Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186454 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

testerko
Testeras
BG

Član broj: 280284
Poruke: 11
109.250.72.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.03.2012. u 21:06 - pre 147 meseci
Viza za spajanje porodice je odobrena, za manje od tri nedelje.

Hteo bi neke elektricne aparate koji su nedavno kupljeni da donesem u nemacku. TV je najveca stvar, ostalo su sitnice. Da li neko ima iskustva sa selidbom stvari u nemacku? Ne bi to radio ako cu imati komplikacija na carini.
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.03.2012. u 14:05 - pre 147 meseci
meni treba a1 da bi mi odobrili boravnu vizu za spajanje porodice u austriji,da li neko ima vezu ko moze da sredi na geteovom institutu da dobijem sertifikat a1 da ne moram da polazem jer ne znam nemacki a hteo bih sto pre da budem sa porodicom.oni koji ce da pametuju me ne interesuju,ako procita neko ko konkretno zna o cemu pricam neka se javi.poz
 
Odgovor na temu

Marko212
Doktorant, Uni-Greifswald
Greifswald, Nemacka

Član broj: 289314
Poruke: 21
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.03.2012. u 16:56 - pre 147 meseci
Da li aktuelna prijava boravka pri trazenju vize za spajanje porodice treba da bude original ili prihvataju fotokopiju u ambasadi?
 
Odgovor na temu

stefancuk
nezaposlen

Član broj: 300484
Poruke: 2
79.101.230.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.03.2012. u 18:29 - pre 147 meseci
Ja samo hocu da pitam da li je korisnik joksla dobio vizu.
 
Odgovor na temu

MARKOMIL85
nezaposlen

Član broj: 162475
Poruke: 12
89.204.137.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.03.2012. u 00:01 - pre 147 meseci
Da pozdravim sve na forumu nije me bilo neko vreme!!!!!!!!u aprilu predajem za vizu u beogradu pa cekamo..............zivci popustaju cekao sam tri obracuna jer mi je zena bila prijavljena na minimalac a sada je sve ok!!!!!!trenutno sam kod nje da li neko zna ja vec dolazim neki 4,5 put pratim sve termini da ne prekoracim onih tri meseca u sest meseci ali ja se nisam ni jednom prijavljivao ovde kod nje na adresu:da li to moze da bude neki problem za kasnije u obrascu pod nekim brojem pise da se popuni ako je osoba bila u nemackoj i gde???mislim da to nije toliko bitno ali da pitam!!! i jos nesto ja sam ove godine i prosle zavrsio stufu 1,2 kao turista u Vhs-u e sada ako dobijem vizu da li cu ja morati da idem jos u skoli i koliko???? da li se u ambasadi predaju sve fotokopije ili orginali ????
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.03.2012. u 08:03 - pre 147 meseci
Citat:
MARKOMIL85: Da pozdravim sve na forumu nije me bilo neko vreme!!!!!!!!u aprilu predajem za vizu u beogradu pa cekamo..............zivci popustaju cekao sam tri obracuna jer mi je zena bila prijavljena na minimalac a sada je sve ok!!!!!!trenutno sam kod nje da li neko zna ja vec dolazim neki 4,5 put pratim sve termini da ne prekoracim onih tri meseca u sest meseci ali ja se nisam ni jednom prijavljivao ovde kod nje na adresu:da li to moze da bude neki problem za kasnije u obrascu pod nekim brojem pise da se popuni ako je osoba bila u nemackoj i gde???mislim da to nije toliko bitno ali da pitam!!! i jos nesto ja sam ove godine i prosle zavrsio stufu 1,2 kao turista u Vhs-u e sada ako dobijem vizu da li cu ja morati da idem jos u skoli i koliko???? da li se u ambasadi predaju sve fotokopije ili orginali ????


Cao Marko, za prijavljivanje nema nikakvih problema, jer kao turista nisi obavezan da se prijavis, bar se ja nijednom nisam prijavio, a tako su rekli i u kancelariji za strance, a kada budes popunjavao taj obrazac, jednostavno napises datume od kad do kad si bio kod svoje supruge i gotovo. E sad sa zavrsavanjem STFU mislim da na sajtu nemacke ambasade pise da se diplome VHS-a ne priznaju i imas spisak diploma koje se priznaju, tako da ces morati da polazes u Gothe institutu, a ja sam na primer polagao „Grundstufe Deutsch 1“ sistema Österreichisches Sprachdiplom (ÖSD) za austriju, koji se priznaje u nemackoj, evo ti spisak za diplome koje se priznaju pa ti pogledaj:

http://www.belgrad.diplo.de/co...erkblatt_sprachnachweis_de.pdf

i poslednje da, sve se predaje u originalu u ambasadi. Nadam se da ti je ovo malo pomoglo, srecno!
 
Odgovor na temu

AlexBrajovic

Član broj: 300275
Poruke: 6
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.03.2012. u 18:05 - pre 147 meseci
Da li je prilikom predavanja papira za radnu vizu potrebno dostaviti i potvrdu o znanju nemackog ili engleskog jezika?
Poslodavcu to nije potrebno, samo me zanima da li u ambasadi mogu da traze tako nesto...
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.03.2012. u 18:52 - pre 147 meseci
Ne.
 
Odgovor na temu

AlexBrajovic

Član broj: 300275
Poruke: 6
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.03.2012. u 11:57 - pre 147 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.03.2012. u 15:03 - pre 147 meseci
Pozdrav forumasima. Ja sam zavrsio visoku teh. skolu , i tehnicki fakultet u Srbiji.Dva bachlor-a.Imam mogucnost da izvadim hr. pasos.Koliko bi mogao da mi pomogne pri zaposlenju u Nemackoj , s' obzirom da sam se skolovao u SRB.Vec su mi mnogi rekli da ce nakon njihovog primanja u EU biti malo olaksano za strance.Ali ne znam koliko se to tice zaposlenja.Pozdrav
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

MARKOMIL85
nezaposlen

Član broj: 162475
Poruke: 12
89.204.130.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.03.2012. u 21:49 - pre 147 meseci
Hvala da pomoglo mi je!!!!e sada da ja sam polozio ispit u febr na Goethe.pitanje je bilo po dolasku u De.oko skole tj jezika kakva je procedura koliko se i da li mora ici u skolu a sa obzirom da sam ja dve stufe zavrsio da li ce mi to pomoci ili???hvala pozzzzzzzzzzzzzz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.03.2012. u 08:33 - pre 147 meseci
^^na integr. kursu na koji si obavezan da ides sem ako nemac znanje C1 ili si diplomirani filolog germanistike, ce ti dati prvi prijemni test da radis, da vide koliko ti je znanje i odakle kreces na B1.
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.03.2012. u 11:45 - pre 147 meseci
Citat:
profin: ^^na integr. kursu na koji si obavezan da ides sem ako nemac znanje C1 ili si diplomirani filolog germanistike, ce ti dati prvi prijemni test da radis, da vide koliko ti je znanje i odakle kreces na B1.


ako ti je zena drzavljanin neke druge drzave EU takodje ti nije obavezan integracijski kurs, kao ni diploma nemackog jezika za vizu....znaci ne moras znati na pocetku jezik, mada ti to samo koristi, koliko god se mi opirali dobro je znati jezik zbog snalazenja u drustvu, pronalazenja posla i sve ostalo, mada kada dodjes u kancelariju za strance , i ako se mozes sa njima bez problema tecno sporazumevati, mozda te i oslobode intg. kursa, probaj, nemas sta da izgubis, cao!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.03.2012. u 16:57 - pre 147 meseci
o cemu ti pricas????
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.03.2012. u 17:14 - pre 147 meseci
Tacno je to sto je Cobbreti napisala!
Ali ako je supruznik nemacki drzavljanin ili drzavljanin drzave koja ne spada u EU dokaz o poznavanju nemackog je potreban!

Markomil85, koliko sam shvatila imas A2 nivo? znaci moraces u skolu da ides, sada ti sledi B1 nivo pa posle B2, samo nisam sigurna sa kojim nivoom se polaze Orientierungskurs (B1 ili B2), ja sam bila oslobodjena da pohadjam jezicki kurs, samo sam polagala Orientierungstest (pre mesec dana). Mozda ti mogu pomoci ljudi koji su upuceni.
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.03.2012. u 17:36 - pre 147 meseci
Za profin :
Citat:
cobbreti: ako ti je zena drzavljanin neke druge drzave EU takodje ti nije obavezan integracijski kurs, kao ni diploma nemackog jezika za vizu....znaci ne moras znati na pocetku jezik, mada ti to samo koristi, koliko god se mi opirali dobro je znati jezik zbog snalazenja u drustvu, pronalazenja posla i sve ostalo, mada kada dodjes u kancelariju za strance , i ako se mozes sa njima bez problema tecno sporazumevati, mozda te i oslobode intg. kursa, probaj, nemas sta da izgubis, cao!
o tome govorim


za Ady0505 : ja sam muškarac

pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.03.2012. u 18:02 - pre 147 meseci
Cobbret, izvinjavam se :)

Da, da pojasnimo ako Profin nije razumela: ako je supruznik drzavljanin neke druge zemlje clanice EU a ima boravak na teritoriji Nemacke, onda dokaz o poznavanju jezika nije potreban.
 
Odgovor na temu

Little Red Riding Hood
Frankfurt

Član broj: 301216
Poruke: 1
*.itcargo.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.03.2012. u 15:01 - pre 147 meseci
Cao
Prvi put sam ovde na forumu i to zbog problema jedne moje dobre drugarice.
Ona je ovde(DE) skoro 3 godine. Udala se. I nazalost ima problema sa muzem.
Duga je prica i nije za forum ..
Ona nece jos dugo izdrzati sa njim i moje pitanje je da li ona ima pravo da ostane ovde nakon 3 godine ili ne?
Ona kaze da joj je svejedno, ali ja sam razmisljala da ako je vec toliko dugo izdrzala, da je steta ako se tek tako vrati u Srbiju gde nema posao i gde je za posao jako tesko trenutno.
Nisam sigurna ali mislim da joj muz ima srpski pasos.
Pomogla bih joj oko svega.. Samo me zanima kako je sa boravkom. Ja sama zivim vec duze ovde, ali se u takve stvari apsolutno ne razumem i ne poznajem nikoga ko tako nesto zna. :/
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.03.2012. u 11:52 - pre 146 meseci
Cao, u postrazi za mojim problemom naisla sam na toje pitanje.... Vidi svaka zena je ovde zasticena i ima veca prava nego muskarac, a jos ako ima dete sa surugom koji je maltretira ima jos vece sanse.
Moja preporuka ti je da se raspitas za najboljeg advokata za strance koji postoji u tvom gradu, i odite tamo zajedno i neka vam on da savet. Mislim da ce tvojoj prijateljici pomoci ako ima posao kao dokaz da nije na teretu Drzave i onda ga moze prijaviti u policiju da je maltretira, jos bolje je ako ima nalaze od lekara...
Ali pre toga samo uz dogovor sa Advokatom za strance!!!
 
Odgovor na temu

piledp
Novi Sad

Član broj: 58085
Poruke: 3
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.04.2012. u 11:42 - pre 146 meseci
Pozdrav svima,

Prvo bih zeleo da se svima zahvalim sto ste svoja iskustva u vezi sa vizom podelili na ovom forumu, koji mi je dosta pomogao. Takodje, da se zahvalim tdusku, koji je istrpeo sva moja pitanja u vezi sa nalazenjem posla i ostalim informacijama.

Opisacu ukratko i moj slucaj, a onda cu i postaviti par pitanja, pa ako neko zna odgovor molim da mi pomogne.

Supruga i ja smo u oktobru prosle godine odlucili da idemo iz Srbije i zbog rodbine koje imam u Nemackoj, izbor je lako pao na Nemacku i Minhen. Krenuo sam sa pretragama za posao u 2 navrata i video da bi bilo dobro da imam jos bolje znanje nemackog jezika. Otisao sam u Minhen na 2 nedelje intenzivnog kursa i tada sam upao u B1 grupu. U tom periodu sam imao mnogo poslovnih intervjua, pa sam na kraju dobio ponudu od jedne IT kompanije. Evo kako je to islo i hronoloski:

- 16. februara sam dobio ponudu za posao (programerska struka, nisam naveo gore), a narednog dana sam je i prihvatio
- 20. februara sam dobio ugovor o radu u digitalnom obliku
- 21. februara sam sa svim neophodnim dokumentima podneo zahtev za radnu vizu. Receno mi je da cu odgovor dobiti za 6-8 nedelja.
- 09. marta su mi iz firme poslali dokument "Formblatt Ausländerbeschäftigung" da proverim podatke i potpisem i posaljem im nazad (u digitalnom formatu, mailom)
- 30. marta su me zvali iz ambasade da mi jave da mogu da dodjem po vizu :)
- 02. aprila sam podigao ulaznu vizu

Ako neko ima dodatnih pitanja u vezi sa procesom trazenja posla i ovog mog slucaja slobodno neka me kontaktira.

Moje pitanje je u vezi sa boravisnom vizom za suprugu i dete (ozenjen sam od 2007. godine, a dete ima 13 meseci). Agencija koja mi je popunjavala dokumentaciju za vizu (blizu ambasade u Bircaninovoj) mi je rekla da supruga i beba mogu da konkurisu za spajanje familije otprilike nakon 3 meseca mog rada u Nemackoj. Medjutim, na ovom sajtu http://www.workpermit.com/germany/permanent_residence.htm i na jos par sajtova sam pronasao da svi clanovi moje porodice trebaju sa mnom da konkurisu za boravisnu vizu u kancelariji za strance u Minhenu. Da li je neko imao slican slucaj i kako moja supruga i beba mogu najlakse da dobiju boravisnu dozvolu?

Ako je tacno ovo sto pise na gore pomenutom sajtu, imam podpitanje: da li one mogu da konkurisu za boravisnu vizu malo posle mene (plan je da ja odem 10tak dana pre njih u Minhen)?

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186454 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.