Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista multiboot, dva puta vista

[es] :: Windows desktop :: Vista multiboot, dva puta vista

[ Pregleda: 3599 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emco
Ilijaš

Član broj: 35213
Poruke: 178
*.dlp328.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Vista multiboot, dva puta vista25.02.2007. u 22:12 - pre 208 meseci
Na jednoj particiji imam instaliran XP. Nedavno instalirah Vistu na drugu particiju i sve je lijepo radilo dok nisam morao reinstalirati vistu. Napravio sam format particije sa Vistom, vista uklonjena, ali je ostala opcija bootanja XP ili Viste. Nakon ponovne instalacije dobijam boot meni sa izborom XP i dva puta Vista. Naravno, jedan od dva Vista ne radi. Kako da maknem ovaj višak?
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
87.250.121.*



+1 Profil

icon Re: Vista multiboot, dva puta vista25.02.2007. u 23:00 - pre 208 meseci
Link
tyranBL
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
*.ptt.yu.



+5 Profil

icon Re: Vista multiboot, dva puta vista26.02.2007. u 17:14 - pre 208 meseci
Pokusacu da ti pomognem , jer sam vise puta imao slican problem , naravno ako te ne mrzi da ponovo instaliras vistu .
1. Nacin -Treba da pokrenes XP , zatim da iz MS DOS-a (Command Prompt) formatiras particiju na kojoj je vista ( upisi format E ili D: zavisno ged ti je instalirana vista potvrdi i sackaj da se particija formatira ) .Restartuj racunar i odmah udji u BIOS i odredi butabilni instalacioni disk sa kog instaliras vistu ( ne dozvoli da ti se ukljuci BOOT MENAGER) zatim pusti da se vista instalira obavezno opet formatiraj particiju - jednog trenutka ce se pojaviti onaj tvoj boot ali nista ne diraj nek sam preskoci . Instalacija ce sada videti samo jedan operativni sistem i u BOOT MENAGER-u prijaviti XP i VISTU .
2.Nacin - Obicno ako prvi put instaliras vistu se na C particiji XP pojavi folder BOOT izbrisi ga pa restartuj racunar da se XP startuje bez BOOT MENAGER-a zatim instaliraj vistu ako to ne uspe ili ne nadjes ovaj folder obicno se sam izbrise posle vise instalacija pokusaj 1.nacin .
Javi da li si uspeo ?
 
Odgovor na temu

Emco
Ilijaš

Član broj: 35213
Poruke: 178
*.dlp374.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Vista multiboot, dva puta vista26.02.2007. u 23:14 - pre 208 meseci
Evo riješio sam problem. Slijedio sam link koji je postavio tyranBL i uz malo sreće uspjelo je. Zahvaljujem
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Vista multiboot, dva puta vista

[ Pregleda: 3599 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.