Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187111 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bratislav027
pistoljevic bratislav
nezaposlen

Član broj: 284248
Poruke: 10
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.05.2011. u 18:09 - pre 157 meseci
Izgleda da nema puno ljudi koji se trenutno bave papirologijom za boravak,u D.puno bi znacilo da nam neko prenese najsvezija iskustva iz ambasade,ureda za strance polaganja a1 i slicno
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.05.2011. u 18:24 - pre 157 meseci
^^
Covece, testovi su sad isti kao i pre godinu dve.
Procitaj temu, koristi pretrazivac, polaganje je detaljno objasnjeno od nekoliko ljudi, ne cekaj sve na tacni.

Mada, mozes ako hoces, ipak tvoja stvar.
 
Odgovor na temu

bratislav027
pistoljevic bratislav
nezaposlen

Član broj: 284248
Poruke: 10
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.05.2011. u 23:03 - pre 157 meseci
Ok.Isak sve sam procitao,nalazim se od prilike u istoj situaciji kao i ti pre izvesnog vremena pa se nadam da razumes moju tremu i uzbudjenje.samo mi je cudo da se ovoliko malo ljudi javlja
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.05.2011. u 23:44 - pre 157 meseci
Sve je meni jasno, zato sam te i bocnuo da trazis, jer ima dosta korisnog materijala ostavljenog ovde, jer je u jednom momentu bilo nekoliko nas koji su se zezali sa tim i opsirno pisali.

Sustina je da test nije tezak, ali treba ipak nesto raditi za uspeh.
Moje je misljenje da se jezik ne treba uciti sam, nego naci nekog da ti drzi casove.
Treba nauciti modalne glagole (können, müssen, wollen, sollen, dürfen, möchten) jer sa njima ti je pola posla uradjeno, proslo vreme za par glagola, pismo se moze nastrebati (ja sam ga pisao do besvesti, vrteci teme), fond reci za osnovne situacije predstavljanja/direkcije/pokucstva/saobracaja/mozda jos nesto i par fraza.

Recnik, tabela glagola i gramatika su odlicne stvari za posedovati - vise detalja ovde.
Izlepi kucu sa nalepnicama kako se sta kaze na nemackom - sve.
Napravi par tabela ogromnih i polepi ih po zidu - menjanje modalnih glagola, nastavci za rod i sl.
Ja sam imao to od spavace sobe do wc-a.

Imao sam casove svaki drugi dan, svaki dan sam samostalno radio, imas dosta korisnog materijala ovde na temi, prelistaj.
Meni je trebalo mislim dva meseca da spremim A1 za skoro 100% osvojenih bodova, bez da sam znao rec nemackog na pocetku.
Organizuj se i radi, ako treba pomoc, javi se.

Poz
 
Odgovor na temu

bratislav027
pistoljevic bratislav
nezaposlen

Član broj: 284248
Poruke: 10
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.05.2011. u 00:37 - pre 157 meseci
Ja sam bio kod jedne profesorke samostalno mi odrzala 32 casa,pa sad ovog meseca ucim sam kuci uz pomoc Tangrama,Livemoche i jos raznih materijala sa neta.polaganje imam 30.maja tako da cu ovo vreme iskoristiti za ono bar po 3 sata dnevno vezbi ppisanje pisama.Sto se mog drugog pitanja tice na sajtu Nemacke Ambasade nasao sam tu drugu soluciju da ako zena nema dovoljno finansija,moci cu da prodjem sa ugovorom o poslu koji me ceka tamo,a za koji sam imao srecu da mi napise jedanJugovic,naime on drzi Srpski restoran u blizini Stuttgarta a ja Srpski kuvar po zanimanju 4 stepen,sila.Moja supruga inace ne bi ni mogla da radi na sto posto zato sto ima vanbracnu cerkicu,od dve godine ,koju nema ko da cuva i koja nazalost nije bas zdravstveno najbolje.U svakom slucaju mislim da ce posle polozenog a1 sve biti lakse jer ispunjavam koliko toliko neki minimum uslova da mi odobre.Hvala tebi Isak u svakom slucaju,svaka pomoc zata vredi
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.05.2011. u 08:22 - pre 157 meseci
Romeo kako imas odobren boravak i r. dozvolu EU clanice, mozda bi trebalo da tvoja buduca supruga ode do Ausländerbehörde u njenom gradu i raspita se sta i kako. To ti je najbolje mesto za izvor informacija.
Mozda cete moci odmah da sve zavrsite u DE a da ne cekate ulaznu vizu, pitajte. Mislim da niko nije pisao o tome na temi, pa se zatpo niko ne javlja.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.05.2011. u 08:22 - pre 157 meseci
Ok, svako razlicito uci, mada kontam jedino da je steta ako imas skoro ceo mesec na raspolaganju da to ne iskoristis za rad sa nekim sa kim mozes vezbati dijalog i ko ti moze dati povratnu informaciju.
Meni je casove drzala zena koja je jednostavno zivela u DE i nije imala skoro nikakvu iskustvo. Ne mora to da bude nista posebno i skupo.

Inace, kontam da sam i ja imao negde oko 30 i kusur dvocasa za tih dva meseca ucenja.

Btw jesi probao da radis neki test?
Sta ti skripi?

Edit:
Poz Profin ;)
Sta si ti odradila sa diplomama na kraju?
 
Odgovor na temu

bratislav027
pistoljevic bratislav
nezaposlen

Član broj: 284248
Poruke: 10
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.05.2011. u 10:33 - pre 157 meseci
Pa mogu ti reci ,da mi usmeni deo otprilike dosta bolje ide od pismenog,tako da sam sad akcenat bacio na pisanje pisama,na casove sam kazem ti isao intezivno jedan mesec iskreno da ti kazem skupo mi puno bilo,naime placao sam 12 eura dvocas.ove probne testove i otprilike radim iznad prosecno ono na svako delu ide od 9-15 poena ja mahom imam 12 ili 13,tako da sve u svemu nije lose.
 
Odgovor na temu

bratislav027
pistoljevic bratislav
nezaposlen

Član broj: 284248
Poruke: 10
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.05.2011. u 10:37 - pre 157 meseci
Pa mogu ti reci ,da mi usmeni deo otprilike dosta bolje ide od pismenog,tako da sam sad akcenat bacio na pisanje pisama,na casove sam kazem ti isao intezivno jedan mesec iskreno da ti kazem skupo mi puno bilo,naime placao sam 12 eura dvocas.ove probne testove i otprilike radim iznad prosecno ono na svako delu ide od 9-15 poena ja mahom imam 12 ili 13,tako da sve u svemu nije lose.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.05.2011. u 10:47 - pre 157 meseci
Nadji nekog studenta da ti drzi casove ili nekog ko je mozda ziveo tamo.
To je ipak osnova i ne treba nista posebno.

Ja sam placao duplo manje.
Mozes btw i ovde postavljati pisma, ako zelis ili na PP, pa da dobijes neku povratnu informaciju.

Poz
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.05.2011. u 10:59 - pre 157 meseci
Znam da je off topic, ali ne znam gde drugde da postavim post za ono sto me interesuje, a u pitanju je polaganje vozackog ispita u Nemackoj. Pokusao sam na razne nacine da dodjem do foruma koji se bave ovim pitanjem, ali su veoma retki i ono sto me posebno razocaralo, frekvencija javljanja ljudi je veoma mala.

Dakle:

Uskoro treba da polazem vozacki ispit u Nemackoj. Da li moze neko da mi pomogne, da po starom srpskom obicaju, prodjem sto jeftinije, tj. kako bih mogao da se dokopam najnovijih testova na hrvatskom jeziku koji se distribuiraju na USB stick-u? Svaki savet koji bi mi pomogao da lakse zavrsim ovu agoniju oko „priznavanja“ srpske vozacke dozvole u Nemackoj, ponovnom polaganjem vozackog ispita u Nemackoj, je dobrodosao. Pozdrav sa Harz-a.
 
Odgovor na temu

boroviczd
Beograd

Član broj: 291374
Poruke: 17
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.10.2011. u 22:45 - pre 153 meseci
Zdravo svima,
predala sam dokumenta za boravisnu vizu u Nemackoj ambasadi kod nas i sada cekam da je dobijem.
Sutra ce bit sesta nedelja kako cekam. Da li neko zna da li se stvarno ceka, kako su napisali od 8 - 12 nedelja ili je to vise da ljudi ne bi zvali_
I jos jedno pitanje, da li onaj uslov, gde pise da bruto plata mora da bude veca od 63600e na nivou godine mora da bude ispunjen_
Jako bi mi znacilo ukoliko znate odgovore na ova pitanja.
Hvala.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.10.2011. u 06:26 - pre 152 meseci
Na osnovu cega si predala zahtev za boravisnu?

Odprilike, ceka se tako nekih 6 nedelja, ali u okviru koji su naveli ces dobiti najkasnije.

Imas neki link za godisnju platu 63600€ godisnje, jer to dodje skoro 5 i po hiljada € mesecno, sto nema veze mislim ni sa zahtevom za radnu vizu, a za boravisnu vizu na osnovu braka mislim da ni ne postoji neki precizan minimum.
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.10.2011. u 21:03 - pre 152 meseci
Cao svima, ja sam stvarno morala da se ukljucim u ovu diskusiju, jer ljudi ovde svasta pisu, i postavim jedno prosto pitanje boroviczd...
Pitanje glasi : Gde si majke ti nasla da plata treba da bude VECA od 63600 e na godisnjem nivou?
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
*.pools.arcor-ip.net.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.10.2011. u 08:51 - pre 152 meseci
To ne vazi za boravak na osnovu braka. To je granica za one koji dolaze po osnovu zaposlenja, odnosno za strance one koji imaju fakultet i pokusvaju da nadju posao u Nemackoj. To vazi cak i za one koji su u Nemackoj studirali, a nemaju boravak po nekoj drugoj osnovi. Da bi se takav zaposlio, poslodavac mora prvo da proveri kod lokalnog arbeitsamta da li postoji Nemac, ili neki drugi drzavljanin EU koji bi zeleo da radi taj posao. Tek kada to prodje, arbeitsamt daje dozvolu da se stranac zaposli. Da bi se ta dozvola produzila, potreban je taj basnoslovni prihod, koji retko ostvaruju cak i nemci sa istom kvalifikacijom. Potpuno suludo pravilo, oko kojeg se vode polemike poslednjih meseci
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.10.2011. u 13:20 - pre 152 meseci
^Jel moze neki link na to jer ja iz mog iskustva mogu da kazem da to nema veze sa istinom. Mislim, lepo bi bilo da imam toliku platu ali... :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.10.2011. u 13:32 - pre 152 meseci
Citat:
Djuka82
To je granica za one koji dolaze po osnovu zaposlenja, odnosno za strance one koji imaju fakultet i pokusvaju da nadju posao u Nemackoj.


Koliko se secam poslednji put kada sam proveravao za "uvoz", granica je nesto malo iznad 48 hiljada EUR bruto za zapadne pokrajine (na istoku je nesto niza).

Ta cifra od 64 hiljade EUR je vezana za prioritetnu proceduru gde se ne rade provere stanja na trzistu.

Postoji jos jedna kategorija iznad, na ~96 hiljada sa kojom se dobija trajna dozvola (Niederlassungserlaubnis) na fedaralnom nivou odmah.

Dakle sa platom:

- 48 hiljada EUR ili iznad: regularna procedura za visoko-kvalifikovanu radnu snagu
- 64 hiljada EUR ili iznad: bez provera lokalnog trzista radne snage
- 96 hiljada EUR ili iznad: dozvola za naseljavanje (trajna) koja se regularno izdaje tek posle 5 godina boravka
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
*.pools.arcor-ip.net.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.10.2011. u 21:29 - pre 152 meseci
http://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/33ne03.shtml Evo ga jedan link koji malo blize to objasnjava. Tu je izvod iz §19 AufenthG i objasnjenje koja je to granica u 2011. Nema nikakve prioritetne procedure. Ceo propis je jedna cista budalastina zbog koje godine nemacka svake godine gomilu kvalifikovanih strucnjaka. Ako si pratio bas proslog meseca je bilo cesto u novinama pisano o problemima nekih turskih inzinjera.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.10.2011. u 22:00 - pre 152 meseci
Paragraf 19 se odnosi na "settlement permit", a paragraf 18 govori o "residance permit". Nisam siguran da znam u cemu je razlika mada pretpostavljam ali bilo kako bilo boravak i pravo rada u Nemackoj se moze dobiti po paragrafu 18 bez problema iako je plata manja i od 40 000 bruto godisnje!
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2011. u 11:41 - pre 152 meseci
Pozdrav svima!
Mislila sam da ovaj forum vise nije aktivan pa zato nisam nista pisala iako sam obecala sva objasnjenja povodom mog iskustva. Kako je, opet, sve zivnulo, evo i mene!
Za proteklo vreme dosta toga se izdesavalo. Kao sto sam pisala da su nam u Minhenu rekli sta nam je sve potrebno od papira za vencanje, tako je i bilo. Sve smo prikupili, otisli da zakazemo vencanje i prvi slobodan termin imali su za nekih 15ak dana. Vencali smo se, dakle u Minhenu, i ostalo je da sredim vizu . Znaci, nema povratka u Srbiju niti ikakve Ambasade, vec da im donesem sertifikat o polozenom A1 i dobijam boravisnu vizu na godinu dana. Kako sam u medjuvremenu polozila A1 (u Minhenu, u skolu BFZ sam isla na casove, a u Volkshochschule polagala test), odmah smo otisli da predamo i taj papir...sacekali proveru.... platila 50eu i dobila vizu u istom danu. Uz to, dali su mi papir „Bestätigung über die Teilnahmeberechtigung am Integrationskurs“ i usmeno rekli da sam u obavezi da u roku od godinu dana, na koliko imam boravisnu, krenem na Integracijski kurs. Pred istek tih godinu dana, odem opet kod njih, pokazem potvrdu da pohadjam kurs i dobijam produzetak boravka. Nisam ulazila u detalje na koliko godina posle dobijam jer, iskreno, ovo mi je bilo najvaznije da se resi.
Napokon, sve se zavrsilo! Iako je bilo stresno i vremenom ograniceno, mogu da kazem da ipak nije bilo ni toliko komplikovano kao sto su mnogi ovde pisali.
Najveci problem je bio kako najbolje iskombinovati i sve to smestiti u tri meseca, koliko sam imala (kao turiista) pravo da boravim, ali sam se nekako organizovala i uspesno zavrsila.
Verujem da sve zavisi od situacije, ali ako je neko u slicnoj kao sto je bila moja, nadam se da ce mu ovo pisanje pomoci i olaksati stvar.

Pozdrav svima i srecno!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187111 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.