Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844732 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
*.telrad.net.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 13:34 - pre 132 meseci
Da ne bih dužila sa svojom "životnom pričom" i brojem pročitanih postova na ovoj temi, imam samo oko jedne stvari nedoumice, za sada, pa ako mi neko može pomoći. Pročitala sam na vise mesta i načula od ljudi koji se takođe interesuju za odlazak i rad u Norveškoj kao medicinski radnici, da od jeseni ove godine Norveška polako ukida "olako" davanje autorizacija, već će biti samo licenca. Interesuje me da li dokumenti poslati npr. u narednih mesec dana mogu podleći tim promenama ili će se obrađivati po starom režimu (znam da je to individualna stvar, i da se ne može sa preciznošću znati šta i kako bi oni mogli raditi, ali barem neka dosadašnja iskustva šta su pokazala, jer znam da je ista ovakva priča bila i pre nešto vise godina u vezi autorizacije i licence)?
Hvala unapred na odgovorima.
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 13:58 - pre 132 meseci
Hej, nego... jel' zna neko sta je sa onim likom erviNHL? Covek je napisao 4-5 postova ovde i otisao. 'Ladno. I onda se javio da je nasao posao u Mekdonaldsu u Oslu... i od onda nista.
Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 14:05 - pre 132 meseci
Ervin je nekako nestao, ja sam čak jedno vreme bio u nekim dogovorima da dođem kod njega i delimo stanarinu i sl i onda je od jedarad svaka komunikacija prestala. Poslednji PP nije ni otvorio :-(
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 14:58 - pre 132 meseci
Za " mphysicist Novi Sad "

Vrlo je tesko dati precizan odgovor jer u pitanju je SAK.Ustanova koja radi vrlo nesinhrono i koja deli razlicite odgovore za iste skole.Promene su sada u toku tj.novi model priznavanja za koji tvrde da stupa na snagu od jeseni.Ono sto je mene naucilo moje iskustvo sa njima glasi ovako:"Ko god nije dobio autorizaciju a poslao je dokumenta kod njih MOZE da podleze novom modelu priznavanja".To je definitivno.Njihov saksbehandlingstid je 6 meseci i ako sada npr.posaljes onda ocekivani odgovor je negde novembra-decembra i tebe direktno kaci taj novi model priznavanja jer gleda se datum kada se daje odgovor na dokumentaciju a ne datum kada si poslala dokumenta.Nazalost...
Ali nema pravila i ulogu ce igrati puno toga...koja skola,koliko godina itd...
Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 15:04 - pre 132 meseci
Za Dusku84 i sve ostale kojima treba...

Ja ne mogu da se setim koji sam tacno zajednicki link stavila ranije o opstinama u Norge...ali ovaj isto moze da pomogne da se na jednom mestu nadju sve opstine u Norveskoj.
Link:
http://www.riksmedia.no/kommuner_i_norge.htm

E sada,kada "udjes" u odredjenu opstinu na glavnu net stranu ides na deo za zdravstvo pa kroz otvaranje tog dela nalazis domove adrese i uopsteno zd.ustanove...probaj tako...
Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.212.67.252.getinternet.no.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 15:07 - pre 132 meseci
A dje si Miro ? E ja ljudi mnogo vrtim u krug nikako da ufatim pravac
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 15:25 - pre 132 meseci
A tuj sam Koko Sanel
Tesi se...i ja jos motam pravac.
E sad dodjosmo do onoga najvaznije je doci...al kad dodjes onda se druze pravac mota godinama...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 15:32 - pre 132 meseci
Nadomak Tromsa...



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.212.67.252.getinternet.no.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 15:41 - pre 132 meseci
Lijepe ti slicice Miro Ako su jos na forumu neki od onih sa EU pasosem neka mi se jave imam neke dileme ,mislim na one koji su vec u Norveskoj .
 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
*.telrad.net.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 16:15 - pre 132 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Za " mphysicist Novi Sad "

Vrlo je tesko dati precizan odgovor jer u pitanju je SAK.Ustanova koja radi vrlo nesinhrono i koja deli razlicite odgovore za iste skole.Promene su sada u toku tj.novi model priznavanja za koji tvrde da stupa na snagu od jeseni.Ono sto je mene naucilo moje iskustvo sa njima glasi ovako:"Ko god nije dobio autorizaciju a poslao je dokumenta kod njih MOZE da podleze novom modelu priznavanja".To je definitivno.Njihov saksbehandlingstid je 6 meseci i ako sada npr.posaljes onda ocekivani odgovor je negde novembra-decembra i tebe direktno kaci taj novi model priznavanja jer gleda se datum kada se daje odgovor na dokumentaciju a ne datum kada si poslala dokumenta.Nazalost...
Ali nema pravila i ulogu ce igrati puno toga...koja skola,koliko godina itd...
Pozdrav!

Hvala još jednom na odgovoru. Drugarica iz razreda iz srednje škole je pre nekih mesec dana dobila autorizaciju. Završile smo srednju medicinsku smer akušerskog-ginekološki tehničar, ali fond časova svedoči o kompatibilnosti sa opštim smerom, pa barem za sada na tom polju nije bilo problema. Srednja je završena 2009, pripravnički staž 2011, i od tada sam student medicinske fizike, ali nemam baš mogućnosti da u NO nastavljam studije iako bih to želela. (Tromso mi se čini kao jedno od najlepših mesta u NO)
Pitanje za Mirjanu:
Da li poznaješ nekoga ko je došao u NO u skorije vreme sa licencom? Da li je baš toliko teže naći posao? (pitam, jer se već osećam dosta obeshrabreno zbog ovih informacija, naročito jer sam kriva što nisam poslala dokumenta još pre dve godine kada sam prvobitno i imala na umu)
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
91.90.66.*



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 16:47 - pre 132 meseci
Poz svima!

Nije me bilo duze vreme, u toku je reorganizacija redova kod mene. No, nebitno. Htela sam da napisem jednu stvar vezanu za papire za spajanje porodice.

Za one koji ce to tek raditi, kad dodjete do dela koji se zove apostil- on ide na original dokumente i nema veze da li je dokument medjunarodni ili domaci sa prevodom. Ja sam citala tu na forumu sta je apostil i sta znaci i da je glupo overavati medjunarodnu dokument apostilom. I slazem se, skroz je logicno da ga nema potrebe stavljati na medjunarodne izvode maticne kjnige rodjenih i vencanih, medjutim TREBA. Jedina je razlika sto moze biti malo jefitnije ako se trazim medj. izvod jer vam ne treba prevod (na francuskom je). Mi smo nasle izvode dobili besplatno, a cast apostila smo platiti 2200 po pecatu. Ovo je potvrdjeno od strane UDI-ja i Norveske ambasade u Beogradu. A na kraju i od sudije koji nam je udario pecat.

Toliko od mene ovaj put.

p.s. Jel kupovao neko skoro auto u Norveskoj preko Finn.no?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 17:38 - pre 132 meseci
Citat:
mphysicist:
Citat:
Mirjana Savicic:
Za " mphysicist Novi Sad "

Vrlo je tesko dati precizan odgovor jer u pitanju je SAK.Ustanova koja radi vrlo nesinhrono i koja deli razlicite odgovore za iste skole.Promene su sada u toku tj.novi model priznavanja za koji tvrde da stupa na snagu od jeseni.Ono sto je mene naucilo moje iskustvo sa njima glasi ovako:"Ko god nije dobio autorizaciju a poslao je dokumenta kod njih MOZE da podleze novom modelu priznavanja".To je definitivno.Njihov saksbehandlingstid je 6 meseci i ako sada npr.posaljes onda ocekivani odgovor je negde novembra-decembra i tebe direktno kaci taj novi model priznavanja jer gleda se datum kada se daje odgovor na dokumentaciju a ne datum kada si poslala dokumenta.Nazalost...
Ali nema pravila i ulogu ce igrati puno toga...koja skola,koliko godina itd...
Pozdrav!

Hvala još jednom na odgovoru. Drugarica iz razreda iz srednje škole je pre nekih mesec dana dobila autorizaciju. Završile smo srednju medicinsku smer akušerskog-ginekološki tehničar, ali fond časova svedoči o kompatibilnosti sa opštim smerom, pa barem za sada na tom polju nije bilo problema. Srednja je završena 2009, pripravnički staž 2011, i od tada sam student medicinske fizike, ali nemam baš mogućnosti da u NO nastavljam studije iako bih to želela. (Tromso mi se čini kao jedno od najlepših mesta u NO)
Pitanje za Mirjanu:
Da li poznaješ nekoga ko je došao u NO u skorije vreme sa licencom? Da li je baš toliko teže naći posao? (pitam, jer se već osećam dosta obeshrabreno zbog ovih informacija, naročito jer sam kriva što nisam poslala dokumenta još pre dve godine kada sam prvobitno i imala na umu)


Ne,nikoga ne poznajem sa licencom za helsefaga a da je dosao u skorije vreme.To je jako sveze negde krajem aprila su imali taj sastanak za novi model priznavanja diploma.Ono sto je kod SAK-a tipicno kao ustanove jeste da njima treba dosta vremena da konsoliduju redove i rade sinhrono kada se uvede neko novo pravilo,tako da je ovo neki medjuprostor i jos niko nije dobio licencu umesto autorizacije.I dalje koliko znam idu autorizacije...e sada dokle to je pitanje...

A za lepotu gradova...Ne,nije to Tromsø,to ja biram lepe slike . Po mom misljenju Bergen je najlepsi grad Norveske.To mi je dojam nakon sto sam bila na nasj.fag-u tamo 3 nedelje.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 17:47 - pre 132 meseci
Citat:
IveD:
Lijepe ti slicice Miro :)Ako su jos na forumu neki od onih sa EU pasosem neka mi se jave imam neke dileme ,mislim na one koji su vec u Norveskoj .

pitaj ako znam da odgovorim tu sam
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
*.bb.online.no.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 19:51 - pre 132 meseci
Kupio ja, od privatnog lica. Dosta jednostavno. Bakica je pripremila sve formulare tj. standardizovani ugovor i plus se jos ispuni nesto u saobracajnoj i onda to ona preda u Statens vegvesen. Platio sam joj na licu mjesta online.

Poslije par dana sam dobio pismo od Statensvegvesen da platim omregistreringavgift ( placa se svaki puta kad auto mijenja vlasnika) i osiguram auto. Osiguravajuca kuca onda elektronski izvestava Statensvegvesen da je auto osigurano. U pismu pise da ne bih trebao da vozim dok ne dobijem novu saobracajnu (vognkort) ali me iz osiguravajuce kuce uvjeravaju da nema nikakvih problema i da to policija moze provjeriti elektronski.

Ima jos i veiavgift ali to je bakica vec ranije platila i to ide uz auto, vazi valjda do marta sljedece godine.

Jedina caka je ovo oko osiguranja, treba pripremiti teren tj. naci osiguravajucu kucu i obaviti to odmah cim auto promijeni vlasnika. Neosigurano auto nikako ne voziti.

Omregistrering avgift 1530 nok za auta starija od 10 godina i 5000 i kusur za mladja.
Osiguranje 3900 nok i ne zavisi mnogo od auta kao kod nas. Moze se dobiti neki popust ali morate nekako dokazati da ste imali auto na svoje ime kuci....
Veiavgift je valjda nesto preko 3000nok.

Pitaj ako mogu pomoci.
 
Odgovor na temu

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 21:23 - pre 132 meseci
Citajuci temu skupio sam par stranica informacija vezanih za priznavanje diplome (slanje u NOKUT). I sad kad sam otisao na njihovu stranicu i skinuo Application_form_2013_EN vidim da je bas jednostavno, bar za nas sa ''Bolonjskom diplomom''.
Ako niste menjali ime, treba:

-overena kopija pasosa

-overena kopija diplome na srpskom
-overen prevod diplome (po Bolonji dobijes od faksa diplomu i na engleskom)
-overena kopija ocena+fonda casova na srpskom ILI Dodatak diplomi na srpskom
-overen prevod ocena+fonda casova ILI Dodatka diplomi (po Bolonji dobijes od faksa Dodatak diplomi i na engleskom)

-overene kopije svedocanstva iz srednje skole+maturski ispit, sve na srpskom

a ja mislio da sutra idem na faks i gnjavim tetu na salteru za plan i program... pa posle trazi najpovoljnijeg sudskog tumaca za engleski...itd. Ako je ovo sve sto treba za slanje, ispada da prevodilac ni ne treba. Samo pecat iz opstine i salji...
Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

duska84
Duska Duska
Endokrinologija
Klinicki centar
Srbija

Član broj: 311170
Poruke: 10
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2013. u 08:37 - pre 132 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Za Dusku84 i sve ostale kojima treba...

Ja ne mogu da se setim koji sam tacno zajednicki link stavila ranije o opstinama u Norge...ali ovaj isto moze da pomogne da se na jednom mestu nadju sve opstine u Norveskoj.
Link:
http://www.riksmedia.no/kommuner_i_norge.htm

E sada,kada "udjes" u odredjenu opstinu na glavnu net stranu ides na deo za zdravstvo pa kroz otvaranje tog dela nalazis domove adrese i uopsteno zd.ustanove...probaj tako...
Pozdrav!



Hvala puno! Pozz
duska duska
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
212.178.235.*

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2013. u 12:05 - pre 132 meseci
Citat:
mphysicist:
Citat:
Mirjana Savicic:
Za " mphysicist Novi Sad "

Vrlo je tesko dati precizan odgovor jer u pitanju je SAK.Ustanova koja radi vrlo nesinhrono i koja deli razlicite odgovore za iste skole.Promene su sada u toku tj.novi model priznavanja za koji tvrde da stupa na snagu od jeseni.Ono sto je mene naucilo moje iskustvo sa njima glasi ovako:"Ko god nije dobio autorizaciju a poslao je dokumenta kod njih MOZE da podleze novom modelu priznavanja".To je definitivno.Njihov saksbehandlingstid je 6 meseci i ako sada npr.posaljes onda ocekivani odgovor je negde novembra-decembra i tebe direktno kaci taj novi model priznavanja jer gleda se datum kada se daje odgovor na dokumentaciju a ne datum kada si poslala dokumenta.Nazalost...
Ali nema pravila i ulogu ce igrati puno toga...koja skola,koliko godina itd...
Pozdrav!

Hvala još jednom na odgovoru. Drugarica iz razreda iz srednje škole je pre nekih mesec dana dobila autorizaciju. Završile smo srednju medicinsku smer akušerskog-ginekološki tehničar, ali fond časova svedoči o kompatibilnosti sa opštim smerom, pa barem za sada na tom polju nije bilo problema. Srednja je završena 2009, pripravnički staž 2011, i od tada sam student medicinske fizike, ali nemam baš mogućnosti da u NO nastavljam studije iako bih to želela. (Tromso mi se čini kao jedno od najlepših mesta u NO)
Pitanje za Mirjanu:
Da li poznaješ nekoga ko je došao u NO u skorije vreme sa licencom? Da li je baš toliko teže naći posao? (pitam, jer se već osećam dosta obeshrabreno zbog ovih informacija, naročito jer sam kriva što nisam poslala dokumenta još pre dve godine kada sam prvobitno i imala na umu)


Licenca za bolnicare se izdavala samo 2 godine , 2009 i 2010 , posle toga je ponovo vraceno izdavanje autorizacije, tako da su se svi ili zaposlili ili zamenili licencu za autorizaciju , to je od strane SAFH / TADA /obavljeno u protekle 2 godine.Ako bi se vratilo dobijanje licence umesto autorizacije , to znaci da bi mogli da pocnete da radite , ali bi u nekom roku , od godinu dana najverovatnije , trebali da polozite nasjonalfag za bolnicare i dobijete autorizaciju.Ono sto moze da bude dodatno jeste uslov da se prijavite za nasjonalfag polozen NP3 , ali mozda i ne , kao sto je to slucaj sa farmaceutima koji dobijaju licencu i da bi se prijavili za polaganje nasjonalfag treba da poloze NP3 , ali mogu i sa nekom drugom diplomom koja govori o njihovom ucenju i znanju naravno norveskog jezika. Sacekajmo da vidimo sta ce biti od septembra , sigurno je da traze nacin da znanje norveskog jezika bude bolje.

 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2013. u 12:10 - pre 132 meseci
Citat:
filipps:
Citajuci temu skupio sam par stranica informacija vezanih za priznavanje diplome (slanje u NOKUT). I sad kad sam otisao na njihovu stranicu i skinuo Application_form_2013_EN vidim da je bas jednostavno, bar za nas sa ''Bolonjskom diplomom''.
Ako niste menjali ime, treba:

-overena kopija pasosa

-overena kopija diplome na srpskom
-overen prevod diplome (po Bolonji dobijes od faksa diplomu i na engleskom)
-overena kopija ocena+fonda casova na srpskom ILI Dodatak diplomi na srpskom
-overen prevod ocena+fonda casova ILI Dodatka diplomi (po Bolonji dobijes od faksa Dodatak diplomi i na engleskom)

-overene kopije svedocanstva iz srednje skole+maturski ispit, sve na srpskom

a ja mislio da sutra idem na faks i gnjavim tetu na salteru za plan i program... pa posle trazi najpovoljnijeg sudskog tumaca za engleski...itd. Ako je ovo sve sto treba za slanje, ispada da prevodilac ni ne treba. Samo pecat iz opstine i salji...


Ja sam dobila samo diplomu na engleskom po Bolonji ali nikakav vise dodatak. Sta ti imas tj. koji dodatak? Fond casova plan i program mogu da skinem preko interneta i sajta skole ali ako mi treba i potvrda o polozenim ispitima to moram da vadim iz skole i to staje 3.000 din da ti izdaju.
 
Odgovor na temu

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2013. u 13:41 - pre 132 meseci
Pa imas Dodatak diplomi. 2 lista spojena. Na prvoj stranici su opste informacije: podaci o imaocu diplome, o stecenoj diplomi-smer, zvanje, itd. Na drugoj strani je spisak svih ispita+ESP bodovi+ukupan (i pojedinacni po ispitu) fond casova+ocena+profesor koji je bio (sve ovo u jednoj tabeli ispisano); i koliko si stekao ukupno bodova. Na trecoj inf. o prethodno stecenom obrazovanju (srednja skola); i neke inf. o akreditaciji faksa. I na cetvrtoj su podaci o sistemu visokog obrazovanja u R. Srbiji (ovde nije nista popunjavano tj. samo je ''odstampano'').

Sve ovo je prevedeno na engleski jezik: Diploma supplement.
To je to. To se po Bolonji obavezno mora dobiti uz diplomu, bar koliko ja znam...
Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2013. u 15:00 - pre 132 meseci
traži se dodatak diplomi, naravno to fakulteti naplaćuju i ne izdaju na engleskom. To nije obavezno i ne može da stane sve na te dve strane tako da ćeš prevođenje dodatka posebno platiti ja sam isto vijao naj jevtinijeg prevodioca ali mi je za dodatak diplome uzeo kao za 5 stranica, kaže ima mnogo a sitna su slova
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844732 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.