Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8066305 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 12:07 - pre 135 meseci
mada meni ovde ne prestavlja problem radna viza, mislim dobicu je pre ili kasnije

nego izgleda da su mi u intesi blokirali master, kontam da sam stigao na proveru pa su videli da nisam prijavljen,tj da sam nezaposlen

a u dnb sam dobio visa electron koja nema na sebi one brojeve tako da ne mogu da je koristim za internet placanje.

jos uvek mi je aktivna kartica od american expresa ali kontam da je i to pitanje dana kada ce zakljucati

mastercard se ne priznaje na vecini mesta gde je moguce placati ili kupovati preko neta

pa problem je ogroman jer ne mogu kupiti avionsku kartu, uplati kredit za mobilni i jos par drugih stvari meni vaznih


jel neko imao slican problem? kako ste uspeli da sacuvate kreditnu iz srbije, jel moze da se koristi ako se da neki depozit ili slicno? i da li ce mi sada posto sam nezaposlen ukinuti i intesa - hit racun ?

ne mora biti u intesi,ako neko ima pozitivna iskustva sa nekom drugom bankom nije mi problem da predjem, pogotovo za net banking. sada uplatim dnb-intesa, prebacim na dinarski u intesi i onda placamsve sto treba da se plati u srbiji. bilo bi smaranje da moram uplacivati iz dnb pojedinacno na svaki racun u srbiji. a i daleko skuplje.


tnx
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 12:07 - pre 135 meseci
Citat:
vera78:
Evo mene ponovo...sa lepim vestima..jutros imala intervju i dobila posao!!! U tri idem da potpisem ugovor 80% do decembra meseca, od Nove godine produzetak...:))) Inace saam u Gulen kommune, 130 km od Bergena... Saada sredjivanje papirologije...;) Inace u pitanju je drzavni staracki dom...

Javljam se ponovo sa novim vestima...;)


Svaka cast Vera, srecno nadalje, trebace ti isto toliko srece i sa papirima.
Nama u dozvoli pogresili i umesto helsefagarbeider napisali sykepleier, a zena juce bila da preda za porez, sad i dalje razvlacenje dok isprave, a pitanje je i za porez sta i kako, jer su i oni verovatno pogresili.
Sou od budala.

 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 12:17 - pre 135 meseci
Sve znam to..pricala sam tvojoj dragoj, da bude strpljiva. Moja drugarica u Bergenu radi od 01. januara i jos ceka radnu dozvolu...Upoznata sam sa svim tim glupostima i spremila zivce za takve stvari..koliko se mogu spremiti...:)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 12:27 - pre 135 meseci
Vera čestitam!
Zoki ovo mi je malo čudno, obzirom da sam ja u PBZ-u pitala ( isto članica intesa grupe ), što ako se mijenja država, znači AMEX, VISA i ostalo, kaže žena da nema nikakve veze, svi računi se plaćaju i dalje preko neta samo te vode kao stranca a ne rezidenta.
Znači sve kartice ostaju.
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 12:39 - pre 135 meseci
Hvala Vam na cestitkama...za mene je ovo predivan dan i ako znam da papiri mogu da se cekaju jako dugo, ali s obzirom da sam vec imala priliku da budem u NO i da sam morala da se vracam za Srbiju i cekam 3 meseca pa opet ovamo nazad, sve drugo cu nekako izgurati. To iskustvo me je naucilo strpljenju velikom...sada zavisi od teta na koje naletim..ili cikica...;)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 12:48 - pre 135 meseci
Citat:
isabeau917: Vera čestitam!
Zoki ovo mi je malo čudno, obzirom da sam ja u PBZ-u pitala ( isto članica intesa grupe ), što ako se mijenja država, znači AMEX, VISA i ostalo, kaže žena da nema nikakve veze, svi računi se plaćaju i dalje preko neta samo te vode kao stranca a ne rezidenta.
Znači sve kartice ostaju.



ajde ako mozes malo detaljnije objasni,nisam skontao ko me gde vodi kako?
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.uio.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 12:53 - pre 135 meseci
vera cestitke, udahni duboko u jakt etter dokimentasjon :)))

au po toliko dugo cekate na vize :O sta su meni ovde u oslu u policiji rekli da se radnimmvizama daje prioritet i da budu gotove u roku od 2 nedelje... mozda zavisi od komune, ja sam u oslu, mada tu je veca guzva pretpostavljam...
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 13:03 - pre 135 meseci
Pa u matičnoj banci u matičnoj državi, tebe u srbiji valjda jelte vode te kao stranca a ne rezidenta i meni je ženska rekla da sve kartice ostaju, nema nikakvih problema,
jedino mi se čini neisplativo ako plaćaš karticom u norveškoj ( ili bilo gdje vani ) konverzija valute, čini mi se da se tu dosta spuši love.
Znači ostaje ti račun, tekući i devizni koliko sam skužila i sve kartice
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 13:06 - pre 135 meseci
Alo ljudi ko je u Nor nek me spoji s nekom norvezankom , spreman sam na bilo koji nacin da se dogovorim , i da platim i da dajem pare svakog meseca od plate .. znaci samo mi zavrsite to .
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.85-200-249.bkkb.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 13:10 - pre 135 meseci
Citat:
zokiruma:
...
jel neko imao slican problem? kako ste uspeli da sacuvate kreditnu iz srbije, jel moze da se koristi ako se da neki depozit ili slicno? i da li ce mi sada posto sam nezaposlen ukinuti i intesa - hit racun


tnx


meni intesa racuni i sve kartice funkcionisu regularno. Online placanje mi je isto radilo onim CDom dok nije istekao, al sad moram licno u srbiju da bi mi izdali novi.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 13:23 - pre 135 meseci
Citat:
dakipro: meni intesa racuni i sve kartice funkcionisu regularno. Online placanje mi je isto radilo onim CDom dok nije istekao, al sad moram licno u srbiju da bi mi izdali novi.


isto i meni ali skinuo sam aplikaciju za android, registrovao mobil banking i bez problema radi, stavise lakse mi je sada preko telefona nego preko kompa jer sam morao stalno da unosim onu njihovu sifru, na androidu je daleko brze videces , pogotovo ako napravis sablone.

meni su uredno skinuli uplate na karticu ali zaduzenja ne skidaju vec nekoliko dana, takodje nisam mogao da platim mobilni telefon preko mastera danas.

inace koristim uglavnom za placanja preko neta intesine kartice tipa mobilni, paypall i slicno.

za po norge licni pristup imam dnb karticu.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.85-200-249.bkkb.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 13:43 - pre 135 meseci
Citat:
norgeultra:
Alo ljudi ko je u Nor nek me spoji s nekom norvezankom , spreman sam na bilo koji nacin da se dogovorim , i da platim i da dajem pare svakog meseca od plate .. znaci samo mi zavrsite to .


Ja sam pricao sa nekim norvezankama na tu temu, i evo ti nekog zakljucka i racunice... Ti sve i da radis ovde (pod uslovom da se zaposlis jer ne znas jezik, a da znas nesto sto se ovde trazi ne bi ni trazio da se udas za norvezanku) tvoja plata ce biti oko 2000-2500 evara. Tvoji troskovi zivota ce biti od 1500 do 2000 evara, sto znaci da ti ostaje "visak" 500 evra, odnosno 3300 kruna.
Jel znas koliko zenama ovde vrede 3000 kruna? To je bukvalno tri do cetri posete frizeru, raspitaj se ako mislis da preuvelicavam.

Da li stvarno mislis da ce neka norvezanka, najsamostalnija zena na svetu, toliko samostalna da ide u grad i na letovanje sa drugaricama umesto sa muzem i decom, da ce da trpi nekog balkanca pored sebe zbog tri frizure mesecno? One bre ni norvezane nece da trpe, kamoli nekog stranca tamo.
Recimo da zaradjujes 2000 evara, verujem da 80% norvezanki ima vecu platu od toga, znaci one imaju barem 3000 evra, stvarno mislis da ces da je zagolicas sa 400-500e i da ce neka zbog toga da trpi bilo kog? Pre ces da ih zainteresujes ako umotas carapu u pantalone


 
Odgovor na temu

dzuli
beograd

Član broj: 95802
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 13:50 - pre 135 meseci
Pozdram svima koji su vec u Norveskoj i onima koji planiraju da odu :D
Imam jedno pitanje :D
Po struci sam inzenjer telekomunikacija, znam norveski na nivou A2, zavrsila sam pa vei, planirma sada stein pa stein da zavrsavam.
Da li je neko od forumasa po struci inzenjer telekomunikacija? Ima li neko informacije o mojoj struci bilo kakve?

Veoma zahvalna na odgovorima :D

Med hilse!
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 14:07 - pre 135 meseci
nisi me razumeo mislio sam da ne placam norvezanki nego tome ko me spoji sa njom , znaci da ne bude brak direktno za pare nego da ona misli da je to iz ljubavi npr ako neka dama odande ima drugaricu napuni joj glavu da treba se uzmemo i to a ja toj nasoj dami platim zbog toga ...
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 14:25 - pre 135 meseci
Citat:
norgeultra: nisi me razumeo mislio sam da ne placam norvezanki nego tome ko me spoji sa njom , znaci da ne bude brak direktno za pare nego da ona misli da je to iz ljubavi npr ako neka dama odande ima drugaricu napuni joj glavu da treba se uzmemo i to a ja toj nasoj dami platim zbog toga ...



moze neko ovo i za mene da odradi, nije potreban brak, dovoljno je samo drugarstvo
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.opera-mini.net.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 15:52 - pre 135 meseci
Citat:
zokiruma:
mada meni ovde ne prestavlja problem radna viza, mislim dobicu je pre ili kasnije

nego izgleda da su mi u intesi blokirali master, kontam da sam stigao na proveru pa su videli da nisam prijavljen,tj da sam nezaposlen

a u dnb sam dobio visa electron koja nema na sebi one brojeve tako da ne mogu da je koristim za internet placanje.

jos uvek mi je aktivna kartica od american expresa ali kontam da je i to pitanje dana kada ce zakljucati

mastercard se ne priznaje na vecini mesta gde je moguce placati ili kupovati preko neta

pa problem je ogroman jer ne mogu kupiti avionsku kartu, uplati kredit za mobilni i jos par drugih stvari meni vaznih


jel neko imao slican problem? kako ste uspeli da sacuvate kreditnu iz srbije, jel moze da se koristi ako se da neki depozit ili slicno? i da li ce mi sada posto sam nezaposlen ukinuti i intesa - hit racun ?

ne mora biti u intesi,ako neko ima pozitivna iskustva sa nekom drugom bankom nije mi problem da predjem, pogotovo za net banking. sada uplatim dnb-intesa, prebacim na dinarski u intesi i onda placamsve sto treba da se plati u srbiji. bilo bi smaranje da moram uplacivati iz dnb pojedinacno na svaki racun u srbiji. a i daleko skuplje.


tnx


Zoki, isti problem sam imao i ja kad sam dosao. u DNB online mozes poruciti (direktno na netu) obicnu visa karticu, koja ima sve mogucnosti te visa electron + mozes placati preko neta.
Intesine kartice su i meni vazile sve vreme, al je maestro iz cista mira prestala da radi pre par meseci. u medjuvremenu sam isao do srbije na odmor i pokusao da je zamenim al to je bila pocedura od par nedelja pa nisam stigao (mora prvo reprint pina da se poruci, pa ako ni tad ne radi tek onda izdaju novu, a taj reprint salju verovao ili ne iz Italije ) Ovo kazem zato sto se i tebi mozda desio slican peh kao i meni, i cisto sumnjam da bas proveravaju nesto ako nisi u debelom minusu.
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 15:57 - pre 135 meseci
zato jer intesa grupa ima sjedište u italiji
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 16:09 - pre 135 meseci
Citat:
norgeultra:
nisi me razumeo mislio sam da ne placam norvezanki nego tome ko me spoji sa njom , znaci da ne bude brak direktno za pare nego da ona misli da je to iz ljubavi npr ako neka dama odande ima drugaricu napuni joj glavu da treba se uzmemo i to a ja toj nasoj dami platim zbog toga ...


Norgeultra...ej ja sam se odvalila od smeha na ovaj tvoj post....Pa ti si lik...To nema sanse da se tako izvede.Covece samo da sa njima provedes 15 minuta bilo bi ti dovoljno da skontas zasto ne moze...niti neka nasa zena njima moze da napuni glavu...
Ovo druze zaboravi,ako neces da gubis vreme.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 16:11 - pre 135 meseci
Citat:
dzuli:
Pozdram svima koji su vec u Norveskoj i onima koji planiraju da odu :D
Imam jedno pitanje :D
Po struci sam inzenjer telekomunikacija, znam norveski na nivou A2, zavrsila sam pa vei, planirma sada stein pa stein da zavrsavam.
Da li je neko od forumasa po struci inzenjer telekomunikacija? Ima li neko informacije o mojoj struci bilo kakve?

Veoma zahvalna na odgovorima :D

Med hilse!


Vrati se na forum i procitaj nazad...jedno 150-200 strana nazad.Imas dosta o bas tome sto tebe zanima...i na sta treba posebno da obratis paznju...vrati se i na post od 4.aprila ove godine,clan foruma "Prevaren" je napisao po nesto o tome.Kazem,procitaj nazad sta se pisalo.
Pozdrav!

Evo ti i ovo: http://www.onorveskoj.com/584/...e-agencije-koja-bila-posrednik
Plus i ovo iscitaj ova pitanja uopsteno...: http://www.onorveskoj.com/?start=250

[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 08.05.2013. u 17:24 GMT+1]
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2013. u 16:17 - pre 135 meseci
Inace koliko su nemarni...to je neverovatno.
Devojka sto je kod mene i dobila posao...u prvom ugovoru u prezimenu isuvise mnogo nepostojecih slova,dakle greska u prezimenu.Ode drugi dan...da se to ispravi,ova opet napise pogresno(lederka) prezime napise kao ime.Ide ona treci put i tada ona sedne i umesto sefice napise svoje ime i prezime na arb.tilbud semi.
Da ne poverujes do koje su mere nemarni...a kada to uzme policija svaka greska je dovoljna za odbijenicu.I sta da radis tada...svako slovo napisano u ugovoru se mora kontrolisati inace to moze biti razlog za odbijanje dozvole,sto je Vujkee sada imao slucaj.
Pazi tri puta ispravljas ime i prezime i na kraju si prinudjen da sam napises umesto sefa.
Jutros sneg u Tromsu...8.maj!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8066305 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.