Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181808 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bole_i
Nemacka

Član broj: 117014
Poruke: 50
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 08:08 - pre 150 meseci
O sorry moja greska :( Einbürgerungstest se zove , a ne Integrationstest.
http://www.bamf.de/DE/Einbuerg...90BCF8123FB47E5A6F83F.2_cid094

evo linka u vezi Integrationskursa.
http://www.aufenthaltstitel.de/aufenthaltsg.html#44
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 08:27 - pre 150 meseci
E da, Einbürgerungstest :)
Sve u svemu, sprdnja test.

Btw Bole, lepo da si naisao ;)
Ajd na ovoj temi, da ne gusimo ovde, napisi kako je tekao proces ispisivanja iz knjige srpskih drzavljana, sta si morao u DE da podneses, koliko je trajalo, kostali i sl - ako si voljan i kad si slobodan.

 
Odgovor na temu

bole_i
Nemacka

Član broj: 117014
Poruke: 50
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 09:38 - pre 150 meseci


Pa ne mogu jos odgovoriti na ta pitanja. Posto sam ja predao sada u septembru za drzavljanstvo. Po njihovim infomacijama ocekujem da mi odgovore izmedju januara i marta. I ond tek pocinje naj verovatnije avantura sa ispisom iz srbskog drzavljanstva :) . *kad zavrsim sa time opisacu proceduru na gore navedenoj temi*
Nemci su mi objasnili da ce mi oni dati potvrdu da ce me prihvatiti kao njihovog drzavljanin, i da cu ja na osnovu te potvrde morati da trazim ispis iz srbskog drzavljanstva. Sada u nasem konzulatu kazu da ispis traje max 6 meseci i kosta 475 eura. Nemci kazu da po njihovom iskustvu ispis iz srpskog drzavljansta traje od 6 meseci do 1 god (ali da ce biti naj verovatnije 1 god).

A sto se tice tacne dokumentacije sta mi je bilo potrebno za zahtev o drzavljanstvu mislim da je to individualno, ali mogu vam reci ako zelite. Interesantno je to da se moze predati zahtev i onda se zahtev salje na obradu a Einbürgerungstest se moze kasnije dostaviti (posto se obicno i ceka mesec dana na termin)

 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 10:07 - pre 150 meseci
"Kolko sam ja shvatio 600 sati nemackog ne vazi za sve , valjda postoji neka prelomna godina ko je kad uso u BRD , mislim da je to 2005"

Bole, taj zakon je donet 2007 godine i na kurs ne moraju da idu oni koji su boravak dobili pre 2007. Mog muza nije zakacio taj zakon, pa nije morao ni da pohadja kurs.

Isak, i samnom su u skoli bili neki ljudi koji zive u Nemackoj 10-15 godina, bas sam se pitala zasto i oni moraju da idu na kurs.
Sad mi je jasno.
Taj Orientirungskurs cu svakako da zavrsim, nije na odmet.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 10:14 - pre 150 meseci
:D Godinu dana za ispis iz drzavljanstva :D
I jos to naplate 400 i kusur € :D
To je onako, za kraj i oprostaj, da te provozaju kroz cari srpskih saltera.

Da li znas mozda, da li treba da ides u Srbiju fizicki da obijas pragove saltera ili na jednom mestu podneses zahtev pa se on kiseli 6 meseci do godinu dana?

@quicken
da, bio je jedan Bosanac sa mnom u grupi, pa mi je pricao da mora da dokazuje opravdanost izostanaka sa kursa Arbeitsamtu i sl.
 
Odgovor na temu

bole_i
Nemacka

Član broj: 117014
Poruke: 50
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 10:46 - pre 150 meseci
Zahtev za otpust iz drzavljanstva cu predati ovde u konzulatu (Frankfurt) . Ma da potrebnu dokumentaciju moram u srbiji prikupiti (borba na salterima, vecno cekanje itd :) ). E sada ne znam kako stoje stvari kod nas , posto sam negde citao da nam dokumenta npr. izvod iz maticne knjige rodjenjih ..... imaju duzi rok trajanja , pre su vazila 3 ili 6 meseca. Posto neke potrebne dokumente posedujem vec.

Ovo pise na internetu o otpustu iz drzavljanstva RS . Samo sto je u konzulatu duplo skuplje .....sto po meni nema smisla!!!
http://www.mup.rs/cms_lat/sadr...zavljanstva-republike-srbije.h
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 11:42 - pre 150 meseci
To za izvode ne znam.
Mislim da treba da se uzmu novi, na kojima ne stoji ogranicenje, pa onda tek vaze bez vremenskog "roka".
A Konzulat uredno ljusti

Sad, na sajtu MUPa stoji da je cena oko 22000 dinara ispis, a kazes da su ovi u Konzulatu rekli da je oko 400 i nesto €.
Jesu to te konzulatske cene ili treba jos nesto dodati cenama sa MUPovog sajta?
 
Odgovor na temu

bole_i
Nemacka

Član broj: 117014
Poruke: 50
82.113.98.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 12:01 - pre 150 meseci
To ne bi znao reci. Ja ih zvao telefonom i oni mi rekli 475 e. A i u standesamtu su mi isto rekli da je to oko 470 e. Posto se ja bio zalio kao kozna kolko je to skupo,ako mogu dobiti dvojno:-)
 
Odgovor na temu

salevrsac 1
vršac

Član broj: 294043
Poruke: 3
87.116.134.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 12:03 - pre 150 meseci
Dali znate ili poznajete nekog ko se bavi bračnim ponudama za nemačku uz naknadu?
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 15:42 - pre 150 meseci
Salevrsac,
ako zelis otvori novu temu, mi se ovde savetujemo i informisemo, nismo ilegalci.
 
Odgovor na temu

mimi2011

Član broj: 294067
Poruke: 9
89.216.80.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.11.2011. u 21:45 - pre 150 meseci
Ady0505,
kod mene je ne promenjena situacija.Vec 10 punih nedelja cekam, i nadam se da cu skoro docekati. U ambasadi kada sam predavala rekli su mi da ce biti gotovo za 6-8 nedelja.Medjutim, kada je moj suprug dobio prvo pismo, tami je pisalo za 8-12 nedelja.Tako da se mi nadamo da ce skoro biti gotovo.Kakvo je stanje kod tebe? Da li je tvoj suprug nesto dobio?


 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.11.2011. u 23:13 - pre 150 meseci
Hallo Mimi2011,
joj bas vam se oduzilo :(((
Meni su u ambasadi rekli 3 do 4 nedelje, sto znaci sada u cetvrtak ce biti 4 nedelje! Medjutim moj muz je vec bio nestrpljiv i otisao u Auslaenderamt u cetvrtak, da bi tamo saznao da je sluzbenik koji je za nas nadlezan NA ODMORU i da zato cekamo, ali da su moja dokumenta vec stigla i da sacekamo do ponedeljka (sutra) kad se taj vraca sa odmora i da ce mog muza kontaktirati sutra ili u utorak. Tako da cu videti sta ce biti, pa ti javljam sta i kako.
To cekanje meni deluje kao godine, znaci prvo skupi sve papire-tu sve zavisi od nas a onda predas i cekas i vise nista ne zavisi od nas!
Pozz
 
Odgovor na temu

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.11.2011. u 14:42 - pre 150 meseci
Pozdrav svima,

imam pitanje vezano za boravisnu vizu koja se spominje ovde.

Za razliku od spajanja porodica, braka i ostalih detaljno opisanih procedura, ja idem drugim putem.
Ukratko: firma u Nemackoj bi da me zaposli, pa je potrebno da ja kontaktiram ambasadu ovde, dok firma kontaktira agenciju za strance tamo.

Zena u ambasadi mi je rekla da je meni pored radne dozvole koju sredjuje firma tamo, potrebna i radna viza i uputila me na sajt ambasade gde postoji spisak potrebnih dokumenata dokumenata.

Problem je sto oni traze:
Citat:
dokaz o kvalifikaciji (npr. o stručnoj spremi, završenom obrazovanju, stečenom zvanju i sl.) u originalu sa po dve fotokopije


Ja jos nisam zavrsio fakultet i nemam pojma sta da im prilozim kao dokaz, tj sta oni smatraju za dokaz da ja imam odgovarajuce obrazovanje?
Posao je IT, programiranje (grails) i ja jedino mogu da im dostavim potvrdu sa fakulteta o odlicnim ocenama iz bitnih predmeta :D
Sta bi u ovom slucaju trebao da dostavi neko ko uopste nije zavrsio fakultet, a zna Grails?

Druga varijanta je da odlozim predavanje papira 15 dana i da prvo diplomiram, pa onda odnesem potvrdu o diplomiranju. Opet, to nece biti diploma posto fakultet izdaje diplome par puta godisnje, vec potvrda o diplomiranju.
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.11.2011. u 15:05 - pre 150 meseci
Koliko ja znam, uslov da bi dobio tu vizu jeste da si zavrsio fakultet. Plasim se da ces morati da sacekas da dimplomiras. E sad, da li moze i sa potvrdom to najbolje da pitas u ambasadi ali mislim da bi trebalo da moze jer je suludo insistirati na dimplomama kad na nekim fakultetima studenti cekaju i po vise od godinu dana za taj zidni ukras.
 
Odgovor na temu

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.11.2011. u 19:53 - pre 150 meseci
Zahvaljujem na odgovoru, u tom slucaju cu malo da zbrzim diplomski :)
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
Odgovor na temu

MARKOMIL85
nezaposlen

Član broj: 162475
Poruke: 12
89.204.154.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2011. u 13:02 - pre 150 meseci
Pozdrav za sve!!!!!znam da na forumu pise dosta toga ali zelim razumevanje i pomoc jer sam od citanja po forumima i od razmislanja pukao skroz!!!!moj slucaj je sledeci.iz Srbije sam devojka mi zivi u Nemackoj a i ona je iz Srbije ima nas pasos ovde je rodjena ali je zivela dole do neke 15 te godine i onda dosla ovde!!!!ja sam trenutno kod nje u poseti drugi put planiramo da zivimo zajedno e sada se pojavljuje problem radi spajanja braka dobijanje vize za mene itd....zanima me gde je najbolje i najlakse sve to uraditi ovde u Nemackoj ili dole kod nas jer planiramo da idemo dole u decembru na nekih sedam dana...inace znam za a1 test da treba da se polaze ja sam bio turisticki dva puta ove i prosle godine u poseti kod rodjaka pa sam za to vreme zavrsio dve stufe u VHS ali nisam polagao isptit uspavao se toga dana AUUUUUUUUUUUU.molim za pomoc i tacne informacije gde je najbolje da se vencamo i gde cu najbrze dobiti vizu dole znam koja je procedura citao sam na sajtu Nemacke ambasada alli ovde ne znam..bili smo u opstini rekli su nam sta treba za vencanje ali za dalje ne znam mozda otici do policije i pitati ali koliko je to pametno ne znam!!!!zelim sto pre papare dobiti jer kada smo razdvojeni to je skroz bezveze pa zato unapred hvala za svaku pomoc!!!!!!!!!veliki pozdrav za sve verovatno pokrecem istu temu ali imajte razumevanja!!!!!
 
Odgovor na temu

Srecko87
Petrovac na Mlavi

Član broj: 294472
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2011. u 17:53 - pre 150 meseci
Ovako,ja sam jos jedan u nizu slucajeva gde je potreban savet,vezan za ovu temu naravno.MOja situacija je rekao bih prilicno komplikovana,a situacija je sledeca.Dakle u Nemackoj imam verenicu,evo vec nekih 2ipo godina smo zajedno,do sad se zivelo na relaciji tamo-ovamo,po sistemu 3 meseca turisticki,pa 3 meseca nismo zajedno,ali sad bi normalno,konacno da sredimo nesto za stalno.Inace videh u temi da neko takodje ide u Paderborn kao ja,tako da pozz kolegi ili koleginici Nas problem bi otprilike bio to sto ona ide na ausbildung gde su naravno primanja mala.Uz to njeni roditelji ne bi mogli da budu garant za mene jer su u nekom procesu gde moraju da kako se kaze,dignu ruke,jer su zeznuli stvar oko nekog kredita.Doduse ima ujku koji finansijski jako dobro stoji,ili babu i dedu,ali ne znam tacno kako ide to i da li mogu oni da buu garant.Ona momentalno nema Nemacko drzavljanstvo iako je tamo i rodjena i normalno tamo se skolovala i sve to,ali sad je predala pre nekih mesec dana za dobijanje njihovog drzavljanstva da bi mi lakse sredili sve.E sad,tu na temi sam citao iskustva da sve to jako dugo traje,oko dobijanja tamo,i odjave ovde i svega toga,pa tek onda koliko treba dok zavrsimo sa tim konacno da mogu da budem za stalno sa njom,a ja bas i nemam godina za bacanje i setnju tamo ovamo do u nedogled.MOje pitanje je,kako pod datim okolnostima najbrze resiti situaciju,tj kako najbrze srediti da smo konacno zajedno.Da li je moguce nekako ovako dok jos nema to Nemacko drzavljanstvo i pod kojim uslovima.Ako neko moze da pomogne bio bih jako zahvalan.Hvala unapred,pozz za sve
 
Odgovor na temu

mimi2011

Član broj: 294067
Poruke: 9
89.216.80.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2011. u 21:45 - pre 150 meseci
MARKOMIL85
Svima nama, koji smo na ovome sajtu, je potrebno razumevanje, ha,ha,ha..Salim se.
Pre svega moras imati polozen a1, jer bez toga ti nece uzeti dokumenta, barem ovde u ambasadi.E sad, ja ti mogu reci kako je bilo kod nas, ja sam predala u ambasadi dokumenta.Zapravo, kada smo razgovarali o vencanju, trazili smo malo laksi put i shvatili smo da nam je lakse da se vencamo u Srbiji, jer smo oboje drzavljani srbije, iako je moj suprug tamo rodjen.Nakon vencanja i prikupljenih svih dokumenata, otisla sam u ambasadu i predala. Sto se tice spiska dokumenata, stoji sve na sajtu ambasade.Jedini problem je sto se malo duze ceka na odgovor.Ja smatram da je vencanje u nemackoj komplikovanije za nas, jer se svi potrebni dokumenti moraju prevoditi, overavati u sudu itd, nisam bas najbolje upucena, jer kako sam prethodno rekla, kada smo suprug i ja shvatili da je to komplikovanije od te ideje smo odustali, jer za vencanje u srbiji su nam bila potrebna samo licna karta, izvod i drzavljansto.
Kada se vencate i prikupite potrebna dokumenta, moj savet je da pitate u uredu za strance u Nemackoj, da li postoji mogucnost kod njih direktno da predate, jer sam na forumu primetila da ta mogicnost u Muenchen postoji. Za Berlin znam da je to ne moguce, jer smo mi zvali da pitamo i rekli su da se zahtev za spajanje porodice mora predati u Nemackoj ambasadi u zemlji odakle se dolazi.
Nadam se da sam ti ovim barem malo pomogla.Ako imas jos neka pitanja, ti pitaj jer uvek postoji neko ko ti moze dati barem neku informaciju, a tebi moze biti dragocena.
 
Odgovor na temu

MARKOMIL85
nezaposlen

Član broj: 162475
Poruke: 12
89.204.154.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2011. u 22:45 - pre 150 meseci
Mimi hvala tu puno da izgleda da je ipak najlakse sve to dole uraditi!!!!25 og idemo dole pa cemo to sve dole zavrsavati!!!!nista ja sada malo knjigu u sake da obnovim da pa polazem taj test ali mislim da to nece biti nikakav problem!!!!
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2011. u 23:22 - pre 150 meseci
Srecko87,
ja sam ta koja nadam se uskoro ide za Paderborn :)
Nadam se da si iscitao sve od pocetka na ovu temu :)
Ne znam sta te konkretno zanima, kao sto si mogao da procitas ja sam se npr. vencala u Nemackoj, neko su to odradili ovde u Srbiji... Neki su mogli dobiti boravak bez da se vracaju za Srbiju a neki (kao i ja) nisu... Sve zavisi od slucaja do slucaja i rekla bih od pokrajine do pokrajine u Nemackoj.
Mogu ti reci da su sluzbenici u Auslaenderamtu u Paderbornu ok, prijatni i objasnice ti sve konkretno!
Znaj da ne moze nista da se resi preko noci, i moras biti naoruzan strpljenjem!
Na vama je da se odlucite kao prvo, gde zelite da se vencate, moras imati polozen minimum A1, a uz to naravno i dokaz da imate sredstava za zivot. Kao sto sam i napisala pre neki dan, imate 3 mogucnosti da to dokazete, evo ponavljam:
1. tvoja verenica ima dovoljna primanja za izdrzavanje vas dvoje,
2. otvoris tzv. "sperrkonto" na kome imas 12 000 evra, koji bi ti trebali biti takoreci sigurnost da ces imati od cega da zivis naredne 2 godine, tj. da su oni sigurni da neces traziti Harz IV (na koji nemas pravo)
3. neko ti da "Buergerschaft" tj. bude ti garant da ce te izdrzavati (sto opet mora dokazati svojim primanjima)
Racunaj i to, da odjava iz naseg drzavljanstva ne ide preko noci, tako da se opredelite sta cete prvo da radite, vencanje ili njeno drzavljanstvo. Ako odlucite da se vencate u Srbiji a proces ispisa iz naseg drzavljanstva je u toku?
Kako bi resili stanovanje? posto postoji i odredjena minimalna kvadratura po osobi (pitam jer predpostavljam da ona zivi kod roditelja kad ide na ausbildung jos?)
Najbolje ti je da odete u Auslaenderamt, i kazete da zelite da se vencate, i predocite im vasu situaciju, i oni ce vam lepo objasniti sta vam od papira treba i koje mogucnosti imate.
A i to sa papirima i nije tako komplikovano, jeste da mora da bude overeno u sudu i prevedeno na nemacki (u nemackoj, ne priznaju prevode iz srbije). Ako ne vladas jezikom, bice ti dodeljen i sudski tumac na vencanju.
Ako te jos nesto zanima, pre nego odete u ured za strance, pitaj slobodno!
Pozz

Mimi2011,
kako stoje stvari, da li jos cekas?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181808 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.