Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186515 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mimi2011

Član broj: 294067
Poruke: 9
89.216.80.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.11.2011. u 11:04 - pre 151 meseci
ADY0505,
poslala sam ti poruku na pp, ali nema veze, samo da ti odgovorim.Kod nas je stanje ne promenjeno, jos uvek cekamo, nista se ne desava.Kako je stanje kod vas?Da li su kontaktirali tvoj supruga? Ja polako gubim nerve, i mislim da cemo u skorije vrene nesto preduzeti, jer ovo vise nema smisla.Ovo je vec 11ta nedelja od kada sam predala.U cemu je problem, nemam pojma.Pozz.
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.11.2011. u 11:54 - pre 151 meseci
Draga Mimi,
poslala sam ti sada PP, ali ja nazalost od tebe nisam dobila nikakvu poruku!
Meni je stra 4 nedelje kako sam predala... i nista jos uvek.
Ti bi trebala najkasnije sledece nedelje dobiti odgovor, jer je to onda vec 3 meseca od predaje dokumenata.
Pozz
 
Odgovor na temu

sdusan2002

Član broj: 61834
Poruke: 170
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.11.2011. u 14:51 - pre 151 meseci
@Ady0505

Ja sam predao nedelju dana posle tebe i kod mene ista situacija.Danas je moja zena zvala Auslanderamt i rekli su joj da stoji u racunaru da sam predao za vizu ali da papri jos uvek nisu stigli i da su jos u Beogradu!!!! Jos su jij rekli da pozovemo telefonom i da slobodno pitamo koliko jos treba.Ja uhvatim i pozovem ali bolje da nisam jer i onako nije htela da mi kaze nista.Kaze da je ne intersuje sta su mojoj zeni rekli u Auslanderamt i da je postupak u procesu i da se zavrsava za 6 do 8 nedelja i da ne moze da daje nikakve informacije!!!!I sad nam ostaje kao u pocetku da cekamo i da se nadamo :)
Jer zvao tvoj muz da vidi jer su vam stigli papiri?
Ako se desi nesto novo javljam.Pozdrav

 
Odgovor na temu

mimi2011

Član broj: 294067
Poruke: 9
89.216.80.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.11.2011. u 16:28 - pre 151 meseci
Ady,
pisala sam ti na pp, nadam se da si ovoga puta dobila, ili ja imam problem sa pp.
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.11.2011. u 17:53 - pre 151 meseci
@Mimi
@Dusan

poslala sam vam PP, pisem vam ovde cisto ako niste videli PP :)
Pozz


[Ovu poruku je menjao Ady0505 dana 30.11.2011. u 21:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bratislav027
pistoljevic bratislav
nezaposlen

Član broj: 284248
Poruke: 10
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.12.2011. u 14:05 - pre 150 meseci
E ovako,vencao sam se pre nesto vise od godinu dana,u nemackoj polozio kurs a1 i nisam mogao dobiti vizu zato sto moja supruga ima samo zaposlenje na 400.eura tj grad joj placa stan.e sad ona ce zdravlje za neki mesec poroditi gore,pa me zanima hocu li ja po rodjenju deteta koje ce imati nemacko drzavljanstvo,moci da konacno resim ovu agoniju i budem sa svojom zenicom?
 
Odgovor na temu

sdusan2002

Član broj: 61834
Poruke: 170
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.12.2011. u 18:54 - pre 150 meseci
Citat:
bratislav027: E ovako,vencao sam se pre nesto vise od godinu dana,u nemackoj polozio kurs a1 i nisam mogao dobiti vizu zato sto moja supruga ima samo zaposlenje na 400.eura tj grad joj placa stan.e sad ona ce zdravlje za neki mesec poroditi gore,pa me zanima hocu li ja po rodjenju deteta koje ce imati nemacko drzavljanstvo,moci da konacno resim ovu agoniju i budem sa svojom zenicom?


Vrlo zanimljivo pitanje i mene interesuje odgovor ako neko zna.

@Ady0505
Juce je stiglo pismo mojoj zeni i dobila je datum kad da ide na razgovor i sta sve jos treba da ponese od papira.
Razgovor su joj zakazali za 31.JANUAR a predao sam papire 14.NOVEMBRA
Oni stvarno nisu normalni.Ali sve jedno ja cu biti sa mojm dragom je ona dolazi kod mene za praznike.
Cim mi je to rekla da ima termin za 31.1 rekao sam joj da zove Auslanderamt i da pita jer moze to ranije ali su joj oni rekli da ne moze jer taj datum je dao nemacki konzulat.Nista ne razumem.
Traze joj jos tri papira.Za pare za stan i zdravstveno.
I sta su joj jos rekli da ne moze niko drugi da garantuje za mene osim nje.Cak ni moja majka koja je nemacki drzavljanin.
Pa me sad interesuje jer to istina ili su je slagali posto vidim da si ti pisala da je to moguce i kako si to saznala?
Interesu je me zato sto ako budim imao nekih problem moja majka moze da bude garant za mene jer ima jako dobar posao i dobru platu.
Nista sad mi ostaje jos cekanja i cekanja.
Pozzzz
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.12.2011. u 22:15 - pre 150 meseci
@sdusan,
poslala sam ti pp :)

@bratislav,
koliko sam ja upucena, tesko da bi imao neke sanse na racun deteta! :(
Znam jednog momka koji je dobio dete isto sa nemicom (koja je u istoj situaciji kao tvoja supruga) i kazu da otac nema toliko prava kao majka, da ipak moraju da prodju proceduru kao i svi ostali, da dete ne igra neku ulogu, jedino po zakonu dete ne mogu da razdvoje od majke, to je kao drugi slucaj!
A ti npr. ne mozes da odes turisticki, nadjes neki posao, pa da trazis radnu vizu? Jer, kada se tvoja zena porodi, opet nece da radi ni na onih 400 euro basis i to narednih 2 godine tako da bi to potrajalo u vasem slucaju.
Ne tvrdim da sam 100% u pravu, najbolje bi bilo da se ona raspita u Auslaenderamtu kakve mogucnosti imate da ste zajedno kao porodice, posto sada ocekujete i prinovu.
Pozz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2011. u 20:25 - pre 150 meseci
Dusane pozdrav i ovde :)
Tvoja majka moze dodatno da garantuje za tebe, ali glavni garant je tvoja zena. Tvoja majka moze da garantuje da ukoliko tvoja zena ostane bez posla ili stana necete traziti soc. Pomoc vec ce ona da vas izdrzava dok se ne snadjete.
Neka one to napisu na nemackom, overe h nemackoj opstini i neka tvoja supruga to preda sa ostalim papirima. Od viska glava ne boli.
A sto se cekanja tice izabrali ste los momenat predaje, praznici vam produzavaju cekanje. Jbg!
Ali bice! Ne brini!
Poz
 
Odgovor na temu

Nena25
nezaposlen
Beograd

Član broj: 285105
Poruke: 7
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.12.2011. u 15:06 - pre 150 meseci
Postovani,
citala sam sve na ovom kvorumu, zanima me ipak ako ima neko slicna iskustva da mi odgovori.
Udala sam se 2010. godine u Beogradu , on je nas drzavljanin ,ali zivi u nemackoj. Ima sva prava kao nemacki drzavljanin,osim sto ne moze da glasa. Podneli smo sada i za njegovo drzavljanstvo. Jer su mene odbili za vizu pre mesec dana , muz ima kucu i radio je ,ali samostalno,pa nije uplacivao zdravstveno sto je bio problem. Sada je presao u drugu firmu i dobio ugovor za stalno . Koja je sada procedura oni imaju ceo moj predmet da li ja moram opet da podnosim papire ili je dovoljno ovde podneti u uredu za starnce.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.12.2011. u 21:49 - pre 150 meseci
Pa pitajte u uredu za strance.
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.12.2011. u 17:13 - pre 150 meseci
I ja mislim da je najbolje da se raspitate u uredu za strance!
Ako je sada on presao u novu firmu, moguce da cete morati da cekate 3 meseca dok ne dobije 3 obracuna od plate, ili mozda bar jedan...
Sto se papira tice, mislim da cete morati sve ponovo, nisam bila u takvoj situaciji, ali logicno ne?

Inace ljudi da vam saopstim novosti, sutra idem po vizu :)
Danas su me zvali iz konzulata da mi je zahtev odobren i da mogu doci!
Sve ovo kod mene je trajalo tacno 6 nedelja (sutra bi bilo), sada je to konacno gotovo!
Veliki pozdrav za sve na forumu.
 
Odgovor na temu

Nena25
nezaposlen
Beograd

Član broj: 285105
Poruke: 7
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.12.2011. u 18:46 - pre 150 meseci
Hvala puno na odgovoru.
To za platu i ja mislim da je tako ,tako pise i na sajtu ambasade.
Jeste logicno , ali sam sve mislila da mogu ono cekanje ispred ambasade i ostale protokole zaobici, jer sam vec jednom prolazila kroz to...

Cestitam za vizu , srecno!
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.12.2011. u 19:47 - pre 150 meseci
Hvala Nena :)
Svima vam zelim sto krace cekanje, jer ta neizvesnost kada ce to sve biti gotovo kosta zivaca! :(

Nena, najbolje bi bilo stvarno da idete do ureda za strance, i tamo se sve raspitate, moguce da imate neku mogucnost...
Npr. znam za jedan slucaj, gde je zena presla u novu firmu, a kad je dobila prvu platu u uredu za strance su joj rekli da njen muz moze da ide da preda zahtev u konzulat... tako da je sve moguce. Ne znam onda, da li je taj proces trajao nesto due-dok nije dobila i ostale 2 plate pa su tek dobili odgovor ili sta ne znam...

Srecno i javljaj nam novosti. :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.12.2011. u 22:34 - pre 150 meseci
Ili telefonom, videti koji beamter je za koje prezime, pa probati tako - bolje nego ici.

Btw 6 nedelja je kontam sasvim realna cifra koju ce verovatno svako cekati.
Plus minus jedna nedelja jos i to je skoro prosek cekanja svih DE viza, cini mi se.
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2011. u 09:04 - pre 150 meseci
Ady0505 prvo da ti cestitam, i da te pitam, kazi mi jesu li te iz konzulata zvali na telefon ili su te obavestili pismeno? Meni su trazili mobilni, i zvali su me na razgovor , prvo su mi poslali pismo, a kasnije su me kontaktirali na mobilni i pitali da li sam dobio pismo i da li potvrdjujem dolazak. Obavio sam taj razgovor, posto su hteli da se uvere da brak izmedju mene i moje zene nije samo zbog papira, jer je ona starija od mene, by the way, razgovor je trajao 2,5 sata!!! iscedili su i mene u beogradu i moju zenu u nemackoj, i rekli da ce me obavestiti za otprilike mesec dana,a na razgovoru sam bio 30-tog novembra,tako da sam sad na iglama dok ne dobijem odgovor, e sad ne znam da li ce biti pismeno ili telefonom. Ja sam iz SUbotice , trenutno u mestu pored Stuttgarta kod zene, ne znam odakle si ti Ady, i jesu li ti rekli tacno kog datuma da dodjes ili su ti ostavili vremena da dodjes izmedju tog i tog datuma?? i hoce li ti udariti vizu u pasos, ili ce ti dati karticu , posto su rekli da se sada tako daje?
 
Odgovor na temu

Nena25
nezaposlen
Beograd

Član broj: 285105
Poruke: 7
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2011. u 12:58 - pre 150 meseci
Super ste , hvala vam na odgovorima...
Javljam cim bude nekih novosti.
Ady0505, javi se ako budes u mogucnosti kad odes , kako je na onom intregracionom kursu i ostalo...
pozz
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2011. u 21:10 - pre 150 meseci
@Cobbreti
Hvala :)
Evo danas sam bila po vizu.
Ovako, da ti odgovorim sto se mog slucaja tice:
03.11. sam predala zahtev, uzeli su i meni br. mobilnog i rekli da ce trajati 3 do 4 nedelje, onda cekanje od 4 nedelje (u medjuvremenu je moj muz otisao do ureda za strance da vidi sto ga niko ne kontaktira i ispostavilo se da je sluzbenik nadlezan za nas bio 2 nedelje na godisnjem), i onda ga je pozvao da sutradan dodje (prosli cetvrtak) da ponese jos ugovor od stana i njegovo zdr.osiguranje, i rekao je da to salje za bg, i juce su me zvali iz ambasade da mi je zahtev odobren i da mogu da dodjem da viziram pasos svaki radni dan od 8h do 11h.
Ja sam otisla odmah danas, i nalepili su mi ulaznu vizu-znaci ti ne dobijas odmah u konzulatu boravisnu vizu, nego dobijas ulaznu na 90 dana, i kad dodjes za nemacku ides u ured za strance i tamo ces dobiti boravisnu. Sada ne znam tacno da li ce to biti prvo u pasos ili po novom kartica-ako neko ima vec iskustva neka napise.
Sto se tice tvog slucaja, stvarno ne znam o cemu se radi, meni je ovo prvo iskustvo da sam aplicirala vizu za pridruzivanje bracnom drugu.
A sto se tice turistickih viza-dok nismo bili na belom sengenu, ni tada nisam imala slicnih iskustava, secam se tada kada sam predala zahtev, odmah su rekli dodji za 5 ili 7 dana, i onda ti je izdaju.
Znam kako ti je, cekanje ubija, ali moramo biti svesni da to ne ide preko noci :) znaci mislim da ce te zvati posle praznika onda, ili u najboljem slucaju pre!
Srecno, i puno pozdrava.

@Nena
Nemas na cemu da zahvaljujes, tu smo da izlozimo nasa iskustva i damo savet ukoliko mozemo!
I ja sam bila srecna kad sam naisla na ovaj forum, ipak je lakse kad se sa nekim konsultujes ko je u istoj ili slicnoj situaciji.
Ja idem sada u nedelju, i naravno da cu se javiti kako i sta dalje (cini mi se da ima druga tema ovde "sta posle dobijanja boravisne vize" ili tako nekako).
Ja cu morati da idem samo na Orientierungstest (i kurs), jer imam polozen C1 nivo jezika, tako da sam oslobodjena :)
Sigurno ima ljudi ovde sa iskustvima za taj Integrationskurs koji mogu da ti pomognu.


Mene sada interesuje, kako stoje stvari sa prevodjenjem nasih vozackih dozvola u nemackoj?
Ja imam i internacionalnu, ali i tako sam cula da vazi tek 6 meseci od trenutka prijave u nemackoj.
E sada, ja sam pre nekih 2 meseca napravila sudar u nemackoj, odmah sam dobila i 2 kaznene punkte ( na srecu niko nije povredjen i sve je ok proslo) i u Strassenverkehr sam tada pitala kako to ide sa vozackim dozvolama, i oni su mi rekli da sada ne moraju ni drzavljani srbije da polazu sve ispocetka nego se to samo prevede. Ne znam da li je to 100% tacno, provericu ali za svaki slucaj ako neko ima iskustva molim vas pisite!

Pozz
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2011. u 21:35 - pre 150 meseci
@Ady0505


Imas na ovom forumu. Tu su i moja iskustva. A ako te nesto vise interesuje javi se da ti objasnim. Istina je da vaze samo 6 mjeseci od trenutka kada u Nemacku udjes i ostanes duze od sest meseci. Ne prepisiju se vozacke, moraces da polazes. Jedina olaksavajuca okolnost je da ne moras ici na teorijsku nastavu i ne moras da uzmes pun fond casova prakticne obuke (koja vazi po zakonu za one koji nemaju polozen vozacki ispit) sto ce ti ustedeti novac, ali test vida, prva pomoc, teorijski ispit i na kraju prakticni ispit - te cekaju :-) (polozio pre tri meseca).

Pozz
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2011. u 21:37 - pre 150 meseci
@Ady0505

Zaboravio link da prikacim :-)

http://blog.udarnik.net/2010/0...ke-vozacke-dozvole-u-nemackoj/
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186515 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.