Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181720 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sdusan2002

Član broj: 61834
Poruke: 170
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 11:12 - pre 150 meseci
@Ady0505
@Tdusko

Ipak nije nista u vezi vize a taman sam se bio obradovao.Jutros je moja devojka zvala i ispostavilo se kao da me nema u racunara kad sam se odjavio iz Nemacke.I kad je ona pozvala jutros odjednom su me nasli a samo im je rekla datum moje odjave.

@Ady0505
@mimi2011

Nama je sad najteze ali koliko sad vidim i to ide mnogo brze nego pre i nadam se da necemo jos dugo cekati :)

@profin

Pozdrav za tebe i jos jednom ti hvala na pomoci na drugom forumu na kojem si mi dala odgovore dok sam jos bio na pocetku sa vadjenjem papira i polaganjem a1 kursa :)

Ukratko cu da podelim moja iskustva sa vama i da postavim jos neka pitanja
Buduca zena mi je nemica i planiramo da zivimo u Nemackoj i zbog toga zelimo gore i da se vencamo.Prijavili smo brak kod maticara u Nemackoj a od papira mi je trebalo sledece:
1 Izvod iz maticne knjige rodjenih na internacionalnom obrascu
2 Uverenje o slobodnom bracnom stanju overeno pecatom apostile i prevedeno na Nemacki jezik i morao sam dva puta da ga prevodim jer mi nisu priznali prevod iz Srbije
3 Prijava na kojoj adresi zivim u Nemackoj
4 Pasos
5 Prevodilac sa Nemackog na Srpski ukoliko ne znate doboro Nemacki
I to je to.Otisli smo kod maticara uzeo nam sve papire i objasnio da papiri prvo idu na sud da prekontrolise i kad sud dozvoli onda mozemo da zakazemo vencanje tj datum.Posle dve tri nedelje sud je odobrio vencanje i otisli smo da podignemo papire i da nosimo kod maticara.Poslali bi oni sami maticaru nego smo zurili da bih zavrsili ostale papire koji su mi trebali za Nemacki konzulat u Srbiji.
Stigli smo kod maticara i od njega sam dobio papir da smo prijavili brak i da je sve u redu.
Vratio sam se u Srbiju i pre dve nedelje sam predao za vizu za brak.Od papira su mi uzeli:
1 A1 diplomu o poznavanju Nemackog jezika Uzeli su mi original
2 Papir da smo prijavili brak u Nemackoj
3 Aktuelna prijava boravka njena
4 Pasos
5 Fotokopija njene licne karte
Plus ja sam im ostavio papir da imam zagarantovan posao u Nemackoj jer ona trenutno ne radi i da necu biti na teretu drzave.A ona trenuno ne radi zato sto ima dete od 3,5god.Inace na salteru u konzulatu me nije nista pitala ni za posao za nju ni za stan nista nista sve fino i ljubazno.Normalna pitanja samo gde smo se upoznali i jos neke osnovne informacije.
E sad procitao sam skoro celu temu i video sam razlicite komentare.Pa me interesuje kome sad Nemackli konzulat prosledjuje moje papire?Da kazem mojoj devojci da pozove i da se raspita o nasem predmetu.Ko odlucuje dali dobijam vizu ili ne? Sta mislite kolike su mi sanse za dobijanje vize jer ona nema posao zato sto ne moze zbog deteta?.I zelim da kazem da nije brak zbog papira nego iz ljubavi.Poznajemo se od maja a zadnja tri meseca sam ziveo kod nje.I po zakonu valjda nama niko ne moze da zabrani da se vencamo.I jos sam ovo nasao:Supružnici i deca nemackih državljana takode imaju pravo na boravišne dozvole bez predocenja
dokaza o adekvatnom životnom prostoru i finansijskim sredstvima.I mislim da sa zagarantovanim poslom ne bi trebalo da me odbiju i da imam problema.Posao mi garantuje ocuh koji je pravi Nemac i majka koja ima Nemacko drzavljanstvo.Inace upitanju je grad Nuernberg.
Eto toliko nadam se da cu sa ovim postom pomoci nekom i nadam se da ce meni neko odgovoriti na pitanja.
Pozzzzz




 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 11:41 - pre 150 meseci
Integrationskurs cine zajedno Sprachkurs i Orientierungskurs (kurs o Ustavu Nemacke i sl), koji se polaze po zavrsetku Sprachkursa svakako.
Orientierungskurs za drzavljanstvo je isti kao i Orientierungskurs koji se polaze tokom Integrationskurs, uz dodatak par pitanja koja se direktno odnose na Pokrajinu u kojoj se nalazite.

Mislim da mozete traziti -ali nisam siguran- da polazete odmah taj Orientierungskurs za drzavljanstvo.
Proverite, ipak.

Btw ja idem uskoro da produzim vizu, rece covek da ponesem pasos, ugovor za stan i isecak plate za poslednja tri meseca.
Da li ce jos nesto traziti, nemam pojma, ali mislim da se to sve razlikuje od primera do primera, kao i za duzinu prvobitno izdate vize.
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 11:44 - pre 150 meseci
Sdusan,
Nemacki konzulat tvoj zahtev prosledjuje uredu za strance u Nemackoj, i oni sve lepo provere i odlucuju o tome da li ce ti viza biti izdata ili ne, onda odgovor posalju opet nasem konzulatu koji ce te kontaktirati, tako reci nas konzulat je samo posrednik i oni ne odlucuju o ishodu.
Sta su tebi rekli u konzulatu, za otprilike koliko da ocekujes odgovor? Ako su ti rekli onda sacekaj dok prodje taj period, a ako se oduzi onda neka tvoja supruga ide da pita u ured za strance.
Koliko vidim ti si takoreci predao zahtev nedelju dana posle mene, tako da ne brini jer ni ja jos uvek nikakav odgovor nisam dobila.
U svakom slucaju kada bude novosti, napisacu ovde sta i kako :) a i vi ostali pisite :)

Nemacki drzavljani ne podlezu tako strogoj proveri sto se primanja i stana tice, kao nasi drzavljani sa boravkom tamo.

Evo neke info koje sam ja dobila u uredu za strance sto se tice dokaza o primanjima-izdrzavanju tice (3 mogucnosti):
1. bracni drug treba imati dovoljna primanja da moze izdrzavati i muza-zenu koji mu se pridruzuje, to podrazumeva da je potrebno toliko sredstava da se moze platiti kirija, racuni i da ostane za oba surunika dovoljno, jer nemas pravo na socijalnu pomoc,
2. Trebas imati takozvani "sperrkonto" na kome ti je potrebno 12 000 evra koje ne smes 2 godine prizvoljno dizati, nego je to neki garant da ces imati sredstva za izdrzavanje naredne 2 godine.
3. Da ti neko da "Buergerschaft" - znaci da ti neko bude garant da ce ti mesecno pomagati finansijski. Sto ne mora i u praksi da bude, nego samo da im predocis taj papir. Njima je u stvari samo bitno, da onaj koji dolazi nece odmah traziti socijalnu pomoc, da nece biti na teretu drzave.

Naravno, ja mislim da je najbolja opcija pod br. 1, jer u slucaju opcije 2 ili 3 ce se produziti provera i samim tim ce biti vise cekanja!

Ja se npr. nikada nisam ni prijavljivala ni odjavljivala kada sam isla turisticki kod supruga, a bila sam mali milion puta, i jos dok smo se zabavljali tada su bile potrebne i vize, i uvek sam bez problema dobila turisticku na 90 dana.
Sto se vencanja tice, mi smo se vencali dok sam bila tamo turisticki, bukvalno jedan dan smo zakazali vencanje a termin smo dobili za 2 dana i vencali se, niko nam nije rekao da papiri moraju da idu na proveru i da cekamo. Mozda je lakse ako je zenska osoba u pitanju, jer mozda muskarce vise proveravaju. Jedino sto sam ja morala da predam zahtev ovde u BG a neki su to uspeli da obave i u Nemackoj.

Ne znam, kao sto svi vidimo iz prilozenih iskustava, nema ni jednog 100% identicnog slucaja, ali neka pravila i zakoni se moraju postovati, i nema sanse da neko misli da ce ilegalnim putem nesto smuvati, to su ipak Nemci :)

 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 12:16 - pre 150 meseci
Isak,
hvala ti na info vezanim za Orientierungstest! :)

Znaci, ja imam nivo znanja nemackog C1, da li ja onda trebam da polazem samo taj Orientierungstest? Svakako cu ja pitati u Auslaenderamtu, ali ako neko ima iskustvo slicno mom bila bih zahvalna za informacije.

Pozz
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 12:20 - pre 150 meseci
Sta si i gde polozila?

Moguce, jer kad sam isao da se prijavim u Bürgerbüro ili Ausländerbehörde (ne secam se vise gde) mi je rekla da ne moram da idem na Sprachkurs, osim ako zelim sam.
Sad, ne znam je l' to bilo zbog jezika ili zbog toga sto sam vec imao posao kad sam se prijavljivao.
 
Odgovor na temu

sdusan2002

Član broj: 61834
Poruke: 170
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 12:46 - pre 150 meseci
Sto se tice cekanja pitao sam i radnica na salteru mi je rekla samo ne znam.Nije mi rekla ni mesec dana ni dva ni pet.
Sto se tice prvog uslova sto si napisala ja tu ne spadam jer ona ne radi a ne radi zato sto jos ima malo dete.Ima li neko da zna sta se desava u toj situaciji onda?Kako moze neko da radi kad ima malo dete.Ja sam dao papir da imam zagarantovan posao a to je i kao da neko garantuje za mene.A sto se tice garancija mogu jos da im nabavim jer kazem majka i ocuh su mi Nemacki drzavljani i imaju firmu u kojoj cu ja i raditi kad odem gore.Ja sam morao da se prijavim na njenu adresu zato sto su to trazili u maticnom uredu da bi mogli da zakazem brak inace ni ja se do sad nisam ni jednom prijavljivao kad sam bio.A sto se tice braka nama je maticar u gradu Nurnbergu rekao da prvo moram da apliciram za vizu pa tek onda da se vencamo.Jer ako se vencamo bez vize onda onda kao krsimo neki zakon posle mozemo da imam problema.Tako su njoj rekli kad je bila da pita.Nema veze dali je musko ili zensko :)

@Ady0505

Da li se ti udajes za naseg drzavljanina?

@isak666

Dali si i ti morao da ides na kurs?
Pitam iz razloga jer si ozenio Nemicu.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 13:15 - pre 150 meseci
Kao sto rekoh u postu iznad, nisam morao, ali sam isao jer mi je bilo korisno.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 13:18 - pre 150 meseci
Dobila sam juce produzenje boravka na 2 godine. Covek u uredu za strance je bio izuzetno ljubazan i predusretljiv, ali ni on nije imao odgovore na sva moja pitanja.
Znam da je Orientierungskurs u sastavu Sprachkurs i ja sam htela to odmah po zavrsetku B1 da nastavim, ali nije bilo dovoljno kandidata.
Pitala sam sluzbenika u uredu za strance da li je obavezan taj Orientierungskurs, rekao mi je da mi za sada ne treba, ali u svakom slucaju nije na odmet da to zavrsim, jer ce mi mozda traziti kad budem podnosila zahtev za stalni boravak.
Isto se odnosi i na sertifikat o polozenom B1. Znaci, za produzenje boravka je dovoljna potvrda o odslusanih 600 casova, ali mozda ce traziti taj sertifikat kad budem predavala dokumente za stalni boravak, a mozda i nece biti potrebno.
Ne znaju ni oni!
U svakom slucaju, sada sam mirna 2 godine.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 13:45 - pre 150 meseci
Ne znam Isak kako ti nisi morao da ides na kurs Nemackog, mozda te nije zakacio taj zakon.
Ovde u Bajernu radi dobijanja i produzetka boravka svi moraju da imaju potvrdu o odslusanih 600 casova Nemackog jezika, pocev od A1 do B1.

Sdusan:
"Buduca zena mi je nemica i planiramo da zivimo u Nemackoj i zbog toga zelimo gore i da se vencamo"

Ne morate da se vencate u Nemackoj. Potpuno ista prava cete imati i ako se vencate u Srbiji. Nikakve privilegije neces dobiti time sto je vencanje obavljeno u Nemackoj, a samo ce mnogo vise da te kosta.

Na tvoja ostala pitanja nemam precizne odgovore, ali znam da su mom suprugu trazili dokaz o stalnom radnom odnosu i 3 poslednje platne liste.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 14:18 - pre 150 meseci
Kacio me je zakon, ali eto takav odgovor sam dobio.
Mislim da je moguci razlog za to to sto sam vec radio.
Dobio sam prvo boravak na tri godine, a sad kad sam razgovarao sa covekom iz Ausländerbehörde, na moje pitanje na koliko ce mi produziti, odgovorio mi je da bi mogli i za stalno dati.
Ali sacekacu dok ne odem.

Inace, ja nemam potvrdu da sam odslusao 600 sati, osim potvrde da sam polozio uspesno Orientierungskurs sa toliko i toliko bodova, kao i da sam uspesno zavrsio Sprachkurs.
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 14:52 - pre 150 meseci
Isak,
polozila sam Test-DaF TDN 5, sto odgovara nivou C1. Test sam polagala u Nemackoj. Ovaj test inace polazu oni koji zele da studiraju u Nemackoj i moraju ga poloziti sa min. TDN 4.
Meni je covek u Auslaenderamtu isto rekao da ne moram polagati, jedino da ne bih imala problema prilikom predavanja zahteva u ambasadi, pa sam isla na polaganje.
Orientierungstest bih i ja svakako polagala, mislim da ne moze biti na odmet samo moze biti plus.

Sdusan,
ja sam vec udata, znaci ja sam podnela zahtev za pridruzivanje bracnom drugu a ne za vencanje.
Inace moj muz je od rodjenja u Nemackoj, ali ima nase drzavljanstvo.
Citala sam da su neki pisali ako bi se turisticki vencali da im je receno da krse zakon, a moje iskustvo je suprotno-mi smo otisli u ured za strance, pitali oko vencanja i da li je moguce da to uradimo ako sam ja turisticki tamo, i dobili odgovor sta nam od papira treba, (mi smo papire prikupili za nedelju dana (moji su nam poslali)) i ako ima slobodan termin mozemo se vec sutra vencati. Tako da smo dobili termin za 2 dana i vencali se u Standesamtu sasvim normalno, i cak mi je rekao da ne moram imati ni prevodioca s obzirom da tecno govorim i razumem nemacki.

Quicken,
superiska, bas mi je drago, sad si mirna :)

Pozz

 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 14:53 - pre 150 meseci
Cao,

Moje iskustvio sledece: Polagao sam (nisam pohadjao) samo Orientirunstest (postoje na internetu sva pitanja, ako nekom treba mogu poslati u pdf formatu ili linkove), zato sto za pohadjanje nisam imao vremena. Jezik sam pohadjao i polozio (B1) na univerzitetu, gde sam i zaposlen. Moj kolega iz Ukrajine je dobio Niederlasungserlaubnis a od dokumenata je samo dostavio potvrdu da je minmum 60 meseci uplacivao u penzioni fond i potvrdu o polozenom Orientirungstestu. Za jezik kaze da su mu u Auslaenderamt-u rekli da su iz razgovora sa njim zakljucili da dovoljno dobro poznaje nemacki jezik (sigurno nije na nivou C1). Ja malo imam problema sa potvrdom da je uplacivano 60 meseci jer podaci za ovu godinu jos nisu stigli u DRV (Deutscherente versicherung) pa bih morao da cekam april sledece godine kada cu vec imati gotovo 6 godina (72 meseca) uplate u DRV. Pokusacu sa odsecima od plate da dokazem uplate u ovoj godini. Kada to uradim javicu kako je proslo. I da. Samo polaganje kosta u nekoj od Volkshochschulen negde oko 20 evra (ne secam se najbolje ali u svakom slucaju ne vise od 25).

Pozz
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 15:01 - pre 150 meseci
@ady
pa da, ti ne bi trebala imati cimanja oko jezika.

Btw gde si polagala DaF i da li si slusala neki kurs pre toga?
 
Odgovor na temu

Ady0505
Novi Sad

Član broj: 293865
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 16:24 - pre 150 meseci
Isak,
polagala sam u Sprachwerkstatt u Paderbornu (NRW), u gradu gde cu inace i da zivim. Centri za DaF (Deutsch als Fremdsprache) testiranje nalaze se u skoro svim vecim gradovima po Nemackoj.
Ja nisam isla ni na kakav kurs, ni pripreme (pogledala sam samo na internetu kako izgleda uopste test, a test se sastoji iz 4 dela, kao i ostali, znaci Lese-, Hoerverstehen, Schreiben i Sprechen). Moja prednost je u tome sto sam ja studirala Germanistiku :)
Znaci termin za test je svaka 2 meseca, stim sto najkasnije mesec dana pre testa moras da se prijavis. Ja sam platila samo izlazak na test koji je bio 175 evra, a za kurs ne znam tacno da ti kazem koliko kosta i koliko traje.
Evo stavljam link, pa ako si zainteresovan mozes pogledati da li ima test centar i u gradu gde ti zivis, kao i ostale info koje te zanimaju.
http://www.testdaf.de/index.php
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 20:19 - pre 150 meseci
Halo,
Citam Vase komentare i nedoumice oko Orientierungskurs- a?!
Taj kurs polazete ukoliko zelite da predate zahtev za nemacko drzavljanstvo, ja ga licno nisam polagala, ali ga je polagao moji suprug. Polagao je B1 i Orientierungskurs, jer hoce Nemacko drzavljanstvo. Zato ga i spajaju sa Sprachkurs-om.
pozdrav
;)
 
Odgovor na temu

salevrsac 1
vršac

Član broj: 294043
Poruke: 3
87.116.134.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 21:36 - pre 150 meseci
Dali dobijaš uz boravišnu vizu i radnu?

Pitanje za sdusan2002.

[Ovu poruku je menjao salevrsac 1 dana 25.11.2011. u 12:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 22:39 - pre 150 meseci
Da, cim dobijes boravak imas pravo da se zaposlis, pravo na zdravstveno osiguranje i sva prava kao i ostali Nemacki gradjani.

Plavooka, hvala za informaciju. Meni je i sluzbenik u birou za strance rekao da mi za produzenje boravka ne treba Orientierungskurs, medjutim u skoli u kojoj sam pohadjala kurs su nam rekli da ne mozemo dobiti sertifikat o polozenom B1, ako ne zavrsimo i taj Orientierungskurs.
U svakom slucaju sacekacu do sledece godine, pa ako mora upisacu i Orientierungskurs.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2011. u 23:05 - pre 150 meseci
@ady

hvala za info, treba da se bakcem s tim uskoro, pa skupljam info.

@ostali
Kod je mene je Orientierungskurs bio sastavni deo Integrationskursa, a kao sto rekoh taj test za drzavljanstvo je isti malo pre pomenuti plus par pitanja za Baden Wuertemberg.

I onako je totalna sprdnja test, sve je jedno, prijavite se i polozite, pa ne morate razmisljati je l vam treba ili ne.
 
Odgovor na temu

bole_i
Nemacka

Član broj: 117014
Poruke: 50
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 06:57 - pre 150 meseci
@plavooka82
Ako zelis nemacko drzavljanstvo polazes Integrationstest. A ne moras pohadjati Orientierungskurs to je valjda potrebno za Niederlassungserlaubnis. Ja predao za nemacko drzavljanstvo.
@quicken
- Kolko sam ja shvatio 600 sati nemackog ne vazi za sve , valjda postoji neka prelomna godina ko je kad uso u BRD , mislim da je to 2005
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.11.2011. u 07:53 - pre 150 meseci
^^
Ovo je sad dodatno zakomplikovalo :))

Integrationstest ne postoji, samo Integrationskurs koji se sastoji od kursa jezika i posle njega Orientirungskursa (poznavanje nemackog Ustava, istorije, bla bla) nakon kojeg se polaze Orientierungstest (koji se kao sto sam rekao razlikuje od onog za drzavljanstvo u nekoliko dodatnih pitanja o pokrajini u kojoj se nalazite)
Vise o tome http://www.integration-in-deut...undablauf-node.html?__nnn=true

Postoji ocigledno neki filter ko i sta treba da polozi, u zavisnosti od pozicije.
Npr sa mnom na kursu su bili i ljudi koje je Arbeitsamt poslao i uslovio im socijalu pohadjanjem Integrationskursa u potpunosti.
Njima je kurs bio placen 100%, dok sam ja placao 50% posto sam radio i dobrovoljno sam pohadjao kurs.

Verujem da prilikom prijavljivanja u Ausländerbehörde nakon dolaska u DE se dobija informacija u zavisnosti od situacije.
Oni koji su tu preko zaposlenja dosli, ne moraju da polazu. Oni koji su tu preko spajanja sa bracnim drugom a nemaju posao i losije govore jezik, verovatno dobijaju info da moraju da pohadjaju.
A oni koji su isto tako dosli, a imaju posao u momentu prijavljivanja sa solidnim poznavanje jezika ne moraju da pohadjaju.

Znaci, licna procena Beamtera, kao i za trajanje prvobitne vize, koju neko dobije na jednu, neko na dve, neko na tri godine.
Nekom opet produzavaju godinu ili dve, nekom odmah neogranicen boravak daju.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181720 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.