Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zakonske obaveze pri prodaji znanja...

[es] :: E-Poslovanje :: Zakonske obaveze pri prodaji znanja...

[ Pregleda: 3292 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zis80
Subotica

Član broj: 89449
Poruke: 2
*.suonline.net.



Profil

icon Zakonske obaveze pri prodaji znanja...16.05.2006. u 17:05 - pre 218 meseci
Pozdrav svima,

Interesuje me jedna stvar koju nisam uspeo da nadjem pretrazivanjem ovog foruma. Naime, zanimam se idejom otvaranja web-based learning center-a... recimo za ucenje stranog jezika, ali u stvari je i nebitno. Naravno to ne bi radio da bude besplatno. E sad, trenutno me ne zanima kako bi ja to naplatio i koliko i kako, nego ono sto me zanima jeste da li mi neko moze reci koje su tada zakonske obaveze u smislu:
da li se mora registrovati - kao firma ili sl?
da li se placa neki drugi porez?
i sl. zakonske obaveze...?

Svi razumemo da ovo nije prodaja nekih paketica i sl. vec prodaja znanja - tj. recimo da je slicno kao prodaja mesecnog clanstva priustupa sadrzaju jednog sajta.

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

marketboy
Srdjan Pavic
Beograd

Član broj: 52538
Poruke: 16
194.106.169.*



Profil

icon Re: Zakonske obaveze pri prodaji znanja...19.05.2006. u 00:29 - pre 218 meseci
Mislim da ti ne trebaju (bar za sada) nikakve zakonske dozvole da bi obavljao edukaciju bilo koje vrste s obzirom da
ti to hoces da uradis putem interneta. Mnoge skole racunara i jezika su vec uvele e-kurseve u svoju redovnu ponudu
i naplacuju ih isto tako kao da su na "zemlji" pa valjda i porez ide drzavi od svega toga.

Hocu reci da bi uradio tako nesto samo preko neta, bolje je da registrujes nesto zakonski pre svega zbog sticanja poverenja
kod buducih klijenata, jer malo ljudi veruje u takve stvari ako nisu zakonski regulisane i ako naplacivanje nije "zemaljsko"

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Zakonske obaveze pri prodaji znanja...

[ Pregleda: 3292 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.