Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8065410 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 22:32 - pre 135 meseci
Citat:
stefanko23:
imao sam probni norsk prove 3 sa nastavnicom, u vezbanjima sam uglavnom jednu ili ni jednu gresku napravio, ali na usmenom delu gde sam trebao pricati sam nekih 7-10 minuta na datu temu, komentar je bio- nisam te cula ni jednu gresku da si napravio :D


Dva linka za tebe,profo za citanje!

http://www.onorveskoj.com/47/np3-norskpr%C3%B8ve-3

http://www.onorveskoj.com/49/bergen-test-najvisi-nivo


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..440:20:404:c39:a40a:cd6f:a14



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 23:06 - pre 135 meseci
mirka hvala...ja sam prvi nivo norsk prøve 2 zavrsio od septembra do decembra na faxu, drugi kurs na skajpu od januara do polovine aprila i trenutno radim her på berget... mislim da norsk prøve 3 stvarno nije zahtevan, bergens je druga prica...njega cemo u oktobru hehe... ziveli moji språk tandemi kao i lærerka sa njima sam napredovao drasticno
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 23:13 - pre 135 meseci
Sto se tice kartica. Moje iskustvo:

Otvorio devizni racun u banci intezi.. tacnije dva racuna.

Na jedan stavio oko xxx evra i trazio da mi izdaju viza elektron karticu vezanu za taj racun.
Sa tom sam karticom mogao da placam u prodavnici i podizem pare u bankomatu.

Takodje zatrazio da mi naprave VIZA internet karticu i to vezo za drugi devizni racun, Sa njom sam cak placao i AVIONSKE karte.
Po potrebi prebacivo pare preko INTEZINOG internet bankinga na taj devizni racun kada kupujem ili placam nesto putem neta.
Tom istom karticom platio UDI proceduru preko interneta kada sam vadio radnu dozvolu.
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 23:49 - pre 135 meseci
Citat:
tijanam:
Citat:
zokiruma:
mada meni ovde ne prestavlja problem radna viza, mislim dobicu je pre ili kasnije

nego izgleda da su mi u intesi blokirali master, kontam da sam stigao na proveru pa su videli da nisam prijavljen,tj da sam nezaposlen :)

a u dnb sam dobio visa electron koja nema na sebi one brojeve tako da ne mogu da je koristim za internet placanje.

jos uvek mi je aktivna kartica od american expresa ali kontam da je i to pitanje dana kada ce zakljucati

mastercard se ne priznaje na vecini mesta gde je moguce placati ili kupovati preko neta

pa problem je ogroman jer ne mogu kupiti avionsku kartu, uplati kredit za mobilni i jos par drugih stvari meni vaznih


jel neko imao slican problem? kako ste uspeli da sacuvate kreditnu iz srbije, jel moze da se koristi ako se da neki depozit ili slicno? i da li ce mi sada posto sam nezaposlen ukinuti i intesa - hit racun ?

ne mora biti u intesi,ako neko ima pozitivna iskustva sa nekom drugom bankom nije mi problem da predjem, pogotovo za net banking. sada uplatim dnb-intesa, prebacim na dinarski u intesi i onda placamsve sto treba da se plati u srbiji. bilo bi smaranje da moram uplacivati iz dnb pojedinacno na svaki racun u srbiji. a i daleko skuplje.


tnx


Meni, kada sam dosla, nije funkcinisala ni jedna nasa kartica. Ni Intezina, ni Raiffeisen, ni ona treca grcka... Iako su me u banci uveravali da hoce. Vise se ni ne secam koje su bile. Muz je na kraju napravio karticu u Erste banci, bas internet kartica kao, za placanje preko neta i to je odlicno funkcionisalo i funkcionise i dalje. Samo sto nisam imala platu tamo pa sam uplatila iz Srbije na racun te kartice. To je malo smor, jer moram iz Srbije da uplatim, ali je meni tako odgovaralo tada. Dakle, kartica je bila nezavisna od plate, jer sam je dobijala u drugoj banci.

A ovde sam odmah u DNB dobila Visa debitnu sa svim aplikacijama, za net i sl. Pitala me zena zelis li da placas preko neta, ja rekla da, i to je bilo to. Mozda mozes da zamenis. Nemam pojma.

Veeraaaaaaaaaaaaaa, cestitam! Cestitam! :) :)

P.s. Znam jos jednu osobu iz Srbije koja je dobila posao u mom komsiluku. :)


Hvala Tijanam!!! ;) Ima nas, ima..napredujemo polako...;)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 08:36 - pre 135 meseci
Pročitao sam na O Norveskoj da je miljøterapeut zanimanje kojim može da se bavi osoba koja ima autorizaciju Helsefagarbeidera.
Niko nije ni potvrdio ni demantovao tu informaciju, da li je to tačno, zna li ko?

Takođe me zanima onih 10% standardfradag-a i kada treba to zatražiti? Pročitao sam i o tome ovde ali je informacija stara dosta pa me zanima da li se menjalo tu nešto i da li i dalje važi (ako je ikad važilo) da se kod spajanja porodice ukoliko samo jedan radi izuzima iz oporezivanja 80.000 na bruto godišnju platu?

Mi smo već predali za poresku karticu i ona je na putu, ali obzirom na nastalu grešku pretpostavljam da ćemo morati opet da se vidimo sa njima, pa ako je moguće tada, da ispravimo propust ukoliko se zahtev podnosi na tom mestu. Teta koja je primila zahtev je spomenula nekakvu crvenu tarifu/karticu ili tako nekako, zna li ko šta to znači?

Znam da se već govorilo o dobrim i manje dobrim bankama, ali je i ta informacija bajata, pa ako može neko da iznese nova iskustva pošto uskoro treba i to da radimo. Po našoj slobodnoj proceni, to bi trebalo da bude Sparebank, ali našoj proceni fali iskustvo, pa zato pitam. Ono što je nama bitno je e-banking, jer bez toga ni ovde više ne funkcionišem, a kamoli gore. Treba li im naglasiti kod otvaranja računa ili oni sami ponude kako neko reče skoro i da li ima nekog limita u zavisnosti od matičnog broja koji se dobija (mada mislim da bi trebalo da dobijemo P-nummer a ne D-nummer obzirom da je Ugovor na 6 meseci?

Da li se još uvek izdaju kartice sa slikom i da li je uopšte ona neophodna kao identifikacioni dokument ili se pak sada dobija automatski ID kort odnosno da li ga treba zahtevati?


 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 09:33 - pre 135 meseci
Citat:
Nesh-co:

Znam da se već govorilo o dobrim i manje dobrim bankama, ali je i ta informacija bajata, pa ako može neko da iznese nova iskustva pošto uskoro treba i to da radimo. Po našoj slobodnoj proceni, to bi trebalo da bude Sparebank, ali našoj proceni fali iskustvo, pa zato pitam. Ono što je nama bitno je e-banking, jer bez toga ni ovde više ne funkcionišem, a kamoli gore. Treba li im naglasiti kod otvaranja računa ili oni sami ponude kako neko reče skoro i da li ima nekog limita u zavisnosti od matičnog broja koji se dobija (mada mislim da bi trebalo da dobijemo P-nummer a ne D-nummer obzirom da je Ugovor na 6 meseci?



ja sam otvorio racun u DNB i posle dobijanja sifre postom i briketa potrebno je jos samo da se nazove DNB i ''otkljucaju'' medjunarodne transakcije. ono odgovois na par pitanja ko si, kazes broj i slicno. posto toga mozes normalno da saljes za srbiju. potrebno je oko 3 radna dana da pare legnu na racun u srbiji. tj pvi dan posaljes, cekas jedan dan, treci dan popodne imas pare na racunu. takodje meni je sluzbenik objasnio da tek kada dobijem radnu mogu podneti zahtev za dobijanje katice sa brojevima. to sam pitao i telefonom info dnb i isto su mi rekli. dobijanje kartice sa slikom je moguce ali posle 3 godine :) sve ostalo je sreca.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 09:55 - pre 135 meseci
Ko planira put iz Norveske krajem jula,pocetkom avgusta avionske karte Oslo Sandefjord Torp-Beograd su trenutno na najnizoj mogucoj ceni od smesnih 59 nk,ako ste njihov clan...Clanarina kosta 300 nk godisnje tako da se isplati maksimalno,pogotovo za porodicne lljude ...Pored toga,tvrdim da je usluga mnogo,mnogo bolja u njihovim avionima nego avioni Norwegiana,jeste prtljag malo skuplji,ali je zato 32 kg ...Jos kad bi se neko od forumasa ponudio za gratis parking u blizini Sandefjorda,bilo bi extra
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 10:35 - pre 135 meseci
Drugari, da li je pametno da sestra koja zivi u Norveskoj, izvrsi uplatu za autorizaciju, da se ne cimam ja odavde?!
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.80-202-253.nextgentel.com.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 10:46 - pre 135 meseci
Cveyoni, nisam skontao ko je avio prevoznik? Link ka sajtu ili nesto o vise informacija i sl?
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 11:03 - pre 135 meseci

@ dakipro:


http://wizzair.com/nb-NO/Search
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.lynet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 11:26 - pre 135 meseci
Nesh-co , ja imam racun u Nordea banci...z aotvaranje ti je potreban onaj norveski licni broj, da odes popunis formulare (gde te pitaju zelis li internet banking) , slikaju te, i kroz neko vreme ako se dobro secam do 2 nedelje max, ides licno da podignes karticu bankovnu kao i dokumenta o instrukcijama... posle tu karticu koristis i kao identifikacioni dokument :)
 
Odgovor na temu

toi
snekker
oslo

Član broj: 294060
Poruke: 56
*.79-161-31.customer.lyse.net.

Jabber: snekker-maler
ICQ: 99


+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 12:40 - pre 135 meseci
Cestitke Vera, neka je sa srecom!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 14:45 - pre 135 meseci
Citat:
Nesh-co:
Pročitao sam na O Norveskoj da je miljøterapeut zanimanje kojim može da se bavi osoba koja ima autorizaciju Helsefagarbeidera.
Niko nije ni potvrdio ni demantovao tu informaciju, da li je to tačno, zna li ko?

Takođe me zanima onih 10% standardfradag-a i kada treba to zatražiti? Pročitao sam i o tome ovde ali je informacija stara dosta pa me zanima da li se menjalo tu nešto i da li i dalje važi (ako je ikad važilo) da se kod spajanja porodice ukoliko samo jedan radi izuzima iz oporezivanja 80.000 na bruto godišnju platu?

Mi smo već predali za poresku karticu i ona je na putu, ali obzirom na nastalu grešku pretpostavljam da ćemo morati opet da se vidimo sa njima, pa ako je moguće tada, da ispravimo propust ukoliko se zahtev podnosi na tom mestu. Teta koja je primila zahtev je spomenula nekakvu crvenu tarifu/karticu ili tako nekako, zna li ko šta to znači?

Znam da se već govorilo o dobrim i manje dobrim bankama, ali je i ta informacija bajata, pa ako može neko da iznese nova iskustva pošto uskoro treba i to da radimo. Po našoj slobodnoj proceni, to bi trebalo da bude Sparebank, ali našoj proceni fali iskustvo, pa zato pitam. Ono što je nama bitno je e-banking, jer bez toga ni ovde više ne funkcionišem, a kamoli gore. Treba li im naglasiti kod otvaranja računa ili oni sami ponude kako neko reče skoro i da li ima nekog limita u zavisnosti od matičnog broja koji se dobija (mada mislim da bi trebalo da dobijemo P-nummer a ne D-nummer obzirom da je Ugovor na 6 meseci?

Da li se još uvek izdaju kartice sa slikom i da li je uopšte ona neophodna kao identifikacioni dokument ili se pak sada dobija automatski ID kort odnosno da li ga treba zahtevati?


Ovo nije tacno.Miljøarbeider moze da se radi sa autorizacijom helsefaga,ali za miljøterapeuta je potrebno Bacelår grad,kao sto je i pobrojano sosionom,sykepleier,vernepleier itd...
Helsefag moze da radi ali kao miljøarbeider.
Postoji ralika izmedju miljøarbeider i miljøterapeut.
Ja sada ne ulazim kako je neko dobio ovaj posao,jer to se interno moglo dogoditi ali zahtev za taj posao sa terapeut je Bacelår grad.Pogledaj oglase i videces zahteve.

Nista se nije mednjalo za standardfradrag i kao sto sam ti rekla Neso,ostavi to sada,to tek sledece godine ide...e sada u zavisnosti kada ces ti doci u Norvesku od tada se racuna da supruznik ne radi pa moze taj iznos da bude veci...Ali to tek sledece godine.

O crvenoj tarifi ne znam na sta je mislila ali ako se ne preda kartica onda se skida 50% od plate i verovatno je to mislila kao crvenu tarifu.
Kartice sa slikom je dosta teze sada dobiti ali i dalje negde u nekim filijalama prodje.Karticu sa slikom koristis kao identifikaciju ali ako je nemas onda moras pass sa oppholdskort-om.Ne zahtevas nego svi sada dobijaju tu karticu za opphold,a ova bankovna sa slikom malo zeza to oko slike.

Pozdrav.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 14:57 - pre 135 meseci
Citat:
dakipro:
Cveyoni, nisam skontao ko je avio prevoznik? Link ka sajtu ili nesto o vise informacija i sl?

Kao sto je Jens vec napisao,wizzair je u pitanju,povratne karte su im takodje jeftine...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 15:24 - pre 135 meseci
Citat:
kreza26:
Drugari, da li je pametno da sestra koja zivi u Norveskoj, izvrsi uplatu za autorizaciju, da se ne cimam ja odavde?!


Ma naravno.Njih ne zanima ko je platio autorizaciju vec samo da je za tebe to uradio.
Do 1.juna ide na fakturu a posle ce biti konto SAK-a okacen na sajtu pa preko net banke se uplati i kvitering (dokaz o uplati) se odstampa sa net banke i prilozi uz dokumentaciju.
Ali to posle 1.juna.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 15:27 - pre 135 meseci
Citat:
stefanko23:
Nesh-co , ja imam racun u Nordea banci...z aotvaranje ti je potreban onaj norveski licni broj, da odes popunis formulare (gde te pitaju zelis li internet banking) , slikaju te, i kroz neko vreme ako se dobro secam do 2 nedelje max, ides licno da podignes karticu bankovnu kao i dokumenta o instrukcijama... posle tu karticu koristis i kao identifikacioni dokument :)


Pod uslovom da ti izdaju sa slikom a u poslednje vreme traze i poresku kartu da se prilozi.
To nije bilo moje iskustvo ali ovde na forumu cujem da traze sada i poresku kartu za otvaranje racuna.
To kartica sa slikom je pocelo biti problem prosle godine marta negde...pa sve zavisi od filijale do filijale banke...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 16:40 - pre 135 meseci
Citat:
norgeultra:
nisi me razumeo mislio sam da ne placam norvezanki nego tome ko me spoji sa njom , znaci da ne bude brak direktno za pare nego da ona misli da je to iz ljubavi npr ako neka dama odande ima drugaricu napuni joj glavu da treba se uzmemo i to a ja toj nasoj dami platim zbog toga ...


već po ovom postu se moglo zaključiti da ga piše netko ko je :
a) totalno nemoralno govance ili
b) ima IQ jednak tjelesnoj temperaturi


 
Odgovor na temu

Danica72
Danica Mičić
profesor srpskog jezika
osnovna škola

Član broj: 314631
Poruke: 2
62.68.122.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 16:54 - pre 135 meseci
Lijep pozdrav svima iz Banja Luke, a posebno Mirjani, čijoj hrabrosti i plemenitosti se divim. Pratim vaše postove već par mjeseci, čitam sve vezano za Norvešku jer smo ja i suprug čvrsto odlučili bježati iz ove države. Oboje radimo u prosvjeti, plate su nam smanjene 10 posto od januara, ali nekako bi i to prelomili, da nije na svakom koraku korupcije, nepotizma, nepravde i krvopija koji ovom narodu ne daju da normalno živi. Idemo na početni kurs norveškog, prikupljamo podatke i informacije,i čekamo da Hrvatska uđe u EU pa da se otisnemo put Osla jer imamo HR putovnice. Znamo da smo na početku, još smo zbunjeni nekim informacijama pa bi bili zahvalni za svaki savjet ili pomoć. Ja sam po zanimanju
profesor srpskog jezika i zanima me kakve su šanse da nađem posao u vrtiću, ma čuvala bih nekome djecu, ili čistila po kući. Suprug je diplomirani klarinetista, svira klarinet, trubu i saksofon, ali je isto tako spreman da radi bilo šta.
Naš sljedeći korak je slanje suprugovih dokumenata u NOKUT. Budući da tu imam nedoumica, voljela bih da mi se javi neko i pomogne oko istih.Dakle, potrebno je:
-diploma fakulteta, prevesti i fotokopiju ovjeriti kod sudskog tumača
zahtjev se skine sa stranice NOKUT , odštampa i popuni ( na kom jeziku, norveškom ili engleskom?)
-prevedena i ovjerena fotokopija radne knjižice
-fotokopija putovnice, ovjerena
-preporuka sa posla (treba li to??)
e sad, treba li išta od osnovne škole i šta je sa nastavnim planom srednje škole i fakulteta
Molim vas da mi napišete jesam li išta preskočila.
E, onda, se to šalje poštom (obično ili preporučeno) na adresu NOKUKT-a u Norveškoj.

Nadam se da ćemo u idućih mjesec dana bar to obaviti. Što se tiče jezika, nemamo mnogo vremena za učenje jer oboje radimo, ali se trudimo i ne mislimo da će to ići preko noći, potrebno je tu puno rada uložiti. Za sad toliko, imam još mali milion pitanja. sve vas pozdravljam, s vjerom da nas čeka ljepša budućnost.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 16:58 - pre 135 meseci
Isabeau917,

Ja ne mogu sada a da ti ne napisem nesto.
Pa zasto sebi dozvoljavas ovakav recnik kao sto si napisala pod a)... na ovako javnom mestu???
Ja se nacelno slazem da to jeste tako,ali taj i takav recnik,ili ti stil izrazavanja je krajnje nepotreban na ovako javnom mestu.
Mnogo puta si koristila ovakav recnik a da pritom to isto moze da se kaze i na drugaciji nacin.Cemu ta vulgarnost?
Dakle,slazem se u potpunosti da je decko zalutao i promasio i ulicu i broj,ali to ne znaci da upotrebom ruznih reci cemo mi njemu da objasnimo bolje da je zalutao.
Ovo je jako javno i napisano ostaje na ovom forumu.Ja razumem da se opsuje nekada pm ili slicno tome skrati za po neko slovo neka ruzna rec,ali ovo konkretno sto si napisala pod a) sada kao i dosta puta pre u tvojim postovima stvara ruznu sliku i o onome ko pise a ne samo o onome kome je taj post upucen.Nadam se da kapiras sta je poenta price.Mada ja znam da ces ti i na to imati komentar u tvom stilu,ali nije lose nekada se malo zapitati cemu ta upotreba tako ruznih reci.
Ovog puta ne odoleh a da ti to ne napisem.
Namera mi nije da se prepirem sa tobom,vec stvarno mislim da se sve svakome moze reci i bez upotrebe tih i takvih reci.
Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Goxy pfc

Član broj: 310700
Poruke: 51
*.static.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 17:05 - pre 135 meseci
Mirjana,jel moze da se sa diplomom lekara(pod uslovom da se zna jezik i nostrifikuje diploma)dobije posao ili jednostavno mora prvo sa srednjom medicinskom?Spomenuo sam nesto to drugu koji ima svedske paire i on kaze da je to gubljenje vremena da moze odmah kao lekar pa me zanima sta je istina?;))
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8065410 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.