Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7944478 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 17:09 - pre 134 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Isabeau917,

Ja ne mogu sada a da ti ne napisem nesto.
Pa zasto sebi dozvoljavas ovakav recnik kao sto si napisala pod a)... na ovako javnom mestu???
Ja se nacelno slazem da to jeste tako,ali taj i takav recnik,ili ti stil izrazavanja je krajnje nepotreban na ovako javnom mestu.
Mnogo puta si koristila ovakav recnik a da pritom to isto moze da se kaze i na drugaciji nacin.Cemu ta vulgarnost?
Dakle,slazem se u potpunosti da je decko zalutao i promasio i ulicu i broj,ali to ne znaci da upotrebom ruznih reci cemo mi njemu da objasnimo bolje da je zalutao.
Ovo je jako javno i napisano ostaje na ovom forumu.Ja razumem da se opsuje nekada pm ili slicno tome skrati za po neko slovo neka ruzna rec,ali ovo konkretno sto si napisala pod a) sada kao i dosta puta pre u tvojim postovima stvara ruznu sliku i o onome ko pise a ne samo o onome kome je taj post upucen.Nadam se da kapiras sta je poenta price.Mada ja znam da ces ti i na to imati komentar u tvom stilu,ali nije lose nekada se malo zapitati cemu ta upotreba tako ruznih reci.
Ovog puta ne odoleh a da ti to ne napisem.
Namera mi nije da se prepirem sa tobom,vec stvarno mislim da se sve svakome moze reci i bez upotrebe tih i takvih reci.
Pozdrav!


Isprika svima tankoćutnima i finima iz Finske , ponekad nema ekvivalenta u pristojnom riječniku,
uopće ne mislim da je dečko zalutao, ne budi naivna.
Pozdrav i tebi!
 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
37.244.166.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 17:49 - pre 134 meseci
Ne dečko nije zalutao tu si u pravu,a prije par strana ste pisali o kojekakvim pjesmama ajmo sad malo filma.
Sjećate li se one legendarne rečenice iz filma Maratonci trče počasni krug kad se kaže ((( tata ne vređaj mi dete,to nije dete to je kre..))) e tako ja gledam na dotićnog pozdrav.
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 17:51 - pre 134 meseci
Citat:
Goxy pfc:
Mirjana,jel moze da se sa diplomom lekara(pod uslovom da se zna jezik i nostrifikuje diploma)dobije posao ili jednostavno mora prvo sa srednjom medicinskom?Spomenuo sam nesto to drugu koji ima svedske paire i on kaze da je to gubljenje vremena da moze odmah kao lekar pa me zanima sta je istina?;))


Iako je pitanje upuceno Mirjani, odgovoricu i ja, ono sto znam. Za Svedsku stvarno ne znam, a ti ako imas neke proverene info slobodno mi se javi na pp. Posto sam ja u prici nostrifikacije lek.diplome. Ja sam dosla sa srednjom med, i radim kao helsefag jer mislim da je ovo najbrzi i najbezbolniji nacin. Potrebno je debelo znanje jezika, i to mislim na onaj strucni deo. Kao da ceo fax prevodis na norveski. Samo za to ti treba vremena...

Ne mora prvo sa srednjom ako mozes da nostrifikujes diplomu van cele price da dodjes ovde. A to ne znam kako ide, iskreno. Imas na sajtu SAK-a sve detaljno objasnjeno- http://www.sak.no/sites/SAK/yr...tenfor-eueos.aspx#.UYvP47X-EgU

Kao sto vidis tu su razni kursevi i testovi i razni drugi uslovi. Bergens test je od svega ovde najlaksi. Fagprøve, koji mozes polagati samo tri puta u zivotu (znaci dva puta mozes da padnes) pada 85% ljudi. To je podatak iz 2009. Mozda je sad malo manji procenat. Jako tezak ispit. Mislim da je jako dobro za jedan takav ispit biti ovde neko vreme, upoznati njihov nacin razmisljanja kad je u pitanju medicina jer je razlicit od naseg. U domu gde ja radim ima jedna koleginica sa kojom rado razgovaram o svemu i koja mi daje upute sta, kako i gde i koje knjige. POnekad odem i u vizitu. Ako nista drugo, cuju se raznorazni izrazi i prosto si u tome. Recimo, ima jedna pacijentkinja koja ima ranu na nozi koja uprkos antibiotskoj terapiji nece da zaraste. Ja pogledam sta uzima od lekova, kad vidim da je samo na jednom antibiotiku. Ja odmah pitam zasto je ne stave na dva, tri (zena ce izgubiti nogu dok se oni razmisljaju zasto antibiotik ne deluje, i sta sad da rade) ili promene ovaj i koleginica kaze - a rezistencija?! Ok, rezistencija je problem, slazem se, ali ovo je nesto ozbiljno i agresivno, i mora se razmisljati u smislu mesovite aerobno/anaerobne infekcije. Sem toga, baka ima 90 godina. Kakva rezistencija?! Ja sam tako lecila dosta pacijenata kod nas, i svi su se oporavili... Ili recimo pacijent sa visokim secerom, danima, danima, dok nije dosla jedna sestra i rekla pa moramo mu dati insulin. Aleluja! I onda mu vec nedelju dana daju po 4 jedinice, i skinu ga malo, i to je kao uspeh... Ko zna od kad covek ima toliko secer? Ako je tako visok, verovarno je duzi vremenski period neregulisan i treba ga uputiti endokrinologu... Kod njih ti je vurdering sve. Sve se vurdeduje po 3, 4 dana, ili i duze...

No, ovaj se post pretvorio u medicinsko larmanje! . Poenta je da smatram da je ovaj prelekarski period potreban ovde. Ponekad imam utisak, slusajuci njih, da ja nisam ni studirala medicinu, nego stocarstvo. :) A ako Svedska prima lekare odmah, to je fantasticno!

Poz!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 17:56 - pre 134 meseci
Citat:
Goxy pfc:
Mirjana,jel moze da se sa diplomom lekara(pod uslovom da se zna jezik i nostrifikuje diploma)dobije posao ili jednostavno mora prvo sa srednjom medicinskom?Spomenuo sam nesto to drugu koji ima svedske paire i on kaze da je to gubljenje vremena da moze odmah kao lekar pa me zanima sta je istina?;))


Uzmi i posalji svoja dokumenta u SAK kao lekar i shvatices ko je u pravu.
Tijana je lekar.Picaso23 je lekar ako se ne varam,zena od Stefana iz Bergena je lekar takodje.Pa jel mislis da svi oni gube vreme i da ne zele da rade odmah kao lekari?Mislis li da oni zele da rade za platu od 25.000 nok umesto za 50.000 nok kao lekari.Misli s li to stvarno?
SAK kaze na svom sajtu ovako:

Link: http://www.sak.no/sites/SAK/yr...ng-fra-land-utenfor-eueos.aspx

Zahtev:

Bestått norsk språktest (Bergenstest) eller bestått norskeksamen trinn III ved norsk universitet eller høyskole med karakter B både muntlig og skriftlig


Kurs i norsk språk og kommunikasjon for utenlandske leger (fagspråkkurs)


Bestått fagprøve (OSCE-test) i medisin


Gjennomføre hospitering eller jobbe i sykehus eller en annen helsetjeneste med fag som utdanningen din mangler etter den faglige vurderingen


Ta kurs som Den norske legeforening eller sykehus arrangerer


Kurs i nasjonale fag

Dakle na sajtu imas za lekare koji su u EU i za one koji su van EU.Vrlo odvojeno i detaljno objasnjeno.Van EU NIJE priznato u startu a necim moras da se bavis u te prve tri godine da dobijes stalnu dozvolu da polozis Bergen testmna osnovu cega ces uci kada je Srbija van EU i kada se mora spajati diploma i posao a tebi tvoja diploma lekara nije priznata?
Dakle tako kaze UDI-policija.
Sve je vrlo jasno.
Tvoj drug ima svedske papire i to je druga prica.To je okvir Nordena a li ti ne dolazis iz Nordena vec iz Srbije/Balkana.
Ja sam ti sada dokumentovala sto sam sajta SAK-a sto sa pobrojanim zivim ljudima (troje lekara koji rade kao helsefag-ovi) a ljudi ce ici kroz te zahteve da bi postali lekari.
Ponavljam posalji papire u SAK i sam ces se uveriti u ovo gore napisano.Pozdrav!




MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 18:01 - pre 134 meseci
Ima jos jedna stvar.Ljudi koji su davno dosli ovde a prijatelji su nekim nasim ljudima cesto daju pogresne info jer nisu upuceni.Ne iz lose namere vec iz neupucenosti.
Pa je tako Dunji1965 koleginica rekla da ona moze da radi kao sykepleier odmah,tebi kaze drug da mozes kao lekar a da pritom niko od njih nije proverio sta o tome kaze SAK kao zvanicna institucija koja izdaje priznanja.
Vodite racuna i o tome...
Evo javila ti se i Tijana pa imas i zivog lekara na uvid.
Ponavljam,posalji dokumenta,i ne obracaj paznju na ovo napisano,vratices se kroz par meseci i shvatiti da te ovde ljudi nisu lagali.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 18:13 - pre 134 meseci
Citat:
toi:
Cestitke Vera, neka je sa srecom!


Hei drugar!!! Hvala!!! Cujemo se na skyp vremenom...;)
 
Odgovor na temu

rstefan88
Stefan Ristić
Beograd

Član broj: 123013
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 18:15 - pre 134 meseci
Hvis utdanningen din vurderes som jevngod består du Kurs i nasjonale fag og gjennomfører turnustjeneste.

Takodje i ovo stoji na istoj stranici koju je Mirjana okacila za lekare, sto znaci ako se programi dovoljno slazu da se ide direktno na nasjonalfag za koji je bergens ili trinn tre uslov naravno. Vec ima par ljudi kojima su uz sve papire neophodne plus raznorazno iskustvo radovi i slicno priznali diplome. Takodje iskusni specijalisti mogu da dobiju licence u bolnicama ogranicenog trajanja, ali ovo sa licencama vazi bas za iskusne i da trebaju bas nekoj bolnici i samo pojedine specijalnosti koje su bas u nedostatku. Videcemo kako ce priznavati nase bolonjske diplome, prva je generacija 2006 sa tim diplomama i jos niko nije dobio diplomu u ruke, ocekuje se da ce prve biti podeljene krajem meseca.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 18:24 - pre 134 meseci
A ovo si preskocio,a?Iz istog teksta.

Søkere som er utdannet utenfor EU/EØS-området må verifisere sitt diplom og transkript gjennom ECFMG i USA. Informasjon ligger lenger ned på denne siden. Den enkelte søker må selv ordne dette. Svar fra ECFMG sendes til SAK med kopi til søkeren.


Ima tu jako mnogo stvari koje su nepovoljne,nazalost.Samo je pitanje koliko hocemo da ih citamo.
Taj turnustjeneste traje godinu dana,plus nasjonalfag a kako do toga?
Moras imati nesto sa cime ces uci.O tome pisemo sve vreme ali samo po neko hoce da cuje.Za turnustjeneste predajes dozvolu,karticu poresku,kontoracun...a kako ces to da izvedes ako ne ides prvo ovim putem kojim npr.Tijana ide...
Tu ima toliko tehnickih stvari i moras sagledavati iz dva ugla SAK + UDI.
Dakle,cak i ta najbolja opcija sa samo stazom i nasjonalfag-om ostavlja tehnicko pitanje gore opisano plus Bergen test za koji tvrdim moras provesti neko vreme ovde da bi ga polozio.To nije NP3.
Ako cemo realno.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

rstefan88
Stefan Ristić
Beograd

Član broj: 123013
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 18:31 - pre 134 meseci
To sto si napisala znaci da saljes diplomu u ameriku na verifikaciju, samo diplomu i salje se na verifikaciju da se proveri autenticnost tvoje diplome i nista vise. U americi se ne procenjuje i ne vrednuje tvoj program nego samo autenticnost tvoje diplome i da si je stekao legalnim putem. Onda amerikanci salju norvezanima potvrdu da je sve u redu i onda oni pocinju vrednovanje tvog plana i programa. Na turnus ides posle nasjonal faga, sad je promenjeno ono sto si vec pisala pre koji dan, moze da se radi i bez turnusa i sad je duznost poslodavca da zove sak i proveri da li neko koga hoce da zaposli ima autorizaciju sa ili bez turnusa jer ce u HPR da stoji samo da se ima autorizacija. Apsolutno se slazem sa tobom oko bergena i da je skoro nemoguce odavde ga spremiti, ali takodje moze i trinn tre koji nije nemoguce spremiti i poloziti, narocito jer si skoro dva meseca gore u skoli.
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 18:34 - pre 134 meseci
Citat:
batinić:
Ne dečko nije zalutao tu si u pravu,a prije par strana ste pisali o kojekakvim pjesmama ajmo sad malo filma.
Sjećate li se one legendarne rečenice iz filma Maratonci trče počasni krug kad se kaže ((( tata ne vređaj mi dete,to nije dete to je kre..))) e tako ja gledam na dotićnog pozdrav.


Ma kakvo zalutavanje,
svaki 'dečkov' komentar je maligan poput glioblastoma

Nego imam jedno pitanjce za Tijanam :
Ovako, dijete od 6 god, urtikarija na licu nepoznatog uzroka,ne naročito jaka, uz Claritine sirup (loratadin), liječnica prepisuje Medrol 4 mg ( metilprednizolon ) 1x1 jedan do 2 dana.
Molim te ako možeš komentiraj što misliš o tome,
zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 18:40 - pre 134 meseci
RStefane, da, tako je. Sa tim da ti se u Americi ne vrsi samo provera legalnosti nego se procenjuje i program. Fagprøve ima u sebi deo testa koji je modifikovan OSCE test koji se polaze u USA. Preptpostavljam da se zato moraju slati papiri tamo, sve, i plan i program. Ja sam kontaktirala vec SAK po tom pitanju i taj odgovor sam dobila.

Poz!
 
Odgovor na temu

Goxy pfc

Član broj: 310700
Poruke: 51
*.static.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 18:43 - pre 134 meseci
Pretpostavio sam da je tako,jer koliko god naucio ovde jezik ne mogu da ga znam dobro kao kad bih ziveo gore.Ali ko pita ne skita :)Hvala na odgovorima ;)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 18:49 - pre 134 meseci
Citat:
rstefan88:
To sto si napisala znaci da saljes diplomu u ameriku na verifikaciju, samo diplomu i salje se na verifikaciju da se proveri autenticnost tvoje diplome i nista vise. U americi se ne procenjuje i ne vrednuje tvoj program nego samo autenticnost tvoje diplome i da si je stekao legalnim putem. Onda amerikanci salju norvezanima potvrdu da je sve u redu i onda oni pocinju vrednovanje tvog plana i programa. Na turnus ides posle nasjonal faga, sad je promenjeno ono sto si vec pisala pre koji dan, moze da se radi i bez turnusa i sad je duznost poslodavca da zove sak i proveri da li neko koga hoce da zaposli ima autorizaciju sa ili bez turnusa jer ce u HPR da stoji samo da se ima autorizacija. Apsolutno se slazem sa tobom oko bergena i da je skoro nemoguce odavde ga spremiti, ali takodje moze i trinn tre koji nije nemoguce spremiti i poloziti, narocito jer si skoro dva meseca gore u skoli.


Ja tvoj stav razumem.Stvarno.Ali mozda je problem sto sam ja vise realna i sto znam da SAK diplome van EU na svim nivoima u zdravstvu pokusava maksimalno da oteza na nivou priznavanja.SAK ima i saradnju sa UDI,i to imas i na sajtu njihovom kao info.
Tu se i ne radi samo o proceni programa.Jedno je reci nije nemoguce...naravno da nije,ali je nesto sasvim drugo koji procenat ljudi zaista polozi Trinn 3 ili Bergen iz Srbije.
Znas li sta je dva meseca?Nista.Za deo slusanja u testu koji ima i Bergen i Trinn3 i gde se ne ponavlja situacija dva puta dva meseca u Norge su nista.
Na NP3 se situacija ponavlja dva puta i to je test samo da se sporazumes za osnovne stvari.Ovde nema ponavljanja situacije.
I na kraju krajeva to su samo testovi.U realnom radu u medicini ovde je celokupna strucna latinska upotreba prevedena na norveski.To nemas na testu,test je generalan i uopsten.Kao lekar ti je odgovornost nebeska ovde a pre svega sudska,prava pacijenata ogromna.Prostora za nerazumevanje vrlo malo.
To je Tijana rekla pod onom recenicom:"Mislim da se treba imati neki prelekarski period ovde da bi se radilo kao lekar".To ti je napisao neko ko je tvoj kolega i ko je vec u sistemu.
Ali ja kazem,razumem stav i normalno je da ga imas,samo sto treba da se pripremis da ce realnost ovde da bude drugacija.
Jbg...sta ces ja pisem to odmah,ali ne iz neke lose namere vec iz iskustva...
Svako dobro.Pozdrav!

NB! Ovaj njihov program studijski za lekare ima na petoj godini master zadatak pisani za koji se koristi jedna cela godina,i koji oni redovno procenjuju kao nedostatak svima van EU.Nemaju to ni ovi iz EU,ali je Norge potpisala priznavanje svih diploma u okviru EU pa prolaze...
Idi na njihov program na nekom od Univerziteta...
http://uit.no/for-studiesokere/programside?p_document_id=274285
Taj program su izmislili samo oni i niko vise verovatno,ali nazalost tako je.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Goxy pfc

Član broj: 310700
Poruke: 51
*.static.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 18:58 - pre 134 meseci
E da,zaboravih...Jel ima uticaj kad HR udje u Evropsku uniju(imam HR pasos)vezno za to priznavanje?Ili je opet isto jer je diploma iz Beograda?Znam za sve prednosti u odnosu na zemlje van unije,nego me zanima ovo vezano za priznavanje diplome
 
Odgovor na temu

rstefan88
Stefan Ristić
Beograd

Član broj: 123013
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 19:03 - pre 134 meseci
Diploma ti ostaje iz bg i van eu.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 19:36 - pre 134 meseci
Citat:
Goxy pfc:
E da,zaboravih...Jel ima uticaj kad HR udje u Evropsku uniju(imam HR pasos)vezno za to priznavanje?Ili je opet isto jer je diploma iz Beograda?Znam za sve prednosti u odnosu na zemlje van unije,nego me zanima ovo vezano za priznavanje diplome


Sa aspekta SAK-a i priznavanja diplome racuna se i presudna je zemlja u kojoj si uzeo obrazovanje.
Sa aspekta UDI-a je presudna zemlja ciji pasos imas.

Tako da dzabe pasos Hr ako si obrazovan u Srbiji.Nazalost.

Jedan podatak kako SAK radi i politicki.Kolega iz Hrvatske u istom procesu kao i ja oko spl.autorizacije.Isti skolski program imamo.Njemu SAK-napise da nakon 1.jula i ulaska Hrvatske u EU moze ponovo da salje søknad za autorizaciju.
Dakle,vise nema veze sto je isti plan i program skole.Politicka situacija menja uloge.Toliko o tome.Mislim da je sve jasno da SAK nije samo ustanova koja procenjuje iskljucivo plan i program.
Za mene je to bilo sokantno ali tako je,i to pisano crno na belo napisano nakon 1.7.trazi ponovo...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Goxy pfc

Član broj: 310700
Poruke: 51
*.static.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 20:30 - pre 134 meseci
Cilj ovog simpaticnog momka je da mu neko odgovori bilo sta,zasto to radite?:)Drzimo se mi onog zbog cega smo ovde ;-)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 21:15 - pre 134 meseci
ne znam kako je kod vas ali u hammerfestu imam utisak da je neko zaboravio da iskljuci svetlo napolju. jednostavno nema noci. dan dan dan. 24 sata. danas sam uzeo srnu foliju i one kese za smece i izlepio citav prozor u sobi. konacno mrak.

pozdrav
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Danica72
Danica Mičić
profesor srpskog jezika
osnovna škola

Član broj: 314631
Poruke: 2
62.68.122.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 21:37 - pre 134 meseci
Zar nema niko da je slao papire Nokutu za autorizaciju((
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.05.2013. u 22:08 - pre 134 meseci
Ima i to puno ljudi.Vrati se nazad 200-250 strana i naci ces.Pisali su ljudi koji su slali i o tome.
Dakle,info postoji samo je treba naci.
Pozdrav.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7944478 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.