Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7944946 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 22:11 - pre 134 meseci
Hvala svima na odgovorima.
Jel se visina zarade Miljøarbeidera razlikuje od hfa?

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 22:12 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma:
ne znam kako je kod vas ali u hammerfestu imam utisak da je neko zaboravio da iskljuci svetlo napolju. jednostavno nema noci. dan dan dan. 24 sata. danas sam uzeo srnu foliju i one kese za smece i izlepio citav prozor u sobi. konacno mrak.

pozdrav



Sad ce komso tako do 20-og avgusta...i ne volim taj period.Vise volim od novembra do kraja januara kada je samo noc.
Ovo me i dalje cak i nakon skoro 3 godine muci sa spavanjem.U ovom periodu kada je samo dan,obrnem bioritam...
Ali vise ne reagujem kao prve godine...na sve se covek navikne.
Ja ne podizem venecijanere

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 03:29 - pre 134 meseci
bas bude 24 h dan ili ?
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.bb.online.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 08:15 - pre 134 meseci
Stigoh u Nor i uživam u prelepom danu.
Savet za sve koji imaju nameru da krenu put Norveske a još uvek nisu uzeli avionske karte. Toplo vam preporučujem da idete iz Pešte, nije to mnogo skuplje nego iz BG ali se vaš avion tretira kao avion iz EU tako da carinike, pasoške kontrole i sve ostalo možete da zaboravite. Jedini carinik je bila žena koju sam pitao gde predajem kofer za nastavak putovanja i neki nesretni slovak koji radi na aerodromu kao nosač i koji blage veze nema ni sa jednim jezikom sem sa slovačkim.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

MARTIN.CO
nezaposljen
NIS

Član broj: 312876
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 11:00 - pre 134 meseci
Epa Bobane neka ti je srecan pocetak . Pozz...
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 11:59 - pre 134 meseci
Na intervjuu rekose oni meni ugovor do decembra...kada sam otisla kasnije da potpisem promena. Dobila sam ugovor na godinu dana! Kaze lederka nakon intervjua smo odlucili da bude na godinu dana jer treba dovedes porodicu ovde pa da ti olaksamo, tako si sigurnija.:) Danas radila MRSA test..sada samo fali da bude pozitivan. Ako je neko imao takvo iskustvo neka napise sta se desava onda..dobija se Th i ceka negativan test ili..???

E da...moja drugarica koja od januara ceka dozvolu danas dobila, na dve godine! vredelo je cekati..
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 12:03 - pre 134 meseci
Citat:
vera78: Na intervjuu rekose oni meni ugovor do decembra...kada sam otisla kasnije da potpisem promena. Dobila sam ugovor na godinu dana! Kaze lederka nakon intervjua smo odlucili da bude na godinu dana jer treba dovedes porodicu ovde pa da ti olaksamo, tako si sigurnija. Danas radila MRSA test..sada samo fali da bude pozitivan. Ako je neko imao takvo iskustvo neka napise sta se desava onda..dobija se Th i ceka negativan test ili..???

E da...moja drugarica koja od januara ceka dozvolu danas dobila, na dve godine! vredelo je cekati..



super vera, ja se secam kada si se morala vratiti prosli put. malo mi bilo krivo ali najvaznije da si nasla volje i snage za dalje. sve najbolje
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 12:04 - pre 134 meseci
Citat:
boban 13:
Stigoh u Nor i uživam u prelepom danu.
Savet za sve koji imaju nameru da krenu put Norveske a još uvek nisu uzeli avionske karte. Toplo vam preporučujem da idete iz Pešte, nije to mnogo skuplje nego iz BG ali se vaš avion tretira kao avion iz EU tako da carinike, pasoške kontrole i sve ostalo možete da zaboravite. Jedini carinik je bila žena koju sam pitao gde predajem kofer za nastavak putovanja i neki nesretni slovak koji radi na aerodromu kao nosač i koji blage veze nema ni sa jednim jezikom sem sa slovačkim.


kojom kompaniom si leteo i koliko te kostalo ?

tnx

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 12:09 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
vera78: Na intervjuu rekose oni meni ugovor do decembra...kada sam otisla kasnije da potpisem promena. Dobila sam ugovor na godinu dana! Kaze lederka nakon intervjua smo odlucili da bude na godinu dana jer treba dovedes porodicu ovde pa da ti olaksamo, tako si sigurnija.:) Danas radila MRSA test..sada samo fali da bude pozitivan. Ako je neko imao takvo iskustvo neka napise sta se desava onda..dobija se Th i ceka negativan test ili..???

E da...moja drugarica koja od januara ceka dozvolu danas dobila, na dve godine! vredelo je cekati..



super vera, ja se secam kada si se morala vratiti prosli put. malo mi bilo krivo ali najvaznije da si nasla volje i snage za dalje. sve najbolje



Hvala Zoki! ;) Nije bilo druge nego ici dalje..dozlogrdilo, gori pod noktima..druge nema nego dalje.:)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 12:09 - pre 134 meseci
Vera super...od srca cestitam.I srecno sa pripojem porodice...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 12:33 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
boban 13:
Stigoh u Nor i uživam u prelepom danu.
Savet za sve koji imaju nameru da krenu put Norveske a još uvek nisu uzeli avionske karte. Toplo vam preporučujem da idete iz Pešte, nije to mnogo skuplje nego iz BG ali se vaš avion tretira kao avion iz EU tako da carinike, pasoške kontrole i sve ostalo možete da zaboravite. Jedini carinik je bila žena koju sam pitao gde predajem kofer za nastavak putovanja i neki nesretni slovak koji radi na aerodromu kao nosač i koji blage veze nema ni sa jednim jezikom sem sa slovačkim.


kojom kompaniom si leteo i koliko te kostalo ?

tnx


Ja od pocetka putujem iz Peste, to sma i napisala vec. Nikakva cimanja, nista. Leti se Norwegianom i RyaiAir-om, u zavisnosti na koji aerodrom sleces. Karte su standardne, 50eura jeftinije u proseku od Beogradskih, sto je i logicno jer se manje leti. Meni je sad karta, u oba pravca bila 1218 kruna. Na to dodas put do kuce. Ja sam u Subotici pa mi to dodje jos oko 70eura, sa parkingom, vinjetom i sve. Treba izracunati da li se isplati. Pasos se proverava, svima se proverava. ne znam kako si to propustio? Ali sto se tice cimanja, nema ga.

Poz!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 12:39 - pre 134 meseci
Citat:
tijanam: Ja od pocetka putujem iz Peste, to sma i napisala vec. Nikakva cimanja, nista. Leti se Norwegianom i RyaiAir-om, u zavisnosti na koji aerodrom sleces. Karte su standardne, 50eura jeftinije u proseku od Beogradskih, sto je i logicno jer se manje leti. Meni je sad karta, u oba pravca bila 1218 kruna. Na to dodas put do kuce. Ja sam u Subotici pa mi to dodje jos oko 70eura, sa parkingom, vinjetom i sve. Treba izracunati da li se isplati. Pasos se proverava, svima se proverava. ne znam kako si to propustio? Ali sto se tice cimanja, nema ga.

Poz!


a kako od budimpeste do bg-a ? ja kontao da niko ne zna da cu doci. ono samo da banem. mogao bi organizovati burazera, ali ce on reci caletu, cale ce reci babi, baba tetki, tetka zeni, zena kumu itd. RyaiAir-om odakle dokle letis ?
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.bb.online.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 12:40 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
boban 13:
Stigoh u Nor i uživam u prelepom danu.
Savet za sve koji imaju nameru da krenu put Norveske a još uvek nisu uzeli avionske karte. Toplo vam preporučujem da idete iz Pešte, nije to mnogo skuplje nego iz BG ali se vaš avion tretira kao avion iz EU tako da carinike, pasoške kontrole i sve ostalo možete da zaboravite. Jedini carinik je bila žena koju sam pitao gde predajem kofer za nastavak putovanja i neki nesretni slovak koji radi na aerodromu kao nosač i koji blage veze nema ni sa jednim jezikom sem sa slovačkim.


kojom kompaniom si leteo i koliko te kostalo ?

tnx

sa norvegianom, karta je jevtinija nego iz BG ali sam računao i troškove prevoza do aerodroma. Malo sam čekao sa kupovinom karte i let do Bordufosa je koštao 250e sa svim dodatcima (kofer, kartica) bilo bi oko 230 da sam rezervisao dva dana ranije. naravno govorim o jednom pravcu, pri tom me niko nije ni pitao zasto nemam povratnu kartu (što znam da umeju da pitaju) pa potrošiš silno vreme objašnjavajući se sa carinicima. Treba ti još 100 e da dođeš do aerodroma ukoliko te voze tvojim kolima inače imaš agencije koje iz NS voze za aerodrom to košta 50e po osobi. pazi samo da kofer ne bude teži od 20kg vrlo rado naplate 9e po kg prekomerne težine. Jevtinije je platiti 2 kofera po 20kg nego doplatiti razliku.
Sad kreće traženje posla, trenutno sam na 60km od Tromsa i mislim da ću pokušati tamo nešto da nađem.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.bb.online.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 12:46 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
tijanam: Ja od pocetka putujem iz Peste, to sma i napisala vec. Nikakva cimanja, nista. Leti se Norwegianom i RyaiAir-om, u zavisnosti na koji aerodrom sleces. Karte su standardne, 50eura jeftinije u proseku od Beogradskih, sto je i logicno jer se manje leti. Meni je sad karta, u oba pravca bila 1218 kruna. Na to dodas put do kuce. Ja sam u Subotici pa mi to dodje jos oko 70eura, sa parkingom, vinjetom i sve. Treba izracunati da li se isplati. Pasos se proverava, svima se proverava. ne znam kako si to propustio? Ali sto se tice cimanja, nema ga.

Poz!


a kako od budimpeste do bg-a ? ja kontao da niko ne zna da cu doci. ono samo da banem. mogao bi organizovati burazera, ali ce on reci caletu, cale ce reci babi, baba tetki, tetka zeni, zena kumu itd.


mogu ti naći br agencije koja vozi od aerodroma do BG. Nešto je skuplje od malo pre pomenutih 50e recimo oko 70-80 samo je muka što moraš čekati da prikupe sve putnike koji su planirani za to vozilo. To ume da iznervira prilično, produži vreme putovanja za 3-4 h plus kombiju treba oko 5 h do BG. Finansijski se vrlo isplati jedino je pitanje da li imaš volje da izgubiš dodatne sate u transferu iz BU do BG
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 12:55 - pre 134 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Vera super...od srca cestitam.I srecno sa pripojem porodice...


Hvala Mirka puno, kako na lepim zeljama tako na svim bitnim informacijama koje sam ovde dobila! Naravno, hvala i svim ostalim clanovima koji su nesebicno delili svoja iskustva i davali smernice.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 12:58 - pre 134 meseci
Citat:
boban 13: mogu ti naći br agencije koja vozi od aerodroma do BG. Nešto je skuplje od malo pre pomenutih 50e recimo oko 70-80 samo je muka što moraš čekati da prikupe sve putnike koji su planirani za to vozilo. To ume da iznervira prilično, produži vreme putovanja za 3-4 h plus kombiju treba oko 5 h do BG. Finansijski se vrlo isplati jedino je pitanje da li imaš volje da izgubiš dodatne sate u transferu iz BU do BG


ma kontam da je ipak bolje direkt oslo - beograd, karta sa dodanim prtljagom je oko 220 evra. nikako ne mogu da se odlucim kako da se vratim i kuda da letim. danas sam video da je sa swiss om karta preko ciriha oko 180 evra, tj oslo-cirih-beograd

ako bi isao kolima onda bi platio autoput bg-pesta-bg, gorivo i onu sugavu vinjetu 2x.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.bb.online.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 13:04 - pre 134 meseci
kartu Oslo Budim Pesta mozes naci vrlo povoljno ali te i let od Tromsa do Osla kosta otprilike isto toliko tj oko 100e pa je u varijanti avionom od i do Tromsa mnogo prihvatljivija varijanta Budim nego BG naravno pričamo sa finansijske strane. Opet vreme provedeno u putu ima svoju drugu stranu medalje pa treba izvagati šta kome više odgovara
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 13:12 - pre 134 meseci
Citat:
boban 13: kartu Oslo Budim Pesta mozes naci vrlo povoljno ali te i let od Tromsa do Osla kosta otprilike isto toliko tj oko 100e pa je u varijanti avionom od i do Tromsa mnogo prihvatljivija varijanta Budim nego BG naravno pričamo sa finansijske strane. Opet vreme provedeno u putu ima svoju drugu stranu medalje pa treba izvagati šta kome više odgovara


nasao sam prevoz za 25 evra sto je bas povoljno, u jednom pravcu.moram razmisliti ali je stvarno dosta jeftinije nego da letis iz beograda. meni je samo vazno oslo- kuca jer mi firma placa do osla.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Goxy pfc

Član broj: 310700
Poruke: 51
*.static.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 14:22 - pre 134 meseci
Kombi,Budimpesta-Bg,50e,ja u nedelju sad idem sa njima,idu autoputem(imaju neki koji idu ko zna kuda)...ustvari ovo je povratna karta 50e,svaki dan idu do Budimpeste
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
91.90.66.*



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.05.2013. u 17:13 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
boban 13: kartu Oslo Budim Pesta mozes naci vrlo povoljno ali te i let od Tromsa do Osla kosta otprilike isto toliko tj oko 100e pa je u varijanti avionom od i do Tromsa mnogo prihvatljivija varijanta Budim nego BG naravno pričamo sa finansijske strane. Opet vreme provedeno u putu ima svoju drugu stranu medalje pa treba izvagati šta kome više odgovara


nasao sam prevoz za 25 evra sto je bas povoljno, u jednom pravcu.moram razmisliti ali je stvarno dosta jeftinije nego da letis iz beograda. meni je samo vazno oslo- kuca jer mi firma placa do osla.


Savet- obavezno proveri kakav je to kombi koji vozi.Ako je GEA trans, ne bih preporucila. Znaju da ostavljaju putnike po autoputu, jer ti je kao naselje u blizini. Provereno! Mada, mozda ne mogu tako sa Beogradjanima. :) Imas iz Budima autobuse do Subotice, a odatle maltene na svakih sat vremena autobuse. Ako se odlucis za takvu varijantu, toplo preporucujem NIS ekspres, jer ZAISTA idu autoputem, i nekad stignu i za samo 2 sata.Nikad ne kasne. Beogradsku lastu- ni u ludilu! 7 godina sam putovala sa njima. Zeleznica- moze svasta da se desi! :) To sve naravno u slucaju da se odlucis na tu varijantu.

Ja stizem 28.na aerodrom u Budimu i ceka me prevoz, tako da mozes ako hoces sa mnom kolima do Subotice. :)

[Ovu poruku je menjao tijanam dana 10.05.2013. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7944946 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.