Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7845372 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 00:29 - pre 132 meseci
Citat:
delija_sever031:
Za one koji su mi se javljali na pp a da ne odgovaram i ne trazim ko je sve a prate sigurno temu napisacu ovde

U Nemackoj od 1.jula stupa na snagu novi zakon o olaksanom zaposljavanju ljudi koji nisu iz EU a imaju zanimanja koja su deficitarna. Vec se zna da njima fali oko 60 000 zdravstvenih radnika i da je za ljude koji nisu iz EU po postojecem zakonu bilo nemoguce dobiti radne papire u ambasadi pa se cesto desavalo da kolege bez po muke zadnjih godina nadju posao negde u Nemackoj ali u ambasadi dobiju odbijenicu bez obzira na ugovor i insistiranje bolnice koja zeli da ih primi. Novim zakonom bi to trebalo da se ispravi a izdavanje papira se nece raditi u ambasadi nego na licu mesta u stanici policije,nesto tipa kao u Norveskoj i ovime bi poslednja prepreka za zaposljavanje bila ukinuta,ona administrativna.

Dakle resili su izgleda konacno da se pozabave deficitom u zdravstvu koji imaju i ono sto se zna za sada je da je nasa srednja medicinska opsteg smera priznata za bolnicara odmah a da bi bila komplet priznata potrebno je da se polozi nemacki drzavni ispit i to kazu da moze da se odradi vec nakon par meseci rada. Sto se drugih smerova tice ne znam nista ali iz iskustva znam da nemci ne filozofiraju mnogo vec diplome nostrifikuju po sistemu "sta umes a sta ne umes" a ne koju si ocenu imao iz likovnog i da li si casove imao cetvrtkom ili utorkom,u Austriji dosta vise cepidlace sa planovima i programima i za srednju i za visu medicinsku i mnogo vise paznje posvecuju sta si i koliko imao u tom programu dok kod nemaca vise idu na to koliko ti znas u praksi i na osnovu toga ti odredjuju nostrifikaciju.

Eto,izvinjavam se na off topicu i nadam se da mi niko nece zameriti.

ako možeš pošalji mi neki link ili nešto gde se mogu pratiti te informacije. Meni je supruga lekar pa ako bude i za njih olakšice eto nas u Nemackoj.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Marko543

Član broj: 315253
Poruke: 24
185.13.11.*



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 09:58 - pre 132 meseci
meni nekako toliko daleko na severu pomalo depresivno, sta misle oni koji zive tamo?
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.19.202.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 10:32 - pre 132 meseci
Citat:
Marko543: meni nekako toliko daleko na severu pomalo depresivno, sta misle oni koji zive tamo?


ja sam od cetvrtka u egersundu i jedva cekam sutra da se vratim u hammerfest. meni je jug dosadan i los za zivot. vise volim sever. sve je to individualno i ko se kako privikne. ja recimo mrzim svaku temperaturu preko 20 stepeni. neko recimo ne moze da funskcionise na -10. mada kada vidim na mapi gde sam drmne me jeza . ali kada dodjes i vidis da grad ima aeodrom, 3d bioskop, zatvorene bazene, teniske terene, stadioncic, gradski saobracaj, soping centre skontas da i taj sever ima sve sto ima i jug mozda malo suroviju klimu ali ima i to svoje prednosti. recimo ja sam sada posle skoro 2 meseca prvi put video noc. u hammerfestu je stalno dan trenutno. ali zato odlazak na more i pecanje u 2 ujutro sa suncanim naocarama ima neke svoje drazi. sve je to druze individualno.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 11:54 - pre 132 meseci
Ja sam na severu mesec dana, za sad nemam zamerke. Kako će sve to izgledati na -40c, pojma nemam o tome ću kada otkrijem kako to izgleda.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.19.202.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 13:16 - pre 132 meseci
Citat:
boban 13: Ja sam na severu mesec dana, za sad nemam zamerke. Kako će sve to izgledati na -40c, pojma nemam o tome ću kada otkrijem kako to izgleda.
pa na srecu ili na zalost tu gde si ti nema sanse da bude -40 to vazi samo za komsinicin omiljeni grad kirkenes. videcemo kako ce biti u decembru kada zaboravimo kako izgleda sunce
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 15:59 - pre 132 meseci
@ Svejeok

hvala na postu. Da bar neko razume...

a sta kazu ostali ljudi iz struke zokiruma, Gogi77, srdjanm3, KingVi, sttefan ? Sta da ja odgovorim kad me pitaju: ''A sta znas da radis?'' S obzirom da nigde nisam radio ima da ga gledam k'o tele u sarena vrata.
Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 16:20 - pre 132 meseci
Citat:
boban 13:
Ja sam na severu mesec dana, za sad nemam zamerke. Kako će sve to izgledati na -40c, pojma nemam :-) o tome ću kada otkrijem kako to izgleda.


Bez preterivanja...tih -40 C je samo u kontinentalnom delu Finnmarka.Na obali toga nema,tu su daleko vise temperature uz vetar naravno...tako da nije to nista strasno ali ljudi stvarno to zamisljaju drugacije bez obzira koliko im ja ili neko drugi ko zivi ovde pricao i ubedjivao ih u suprotno...tako da je najbolje uveriti se licno...



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 16:29 - pre 132 meseci
Citat:
filipps:
@ Svejeok

hvala na postu. Da bar neko razume...

a sta kazu ostali ljudi iz struke zokiruma, Gogi77, srdjanm3, KingVi, sttefan ? Sta da ja odgovorim kad me pitaju: ''A sta znas da radis?'' S obzirom da nigde nisam radio ima da ga gledam k'o tele u sarena vrata.


Ali zato imas EU pasos,covece!!!!!Nauci norveski jezik i kada pocnes da pricas na norveskom stvari postaju drugacije...naravno da ti jezik ne moze nadomestiti iskustvo...ali pitanje je da li ti hoces da radis bilo koji posao za pocetak jer imas EU pasos pa mozes.Ako to hoces,onda ces vec u medjuvremenu naci neko resenje,diplomu ces poslati na priznavanje u NOKUT...uci ces u sistem,tada ces nositi drugi par opanaka
E sada ako ti neces da radis drugi posao osim onog za koji si skolovan a nemas iskustva,onda ti malo koji savet moze pomoci,jer u ovom sistemu se sve svodi "nama treba to,znas li ti to da radis"...i odgovor "znam" ili "ne znam"...
Ali jako je vazno uci u pricu i znati jezik jer i Norvezani koji tek zavrse fakultet se negde zaposle u svojoj struci,neko ih primi iako su bez iskustva jer kako ce drugacije da steknu to iskustvo...ali oni su na svom terenu i znaju jezik...Ostalima se trazi iskustvo u svim oblastima...ali ne znam da li ti shvatas sta tebi znaci EU pasos...mnogo,mozes uci u sistem samo sebi da odgovor da li za pocetak mozes raditi bilo koji posao...na FINN.NO imas oko 17.000 oglasa...a imas pasos EU...
Srecno i razmisli !
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 16:34 - pre 132 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
boban 13: Ja sam na severu mesec dana, za sad nemam zamerke. Kako će sve to izgledati na -40c, pojma nemam :-) o tome ću kada otkrijem kako to izgleda.
pa na srecu ili na zalost tu gde si ti nema sanse da bude -40 :) to vazi samo za komsinicin omiljeni grad kirkenes. videcemo kako ce biti u decembru kada zaboravimo kako izgleda sunce :)


Kirkenes je na obali...nema nikada -40 C ...Tromsø,Hammerfest,Kirkenes ne spustaju se tako nisko u temperaturama...samo kontinentalni deo,komso...i ja doziveh noc na jugu ha ha ha...ali navika je cudo,samo prve godine mi je to bilo strano i tesko za navici...sada je vec skroz ok...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 16:43 - pre 132 meseci
Za sve sto potpada pod pojam "emigracija-prva godina", sustina je u privikavanju,i to kada pregrmis posle guras.To ne znaci da si ti posle toga prezadovoljan svime i sve ti blista...ne...ali si se navikao i zivis sa tim.Posebno klima.Pada kisa,sneg,duva vetar itd...ni ne obracas paznju jer to je tako...Malo te zvizne u glavu kada odes na Mediteran pa gledas more,Sunce sija,jedes na obali mora itd...tada se cvrknes u glavu pa pomislis o,gde zivim? ali da ne zivis tu gde zivis ne bi ni mogao da priustis sebi gledanje tog Mediterana...tako da kada to ucvrknes u glavu za klimu vise ni ne pitas...nego zivis sa njom.

Ja nisam neki ljubitelj norveske kuhinje mada jedem karbonader med syltetøy av tyttebær i njihov juletallerken i sve ostalo.Zaista ruku na srce hrana im je zdravija od nase iako ja obozavam nasu kaloricnu kuhinju sa mnogo zacina.Ipak ako gledamo sa aspekta holesterola,triglicerida i ostalog...norveska hrana i uopsteno kuhinja je zdravija od nase.Treba priznati ako se hoce...

Sto bi rekla moja majka:"Kod nas je klima jako promenljiva,a kod tebe prilicno stabilno sa oscilacijom od 10 stepeni u najgorem slucaju"...i sve to zajedno utice na zdravlje...tako da covek o tome ne treba ni da misli...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 16:50 - pre 132 meseci
Ok ok Mirjana cuo sam te :) Naravno da hocu da radim bilo sta. Steta sto sam tek skoro poceo da proucavam ovu temu (koliko mi je i trebalo da je procitam celu), tako da norveski jezik nisam ni pipnuo.

Tacnije... prosle jeseni sam pisao nav.no -u, kontaktirao par agenata... pa me oni slali jos nekim agentima i tako u krug sve dok me nisu otpilili na finjaka... i onda sam batalio celu pricu. Do sada. Ajmo opet.

Nego, da li Trokadero radi? Jel diskoteka Dan postoji? Ako nisi jela Marcipane u onoj poslasticarnici, nisi nista uradila za sve vreme sto si bila u Senti... pozdrav od ex sencanina ;)

Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

mara1981
Marija Grubacic
farmaceut
beograd

Član broj: 315383
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 18:07 - pre 132 meseci
Citam temu unazad, ali je tesko procitati svih 500 i nesto strana, polako cu iscitati sve,nego ja sam nestrpljiva da saznam jedno- naime, ja sam farmaceut, a muz mi je inzenjer geodezije. Poceli smo da razmisljamo o odlasku u Norvesku, pa me zanima da li neko zna kako stoje stvari sa geodezijom? Za farmaceute vec znam, to sam vec pronasla i ovde na forumu , ali za inz.geodezije nista nisam uspela da pronadjem. Da li se moze raditi u toj struci ako se zna jezik, tj.da li da nateram muza da pocne da uci norveski ako zaista moze da radi ono za sta je skolovan? :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 18:09 - pre 132 meseci
Radi i dalje mislim...ali ajde da ne gusimo ovde lepa secanja su mi ostala u Senti,definitivno...
Salu na stranu,druze samo se ti preusmeri na drugi kolosek i shvati da imas EU pasos.Uvek mozak nadje kolosek po kojem moze da tera voz!Sustina svega ja uci u sistem...plivanje ide kasnije i razvijanje stilova a ti imas tako ociglednu mogucnost za ulazak jer norvesko trziste je stvarno maksimalno prilagodjeno za EU.
Medjutim,bez jezika ne mozes.To su poslovi koji traze jezik i zato neka skola/privatni profesor/ ti sam kako god...ali uci jezik...Jednacina je prosta:

Norveski jezik + EU pasos = posao u Norveskoj !
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 18:29 - pre 132 meseci
Citat:
mara1981:
Citam temu unazad, ali je tesko procitati svih 500 i nesto strana, polako cu iscitati sve,nego ja sam nestrpljiva da saznam jedno- naime, ja sam farmaceut, a muz mi je inzenjer geodezije. Poceli smo da razmisljamo o odlasku u Norvesku, pa me zanima da li neko zna kako stoje stvari sa geodezijom? Za farmaceute vec znam, to sam vec pronasla i ovde na forumu , ali za inz.geodezije nista nisam uspela da pronadjem. Da li se moze raditi u toj struci ako se zna jezik, tj.da li da nateram muza da pocne da uci norveski ako zaista moze da radi ono za sta je skolovan?


Citaj,citaj Maro lepo je citati...
Naime,otvara se novi geodecki opservatorijum potez Ålesund - Svalbard ove godine...
Link:
http://www.statkart.no/Documents/Klima/SK_Nyhetsbrev1_2012_LR.pdf

Kontakt tog "preduzeceta" je:
Link:
http://www.gulesider.no/firma/...desiobservatoriet:p10004432843

To neka bude polazna tacka i kontakt...da li imaju popunjene kapacitete sto se ljudstva tice i strucnjaka ne znam,treba pitati...
Takodje jos jedno preduzece mozes slati im mejl u uglu pise...
Link:
http://www.finn.no/bedrift/geode-as-13818873

Ovaj ti je link jos bolji ima kontakt osoba iz te firme... http://www.finnfirma.no/infoside/geode-as/19983455.htmlpa pitaj treba li im ljudi mada stoji da u firmi radi 2-5 ljudi i da je to konsultantska firma...mozda znaju da te upute gde treba da ides ili saljes dalje.

U svakom slucaju,muza salji da uci jezik.Bez obzira sta radio da li svoj posao ili neki drugi treba mu jezik i spajaces ga na pripoj porodice i sta ces sa njim kukavcem mutavim???Mora da progovori.Bice i tebi i sebi korisniji.Za poslove van njegove struke apsolutno mu treba jezik,a struka mu nije deficitarna...dale skola jezika-majka!
Srdacan pozdrav i srecno!


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 19:51 - pre 132 meseci
miro a srednja medicinska vanredno za tehnicara jel ima neki znacaj ? sa srpskim pasosem naravno ..
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 20:57 - pre 132 meseci
“–”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2013. u 22:45 - pre 132 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
boban 13:
Ja sam na severu mesec dana, za sad nemam zamerke. Kako će sve to izgledati na -40c, pojma nemam :-) o tome ću kada otkrijem kako to izgleda.


Bez preterivanja...tih -40 C je samo u kontinentalnom delu Finnmarka.Na obali toga nema,tu su daleko vise temperature uz vetar naravno...tako da nije to nista strasno ali ljudi stvarno to zamisljaju drugacije bez obzira koliko im ja ili neko drugi ko zivi ovde pricao i ubedjivao ih u suprotno...tako da je najbolje uveriti se licno...



ovi moji bogami kažu da je zimus pokazivalo -29 napolju. E sad ako je toplije biće bolje samo ovaj vetar, i sad preko leta kada duva zaboravi na sunčanje. Čim je neki dan stao neki Rusi i ja smo se sunčali u 8 uveše. Milina božija, pecamo, sunčamo se i uživamo.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
212.178.235.*

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 10:55 - pre 132 meseci
Citat:
norgeultra:
miro a srednja medicinska vanredno za tehnicara jel ima neki znacaj ? sa srpskim pasosem naravno ..

Ima znacaj ako imas i drzavni ispit posle prekvalifikacije . jos jedna stvar je bitna , sa koje skole si radio prekvalifikciju , ako je neka medicinska , prekvalifijkacija od 6 meseci je ok i plus 6 meseci prakse pre drzavnog. Ako je neka skola koja nema veze sa medicinom prekvalifikacija mora da traje 2 godine najmanje plus staz od 6 meseci za drzavni .
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 11:57 - pre 132 meseci
Citat:
filipps:
Ok ok Mirjana cuo sam te :) Naravno da hocu da radim bilo sta. Steta sto sam tek skoro poceo da proucavam ovu temu (koliko mi je i trebalo da je procitam celu), tako da norveski jezik nisam ni pipnuo.

Tacnije... prosle jeseni sam pisao nav.no -u, kontaktirao par agenata... pa me oni slali jos nekim agentima i tako u krug sve dok me nisu otpilili na finjaka... i onda sam batalio celu pricu. Do sada. Ajmo opet.

Nego, da li Trokadero radi? Jel diskoteka Dan postoji? Ako nisi jela Marcipane u onoj poslasticarnici, nisi nista uradila za sve vreme sto si bila u Senti... pozdrav od ex sencanina ;)

Trokadero radi, na istom mestu je i renoviran je. Diskoteka Dan mislim da ne radi...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-223-87-117.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2013. u 12:26 - pre 132 meseci
Citat:
zorica nikolic markovic:
Citat:
norgeultra:
miro a srednja medicinska vanredno za tehnicara jel ima neki znacaj ? sa srpskim pasosem naravno ..

Ima znacaj ako imas i drzavni ispit posle prekvalifikacije . jos jedna stvar je bitna , sa koje skole si radio prekvalifikciju , ako je neka medicinska , prekvalifijkacija od 6 meseci je ok i plus 6 meseci prakse pre drzavnog. Ako je neka skola koja nema veze sa medicinom prekvalifikacija mora da traje 2 godine najmanje plus staz od 6 meseci za drzavni .

Da li imate saznanja koja IT struka se trazi jer supruga mi je profesor informatike i imace HU pasos,pa nas intreresuje da li se to tamo trazi.uci norveski pocetni Pa vai,a zna engleski solidno.
Ja sam dipl ing. ali radim u skoli i radim kao administratir mreze i odrzavanje racunara sto hardvera popravka plus softver opodesavanje instalacija i deinstalacija.za to imam neke lokalne sertifikate,ja trenutno samo srpski a za jedno pola godine i ja HU.
Godine moje 45 supruga 40 dvoje devce iskustva u skolama 15 godina.
Interesuje me pa i ako nesto ne znam imam godinu dana da naucim jer tek od sledece godine planiramo da palimo.
Svaka informacija dobrodosla.
Poslato u Nokut da se autorizacija moje i suprugine diplome.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7845372 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.