Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista Prodaja - Mesec Drugi

[es] :: Advocacy :: Vista Prodaja - Mesec Drugi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61798 | Odgovora: 445 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi27.04.2007. u 20:12 - pre 207 meseci
Ne moraju da spustaju cenu, ionako linux niko ne koristi ^o^
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi27.04.2007. u 20:58 - pre 207 meseci
Citat:
tdjokic
B.G. najbolje poznaje svoj proizvod


B.G. odavno nije CEO Microsofta (vec 7 godina) - a od skoro nije ni "Chief Architect" - dakle $3 i XP najmanje imaju veze sa BillG-om i njegovom filantropijom.

No... kako to objasniti ljudima koji zive u 1996-toj godini :)

Citat:

da onaj ko pocne sa Linuxom ce se tesko vratiti na Windows, osim ako mu ne naredi visa sila - sef, zena, drzava.


Kool Aid je izgleda vrlo dobar danas :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi27.04.2007. u 23:18 - pre 207 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ne moraju da spustaju cenu, ionako linux niko ne koristi ^o^
Pa - SPUSTILI SU - onda je pod znakom pitanja i ovaj drugi deo tvoje izjave - da linuks ionako niko ne koristi!

Citat:
Ivan Dimkovic: Kool Aid je izgleda vrlo dobar danas :)
Auuu, Ivane, 2 zuta kartona!

- kad kazem B.G. mislim na instituciju koju on personifikuje, dakleM = MS; ako si stvarno mislio da ja i dalje B.G.-a zamisljam sa zasukanim rukavima, kako zuri u monitor i pise neke programcice, onda si stvarno smesan!

- ako, KAO STO SI ME PROSVETLIO, HVALA, ovi potezi oko 3$ i XP nemaju veze sa filantropijom samog B.G.-a, sta je onda to - poslovna politika, uslovljena preteranom zaradom, pa ljudi rekli "Hajde da i mi malo glumimo pingvine, da radimo za dz, da popravimo imidz!" ili nesto drugo? Uz svu tu sminku, sjaj, nevidjenu zaradu oni spustaju cenu na pingvinski nivo? Oprosti, meni to smrdi, bilo da je filantropija ili cista poslovna politika. Niko se tek tako ne odrice dolara, nema to nigde. Cak i pingvini nude suport za pare. Mora tu da ima nesto sto se naziva onim lepim i komplikovanim recima, ciji je cilj ne da kazu, nego da sakriju: "Analiza perspektive trzista nam je dala neke percepcije, na osnovu kojih smo napravili strategiju dugorocnog odrzavanja na razlicitim trzistima sveta i izvrsili diferencijaciju uslova prodaje, a da bismo omogucili sto sirem krugu kupaca da zadovolji svoje potrebe po nasem OS-u" jer bi ih bilo sramota da kazu da su cenu spustili da bi spasili trziste koje bi im, u perspektivi, oduzeo Linux. A zna se na Zapadu - trziste se lako gubi a tesko dobija ili jos teze vraca nazad.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi28.04.2007. u 01:16 - pre 207 meseci
Spustili su cenu Windowsa XP Starter Edition. Ako me pamćenje dobro služi to je ipak daleko od običnog Windowsa XP.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi28.04.2007. u 03:20 - pre 207 meseci
he he, zasto su spustili cenu? mora da postoji neki razlog? samo naivnima bi prosla prica da su to uradili recimo zbog zastarelosti XP-a, pa kao Vista je kicherajska fenserica, pa je cena drasticno veca.

Dobro, ajmo ovako. Hocu win98 za 10 dindzi!

Citat:
B.G. odavno nije CEO Microsofta (vec 7 godina) - a od skoro nije ni "Chief Architect" - dakle $3 i XP najmanje imaju veze sa BillG-om i njegovom filantropijom.


ali je vlasnik... ups... od kad je firma vlasnistvo direktora a ne vlasnika....?
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi28.04.2007. u 04:50 - pre 207 meseci
LOL

I šta sad kad su spustili cenu? Kako je to.. dobro za Linux?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi28.04.2007. u 04:52 - pre 207 meseci
Citat:
Vista je kicherajska fenserica, pa je cena drasticno veca.


Tebi je i Windows XP (ili beše 2000) svako malo davao BSOD, iako si na drugim forumima na ES pisao kako je taj isti sistem super.

Ko tebe više nakon takvih poruka da uzima iole ozbiljno? :) Tvoja ocena šta je Vista vredi koliko i tvoja ocena prethodnih verzija Windowsa: ništa. Doduše, uporan si, to ti priznajem.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 04:42 - pre 206 meseci
XP starter edition je upravo ono što piše. Izdanje... pa ovo bi moglo da se i drugačije pročita, ali označava početnika. elem, čitava filozofija ovog izdanja je da se prodaje za jeftine pare studentima i drugim sličnim školarcima da bi ih navukao na Windows, jer jednom kada se navučeš na OS teško ga je promeniti. Za razliku od nekih koji tu vide uticaj linuxa (mada ne mogu da sporim da verovatno malo i toga ima), ovo je čisti poslovni potez navlakuše mušterija. Za 3$ uzmeš "zastareli" sistem, za godinu do 2 kada krene masa programa isključivo za Windows Vistu da se piše i sam ćeš poželeti da je uzmeš. Naročito sa tim "kičerajem". Što bi rekli odličan poslovan potez na duge staze!!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 06:42 - pre 206 meseci
Ma jeste, ajde baš da vidimo koliko će se to ljudi "navući" na Starter Edition u Srbiji, pa će posle da plati Vistu.

How yes no.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 08:14 - pre 206 meseci
ni ne mora da plaća, dovoljno je samo da se pojavi u firmi i da isključivo zna da radi na windowsu + još gomila takvih i firmi se jednostavno neće isplatiti ni da pomišlja na neki drugi os. nisu svi u srbiji bez para i mogućnosti da plate Vistu, na kraju krajeva postoji i Vista za 8000 dinara (100€) što ipak nije ni ovde neka para oko se koje vrti čitav svet i sve ih je više koji uz sam računar dobijaju i operativni sistem i to ne piratski. šta misliš koji je u 90% slučaja?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 08:26 - pre 206 meseci
Ebi ga, prvo kažeš da je to tako niska cena da bi ih "navukli", sad kažeš da ni cena obične Viste nije tako strašna.. Teško je tako razgovarati.

Mislim, kako se onda nisu "navukli" svi na Linux? Pa besplatan je, a tu je već preko 10 godina.

Moje mišljenje je da većini (kućnih korisnika) cena nije ni bitna - ako ne mogu ili neće da plate, koristi se piratski Windows i ajd dalje.. Što se firmi i ostalih tiče, tu može da bude zanimljivo sa ovom verzijom Windowsa - pre sam rekao da je to dobra stvar, jer gomila je poslova gde ljudima i ne treba više od toga što nudi taj XP Starter Edition.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 09:37 - pre 206 meseci
"navukli" nije kratkoročan termin. sada ti daju malte ne za dž, naviknu te na ovaj, onaj itd program. onda je svaki prelazak dalje težak. ne znam u kojoj priči sam ovde pomenuo linux, ali baš ako hoćeš linux je zreo postao tek u zadnjih 2-3 godine i sve više i više ima korisnika i sve je jednostavniji i intuitivniji (što mu je do nedavno bila najveća zamerka). verovatno je jedan od gomile razoga (freebsd i derivati, solaris sa open derivatima i slični koji su počeli "besplatno" da dele svoj software ne bi li došli do dela kolača koji trenutno drži MS) zato postoji i starter edition i action pack i osl i gomile drugih stvari koje pruža MS. bolje sada malte ne besplatno nego bez 2-3 miliona korisnika za koju godinu. kao što sam rekao i dalje mislim da im je ovo odličan potez.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
91.150.84.*



+130 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 09:48 - pre 206 meseci
Najgore sto su skolama u Srbiji podelili besplatno win-ove, pa sad deca uce samo to. Za drugo i ne znaju jer u planovima i programima informatike i ne postoji nista drugo. Em navukli skole da ubuduce kupuju win, em drogiraju decu da koriste win.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 10:21 - pre 206 meseci
u školi nije problem u windowsu jer na nečemu bi morale škole da budu (pardon njihovi računari ), nego je problem u nastavnom planu i programu koji definiše da se uči kao svetinja MS produkti i nigde se čak ni ne pominje alternativa, što je loše. čak mislim da je i logično da se kao najrasprostranjeniji os na ovoj planeti u našim školama koristi (za sada) windows, ali nastavni plan i program bi više trebao da bude orjentisan na shvatanje principa, pa ti je sve jedno koji je os na računaru. ovako dobijamo sekretaricu cecu koja "koristi" windows, ali istovremeno želi divx film da prekopira na disketu. što se cene koštanja tiče tu je već nekoliko puta razglabano, ali problem je u tome što niko nije ozbiljnu studiju o tome radio nego su sve samo puka nagađanja.
za razliku od nekih ne smatram da je ms zlo, sotona i tome slično, isto kao što i ne smatram da su svi linuxaši satanisti i tome slično. istina je uvek tu negde. recimo (pošto je ovde ipak tema vista) kada uporedim vistu sa xp-om dolazim do zaključka da je za promenu vista ozbiljan operativni sistem nakoji se može računati. ali nisam sklon kao pojedinci na ovom forumu da stoji i da kažem drugo ništa ne valja i koji će vam to. kada bi tako pričali onda vista nikada ne bi ni nastala, jer ako je xp "dobar" kako su ga recimo hvalili na početku onda ne bi ni nastala potreba za vistom, šta više ne bi krenuli jovo na novo sa pisanjem koda, nego bi samo nadogradili xp-ov.
isto tako ako poredimo linux od pre 5 ili pre 10 godina (ovo nije 2-3ća ruka pošto sam bio korisnik i pre 10 godina linuxa) videće se ogroman napredak, čak toliki da možemo da u pojedinim slučajevima kažemo da linux parira čak i visti, dok u drugim da je u većem delu bolji od recimo xp-a. upravo taj napredak se oseti i na visti, upravo zbog toga je ona ozbiljan sistem, ali upravo zbog toga se vodi i rat na nisko budžetnim tržištima gde se gleda da što veći broj "siromaha" se obuči baš za moj ili tvoj OS. ipak dobar broj vrhunskih stručnjaka u americi ili zapadnoj evropi je upravo iz tih "siromašnih" zemalja i najverovatnije je svoj prvi kontakt sa recimo windowsom ostvarilo preko neke piratske kopije istog. ovim postupkom pokušavaju da izbiju jedini zaista veliki adut linuxa, a to je da je besplatan, na taj način što windows učine prihvatljivim (košta isto koliko i piratska kopija) i po ceni. time kada ti se nudi za iste pare legalno i ilegalno, dobar broj "pametnih" će odmah uzeti legalno (ovo pametnih je pod navodnicima zato što je to figurativno a ne neko omalovažavanje). E to što nudi operativni sistem koji će biti aktuelan bar još godinu dana nekima će zvučati odlično, ali posle dolazi ono što sam rekao: "Želim novi PowerDVD? Žao mi je gospodine za vaš XP se više ne izdaje, ima samo verzija za Vistu". E o tome pričam kada kažem da je ovo odlični potez.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 11:58 - pre 206 meseci



Evo malo vedrine :)


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 21:24 - pre 206 meseci
Citat:

Najgore sto su skolama u Srbiji podelili besplatno win-ove, pa sad deca uce samo to. Za drugo i ne znaju jer u planovima i programima informatike i ne postoji nista drugo. Em navukli skole da ubuduce kupuju win, em drogiraju decu da koriste win.


Ma jok trebali su im sasiti ubuntu ili nesto slicno pa da uce to. Ono posle odu kuci i bleje u windozu
treba negde da rade , nekom da pomognu kad crvrc windows svugde.

Ja na faxu npr imam dual boot. Znas koliko se studenata interesovalo za linux?
Nijedan :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
212.62.45.*



+69 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 22:39 - pre 206 meseci
Imas dual boot,samo sto te ne vidjam na vezbama ,kako mozes znati to? I to da su neki trazili seminarske radove iz linux-a pretpostavljam da nisi znao.No svejedno,u prvoj godini se ne radi to,zasto bi se neko interesovao,nisam primetio da imamo slobodne aktivnosti u rasporedu,pa da radimo sta hocemo u kabinetu.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi29.04.2007. u 23:13 - pre 206 meseci
Citat:
u školi nije problem u windowsu jer na nečemu bi morale škole da budu (pardon njihovi računari ), nego je problem u nastavnom planu i programu koji definiše da se uči kao svetinja MS produkti i nigde se čak ni ne pominje alternativa, što je loše.


Upravo to. Deca vrlo brzo uce, i idealno bi ih bilo uciti Windowsu i unixoidima dakle neki Slackware ili Debian,*BSD,Solaris, ali ne i neki user-friendly linux distro. Onda ce se snaci i na nekom O/S kroz dvadesetak godina, koji mozda nista zajednicko ni sa Windowsom ni sa unixoidima nece imati. Uciti ih da koriste kompjuter preko next/next/finish je lose. Time se dete ne opismeni vec priuci.

@blood

Ne ubuntu. Deca trebaju nauciti da sistem koriste i iz komandne linije, ustvari drugacije nego u Windowsu. Ko mi moze garantovati da ce za dvadeset godina Windows uopste da se koristi? Graficki interfejs predstavlja samo jedan nacin zadavanja komandi kompjuteru, dovoljno je da se dete nauci da moze i drugacije, i da se cita dokumentacija, i nece ni sa cime biti problema. A da je suvise tesko, nije. Neki od nas ovde su poceli sa Spekijem ili C64, mnogo manje user-friendly kompovima od icega sto danas imamo, i to kao klinci.

Poz.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 03:18 - pre 206 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ne ubuntu. Deca trebaju nauciti da sistem koriste i iz komandne linije, ustvari drugacije nego u Windowsu.
Ispada da ce sva deca ici na neki IT fakultet. Sta ce lekaru, advokatu, na kraju krajeva i zemljoradniku, zanatliji, komandna linija? Vazno je da mu OS obavlja osnovne stvari na racunaru i gotovo. Budi ti bez brige da ce GUI i ostati i unaprediti se (nesto u pogledu sminke, nesto i funkcionalnosti). Zasto ja da idem u terminal i kucam komandu ako mogu jednostavno da kliknem na ikonicu, dakle rec je o necem obicnom, svakodnevnom, ne kazem da mozes da klikas na ikonicu recimo za ovakvu komandu:
Code:
tdjokic@tdjokic-desktop:~$ sudo ln -s /usr/share/cups/model/CNCUPSLBP5000CAPTK.ppd
da mi ne bi mudrovali kako je konzola majka i kako bih i ja trebalo da je naucim. Jeste, za ono sto se mora i za onoga koji mora. Neko ce radje pozvati drugara koji "se bavi racunarima" nego sam nesto prckati i gotovo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi30.04.2007. u 03:30 - pre 206 meseci
Sto ti nazivas "prckanjem" nema veze sa komandnom linijom! Mislio sam na upotrebu komandne linije, ne administraciju sistema, gde je editovanje konfiguracionih fajlova slicno editovanju registry. Ajde, sada reci, ako uce Windows GUI da trebaju nauciti i regedit da koriste!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Vista Prodaja - Mesec Drugi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61798 | Odgovora: 445 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.