Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8035022 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Micika77
Pošta Srbije
Beograd, Srbija

Član broj: 307171
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 16:47 - pre 134 meseci
Evo, da nastavimo sa lepim vestima - deca i ja smo dobili vizu na ime spajanja porodice. Veeeliko hvala svima na forumu, u mnogome ste nam pomogli da se odlučimo na ovaj korak, a sada i da realizujemo naše zelje.
Trebalo je 6 nedelja da dobijemo vizu, preko norveške ambasade u Beogradu.
A sada PUT POD NO(R)GE!!!
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
2a00:c440:20:404:f59e:fbdb:7..



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 17:41 - pre 134 meseci
imao sam probni norsk prove 3 sa nastavnicom, u vezbanjima sam uglavnom jednu ili ni jednu gresku napravio, ali na usmenom delu gde sam trebao pricati sam nekih 7-10 minuta na datu temu, komentar je bio- nisam te cula ni jednu gresku da si napravio :D
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 18:56 - pre 134 meseci
prijatelji da vas pitam jel ide neko u teretanu u norveskoj ? jel moze sa nekom normalnom platom da se kupi 1kg pilecih grudi i jedne 3 kese povrca ? i da li moze da se na mesecnom nivou izdvoji za kompletnu suplementaciju ? a da pri tome imam i da platim stan i struju i vodu ?
 
Odgovor na temu

Markitos
Skiathos - Σκιάθος

Član broj: 313124
Poruke: 51
*.opera-mini.net.



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 19:21 - pre 134 meseci
Citat:
prijatelji da vas pitam jel ide neko u teretanu u norveskoj ? jel moze sa nekom normalnom platom da se kupi 1kg pilecih grudi i jedne 3 kese povrca ? i da li moze da se na mesecnom nivou izdvoji za kompletnu suplementaciju ? a da pri tome imam i da platim stan i struju i vodu ?


Pobednik si

Norveska vazi za zemlju sa najjacim standardom , a ti pitas mozes li kupiti kilo pilecih grudi :-D

Pa ti si genije
Čuvajmo se od neljudi, ali se još više čuvajmo da i mi ne postanemo neljudi
 
Odgovor na temu

sinisa3007
sinisa preradovic
trgovac
beograd

Član broj: 303853
Poruke: 53

Sajt: google


+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 19:29 - pre 134 meseci
Citat:
norgeultra:
prijatelji da vas pitam jel ide neko u teretanu u norveskoj ? jel moze sa nekom normalnom platom da se kupi 1kg pilecih grudi i jedne 3 kese povrca ? i da li moze da se na mesecnom nivou izdvoji za kompletnu suplementaciju ? a da pri tome imam i da platim stan i struju i vodu ?



he he ,jos ni zenu nisi nasao a pitas za cenu piletine,bolje ti je uci jezik i kad naucis sedi na avion i obilazi malo diskoteke u NORVESKOJ i petkom ili subotom nacices zenu svog zivota,doduse pijanu pa ako te posle toga odvede u svoj dom,na dobrom si putu he he
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 19:29 - pre 134 meseci
Citat:
norgeultra:
prijatelji da vas pitam jel ide neko u teretanu u norveskoj ? jel moze sa nekom normalnom platom da se kupi 1kg pilecih grudi i jedne 3 kese povrca ? i da li moze da se na mesecnom nivou izdvoji za kompletnu suplementaciju ? a da pri tome imam i da platim stan i struju i vodu ?

norgeultra,
A cime bi se ti bavio u Norveskoj?
 
Odgovor na temu

sinisa3007
sinisa preradovic
trgovac
beograd

Član broj: 303853
Poruke: 53

Sajt: google


+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 19:42 - pre 134 meseci
Citat:
sinisa3007:
Citat:
norgeultra:
prijatelji da vas pitam jel ide neko u teretanu u norveskoj ? jel moze sa nekom normalnom platom da se kupi 1kg pilecih grudi i jedne 3 kese povrca ? i da li moze da se na mesecnom nivou izdvoji za kompletnu suplementaciju ? a da pri tome imam i da platim stan i struju i vodu ?



he he ,jos ni zenu nisi nasao a pitas za cenu piletine,bolje ti je uci jezik i kad naucis sedi na avion i obilazi malo diskoteke u NORVESKOJ i petkom ili subotom nacices zenu svog zivota,doduse pijanu pa ako te posle toga odvede u svoj dom,na dobrom si putu he he


i da znas da mora da radi i da ima minimalnu platu od 242 ooo nok godisnje,znaci ne siromasnu Norvezanku,jer to je jedan od bitnih uslova za spajanje
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 20:05 - pre 134 meseci
DRUGOVI I DRUGARICE sta znam cime bi se bavio , radio bi kao kuvar i trenirao bi ... sto se letovanja tice letovao bi u srbiji kakvo more kakvi bakraci ... i to bi mi bili najveci troskovi znaci hrana i suplementacija , kazes najveci standard , a ja te pitam to zbog toga sto znam da ovde samo za kompletnu suplementaciju (protein,kreatin,zastita zglobova i tetiva,glutamin,aminokiseline,sagorevaci itd itd itd ) treba maltene cela plata da se izdvoji i to ne neka losa nego ona dobra plata ... pa kad na to dodate kilo belog mesa , ribe , povrca , vode ,mleka , jogurta , i neku vocku prakticno bi morao da radim 3 meseca sa nekom ok platom da bi sebi priustio luksuz mesec dana da zivim zdravo ... bar ovde u srbiji pa zato pitam kako je tamo jer znam da su cene vrtoglave ...
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 20:18 - pre 134 meseci
Hmm mislim a se ljudi sa foruma slabo bave tim treninzima, body bildingom , suplementima itd...
za cene toga pogledaj na http://gymgrossisten.no/


 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 20:25 - pre 134 meseci
sta reci za dva dana kupis nesto zasta bi ovde sljakao mesecima :D
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 20:27 - pre 134 meseci
Citat:
norgeultra:
Alo ljudi ko je u Nor nek me spoji s nekom norvezankom , spreman sam na bilo koji nacin da se dogovorim , i da platim i da dajem pare svakog meseca od plate .. znaci samo mi zavrsite to .

A kako si ti zamislio da te to neko spoji? Pa nisu to dve daske pa da se spoje ekserima. Ne ide to tako kako ti mislis. Aj da si ovde pa bi nesto i uradio al na daljinski, tesko.
 
Odgovor na temu

KingVi
Stavanger

Član broj: 298022
Poruke: 20
..1-166-180.customer.lyse.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 20:30 - pre 134 meseci
Apropo price o fiktivnim brakovima, deo konverzacije koju sam nekad/negde napisao:

Varijantu za sklapanje braka "pro forme" nikako, podvlacim nikako ne preporucujem, jer sve i da se nadje djuvegija/mlada, uspeh cele price je vrlo neizvestan. A evo i nekoliko glavnih razloga protiv fiktivnih brakova:

Ukoliko je fiktivni brak baziran na novcu, u tu pricu cesto ulaze problematicne osobe (koje imaju probleme sa zakonom, alkoholom, narkoticima itd.) i koje vide nacin za brzu i dobru zaradu. Nisam jednom cuo da su takve osobe dodatno ucenjivale svoje fiktivne partnere, trazeci novac i mimo dogovorenih iznosa. U Norveskoj za stalne papire treba 3 godine braka sa nekim ko ima resen status ovde, i u te prve tri godine se boravisna dozvola produzava svake godine. Vrlo realan "worst-case" scenario je da neko pred samo dobijanje stalne boravisne dozvole (npr. posle 2 godine i 11 meseci) zatrazi ponovo veliku kintu? Sta onda - cela prica od skoro 3 godine pada u vodu ako ponovo ne isplatis budalu.

Sa druge strane neko ko ima sredjen, normalan zivot ovde sigurno nece pristati na tako nesto. U principu, nisu nesto strogi po pitanju proveravanja partnera, ali ako policija i imigracione vlasti posumnjaju u realnost braka, vrlo lako je proveljivo i dokazivo da se radi o fiktivnom braku. A takvo sr***e, nikome ne treba, da rizikuje sopstveni status i papire.

Takodje, na taj nacin se taj djuvegija/mlada "zarobljava" od slobode da stupi u realan brak u min. 4,5 narednih godina (6 meseci od sklapanja braka do tvog dolaska u No + 3 godine "zajednickog" zivota potrebnih za resavanje tvojih stalnih papira + 1 godina za separaciju i razvod, toliko ovde taj proces traje). I onda se u medjuvremenu desi da se zaljubi, da planira realan brak ili, jednostavno, sazna da ce uskoro postati roditelj... I opet si ti u tom slucaju u kanalu.

Preskocicu emotivnu komponentu fiktivnog braka u celoj ovoj prici, naveo sam samo vrlo realnu i prakticnu problematiku. Zao mi je, ali stvarno ne vidim na koji nacin se ta prica moze realizovati sa "win-win" ishodom i bez ekstremno visokog stepena rizika!
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 20:31 - pre 134 meseci
Iiii aaajmooo, rukice gore: Zivot je san
...Svetozare pušćaj taj gramofon, bolje da se čuje gramofon nego neka druga...

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 20:54 - pre 134 meseci
Citat:
norgeultra:
DRUGOVI I DRUGARICE sta znam cime bi se bavio , radio bi kao kuvar i trenirao bi ... sto se letovanja tice letovao bi u srbiji kakvo more kakvi bakraci ... i to bi mi bili najveci troskovi znaci hrana i suplementacija , kazes najveci standard , a ja te pitam to zbog toga sto znam da ovde samo za kompletnu suplementaciju (protein,kreatin,zastita zglobova i tetiva,glutamin,aminokiseline,sagorevaci itd itd itd ) treba maltene cela plata da se izdvoji i to ne neka losa nego ona dobra plata ... pa kad na to dodate kilo belog mesa , ribe , povrca , vode ,mleka , jogurta , i neku vocku prakticno bi morao da radim 3 meseca sa nekom ok platom da bi sebi priustio luksuz mesec dana da zivim zdravo ... bar ovde u srbiji pa zato pitam kako je tamo jer znam da su cene vrtoglave ...


OOOoooo,cek cek ovo je novi momenat
Tvoj CV je bogat.Prilicno.
Bildujes.Kuvas.Cepas drva.Cistis sneg.
Ova dva poslednja navedena zanata proizilaze iz teze da bildujes.
Pa ti druze imas bogatiji CV od pola inzenjera ovde

Ja ne znam sta mi pre treba...dal da mi neko iscepa drva,ili pocisti sneg a ovo za kuvanje to je tek susta potreba,iskonska!Ja svaki dan stojim u riziku da zapalim sopstvenu kuhinju iz neznanja i neiskustva.Jos kada bi ti Bog oduzeo totalno pamet a dao snagu,jao takav se trazi.
Ali da nije te proklete reci "muz" ja bih te usvojila.Polozili bi mi i ta pitanja,garant.Idi bre,uvezbali bi sve ali ta rec ubija u mozak,cak i papiroloski.

Lepo kaze King...nece niko da rizikuje svoj status cak i pored velike potrebe za lopatanjem i cepanjem

Hvataj se ti druze nekog sezonskog posla jer tu ne spajas diplomu i posao.Batali corava posla!



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
91.90.66.*



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 20:56 - pre 134 meseci
Citat:
zokiruma:
mada meni ovde ne prestavlja problem radna viza, mislim dobicu je pre ili kasnije

nego izgleda da su mi u intesi blokirali master, kontam da sam stigao na proveru pa su videli da nisam prijavljen,tj da sam nezaposlen :)

a u dnb sam dobio visa electron koja nema na sebi one brojeve tako da ne mogu da je koristim za internet placanje.

jos uvek mi je aktivna kartica od american expresa ali kontam da je i to pitanje dana kada ce zakljucati

mastercard se ne priznaje na vecini mesta gde je moguce placati ili kupovati preko neta

pa problem je ogroman jer ne mogu kupiti avionsku kartu, uplati kredit za mobilni i jos par drugih stvari meni vaznih


jel neko imao slican problem? kako ste uspeli da sacuvate kreditnu iz srbije, jel moze da se koristi ako se da neki depozit ili slicno? i da li ce mi sada posto sam nezaposlen ukinuti i intesa - hit racun ?

ne mora biti u intesi,ako neko ima pozitivna iskustva sa nekom drugom bankom nije mi problem da predjem, pogotovo za net banking. sada uplatim dnb-intesa, prebacim na dinarski u intesi i onda placamsve sto treba da se plati u srbiji. bilo bi smaranje da moram uplacivati iz dnb pojedinacno na svaki racun u srbiji. a i daleko skuplje.


tnx


Meni, kada sam dosla, nije funkcinisala ni jedna nasa kartica. Ni Intezina, ni Raiffeisen, ni ona treca grcka... Iako su me u banci uveravali da hoce. Vise se ni ne secam koje su bile. Muz je na kraju napravio karticu u Erste banci, bas internet kartica kao, za placanje preko neta i to je odlicno funkcionisalo i funkcionise i dalje. Samo sto nisam imala platu tamo pa sam uplatila iz Srbije na racun te kartice. To je malo smor, jer moram iz Srbije da uplatim, ali je meni tako odgovaralo tada. Dakle, kartica je bila nezavisna od plate, jer sam je dobijala u drugoj banci.

A ovde sam odmah u DNB dobila Visa debitnu sa svim aplikacijama, za net i sl. Pitala me zena zelis li da placas preko neta, ja rekla da, i to je bilo to. Mozda mozes da zamenis. Nemam pojma.

Veeraaaaaaaaaaaaaa, cestitam! Cestitam! :) :)

P.s. Znam jos jednu osobu iz Srbije koja je dobila posao u mom komsiluku. :)
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 21:18 - pre 134 meseci
kako da nadjem sezonski posao a da je u nor? za to vreme dok radim nasao bi ja neku vec
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 21:30 - pre 134 meseci
Citat:
tijanam:
Citat:
zokiruma:
mada meni ovde ne prestavlja problem radna viza, mislim dobicu je pre ili kasnije

nego izgleda da su mi u intesi blokirali master, kontam da sam stigao na proveru pa su videli da nisam prijavljen,tj da sam nezaposlen

a u dnb sam dobio visa electron koja nema na sebi one brojeve tako da ne mogu da je koristim za internet placanje.

jos uvek mi je aktivna kartica od american expresa ali kontam da je i to pitanje dana kada ce zakljucati

mastercard se ne priznaje na vecini mesta gde je moguce placati ili kupovati preko neta

pa problem je ogroman jer ne mogu kupiti avionsku kartu, uplati kredit za mobilni i jos par drugih stvari meni vaznih


jel neko imao slican problem? kako ste uspeli da sacuvate kreditnu iz srbije, jel moze da se koristi ako se da neki depozit ili slicno? i da li ce mi sada posto sam nezaposlen ukinuti i intesa - hit racun ?

ne mora biti u intesi,ako neko ima pozitivna iskustva sa nekom drugom bankom nije mi problem da predjem, pogotovo za net banking. sada uplatim dnb-intesa, prebacim na dinarski u intesi i onda placamsve sto treba da se plati u srbiji. bilo bi smaranje da moram uplacivati iz dnb pojedinacno na svaki racun u srbiji. a i daleko skuplje.


tnx


Meni, kada sam dosla, nije funkcinisala ni jedna nasa kartica. Ni Intezina, ni Raiffeisen, ni ona treca grcka... Iako su me u banci uveravali da hoce. Vise se ni ne secam koje su bile. Muz je na kraju napravio karticu u Erste banci, bas internet kartica kao, za placanje preko neta i to je odlicno funkcionisalo i funkcionise i dalje. Samo sto nisam imala platu tamo pa sam uplatila iz Srbije na racun te kartice. To je malo smor, jer moram iz Srbije da uplatim, ali je meni tako odgovaralo tada. Dakle, kartica je bila nezavisna od plate, jer sam je dobijala u drugoj banci.

A ovde sam odmah u DNB dobila Visa debitnu sa svim aplikacijama, za net i sl. Pitala me zena zelis li da placas preko neta, ja rekla da, i to je bilo to. Mozda mozes da zamenis. Nemam pojma.

Veeraaaaaaaaaaaaaa, cestitam! Cestitam!

P.s. Znam jos jednu osobu iz Srbije koja je dobila posao u mom komsiluku.



pa u tvom slucaju bi se i uplasio da su kartice funkcionisale po dolasku u norge, majku mu tijana pa tebi kada si sletela u norge sve krenulo u drugom pravcu, pa i kartice

moja dnb visa kartica nema one brojeve tj samo su poslednja 4 vidljiva

naleteo sam na sluzbenika koji je bas znao sve majku mu, a ovde nema bas veliki izbor banaka da probas u sledecoj

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.108.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 21:31 - pre 134 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
norgeultra:
DRUGOVI I DRUGARICE sta znam cime bi se bavio , radio bi kao kuvar i trenirao bi ... sto se letovanja tice letovao bi u srbiji kakvo more kakvi bakraci ... i to bi mi bili najveci troskovi znaci hrana i suplementacija , kazes najveci standard , a ja te pitam to zbog toga sto znam da ovde samo za kompletnu suplementaciju (protein,kreatin,zastita zglobova i tetiva,glutamin,aminokiseline,sagorevaci itd itd itd ) treba maltene cela plata da se izdvoji i to ne neka losa nego ona dobra plata ... pa kad na to dodate kilo belog mesa , ribe , povrca , vode ,mleka , jogurta , i neku vocku prakticno bi morao da radim 3 meseca sa nekom ok platom da bi sebi priustio luksuz mesec dana da zivim zdravo ... bar ovde u srbiji pa zato pitam kako je tamo jer znam da su cene vrtoglave ...


OOOoooo,cek cek ovo je novi momenat :) :) :)
Tvoj CV je bogat.Prilicno.
Bildujes.Kuvas.Cepas drva.Cistis sneg.
Ova dva poslednja navedena zanata proizilaze iz teze da bildujes.
Pa ti druze imas bogatiji CV od pola inzenjera ovde :)

Ja ne znam sta mi pre treba...dal da mi neko iscepa drva,ili pocisti sneg a ovo za kuvanje to je tek susta potreba,iskonska!Ja svaki dan stojim u riziku da zapalim sopstvenu kuhinju iz neznanja i neiskustva.Jos kada bi ti Bog oduzeo totalno pamet a dao snagu,jao takav se trazi.
Ali da nije te proklete reci "muz" ja bih te usvojila.Polozili bi mi i ta pitanja,garant.Idi bre,uvezbali bi sve ali ta rec ubija u mozak,cak i papiroloski.

Lepo kaze King...nece niko da rizikuje svoj status cak i pored velike potrebe za lopatanjem i cepanjem :)

Hvataj se ti druze nekog sezonskog posla jer tu ne spajas diplomu i posao.Batali corava posla!



Evo prilike,,masa+definicija na jednom mestu...sa kompletnom suplementacijom...
Jbt. ovo je postalo bolje nego zezofon...:)
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 22:15 - pre 134 meseci
delija sever 031 o cemu pricas ti ? objasni mi molim te kad pocinjes tako da pricas zavrsi pricu nemoj dap latis praznu slamu samo ...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 22:29 - pre 134 meseci
Evo na jednom mestu bitnih postova sa Dakiprovog saltera za novajlije iz ove price.Ovako je lakse nego na mejl pojedinacno odgovarati.

http://www.onorveskoj.com/100/...-sta-u-njoj-pise-za-nas-van-eu

http://www.onorveskoj.com/132/...obijaju-autorizaciju-od-safh-a

http://www.onorveskoj.com/130/...h-slati-u-voljenu-nam-domovinu

http://www.onorveskoj.com/126/...ije-norveske-boravisnu-dozvolu

http://www.onorveskoj.com/128/...ka-lekovi-potrebe-i-mogucnosti

http://www.onorveskoj.com/124/...-posao-koja-forma-je-u-pitanju

http://www.onorveskoj.com/115/...-133-33%25-i-kada-se-to-dobija

http://www.onorveskoj.com/113/...ic-sta-je-to-sto-pise-na-istom

http://www.onorveskoj.com/111/...-norveskoj-nije-kako-nove-doci

http://www.onorveskoj.com/108/sta-je-to-fast-lege

http://www.onorveskoj.com/104/...nat-radim-isti-posao-norveskoj

http://www.onorveskoj.com/102/...-sezonske-obicne-radne-dozvole

http://www.onorveskoj.com/98/d...a-dozvola-dobijaju-istovremeno

http://www.onorveskoj.com/96/sta-je-to-feriepenger

http://www.onorveskoj.com/92/s...esember-50%25-porez-u-decembru

http://www.onorveskoj.com/89/s...vidualne-procene-visine-poreza

http://www.onorveskoj.com/86/overtid-sta-je-to

http://www.onorveskoj.com/81/s...-egenmelding-a-sta-sykemelding

http://www.onorveskoj.com/69/s...-for-utenlandske-arbeidstakere

http://www.onorveskoj.com/66/sta-je-to-selvangivelsen

http://www.onorveskoj.com/60/s...to-personnummer-a-sta-d-nummer

http://www.onorveskoj.com/58/sta-je-to-licenca-a-sta-autorizacija

http://www.onorveskoj.com/56/koja-je-razlika-izmedju-safh-i-nokut

http://www.onorveskoj.com/54/k...secna-cena-stanova-u-norveskoj

Dakle,iscitas prvo ovu materiju pa onda pitas sta ti nije jasno.Puno je lakse ovako nego pojedinacni odgovori!
To je otprilike 80% onoga sto jedan novajlija zainteresovan za Norge treba da zna kada ulazi u ovu pricu!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8035022 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.