Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista Prodaja - Mesec Drugi

[es] :: Advocacy :: Vista Prodaja - Mesec Drugi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61823 | Odgovora: 445 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 03:42 - pre 206 meseci
Citat:
Uciti ih da koriste kompjuter preko next/next/finish je lose. Time se dete ne opismeni vec priuci.


???

To je kao da kažeš da nije pismen onaj koji ume da piše, već mora da se razume u tipografiju.. otprilike tako.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 04:34 - pre 206 meseci
Komandnu liniju poredis sa tipografijom? Otkud su po slozenosti slicne? Govorim o tome da dete valja nauciti da postoji i drugaciji vid zadavanja komandi kompjuteru. Tako ne moze da buba. A dvojku moze imati.

Poz.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
91.150.84.*



+130 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 06:33 - pre 206 meseci
Nije u pitanju samo obavezni win u skolama. Tu je i MS office. Takodje jedini obavezan. Sta je onda problem da se u programima skola uvede i Open office.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.crnagora.net.



+10 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 09:20 - pre 206 meseci
Citat:
blood: Ma jok trebali su im sasiti ubuntu ili nesto slicno pa da uce to. Ono posle odu kuci i bleje u windozu
treba negde da rade , nekom da pomognu kad crvrc windows svugde.


... pa "cvrc windows svugde" treba da ostane i defaultna pretpostavka za svakog korisnika računara. A što se onda na fakultetima uči C++ kad budući programeri treba da odu kući i treba negde da rade kad ono, cvrc, VB ili PERL svugde...

Citat:
Ja na faxu npr imam dual boot. Znas koliko se studenata interesovalo za linux?
Nijedan


Što je opet više nego koliko je ljudi na mom faksu bilo zainteresovano za windows. Čak su nam i profesori zahtevali da zadatke izvodimo na različitim kompajlerima i različitim operativnim sistemima (a profesorka koja je meni predavala osnove programiranja je PhD na British Royal Academy, koja je za 5 klasa bolja od priučenih profesora koji predaju u Šapcu)

Citat:
tdjokic: Ispada da ce sva deca ici na neki IT fakultet. Sta ce lekaru, advokatu, na kraju krajeva i zemljoradniku, zanatliji, komandna linija? Vazno je da mu OS obavlja osnovne stvari na racunaru i gotovo. Budi ti bez brige da ce GUI i ostati i unaprediti se (nesto u pogledu sminke, nesto i funkcionalnosti).


Ne, neće sva deca ići na neki IT fakultet, ali u normalnom svetu i ZANATLIJE i ADVOKATI, i ZEMLJORADNICI i OBUĆARI koriste kompjuter u komercijalne svrhe. Da ne kažem da kod nas još uvek postoji veliki broj aplikacija koje se vrte u DOS režimu (svidelo nam se ili ne), najbolje da budući maturant i eventualno akademski gradjanin ne zna razliku izmedju .exe, .dll ili ne daj bože .doc fajla...


Citat:
Zasto ja da idem u terminal i kucam komandu ako mogu jednostavno da kliknem na ikonicu, dakle rec je o necem obicnom, svakodnevnom, ne kazem da mozes da klikas na ikonicu recimo za ovakvu komandu:
Code:
tdjokic@tdjokic-desktop:~$ sudo ln -s /usr/share/cups/model/CNCUPSLBP5000CAPTK.ppd
da mi ne bi mudrovali kako je konzola majka i kako bih i ja trebalo da je naucim. Jeste, za ono sto se mora i za onoga koji mora. Neko ce radje pozvati drugara koji "se bavi racunarima" nego sam nesto prckati i gotovo.


Tomo, uz svo dužno poštovanje, ne mlati praznu slamu . U vreme kad sam ja bio u srednjoj školi, bootovali smo DOS sa disketa (hard diskova nije bilo u kompjuteru, a i bile su neke kante od 486-ica), učili smo GWRITER (umesto ms word pod win 3.11 koji je uveliko postojao), programiranje je bilo u BASIC-u (umesto PASCAL-a koji je uveliko bio aktuelan), a kreiranje, brisanje i premeštanje fajlova i foldera se radilo iz komandne linije (kao što rekoh, ne iz windows-a). Zašto bi bilo ko onda morao da koristi komandnu liniju a ne GUI? Iz jednog jedinog razloga, DA NAUČI DA RAZMIŠLJA! Da povezuje stvari i ne radi na slepo. Zbog čega smo onda u školama učili "ručno" da vadimo korene zadatih brojeva? Mogli smo da koristimo kalkulatore svi... Zbog toga danas imaš idiote koji bez Total Commandera ne mogu da browsuju mrežu, a nakon takve dugogodišnje prakse dobiješ armiju radne snage bez mozga koji nasumice klikću sve što im potpadne pod kursor... A sebe mogu da nazovu Amerikancima...



Citat:
degojs: ???

To je kao da kažeš da nije pismen onaj koji ume da piše, već mora da se razume u tipografiju.. otprilike tako.


Onaj koji ume da piše NIJE pismen. Onaj koji ume da piše, čita i pravilno se služi gramatikom JESTE. A to se ne uči samo učenjem bukvara, kao što ti pretpostavljaš...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 09:43 - pre 206 meseci
Citat:

Tomo, uz svo dužno poštovanje, ne mlati praznu slamu . U vreme kad sam ja bio u srednjoj školi, bootovali smo DOS sa disketa (hard diskova nije bilo u kompjuteru, a i bile su neke kante od 486-ica), učili smo GWRITER (umesto ms word pod win 3.11 koji je uveliko postojao), programiranje je bilo u BASIC-u (umesto PASCAL-a koji je uveliko bio aktuelan), a kreiranje, brisanje i premeštanje fajlova i foldera se radilo iz komandne linije (kao što rekoh, ne iz windows-a). Zašto bi bilo ko onda morao da koristi komandnu liniju a ne GUI? Iz jednog jedinog razloga, DA NAUČI DA RAZMIŠLJA!


Tacno... a tvoji matori, ili bar ti vasi nastavnici su sigurno kodirali uz pomoc busenih kartica... programiranje je bilo u masincu (umesto C-a koji je bio aktuelan) - a kreiranje i izvrsavanje programa se radilo uz pomoc citaca busenih kartica i terminala sa lampicama...

Zasto bi onda neko morao da koristi busene kartice a ne neku fensi "komandnu liniju" i CRT ekran - iz jednog razloga, DA NAUCI DA RAZMISLJA :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.crnagora.net.



+10 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 10:46 - pre 206 meseci
Uz pomoć čega su moji mentori kodirali je meni bilo totalno nebitno. Što se mene tiče, možda su umesto njih kodirali majmuni smešteni u mračnom podrumu, ali jedno je sigurno: sve što se uči, mora biti povezano i imati svoju uzlaznu putanju. Ne verujem da si ti prvo seo da napišeš neki codec, a onda se vratio da učiš slova, time bi zaista dokazao da si wunderkind

I nema potrebe za sarkazmom, da nije bilo tih bušenih kartica, malo juče bi ti imao baze podataka koje danas egzistiraju. Mada, s obzirom za šta se vi ovde zalažete, dajte odmah ubacite da se dečica u školama uče na Visti. Da vidimo tu krivu učenja, da ne kažem mučenja...
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 10:50 - pre 206 meseci
Citat:

Imas dual boot,samo sto te ne vidjam na vezbama ,kako mozes znati to? I to da su neki trazili seminarske radove iz linux-a pretpostavljam da nisi znao.No svejedno,u prvoj godini se ne radi to,zasto bi se neko interesovao,nisam primetio da imamo slobodne aktivnosti u rasporedu,pa da radimo sta hocemo u kabinetu.


Pa i rekao sam da ima dual boot. Mandriva / winxp (bar je tako bilo kad sam ja isao). I to naravno mrezu su
postavili pravu strucnjaci kao i linux boxove npr nepostojanje root passworda , nikakve restrikcije itd :)
Milina. Samo steta sto niko nije video linux pre toga pa ih je bolelo dupe.
Ja sam isao na te vezbe pre nego sto si ti video tu skolu ;-) Sto da dolazim kad sam ih jednom zavrsio.
Naravno da imas slobodne aktivnosti svasta pa to je uvek bilo verujem i sad. Samo sto od svihs tudenata
5 nije culo za linux a kamoli probao. Verujemd a si ti jedini koji ga ima na boxu tamo. Trazio sam i ja
seminarski rad tad iz wifi iako nisam znao nista niti me interesovao so what? Traze se teme koje drugi ne
uzima a profesor slabo zna o toj tematici to je uvek bilo :)

Oo mkdsl drago mi je sto si se vrnuo ;-)

Citat:

... pa "cvrc windows svugde" treba da ostane i defaultna pretpostavka za svakog korisnika računara. A što se onda na fakultetima uči C++ kad budući programeri treba da odu kući i treba negde da rade kad ono, cvrc, VB ili PERL svugde...
Koliko tih studenata znas koji programiraju c++ na linuxu? :)

Citat:


Što je opet više nego koliko je ljudi na mom faksu bilo zainteresovano za windows. Čak su nam i profesori zahtevali da zadatke izvodimo na različitim kompajlerima i različitim operativnim sistemima (a profesorka koja je meni predavala osnove programiranja je PhD na British Royal Academy, koja je za 5 klasa bolja od priučenih profesora koji predaju u Šapcu)

Ja nisam nista globalizvao izneo sam iskustvo iz moje skole , ne tvoje. Poredis to tvoje sto si zavrsio
i ovde gde ja idem pa znas i sama kakva je situacija. Sto je najgore takva je vecina visih skola/faxova
ovde.

Ja se takodje slazem sa bojanom da treba da ima dualboot nekog unixoida i windoze. Ali svakako
ne da linux bude glavno resenje u skolama bilo bi smesno , kao i uvesti Open Office.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.crnagora.net.



+10 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 11:24 - pre 206 meseci
Citat:
blood: Oo mkdsl drago mi je sto si se vrnuo ;-)


I meni isto da vas vidim sve na broju ovde

Citat:
Koliko tih studenata znas koji programiraju c++ na linuxu?


S obzirom da su na predavanjima sa mnom bili pojedinci koji se bave programiranjem duže vremena, ali nisu imali fakultetsko obrazovanje, a po broju onih koji su na predavanja dolazili sa laptopovima na kojima su bile instalirane neke od distribucija linuxa, aproksimativno negde izmedju 10 i 15, uključujući i sebe. U klasi nas je bilo oko 40 ukupno.

Citat:
Ja nisam nista globalizvao izneo sam iskustvo iz moje skole , ne tvoje. Poredis to tvoje sto si zavrsio
i ovde gde ja idem pa znas i sama kakva je situacija. Sto je najgore takva je vecina visih skola/faxova
ovde.


Da, ali takodje znam da su fakulteti upravo centri linux obrazovanosti. Ne znam kakva je situacija na faksu u Šapcu, mada se sećam da ste imali odredjeni broj servisa upravo na linuxu - zbog kog smo ti i ja imali one telefonske razgovore .

Što se tiče linuxa i univerziteta: FON, ETF i PMF ih koriste za sve sem za razonodu, da ne pominjem prostorije RCUB-a u kojima ćeš windows naći u procentu statističke greške (tako je bilo dok smo imali saradnju s njima, ne znam kakvo je danas stanje)

Citat:
Ja se takodje slazem sa bojanom da treba da ima dualboot nekog unixoida i windoze. Ali svakako
ne da linux bude glavno resenje u skolama bilo bi smesno , kao i uvesti Open Office.


Ko zna da koristi MS Office, znaće da koristi i OO, što obratno nije uvek pravilo. Mada, za ono što se uči u srednjim školama, OO je više nego dovoljan.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 11:30 - pre 206 meseci
A sta je sa faxovima na koje idu obicni smrtnici tipa ekonomski i sl.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.crnagora.net.



+10 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 12:05 - pre 206 meseci
Ništa, glavni administrator EKOF-a (možda sada bivši, zaista nisam u toku) ti je ovde bio najvatreniji pobornik linuxa, a verovatno i jedan od najstručnijih ljudi u Srbiji. Dimković & crew znaju o kome je reč
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 17:15 - pre 206 meseci
@mkdsl - ne shvartas sustinu. Kulturan covek je onaj koji zna da su postojale i busene kartice i komandna linija i da je to sve imalo svog udela na putu ka lakom, brzom i jednostavnom GUI-u, koji je omogucio MASOVNO koriscenje racunara, a nije obavezno da zna da koristi busene kartice i komandnu liniju, ako mu to nije u sklopu skole koju je zavrsio i / ili profesije kojom se bavi. Nekulturan covek zna samo za GUI, gotovo (pa i to nije uvek njegovom krivicom).

Evo, racimo, ti ponekad citas knjige, novine i slicno, a znas li da proizvodis papir? A tek koliko vrsta papira ima, boli glava. Moj mladji brat je zavrsio graficku skolu i buduci da je bio izuzetno dobar djak imao je beskrajno poverenje nekih svojih nastavnika i jednog dana je doneo kuci, da nam pokaze jednu vrlo specijalnu knjigu, koja se inace vrlo tesko dobija u ruke. Knjiga je imala recimo 300 listova i SVAKI list je bio od drugacijeg papira! Zasto bi sad to bilo bitno recimo Ivi Andricu? Covek je bio pisac, sta njega briga za papir. Jeste da je skok sa rucnog prepisivanja knjiga na prvobitnu stampu bio revolucionaran, to niko ne spori, ali malo ko uci to da koristi. Cak i mnoge savremenije tehnike stampanja izumiru i povlace se pred jos novijm - treba li neko sad da uci bas sve tehnike stampanja, da bi naucio da razmislja? A sta onda sa tehnikom izrade svih tih razlicitih masina, pa sa metalurgijom, pa sa izradom boja za bojenje masina, pa gumenih delova, ma kraja nema covece! A transport masina za stampanje, izrada temelja, ugradnja? Zamisli jednu rotaciju za stampanje novina, koliko je to komplikovano i skupo, prava minifabrika. Pa, ne mogu svi da uce sve.

Nisi me ubedio.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 17:24 - pre 206 meseci
Djokicu, komandna linija nije istorija, poput busenih kartica! Izvini, ali da je komandna linija istorija je glupost, zar ne treba za SSH? Zar korisnik racunara ne treba znati kako da koristi SSH, recimo da bi podesio nesto na svom sajtu? Zar treba nekoga "eksperta" da zove za to, kada apsolutno nije neophodno, jer se to lako moze nauciti?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 17:56 - pre 206 meseci
Citat:
bojan_bozovic:Zar korisnik racunara ne treba znati kako da koristi SSH, recimo da bi podesio nesto na svom sajtu?
Znam za masu sajtova, gde vlasnik ne pipa nista i zavisi bas od tog strucnjaka koga mora da pozove da mu podesi bilo sta. Vlasnik neke STR ce sad sam da azurira cenovnik ili spisak robe? Nema sanse dok Njegovo Kraljevsko Visocanstvo strucnjak za racunare ne nadje slobodnog vremena.

Na nekom sajtu, neke osobe (ne smem da dajem konkretne podatke, ni zbog osoba koje su u pitanju, a ni zbog reklamiranja) ispred jednog telefonskog broja nedostaja cifra 2, koju je to podrucje dobilo pre prilicno vremena. Napisem ja mejlom primedbu vlasniku sajta i on lepo odgovori: "Znam, ali sajt mi odrzava NN, moj sin, a on nikako da nadje slobodnog vremena da to ispravi", kraj price i korisnosti komandne linije, a vlasnik sajta je kojih 15 - 20 godina mladji od mene, mogla bi da ga zanima komandana linija. Istovremeno, vlasnik sajta me je obavestio da u vremeni od ... do ... nece biti dostupan (nekih 10 dana), jer ide na kurs za uvodjenje nekog novog programa iz oblasti njegove delatnosti. Dakle, nije glup, nije lenj, ali uci ono sto mu treba i sto ga hlebom hrani a ne komandnu liniju.

Problem je kad ljudi gledaju na svet kroz svoje sposobnosti i umeca, a mnogi ovde cine bas to. "To je lako da se podesi" a on ne sme (niti zna!) da pipne tu stvar, jer o tome ne zna nista. Pa samo pogledaj koliko se korisnika ES-a muci da nauci kako da ubaci sliku ili slicno, a sve to je lako, kad znas kako se radi.

Sto je upotreba racunara masovnija, to se i velike firme vise angazuju na pisanju raznovrsnih programa (komercijalno ili besplatno, nije bitno, glavno je da ih ima) i za sve je bolje. Nekako ispada da su "glupaci" naprogresivniji deo covecanstva, jer oni vuku razvoj napred :-) masovnoscu a ni uloga Bila Gejtsa ne sme da se zanemari - on je uskocio BAS u pravo vreme, na pravo mesto, sto jeste, jeste. SAD su razvile najvise zahvaljujuci tom fenomenu, jer su firme mogle da prave ogromne kolicine jednake robe, pa su troskovi bili veoma niski, dok recimo u Evropi, za slicnu teritoriju, imas 50 drzava, sa 150 raznih zakonodavstava, pa da vidim koja ce fabrika napraviti artikal koji ce odgovarati u svim tim zemljama. Onda svi proizvode sve, lokalno, skupo i evo nas tu gde smo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 17:59 - pre 206 meseci
Citat:
Problem je kad ljudi gledaju na svet kroz svoje sposobnosti i umeca, a mnogi ovde cine bas to. "To je lako da se podesi" a on ne sme (niti zna!) da pipne tu stvar, jer o tome ne zna nista. Pa samo pogledaj koliko se korisnika ES-a muci da nauci kako da ubaci sliku ili slicno, a sve to je lako, kad znas kako se radi.


Ajde dosta! Za to ne treba doktorat i IQ od 160! Ako ja to mogu, moze svako! I jos je po tebi normalno da se korisnik plasi kompjutera i da "ne sme pipnuti nesto"??!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 19:51 - pre 206 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ajde dosta! Za to ne treba doktorat i IQ od 160! Ako ja to mogu, moze svako! I jos je po tebi normalno da se korisnik plasi kompjutera i da "ne sme pipnuti nesto"??!
To su cinjenice. Upravo o tome govorim. Ti i jos po neko, gledate na zivot kroz svoja znanja i sposobnosti. Znas li ti licno recimo da vodis piceriju, da sasijes odelo, da blombiras zub? Sumnjam. Zasto bi onda oni koji to znaju OBAVEZNO znali ono sto ti znas - da rukuju racunarom na dosta vioskom niovu? Pogotovu kod nas, gde masa ljudi nikad nije sela za kompjuter, sto je lose i za njih ali i za onu manjinu koja jeste, jer ako se nekome iz te manjine dogodi neka standardna greska, ostatak familije ce da ga "ubije" - 'A sto cackas kad nemas pojma?".

Ocigledno je, da nisi upoznat sa pravom slikom poznavanja rada na racunarima u nasem okruzenju cim mozes da kazes "Ako ja to mogu, moze svako!".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 20:01 - pre 206 meseci
tdjokicu, koliko si ti dnevno prinuđen pod linuxom da koristiš konzolu. biću slobodan pa ću i odgovoriti, ne mnogo, ali ipak koristiš. poenta - konzola je sastavni deo mnogo operativnih sistema, a ne samo linuxa. ljude ne treba učiti da se konzole plaše, nego da je koriste. niko ne kaže da treba stvarati experte u osnovnoj i srednjoj štkoli, ali neke stvari treba naučiti. npr. zašto ljudima ne pokazati kako se kreiraju folderi kako se kreće kroz njih napred nazad, pa onda na grafičkom okruženju prikazati to isto. primeti da ovde ne pominjem operativni sistem, ali bi bilo jako lepo kada bi taj isti postupak pokazao i na nekom drugom os-u npr na windosu i linuxu da vide deca da je i tamo malte ne isto samo malo drugačije. poentaje ako pokažeš neki primer na 2 os, objasniš razike i sličnosti, mnogo veća verovatnoća da će osoba naučiti princip i poentu svega toga. opet prikazivati baš sve, mislim da nije praktično putem konzole. nekoliko osnovnih pojmova, čisto da ljudi vide da je to nešto ok i preći dalje. za ssh ipak mislim da je bolje da se ostavi ili za neke kurseve ili neki fax.
Principi su bitni, i naravno neke osnove, da ljudi se ne bi bojali kasnije računara i da bi znali šta je šta i koliko je koliko. Evo da ću primer. Koliko vas je učilo iz INFORMATIKE u školama kako se nešto prebacuje iz binarnog u decimalni i obratno brojevni sistem? Dobar deo je to osetio na svojoj koži... A koliko ljudi je to znalo zašto uči? Ne ono - sve se sastoji od jedinica i nula, nego zašto su bitni bitovi, bajtovi, kako se kreiraju signali, šta je brzina prenosa, kako se ona označava i kakve to veze ima sa tim istim bitovima i bajtovima i konverzijom?!? E to zavisi samo od znanja predavača, a većina, bar u moje vreme - to nije znala!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 20:38 - pre 206 meseci
Ajao Djokicu, pre dvadeset godina knjigovodje su koristile Lotus 1-2-3 i DOS! Ako komandna linija nije bila komplikovana tada, nije ni sada, koristila se je po kancelarijama i koristili su je prosecni ljudi, nije to nikakvo koriscenje kompjutera "na visokom nivou".
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 20:50 - pre 206 meseci
Eh,
pa ako se moj cale mucio ne moram da se mucim i ja. Valjda je tehnologija
dovoljno napredovala do tog nivoa automatizacije da vise ne kucamo u DOS-u.
Mada koliko sam video po radnjama i sl jos se gomila sw (knjigovodstvenog)
vrti upravo na njemu.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 21:01 - pre 206 meseci
Blood to si u pravu, ali se opet rad u komandnoj liniji treba uciti. Zar trebamo nove generacije uciti po metodi Zarka Radosavljevica? A vidim da je to trend, da se kompjuter mistifikuje, i cak i veliki to rade.

http://www.microsoft.com/windo...ditions/homebasic/default.mspx

Citat:

Windows Vista Home Basic is the edition of Windows for basic home computing needs. If you only want to use your PC for tasks like browsing the Internet, using e-mail, or viewing photos, then Windows Vista Home Basic may be the right edition for you.


I sta reci na ovo? Upravo je mistifikacija kompjutera najveci problem, jer ne opismenjuje vec zaglupljuje.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 21:04 - pre 206 meseci
Mhm vidis vecini korisnika nista vise i ne treba tj ne zanima ga.
Takav je svet i ti tu nista ne mozes kao ni ja.
Sta ce moj cale zidar da zna razvojni put OpenBSD kernela i
auditiranje iz CLI :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Vista Prodaja - Mesec Drugi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61823 | Odgovora: 445 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.