;)
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.02.2012. u 10:52 - pre 148 meseci
Evo Milose da ti odgovorim u vezi tvog pitanja!Do sada sam bio clan koji je uglavnom citao postove,upravo iz razloga sto ne spadam u visokoobrazovni kadar,ali sam ipak uspeo da apliciram za radnu vizu.U pitanju je jedna firma koja se bavi cevnim instalacijam,remontima termo-elektrana itd.Ja sam po zanimanju varioc i kao takav sam sklopio ugovor sa tom firmom.Predao sam sva dokumenta koja se traze,a kao dokaz o strucnoj osposobljenosti sam im dao moj zavarivacki sertifikat koji je izdao Nemacki TUV.Zahtev sam podneo 18.10.2011 i zahtev jos nije resen,ali ja se nadam pozitivnom odgovoru,zato sto firma iz Nemacke mene poziva kao specijalistu iz oblasti zavarivanja i dali su mi dosta veliki prosek plate,eto ukratko mog slucaja!Ako imas neko pitanje,mozes mi poslati na mejl!
 
Odgovor na temu

milosmilos1
Milos Stojanovic
Srbija

Član broj: 299682
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.02.2012. u 15:55 - pre 148 meseci
Hvala na odgovoru,pre nekoliko dana sam procitao na nekom nemackom sajtu da je moguce otici i sa turistickom vizom i sa buducim poslodavcem zavrsiti birokratiju direktno u Bundesegentur fur Arbeit,bez posredovanja ambasade.Moras priznati da veoma dugo cekas,skoro 5 meseci,ne znam koliko bi to trebalo da traje,ako neko ima iskustva na forumu mogao bi da podeli sa nama!Hvala.
P.S.

Jos jednom molim gdina Dimkovića da ako moze objasni detaljnije ovu problematiku i ukaze na mogucnosti u ovakvim slucajevima,jer ocigledno da je odlicno upucen u ovu tematiku.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.02.2012. u 22:41 - pre 148 meseci
Moje iskustvo.

Dobio posao na univerzitetu. Po pravilu trebao bih da cekam na radnu vizu u nasoj ambasadi u Bg (meni rekli 6-8 nedelja), ali se poslodavcu zurilo. S obzirom da sam u mestu gde su stranci uglavnom zaposleni na univerzitetu i studenti (malo univerzitetsko mesto), ljudi u ausländeramt-u su jako ljubazni i predusretljivi (jako malo je ljudi koji "muvaju" sa vizama jer studenti i zaposleni na univerzitetu i nisu bas neki koji bi po svaku cenu zeleli da ostanu u nemackoj, bar ne u nekom velikom broju, pre no sto zavrse ono zbogcega su dosli - diploma ili doktorat, sto ih cini jako privlacnim nemackoj vladi da ih ostavi u nemackoj). Pre no sto sam dosao u to mesto, moja koleginica koja je takodje srpkinja, je bila kod njih i objasnila situaciju. Gospodin iz ausländeramt-a je rekao da uzmem turisticku vizu i da dodjem u Nemacku a da ce mi on kasnije ovde na osnovu pisma u kome me obavestavaju da sam dobio posao, dobiti radnu dozvolu. Kako mi je on objasnio to i nije bas po zakonu, ali istovremeno i nije protivzakonito, jer clan zakona koji uredjuje ovo pitanje nije bas najjasniji tako da moze i na ovaj nacin da se uradi, a da se zakon ne krsi.

Zakljucak: Poslodavac ti tu nista ne moze pomoci ako zaposleni u ausländeramt-u ne zele da ti izadju u susret (moj poslodavac nije ni znao za dogovor izmedju mene tj. moje koleginice i gospodina iz ausländeramt-a).

Pozdrav i puno uspeha.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.02.2012. u 22:57 - pre 148 meseci
Ima li neko iskustva u dobijanju Niederlassungserlaubnis-a (unbefristete Aufenthaltserlaubnis-a)?
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.02.2012. u 09:41 - pre 148 meseci
Da ovo kod mene se stvarno oduzilo, ovi iz firme su zvali pre neki dan i dobili su odgovor u ambasadi da ce sve biti gotovo najkasnije za dve nedelje.Kad dobijem dopis da li sam dobio vizu,javljam se!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.02.2012. u 12:40 - pre 148 meseci
Citat:
Harz: Ima li neko iskustva u dobijanju Niederlassungserlaubnis-a (unbefristete Aufenthaltserlaubnis-a)?

Reci sta te konkretno zanima?
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.02.2012. u 18:33 - pre 148 meseci
Citat:
profin: Reci sta te konkretno zanima?


Koje je uslove potrebno ispuniti? Koja dokumenta treba dostaviti? Nije da se nisam interesovao za to. Citao sam, raspitivao se kod ljudi koji su to dobili, ali svako od njih je imao razlicita iskustav, cak i kod istog ausländeramt-a!? Npr. Moj kolega iz kancelarije, ukrajinac je dobio ove papire samo uz onih famoznih 60 mjeseci uplacivanja penzionog bez pauze i (rece on) potvrde o polozenom orjentirung kursu, bez obzira sto mu ugovor produzavaju svaka tri meseca (nema ugovor na neki duzi period). Uz to je ozenjen i ima cerku i nezaposlenu zenu. Drugi primer bracni par iz Indije. Njima je trazeno da dostave ugovor na najmanje 2 godine ili potvrdu od Univerziteta da ce im obezbediti ugovor na najmanje jos dve godine (to na Univerzitetu na kome ja radim nema sanse da se dobije). Da, inace sam u Niedersachsen-u. Mene su zeznuli za ugovor i sada su mi ga produzili na samo 3 meseca, bas kada sam ispunio uslove (60 meseci uplacivanja u DRV). Imam obecanje da ce cim legnu pare sa projekta (napisao sam izvestaj koji su trazili da bi prebacili pare) moj ugovor biti produzen do kraja godine, ali i to je, po iskustvu Indijaca, nedovoljno.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.03.2012. u 12:19 - pre 147 meseci
Izvinjavam se unapred sto cu odgovoriti na nemacom jeziku, ali mislim da to u neku ruku i nije lose. ;)

Ich bin wegen meiner Familienzusammenführung nach Deutschland gekommen und habe keine Ahnung wie funktioniert das in diesem Fall.
Ganz erlich!
ABER du musst auf jedem Fall zur zuständigen Ausländerbehörde gehen und dort die richtige Informationen bekommen. Es kommt darauf an aus welchem Land kommt jemand und deswegen es ist total unterschiedlich, zwischen dir und deine Kollegen.
Das wäre mein Vorschlag.
Alles Gute wünsche ich dir :)
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.03.2012. u 12:29 - pre 147 meseci
Vielen Dank! Mache ich.

Beste Grüße!



 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.03.2012. u 19:07 - pre 147 meseci
Nicht zu danken :)
 
Odgovor na temu

AlexBrajovic

Član broj: 300275
Poruke: 6
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.03.2012. u 21:06 - pre 147 meseci
Pozdrav svima,
vec danima citam forume, ali nikako da nadjem odgovor na moje pitanje :)

U Minhenu sam vec godinu dana, imam vizu za ucenje jezika, ali sam u medjuvremenu nasla firmu koja mi nudi zaposlenje. Moja pitanja su, oni bi kao firma trebali da kontaktiraju - koga? Ja imam ovu vizu do 17. maja - da li mogu odavde da trazim novu (radnu) vizu, ili moram da idem u konzulat u Bg-u? Da li to sto sam vec ovde moze ikako da olaksa dobijanje radne dozvole?

Mnogoooo bi mi znacila bilo kakva informacija, hvala unapred!
 
Odgovor na temu

fafner
Germany

Član broj: 109915
Poruke: 75
..ohnheime.ruhr-uni-bochum.de.



+26 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.03.2012. u 22:42 - pre 147 meseci
Citat:
Harz: Koje je uslove potrebno ispuniti? Koja dokumenta treba dostaviti? Nije da se nisam interesovao za to. Citao sam, raspitivao se kod ljudi koji su to dobili, ali svako od njih je imao razlicita iskustav, cak i kod istog ausländeramt-a!? Npr. Moj kolega iz kancelarije, ukrajinac je dobio ove papire samo uz onih famoznih 60 mjeseci uplacivanja penzionog bez pauze i (rece on) potvrde o polozenom orjentirung kursu, bez obzira sto mu ugovor produzavaju svaka tri meseca (nema ugovor na neki duzi period). Uz to je ozenjen i ima cerku i nezaposlenu zenu. Drugi primer bracni par iz Indije. Njima je trazeno da dostave ugovor na najmanje 2 godine ili potvrdu od Univerziteta da ce im obezbediti ugovor na najmanje jos dve godine (to na Univerzitetu na kome ja radim nema sanse da se dobije). Da, inace sam u Niedersachsen-u. Mene su zeznuli za ugovor i sada su mi ga produzili na samo 3 meseca, bas kada sam ispunio uslove (60 meseci uplacivanja u DRV). Imam obecanje da ce cim legnu pare sa projekta (napisao sam izvestaj koji su trazili da bi prebacili pare) moj ugovor biti produzen do kraja godine, ali i to je, po iskustvu Indijaca, nedovoljno.


Kod tebe postoje dvije mogućnosti za neograničen boravak:

1. http://de.wikipedia.org/wiki/Niederlassungserlaubnis
(9 uslova koje treba da ispuniš za klasičnu Niederlassungserlaubnis, s tim što bi trebao prvo da se raspitaš u Ausländeramt-u o tome bi li ti dali "Niederlassungserlaubnis für Hochqualifizierte" po zakonu § 19, pošto si svakako WiMi na fakultetu)


2. http://de.wikipedia.org/wiki/Erlaubnis_zum_Daueraufenthalt-EG
Ovo je bolja varijanta od klasičnog Niederlassungserlaubnis-a (podrazumijeva sve što i klasična i još par sloboda više), i ne zahtijeva striktno 60 mjeseci Rentenbeitrag-a. Moguće je i da ištampaš PDF dokument sa http://www.verwaltungsvorschri...wvbund_26102009_MI31284060.htm i to sekciju 9c.1.2 u kojoj piše da je gornja granica 60 mjeseci Rente.

Citat:
AlexBrajovic: Pozdrav svima,
vec danima citam forume, ali nikako da nadjem odgovor na moje pitanje :)

U Minhenu sam vec godinu dana, imam vizu za ucenje jezika, ali sam u medjuvremenu nasla firmu koja mi nudi zaposlenje. Moja pitanja su, oni bi kao firma trebali da kontaktiraju - koga? Ja imam ovu vizu do 17. maja - da li mogu odavde da trazim novu (radnu) vizu, ili moram da idem u konzulat u Bg-u? Da li to sto sam vec ovde moze ikako da olaksa dobijanje radne dozvole?

Mnogoooo bi mi znacila bilo kakva informacija, hvala unapred!


Odgovore možeš naći lično u Auslandsamt (International Office) fakulteta, Ausländeramt (Rathaus) svog grada. Ako firma želi da komunicira sa nekim, onda bi to trebalo da bude lokalni Agentur für Arbeit.
Ipak mislim da imaš pravo na samo ono što ti piše u Pasošu na tvojoj vizi ili propratnom papiru što ide uz dobijenu E-Aufenthaltstitel karticu.


[Ovu poruku je menjao fafner dana 03.03.2012. u 23:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

petarprvi

Član broj: 300357
Poruke: 2
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.03.2012. u 13:05 - pre 147 meseci
Spajanje porodice;
posle godinu dana i raznoraznih problema dobio sam aufenthalt na 2 godine!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.03.2012. u 20:04 - pre 147 meseci
Odlicno. Cestitam!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.03.2012. u 20:10 - pre 147 meseci
Citat:
AlexBrajovic
U Minhenu sam vec godinu dana, imam vizu za ucenje jezika, ali sam u medjuvremenu nasla firmu koja mi nudi zaposlenje. Moja pitanja su, oni bi kao firma trebali da kontaktiraju - koga? Ja imam ovu vizu do 17. maja - da li mogu odavde da trazim novu (radnu) vizu, ili moram da idem u konzulat u Bg-u? Da li to sto sam vec ovde moze ikako da olaksa dobijanje radne dozvole?

Mnogoooo bi mi znacila bilo kakva informacija, hvala unapred!


Pozdrav :)

Sa vizom za ucenje mislim da neces moci da ostanes tu ako mislis da kasnije dobijes radnu dozvolu bez problema. Bolje je da sklopis Ugovor za tri meseca, dok ne sredis papire u Beogradu. Taman da se napunis, mislim na baterije.
sa Ugovorom, odes u Konzulat, ul. Bircaninova i kazes dosla sam po radnu vizu. To sto si tu znaci da si se uredno vratila, da nisi izvodila kerefeke tamo i da si dosla lepo sa zvanicnim dokumentom po radnu vizu. Eto, oni to tako vide.
I kad sve zavrsis, lepo na avioncic i adios.
Nemci u sustini nisu toliko zadrti ali vole da se drze papira. Zato su i tako sinergicni, zato imaju takve Institucije i zato narod i ne razmislja o tome nego zna sta, gde i kako.
Zelim ti uspeha u tome :)


 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.03.2012. u 18:33 - pre 147 meseci
Veliki pozdrav,
da li biste mogli da mi kazete kakva je procedura oko dobijanja vize za ucenje jezika?
Hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

AlexBrajovic

Član broj: 300275
Poruke: 6
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.03.2012. u 20:57 - pre 147 meseci
Hvala na odgovorima! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187034 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.