Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7831276 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bob978
bob dost
nezaposlen

Član broj: 311990
Poruke: 32
*.80-202-138.nextgentel.com.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 12:47 - pre 133 meseci
Mirjana, hvala na odgovoru, lepo si me uputila, ako ti jos nesto padne na pamet po pitanju mog slucaja,bio bih zahvalan.
A mogla bi cesce u Bergen, da oteras ove oblake...
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 13:37 - pre 133 meseci
stara dobra pesmica

izvod iz maticne knjige vencanih moze biti i medjunarodni,onda ne mora da se prevodi.takodje postoji i izvod iz maticne knjige rodjenih koji je medjunarodni i ne treba da se prevodi, samo da se overi apostilom.


poooz
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

bob978
bob dost
nezaposlen

Član broj: 311990
Poruke: 32
*.80-202-138.nextgentel.com.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 13:42 - pre 133 meseci
Zoki, sa sobom imam pasos naravno, imam i originalni izvod iz maticne knjige rodjenih( da li i njega treba da prevodim,na norveski ili engl?), i koliko sam skapirao treba mi ta potvrda iz Srbije da nisam ozenjen prevedena na engleski. Jesam li dobro skapirao ili je bosanac u meni skapirao po svom?
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 13:53 - pre 133 meseci
Citat:
bob978: Zoki, sa sobom imam pasos naravno, imam i originalni izvod iz maticne knjige rodjenih( da li i njega treba da prevodim,na norveski ili engl?), i koliko sam skapirao treba mi ta potvrda iz Srbije da nisam ozenjen prevedena na engleski. Jesam li dobro skapirao ili je bosanac u meni skapirao po svom?


imas medjunardone obrasce koje izdaje maticar a mora biti sa apostilom a ti to nemas tako da juri po srbiji. i uverenje da nisi ozenjen ti je iz srbije, a ako imas prijavu i u bosni onda ces morati i iz bosne nabaviti uverenje. ili se pravi lud.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

bob978
bob dost
nezaposlen

Član broj: 311990
Poruke: 32
*.80-202-138.nextgentel.com.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 13:58 - pre 133 meseci
Nemam nikakva dokumenta vezana za Bosnu, samo sam rodjen tamo. Jos jedno vazno pitanje, moram li licno da vadim ta dokumenta ili to mogu uraditi i clanovi moje porodice umesto mene?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 14:10 - pre 133 meseci
Pazi sad ovu stranicu i iscitaj je dobro a najbolje da das je tvojoj devojci da je iscita,naci ce znatno vise dokumenata ovde.
Link:
http://www.llh.no/?module=Arti...ion=Article.publicShow;ID=1230

Imas ovaj deo:
Når formålet med oppholdet i Norge er å gifte seg, kan man søke om 'forlovedetillatelse'. 'Forlovedetillatelse' er en midlertidig oppholdstillatelse på seks måneder. Søknaden må som hovedregel sendes fra hjemlandet til søkeren. Les mer om 'forlovedetillatelse' her.
Ali,to znaci da søknad treba da podnosis iz svoje zemlje tj.Srbije/Bosne...i to je na 6 meseci dozvola.
Jako je vazno za ovo sto ti hoces da imas lovlig opphold (dozvoljen boravak) u ovoj zemlji po nekom osnovu.Ovde je lepo napisano sta podrazumeva lovlig opphold kada su u pitanju bracna pravila,i to naravno prema zakonu.
Ti to ispunjavas po ovom osnovu:
•utlendinger som er i Norge innenfor de tre månedene en ikke-visumpliktig utlendinger kan være i Norge uten tillatelse

Ali moras imati dokaz da ste vencani u ta tri meseca,dakle da je sve odradjeno vec ako ne zelis da napustas zemlju i da odmah trazis pripoj prodice.Dakle,da imas kontinuitet.
U slucaju moje cimerke,ta dokumentacija je trajala duze jer prosto ovde sve traje...kod nje skoro dva meseca...
U svakom slucaju iscitaj i ovo jer imas semu koja se moze skinuti sa ovog sajta a moras je popuniti.

Utenlandske statsborgere må på lik linje med norske statsborgere fylle ut 'Erklæring fra brudefolkene før prøving av ekteskapsvilkårene' (Q-0150). I tillegg skal forloverne fylle ut 'Forlovererklæring' (Q-0151). Alle skjema vedrørende selve ekteskapsinngåelsen ligger her . Iscitaj ili daj njoj da cita,ona ce naravno bolje razumeti.
Zeza sema za otvoriti ali barem zna gde da se uputi da trazi.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 14:18 - pre 133 meseci
Citat:
bob978:
Nemam nikakva dokumenta vezana za Bosnu, samo sam rodjen tamo. Jos jedno vazno pitanje, moram li licno da vadim ta dokumenta ili to mogu uraditi i clanovi moje porodice umesto mene?


Moja cimerka je ako se ne varam dala punomoc rodjaku.E sad da li moze bez ne znam stvarno.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

bob978
bob dost
nezaposlen

Član broj: 311990
Poruke: 32
*.80-202-138.nextgentel.com.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 14:23 - pre 133 meseci
Mirjana, divna si...
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 16:03 - pre 133 meseci
Evo lepih vesti sa severa, konkretno Tromsø, supruga je dobila posao
Za pocetak dovoljno,tri meseca...vise nego dovoljno!
Kada dodjem do malo vise vremena pisem opsirno sta i kako...
Povecavamo nasu koloniju na severu...
I javno se zahvaljujem clanici foruma Mirjani Savicic koja je uradila i radi mnogo za nas HVALA do neba ...
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 16:40 - pre 133 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
bob978: Zoki, sa sobom imam pasos naravno, imam i originalni izvod iz maticne knjige rodjenih( da li i njega treba da prevodim,na norveski ili engl?), i koliko sam skapirao treba mi ta potvrda iz Srbije da nisam ozenjen prevedena na engleski. Jesam li dobro skapirao ili je bosanac u meni skapirao po svom?


imas medjunardone obrasce koje izdaje maticar a mora biti sa apostilom :) a ti to nemas tako da juri po srbiji. i uverenje da nisi ozenjen ti je iz srbije, a ako imas prijavu i u bosni onda ces morati i iz bosne nabaviti uverenje. ili se pravi lud.


Koliko se ja razumem medjunarodni obrasci tj. dokumenta za medjunarodnu upotrebu postoje da ne bi morao nista da overavas ili prevodis pa tako ako je neki dokument na medjunarodnom obrascu ne razumem sta ce nekome pecat iz suda iliti "apostile"? Taj dokument je na srpsko/francuskom jeziku i vazi u Norveskoj posto je Norveska potpisnica te konvencije.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 16:43 - pre 133 meseci
Citat:
bob978:
Nemam nikakva dokumenta vezana za Bosnu, samo sam rodjen tamo. Jos jedno vazno pitanje, moram li licno da vadim ta dokumenta ili to mogu uraditi i clanovi moje porodice umesto mene?

Zavisi kako je regulisano u Bosni to moras tamo da vidis jer u svakoj drzavi je drugacije. U Srbiji moze neko umesto tebe da izvadi u Makedoniji moras da prilozis licnu kartu od onoga za koga je a moze clan porodice da izvadi...
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 17:30 - pre 133 meseci
Citat:
mada77:
Evo lepih vesti sa severa, konkretno Tromsø, supruga je dobila posao :-) :-) :-)
Za pocetak dovoljno,tri meseca...vise nego dovoljno!
Kada dodjem do malo vise vremena pisem opsirno sta i kako...
Povecavamo nasu koloniju na severu...
I javno se zahvaljujem clanici foruma Mirjani Savicic koja je uradila i radi mnogo za nas HVALA do neba ...


pojacava se sever :)

ajde miro da pijemo kafu oko 28.5 dolazim tu na neki seminar pa ako imas vremena.



Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.215.99.50.getinternet.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 17:32 - pre 133 meseci
U pravu si ,na medjunarodnim obrazcima potpisnicama Becke konvencije 1976 ne treba apostille pecat. Mada ja ni na jednom zvanicnom nasem dokumentu ili prevodu tog dokumenta nisam imao apstille pecat.
 
Odgovor na temu

bob978
bob dost
nezaposlen

Član broj: 311990
Poruke: 32
*.80-202-138.nextgentel.com.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 17:37 - pre 133 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Pazi sad ovu stranicu i iscitaj je dobro a najbolje da das je tvojoj devojci da je iscita,naci ce znatno vise dokumenata ovde.
Link:
http://www.llh.no/?module=Arti...ion=Article.publicShow;ID=1230

Imas ovaj deo:
Når formålet med oppholdet i Norge er å gifte seg, kan man søke om 'forlovedetillatelse'. 'Forlovedetillatelse' er en midlertidig oppholdstillatelse på seks måneder. Søknaden må som hovedregel sendes fra hjemlandet til søkeren. Les mer om 'forlovedetillatelse' her.
Ali,to znaci da søknad treba da podnosis iz svoje zemlje tj.Srbije/Bosne...i to je na 6 meseci dozvola.
Jako je vazno za ovo sto ti hoces da imas lovlig opphold (dozvoljen boravak) u ovoj zemlji po nekom osnovu.Ovde je lepo napisano sta podrazumeva lovlig opphold kada su u pitanju bracna pravila,i to naravno prema zakonu.
Ti to ispunjavas po ovom osnovu:
•utlendinger som er i Norge innenfor de tre månedene en ikke-visumpliktig utlendinger kan være i Norge uten tillatelse

Ali moras imati dokaz da ste vencani u ta tri meseca,dakle da je sve odradjeno vec ako ne zelis da napustas zemlju i da odmah trazis pripoj prodice.Dakle,da imas kontinuitet.
U slucaju moje cimerke,ta dokumentacija je trajala duze jer prosto ovde sve traje...kod nje skoro dva meseca...
U svakom slucaju iscitaj i ovo jer imas semu koja se moze skinuti sa ovog sajta a moras je popuniti.

Utenlandske statsborgere må på lik linje med norske statsborgere fylle ut 'Erklæring fra brudefolkene før prøving av ekteskapsvilkårene' (Q-0150). I tillegg skal forloverne fylle ut 'Forlovererklæring' (Q-0151). Alle skjema vedrørende selve ekteskapsinngåelsen ligger her . Iscitaj ili daj njoj da cita,ona ce naravno bolje razumeti.
Zeza sema za otvoriti ali barem zna gde da se uputi da trazi.





Miro,izgleda da je ova strana sto si mi poslala samo za ljude gej orjentacije, da li gresim ?
 
Odgovor na temu

bob978
bob dost
nezaposlen

Član broj: 311990
Poruke: 32
*.80-202-138.nextgentel.com.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 17:40 - pre 133 meseci
Da li neko moze da mi odgovori ili me uputi koju instituciju u No bih trebao da pitam da li mogu da boravim u No kad posaljem dokumenta vezana za brak.Viza mi istice za mesec dana...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 18:27 - pre 133 meseci
Citat:
bob978:
Citat:
Mirjana Savicic:
Pazi sad ovu stranicu i iscitaj je dobro a najbolje da das je tvojoj devojci da je iscita,naci ce znatno vise dokumenata ovde.
Link:
http://www.llh.no/?module=Arti...ion=Article.publicShow;ID=1230

Imas ovaj deo:
Når formålet med oppholdet i Norge er å gifte seg, kan man søke om 'forlovedetillatelse'. 'Forlovedetillatelse' er en midlertidig oppholdstillatelse på seks måneder. Søknaden må som hovedregel sendes fra hjemlandet til søkeren. Les mer om 'forlovedetillatelse' her.
Ali,to znaci da søknad treba da podnosis iz svoje zemlje tj.Srbije/Bosne...i to je na 6 meseci dozvola.
Jako je vazno za ovo sto ti hoces da imas lovlig opphold (dozvoljen boravak) u ovoj zemlji po nekom osnovu.Ovde je lepo napisano sta podrazumeva lovlig opphold kada su u pitanju bracna pravila,i to naravno prema zakonu.
Ti to ispunjavas po ovom osnovu:
•utlendinger som er i Norge innenfor de tre månedene en ikke-visumpliktig utlendinger kan være i Norge uten tillatelse

Ali moras imati dokaz da ste vencani u ta tri meseca,dakle da je sve odradjeno vec ako ne zelis da napustas zemlju i da odmah trazis pripoj prodice.Dakle,da imas kontinuitet.
U slucaju moje cimerke,ta dokumentacija je trajala duze jer prosto ovde sve traje...kod nje skoro dva meseca...
U svakom slucaju iscitaj i ovo jer imas semu koja se moze skinuti sa ovog sajta a moras je popuniti.

Utenlandske statsborgere må på lik linje med norske statsborgere fylle ut 'Erklæring fra brudefolkene før prøving av ekteskapsvilkårene' (Q-0150). I tillegg skal forloverne fylle ut 'Forlovererklæring' (Q-0151). Alle skjema vedrørende selve ekteskapsinngåelsen ligger her . Iscitaj ili daj njoj da cita,ona ce naravno bolje razumeti.
Zeza sema za otvoriti ali barem zna gde da se uputi da trazi.





Miro,izgleda da je ova strana sto si mi poslala samo za ljude gej orjentacije, da li gresim ?


To sto neznas norsk,navodi te na lupanje .Izmedju ostalog na toj strani imas i to ali pogledaj naslov covece:
Glasi ovako:

"Jeg skal gifte meg i Norge med en utenlandsk statsborger. Hvilke dokumenter trenger vi?"

To znaci: "Ja cu se vencati u Norveskoj za stranog drzavljanina.Koja nam dokumenta trebaju?
Kud ces direktnije.Strana je na norveskom i zato sam rekla da je das devojci jer ona to razume.Lepo pise i koja sema treba da se popuni pise i lovlig opphold za sta vazi,i nema veze za homoseksualnoscu,vec si ti procitao da na tom sajtu ima i ta strana...U Norveskoj nema veze da li se vencavas sa zenom ili muskarcem,ista ti dokumenta trebaju.
Tako da daj njoj da iscita!!!!

Cela strana je to sto vama treba "ekteskapsinngåelse" tj.ta bracna procedura!Sa leve strane sajta vidis koji je segment tj.polje otvoreno,imas tu masu stvari.A ti gledas samo gore i vidis homofil i odlepis.
Nasi Balkanci kada cuju za rec homo...odlepe odmah!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 18:36 - pre 133 meseci
Citat:
bob978:
Da li neko moze da mi odgovori ili me uputi koju instituciju u No bih trebao da pitam da li mogu da boravim u No kad posaljem dokumenta vezana za brak.Viza mi istice za mesec dana...


To je UDI.
Net strana: http://www.udi.no/Norwegian-Directorate-of-Immigration/

Druze...pa ti dosao u Norge,oces da se vencas u jednoj papiroloskoj drzavi a neznas ni koju policiju za strance da kontaktiras? Zanimljivo...kako god bilo,da ne ulazimo u detalje jer to su privatne stvari...UDI je nadlezan za nas za sve vrste dozvola,ali imas jako kratko vreme...mesec dana da sve obavis i podneses zahtev.Podnosenje zahteva se takodje zakazuje i tesko mozes da uklopis sve a da ne izlazis iz zemlje...no vidi opet sta ce da ti oni kazu...saljes mejl...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 18:43 - pre 133 meseci
Nas profesor iz Bergena sa nasjonalfaga,je gej.Covek je u zakonskoj vezi,tj.braku sa muskarcem.Taj brak je identican kao i brak izmedju razlicitih polova.Dobrodosao u Norvesku!
Ovo je zemlja gde se kucici (kerovi) vole u istom rangu sa ljudima,a za iznajmljivanje stanova,prednost se daje onim ljudima koji imaju kera a nemaju dete.Pederi su izuzetno na ceni.Cak se i preporucuje
Toliko.Norveska.Zemlja prava.A tu se ne misli samo na cinjenicu da ti je komsija zacepio metar zemlje pa ides na sud i sve ce biti po zakonu.Ne,vec pederi se drze za ruke,padne po koji kiss i niko nece da ih bije,cak naprotiv,to je normalno i kazem preporucuje se.Norveska je ponosna na tu cinjenicu da homoseksualci ovde zive kao sav normalan svet.

Ali kada bi ti homoseksualci ziveli sa Balkancima u nekoj cetvrti grada,gde su vecinski Balkanci...isli bi oni druze svi sa suncanim naocarima tokom cele godine (prikrivajuci modrice) !
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 18:47 - pre 133 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
mada77:
Evo lepih vesti sa severa, konkretno Tromsø, supruga je dobila posao
Za pocetak dovoljno,tri meseca...vise nego dovoljno!
Kada dodjem do malo vise vremena pisem opsirno sta i kako...
Povecavamo nasu koloniju na severu...
I javno se zahvaljujem clanici foruma Mirjani Savicic koja je uradila i radi mnogo za nas HVALA do neba ...


pojacava se sever

ajde miro da pijemo kafu oko 28.5 dolazim tu na neki seminar pa ako imas vremena.




Jel vidis kakav lobi radim,a a a?
Nisam u Tromsu tada,u Oslu sam te nedelje...ali ce se vidimo...drugi put,bar smo ti i ja blizu
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

sinisa3007
sinisa preradovic
trgovac
beograd

Član broj: 303853
Poruke: 53

Sajt: google


+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 18:57 - pre 133 meseci
drugar,tesko da ces stici za mesec dana da sve uradis po pitanju vencanja,jer prvo ti oni trebaju odobriti vencanje a to se odobrava u oslu ili bergenu, a to ti traje sedam do deset dana da ti odgovore odnosno da dobijes zeleno svetlo,naravno moras imati sve papire spremljene, i onda moras zakazati vencanje,pa kad se vencas onda moras predati papire u policiju za spajanje i uplatiti 3750 kruna,i to sve moras uraditi u vremenu da ti ne istekne viza.i ne smes se zeznuti ako ne uspes ne smes ni jedan dan ostati preko 90 dana,jer si onda najebao,nece ti hteti primiti papire u policiju,, sta ti je moj savet ,vratis se u Srbiju i predas u ambasadu za zarucnik dozvolu,tako se zove,to ce ti odobriti brzo.sa tom zarucnik dozvolom imas pravo da budes 6 meseci u Norveskoj i IMAS PRAVO DA RADIS TIH SEST MESECI,ako se za tih 6 meseci ne vencas ,moras nazad, a ako bi sada uspeo u ovih mesec dana da se vencas i da predas papire onda ne mozes da radis ,moras da sedis par meseci i cekas dozvolu, a posto se vencavas sa Norvezankom sve im je sumnjivo tako da ces se nacekati na dozvolu
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7831276 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.